Resultater for Spar Nord Cup 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:40 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | William Ohrt | 2002 | 74 | 48.45 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 57 | 52.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | William Svarer | 2002 | 37 | 1:00.80 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | 196 | 34.94 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Jakob Grene | 2001 | 121 | 41.07 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 118 | 41.36 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Martin H. Abel | 2001 | 103 | 43.30 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Jonathan Klaris | 2001 | 94 | 44.61 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Benjamin Rohde | 2001 | 84 | 46.31 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | William Lolk | 2001 | 79 | 47.28 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Carl M Gadegaard | 2001 | 58 | 52.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 57 | 52.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Jørgensen | 2000 | 181 | 35.88 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Kasper Jørgensen | 2000 | 173 | 36.40 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Morten Vahr Rudebeck | 2000 | 135 | 39.57 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Andreas H. Paulsen | 2000 | 90 | 45.25 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Oliver Christensen | 2000 | 90 | 45.37 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Matthias Mikkelsen | 2000 | 77 | 47.65 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Thomas Kristensen | 2000 | 60 | 51.72 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 240 | 32.66 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rares Oprescu | 1999 | 226 | 33.32 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Stephan Sørensen | 1999 | 208 | 34.26 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laurits Søborg | 1999 | 151 | 38.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 145 | 38.66 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 122 | 40.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Hjalmar Kjærn | 1999 | 121 | 41.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 90 | 45.29 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 75 | 48.04 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | 57 | 52.67 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Thomas Frausing Sørensen | 1999 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Larsen | 1997 | 334 | 29.26 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jonatan Balladone | 1997 | 329 | 29.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Morten Høybye Olesen | 1997 | 294 | 30.54 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Kristensen | 1997 | 270 | 31.39 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 268 | 31.48 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Christian Kaul | 1998 | 266 | 31.57 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Jonathan Helsing | 1997 | 259 | 31.85 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Mads Due Kristensen | 1998 | 246 | 32.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tobias Rewitz | 1997 | 244 | 32.48 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
10 | Anes Jahic | 1998 | 236 | 32.83 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Christoffer Nielsen | 1998 | 233 | 32.98 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Rimer | 1998 | 223 | 33.49 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Thor Brigsted | 1997 | 206 | 34.37 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 195 | 34.98 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Emrah Cengic | 1997 | 116 | 41.60 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathias Jensen | 1998 | 116 | 41.61 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Thor Erik Andreasen | 1998 | 111 | 42.25 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Victor Melbye | 1998 | 97 | 44.11 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Bjarke Bechsgaard | 1997 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Johannes Hjetmann | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 379 | 28.05 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristian Broløs | 1995 | 375 | 28.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 372 | 28.22 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | David Tørring | 1995 | 361 | 28.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 355 | 28.68 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Oliver Danielsen | 1996 | 345 | 28.93 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Happy Kuddi | 1996 | 322 | 29.61 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Chodkiewcz | 1996 | 300 | 30.34 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Ian Cumming | 1995 | 299 | 30.37 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Isak Gadegaard | 1996 | 279 | 31.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Kristian V Rudebeck | 1996 | 271 | 31.36 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
12 | Mike Nielsen | 1995 | 271 | 31.37 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mikkel Ø. Kramer | 1995 | 267 | 31.54 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Joachim Helsing | 1995 | 260 | 31.80 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Michael Andersen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:40 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:33 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | William Ohrt | 2002 | 70 | 49.16 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 56 | 53.06 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | William Svarer | 2002 | 48 | 55.69 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | 190 | 35.32 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | 121 | 41.09 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Jakob Grene | 2001 | 120 | 41.17 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 116 | 41.66 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Jonathan Klaris | 2001 | 101 | 43.53 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Benjamin Rohde | 2001 | 76 | 47.83 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Jørgensen | 2000 | 185 | 35.62 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Kasper Jørgensen | 2000 | 185 | 35.65 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Morten Vahr Rudebeck | 2000 | 130 | 40.05 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Andreas H. Paulsen | 2000 | 111 | 42.30 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Oliver Christensen | 2000 | 84 | 46.36 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Matthias Mikkelsen | 2000 | 76 | 47.87 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 249 | 32.25 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rares Oprescu | 1999 | 229 | 33.16 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Stephan Sørensen | 1999 | 217 | 33.76 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laurits Søborg | 1999 | 142 | 38.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 138 | 39.28 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 110 | 42.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Larsen | 1997 | 329 | 29.40 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jonatan Balladone | 1997 | 318 | 29.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Rasmus Kristensen | 1997 | 290 | 30.68 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Morten Høybye Olesen | 1997 | 282 | 30.95 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 258 | 31.87 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Christian Kaul | 1998 | 232 | 33.04 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 402 | 27.50 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristian Broløs | 1995 | 385 | 27.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 372 | 28.23 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 371 | 28.24 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | David Tørring | 1995 | 366 | 28.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Oliver Danielsen | 1996 | 347 | 28.90 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:33 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:00 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 152 | 43.58 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 107 | 49.05 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Emma Kehlet | 2002 | 78 | 54.45 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karoline Bauer | 2002 | 78 | 54.48 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Ida Højsager | 2002 | 77 | 54.62 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Kristine Hülsen | 2002 | 57 | 1:00.35 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 162 | 42.61 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Hvarre | 2001 | 153 | 43.46 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 132 | 45.67 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Tenna Knigge | 2001 | 59 | 59.73 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Freja Nicholas | 2000 | 271 | 35.92 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 214 | 38.90 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie West | 2000 | 189 | 40.48 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Mai Heilmann | 2000 | 185 | 40.80 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Julie Christensen | 2000 | 179 | 41.24 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Mette Brix | 2000 | 172 | 41.77 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 155 | 43.31 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Helene Olesen | 2000 | 146 | 44.15 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Line Larsen | 2000 | 131 | 45.74 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 131 | 45.82 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Laura Mikkelsen | 2000 | 111 | 48.39 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mie Maj Hansen | 2000 | 91 | 51.73 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Maya Palen Larsen | 2000 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Sofie Rasmussen | 1999 | 316 | 34.12 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 314 | 34.20 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Vicky Rohde | 1999 | 293 | 35.00 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 275 | 35.76 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Camilla Buch | 1999 | 266 | 36.15 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Ida Kusk | 1999 | 261 | 36.36 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Amalie Fisker | 1999 | 235 | 37.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Christina Christensen | 1999 | 227 | 38.12 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Line Nielsen | 1999 | 226 | 38.19 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
