Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskab gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 403 | 35.28 | 1:14.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | 341 | 36.95 | 1:18.80 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Frida Frydendal | 1999 | 321 | 36.04 | 1:20.40 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Stine Madsen | 1999 | 304 | 36.56 | 1:21.85 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lisa Terp | 1999 | 302 | 37.97 | 1:22.08 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Stinne Sørensen | 1999 | 266 | 39.82 | 1:25.63 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Rasmussen | 1999 | 259 | 38.74 | 1:26.36 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Sofia Zachariassen | 1999 | 252 | 39.98 | 1:27.19 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 247 | 41.85 | 1:27.75 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 242 | 40.02 | 1:28.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Camilla Rask | 1999 | 234 | 39.86 | 1:29.35 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Clara Franck | 1999 | 228 | 41.72 | 1:30.14 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
13 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 225 | 41.16 | 1:30.54 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Helena Terp | 1999 | 223 | 40.98 | 1:30.72 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Lisa Schøn | 1999 | 212 | 40.68 | 1:32.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Isabell Eriksen | 1999 | 208 | 42.73 | 1:32.91 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Martha Andersen | 1999 | 200 | 43.54 | 1:34.15 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
18 | Stine Knudsen | 1999 | 200 | 43.73 | 1:34.18 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Annemette Schmidt | 1999 | 193 | 42.67 | 1:35.27 | |||||
Bov IF | ||||||||||
20 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 188 | 43.11 | 1:36.02 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 183 | 44.79 | 1:37.03 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Emma Jensen | 1999 | 182 | 44.51 | 1:37.20 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
23 | Celia Erikstad | 1999 | 180 | 45.03 | 1:37.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Sand Majlund | 1999 | 179 | 45.62 | 1:37.70 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Vicky Rohde | 1999 | 178 | 41.90 | 1:37.88 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
26 | Isabella Drest | 1999 | 176 | 45.21 | 1:38.28 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
27 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 169 | 44.30 | 1:39.65 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
28 | Sofie A. Pedersen | 1999 | 167 | 43.94 | 1:39.95 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
29 | Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | 164 | 44.86 | 1:40.47 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
30 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 164 | 46.40 | 1:40.53 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sofie W. Bunten | 1999 | 159 | 46.61 | 1:41.54 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Sarah Stokvad | 1999 | 152 | 48.57 | 1:43.12 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Julie Broekhoff | 1999 | 149 | 47.37 | 1:43.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 148 | 47.32 | 1:44.00 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
35 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 148 | 46.09 | 1:44.03 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
36 | Linea Frederiksen | 1999 | 147 | 47.99 | 1:44.40 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Andrea Franck | 1999 | 147 | 47.08 | 1:44.41 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
38 | Anna Olesen | 1999 | 144 | 48.29 | 1:44.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Katrine Elmann | 1999 | 144 | 47.55 | 1:44.93 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
40 | Sofie Hald | 1999 | 141 | 44.42 | 1:45.67 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
41 | Karoline Lehmann | 1999 | 141 | 47.49 | 1:45.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Pernille Maj Thorup | 1999 | 135 | 50.01 | 1:47.29 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
43 | Celina R. Wiis | 1999 | 129 | 49.46 | 1:48.81 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
44 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | 128 | 48.10 | 1:49.12 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
45 | Nikoline Riisberg | 1999 | 123 | 50.87 | 1:50.75 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
46 | Frida Vedel | 1999 | 119 | 50.51 | 1:51.81 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
47 | Emma Hansen | 1999 | 118 | 50.46 | 1:52.26 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
48 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 112 | 50.94 | 1:54.25 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
49 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 105 | 55.41 | 1:56.78 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
50 | Signe Tange Jørgensen | 1999 | 89 | 57.60 | 2:03.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Amanda Leweson | 1999 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Karen Brilner Lund | 1999 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Cathrine E Carstensen | 1999 | Akut syg | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Asta Hermansen | 1999 | DSQ | crawlben | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Josephine Nielsen | 1999 | DSQ | crawlben | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Katrine Lund Hansen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Marie Abildgaard | 1999 | DSQ | Crawlben | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Mette Køcks Nielsen | 1999 | DSQ | crawlben | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 291 | 39.21 | 1:23.08 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 264 | 39.85 | 1:25.85 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 251 | 40.33 | 1:27.29 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Snæfridur Sol | 2000 | 234 | 39.05 | 1:29.33 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 232 | 40.45 | 1:29.53 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Beth Mcneese | 2001 | 228 | 41.74 | 1:30.07 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Hannah Jensen | 2000 | 217 | 43.66 | 1:31.57 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Kristine Lønne | 2000 | 196 | 43.23 | 1:34.82 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Nikita Pedersen | 2000 | 184 | 45.57 | 1:36.75 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 179 | 43.22 | 1:37.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 176 | 44.28 | 1:38.25 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Line J. V. Hededal | 2001 | 171 | 44.28 | 1:39.10 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 163 | 46.84 | 1:40.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Katja V. Clausen | 2000 | 151 | 46.31 | 1:43.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 150 | 47.24 | 1:43.53 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Baraviec | 2000 | 148 | 46.83 | 1:44.15 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mette Høgild Svane | 2000 | 135 | 49.26 | 1:47.31 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | 134 | 52.29 | 1:47.48 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Lærke Toftegaard | 2001 | 134 | 50.09 | 1:47.52 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
20 | Michelle Franow | 2001 | 132 | 50.04 | 1:48.09 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 131 | 51.35 | 1:48.29 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
22 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 131 | 50.81 | 1:48.31 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
23 | Janni Martinussen | 2001 | 131 | 50.94 | 1:48.41 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
24 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 116 | 53.21 | 1:52.96 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
25 | Stella Krogh Lund | 2000 | 109 | 55.78 | 1:55.22 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
26 | Kirstine Frandsen | 2001 | 109 | 52.71 | 1:55.32 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
27 | Matilde Krogstrup | 2000 | 106 | 52.53 | 1:56.48 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Natacha Drest | 2000 | 102 | 54.93 | 1:57.78 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Fie Holzmann | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Nikoline Østberg | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Smilla Lyhne | 2000 | DSQ | ej brystlig, vend 25 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:18 |