Resultater for GSK Forårscup 2024
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Freestyle Women Group A - Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
26.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.87 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
27.87 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.54 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
27.98 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.95 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
28.75 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.08 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
28.76 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.64 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.04 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.55 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lynn Ronneberger |
2008 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
29.24 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.84 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.69 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.03 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.42 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Kjær Jacobsen |
1994 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 09:50:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Freestyle Women Group B - Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
27.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.50 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Renlund |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
28.36 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.56 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
28.75 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.13 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
28.84 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.99 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
28.90 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Erixon |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
29.21 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.25 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zoe Nike Ronneberger |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
29.24 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.29 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.19 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.04 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saga Evenås |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
30.25 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.62 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
30.43 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucy Rau |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
30.51 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.78 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
30.74 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.04 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
31.08 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.27 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.29 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Charléne Gligorov |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
31.65 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.47 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
34.52 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.77 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 09:50:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Freestyle Women Group C - Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
28.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
29.92 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.98 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.50 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.66 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lena Körper |
2011 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
30.58 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.42 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.10 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.89 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Simonsson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
32.89 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Jönsson |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.24 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.08 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
33.92 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.39 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.55 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
34.43 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.91 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
35.48 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.82 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
36.11 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.11 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
36.60 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.58 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cathrine Aagaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
41.01 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.69 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Sonne Laurent |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
42.51 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.80 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Ionas |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
42.98 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.53 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sille Weile Palnov |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
43.00 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.76 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 09:50:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Freestyle Women Group D - Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.56 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
34.07 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.76 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
37.88 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.21 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Kjær Geisler |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
39.40 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.22 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
39.77 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.15 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
39.96 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.99 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carla Schultz Dick-Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
40.00 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.59 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Hurup Dalsaa |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
40.96 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.16 |
(-12.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mia Bondam |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
41.90 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
41.94 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.05 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
42.97 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.40 |
(-6.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filippa Strand |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
43.23 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.82 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luna Leidahl Pedersen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
43.30 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-46.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
43.32 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.10 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ayo Vonsild Vestergaard |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
43.64 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.89 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Zoe Brøns Aagaard |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
45.37 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.45 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emmelie Juel |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
45.50 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.40 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amelia El Ghalbzouri |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
46.35 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.91 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sara de Valadares Eisted |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
48.45 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.22 |
(-15.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sarah Bøving Pedersen |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
52.16 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.76 |
(-7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ellen Kingbo |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
54.91 |
+21.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-35.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dina Baioumy |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 09:50:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 09:50.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Freestyle Men Group A - Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
24.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.83 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
24.30 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.11 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maximilian Kohl |
2004 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
25.35 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.69 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maximilian Petke |
2006 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
25.38 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.39 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
25.91 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.77 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
25.97 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.81 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
26.26 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.76 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
26.32 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.18 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
27.26 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.34 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arda Tümer Urkal |
2008 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
27.33 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.39 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:03:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Freestyle Men Group B - Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
26.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.67 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
26.62 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.33 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
28.18 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.19 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
28.19 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.90 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
28.46 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.52 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
28.64 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.91 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
28.66 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.24 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederick Pahl |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
28.83 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.75 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
29.01 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.41 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.55 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.43 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.54 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.98 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.92 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Vestgården Tukk |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
31.02 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.89 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
31.73 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.69 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
32.30 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.82 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
34.51 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.34 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
35.40 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.37 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nico Schlichting |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:03:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Freestyle Men Group C - Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
28.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.82 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.37 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.12 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Love Lundh |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
30.72 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.20 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.55 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.73 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.75 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.37 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.02 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.72 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Teo Hansen |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
34.11 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Hulteberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
34.81 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.05 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
36.71 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.35 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:03:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Freestyle Men Group D - Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
38.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.70 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leif Murphy |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
39.19 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.12 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Bodor |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
39.57 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.15 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Huxi Kørting |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
43.68 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.37 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leopold Fuzellier-Mikkelsen |
2016 |
Vest-Brøndby |
|
|
46.71 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.96 |
(-7.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Evald Sørensen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
47.72 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.96 |
(-12.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sinus Laursen |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
48.43 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Kaufmann |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
51.71 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.54 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leo Jess Gammelgaard Haastr |
2016 |
Vest-Brøndby |
|
|
56.64 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-33.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hubert Due Edelved |
2016 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 A swimmer did not cover the whole distance - DNF |
|
|
|
|
- |
|
Sean William Wellemberg |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:03:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 10:07.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Butterfly Women Group A - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:06.80 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.25 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:07.98 |
+1.18 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.70 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:13.06 |
+6.26 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.27 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:14.13 |
+7.33 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.01 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:24:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Butterfly Women Group B - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:09.60 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.56 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Renlund |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:09.94 |
+0.34 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.46 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:10.06 |
+0.46 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.23 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:11.63 |
+2.03 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.86 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:13.86 |
+4.26 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.66 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucy Rau |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
1:14.94 |
+5.34 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.57 |
(+4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zoe Nike Ronneberger |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
1:16.75 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.39 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Charléne Gligorov |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
1:22.45 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.43 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:24:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Butterfly Women Group C - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:15.04 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.60 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:16.70 |
+1.66 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.61 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:25.77 |
+10.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.81 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:39.28 |
+24.24 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:47.27 |
(-7.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:24:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Butterfly Women Group D - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:28.52 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.94 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:43.62 |
+15.10 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:07.10 |
+38.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.34 |
(-24.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:24:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 11:02.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Butterfly Women Group D - Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
245 |
1:26.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.52 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
132 |
1:46.08 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.62 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
69 |
2:11.57 |
+45.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.10 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 15:32:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Butterfly Women Group C - Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
405 |
1:13.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.04 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
361 |
1:15.89 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.70 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
253 |
1:25.45 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.77 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
147 |
1:42.25 |
+29.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.28 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 15:32:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Butterfly Women Group B - Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilly Renlund |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
492 |
1:08.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.94 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
462 |
1:09.90 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.60 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
422 |
1:12.05 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.63 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zoe Nike Ronneberger |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
408 |
1:12.87 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.75 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucy Rau |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
390 |
1:13.95 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
382 |
1:14.43 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.86 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 15:32:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Butterfly Women Group A - Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
521 |
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.98 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
408 |
1:12.86 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.06 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
|
389 |
1:14.00 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.13 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 15:32:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 15:32.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Butterfly Men Group A - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
58.77 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 57.00 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:18:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Butterfly Men Group B - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tom Körper |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
1:06.96 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.66 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:08.61 |
+1.65 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.64 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:11.08 |
+4.12 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.62 |
(-6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:12.21 |
+5.25 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.56 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederick Pahl |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
1:17.14 |
+10.18 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.75 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:18.02 |
+11.06 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.84 |
(-16.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:18:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Butterfly Men Group C - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:14.27 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.99 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:25.42 |
+11.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:40.39 |
(-14.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:29.11 |
+14.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.24 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:18:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Butterfly Men Group D - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:26.76 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.92 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:18:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 10:18.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Butterfly Men Group D - Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
144 |
1:31.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.76 |
(+4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 15:43:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Butterfly Men Group C - Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
260 |
1:14.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.27 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
168 |
1:26.54 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.42 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
166 |
1:26.90 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.11 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 15:43:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Butterfly Men Group B - Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tom Körper |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
377 |
1:06.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.96 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
347 |
1:07.93 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.61 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
299 |
1:11.38 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.21 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
288 |
1:12.28 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.08 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederick Pahl |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
249 |
1:15.86 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.14 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
222 |
1:18.85 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.02 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 15:43:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Butterfly Men Group A - Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
550 |
58.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.77 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 15:43:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 15:43.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Freestyle Women Group A - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:03.34 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.01 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:04.39 |
+1.05 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.95 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Kjær Jacobsen |
1994 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:10.62 |
+7.28 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(+4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lynn Ronneberger |
2008 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
1:11.27 |
+7.93 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.42 |