10 | Signe Stærmose | 1999 | 221 | 38.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cathrine E Carstensen | 1999 | 211 | 39.05 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Karoline Karlskov | 1999 | 209 | 39.20 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 192 | 40.28 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Frida Nedergaard | 1999 | 187 | 40.66 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Therese Elkjær Christense | 1999 | 184 | 40.86 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
16 | Emma Larsson | 1999 | 184 | 40.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kathrine Bentin Riis | 1999 | 171 | 41.89 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
18 | Sarah Louise Dam | 1999 | 100 | 50.08 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Kirstine M. Pedersen | 1999 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Svarer | 1997 | 436 | 30.65 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Adna Dzafic | 1997 | 419 | 31.08 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Nejla Dzafic | 1997 | 409 | 31.32 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Katrine Larsen | 1997 | 408 | 31.35 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 401 | 31.54 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Selina Dzafic | 1997 | 381 | 32.07 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Shanna Armstrong | 1998 | 377 | 32.18 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Anna C. Lange | 1998 | 373 | 32.31 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
9 | Julie Schmidt | 1997 | 371 | 32.35 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 353 | 32.90 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Katrine Kristensen | 1997 | 334 | 33.52 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frauke Sognstrup | 1998 | 290 | 35.13 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Camilla B. Kristensen | 1997 | 285 | 35.32 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ida Schmidt | 1997 | 273 | 35.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sarah Zysek | 1998 | 242 | 37.30 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
16 | Fie Mortensen | 1997 | 225 | 38.25 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Knudsen | 1997 | 213 | 38.95 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
18 | Laura Schmidt | 1998 | 201 | 39.69 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sørine M Gadegaard | 1998 | 197 | 39.94 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Laura Elkjær | 1998 | 189 | 40.49 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Claudia Olsen | 1998 | 142 | 44.53 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
22 | Karin Vind Klemmensen | 1998 | 114 | 47.97 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
23 | Frederikke Christensen | 1998 | 108 | 48.82 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Julie Martinussen | 1997 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Sigrid Mogensen | 1997 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Line Pedersen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 463 | 30.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Maria Nielsen | 1996 | 457 | 30.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sara Mogensen | 1995 | 441 | 30.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Josephine Sørensen | 1996 | 419 | 31.06 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 396 | 31.67 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 376 | 32.22 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Malene Sandvang | 1995 | 358 | 32.75 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Nanna Kristensen | 1996 | 355 | 32.84 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Amalie Kjær Holler | 1996 | 343 | 33.21 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Simone Frandsen | 1995 | 320 | 34.00 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | 296 | 34.87 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
12 | Lea Juul Hakesberg | 1996 | 296 | 34.89 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 286 | 35.27 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
14 | Inge Buhrkall | 1996 | 239 | 37.45 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Sandra Bram Madsen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:00 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:40 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 129 | 45.98 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 108 | 48.89 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Kristine Hülsen | 2002 | 75 | 55.18 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Karoline Bauer | 2002 | 73 | 55.63 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Emma Kehlet | 2002 | 69 | 56.59 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Højsager | 2002 | 69 | 56.62 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 206 | 39.38 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Hvarre | 2001 | 153 | 43.50 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 127 | 46.26 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Tenna Knigge | 2001 | 68 | 57.01 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Freja Nicholas | 2000 | 284 | 35.38 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 229 | 38.01 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie West | 2000 | 221 | 38.46 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Mai Heilmann | 2000 | 202 | 39.60 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Julie Christensen | 2000 | 168 | 42.14 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Mette Brix | 2000 | 129 | 45.99 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 303 | 34.60 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Vicky Rohde | 1999 | 302 | 34.66 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Anne Sofie Rasmussen | 1999 | 292 | 35.04 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 292 | 35.06 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Camilla Buch | 1999 | 280 | 35.54 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Ida Kusk | 1999 | 266 | 36.16 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Svarer | 1997 | 461 | 30.09 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Katrine Larsen | 1997 | 438 | 30.61 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Adna Dzafic | 1997 | 426 | 30.91 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 407 | 31.38 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Nejla Dzafic | 1997 | 405 | 31.43 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Selina Dzafic | 1997 | 362 | 32.62 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 473 | 29.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Sara Mogensen | 1995 | 440 | 30.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Maria Nielsen | 1996 | 438 | 30.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Josephine Sørensen | 1996 | 417 | 31.11 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 398 | 31.61 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 391 | 31.80 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:40 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | William Ohrt | 2002 | 74 | 1:02.76 | 2:01.00 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | 170 | 44.18 | 1:31.62 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 129 | 44.24 | 1:40.44 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Jakob Grene | 2001 | 118 | 49.38 | 1:43.54 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Jonathan Klaris | 2001 | 74 | 57.97 | 2:00.74 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Martin H. Abel | 2001 | 69 | 57.11 | 2:03.72 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | DSQ | Afsl. ryg på maven | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Jørgensen | 2000 | 159 | 42.61 | 1:33.62 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Oliver Christensen | 2000 | 86 | 56.62 | 1:54.86 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Thomas Kristensen | 2000 | 49 | 1:03.48 | 2:18.31 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas H. Paulsen | 2000 | DSQ | 1 hånd i vend. bryst | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rares Oprescu | 1999 | 226 | 40.35 | 1:23.30 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 201 | 39.52 | 1:26.71 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 119 | 49.10 | 1:43.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Hjalmar Kjærn | 1999 | 80 | 58.46 | 1:57.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 72 | 1:00.51 | 2:01.85 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 61 | 1:02.58 | 2:08.78 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Frausing Sørensen | 1999 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Laurits Søborg | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:11 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Hansen | 2002 | 86 | 1:01.21 | 2:10.84 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Toftegaard | 2001 | 177 | 46.53 | 1:42.84 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 154 | 50.34 | 1:47.66 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 154 | 52.97 | 1:47.69 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Iben Bak | 2001 | 137 | 52.63 | 1:51.91 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Hvarre | 2001 | 134 | 53.55 | 1:52.72 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Anna Bliksted | 2001 | 81 | 1:00.02 | 2:13.53 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Isabella S Ryser | 2001 | DSQ | Afsl. ryg på mave | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Julie Fink | 2001 | DSQ | Sv. på mv. før vend. | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Freja Nicholas | 2000 | 244 | 44.31 | 1:32.40 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 217 | 45.99 | 1:36.05 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
