Resultat för Sydpoolen Knatte Cup 2011
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördagen den 1/10 Kl. 09.00 (Insim kl. 08.00)
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2011 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:38 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2011 |
Gren 2, 50m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.36 | ||||||
2 | Li Isaksson | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.93 | ||||||
3 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.18 | ||||||
4 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.08 | ||||||
5 | Josefin Krafft | 2002 | Ösmo Simsällskap | 41.64 | ||||||
6 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.25 | ||||||
7 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 44.36 | ||||||
8 | Felicia Rosenberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 45.53 | ||||||
9 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 46.62 | ||||||
10 | Saga Bäckström | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 46.83 | ||||||
11 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 47.93 | ||||||
12 | Wilma Kuivaniemi | 2002 | Västerås Simsällskap | 48.42 | ||||||
13 | Anna Frisk-Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 49.23 | ||||||
14 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 49.25 | ||||||
15 | Angelica Blomberg | 2002 | Trosabygdens Simsällskap | 49.47 | ||||||
16 | Hanna Josefsson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 49.61 | ||||||
17 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 49.82 | ||||||
18 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 50.63 | ||||||
19 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 53.74 | ||||||
20 | Sofi Holmberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 53.80 | ||||||
21 | Ellen Wadsten | 2002 | Trosabygdens Simsällskap | 54.06 | ||||||
22 | Elsa Lundblad | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 55.74 | ||||||
23 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 57.60 | ||||||
- | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Alice Landerholm | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
- | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Frisim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.78 | ||||||
2 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.97 | ||||||
3 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 35.66 | ||||||
4 | Wilma Wennerberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 36.09 | ||||||
5 | Zafira Engström-Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 36.28 | ||||||
6 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 37.21 | ||||||
7 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.57 | ||||||
8 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.42 | ||||||
9 | Hanna Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.45 | ||||||
10 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 38.98 | ||||||
11 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 39.62 | ||||||
12 | Elin Kårehagen | 2001 | Trosabygdens Simsällskap | 40.48 | ||||||
13 | Ida Henriksson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 41.23 | ||||||
14 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.59 | ||||||
15 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 41.94 | ||||||
16 | Ellinor Bergdahl | 2001 | Södertälje Simsällskap | 42.08 | ||||||
17 | Alva Lindby | 2001 | Södertälje Simsällskap | 42.16 | ||||||
18 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.64 | ||||||
19 | Emma Claeson | 2001 | Västerås Simsällskap | 43.09 | ||||||
20 | Malin Andreé | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.42 | ||||||
21 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.93 | ||||||
22 | Emelie Julin | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.01 | ||||||
23 | Ida Claeson | 2001 | Västerås Simsällskap | 44.35 | ||||||
24 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 45.61 | ||||||
25 | Isabella Tegman | 2001 | Södertörns Simsällskap | 45.67 | ||||||
26 | Ebba Rydberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 45.82 | ||||||
27 | Ebba von Schantz | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.91 | ||||||
28 | Moa Jacobsson | 2001 | Tyresö Simsällskap | 46.25 | ||||||
29 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 46.30 | ||||||
30 | Ida Rudin | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.51 | ||||||
31 | Emelie Widhe | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 46.91 | ||||||
32 | Nora Johansson | 2001 | Västerås Simsällskap | 46.93 | ||||||
33 | Paulina Häggman | 2001 | Västerås Simsällskap | 47.37 | ||||||
34 | Stella Heffler | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 47.90 | ||||||
35 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 48.14 | ||||||
36 | Moa Ljung | 2001 | Trosabygdens Simsällskap | 48.56 | ||||||
37 | Amanda Roloff | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.82 | ||||||
38 | Amanda Jacobsson | 2001 | Tyresö Simsällskap | 51.13 | ||||||
39 | Emma Lundgren | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 52.83 | ||||||
40 | Sofia Österberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 57.09 | ||||||
41 | Hannha Gustafsson | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 58.61 | ||||||
Gren 2, 50m Frisim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 30.83 | ||||||
2 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 31.67 | ||||||
3 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 32.92 | ||||||
4 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 33.07 | ||||||
5 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.26 | ||||||
6 | Wilma Frisch | 2000 | Södertälje Simsällskap | 35.73 | ||||||
7 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.86 | ||||||
8 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 36.21 | ||||||
9 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.24 | ||||||
10 | Tara Ebrahimi | 2000 | Väsby Simsällskap | 36.32 | ||||||
11 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 36.33 | ||||||
12 | Elin Konvicka | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 36.74 | ||||||
13 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 37.13 | ||||||