(+6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:30:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Freestyle Women Group B - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
59.89 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 59.26 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Renlund |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:02.39 |
+2.50 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.97 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:03.59 |
+3.70 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.46 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Erixon |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:03.83 |
+3.94 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.62 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Evenås |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:05.51 |
+5.62 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.68 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:05.53 |
+5.64 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.17 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:08.18 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.78 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:30:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Freestyle Women Group C - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lena Körper |
2011 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
1:07.29 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.01 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Simonsson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:10.50 |
+3.21 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.32 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:12.86 |
+5.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.46 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:16.78 |
+9.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.69 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martha Sofie Thorndahl Rasm |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:18.75 |
+11.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.08 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:18.97 |
+11.68 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.33 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Monrad Wæsel |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:25.97 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.07 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:29.22 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.23 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cathrine Aagaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:31.53 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.04 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sille Weile Palnov |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:43.97 |
+36.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.28 |
(-18.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:30:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Freestyle Women Group D - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:15.13 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.05 |
(-7.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:16.06 |
+0.93 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.38 |
(-5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Danefeld Sønderby |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:22.99 |
+7.86 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.49 |
(-7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:23.45 |
+8.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.07 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Kjær Geisler |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:27.73 |
+12.60 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.91 |
(-6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Thaysen Højberg |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:31.19 |
+16.06 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.22 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:36.75 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.17 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Victoria Damkjær Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:37.00 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.86 |
(-8.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Strand |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:37.52 |
+22.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.82 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:38.31 |
+23.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.25 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:38.38 |
+23.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.12 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luna Leidahl Pedersen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:39.12 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.58 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ayo Vonsild Vestergaard |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:40.98 |
+25.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emmelie Juel |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:44.55 |
+29.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.16 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amelia El Ghalbzouri |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:52.50 |
+37.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.77 |
(-7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eva De Saint-Seine |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:55.52 |
+40.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.12 |
(-9.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sarah Bøving Pedersen |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:01.53 |
+46.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.86 |
(-14.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellen Kingbo |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:11.99 |
+56.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-48.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:30:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 11:02.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Freestyle Women Group D - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
317 |
1:13.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.13 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
287 |
1:16.17 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.06 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Danefeld Sønderby |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
227 |
1:22.28 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.99 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
217 |
1:23.52 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.45 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Kjær Geisler |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
186 |
1:27.88 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.73 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Thaysen Højberg |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
171 |
1:30.38 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.19 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 14:49:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Freestyle Women Group C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lena Körper |
2011 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
466 |
1:04.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.29 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Simonsson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
382 |
1:09.20 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.50 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
327 |
1:12.91 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.86 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
279 |
1:16.87 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.78 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
265 |
1:18.20 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.97 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martha Sofie Thorndahl Rasm |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
248 |
1:19.94 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.75 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 14:49:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Freestyle Women Group B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
593 |
59.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.89 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Renlund |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
546 |
1:01.47 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.39 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Erixon |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
533 |
1:01.95 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.83 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
494 |
1:03.56 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.59 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Evenås |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
460 |
1:05.09 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.51 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
425 |
1:06.82 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.53 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 14:49:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Freestyle Women Group A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
504 |
1:03.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.34 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lynn Ronneberger |
2008 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
455 |
1:05.33 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.27 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Kjær Jacobsen |
1994 |
Glostrup Svømmeklub |
|
378 |
1:09.47 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.62 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 14:49:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 14:49.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Freestyle Men Group A - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Petke |
2006 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
58.16 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 57.94 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
58.66 |
+0.50 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 57.08 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arda Tümer Urkal |
2008 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
59.48 |
+1.32 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.59 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:01.84 |
+3.68 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 55.66 |
(+6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Freestyle Men Group B - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nico Schlichting |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
59.06 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 59.25 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:00.55 |
+1.49 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.07 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:01.17 |
+2.11 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.28 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tom Körper |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
1:01.73 |
+2.67 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.70 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
1:03.11 |
+4.05 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.21 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:03.72 |
+4.66 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.88 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederick Pahl |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
1:07.18 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.80 |
(+4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Vestgården Tukk |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:07.66 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.80 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:12.78 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.47 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Freestyle Men Group C - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Love Lundh |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:07.71 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.02 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:10.49 |
+2.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.57 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:10.59 |
+2.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.68 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:12.64 |
+4.93 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.78 |
(-12.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:13.62 |
+5.91 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.68 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Teo Hansen |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:15.45 |
+7.74 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.33 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Hulteberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:15.55 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.40 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Freestyle Men Group D - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:13.90 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.98 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:18.10 |
+4.20 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.03 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:26.29 |
+12.39 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.47 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sander Frandsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:32.62 |
+18.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:39.00 |
(-6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leif Murphy |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:33.30 |
+19.40 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:38.35 |
(-5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leopold Fuzellier-Mikkelsen |
2016 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:44.43 |
+30.53 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.03 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Huxi Kørting |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:47.65 |
+33.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.92 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Koerver Schmidt |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:48.80 |
+34.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.12 |
(-10.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophus Ahm-Jantzen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:54.45 |
+40.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.16 |
(-28.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Kaufmann |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:05.48 |
+51.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.80 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leo Jess Gammelgaard Haastr |
2016 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:08.49 |
+54.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.40 |
(-13.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hubert Due Edelved |
2016 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:31.46 |
+1:17.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-28.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sean William Wellemberg |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 11:01.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Freestyle Men Group D - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
224 |
1:13.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.90 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
130 |
1:28.45 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.29 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander Frandsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
119 |
1:31.03 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.62 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leif Murphy |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
95 |
1:37.93 |
+24.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.30 |
(+4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leopold Fuzellier-Mikkelsen |
2016 |
Vest-Brøndby |
|
69 |
1:49.27 |
+35.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.43 |
(+4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Koerver Schmidt |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
67 |
1:50.25 |
+36.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.80 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 15:03:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Freestyle Men Group C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Love Lundh |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
296 |
1:07.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.71 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
269 |
1:09.44 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.59 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
257 |
1:10.48 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.49 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
233 |
1:12.78 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.64 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
222 |
1:14.01 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.62 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Teo Hansen |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
219 |
1:14.28 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.45 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 15:03:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Freestyle Men Group B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nico Schlichting |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
455 |
58.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.06 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
415 |
1:00.07 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.55 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tom Körper |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
403 |
1:00.70 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.73 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
360 |
1:03.02 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.17 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
350 |
1:03.60 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.72 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
342 |
1:04.07 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.11 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 15:03:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Freestyle Men Group A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
489 |
56.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.66 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximilian Petke |
2006 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
480 |
57.26 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.16 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arda Tümer Urkal |
2008 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
446 |
58.67 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.48 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 15:03:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 15:04.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Breaststroke Women Group A - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
33.47 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 33.38 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
35.75 |
+2.28 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 36.85 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
36.18 |
+2.71 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
40.05 |
+6.58 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 40.87 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:59:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Breaststroke Women Group B - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zoe Nike Ronneberger |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
36.35 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.87 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
36.63 |
+0.28 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.02 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
37.49 |
+1.14 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 37.02 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
39.37 |
+3.02 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 38.97 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
39.38 |
+3.03 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 41.83 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Charléne Gligorov |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
39.49 |
+3.14 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 38.27 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:59:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Breaststroke Women Group C - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
37.19 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 37.16 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
39.68 |
+2.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 39.97 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
41.56 |
+4.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 43.35 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
42.16 |
+4.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 45.22 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
42.57 |
+5.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 41.51 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
42.79 |
+5.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 43.13 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
46.01 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.52 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Jönsson |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
46.44 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.75 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
46.46 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.24 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
48.89 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.38 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
49.21 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.12 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
52.24 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.65 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Ionas |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
52.40 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.87 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cathrine Aagaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
55.18 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.44 |
(+4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
55.24 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.10 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:59:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Breaststroke Women Group D - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
49.44 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.38 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
50.74 |
+1.30 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 48.89 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Thaysen Højberg |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
52.92 |
+3.48 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.02 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carla Schultz Dick-Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
53.05 |
+3.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.02 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Hurup Dalsaa |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
58.47 |
+9.03 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.81 |
(-11.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Bøving Pedersen |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
59.86 |
+10.42 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.80 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:00.25 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.32 |
(-12.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Bondam |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:02.20 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eva De Saint-Seine |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:11.58 |
+22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zoe Brøns Aagaard |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
Flere flyben v. vend. |
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
- |
|
Dina Baioumy |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 10:59:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 11:01.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Breaststroke Women Group D - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
190 |
49.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.74 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
188 |
49.46 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.44 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carla Schultz Dick-Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
157 |
52.48 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.05 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Thaysen Højberg |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
150 |
53.32 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.92 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Hurup Dalsaa |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
119 |
57.55 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.47 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Bøving Pedersen |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
105 |
1:00.05 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.86 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 16:33:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Breaststroke Women Group C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
402 |
38.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.19 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
307 |
42.01 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.79 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
293 |
42.70 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.57 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
284 |
43.12 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.16 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
239 |
45.68 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.01 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Jönsson |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
217 |
47.19 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.44 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 16:33:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Breaststroke Women Group B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zoe Nike Ronneberger |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