3 | Fie Holzmann | 2000 | 208 | 45.82 | 1:37.52 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Ane Wildenschild | 2000 | 205 | 47.66 | 1:37.86 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mette Brix | 2000 | 156 | 51.32 | 1:47.37 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mai Heilmann | 2000 | 141 | 52.03 | 1:50.98 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Helene Olesen | 2000 | 137 | 53.90 | 1:51.94 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Line Larsen | 2000 | 130 | 54.49 | 1:53.85 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 102 | 56.54 | 2:03.72 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Laura Mikkelsen | 2000 | 78 | 1:05.50 | 2:15.27 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanna Rolle | 2000 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Jensen | 1999 | 285 | 42.06 | 1:27.78 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Anne Sofie Rasmussen | 1999 | 275 | 42.04 | 1:28.83 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 263 | 40.91 | 1:30.17 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Camilla Buch | 1999 | 232 | 46.70 | 1:33.97 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Vicky Rohde | 1999 | 222 | 44.84 | 1:35.35 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Therese Elkjær Christense | 1999 | 219 | 47.57 | 1:35.86 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
7 | Signe Stærmose | 1999 | 213 | 47.89 | 1:36.71 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christina Christensen | 1999 | 209 | 48.04 | 1:37.23 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Marie Abildgaard | 1999 | 209 | 48.48 | 1:37.29 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Katrine Elmann | 1999 | 199 | 43.59 | 1:38.91 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Amalie Fisker | 1999 | 194 | 49.24 | 1:39.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Celina R. Wiis | 1999 | 189 | 47.30 | 1:40.68 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 175 | 51.72 | 1:43.17 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Line Nielsen | 1999 | 174 | 48.18 | 1:43.50 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
15 | Karoline Karlskov | 1999 | 169 | 49.55 | 1:44.53 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Kathrine Bentin Riis | 1999 | 164 | 48.20 | 1:45.43 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
17 | Emma Larsson | 1999 | 160 | 49.00 | 1:46.45 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Line Christensen | 1999 | 153 | 53.26 | 1:47.96 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Line M. C. Wind | 1999 | 80 | 1:06.38 | 2:13.99 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:30 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 5, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Wildenschild | 1997 | 316 | 37.26 | 1:17.74 | 2:06.96 | 2:43.72 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Elmann | 1997 | 280 | 35.54 | 1:16.31 | 2:12.52 | 2:50.54 | |||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Morten Høybye Olesen | 1997 | 265 | 38.79 | 1:23.11 | 2:16.02 | 2:53.70 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Kristensen | 1997 | 249 | 42.49 | 1:29.38 | 2:20.72 | 2:57.21 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Rimer | 1998 | 248 | 40.85 | 1:27.04 | 2:19.66 | 2:57.45 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Mads Due Kristensen | 1998 | 217 | 45.98 | 1:31.58 | 2:27.89 | 3:05.66 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonathan Helsing | 1997 | 213 | 40.71 | 1:29.61 | 2:28.01 | 3:06.92 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Christoffer Nielsen | 1998 | 208 | 43.06 | 1:30.80 | 2:24.80 | 3:08.31 | |||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emil Rainer | 1997 | 181 | 42.81 | 1:33.20 | 2:30.47 | 3:17.04 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Victor Melbye | 1998 | 73 | 1:08.78 | 2:19.41 | 3:25.29 | 4:27.01 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 392 | 33.75 | 1:12.60 | 1:56.09 | 2:32.43 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 375 | 35.89 | 1:14.51 | 2:00.36 | 2:34.72 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael Andersen | 1995 | 330 | 33.08 | 1:13.99 | 2:04.10 | 2:41.41 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mike Nielsen | 1995 | 222 | 38.26 | 1:26.62 | 2:17.14 | 3:04.16 | |||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
5 | Joachim Helsing | 1995 | 218 | 37.39 | 1:29.32 | 2:25.48 | 3:05.22 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 6, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Svarer | 1997 | 425 | 36.82 | 1:18.45 | 2:08.34 | 2:45.79 | |||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Selina Dzafic | 1997 | 367 | 36.92 | 1:21.85 | 2:15.28 | 2:54.06 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Emilie Andresen Ravn | 1998 | 363 | 40.45 | 1:24.40 | 2:14.79 | 2:54.69 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Sandra Guldborg | 1998 | 343 | 41.97 | 1:29.60 | 2:18.22 | 2:57.99 | |||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Fie Mortensen | 1997 | 250 | 44.06 | 1:35.97 | 2:34.35 | 3:17.89 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Schmidt | 1997 | 249 | 48.34 | 1:39.04 | 2:35.78 | 3:18.01 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rikke Kroun Laursen | 1998 | 242 | 46.71 | 1:37.85 | 2:33.27 | 3:19.97 | |||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Camilla B. Kristensen | 1997 | 187 | 48.20 | 1:41.91 | 2:47.17 | 3:37.77 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sørine M Gadegaard | 1998 | 166 | 54.07 | 1:53.88 | 2:57.87 | 3:46.65 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura Schmidt | 1998 | 164 | 56.99 | 1:53.50 | 2:59.46 | 3:47.78 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sigrid Mogensen | 1997 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Line Pedersen | 1997 | DSQ | Ej. forts. bev. 75 m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 6, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 511 | 34.35 | 1:13.68 | 2:00.09 | 2:35.88 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 441 | 35.55 | 1:17.06 | 2:07.99 | 2:43.64 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Malene Sandvang | 1995 | 425 | 38.68 | 1:23.61 | 2:07.62 | 2:45.67 | |||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Sandra Bram Madsen | 1995 | 397 | 41.29 | 1:24.85 | 2:11.86 | 2:49.60 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | 335 | 41.43 | 1:25.09 | 2:18.73 | 2:59.44 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 299 | 40.78 | 1:30.72 | 2:22.64 | 3:06.24 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
7 | Nadja Jensen | 1996 | 297 | 41.24 | 1:31.05 | 2:22.56 | 3:06.67 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katrine Christensen | 1996 | 210 | 46.19 | 1:40.54 | 2:45.70 | 3:29.69 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 61 | 59.51 | 2:04.17 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 168 | 1:28.77 | 1:28.77 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 90 | 53.46 | 1:49.06 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Jonathan Klaris | 2001 | 76 | 55.64 | 1:55.46 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Martin H. Abel | 2001 | 71 | 1:58.08 | 1:58.08 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Carl M Gadegaard | 2001 | 52 | 1:03.43 | 2:10.87 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas H. Paulsen | 2000 | 77 | 54.93 | 1:54.86 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Oliver Christensen | 2000 | 71 | 59.77 | 1:58.20 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Thomas Kristensen | 2000 | 64 | 59.56 | 2:02.40 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Matthias Mikkelsen | 2000 | 60 | 58.12 | 2:04.99 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 214 | 40.48 | 1:21.76 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 121 | 47.05 | 1:38.83 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Laurits Søborg | 1999 | 114 | 49.15 | 1:40.89 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 106 | 50.69 | 1:43.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 55 | 1:01.97 | 2:08.59 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 43 | 1:06.04 | 2:19.19 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Hjalmar Kjærn | 1999 | DSQ | Sv. på maven 50 m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Larsen | 1997 | 300 | 35.98 | 1:13.10 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Alexander Ohrt | 1997 | 289 | 36.40 | 1:14.06 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Alexander Wildenschild | 1997 | 276 | 36.61 | 1:15.15 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonatan Balladone | 1997 | 256 | 37.57 | 1:17.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Esben Jepsen | 1997 | 235 | 37.50 | 1:19.29 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Due Kristensen | 1998 | 221 | 39.94 | 1:20.98 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Morten Høybye Olesen | 1997 | 220 | 39.22 | 1:21.02 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 171 | 42.72 | 1:28.16 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Christoffer Nielsen | 1998 | 167 | 1:28.89 | 1:28.89 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thor Brigsted | 1997 | 144 | 44.12 | 1:33.35 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Johannes Hjetmann | 1998 | 127 | 47.70 | 1:37.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Mathias Jensen | 1998 | 82 | 54.30 | 1:52.44 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Rasmus Kristensen | 1997 | DSQ | Sv. på maven | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias Rewitz | 1997 | DSQ | Sv. på maven | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Victor Melbye | 1998 | DSQ | Brysttag v. vending | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | David Tørring | 1995 | 365 | 33.52 | 1:08.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Anders L. Mogensen | 1996 | 364 | 33.25 | 1:08.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Kristian Broløs | 1995 | 352 | 33.74 | 1:09.29 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 335 | 34.41 | 1:10.50 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 324 | 35.17 | 1:11.27 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oliver Danielsen | 1996 | 311 | 34.79 | 1:12.24 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Ian Cumming | 1995 | 292 | 35.76 | 1:13.79 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Mikkel Ø. Kramer | 1995 | 200 | 40.68 | 1:23.66 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Isak Gadegaard | 1996 | 193 | 41.29 | 1:24.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Kristian V Rudebeck | 1996 | 181 | 41.69 | 1:26.55 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
