Tulokset Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.09 | ||||||
2 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.53 | ||||||
3 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.28 | ||||||
4 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.39 | ||||||
5 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.58 | ||||||
6 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 30.80 | ||||||
7 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 30.86 | ||||||
8 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.25 | ||||||
9 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 31.71 | ||||||
10 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.74 | ||||||
11 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 31.75 | ||||||
12 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 31.79 | ||||||
13 | Katrine Lund Hansen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 31.83 | ||||||
14 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 31.85 | ||||||
15 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 32.08 | ||||||
15 | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 32.08 | ||||||
15 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.08 | ||||||
18 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 32.27 | ||||||
19 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 32.73 | ||||||
20 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 32.75 | ||||||
21 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 32.81 | ||||||
22 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.06 | ||||||
23 | Clara Lerche | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.09 | ||||||
24 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.16 | ||||||
25 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.70 | ||||||
26 | Nana Thorngreen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 34.08 | ||||||
27 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | GI-40 Hermes | 37.21 | ||||||
- | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 29.78 | ||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.17 | ||||||
3 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 31.48 | ||||||
4 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.93 | ||||||
5 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.21 | ||||||
6 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 32.64 | ||||||
7 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.66 | ||||||
8 | Amalie Mårtensson | 2000 | JGI Svømning | 32.74 | ||||||
9 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 32.89 | ||||||
10 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.12 | ||||||
11 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 33.17 | ||||||
12 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 33.25 | ||||||
13 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 33.26 | ||||||
14 | Rachel Townsend | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 33.40 | ||||||
15 | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | 33.59 | ||||||
16 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 33.71 | ||||||
17 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.74 | ||||||
18 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 33.80 | ||||||
19 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.13 | ||||||
20 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 34.25 | ||||||
21 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.33 | ||||||
22 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 34.39 | ||||||
23 | My Weitling | 2000 | JGI Svømning | 34.51 | ||||||
24 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 34.53 | ||||||
25 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 34.54 | ||||||
26 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.59 | ||||||
27 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 34.66 | ||||||
28 | Line Thomsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 34.79 | ||||||
29 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.83 | ||||||
30 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.86 | ||||||
31 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.91 | ||||||
32 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 34.98 | ||||||
33 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 35.16 | ||||||
34 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 35.18 | ||||||
35 | Katrine Knudsen | 2000 | Swim Team Esbjerg | 35.22 | ||||||
36 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 36.15 | ||||||
37 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 36.73 | ||||||
38 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 36.78 | ||||||
39 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 36.92 | ||||||
40 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 37.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:31 |