515 |
35.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.35 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
503 |
35.65 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.63 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
405 |
38.32 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.49 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
398 |
38.55 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.38 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charléne Gligorov |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
395 |
38.64 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.49 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
387 |
38.92 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.37 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 16:33:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Breaststroke Women Group A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
599 |
33.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.47 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
501 |
35.71 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.75 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
|
478 |
36.28 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.18 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
380 |
39.16 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.05 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 16:33:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 16:37.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Breaststroke Men Group A - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Kohl |
2004 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
30.60 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
31.28 |
+0.68 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maximilian Petke |
2006 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
33.84 |
+3.24 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 11:09:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Breaststroke Men Group B - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
33.92 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.05 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
34.55 |
+0.63 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.36 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
34.80 |
+0.88 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
35.72 |
+1.80 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.22 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
38.24 |
+4.32 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 40.10 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
38.95 |
+5.03 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 38.89 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
44.09 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.84 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
47.60 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.64 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 11:09:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Breaststroke Men Group C - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
37.32 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 39.71 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
39.23 |
+1.91 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 39.94 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
39.85 |
+2.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 42.11 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
40.04 |
+2.72 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 40.46 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Love Lundh |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
40.74 |
+3.42 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 43.46 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
42.27 |
+4.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 44.89 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
43.73 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.65 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
45.25 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.42 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
46.05 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.25 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
46.07 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.17 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 11:09:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Breaststroke Men Group D - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
44.99 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 43.96 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
45.43 |
+0.44 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 47.04 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander Frandsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
54.85 |
+9.86 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.13 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
58.30 |
+13.31 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Sinus Laursen |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:09.32 |
+24.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.59 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Evald Sørensen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:17.00 |
+32.01 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Koerver Schmidt |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:19.58 |
+34.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.33 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophus Ahm-Jantzen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:25.91 |
+40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 11:09:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 11:11.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Breaststroke Men Group D - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
180 |
44.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.99 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
173 |
44.73 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.43 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander Frandsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
103 |
53.09 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.85 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
54 |
1:05.77 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.30 |
(+7.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sinus Laursen |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
48 |
1:08.34 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.32 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Evald Sørensen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Crawl/butterfly kicks after 15m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 16:44:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Breaststroke Men Group C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Love Lundh |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
312 |
36.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.74 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
283 |
37.99 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.32 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
260 |
39.08 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.23 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
253 |
39.42 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.04 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
225 |
41.00 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.85 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
200 |
42.61 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.27 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 16:44:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Breaststroke Men Group B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
390 |
34.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.92 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
380 |
34.42 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.80 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
374 |
34.60 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.55 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
340 |
35.74 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.72 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
272 |
38.50 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.95 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
269 |
38.64 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.24 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 16:44:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Breaststroke Men Group A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Kohl |
2004 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
539 |
30.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.60 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
531 |
30.80 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maximilian Petke |
2006 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
426 |
33.14 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.84 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 16:44:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 16:45.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Backstroke Women Group A - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
0.80 |
|
1:10.97 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.09 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
0.72 |
|
1:14.03 |
+3.06 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.33 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
0.78 |
|
1:15.31 |
+4.34 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.30 |
(+5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 11:24:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Backstroke Women Group B - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
0.70 |
|
1:09.21 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.71 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.66 |
|
1:11.47 |
+2.26 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.34 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Erixon |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.63 |
|
1:11.88 |
+2.67 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.68 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
0.52 |
|
1:15.20 |
+5.99 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.21 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
0.76 |
|
1:17.24 |
+8.03 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.96 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
ej fortsat bevæg./5 |
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 11:24:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Backstroke Women Group C - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
0.76 |
|
1:11.67 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.90 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
0.79 |
|
1:19.02 |
+7.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.48 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
0.76 |
|
1:21.14 |
+9.47 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.12 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Simonsson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.72 |
|
1:24.28 |
+12.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.86 |
(-6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.82 |
|
1:26.46 |
+14.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.98 |
(-6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
0.74 |
|
1:27.38 |
+15.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.26 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martha Sofie Thorndahl Rasm |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:39.51 |
+27.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.87 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
0.96 |
|
1:44.66 |
+32.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.43 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Sonne Laurent |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
0.69 |
|
1:46.37 |
+34.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.52 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 11:24:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Backstroke Women Group D - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
0.72 |
|
1:25.44 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.87 |
(-6.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
0.81 |
|
1:28.36 |
+2.92 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.60 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
0.87 |
|
1:36.13 |
+10.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.25 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Vest-Brøndby |
0.86 |
|
1:42.04 |
+16.60 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:39.30 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
0.73 |
|
1:42.18 |
+16.74 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:40.36 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Kjær Geisler |
2014 |
Vest-Brøndby |
0.80 |
|
1:43.13 |
+17.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:54.06 |
(-10.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Victoria Damkjær Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
0.82 |
|
1:46.15 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.51 |
(-18.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
0.81 |
|
1:46.62 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.72 |
(-7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Strand |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:47.91 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.65 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amelia El Ghalbzouri |
2014 |
Vest-Brøndby |
0.91 |
|
1:53.58 |
+28.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.39 |
(-7.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mia Bondam |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
0.84 |
|
1:54.77 |
+29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ayo Vonsild Vestergaard |
2015 |
Vest-Brøndby |
0.84 |
|
1:56.17 |
+30.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.87 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Vest-Brøndby |
0.52 |
|
1:58.11 |
+32.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.98 |
(+9.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emmelie Juel |
2014 |
Vest-Brøndby |
0.69 |
|
1:58.56 |
+33.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.83 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara de Valadares Eisted |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
0.65 |
|
1:59.36 |
+33.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.82 |
(-8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Kingbo |
2014 |
Vest-Brøndby |
0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
2 armtag i vending/ |
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Dina Baioumy |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luna Leidahl Pedersen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 11:24:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 11:24.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Backstroke Women Group D - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
0.67 |
271 |
1:24.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.44 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
0.81 |
229 |
1:29.68 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.36 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
0.81 |
195 |
1:34.57 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.13 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Vest-Brøndby |
0.74 |
158 |
1:41.50 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.04 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Kjær Geisler |
2014 |
Vest-Brøndby |
0.82 |
157 |
1:41.74 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.13 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
0.70 |
145 |
1:44.30 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.18 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 16:06:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Backstroke Women Group C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
0.74 |
459 |
1:11.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.67 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
0.76 |
327 |
1:19.61 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.02 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
0.70 |
317 |
1:20.43 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.14 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Simonsson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.70 |
304 |
1:21.55 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.28 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.81 |
257 |
1:26.27 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.46 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
0.87 |
254 |
1:26.57 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.38 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 16:06:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Backstroke Women Group B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
0.67 |
501 |
1:09.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.21 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.65 |
487 |
1:09.76 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.47 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Erixon |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.61 |
457 |
1:11.25 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.88 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
0.74 |
381 |
1:15.66 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.24 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
0.71 |
378 |
1:15.91 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.20 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 16:06:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Backstroke Women Group A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
0.74 |
461 |
1:11.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.97 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
0.73 |
373 |
1:16.21 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.31 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 No continuous movement at 75 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 16:06:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 16:09.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Backstroke Men Group A - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
0.65 |
|
59.29 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.10 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
0.64 |
|
1:00.15 |
+0.86 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 58.17 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
0.61 |
|
1:02.94 |
+3.65 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.12 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arda Tümer Urkal |
2008 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
0.64 |
|
1:06.98 |
+7.69 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.47 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 11:36:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Backstroke Men Group B - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.55 |
|
1:01.52 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.79 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
0.64 |
|
1:05.21 |
+3.69 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.24 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.70 |
|
1:06.69 |
+5.17 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.48 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nico Schlichting |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
0.74 |
|
1:08.45 |
+6.93 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.79 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederick Pahl |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
0.74 |
|
1:10.65 |
+9.13 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.55 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
0.71 |
|
1:11.44 |
+9.92 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.46 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
0.73 |
|
1:15.41 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.30 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
0.74 |
|
1:19.75 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.20 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
0.81 |
|
1:20.65 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.95 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
0.76 |
|
1:31.02 |
+29.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.83 |
(-14.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
0.68 |
|
1:31.27 |
+29.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.22 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
Ej fort.bevæg/50m |
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 11:36:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Backstroke Men Group C - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
0.78 |
|
1:18.98 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.70 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.67 |
|
1:22.59 |
+3.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.07 |
(-11.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
0.71 |
|
1:22.64 |
+3.66 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.60 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 11:36:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Backstroke Men Group D - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bodor |
2013 |
Vest-Brøndby |
0.91 |
|
1:46.92 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:48.93 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sinus Laursen |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
0.70 |
|
1:50.03 |
+3.11 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:56.04 |
(-6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Evald Sørensen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
0.67 |
|
1:50.35 |
+3.43 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:55.34 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Kaufmann |
2014 |
Vest-Brøndby |
0.82 |
|
2:02.37 |
+15.45 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.06 |
(-10.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leopold Fuzellier-Mikkelsen |
2016 |
Vest-Brøndby |
0.53 |
|
2:03.55 |
+16.63 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.04 |
(-21.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Jess Gammelgaard Haastr |
2016 |
Vest-Brøndby |
0.85 |
|
2:03.97 |
+17.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:26.35 |
(-22.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Huxi Kørting |
2014 |
Vest-Brøndby |
0.81 |
|
2:05.99 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.54 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leif Murphy |
2015 |
Vest-Brøndby |
0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Sean William Wellemberg |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 11:36:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 11:37.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Backstroke Men Group D - Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bodor |
2013 |
Vest-Brøndby |
0.69 |
104 |
1:42.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.92 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sinus Laursen |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
0.70 |
96 |
1:45.49 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.03 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Jess Gammelgaard Haastr |
2016 |
Vest-Brøndby |
0.65 |
64 |
2:00.80 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.97 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leopold Fuzellier-Mikkelsen |
2016 |
Vest-Brøndby |
0.75 |
62 |
2:02.11 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.55 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Kaufmann |
2014 |
Vest-Brøndby |
0.65 |
58 |
2:04.41 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.37 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Evald Sørensen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 16:16:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Backstroke Men Group C - Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
0.72 |
223 |
1:19.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.98 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
0.76 |
204 |
1:22.04 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.64 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.62 |
201 |
1:22.38 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.59 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 16:16:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Backstroke Men Group B - Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.61 |
480 |
1:01.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.52 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
0.67 |
415 |
1:04.76 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.21 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.74 |
376 |
1:06.95 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.69 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nico Schlichting |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
0.62 |
356 |
1:08.14 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.45 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederick Pahl |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
0.72 |
323 |
1:10.41 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.65 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
0.73 |
272 |
1:14.51 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.44 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 16:16:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Backstroke Men Group A - Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
0.65 |
535 |
59.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.29 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
0.60 |
497 |
1:01.00 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.15 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
0.59 |
441 |
1:03.45 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.94 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arda Tümer Urkal |
2008 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
0.59 |
378 |
1:06.81 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.98 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 16:16:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 16:17.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Individual Medley Women Group A - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:07.60 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.83 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:13.29 |
+5.69 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.14 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lynn Ronneberger |