11 | Mike Nielsen | 1995 | 177 | 42.16 | 1:27.19 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Bauer | 2002 | 109 | 56.08 | 1:55.45 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Ida Højsager | 2002 | 84 | 1:00.30 | 2:06.36 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Emma Kehlet | 2002 | 78 | 1:00.28 | 2:09.24 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 142 | 52.46 | 1:45.74 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Madison Guldborg | 2001 | 141 | 50.43 | 1:46.03 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Iben Bak | 2001 | 127 | 54.31 | 1:49.78 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Hvarre | 2001 | 125 | 54.48 | 1:50.46 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Thilde Lund | 2001 | DNS | |||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ane Wildenschild | 2000 | 202 | 45.97 | 1:34.14 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 172 | 49.09 | 1:39.37 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mette Brix | 2000 | 118 | 54.84 | 1:52.59 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Larsen | 2000 | 113 | 55.40 | 1:54.28 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 104 | 56.91 | 1:57.52 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Mie Maj Hansen | 2000 | 76 | 59.25 | 2:10.41 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Nanna Rolle | 2000 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Nikoline Mathiesen | 2000 | DSQ | Sv. på mave | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Jensen | 1999 | 247 | 43.97 | 1:27.97 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 212 | 46.11 | 1:32.56 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Camilla Buch | 1999 | 188 | 48.84 | 1:36.47 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Signe Stærmose | 1999 | 183 | 48.41 | 1:37.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Therese Elkjær Christense | 1999 | 169 | 48.34 | 1:39.84 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Celina R. Wiis | 1999 | 164 | 48.78 | 1:40.94 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Amalie Fisker | 1999 | 160 | 49.66 | 1:41.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Line Nielsen | 1999 | 153 | 50.32 | 1:43.16 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kille Bonde Hansen | 1999 | 126 | 52.44 | 1:50.19 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Line Christensen | 1999 | 125 | 1:50.56 | 1:50.56 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Amalie Müller Lindemann | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Sarah Louise Dam | 1999 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Emma Larsson | 1999 | DSQ | Sv. på mave | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frida Nedergaard | 1999 | DSQ | Sv. på mave 50 m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 398 | 37.50 | 1:15.10 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Shanna Armstrong | 1998 | 301 | 40.95 | 1:22.40 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Selina Dzafic | 1997 | 288 | 40.41 | 1:23.64 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Emilie Andresen Ravn | 1998 | 286 | 41.71 | 1:23.84 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Adna Dzafic | 1997 | 284 | 40.31 | 1:23.99 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Sarah Hjannung | 1997 | 276 | 40.84 | 1:24.79 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Ida Schmidt | 1997 | 240 | 43.16 | 1:28.85 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Pedersen | 1997 | 222 | 45.19 | 1:31.19 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Sarah Zysek | 1998 | 220 | 45.43 | 1:31.53 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Frauke Sognstrup | 1998 | 183 | 46.79 | 1:37.20 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sørine M Gadegaard | 1998 | 176 | 49.57 | 1:38.48 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Knudsen | 1997 | 162 | 49.14 | 1:41.38 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
13 | Camilla B. Kristensen | 1997 | 156 | 48.65 | 1:42.65 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Laura Schmidt | 1998 | 124 | 53.55 | 1:50.67 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Claudia Olsen | 1998 | 123 | 54.22 | 1:51.14 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Amanda Schjødt | 1998 | DSQ | Sv. på mave 75 m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 460 | 35.21 | 1:11.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Maria Nielsen | 1996 | 453 | 35.63 | 1:11.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 412 | 36.37 | 1:14.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 396 | 36.16 | 1:15.21 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Kjær Holler | 1996 | 357 | 38.16 | 1:17.89 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 356 | 37.68 | 1:17.92 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Nanna Kristensen | 1996 | 354 | 37.91 | 1:18.08 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | 313 | 39.23 | 1:21.34 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | 143 | 41.67 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 108 | 45.84 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Jakob Grene | 2001 | 49 | 59.40 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 204 | 37.02 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stephan Sørensen | 1999 | 157 | 40.41 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 27 | 1:12.54 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Frausing Sørensen | 1999 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 74 | 57.98 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Frederikke Hansen | 2002 | 63 | 1:01.24 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Emma Kehlet | 2002 | 38 | 1:12.67 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
4 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 38 | 1:12.74 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Toftegaard | 2001 | 185 | 42.79 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 95 | 53.50 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 94 | 53.65 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Madison Guldborg | 2001 | 83 | 55.86 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Isabella S Ryser | 2001 | 62 | 1:01.69 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Fie Holzmann | 2000 | 138 | 47.14 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 137 | 47.35 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Christensen | 2000 | 99 | 52.71 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Mette Brix | 2000 | 77 | 57.43 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 76 | 57.67 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Laura Mikkelsen | 2000 | 37 | 1:13.08 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
- | Maya Palen Larsen | 2000 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Line Larsen | 2000 | DSQ | Brystben | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Vicky Rohde | 1999 | 209 | 41.07 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Katrine Elmann | 1999 | 185 | 42.78 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Line Nielsen | 1999 | 134 | 47.61 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karoline Karlskov | 1999 | 125 | 48.78 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Camilla Buch | 1999 | 125 | 48.79 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Cathrine E Carstensen | 1999 | 124 | 48.91 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Marie Abildgaard | 1999 | 120 | 49.39 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Kille Bonde Hansen | 1999 | 115 | 50.19 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Maja Holm Jensen | 1999 | 112 | 50.59 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Kathrine Bentin Riis | 1999 | 99 | 52.74 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Line Christensen | 1999 | 97 | 53.00 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Emma Larsson | 1999 | 90 | 54.41 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Signe Stærmose | 1999 | 85 | 55.36 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Line M. C. Wind | 1999 | 38 | 1:12.68 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Kirstine M. Pedersen | 1999 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Caroline Hovgaard Hansen | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend. 25 m | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Ida Kusk | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend. 25 m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:05 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 11, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Elmann | 1997 | 243 | 37.20 | 1:17.70 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Morten Høybye Olesen | 1997 | 187 | 38.67 | 1:24.83 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Rimer | 1998 | 133 | 44.03 | 1:34.88 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Emil Rainer | 1997 | 129 | 42.70 | 1:35.92 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Mads Due Kristensen | 1998 | 118 | 46.62 | 1:38.93 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thomas Thøgersen | 1998 | 86 | 49.04 | 1:49.72 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Thor Erik Andreasen | 1998 | 73 | 51.13 | 1:55.78 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 11, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Andersen | 1995 | 339 | 32.00 | 1:09.51 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anders L. Mogensen | 1996 | 322 | 33.41 | 1:10.