Resultater for Särkänniemiuinnit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 15:25 | |||
Järjestäjä | Koovee | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2011 |
Laji 8, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Alex Nieminen | 1999 | 42.15 | 1:30.65 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Juho Urhemaa | 1999 | 43.22 | 1:31.69 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Tuomas Saari | 1999 | 46.78 | 1:34.83 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
4 | Jere Ojakippola | 1999 | 45.47 | 1:35.36 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
5 | Mikael Karuveha | 1999 | 44.81 | 1:35.57 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Väinö Koponen | 2001 | 47.17 | 1:37.69 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Wilhelm Suominen | 1999 | 47.27 | 1:38.19 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Atte Somero | 1999 | 46.59 | 1:38.81 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Jaakko Kokko | 1999 | 47.12 | 1:39.75 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Rami Rissanen | 1999 | 46.69 | 1:39.83 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
11 | Joonas Hilaja | 1999 | 49.06 | 1:39.95 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
12 | Valtteri Väisänen | 1999 | 46.77 | 1:40.63 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
13 | Veeti Koskinen | 1999 | 48.78 | 1:42.01 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Joel Rantala | 1999 | 48.28 | 1:42.45 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Daniel Varga | 1999 | 49.47 | 1:43.76 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Miika Ruolahti | 1999 | 50.29 | 1:47.29 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
17 | Niko Tikka | 2000 | 50.58 | 1:47.32 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Akseli Sipola | 1999 | 49.78 | 1:48.38 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
19 | Andrei Durmanov | 1999 | 51.49 | 1:48.70 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Werner Heräjärvi | 1999 | 52.74 | 1:49.08 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
21 | Juho Tavast | 1999 | 51.57 | 1:49.70 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
22 | Otto Kallama | 1999 | 51.56 | 1:50.00 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
23 | Harry Zimmermann | 2001 | 51.25 | 1:50.51 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
24 | Arttu Kiho | 1999 | 52.14 | 1:51.70 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
25 | Saku Romo | 2000 | 54.82 | 1:52.87 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
26 | Sampsa Oksanen | 1999 | 54.24 | 1:53.06 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
27 | Eetu Honkonen | 2000 | 55.93 | 1:55.18 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
28 | Miika Kuosmanen | 2000 | 55.54 | 1:55.52 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
29 | Olli Huuskonen | 1999 | 53.98 | 1:56.56 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Perttu Somero | 2001 | 54.25 | 1:57.44 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
31 | Elmo Kallio | 2001 | 55.65 | 1:57.45 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
32 | Sampo Aura | 1999 | 56.34 | 1:57.62 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
33 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | 55.72 | 1:58.29 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
34 | Ville Perälä | 1999 | 57.25 | 1:58.98 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
35 | Eetu Pekkanen | 2000 | 56.61 | 2:00.35 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
36 | Juho Jaskari | 1999 | 56.53 | 2:02.04 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
37 | Joona Tikka | 2000 | 59.17 | 2:02.71 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
38 | Jan Juupaluoma | 1999 | 59.35 | 2:03.04 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
39 | Samu Rintalahti | 1999 | 57.94 | 2:03.14 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
40 | Miikka Luukinen | 1999 | 59.19 | 2:03.21 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
41 | Kalle Hepojoki | 2000 | 59.47 | 2:04.43 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
42 | Santeri Siurola | 1999 | 57.11 | 2:04.48 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
43 | Matias Haapasalmi | 1999 | 58.52 | 2:05.29 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
44 | Frans Bärlund | 2001 | 59.95 | 2:07.14 | ||||||
Koovee | ||||||||||
45 | Walid Chouili | 2001 | 1:00.63 | 2:07.33 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
46 | Lauri Koskela | 1999 | 1:01.29 | 2:07.68 | ||||||
Koovee | ||||||||||
47 | Jussi Maliniemi | 1999 | 59.06 | 2:07.70 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
48 | Roope Korhonen | 1999 | 1:00.25 | 2:10.87 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
49 | Roope Helminen | 2001 | 1:04.54 | 2:11.48 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
50 | Niklas Uitto | 2000 | 1:02.77 | 2:15.71 | ||||||
Koovee | ||||||||||
51 | Ville Lintunen | 2000 | 1:02.18 | 2:16.31 | ||||||
Kangasalan Urheilijat KU-68 | ||||||||||
52 | Juuso Toivonen | 2001 | 1:06.27 | 2:22.66 | ||||||
Koovee | ||||||||||
53 | Mikael Silen | 2001 | 1:09.55 | 2:25.31 | ||||||
Koovee | ||||||||||
- | Eero Ala-Karvia | 2001 | DSQ | |||||||
Koovee | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
- | Juho Luukkonen | 1999 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