2008 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 11:52:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Individual Medley Women Group B - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilly Renlund |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:10.03 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.50 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:10.99 |
+0.96 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.26 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zoe Nike Ronneberger |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
1:13.44 |
+3.41 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.99 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:14.18 |
+4.15 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.01 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:15.63 |
+5.60 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.32 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:15.80 |
+5.77 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.63 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucy Rau |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
1:15.88 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.12 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:16.94 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.06 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:17.18 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.48 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:28.51 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.45 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Erixon |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Saga Evenås |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
crawlben/60m |
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 11:52:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Individual Medley Women Group C - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:16.03 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.00 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lena Körper |
2011 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
1:17.20 |
+1.17 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.33 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:22.60 |
+6.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.41 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:25.88 |
+9.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.22 |
(-6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:26.09 |
+10.06 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.53 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Jönsson |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:27.59 |
+11.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.19 |
(-6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:28.11 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.38 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:30.51 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.27 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:32.36 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.62 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:33.12 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.02 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:34.87 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.01 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:35.20 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.22 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie Monrad Wæsel |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:43.70 |
+27.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.48 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:43.80 |
+27.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.16 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Ionas |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:51.58 |
+35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 11:52:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Individual Medley Women Group D - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:27.40 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.76 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:27.55 |
+0.15 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.72 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:28.15 |
+0.75 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.75 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:35.50 |
+8.10 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.77 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Danefeld Sønderby |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:37.13 |
+9.73 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:45.04 |
(-7.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:41.13 |
+13.73 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.68 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carla Schultz Dick-Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:43.03 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.61 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Thaysen Højberg |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:44.09 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.10 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Victoria Damkjær Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:44.52 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.26 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 11:52:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 11:53.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Individual Medley Women Group D - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
266 |
1:27.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.15 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
258 |
1:28.68 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.40 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
251 |
1:29.48 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.55 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
223 |
1:33.14 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.50 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Danefeld Sønderby |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
196 |
1:37.15 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.13 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carla Schultz Dick-Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
159 |
1:44.31 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.03 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 17:03:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Individual Medley Women Group C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lena Körper |
2011 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
431 |
1:14.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.20 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
316 |
1:22.95 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.60 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Jönsson |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
291 |
1:25.19 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.59 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
282 |
1:26.16 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.09 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
276 |
1:26.70 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.88 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
Crawl v. start |
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 17:03:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Individual Medley Women Group B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilly Renlund |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
525 |
1:10.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.03 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zoe Nike Ronneberger |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
495 |
1:11.43 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.44 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
480 |
1:12.16 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.99 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
432 |
1:14.72 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.18 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
403 |
1:16.49 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.63 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
395 |
1:17.01 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.80 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 17:03:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Individual Medley Women Group A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
580 |
1:07.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.60 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 17:03:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 17:03.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Individual Medley Men Group A - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
58.84 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 57.05 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:04.35 |
+5.51 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.27 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maximilian Kohl |
2004 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
1:06.11 |
+7.27 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.60 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:08.59 |
+9.75 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.25 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 12:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Individual Medley Men Group B - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:04.67 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.71 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tom Körper |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
1:10.01 |
+5.34 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.52 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:10.36 |
+5.69 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.88 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nico Schlichting |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
1:10.46 |
+5.79 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.86 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:10.82 |
+6.15 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.24 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:10.86 |
+6.19 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.75 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:16.04 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.97 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:16.62 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.14 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:17.64 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.88 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
1:17.88 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.49 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Vestgården Tukk |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:19.09 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.84 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:22.31 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.75 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:32.26 |
+27.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.54 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 12:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Individual Medley Men Group C - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:13.56 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.96 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:17.46 |
+3.90 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.97 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:20.14 |
+6.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.75 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:21.29 |
+7.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.90 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:22.46 |
+8.90 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.25 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:23.00 |
+9.44 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.17 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:24.42 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.73 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:24.89 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.36 |
(-8.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:25.48 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.13 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:26.13 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.98 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:26.42 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.77 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:27.55 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.60 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Axel Hulteberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
1:30.68 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.13 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Teo Hansen |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
2 flyben /50m |
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
- |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 12:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Individual Medley Men Group D - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:24.00 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.38 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:27.21 |
+3.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.03 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:29.74 |
+5.74 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.01 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:36.41 |
+12.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.54 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:44.45 |
+20.45 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:49.90 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sander Frandsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:47.57 |
+23.57 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.75 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 12:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 12:38.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Individual Medley Men Group D - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
188 |
1:25.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
160 |
1:30.76 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.21 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
156 |
1:31.50 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.74 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sander Frandsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
98 |
1:46.67 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.57 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
- |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 17:17:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Individual Medley Men Group C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
292 |
1:14.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.56 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
273 |
1:15.89 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.46 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
222 |
1:21.33 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.29 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
213 |
1:22.46 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.46 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
196 |
1:24.71 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.14 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
196 |
1:24.80 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.00 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 17:17:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Individual Medley Men Group B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
429 |
1:05.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.67 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
368 |
1:08.74 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.36 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tom Körper |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
365 |
1:08.92 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.01 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nico Schlichting |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
363 |
1:09.04 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.46 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
352 |
1:09.76 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.86 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
314 |
1:12.46 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.82 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 17:17:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Individual Medley Men Group A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
564 |
59.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.84 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
500 |
1:02.05 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.35 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maximilian Kohl |
2004 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
414 |
1:06.12 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.11 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
369 |
1:08.67 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.59 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 17:17:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 17:18.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4x50m Medley Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
AQU |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
H1 MIX - 1 |
18 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
1:53.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Haakansson |
2006 |
|
|
|
0.60 |
27.58 |
|
|
|
|
27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
|
|
|
|
28.73 |
|
|
|
|
56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
|
|
|
|
29.78 |
|
|
|
|
1:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
|
|
|
|
27.01 |
|
|
|
|
1:53.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
H1 MIX - 2 |
18 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
1:54.41 |
+1.31 |
|
|
|
|
Tristan Nygaard |
2008 |
|
|
|
0.62 |
28.20 |
|
|
|
|
28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
|
|
|
|
33.09 |
|
|
|
|
1:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
|
|
|
|
25.83 |
|
|
|
|
1:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
|
|
|
|
27.29 |
|
|
|
|
1:54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
VNSK äldre lag 1 |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:03.31 |
+10.21 |
|
|
|
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
|
|
|
0.55 |
28.65 |
|
|
|
|
28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Wille Thente |
2010 |
|
|
|
|
36.77 |
|
|
|
|
1:05.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Renlund |
2009 |
|
|
|
|
30.17 |
|
|
|
|
1:35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Nyman |
2009 |
|
|
|
|
27.72 |
|
|
|
|
2:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
H2 mix - 1 |
15 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:03.64 |
+10.54 |
|
|
|
|
Anton Jønsson |
2009 |
|
|
|
0.62 |
32.62 |
|
|
|
|
32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
|
|
|
|
31.64 |
|
|
|
|
1:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
|
|
|
|
31.04 |
|
|
|
|
1:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Janning |
2009 |
|
|
|
|
28.34 |
|
|
|
|
2:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
H2 mix - 2 |
15 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:07.72 |
+14.62 |
|
|
|
|
Magnus Kleis |
2010 |
|
|
|
0.66 |
32.96 |
|
|
|
|
32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Bødiker |
2009 |
|
|
|
|
35.42 |
|
|
|
|
1:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marco Leang |
2009 |
|
|
|
|
30.07 |
|
|
|
|
1:38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
|
|
|
|
29.27 |
|
|
|
|
2:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SG Neukölln e.V. Berlin 1 |
16 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
|
|
|
2:10.65 |
+17.55 |
|
|
|
|
Arda Tümer Urkal |
2008 |
|
|
|
0.59 |
30.77 |
|
|
|
|
30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tom Körper |
2009 |
|
|
|
|
35.68 |
|
|
|
|
1:06.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucy Rau |
2010 |
|
|
|
|
33.12 |
|
|
|
|
1:39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charléne Gligorov |
2009 |
|
|
|
|
31.08 |
|
|
|
|
2:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
VNSK äldre lag 2 |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:11.90 |
+18.80 |
|
|
|
|
Noah Sjögren |
2010 |
|
|
|
0.64 |
31.65 |
|
|
|
|
31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Prössel |
2010 |
|
|
|
|
39.96 |
|
|
|
|
1:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Iversen |
2010 |
|
|
|
|
31.46 |
|
|
|
|
1:43.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Erixon |
2009 |
|
|
|
|
28.83 |
|
|
|
|
2:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar med K Mix 1 |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:15.50 |
+22.40 |
|
|
|
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
|
|
|
0.75 |
34.18 |
|
|
|
|
34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
|
|
|
|
37.45 |
|
|
|
|
1:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
|
|
|
|
34.94 |
|
|
|
|
1:46.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Bødiker |
2012 |
|
|
|
|
28.93 |
|
|
|
|
2:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
VNSK äldre lag 3 |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:19.59 |
+26.49 |
|
|
|
|
Gustav Vestgården Tukk |
2009 |
|
|
|
0.82 |
33.98 |
|
|
|
|
33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
|
|
|
|
39.59 |
|
|
|
|
1:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Evenås |
2009 |
|
|
|
|
34.61 |
|
|
|
|
1:48.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
|
|
|
|
31.41 |
|
|
|
|
2:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilies mix 1 |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
2:22.66 |
+29.56 |
|
|
|
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
|
|
|
0.75 |
36.15 |
|
|
|
|
36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Weisleder |
2011 |
|
|
|
|
44.15 |
|
|
|
|
1:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
|
|
|
|
32.28 |
|
|
|
|
1:52.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
|
|
|
|
30.08 |
|
|
|
|
2:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar med K Mix 2 |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:23.51 |
+30.41 |
|
|
|
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
|
|
|
0.78 |
37.44 |
|
|
|
|
37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
|
|
|
|
40.41 |
|
|
|
|
1:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
|
|
|
|
32.12 |
|
|
|
|
1:49.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
|
|
|
|
33.54 |
|
|
|
|
2:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
VNSK yngre Lag 1 |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:30.86 |
+37.76 |
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
|
|
|
0.67 |
37.91 |
|
|
|
|
37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
|
|
|
|
43.70 |
|
|
|
|
1:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
|
|
|
|
38.63 |
|
|
|
|
2:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Love Lundh |
2011 |
|
|
|
|
30.62 |
|
|
|
|
2:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar med K Mix 3 |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:32.89 |
+39.79 |
|
|
|
|
Alexander Bech |
2011 |
|
|
|
0.69 |
36.15 |
|
|
|
|
36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Krogh |
2011 |
|
|
|
|
46.07 |
|
|
|
|
1:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stacie Jensen |
2013 |
|
|
|
|
37.92 |
|
|
|
|
2:00.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Jönsson |
2012 |
|
|
|
|
32.75 |
|
|
|
|
2:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilies mix 2 |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
2:35.00 |
+41.90 |
|
|
|
|
Silas Dalsaa |
2011 |
|
|
|
0.79 |
39.00 |
|
|
|
|
39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
|
|
|
|
42.47 |
|
|
|
|
1:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Andersen |
2012 |
|
|
|
|
39.76 |
|
|
|
|
2:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
|
|
|
|
33.77 |
|
|
|
|
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
VNSK yngre lag 2 |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:40.38 |
+47.28 |
|
|
|
|
Teo Hansen |
2012 |
|
|
|
0.76 |
41.31 |
|
|
|
|
41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
|
|
|
|
43.72 |
|
|
|
|
1:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Hulteberg |
2012 |
|
|
|
|
42.46 |
|
|
|
|
2:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Simonsson |
2012 |
|
|
|
|
32.89 |
|
|
|
|
2:40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Triton Matador Mix |
15 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
2:41.69 |
+48.59 |
|
|
|
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
|
|
|
0.88 |
35.05 |
|
|
|
|
35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Laursen |
2012 |
|
|
|
|
50.64 |
|
|
|
|
1:25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
|
|
|
|
43.04 |
|
|
|
|
2:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Christensen |
2009 |
|
|
|
|
32.96 |
|
|
|
|
2:41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
T2's stjernemix |
12 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:43.99 |
+50.89 |
|
|
|
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
|
|
|
0.81 |
41.78 |
|
|
|
|
41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
|
|
|
|
44.18 |
|
|
|
|
1:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
|
|
|
|
38.44 |
|
|
|
|
2:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Leang |
2015 |
|
|
|
|
39.59 |
|
|
|
|
2:43.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Triton Top Star Mix |
15 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
2:47.76 |
+54.66 |
|
|
|
|
Marcus Albjerg |
2009 |
|
|
|
0.66 |
29.89 |
|
|
|
|
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Wenzzel |
2012 |
|
|
|
|
48.74 |
|
|
|
|
1:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Zoe Brøns Aagaard |
2013 |
|
|
|
|
53.15 |
|
|
|
|
2:11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
William Jørgensen |
2010 |
|
|
|
|
35.98 |
|
|
|
|
2:47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
T2's matadormix |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:49.67 |
+56.57 |
|
|
|
|
Carla Schultz Dick-Nielsen |
2015 |
|
|
|
0.83 |
50.87 |
|
|
|
|
50.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Lou |
2011 |
|
|
|
|
42.58 |
|
|
|
|
1:33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Stærke |
2013 |
|
|
|
|
38.12 |
|
|
|
|
2:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celine Bødiker |
2015 |
|
|
|
|
38.10 |
|
|
|
|