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Kristian Broløs | 1995 | 293 | 33.62 | 1:12.97 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Happy Kuddi | 1996 | 264 | 34.41 | 1:15.56 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 12, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Adna Dzafic | 1997 | 367 | 35.88 | 1:16.92 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Katrine Larsen | 1997 | 356 | 35.32 | 1:17.66 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Nejla Dzafic | 1997 | 349 | 34.60 | 1:18.16 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 301 | 37.72 | 1:22.15 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Rikke Kroun Laursen | 1998 | 132 | 52.15 | 1:48.21 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Katrine Kristensen | 1997 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sørine M Gadegaard | 1998 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Nielsen | 1996 | 426 | 34.78 | 1:13.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 418 | 35.11 | 1:13.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 243 | 40.80 | 1:28.22 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Katrine Christensen | 1996 | 167 | 45.77 | 1:39.99 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:25 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 49 | 1:00.15 | 2:02.51 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | William Svarer | 2002 | 38 | 2:13.69 | 2:13.69 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | 203 | 38.07 | 1:16.43 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 156 | 38.74 | 1:23.41 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Jakob Grene | 2001 | 113 | 43.87 | 1:32.90 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 90 | 47.31 | 1:40.17 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Martin H. Abel | 2001 | 89 | 49.05 | 1:40.48 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Benjamin Rohde | 2001 | 79 | 50.64 | 1:44.69 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | William Lolk | 2001 | 79 | 47.61 | 1:44.73 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 55 | 56.89 | 1:57.97 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Carl M Gadegaard | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Jørgensen | 2000 | 180 | 38.64 | 1:19.54 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Andreas Jørgensen | 2000 | 168 | 38.80 | 1:21.39 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Morten Vahr Rudebeck | 2000 | 120 | 41.74 | 1:31.12 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Andreas H. Paulsen | 2000 | 89 | 47.58 | 1:40.55 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Oliver Christensen | 2000 | 83 | 50.20 | 1:42.86 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Matthias Mikkelsen | 2000 | 68 | 51.95 | 1:49.84 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Thomas Kristensen | 2000 | 57 | 52.90 | 1:57.01 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 254 | 34.85 | 1:10.93 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stephan Sørensen | 1999 | 198 | 38.19 | 1:17.09 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 85 | 47.73 | 1:42.03 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 63 | 49.55 | 1:53.07 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | 52 | 55.95 | 2:00.40 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Larsen | 1997 | 347 | 31.18 | 1:03.93 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jonatan Balladone | 1997 | 330 | 31.11 | 1:05.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Rasmus Kristensen | 1997 | 289 | 32.71 | 1:08.01 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Morten Høybye Olesen | 1997 | 274 | 33.41 | 1:09.17 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 269 | 33.74 | 1:09.63 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Christian Kaul | 1998 | 261 | 34.42 | 1:10.36 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Jonathan Helsing | 1997 | 258 | 33.69 | 1:10.62 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Mads Due Kristensen | 1998 | 255 | 34.67 | 1:10.87 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anes Jahic | 1998 | 239 | 34.97 | 1:12.41 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Tobias Rewitz | 1997 | 232 | 34.99 | 1:13.16 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Christoffer Nielsen | 1998 | 215 | 36.46 | 1:15.04 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 200 | 37.14 | 1:16.89 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Marcus S. Ryser | 1997 | 198 | 35.59 | 1:17.05 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Johannes Hjetmann | 1998 | 159 | 39.82 | 1:23.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Thomas Thøgersen | 1998 | 139 | 43.02 | 1:26.71 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Nicklas Frandsen | 1998 | 125 | 43.74 | 1:29.81 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
17 | Emrah Cengic | 1997 | 121 | 42.59 | 1:30.78 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thor Erik Andreasen | 1998 | 102 | 45.48 | 1:36.30 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Mathias Jensen | 1998 | 85 | 50.93 | 1:42.38 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
20 | Victor Melbye | 1998 | 72 | 50.99 | 1:47.99 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Bjarke Bechsgaard | 1997 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 415 | 29.11 | 1:00.24 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 390 | 29.47 | 1:01.53 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | David Tørring | 1995 | 375 | 30.45 | 1:02.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Anders L. Mogensen | 1996 | 366 | 30.49 | 1:02.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Ian Cumming | 1995 | 319 | 31.70 | 1:05.77 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Oliver Chodkiewcz | 1996 | 291 | 31.97 | 1:07.80 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Kristian V Rudebeck | 1996 | 267 | 33.62 | 1:09.76 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Mikkel Ø. Kramer | 1995 | 267 | 33.06 | 1:09.81 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Isak Gadegaard | 1996 | 254 | 34.07 | 1:10.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Joachim Helsing | 1995 | 236 | 33.82 | 1:12.68 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:20 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Hansen | 2002 | 88 | 52.22 | 1:54.60 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 70 | 56.56 | 2:03.77 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Ida Abildgaard | 2002 | 54 | 1:03.84 | 2:15.29 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Toftegaard | 2001 | 163 | 44.44 | 1:33.32 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 141 | 47.36 | 1:38.12 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Iben Bak | 2001 | 140 | 47.55 | 1:38.15 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Madison Guldborg | 2001 | 129 | 47.39 | 1:40.98 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Anna Bliksted | 2001 | 107 | 50.29 | 1:47.37 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Tenna Knigge | 2001 | 43 | 1:04.05 | 2:25.80 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Thilde Lund | 2001 | DNS | |||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Freja Nicholas | 2000 | 262 | 38.13 | 1:19.69 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 197 | 42.36 | 1:27.71 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
3 | Fie Holzmann | 2000 | 179 | 41.99 | 1:30.52 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Mai Heilmann | 2000 | 173 | 44.00 | 1:31.56 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Sofie West | 2000 | 153 | 45.11 | 1:35.46 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Line Larsen | 2000 | 142 | 48.18 | 1:37.81 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Mette Brix | 2000 | 132 | 47.71 | 1:40.29 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 121 | 49.29 | 1:43.15 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Laura Mikkelsen | 2000 | 67 | 57.76 | 2:05.88 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
- | Maya Palen Larsen | 2000 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Nanna Rolle | 2000 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Nikoline Mathiesen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Sofie Rasmussen | 1999 | 298 | 36.87 | 1:16.38 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Emma Jensen | 1999 | 257 | 39.00 | 1:20.26 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Christina Christensen | 1999 | 210 | 40.26 | 1:25.80 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Karoline Karlskov | 1999 | 196 | 41.12 | 1:27.77 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Line Nielsen | 1999 | 195 | 42.31 | 1:27.92 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
6 | Therese Elkjær Christense | 1999 | 188 | 40.72 | 1:29.11 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
7 | Katrine Elmann | 1999 | 172 | 43.18 | 1:31.70 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Maja Holm Jensen | 1999 | 171 | 44.09 | 1:31.88 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 170 | 42.93 | 1:32.02 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
10 | Emma Larsson | 1999 | 152 | 45.42 | 1:35.49 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Hovgaard Hansen | 1999 | 142 | 48.10 | 1:37.83 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
12 | Kille Bonde Hansen | 1999 | 136 | 46.80 | 1:39.14 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Sarah Louise Dam | 1999 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Svarer | 1997 | 435 | 32.56 | 1:07.33 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Katrine Larsen | 1997 | 427 | 32.95 | 1:07.74 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Julie Schmidt | 1997 | 425 | 32.70 | 1:07.83 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 416 | 33.15 | 1:08.34 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Nejla Dzafic | 1997 | 403 | 33.16 | 1:09.07 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Adna Dzafic | 1997 | 392 | 33.37 | 1:09.69 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Shanna Armstrong | 1998 | 370 | 34.57 | 1:11.04 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 358 | 34.26 | 1:11.82 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