14 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.19 | ||||||
15 | Tintin Kviberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 37.53 | ||||||
16 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.56 | ||||||
17 | Ebba Bergqvist | 2000 | Västerås Simsällskap | 37.67 | ||||||
18 | Annika Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 37.82 | ||||||
19 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 38.08 | ||||||
20 | Maja Sundheden | 2000 | Väsby Simsällskap | 38.18 | ||||||
21 | Emma Wedahl | 2000 | Södertörns Simsällskap | 38.41 | ||||||
22 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 38.69 | ||||||
23 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | 38.76 | ||||||
24 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 38.96 | ||||||
25 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 39.23 | ||||||
26 | Emma Reichuber | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 39.49 | ||||||
27 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 39.52 | ||||||
28 | Victoria Molin | 2000 | Västerås Simsällskap | 39.57 | ||||||
29 | Paulina Erfelt | 2000 | Spårvägens Simförening | 39.71 | ||||||
30 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 40.16 | ||||||
31 | Agnes Thomée | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.26 | ||||||
32 | Moa Nygren | 2000 | Väsby Simsällskap | 40.45 | ||||||
33 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 40.46 | ||||||
34 | Mathilda Bärnau | 2000 | Väsby Simsällskap | 40.86 | ||||||
35 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 41.58 | ||||||
36 | Lisa Nyberg | 2000 | Ösmo Simsällskap | 41.75 | ||||||
37 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 42.19 | ||||||
38 | Alice Thomasson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 43.19 | ||||||
39 | Johanna Sandahl | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.34 | ||||||
40 | Fredrika Åkerlund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 43.76 | ||||||
41 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.36 | ||||||
42 | Frida Sjögren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 45.60 | ||||||
43 | Ida Vizia | 2000 | Västerås Simsällskap | 47.74 | ||||||
44 | Ella Holmén | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 48.81 | ||||||
45 | Julia Alpsäter | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 50.63 | ||||||
46 | Clara Lindström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 59.13 | ||||||
Gren 2, 50m Frisim Flickor, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 29.69 | ||||||
2 | Cassandra Engback | 1999 | Ösmo Simsällskap | 30.36 | ||||||
3 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 31.50 | ||||||
4 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 32.54 | ||||||
5 | Amanda Hyllbrant | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 32.63 | ||||||
6 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.88 | ||||||
7 | Clara Wadsten | 1999 | Trosabygdens Simsällskap | 32.91 | ||||||
8 | Frida Nano | 1999 | Södertälje Simsällskap | 33.74 | ||||||
9 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.02 | ||||||
10 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.19 | ||||||
11 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 34.34 | ||||||
12 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.48 | ||||||
13 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 34.86 | ||||||
14 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.01 | ||||||
15 | Ellen Olthoff | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.26 | ||||||
16 | Emelie Blomberg | 1999 | Trosabygdens Simsällskap | 35.30 | ||||||
17 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Södertälje Simsällskap | 35.35 | ||||||
18 | Karin Emanuelsson | 1999 | Södertälje Simsällskap | 35.73 | ||||||
19 | Julia Axelsson | 1999 | Ösmo Simsällskap | 35.92 | ||||||
20 | Ronja Källberg | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.65 | ||||||
21 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 36.69 | ||||||
22 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.14 | ||||||
23 | Anna Bäckdahl | 1999 | Trosabygdens Simsällskap | 37.53 | ||||||
24 | Amanda Nylén | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 38.23 | ||||||
25 | Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.57 | ||||||
26 | Julia Ring | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.11 | ||||||
27 | Adriana Eyob | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.17 | ||||||
28 | Cornelia Sjöblom | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.77 | ||||||
29 | Emelie Adolfsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.87 | ||||||
30 | Emilia Eriksson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.96 | ||||||
31 | Nikita Nystedt | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 39.98 | ||||||
32 | Elvira Holmgren | 1999 | Södertörns Simsällskap | 41.42 | ||||||
33 | Stella Bentrari | 1999 | Västerås Simsällskap | 42.22 | ||||||
34 | Liv Jonsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 42.40 | ||||||
35 | Johanna Lämsä | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 43.08 | ||||||
36 | Saga Gustafsson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 43.22 | ||||||
37 | Olivia Sundberg | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 43.41 | ||||||
38 | Alice Österberg | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 44.29 | ||||||
39 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägens Simförening | 45.29 | ||||||
40 | Mathilda Alm | 1999 | Ösmo Simsällskap | 45.83 | ||||||
41 | Ellenor Engström-Regnell | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 47.76 | ||||||
42 | Hanna Sandström | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 48.13 | ||||||
43 | Chris Eriksson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 48.59 | ||||||
44 | Maria Blom | 1999 | Södertörns Simsällskap | 50.67 | ||||||
45 | Sara Högdin | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 51.82 | ||||||
46 | Linnea Ytterstene | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:00.66 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.00 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2011 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:38 |