2:49.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilies mix 4 |
11 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
2:50.47 |
+57.37 |
|
|
|
|
Mille Danefeld Sønderby |
2013 |
|
|
|
0.99 |
42.80 |
|
|
|
|
42.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Østrup |
2013 |
|
|
|
|
47.58 |
|
|
|
|
1:30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Kleis |
2014 |
|
|
|
|
38.66 |
|
|
|
|
2:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
|
|
|
|
41.43 |
|
|
|
|
2:50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Triton Click Mix |
14 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
3:04.30 |
+1:11.2 |
|
|
|
|
Marcus Sonne |
2010 |
|
|
|
0.70 |
41.91 |
|
|
|
|
41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Weile Palnov |
2012 |
|
|
|
|
53.26 |
|
|
|
|
1:35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
|
|
|
|
54.63 |
|
|
|
|
2:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
|
|
|
|
34.50 |
|
|
|
|
3:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
H1 MIX - 3 |
19 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
SW 10.12 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
|
|
|
0.58 |
29.62 |
|
|
|
|
29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Mauritz Otzen |
2005 |
|
|
|
|
30.60 |
|
|
|
|
1:00.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Therp |
2006 |
|
|
|
|
31.26 |
|
|
|
|
1:31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
H2 mix - 3 |
15 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej forts |
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
Markus Tordrup |
2010 |
|
|
|
0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Stefansen |
2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SG Neukölln e.V. Berlin 2 |
20 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
SW 10.12 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Zoe Nike Ronneberger |
2010 |
|
|
|
0.65 |
33.81 |
|
|
|
|
33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Kohl |
2004 |
|
|
|
|
30.78 |
|
|
|
|
1:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Petke |
2006 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lynn Ronneberger |
2008 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SG Neukölln e.V. Berlin 3 |
21 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej forts |
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
Frederick Pahl |
2010 |
|
|
|
0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Blond |
2003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lena Körper |
2011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nico Schlichting |
2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
H2 mix - 4 |
15 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lissie Murphy |
2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 12:42:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4x50m Medley Mix 13 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
AQU |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Oscar med K Mix 1 |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
|
|
|
0.75 |
34.18 |
|
|
|
|
34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
|
|
|
|
37.45 |
|
|
|
|
1:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
|
|
|
|
34.94 |
|
|
|
|
1:46.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Bødiker |
2012 |
|
|
|
|
28.93 |
|
|
|
|
2:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilies mix 1 |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
2:22.66 |
+7.16 |
|
|
|
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
|
|
|
0.75 |
36.15 |
|
|
|
|
36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Weisleder |
2011 |
|
|
|
|
44.15 |
|
|
|
|
1:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
|
|
|
|
32.28 |
|
|
|
|
1:52.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
|
|
|
|
30.08 |
|
|
|
|
2:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar med K Mix 2 |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:23.51 |
+8.01 |
|
|
|
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
|
|
|
0.78 |
37.44 |
|
|
|
|
37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
|
|
|
|
40.41 |
|
|
|
|
1:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
|
|
|
|
32.12 |
|
|
|
|
1:49.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
|
|
|
|
33.54 |
|
|
|
|
2:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
VNSK yngre Lag 1 |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:30.86 |
+15.36 |
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
|
|
|
0.67 |
37.91 |
|
|
|
|
37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
|
|
|
|
43.70 |
|
|
|
|
1:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
|
|
|
|
38.63 |
|
|
|
|
2:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Love Lundh |
2011 |
|
|
|
|
30.62 |
|
|
|
|
2:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar med K Mix 3 |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:32.89 |
+17.39 |
|
|
|
|
Alexander Bech |
2011 |
|
|
|
0.69 |
36.15 |
|
|
|
|
36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Krogh |
2011 |
|
|
|
|
46.07 |
|
|
|
|
1:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stacie Jensen |
2013 |
|
|
|
|
37.92 |
|
|
|
|
2:00.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Jönsson |
2012 |
|
|
|
|
32.75 |
|
|
|
|
2:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilies mix 2 |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
2:35.00 |
+19.50 |
|
|
|
|
Silas Dalsaa |
2011 |
|
|
|
0.79 |
39.00 |
|
|
|
|
39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
|
|
|
|
42.47 |
|
|
|
|
1:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Andersen |
2012 |
|
|
|
|
39.76 |
|
|
|
|
2:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
|
|
|
|
33.77 |
|
|
|
|
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
VNSK yngre lag 2 |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:40.38 |
+24.88 |
|
|
|
|
Teo Hansen |
2012 |
|
|
|
0.76 |
41.31 |
|
|
|
|
41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
|
|
|
|
43.72 |
|
|
|
|
1:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Hulteberg |
2012 |
|
|
|
|
42.46 |
|
|
|
|
2:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Simonsson |
2012 |
|
|
|
|
32.89 |
|
|
|
|
2:40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
T2's stjernemix |
12 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:43.99 |
+28.49 |
|
|
|
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
|
|
|
0.81 |
41.78 |
|
|
|
|
41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
|
|
|
|
44.18 |
|
|
|
|
1:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
|
|
|
|
38.44 |
|
|
|
|
2:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
William Leang |
2015 |
|
|
|
|
39.59 |
|
|
|
|
2:43.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
T2's matadormix |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:49.67 |
+34.17 |
|
|
|
|
Carla Schultz Dick-Nielsen |
2015 |
|
|
|
0.83 |
50.87 |
|
|
|
|
50.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Lou |
2011 |
|
|
|
|
42.58 |
|
|
|
|
1:33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Stærke |
2013 |
|
|
|
|
38.12 |
|
|
|
|
2:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celine Bødiker |
2015 |
|
|
|
|
38.10 |
|
|
|
|
2:49.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilies mix 4 |
11 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
2:50.47 |
+34.97 |
|
|
|
|
Mille Danefeld Sønderby |
2013 |
|
|
|
0.99 |
42.80 |
|
|
|
|
42.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Østrup |
2013 |
|
|
|
|
47.58 |
|
|
|
|
1:30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Kleis |
2014 |
|
|
|
|
38.66 |
|
|
|
|
2:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
|
|
|
|
41.43 |
|
|
|
|
2:50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Triton Click Mix |
14 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
3:04.30 |
+48.80 |
|
|
|
|
Marcus Sonne |
2010 |
|
|
|
0.70 |
41.91 |
|
|
|
|
41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Weile Palnov |
2012 |
|
|
|
|
53.26 |
|
|
|
|
1:35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
|
|
|
|
54.63 |
|
|
|
|
2:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
|
|
|
|
34.50 |
|
|
|
|
3:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 12:42:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 12:43.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Freestyle Women Group D - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
348 |
2:36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.99 |
(-7.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
305 |
2:43.74 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.56 |
(-40.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
281 |
2:48.29 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.99 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
257 |
2:53.39 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.82 |
(-18.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
226 |
3:01.09 |
+24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Danefeld Sønderby |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
219 |
3:02.99 |
+26.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.91 |
(-29.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
203 |
3:07.62 |
+30.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.09 |
(-33.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
199 |
3:08.85 |
+32.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.22 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carla Schultz Dick-Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
187 |
3:12.58 |
+35.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.81 |
(-15.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
177 |
3:16.43 |
+39.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.83 |
(-17.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andrea Thaysen Højberg |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
169 |
3:19.31 |
+42.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Hurup Dalsaa |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
156 |
3:24.66 |
+47.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Victoria Damkjær Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
144 |
3:30.37 |
+53.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Zoe Brøns Aagaard |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
136 |
3:34.44 |
+57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 10:03:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Freestyle Women Group C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lena Körper |
2011 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
455 |
2:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.95 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
412 |
2:28.15 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.33 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
386 |
2:31.46 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.92 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Simonsson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
381 |
2:32.14 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.49 |
(-8.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
333 |
2:39.13 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.46 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
329 |
2:39.63 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.06 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
326 |
2:40.24 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.35 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Jönsson |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
306 |
2:43.56 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.58 |
(-11.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
299 |
2:44.85 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.51 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
297 |
2:45.28 |
+21.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.66 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
285 |
2:47.60 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.33 |
(-13.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
272 |
2:50.05 |
+26.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.68 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
266 |
2:51.47 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.17 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Martha Sofie Thorndahl Rasm |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
245 |
2:56.10 |
+32.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.46 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie Monrad Wæsel |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
201 |
3:08.21 |
+44.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.58 |
(-16.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
195 |
3:10.04 |
+46.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.52 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Ionas |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
125 |
3:40.14 |
+1:16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.08 |
(-1:10.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 10:03:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Freestyle Women Group B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
605 |
2:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.06 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Renlund |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
567 |
2:13.24 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.05 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Erixon |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
531 |
2:16.21 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.13 |
(+5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
525 |
2:16.66 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.56 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
481 |
2:20.70 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.44 |
(-7.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
481 |
2:20.72 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.30 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga Evenås |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
457 |
2:23.14 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.20 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
455 |
2:23.42 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.62 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
429 |
2:26.19 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.68 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Charléne Gligorov |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
360 |
2:34.97 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.27 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
323 |
2:40.68 |
+30.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.79 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 10:03:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 10:04.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Freestyle Men Group D - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
261 |
2:35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.15 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
231 |
2:41.87 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.39 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
185 |
2:54.27 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.57 |
(-31.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
180 |
2:55.77 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.70 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
164 |
3:01.46 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sander Frandsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
131 |
3:15.54 |
+40.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Bodor |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
114 |
3:24.36 |
+49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 10:34:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Freestyle Men Group C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
350 |
2:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.71 |
(-7.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
331 |
2:23.63 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.09 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
328 |
2:24.08 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.22 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
313 |
2:26.28 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.17 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
310 |
2:26.69 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.48 |
(-14.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
303 |
2:27.84 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.28 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
294 |
2:29.40 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.29 |
(-22.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
274 |
2:32.90 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.42 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
268 |
2:33.98 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
265 |
2:34.65 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.95 |
(-13.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
260 |
2:35.57 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.69 |
(-6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Teo Hansen |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
232 |
2:41.52 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.10 |
(-15.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Hulteberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 10:34:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Freestyle Men Group B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
496 |
2:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.05 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
450 |
2:09.61 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.35 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nico Schlichting |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
442 |
2:10.43 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.94 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tom Körper |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
433 |
2:11.25 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.30 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
430 |
2:11.64 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.61 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
375 |
2:17.79 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.92 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
372 |
2:18.16 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.70 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
335 |
2:23.01 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.91 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Vestgården Tukk |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
321 |
2:24.98 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.78 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
296 |
2:28.94 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.79 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
288 |
2:30.34 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.37 |
(-8.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 10:34:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Freestyle Men Group A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
607 |
1:57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.94 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
578 |
1:59.23 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.79 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
491 |
2:05.88 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.40 |
(+4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arda Tümer Urkal |
2008 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
456 |
2:09.01 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.98 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 10:34:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 10:55.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Butterfly Women Group D - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
253 |
38.50 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 38.14 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
143 |
46.52 |
+8.02 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 46.97 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
97 |
53.01 |
+14.51 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 59.37 |
(-6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zoe Brøns Aagaard |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
88 |
54.64 |
+16.14 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 59.81 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
70 |
58.94 |
+20.44 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.44 |
(-17.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 10:45:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Butterfly Women Group C - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
468 |
31.39 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lena Körper |
2011 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
388 |
33.40 |
+2.01 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.04 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
380 |
33.64 |
+2.25 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.24 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
354 |
34.44 |
+3.05 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Mogensen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
330 |
35.26 |
+3.87 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 37.34 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
257 |
38.33 |
+6.94 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 40.45 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Jönsson |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
199 |
41.73 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.94 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Simonsson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
193 |
42.18 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.95 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
171 |
43.84 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.98 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
150 |
45.82 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.03 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Sonne Laurent |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
103 |
51.85 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.65 |
(-14.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
102 |
52.10 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.92 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 10:45:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Butterfly Women Group B - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
515 |
30.41 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.57 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
506 |
30.59 |
+0.18 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.28 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilly Renlund |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
482 |
31.08 |
+0.67 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.40 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
471 |
31.32 |
+0.91 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Erixon |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
429 |
32.32 |
+1.91 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.59 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucy Rau |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
422 |
32.48 |
+2.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.25 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
412 |
32.74 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
403 |
33.00 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
388 |
33.41 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.83 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
384 |
33.53 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Charléne Gligorov |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
295 |
36.61 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.24 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 10:45:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Butterfly Women Group A - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
567 |
29.45 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
545 |
29.84 |
+0.39 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.23 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
544 |
29.86 |
+0.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
538 |
29.96 |
+0.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.56 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
497 |
30.77 |
+1.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.76 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
496 |
30.79 |
+1.34 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
455 |
31.68 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.53 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
444 |
31.94 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
|
443 |
31.98 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
394 |
33.25 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.98 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lynn Ronneberger |
2008 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
391 |
33.33 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.39 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 10:45:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 10:55.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Butterfly Women Group D - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
254 |
38.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.50 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
173 |
43.68 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.52 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zoe Brøns Aagaard |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
104 |
51.79 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.64 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
96 |
53.21 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.01 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
84 |
55.54 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.94 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 15:27:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Butterfly Women Group C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
495 |
30.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lena Körper |
2011 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
422 |
32.50 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.40 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
406 |
32.91 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.64 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
400 |
33.07 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Mogensen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
321 |
35.60 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.26 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