9 | Anna C. Lange | 1998 | 358 | 34.99 | 1:11.83 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Emilie Andresen Ravn | 1998 | 340 | 35.54 | 1:13.05 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Sarah Hjannung | 1997 | 333 | 35.47 | 1:13.59 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Frauke Sognstrup | 1998 | 267 | 37.93 | 1:19.18 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sarah Zysek | 1998 | 256 | 38.97 | 1:20.34 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
14 | Ida Schmidt | 1997 | 253 | 39.36 | 1:20.63 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Camilla B. Kristensen | 1997 | 250 | 38.72 | 1:20.95 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Fie Mortensen | 1997 | 204 | 41.04 | 1:26.66 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sørine M Gadegaard | 1998 | 198 | 42.07 | 1:27.47 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Laura Schmidt | 1998 | 176 | 43.02 | 1:30.94 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Laura Elkjær | 1998 | 173 | 42.30 | 1:31.50 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Claudia Olsen | 1998 | 144 | 46.35 | 1:37.26 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
21 | Amanda Schjødt | 1998 | 136 | 46.76 | 1:39.13 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Karin Vind Klemmensen | 1998 | 89 | 54.37 | 1:54.17 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Martinussen | 1997 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Mogensen | 1995 | 478 | 31.83 | 1:05.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 450 | 32.45 | 1:06.56 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Josephine Sørensen | 1996 | 447 | 32.35 | 1:06.72 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 406 | 33.08 | 1:08.88 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Sandra Bram Madsen | 1995 | 397 | 33.65 | 1:09.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Simone Frandsen | 1995 | 392 | 33.45 | 1:09.68 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Nanna Kristensen | 1996 | 391 | 33.38 | 1:09.73 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | 337 | 34.87 | 1:13.31 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie Kjær Holler | 1996 | 323 | 35.73 | 1:14.38 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Lea Juul Hakesberg | 1996 | 308 | 36.18 | 1:15.51 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | 308 | 36.80 | 1:15.53 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
12 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 261 | 38.45 | 1:19.77 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Inge Buhrkall | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:46 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | William Ohrt | 2002 | 95 | 55.31 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | William Svarer | 2002 | 60 | 1:04.49 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | DSQ | Forkert stilart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 97 | 55.04 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Jakob Grene | 2001 | 86 | 57.31 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Carl M Gadegaard | 2001 | 42 | 1:12.36 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob de Lisser | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Martin H. Abel | 2001 | DSQ | 1 hånd v. afslutning | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:57 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 109 | 1:00.24 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Kristine Hülsen | 2002 | 74 | 1:08.61 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 67 | 1:10.95 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Emma Kehlet | 2002 | 59 | 1:14.08 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Abildgaard | 2002 | DSQ | 1 hånd i vending | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Fink | 2001 | 124 | 57.69 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Iben Bak | 2001 | 111 | 59.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Jørgensen | 2000 | 155 | 49.29 | 1:43.59 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Andreas H. Paulsen | 2000 | 90 | 59.24 | 2:03.90 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Oliver Christensen | 2000 | 67 | 1:06.37 | 2:17.18 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Thomas Kristensen | 2000 | 49 | 1:11.93 | 2:32.46 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rares Oprescu | 1999 | 247 | 41.72 | 1:28.69 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 102 | 56.49 | 1:58.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | 79 | 59.91 | 2:09.33 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Hjalmar Kjærn | 1999 | 69 | 1:03.68 | 2:15.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 65 | 1:08.38 | 2:18.52 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Frausing Sørensen | 1999 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Laurits Søborg | 1999 | DSQ | 1 hånd i vending | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Ohrt | 1997 | 274 | 40.71 | 1:25.59 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Esben Jepsen | 1997 | 257 | 40.82 | 1:27.44 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 228 | 43.89 | 1:31.09 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Tobias Rewitz | 1997 | 223 | 43.33 | 1:31.65 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Christoffer Nielsen | 1998 | 212 | 45.13 | 1:33.25 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Rimer | 1998 | 208 | 44.75 | 1:33.79 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
7 | Emil Rainer | 1997 | 188 | 46.52 | 1:37.09 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Anes Jahic | 1998 | 183 | 47.14 | 1:37.89 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
9 | Rasmus Kristensen | 1997 | 182 | 47.86 | 1:38.08 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thor Brigsted | 1997 | 181 | 47.07 | 1:38.29 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Johannes Hjetmann | 1998 | 175 | 47.98 | 1:39.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Mads Due Kristensen | 1998 | 163 | 49.08 | 1:41.71 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emrah Cengic | 1997 | 148 | 49.33 | 1:45.04 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
14 | Victor Melbye | 1998 | 96 | 57.66 | 2:01.55 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathias Jensen | 1998 | 73 | 1:02.29 | 2:13.03 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Bjarke Bechsgaard | 1997 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Marcus S. Ryser | 1997 | DSQ | 1 hånd i vend. 50m | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Nicklas Frandsen | 1998 | DSQ | 1 hånd i vend. 25m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Thor Erik Andreasen | 1998 | DSQ | Ryg mod bund 75m | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | David Tørring | 1995 | 325 | 38.80 | 1:20.88 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Happy Kuddi | 1996 | 290 | 39.68 | 1:24.02 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Chodkiewcz | 1996 | 282 | 39.78 | 1:24.82 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Mike Nielsen | 1995 | 273 | 39.53 | 1:25.76 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 262 | 40.45 | 1:26.96 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:26 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 205 | 50.20 | 1:46.27 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 203 | 51.38 | 1:46.63 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Freja Nicholas | 2000 | 198 | 50.78 | 1:47.51 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Mette Brix | 2000 | 156 | 55.34 | 1:56.41 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helene Olesen | 2000 | 140 | 56.19 | 2:00.85 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Mie Maj Hansen | 2000 | 115 | 59.99 | 2:08.89 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Laura Mikkelsen | 2000 | 69 | 1:12.14 | 2:33.12 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanna Rolle | 2000 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Julie Christensen | 2000 | DSQ | 2 armtag under vand | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Jensen | 1999 | 279 | 47.33 | 1:35.97 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Marie Abildgaard | 1999 | 256 | 46.53 | 1:38.69 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Therese Elkjær Christense | 1999 | 246 | 48.29 | 1:40.13 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Camilla Buch | 1999 | 239 | 49.48 | 1:41.05 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 224 | 48.67 | 1:43.22 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 215 | 51.49 | 1:44.74 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | Signe Stærmose | 1999 | 191 | 52.35 | 1:48.81 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cathrine E Carstensen | 1999 | 184 | 50.78 | 1:50.26 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 179 | 52.88 | 1:51.32 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
10 | Maja Holm Jensen | 1999 | 178 | 54.25 | 1:51.49 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
11 | Celina R. Wiis | 1999 | 144 | 56.37 | 1:59.60 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Line Nielsen | 1999 | 143 | 57.37 | 1:59.78 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kathrine Bentin Riis | 1999 | 143 | 56.18 | 1:59.84 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
14 | Frida Nedergaard | 1999 | 143 | 57.49 | 2:00.02 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Ida Kusk | 1999 | 140 | 59.69 | 2:00.74 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Line M. C. Wind | 1999 | 129 | 58.30 | 2:04.25 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