- | Kasperi Lassinaro | 1999 | DSQ | |||||||
Koovee | ||||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku" | ||||||||||
Laji 8, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Miika Pentti | 1997 | 37.84 | 1:19.30 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Santeri Horst | 1997 | 39.27 | 1:19.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Aku Luukko | 1997 | 38.58 | 1:21.38 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Oiva Lahtinen | 1997 | 41.07 | 1:24.91 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Riku Soini | 1997 | 40.01 | 1:25.54 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Pauli Kukkonen | 1997 | 39.98 | 1:26.13 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Jere Turunen | 1997 | 41.93 | 1:29.40 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Daniel Zimmermann | 1997 | 43.14 | 1:29.45 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Jussi Haara | 1998 | 41.53 | 1:29.60 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Arto Auri | 1997 | 42.94 | 1:30.04 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Matti Lampi | 1997 | 42.17 | 1:30.31 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Henrik Sinisalo | 1997 | 43.18 | 1:31.04 | ||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
13 | Oskari Mäkinen | 1997 | 43.93 | 1:32.42 | ||||||
Koovee | ||||||||||
14 | Rafael Stenman | 1997 | 43.70 | 1:33.18 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
15 | Juha Hyvärinen | 1998 | 45.38 | 1:33.56 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
16 | Yonas Bouhlal | 1997 | 45.27 | 1:34.35 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Tuukka Hörkkö | 1998 | 45.28 | 1:35.59 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Matias Mustonen | 1997 | 44.66 | 1:35.70 | ||||||
Koovee | ||||||||||
19 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 45.63 | 1:36.47 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
20 | Jussi Kekkonen | 1997 | 46.53 | 1:37.76 | ||||||
Koovee | ||||||||||
21 | Veli-Pekka Puistosalo | 1998 | 45.05 | 1:38.02 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
22 | Kasperi Purhonen | 1997 | 45.58 | 1:38.36 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
23 | Elias Hurskainen | 1997 | 46.44 | 1:39.10 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
24 | Peetu Väänänen | 1997 | 46.48 | 1:39.85 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
25 | Henri Helin | 1997 | 47.54 | 1:41.11 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
26 | Tino Laine | 1998 | 47.09 | 1:42.13 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
27 | Anton Grönfors | 1998 | 47.40 | 1:43.05 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
28 | Niko Soini | 1998 | 49.51 | 1:44.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Matti Koskinen | 1998 | 49.91 | 1:44.87 | ||||||
Koovee | ||||||||||
30 | Tuomas Vainio | 1998 | 54.96 | 1:51.11 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
31 | Sami Pulkkinen | 1998 | 55.43 | 1:53.86 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
32 | Joonatan Jokiniemi | 1998 | 56.11 | 1:54.94 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
33 | Oskari Lindroos | 1998 | 52.45 | 1:54.98 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
34 | Henri Kaatiala | 1998 | 56.83 | 1:56.03 | ||||||
Koovee | ||||||||||
35 | Mika Katajisto | 1997 | 53.52 | 1:56.73 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
36 | Matias Manninen | 1998 | 56.43 | 1:58.37 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
37 | Teemu Grönfors | 1997 | 56.67 | 1:59.59 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
38 | Mikko Seilonen | 1998 | 55.39 | 2:00.36 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
39 | Mikael Lehtonen | 1998 | 57.88 | 2:00.76 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 8, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Saku Knuutila | 1995 | 36.15 | 1:15.77 | ||||||
Koovee | ||||||||||
2 | Noah Badji | 1996 | 35.19 | 1:15.84 | ||||||
Koovee | ||||||||||
3 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 36.89 | 1:18.04 | ||||||
Koovee | ||||||||||
4 | Topi-Matti Ritala | 1996 | 40.83 | 1:26.05 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Esa Niemi | 1996 | 41.49 | 1:26.90 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
6 | Väinö Haapamäki | 1996 | 41.21 | 1:27.90 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
7 | Panu Sipilä | 1996 | 40.44 | 1:28.25 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
8 | Sakari Levola | 1996 | 44.73 | 1:31.57 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
9 | Jimmy Nyberg | 1996 | 44.34 | 1:32.01 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Tuukka Korhonen | 1996 | 42.06 | 1:33.39 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Pyry Lindberg | 1996 | 45.86 | 1:35.54 | ||||||
Koovee | ||||||||||
12 | Daniel Laurila | 1996 | 45.64 | 1:36.47 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
13 | Tony Kirjonen | 1996 | 45.90 | 1:36.85 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
14 | Tomas Saariketo | 1996 | 45.00 | 1:37.43 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
15 | Henrik Honkanen | 1996 | 49.00 | 1:44.65 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Laji 8, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Perttu Perälä | 1994 | 39.49 | 1:25.13 | ||||||
Koovee | ||||||||||
2 | Johan Sjövall | 1993 | 52.27 | 1:54.44 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 15:25 |