258 |
38.28 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.33 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 15:27:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Butterfly Women Group B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
528 |
30.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Renlund |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
515 |
30.41 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.08 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
507 |
30.57 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.32 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
488 |
30.95 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.59 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Erixon |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
443 |
31.96 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.32 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucy Rau |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
423 |
32.46 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 15:27:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Butterfly Women Group A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
550 |
29.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
549 |
29.76 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.84 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
544 |
29.85 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
508 |
30.55 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.79 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
477 |
31.20 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.77 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
438 |
32.10 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.68 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 15:27:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 15:27.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Men Group D - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
174 |
38.83 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 39.15 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
87 |
48.92 |
+10.09 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 48.93 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 10:39:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Men Group C - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Love Lundh |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
252 |
34.34 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 42.91 |
(-8.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
202 |
36.97 |
+2.63 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 44.05 |
(-7.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
202 |
37.00 |
+2.66 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 37.99 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
186 |
38.00 |
+3.66 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
182 |
38.25 |
+3.91 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 38.04 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
181 |
38.33 |
+3.99 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 42.12 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
150 |
40.84 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.39 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
149 |
40.89 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.42 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
137 |
42.03 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.20 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Hulteberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 10:39:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Men Group B - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
452 |
28.28 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.38 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
348 |
30.84 |
+2.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.95 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
345 |
30.94 |
+2.66 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
336 |
31.22 |
+2.94 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
305 |
32.25 |
+3.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 36.81 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
275 |
33.37 |
+5.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederick Pahl |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
251 |
34.39 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.21 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Vestgården Tukk |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
225 |
35.65 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.89 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
159 |
40.03 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.72 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 10:39:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Men Group A - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
604 |
25.67 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.33 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
545 |
26.57 |
+0.90 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.95 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maximilian Kohl |
2004 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
494 |
27.46 |
+1.79 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.06 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maximilian Petke |
2006 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
447 |
28.39 |
+2.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.30 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
426 |
28.84 |
+3.17 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
390 |
29.69 |
+4.02 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arda Tümer Urkal |
2008 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
354 |
30.68 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 10:39:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 10:39.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Men Group D - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
191 |
37.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.83 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
89 |
48.56 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.92 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 15:37:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Men Group C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Love Lundh |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
230 |
35.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.34 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
212 |
36.38 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
207 |
36.67 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.97 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
197 |
37.31 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
196 |
37.36 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.25 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
193 |
37.52 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.33 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 15:37:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Men Group B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
458 |
28.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.28 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
351 |
30.76 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.94 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
342 |
31.03 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.84 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
338 |
31.14 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
301 |
32.37 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.25 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
265 |
33.76 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 15:37:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Butterfly Men Group A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
617 |
25.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.67 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
541 |
26.63 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.57 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maximilian Kohl |
2004 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
487 |
27.59 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.46 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maximilian Petke |
2006 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
458 |
28.16 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.39 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arda Tümer Urkal |
2008 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
398 |
29.51 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.68 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
392 |
29.65 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.69 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 15:37:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 15:37.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Breaststroke Women Group D - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
241 |
1:40.09 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:53.51 |
(-13.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
188 |
1:48.73 |
+8.64 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.82 |
(-14.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carla Schultz Dick-Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
165 |
1:53.65 |
+13.56 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:57.60 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Thaysen Højberg |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
156 |
1:55.70 |
+15.61 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.78 |
(-15.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Victoria Damkjær Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
136 |
2:01.14 |
+21.05 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.31 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
117 |
2:07.45 |
+27.36 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:01.75 |
(+5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 10:52:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Breaststroke Women Group C - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
316 |
1:31.50 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:35.39 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
316 |
1:31.53 |
+0.03 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.35 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
313 |
1:31.84 |
+0.34 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.89 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
277 |
1:35.62 |
+4.12 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.76 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
252 |
1:38.72 |
+7.22 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:40.82 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
243 |
1:39.84 |
+8.34 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.82 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Jönsson |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
218 |
1:43.52 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.94 |
(-8.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Ionas |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
156 |
1:55.82 |
+24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hands brought back beyond the hip line (except after the first stroke following the start or turn) |
|
|
|
|
- |
|
Sille Weile Palnov |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 10:52:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Breaststroke Women Group B - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zoe Nike Ronneberger |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
480 |
1:19.60 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.38 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
429 |
1:22.67 |
+3.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.55 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
413 |
1:23.68 |
+4.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.99 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
382 |
1:25.91 |
+6.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.77 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
375 |
1:26.40 |
+6.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.69 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Charléne Gligorov |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
364 |
1:27.29 |
+7.69 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.90 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga Evenås |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
353 |
1:28.18 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.71 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 10:52:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Breaststroke Women Group A - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
620 |
1:13.12 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.41 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
519 |
1:17.57 |
+4.45 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.72 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
|
455 |
1:21.05 |
+7.93 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.19 |
(+5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
448 |
1:21.47 |
+8.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.10 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
429 |
1:22.62 |
+9.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.91 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
410 |
1:23.88 |
+10.76 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.65 |
(+4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 10:52:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 10:52.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Breaststroke Women Group D - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
244 |
1:39.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.09 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
197 |
1:47.01 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.73 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Thaysen Højberg |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
172 |
1:52.05 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.70 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carla Schultz Dick-Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
172 |
1:52.09 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.65 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Victoria Damkjær Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
148 |
1:57.75 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.14 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
107 |
2:11.27 |
+31.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.45 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 14:48:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Breaststroke Women Group C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
335 |
1:29.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.84 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
320 |
1:31.17 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.50 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
318 |
1:31.30 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.53 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
275 |
1:35.81 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.62 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
253 |
1:38.58 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.84 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
225 |
1:42.38 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.72 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 14:48:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Breaststroke Women Group B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zoe Nike Ronneberger |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
506 |
1:18.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.60 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
424 |
1:22.96 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.68 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
420 |
1:23.25 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.67 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
388 |
1:25.48 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.91 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charléne Gligorov |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
383 |
1:25.82 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.29 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
378 |
1:26.24 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.40 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 14:48:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Breaststroke Women Group A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
632 |
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.12 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
505 |
1:18.29 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.57 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
|
474 |
1:19.97 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.05 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
473 |
1:19.99 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.47 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
401 |
1:24.50 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.88 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 14:48:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 14:58.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Breaststroke Men Group D - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
167 |
1:40.23 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.61 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sander Frandsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
96 |
2:00.33 |
+20.10 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.19 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 11:00:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Breaststroke Men Group C - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
286 |
1:23.81 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.70 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Love Lundh |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
255 |
1:27.13 |
+3.32 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.88 |
(-5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
242 |
1:28.69 |
+4.88 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.96 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
208 |
1:33.16 |
+9.35 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.27 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
192 |
1:35.75 |
+11.94 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.27 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
185 |
1:36.86 |
+13.05 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:40.37 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
152 |
1:43.40 |
+19.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.90 |
(-7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 11:00:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Breaststroke Men Group B - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
384 |
1:15.99 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.95 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
374 |
1:16.68 |
+0.69 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.48 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
353 |
1:18.20 |
+2.21 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.92 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
332 |
1:19.77 |
+3.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.19 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
291 |
1:23.38 |
+7.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.14 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
249 |
1:27.83 |
+11.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.71 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
203 |
1:34.05 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.86 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
197 |
1:34.91 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.46 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
161 |
1:41.57 |
+25.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.22 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 11:00:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Breaststroke Men Group A - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Kohl |
2004 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
464 |
1:11.36 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
437 |
1:12.84 |
+1.48 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.14 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maximilian Petke |
2006 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
418 |
1:13.93 |
+2.57 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.19 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 11:00:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 11:00.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Breaststroke Men Group D - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
174 |
1:38.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.23 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sander Frandsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
106 |
1:56.51 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.33 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 15:02:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Breaststroke Men Group C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Love Lundh |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
248 |
1:27.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.13 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
215 |
1:32.25 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.16 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
211 |
1:32.82 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.75 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
194 |
1:35.47 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.86 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
143 |
1:45.57 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.40 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 15:02:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Breaststroke Men Group B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
396 |
1:15.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.99 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
382 |
1:16.17 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.68 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
373 |
1:16.76 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.20 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
319 |
1:20.82 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.77 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
283 |
1:24.14 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.38 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
233 |
1:29.76 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.83 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 15:02:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Breaststroke Men Group A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Kohl |
2004 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
472 |
1:10.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.36 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
442 |
1:12.56 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.84 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maximilian Petke |
2006 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
416 |
1:14.00 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.93 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 15:02:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 15:03.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Backstroke Women Group D - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
0.69 |
257 |
39.67 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 39.22 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
0.86 |
231 |
41.10 |
+1.43 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 40.94 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
0.72 |
230 |
41.17 |
+1.50 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 43.62 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
0.74 |
227 |
41.34 |
+1.67 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 44.67 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Danefeld Sønderby |
2013 |
Vest-Brøndby |
0.76 |
209 |
42.54 |
+2.87 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 43.43 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
Vest-Brøndby |
0.78 |
194 |
43.58 |
+3.91 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 44.26 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
0.69 |
147 |
47.80 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.80 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carla Schultz Dick-Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
0.73 |
131 |
49.68 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.09 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andrea Thaysen Højberg |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
0.77 |
124 |
50.57 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.84 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
0.78 |
121 |
50.96 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.53 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Victoria Damkjær Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
0.75 |
117 |
51.53 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.66 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 11:26:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Backstroke Women Group C - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
0.77 |
420 |
33.71 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
0.69 |
348 |
35.89 |
+2.18 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.02 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
0.73 |
324 |
36.74 |
+3.03 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 38.05 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
0.70 |
271 |
39.01 |
+5.30 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 40.13 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Simonsson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.78 |
243 |
40.43 |
+6.72 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 42.23 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.83 |
237 |
40.79 |
+7.08 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 41.19 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
210 |
42.43 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.06 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
0.76 |
210 |
42.44 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.70 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