17 | Emma Larsson | 1999 | 106 | 1:02.07 | 2:12.50 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kirstine M. Pedersen | 1999 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Amalie Fisker | 1999 | DSQ | 3 armt. under vand | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Guldborg | 1998 | 375 | 41.42 | 1:26.95 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Julie Schmidt | 1997 | 361 | 41.72 | 1:28.07 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Anna C. Lange | 1998 | 344 | 42.44 | 1:29.50 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Laura Elkjær | 1998 | 268 | 45.84 | 1:37.22 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Ida Schmidt | 1997 | 263 | 46.59 | 1:37.81 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sarah Hjannung | 1997 | 231 | 48.34 | 1:42.15 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Rikke Kroun Laursen | 1998 | 227 | 48.84 | 1:42.79 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Fie Mortensen | 1997 | 203 | 51.18 | 1:46.72 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Knudsen | 1997 | 199 | 50.54 | 1:47.39 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Sørine M Gadegaard | 1998 | 173 | 54.80 | 1:52.42 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Camilla B. Kristensen | 1997 | 167 | 54.40 | 1:53.77 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Schmidt | 1998 | 163 | 55.82 | 1:54.67 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederikke Christensen | 1998 | 159 | 53.50 | 1:55.66 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Karin Vind Klemmensen | 1998 | 147 | 56.09 | 1:58.75 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amanda Schjødt | 1998 | 146 | 55.45 | 1:58.96 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Claudia Olsen | 1998 | 118 | 1:01.48 | 2:07.94 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Sigrid Mogensen | 1997 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Emilie Andresen Ravn | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 440 | 38.80 | 1:22.43 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Malene Sandvang | 1995 | 417 | 39.75 | 1:23.91 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 389 | 40.95 | 1:25.89 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Sandra Bram Madsen | 1995 | 357 | 42.27 | 1:28.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Lea Juul Hakesberg | 1996 | 329 | 42.34 | 1:30.82 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Nadja Jensen | 1996 | 326 | 43.54 | 1:31.12 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 289 | 44.33 | 1:34.84 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Inge Buhrkall | 1996 | 236 | 46.56 | 1:41.51 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:48 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 52 | 1:00.64 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 148 | 42.74 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 106 | 47.79 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Martin H. Abel | 2001 | 80 | 52.41 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Benjamin Rohde | 2001 | 76 | 53.36 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Jakob Grene | 2001 | 75 | 53.73 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | William Lolk | 2001 | 71 | 54.58 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Carl M Gadegaard | 2001 | 54 | 1:00.00 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 41 | 1:05.51 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Vahr Rudebeck | 2000 | 121 | 45.73 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Oliver Christensen | 2000 | 74 | 53.88 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Andreas H. Paulsen | 2000 | 69 | 55.00 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Thomas Kristensen | 2000 | 57 | 58.78 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Bauer | 2002 | 114 | 53.07 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Kristine Hülsen | 2002 | 84 | 58.66 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Emma Kehlet | 2002 | 79 | 59.93 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Højsager | 2002 | 79 | 59.98 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 47 | 1:11.09 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Ida Abildgaard | 2002 | 47 | 1:11.12 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 145 | 48.88 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Isabella S Ryser | 2001 | 137 | 49.91 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Iben Bak | 2001 | 121 | 51.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 118 | 52.46 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Anna Bliksted | 2001 | 114 | 53.01 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 92 | 56.87 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Julie Fink | 2001 | 71 | 1:02.14 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Tenna Knigge | 2001 | 70 | 1:02.28 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Thilde Lund | 2001 | DNS | |||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ane Wildenschild | 2000 | 211 | 43.17 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 174 | 46.01 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 151 | 48.28 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 125 | 51.37 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Mette Brix | 2000 | 114 | 53.05 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line Larsen | 2000 | 109 | 53.86 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Laura Mikkelsen | 2000 | 43 | 1:13.35 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie West | 2000 | DSQ | Sv. på mave ef. vend | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:42 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:53 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rares Oprescu | 1999 | 228 | 37.35 | 1:19.27 | 2:02.90 | 2:42.62 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 152 | 42.81 | 1:31.62 | 2:21.73 | 3:06.21 | |||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Laurits Søborg | 1999 | 150 | 41.21 | 1:29.14 | 2:18.79 | 3:07.17 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 119 | 44.15 | 1:35.54 | 2:29.30 | 3:22.25 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 101 | 47.25 | 1:43.65 | 2:40.32 | 3:33.59 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Hjalmar Kjærn | 1999 | 85 | 47.23 | 1:44.81 | 2:45.94 | 3:46.29 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Larsen | 1997 | 381 | 31.71 | 1:06.83 | 1:42.32 | 2:17.04 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jonatan Balladone | 1997 | 371 | 31.79 | 1:06.56 | 1:42.39 | 2:18.30 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Alexander Wildenschild | 1997 | 315 | 33.09 | 1:10.69 | 1:49.10 | 2:26.03 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Ohrt | 1997 | 315 | 34.57 | 1:12.29 | 1:50.97 | 2:26.11 | |||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Rasmus Kristensen | 1997 | 312 | 33.81 | 1:12.02 | 1:50.97 | 2:26.58 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Elmann | 1997 | 284 | 36.25 | 1:15.87 | 1:55.09 | 2:31.17 | |||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Esben Jepsen | 1997 | 282 | 34.61 | 1:13.19 | 1:53.16 | 2:31.61 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Morten Høybye Olesen | 1997 | 281 | 34.36 | 1:13.47 | 1:54.41 | 2:31.67 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Kaul | 1998 | 250 | 35.75 | 1:15.92 | 1:58.00 | 2:37.68 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Anes Jahic | 1998 | 248 | 36.88 | 1:17.29 | 1:59.04 | 2:38.11 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Mads Due Kristensen | 1998 | 231 | 38.31 | 1:21.20 | 2:03.88 | 2:41.95 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Tobias Rewitz | 1997 | 225 | 37.28 | 1:20.03 | 2:03.68 | 2:43.44 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 218 | 38.40 | 1:20.48 | 2:04.68 | 2:45.09 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Emil Rainer | 1997 | 152 | 42.63 | 1:30.17 | 2:20.57 | 3:06.10 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Thor Brigsted | 1997 | 151 | 43.15 | 1:31.39 | 2:20.17 | 3:06.75 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Johannes Hjetmann | 1998 | 139 | 44.25 | 1:33.08 | 3:11.84 | 3:11.84 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Thomas Thøgersen | 1998 | 135 | 45.62 | 1:34.76 | 3:13.62 | 3:13.62 | |||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Nicklas Frandsen | 1998 | 116 | 47.19 | 1:41.45 | 2:37.99 | 3:23.72 | |||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Thor Erik Andreasen | 1998 | 116 | 46.09 | 2:33.86 | 3:23.99 | 3:23.99 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
20 | Emrah Cengic | 1997 | 102 | 47.86 | 1:43.20 | 2:38.59 | 3:32.58 | |||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mathias Jensen | 1998 | 85 | 51.03 | 1:49.37 | 2:49.45 | 3:46.19 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Bjarke Bechsgaard | 1997 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Marcus S. Ryser | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 444 | 30.82 | 1:03.73 | 1:37.48 | 2:10.28 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Kristian Broløs | 1995 | 404 | 30.82 | 1:04.68 | 1:39.54 | 2:14.38 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 403 | 30.91 | 1:05.24 | 1:40.44 | 2:14.57 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 385 | 30.54 | 1:04.51 | 1:41.03 | 2:16.63 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ian Cumming | 1995 | 360 | 32.63 | 1:08.51 | 1:45.03 | 2:19.64 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Oliver Danielsen | 1996 | 334 | 32.42 | 1:08.84 | 1:46.24 | 2:23.16 | |||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Mikkel Ø. Kramer | 1995 | 296 | 33.76 | 1:11.95 | 1:50.79 | 2:29.05 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Isak Gadegaard | 1996 | 240 | 36.78 | 1:17.44 | 1:59.68 | 2:39.86 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Mike Nielsen | 1995 | 193 | 35.89 | 1:18.65 | 2:02.59 | 2:51.90 | |||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:53 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne Sofie Rasmussen | 1999 | 285 | 39.27 | 1:22.72 | 2:06.23 | 2:48.96 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Therese Elkjær Christense | 1999 | 217 | 41.96 | 1:30.97 | 2:18.11 | 3:04.97 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Vicky Rohde | 1999 | 215 | 41.20 | 1:29.25 | 2:18.59 | 3:05.48 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Amalie Fisker | 1999 | 202 | 41.65 | 1:28.98 | 2:19.78 | 3:09.50 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Karoline Karlskov | 1999 | 199 | 43.14 | 1:33.39 | 2:24.92 | 3:10.36 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Line Nielsen | 1999 | 199 | 44.91 | 1:35.74 | 2:26.47 | 3:10.44 | |||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christina Christensen | 1999 | 197 | 41.89 | 1:31.16 | 2:21.81 | 3:10.97 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Caroline Hovgaard Hansen | 1999 | 124 | 49.20 | 1:46.41 | 2:47.25 | 3:42.72 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Emma Larsson | 1999 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Larsen | 1997 | 461 | 34.40 | 1:10.74 | 1:47.35 | 2:23.87 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Julie Schmidt | 1997 | 442 | 33.72 | 1:11.35 | 1:49.03 | 2:25.99 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 434 | 34.52 | 1:11.79 | 1:49.49 | 2:26.82 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Selina Dzafic | 1997 | 411 | 34.40 | 1:12.15 | 1:51.74 | 2:29.58 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Nejla Dzafic | 1997 | 410 | 33.88 | 1:10.93 | 1:49.98 | 2:29.66 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Shanna Armstrong | 1998 | 368 | 36.25 | 1:15.52 | 1:56.10 | 2:35.15 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Katrine Kristensen | 1997 | 359 | 35.73 | 1:15.01 | 1:55.81 | 2:36.46 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sandra Guldborg | 1998 | 352 | 36.72 | 1:17.29 | 1:58.28 | 2:37.50 | |||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 308 | 36.73 | 1:18.73 | 2:01.89 | 2:44.56 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Sarah Hjannung | 1997 | 304 | 39.39 | 1:21.86 | 2:05.38 | 2:45.26 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Sarah Zysek | 1998 | 256 | 39.43 | 1:23.46 | 2:10.00 | 2:55.18 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
12 | Ida Schmidt | 1997 | 237 | 41.14 | 1:26.70 | 2:14.00 | 2:59.54 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Camilla B. Kristensen | 1997 | 189 | 43.15 | 1:32.23 | 2:24.11 | 3:13.86 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sørine M Gadegaard | 1998 | 186 | 44.73 | 1:34.92 | 2:26.25 | 3:14.76 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Laura Elkjær | 1998 | 166 | 45.61 | 1:37.86 | 2:32.05 | 3:22.18 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Anna C. Lange | 1998 | DNS | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Cecilie Knudsen | 1997 | DNS | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Laura Schmidt | 1998 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sigrid Mogensen | 1997 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Line Pedersen | 1997 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Bram Madsen | 1995 | 466 | 34.70 | 1:11.29 | 1:48.37 | 2:23.42 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Sara Mogensen | 1995 | 461 | 33.98 | 1:10.84 | 1:47.47 | 2:23.86 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Nanna Kristensen | 1996 | 441 | 33.76 | 1:10.71 | 1:48.05 | 2:26.05 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Josephine Sørensen | 1996 | 432 | 33.58 | 1:11.71 | 1:49.95 | 2:27.07 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simone Frandsen | 1995 | 354 | 35.93 | 1:15.46 | 1:56.45 | 2:37.12 | |||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Nadja Jensen | 1996 | 298 | 37.58 | 1:18.87 | 2:02.66 | 2:46.36 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Christensen | 1996 | 265 | 39.52 | 1:24.41 | 2:10.09 | 2:53.14 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | DNS | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:19 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 25, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Drenge/mix 1 Kolding | 2000 | 2:42.38 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 35.48 | 35.48 | |||||||
Charlotte Gravgaard | 2001 | 45.37 | 1:20.85 | |||||||
William Lolk | 2001 | 45.09 | 2:05.94 | |||||||
Kasper Jørgensen | 2000 | 36.44 | 2:42.38 | |||||||
2 | Wes 1 Drenge Mix | 2000 | 2:49.33 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Martin H. Abel | 2001 | 42.84 | 42.84 | |||||||
Oliver Christensen | 2000 | 45.41 | 1:28.25 | |||||||
Jakob Grene | 2001 | 38.84 | 2:07.09 | |||||||
Andreas H. Paulsen | 2000 | 42.24 | 2:49.33 | |||||||
3 | Drenge/mix 2 Kolding | 2000 | 3:28.32 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Matthias Mikkelsen | 2000 | 48.99 | 48.99 | |||||||
Ida Højsager | 2002 | 55.71 | 1:44.70 | |||||||
William Ohrt | 2002 | 49.86 | 2:34.56 | |||||||
Karoline Bauer | 2002 | 53.76 | 3:28.32 | |||||||
4 | Nyborg Drenge | 2002 | 3:30.89 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 58.85 | 58.85 | |||||||
Carl M Gadegaard | 2001 | 1:20.86 | 2:19.71 | |||||||
Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 25.82 | 2:45.53 | |||||||
Thomas Kristensen | 2000 | 45.36 | 3:30.89 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 26, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pige 1 Kolding | 2000 | 171 | 2:48.16 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Lærke Toftegaard | 2001 | 41.37 | 41.37 | |||||||
Fie Holzmann | 2000 | 40.21 | 1:21.58 | |||||||
Julie Christensen | 2000 | 43.12 | 2:04.70 | |||||||
Madison Guldborg | 2001 | 43.46 | 2:48.16 | |||||||
- | Nyborg Piger | 2001 | 2:43.04 | EXTRA | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 41.69 | 41.69 | |||||||
Sørine M Gadegaard | 1998 | 37.22 | 1:18.91 | |||||||
Iben Bak | 2001 | 45.29 | 2:04.20 | |||||||
Laura Schmidt | 1998 | 38.84 | 2:43.04 | |||||||
- | Varde Piger | 2000 | DNS | |||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
Nadia Nørskov Vogt | 2000 | |||||||||
Mette Brix | 2000 | |||||||||
Laura Mikkelsen | 2000 | |||||||||
Line Nielsen | 1999 | DNS | ||||||||
- | Wes 2 Piger | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Tenna Knigge | 2001 | 1:03.09 | 1:03.09 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:26 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 27, 4X50m Medley Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Vejens Herrer | 1995 | 2:12.36 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Wildenschild | 1997 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Happy Kuddi | 1996 | 38.76 | 1:13.92 | |||||||
Michael Andersen | 1995 | 31.04 | 1:44.96 | |||||||
Anders Kjær Pedersen | 1995 | 27.40 | 2:12.36 | |||||||
2 | Wes 3 Drenge Mix | 1995 | 2:20.23 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Christian Kaul | 1998 | 37.75 | 37.75 | |||||||
Rasmus Larsen | 1997 | 38.00 | 1:15.75 | |||||||
Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 31.32 | 1:47.07 | |||||||
Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 33.16 | 2:20.23 | |||||||
3 | Drenge/mix 1 Kolding | 1995 | 2:21.56 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oliver Danielsen | 1996 | 34.17 | 34.17 | |||||||
Alexander Ohrt | 1997 | 40.75 | 1:14.92 | |||||||
Frederik Elmann | 1997 | 35.32 | 1:50.24 | |||||||
Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 31.32 | 2:21.56 | |||||||
4 | Nyborg Drenge | 1996 | 2:30.63 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Marc Nøhr Andersen | 1996 | 34.76 | 34.76 | |||||||
Morten Høybye Olesen | 1997 | 43.88 | 1:18.64 | |||||||
Mads Due Kristensen | 1998 | 40.70 | 1:59.34 | |||||||
Rasmus Kristensen | 1997 | 31.29 | 2:30.63 | |||||||
5 | Varde Drenge (mix) | 1995 | 2:49.07 | |||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
Mike Nielsen | 1995 | 39.88 | 39.88 | |||||||
Christoffer Nielsen | 1998 | 44.48 | 1:24.36 | |||||||
Emrah Cengic | 1997 | 46.11 | 2:10.47 | |||||||
Line Nielsen | 1999 | 38.60 | 2:49.07 | |||||||
6 | Drenge/mix 2 Kolding | 1995 | 3:23.24 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 48.21 | 48.21 | |||||||
Casper Skyt Frederiksen | 1999 | 1:00.33 | 1:48.54 | |||||||
Thomas Thøgersen | 1998 | 49.94 | 2:38.48 | |||||||
Nicklas Frandsen | 1998 | 44.76 | 3:23.24 | |||||||
- | Agf Drenge(mix) | 1995 | DSQ | Svøm på mave 25m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:26 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 28, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Piger | 1995 | 424 | 2:16.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | 34.76 | 34.76 | |||||||
Sandra Bram Madsen | 1995 | 24.35 | 59.11 | |||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 48.30 | 1:47.41 | |||||||
Sara Mogensen | 1995 | 29.29 | 2:16.70 | |||||||
2 | Wes 4 Piger | 1995 | 411 | 2:18.11 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Nanna Kristensen | 1996 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 38.81 | 1:14.42 | |||||||
Katrine Larsen | 1997 | 33.86 | 1:48.28 | |||||||
Kirstine Theilgaard | 1997 | 29.83 | 2:18.11 | |||||||
3 | Pige 1 Kolding | 1995 | 358 | 2:24.68 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Caroline Svarer | 1997 | 34.95 | 34.95 | |||||||
Sandra Guldborg | 1998 | 40.35 | 1:15.30 | |||||||
Simone Frandsen | 1995 | 36.29 | 1:51.59 | |||||||
Malene Sandvang | 1995 | 33.09 | 2:24.68 | |||||||
4 | Vejens Damer | 1995 | 332 | 2:28.23 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Anne-Mette Jensen | 1995 | 36.59 | 36.59 | |||||||
Nadja Jensen | 1996 | 42.58 | 1:19.17 | |||||||
Nicoline Rundstrøm | 1996 | 37.76 | 1:56.93 | |||||||
Josephine Sørensen | 1996 | 31.30 | 2:28.23 | |||||||
5 | Nyborg Piger | 1997 | 199 | 2:55.97 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Fie Mortensen | 1997 | 43.90 | 43.90 | |||||||
Ida Schmidt | 1997 | 45.71 | 1:29.61 | |||||||
Signe Stærmose | 1999 | 52.07 | 2:21.68 | |||||||
Camilla B. Kristensen | 1997 | 34.29 | 2:55.97 | |||||||
6 | Sønderborg Piger | 1998 | 190 | 2:58.72 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Nikoline Mathiesen | 2000 | 48.95 | 48.95 | |||||||
Therese Elkjær Christense | 1999 | 47.44 | 1:36.39 | |||||||
Camilla Buch | 1999 | 46.66 | 2:23.05 | |||||||
Amalie Müller Lindemann | 1999 | 35.67 | 2:58.72 | |||||||
7 | Pige 2 Kolding | 1995 | 189 | 2:58.99 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Frida Nedergaard | 1999 | 50.43 | 50.43 | |||||||
Rikke Kroun Laursen | 1998 | 47.10 | 1:37.53 | |||||||
Katrine Elmann | 1999 | 45.28 | 2:22.81 | |||||||
Ida Kusk | 1999 | 36.18 | 2:58.99 | |||||||
8 | Pige 3 Kolding | 1995 | 152 | 3:12.55 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Amanda Schjødt | 1998 | 47.81 | 47.81 | |||||||
Line M. C. Wind | 1999 | 54.12 | 1:41.93 | |||||||
Celina R. Wiis | 1999 | 50.64 | 2:32.57 | |||||||
Line Christensen | 1999 | 39.98 | 3:12.55 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:29 |