0.70 |
191 |
43.84 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.61 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
0.70 |
172 |
45.36 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.54 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Martha Sofie Thorndahl Rasm |
2012 |
Vest-Brøndby |
0.65 |
153 |
47.17 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.78 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marie Monrad Wæsel |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
146 |
47.88 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.81 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Ionas |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
0.86 |
123 |
50.68 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.87 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sille Weile Palnov |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
0.71 |
122 |
50.85 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.83 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Sonne Laurent |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
0.86 |
118 |
51.36 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.25 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 11:26:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Backstroke Women Group B - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
0.63 |
495 |
31.90 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
0.60 |
460 |
32.69 |
+0.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.34 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zoe Nike Ronneberger |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
0.66 |
414 |
33.87 |
+1.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
0.71 |
353 |
35.71 |
+3.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
0.81 |
255 |
39.77 |
+7.87 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 39.79 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 11:26:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Backstroke Women Group A - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Vest-Brøndby |
0.58 |
478 |
32.28 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
0.69 |
477 |
32.31 |
+0.03 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.63 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
0.68 |
450 |
32.95 |
+0.67 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
0.76 |
384 |
34.73 |
+2.45 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.90 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 11:26:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 11:36.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Backstroke Women Group D - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
0.65 |
268 |
39.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.67 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
0.72 |
233 |
41.02 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.34 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
0.82 |
232 |
41.08 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.17 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
0.79 |
231 |
41.11 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.10 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Danefeld Sønderby |
2013 |
Vest-Brøndby |
0.72 |
214 |
42.20 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.54 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
Vest-Brøndby |
0.82 |
209 |
42.50 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.58 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 15:54:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Backstroke Women Group C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
0.77 |
434 |
33.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.71 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
361 |
35.44 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.89 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
0.73 |
337 |
36.26 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.74 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Simonsson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.70 |
277 |
38.72 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.43 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
0.62 |
271 |
39.00 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.01 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.66 |
233 |
41.01 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.79 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 15:54:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Backstroke Women Group B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
0.60 |
494 |
31.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.90 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
0.61 |
443 |
33.12 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.69 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zoe Nike Ronneberger |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
0.59 |
422 |
33.65 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.87 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
0.68 |
378 |
34.91 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.71 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
0.77 |
266 |
39.23 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.77 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 15:54:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Backstroke Women Group A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
0.67 |
484 |
32.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.31 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Vest-Brøndby |
0.62 |
457 |
32.77 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.28 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
0.65 |
443 |
33.11 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.95 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 15:54:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 15:55.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Backstroke Men Group D - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
0.77 |
197 |
37.98 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 41.77 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
0.71 |
175 |
39.47 |
+1.49 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 40.65 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
0.76 |
145 |
42.02 |
+4.04 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 43.37 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
0.61 |
118 |
45.04 |
+7.06 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 45.15 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sander Frandsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
0.91 |
92 |
48.87 |
+10.89 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 48.56 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 11:12:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Backstroke Men Group C - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
0.76 |
260 |
34.62 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.89 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
0.71 |
247 |
35.22 |
+0.60 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
0.92 |
225 |
36.32 |
+1.70 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 37.74 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.73 |
204 |
37.51 |
+2.89 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 41.10 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
0.68 |
195 |
38.12 |
+3.50 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 40.44 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
0.78 |
191 |
38.38 |
+3.76 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.21 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
0.77 |
184 |
38.82 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.82 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
0.69 |
167 |
40.08 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.37 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Teo Hansen |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.79 |
158 |
40.86 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.44 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
0.72 |
123 |
44.36 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.76 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Hulteberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 11:12:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Backstroke Men Group B - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nico Schlichting |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
0.65 |
356 |
31.19 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.08 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.70 |
344 |
31.55 |
+0.36 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.21 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederick Pahl |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
0.71 |
319 |
32.34 |
+1.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.11 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
0.63 |
310 |
32.64 |
+1.45 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
0.71 |
274 |
34.02 |
+2.83 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.78 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.74 |
270 |
34.17 |
+2.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 36.10 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Vestgården Tukk |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.77 |
256 |
34.78 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.90 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
0.74 |
247 |
35.21 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.68 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.76 |
185 |
38.74 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.89 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
0.76 |
146 |
41.96 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.85 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 11:12:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Backstroke Men Group A - Prelim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
0.64 |
514 |
27.59 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.70 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
0.62 |
497 |
27.90 |
+0.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.14 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
0.69 |
369 |
30.80 |
+3.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.68 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arda Tümer Urkal |
2008 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
0.68 |
339 |
31.68 |
+4.09 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 11:12:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 11:36.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Backstroke Men Group D - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
0.74 |
203 |
37.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.98 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
0.62 |
174 |
39.56 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.47 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
0.87 |
141 |
42.39 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.02 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
0.49 |
110 |
46.06 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.04 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sander Frandsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
0.88 |
102 |
47.27 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.87 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 16:03:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Backstroke Men Group C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
0.66 |
271 |
34.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.62 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
0.64 |
243 |
35.42 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.22 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
0.72 |
227 |
36.22 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
0.64 |
207 |
37.37 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.12 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.71 |
203 |
37.60 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.51 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
0.84 |
197 |
37.98 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.38 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 16:03:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Backstroke Men Group B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nico Schlichting |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
0.64 |
373 |
30.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.19 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederick Pahl |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
0.71 |
368 |
30.85 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.34 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.67 |
366 |
30.89 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
0.62 |
310 |
32.65 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.64 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
0.79 |
274 |
34.04 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.17 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
0.75 |
265 |
34.40 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.02 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 16:03:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Backstroke Men Group A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
0.57 |
521 |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.59 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
0.65 |
492 |
27.99 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.90 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arda Tümer Urkal |
2008 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
0.59 |
384 |
30.40 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.68 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
0.66 |
367 |
30.86 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.80 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 16:03:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 16:03.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Individual Medley Women Group D - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
214 |
3:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
142 |
3:53.57 |
+30.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:02.99 |
(-9.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 11:33:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Individual Medley Women Group C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
436 |
2:40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.80 |
(-11.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
316 |
2:58.77 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.30 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
280 |
3:06.24 |
+25.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.97 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Mogensen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
263 |
3:09.99 |
+29.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.32 |
(-9.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
228 |
3:19.20 |
+38.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.69 |
(-12.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
213 |
3:23.85 |
+43.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 11:33:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Individual Medley Women Group B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilly Renlund |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
520 |
2:31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.37 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
488 |
2:34.69 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.05 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Erixon |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
479 |
2:35.71 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.53 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
441 |
2:40.02 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.06 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucy Rau |
2010 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
438 |
2:40.35 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.90 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
428 |
2:41.68 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.04 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
427 |
2:41.73 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.63 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
421 |
2:42.49 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.69 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
409 |
2:44.16 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.55 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
390 |
2:46.70 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.42 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saga Evenås |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
368 |
2:49.97 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.23 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
365 |
2:50.38 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.84 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 11:33:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Individual Medley Women Group A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
535 |
2:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.60 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
471 |
2:36.56 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.40 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 11:33:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 11:35.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Individual Medley Men Group C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
313 |
2:41.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.85 |
(-5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Love Lundh |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
266 |
2:50.30 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.62 |
(-6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
265 |
2:50.51 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.80 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
232 |
2:58.21 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.13 |
(+6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
219 |
3:01.72 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.68 |
(-20.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
214 |
3:03.01 |
+21.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.91 |
(-12.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Teo Hansen |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
184 |
3:12.53 |
+31.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.06 |
(-8.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 12:03:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Individual Medley Men Group B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
513 |
2:16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.02 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
423 |
2:25.93 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.14 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tom Körper |
2009 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
405 |
2:28.15 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.38 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
403 |
2:28.38 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.01 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
399 |
2:28.86 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.58 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
378 |
2:31.51 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.27 |
(-7.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
306 |
2:42.53 |
+25.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.54 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
302 |
2:43.30 |
+26.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.99 |
(-6.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
279 |
2:47.58 |
+30.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.61 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
276 |
2:48.19 |
+31.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.28 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
268 |
2:49.83 |
+32.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.17 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
254 |
2:52.90 |
+36.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.47 |
(+8.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 12:03:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Individual Medley Men Group A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
512 |
2:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.86 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximilian Kohl |
2004 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
407 |
2:27.84 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.78 |
(-9.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
367 |
2:33.11 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.02 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 12:03:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 12:05.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 4x50m Freestyle Mix Open - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
AQU |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
H1 MIX - 1 |
18 |
VG 17 |
|
|
613 |
|
|
1:42.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
|
|
|
|
24.45 |
|
|
|
|
24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Haakansson |
2006 |
|
|
|
|
23.91 |
|
|
|
|
48.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
|
|
|
|
27.20 |
|
|
|
|
1:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
|
|
|
|
27.24 |
|
|
|
|
1:42.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
H1 MIX - 2 |
18 |
VG 17 |
|
|
551 |
|
|
1:46.50 |
+3.70 |
|
|
|
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
|
|
|
|
24.49 |
|
|
|
|
24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
|
|
|
|
25.64 |
|
|
|
|
50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
|
|
|
|
27.86 |
|
|
|
|
1:17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
|
|
|
|
28.51 |
|
|
|
|
1:46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
H1 MIX - 3 |
19 |
VG 17 |
|
|
510 |
|
|
1:49.25 |
+6.45 |
|
|
|
|
Tristan Nygaard |
2008 |
|
|
|
|
25.92 |
|
|
|
|
25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Mauritz Otzen |
2005 |
|
|
|
|
25.62 |
|
|
|
|
51.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Therp |
2006 |
|
|
|
|
29.35 |
|
|
|
|
1:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
|
|
|
|
28.36 |
|
|
|
|
1:49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SG Neukölln e.V. Berlin 1 |
20 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
504 |
|
|
1:49.70 |
+6.90 |
|
|
|
|
Maximilian Petke |
2006 |
|
|
|
|
25.51 |
|
|
|
|
25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lynn Ronneberger |
2008 |
|
|
|
|
29.26 |
|
|
|
|
54.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zoe Nike Ronneberger |
2010 |
|
|
|
|
29.58 |
|
|
|
|
1:24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Kohl |
2004 |
|
|
|
|
25.35 |
|
|
|
|
1:49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
VNSK äldre Lag 1 |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
491 |
|
|
1:50.68 |
+7.88 |
|
|
|
|
Ella Nyman |
2009 |
|
|
|
|
28.06 |
|
|
|
|
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Renlund |
2009 |
|
|
|
|
28.38 |
|
|
|
|
56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
|
|
|
|
26.00 |
|
|
|
|
1:22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Sjögren |
2010 |
|
|
|
|
28.24 |
|
|
|
|
1:50.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
H2 mix - 1 |
15 |
VG 17 |
|
|
472 |
|
|
1:52.16 |
+9.36 |
|
|
|
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
|
|
|
|
26.66 |
|
|
|
|
26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marco Leang |
2009 |
|
|
|
|
28.42 |
|
|
|
|
55.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
|
|
|
|
28.54 |
|
|
|
|
1:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Janning |
2009 |
|
|
|
|
28.54 |
|
|
|
|
1:52.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SG Neukölln e.V. Berlin 2 |
16 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
442 |
|
|
1:54.57 |
+11.77 |
|
|
|
|
Nico Schlichting |
2009 |
|
|
|
|
26.66 |
|
|
|
|
26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucy Rau |
2010 |
|
|
|
|
30.46 |
|
|
|
|
57.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lena Körper |
2011 |
|
|
|
|
30.27 |
|
|
|
|
1:27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arda Tümer Urkal |
2008 |
|
|
|
|
27.18 |
|
|
|
|
1:54.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
VNSK äldre lag 2 |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
428 |
|
|
1:55.80 |
+13.00 |
|
|
|
|
Amanda Erixon |
2009 |
|
|
|
|
29.15 |
|
|
|
|
29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Evenås |
2009 |
|
|
|
|
30.04 |
|
|
|
|
59.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wille Thente |
2010 |
|
|
|
|
28.92 |
|
|
|
|
1:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Iversen |
2010 |
|
|
|
|
27.69 |
|
|
|
|
1:55.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
H2 mix - 2 |
15 |
VG 17 |
|
|
417 |
|
|
1:56.88 |
+14.08 |
|
|
|
|
Anton Jønsson |
2009 |
|
|
|
|
28.01 |
|
|
|
|
28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
|
|
|
|
28.77 |
|
|
|
|
56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
|
|
|
|
29.82 |
|
|
|
|
1:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Stefansen |
2009 |
|
|
|
|
30.28 |
|
|
|
|
1:56.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
SG Neukölln e.V. Berlin 3 |
16 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
|
399 |
|
|
1:58.53 |
+15.73 |
|
|
|
|
Tom Körper |
2009 |
|
|
|
|
29.65 |
|
|
|
|
29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charléne Gligorov |
2009 |
|
|
|
|
31.82 |
|
|
|
|
1:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
|
|
|
|
28.67 |
|
|
|
|
1:30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederick Pahl |
2010 |
|
|
|
|
28.39 |
|
|
|
|
1:58.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar med K Mix 1 |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
393 |
|
|
1:59.15 |
+16.35 |
|
|
|
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
|
|
|
|
30.97 |
|
|
|
|
30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
|
|
|
|
28.87 |
|
|
|
|
59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
|
|
|
|
30.05 |
|
|
|
|
1:29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Bødiker |
2012 |
|
|
|
|
29.26 |
|
|
|
|
1:59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
H2 mix - 3 |
15 |
VG 17 |
|
|
391 |
|
|
1:59.36 |
+16.56 |
|
|
|
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
|
|
|
|
29.15 |
|
|
|
|
29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Tordrup |
2010 |
|
|
|
|
28.72 |
|
|
|
|
57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Bødiker |
2009 |
|
|
|
|
31.02 |
|
|
|
|
1:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
|
|
|
|
30.47 |
|
|
|
|
1:59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilies mix 3 |
22 |
Vest-Brøndby |
|
|
371 |
|
|
2:01.48 |
+18.68 |
|
|
|
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
|
|
|
|
34.26 |
|
|
|
|
34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
|
|
|
|
34.11 |
|
|
|
|
1:08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
|
|
|
|
28.20 |
|
|
|
|
1:36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Jacobsen |
2002 |
|
|
|
|
24.91 |
|
|
|
|
2:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
H2 mix - 4 |
15 |
VG 17 |
|
|
340 |
|
|
2:05.10 |
+22.30 |
|
|
|
|
Magnus Kleis |
2010 |
|
|
|
|
30.06 |
|
|
|
|
30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
|
|
|
|
30.67 |
|
|
|
|
1:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lissie Murphy |
2010 |
|
|
|
|
33.40 |
|
|
|
|
1:34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
|
|
|
|
30.97 |
|
|
|
|
2:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilies mix 1 |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
329 |
|
|
2:06.50 |
+23.70 |
|
|
|
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
|
|
|
|
30.35 |
|
|
|
|
30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
|
|
|
|
30.27 |
|
|
|
|
1:00.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Weisleder |
2011 |
|
|
|
|
33.95 |
|
|
|
|
1:34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
|
|
|
|
31.93 |
|
|
|
|
2:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oscar med K Mix 2 |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
307 |
|
|
2:09.45 |
+26.65 |
|
|
|
|
Maja Jönsson |
2012 |
|
|
|
|
33.87 |
|
|
|
|
33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
|
|
|
|
33.71 |
|
|
|
|
1:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
|
|
|
|
30.27 |
|
|
|
|
1:37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bech |
2011 |
|
|
|
|
31.60 |
|
|
|
|
2:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilies mix 2 |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
291 |
|
|
2:11.66 |
+28.86 |
|
|
|
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
|
|
|
|
30.66 |
|
|
|
|
30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Andersen |
2012 |
|
|
|
|
35.52 |
|
|
|
|
1:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
|
|
|
|
33.94 |
|
|
|
|
1:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Dalsaa |
2011 |
|
|
|
|
31.54 |
|
|
|
|
2:11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
VNSK yngre Lag 1 |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
285 |
|
|
2:12.65 |
+29.85 |
|
|
|
|
Love Lundh |
2011 |
|
|
|
|
31.63 |
|
|
|
|
31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Simonsson |
2012 |
|
|
|
|
34.48 |
|
|
|
|
1:06.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
|
|
|
|
32.89 |
|
|
|
|
1:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
|
|
|
|
33.65 |
|
|
|
|
2:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
VNSK yngre Lag 2 |
14 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
278 |
|
|
2:13.73 |
+30.93 |
|
|
|
|
Teo Hansen |
2012 |
|
|
|
|
34.95 |
|
|
|
|
34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
|
|
|
|
35.75 |
|
|
|
|
1:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
|
|
|
|
35.30 |
|
|
|
|
1:46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Nielsen |
2010 |
|
|
|
|
27.73 |
|
|
|
|
2:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Triton Top Star Mix |
15 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
262 |
|
|
2:16.39 |
+33.59 |
|
|
|
|
Marcus Sonne |
2010 |
|
|
|
|
32.57 |
|
|
|
|
32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Sonne Laurent |
2012 |
|
|
|
|
43.84 |
|
|
|
|
1:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Mogensen |
2011 |
|
|
|
|
33.84 |
|
|
|
|
1:50.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Albjerg |
2009 |
|
|
|
|
26.14 |
|
|
|
|
2:16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
T2's stjernemix |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
249 |
|
|
2:18.74 |
+35.94 |
|
|
|
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
|
|
|
|
35.21 |
|
|
|
|
35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
|
|
|
|
33.71 |
|
|
|
|
1:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sif Lundorf |
2011 |
|
|
|
|
37.32 |
|
|
|
|
1:46.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Stærke |
2013 |
|
|
|
|
32.50 |
|
|
|
|
2:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oscar med K Mix 3 |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
229 |
|
|
2:22.71 |
+39.91 |
|
|
|
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
|
|
|
|
34.38 |
|
|
|
|
34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
|
|
|
|
40.73 |
|
|
|
|
1:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Stærke |
2013 |
|
|
|
|
33.39 |
|
|
|
|
1:48.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stacie Jensen |
2013 |
|
|
|
|
34.21 |
|
|
|
|
2:22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Triton Matador Mix |
15 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
225 |
|
|
2:23.40 |
+40.60 |
|
|
|
|
Oliver Christensen |
2009 |
|
|
|
|
29.13 |
|
|
|
|
29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zoe Brøns Aagaard |
2013 |
|
|
|
|
46.51 |
|
|
|
|
1:15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
|
|
|
|
32.07 |
|
|
|
|
1:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
|
|
|
|
35.69 |
|
|
|
|
2:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
T2's matadormix |
12 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
210 |
|
|
2:26.88 |
+44.08 |
|
|
|
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
|
|
|
|
34.37 |
|
|
|
|
34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
William Leang |
2015 |
|
|
|
|
37.72 |
|
|
|
|
1:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
|
|
|
|
36.17 |
|
|
|
|
1:48.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
|
|
|
|
38.62 |
|
|
|
|
2:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emilies mix 4 |
11 |
Vest-Brøndby |
|
|
203 |
|
|
2:28.47 |
+45.67 |
|
|
|
|
Julie Leiberg |
2013 |
|
|
|
|
35.93 |
|
|
|
|
35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Østrup |
2013 |
|
|
|
|
35.81 |
|
|
|
|
1:11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
|
|
|
|
42.56 |
|
|
|
|
1:54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Kleis |
2014 |
|
|
|
|
34.17 |
|
|
|
|
2:28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Triton Click Mix |
14 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
183 |
|
|
2:33.76 |
+50.96 |
|
|
|
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
|
|
|
|
34.50 |
|
|
|
|
34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
|
|
|
|
35.06 |
|
|
|
|
1:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
|
|
|
|
46.09 |
|
|
|
|
1:55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Laursen |
2012 |
|
|
|
|
38.11 |
|
|
|
|
2:33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VNSK äldre Lag 3 |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
1. swi |
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
Gustav Vestgården Tukk |
2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Prössel |
2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 12:05:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 4x50m Freestyle Mix 2011 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
AQU |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Oscar med K Mix 1 |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
393 |
|
|
1:59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
|
|
|
|
30.97 |
|
|
|
|
30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
|
|
|
|
28.87 |
|
|
|
|
59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
|
|
|
|
30.05 |
|
|
|
|
1:29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Bødiker |
2012 |
|
|
|
|
29.26 |
|
|
|
|
1:59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilies mix 1 |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
329 |
|
|
2:06.50 |
+7.35 |
|
|
|
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
|
|
|
|
30.35 |
|
|
|
|
30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
|
|
|
|
30.27 |
|
|
|
|
1:00.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Weisleder |
2011 |
|
|
|
|
33.95 |
|
|
|
|
1:34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
|
|
|
|
31.93 |
|
|
|
|
2:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar med K Mix 2 |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
307 |
|
|
2:09.45 |
+10.30 |
|
|
|
|
Maja Jönsson |
2012 |
|
|
|
|
33.87 |
|
|
|
|
33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
|
|
|
|
33.71 |
|
|
|
|
1:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
|
|
|
|
30.27 |
|
|
|
|
1:37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bech |
2011 |
|
|
|
|
31.60 |
|
|
|
|
2:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilies mix 2 |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
291 |
|
|
2:11.66 |
+12.51 |
|
|
|
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
|
|
|
|
30.66 |
|
|
|
|
30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Andersen |
2012 |
|
|
|
|
35.52 |
|
|
|
|
1:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
|
|
|
|
33.94 |
|
|
|
|
1:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Silas Dalsaa |
2011 |
|
|
|
|
31.54 |
|
|
|
|
2:11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
VNSK yngre Lag 1 |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
285 |
|
|
2:12.65 |
+13.50 |
|
|
|
|
Love Lundh |
2011 |
|
|
|
|
31.63 |
|
|
|
|
31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Simonsson |
2012 |
|
|
|
|
34.48 |
|
|
|
|
1:06.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
|
|
|
|
32.89 |
|
|
|
|
1:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
|
|
|
|
33.65 |
|
|
|
|
2:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
T2's stjernemix |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
249 |
|
|
2:18.74 |
+19.59 |
|
|
|
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
|
|
|
|
35.21 |
|
|
|
|
35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
|
|
|
|
33.71 |
|
|
|
|
1:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sif Lundorf |
2011 |
|
|
|
|
37.32 |
|
|
|
|
1:46.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Stærke |
2013 |
|
|
|
|
32.50 |
|
|
|
|
2:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar med K Mix 3 |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
229 |
|
|
2:22.71 |
+23.56 |
|
|
|
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
|
|
|
|
34.38 |
|
|
|
|
34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
|
|
|
|
40.73 |
|
|
|
|
1:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Stærke |
2013 |
|
|
|
|
33.39 |
|
|
|
|
1:48.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stacie Jensen |
2013 |
|
|
|
|
34.21 |
|
|
|
|
2:22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
T2's matadormix |
12 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
210 |
|
|
2:26.88 |
+27.73 |
|
|
|
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
|
|
|
|
34.37 |
|
|
|
|
34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Leang |
2015 |
|
|
|
|
37.72 |
|
|
|
|
1:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
|
|
|
|
36.17 |
|
|
|
|
1:48.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
|
|
|
|
38.62 |
|
|
|
|
2:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilies mix 4 |
11 |
Vest-Brøndby |
|
|
203 |
|
|
2:28.47 |
+29.32 |
|
|
|
|
Julie Leiberg |
2013 |
|
|
|
|
35.93 |
|
|
|
|
35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Østrup |
2013 |
|
|
|
|
35.81 |
|
|
|
|
1:11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
|
|
|
|
42.56 |
|
|
|
|
1:54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Kleis |
2014 |
|
|
|
|
34.17 |
|
|
|
|
2:28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilies mix 3 |
22 |
Vest-Brøndby |
|
|
371 |
|
|
2:01.48 |
+2.33 |
|
|
|
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
|
|
|
|
34.26 |
|
|
|
|
34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
|
|
|
|
34.11 |
|
|
|
|
1:08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
|
|
|
|
28.20 |
|
|
|
|
1:36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Martin Jacobsen |
2002 |
|
|
|
|
24.91 |
|
|
|
|
2:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Triton Click Mix |
14 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
183 |
|
|
2:33.76 |
+34.61 |
|
|
|
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
|
|
|
|
34.50 |
|
|
|
|
34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
|
|
|
|
35.06 |
|
|
|
|
1:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
|
|
|
|
46.09 |
|
|
|
|
1:55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Laursen |
2012 |
|
|
|
|
38.11 |
|
|
|
|
2:33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VNSK yngre Lag 2 |
14 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
278 |
|
|
2:13.73 |
+14.58 |
|
|
|
|
Teo Hansen |
2012 |
|
|
|
|
34.95 |
|
|
|
|
34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
|
|
|
|
35.75 |
|
|
|
|
1:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
|
|
|
|
35.30 |
|
|
|
|
1:46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Nielsen |
2010 |
|
|
|
|
27.73 |
|
|
|
|
2:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 12:05:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 12:05.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 241, 50m Freestyle Women Challenge CH-2 CH-2 - Round 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
405 |
30.98 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.69 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lena Körper |
2011 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
403 |
31.02 |
+0.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.10 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
397 |
31.19 |
+0.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
383 |
31.56 |
+0.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
353 |
32.42 |
+1.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Simonsson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
341 |
32.80 |
+1.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 18:29:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 18:32.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 241, 50m Freestyle Women Challenge CH-2 CH-2 - Round 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
433 |
30.30 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
406 |
30.96 |
+0.66 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lena Körper |
2011 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
401 |
31.08 |
+0.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.02 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
397 |
31.19 |
+0.89 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.19 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
363 |
32.14 |
+1.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.56 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 18:29:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 18:33.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 241, 50m Freestyle Women Challenge CH-2 CH-2 - Round 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
462 |
29.64 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
436 |
30.23 |
+0.59 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.19 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lena Körper |
2011 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
427 |
30.44 |
+0.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.08 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
426 |
30.47 |
+0.83 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 18:30:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 18:33.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 241, 50m Freestyle Women Challenge CH-2 CH-2 - Round 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
489 |
29.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
435 |
30.26 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lena Körper |
2011 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
413 |
30.78 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 18:30:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 18:33.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 241, 50m Freestyle Women Challenge CH-2 CH-2 - Round 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
502 |
28.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.69 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
432 |
30.33 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 18:30:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 18:33.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 242, 50m Freestyle Women Challenge CH-1 CH-1 - Round 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
569 |
27.67 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.98 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
547 |
28.03 |
+0.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.80 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
545 |
28.07 |
+0.40 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.40 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
530 |
28.32 |
+0.65 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.87 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
526 |
28.39 |
+0.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.76 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilly Renlund |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
523 |
28.46 |
+0.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.36 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 18:30:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 18:33.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 242, 50m Freestyle Women Challenge CH-1 CH-1 - Round 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
545 |
28.06 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.32 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
540 |
28.15 |
+0.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.03 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
540 |
28.15 |
+0.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
528 |
28.36 |
+0.30 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.39 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
518 |
28.55 |
+0.49 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 27.67 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 18:30:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 18:33.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 242, 50m Freestyle Women Challenge CH-1 CH-1 - Round 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
561 |
27.80 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.15 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
549 |
28.00 |
+0.20 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.15 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
540 |
28.15 |
+0.35 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.06 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
539 |
28.16 |
+0.36 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 28.36 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 18:31:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 18:33.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 242, 50m Freestyle Women Challenge CH-1 CH-1 - Round 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
546 |
28.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.80 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
546 |
28.05 |
= |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.15 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
543 |
28.10 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 18:31:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 18:33.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 242, 50m Freestyle Women Challenge CH-1 CH-1 - Round 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
577 |
27.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.40 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
548 |
28.02 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.87 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-03-2024 18:31:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-03-2024 18:34.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 421, 50m Freestyle Men Challenge CH-2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
278 |
30.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
276 |
30.95 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.57 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
266 |
31.32 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.82 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
252 |
31.89 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Love Lundh |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
249 |
32.02 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
236 |
32.59 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 16:37:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 16:39.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 422, 50m Freestyle Men Challenge CH-1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
549 |
24.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.30 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximilian Petke |
2006 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
494 |
25.50 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.38 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
489 |
25.58 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.06 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maximilian Kohl |
2004 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
482 |
25.71 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.35 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
474 |
25.85 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.97 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
449 |
26.31 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.91 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 16:39:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 16:39.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 423, 50m Freestyle Men Challenge CH-2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
293 |
30.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.82 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
292 |
30.36 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.57 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Love Lundh |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
291 |
30.41 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
288 |
30.52 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
264 |
31.41 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 16:37:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 16:39.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 424, 50m Freestyle Men Challenge CH-1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
490 |
25.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.06 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximilian Kohl |
2004 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
487 |
25.62 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.35 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
460 |
26.10 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.97 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maximilian Petke |
2006 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
447 |
26.35 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.38 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 16:39:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 16:39.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 425, 50m Freestyle Men Challenge CH-2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
314 |
29.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
308 |
29.83 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.57 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
308 |
29.85 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.82 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Love Lundh |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
285 |
30.62 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 16:37:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 16:39.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 426, 50m Freestyle Men Challenge CH-1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Kohl |
2004 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
461 |
26.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.35 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
460 |
26.11 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.06 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
449 |
26.32 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.97 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maximilian Petke |
2006 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
389 |
27.60 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.38 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 16:39:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 16:39.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 427, 50m Freestyle Men Challenge CH-2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
313 |
29.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.57 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
308 |
29.83 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
303 |
30.00 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.82 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 16:37:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 16:39.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 428, 50m Freestyle Men Challenge CH-1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
494 |
25.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.06 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximilian Kohl |
2004 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
483 |
25.68 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.35 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
446 |
26.38 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.97 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 16:39:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 16:40.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 429, 50m Freestyle Men Challenge CH-2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
338 |
28.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.57 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 16:37:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 16:40.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GSK Spring Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. mar 2024 to 3. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 430, 50m Freestyle Men Challenge CH-1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
586 |
24.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.06 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximilian Kohl |
2004 |
SG Neukölln e.V. Berlin |
|
427 |
26.77 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.35 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2024 16:39:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2024 16:40.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|