2017-10-19   11:16:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Forum Horsens Cup 2011

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup    Udskriftsdato  17 september 2011   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  08:14   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2011         
 
 
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 18 - 100 år 
Sponsor: Dansk Boligbyg A/S 
Stævnerekord: 53.32 Daniel Steen Andersen, Horsens Svømmeklub 2010 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Rasmussen  1993      26.99        55.90   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
Rasmus K. Hyldgaard  1993      28.77        59.98   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Henrik Kingo  1991      28.32        1:00.45   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Bjørn Baunwall  1993      29.51        1:00.71   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
Hannibal Krogh Lund  1993      31.44        1:08.19   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
Mads Mai  1989              DSQ  Tyvstart 
  Kronjylland Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Dansk Boligbyg A/S 
Stævnerekord: 53.32 Daniel Steen Andersen, Horsens Svømmeklub 2010 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Steen Andersen  1995      26.25        53.29   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Alexander Højen Månsson  1994      26.60        54.45   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mathias Niemann Tygesen  1995      27.69        57.02   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Tobias Helmersen  1995      27.87        58.03   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Frederik Bendix  1995      29.16        1:00.12   
  Kronjylland Svømmeklub                   
                     
Michael Petersen  1994      29.00        1:00.65   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
Daniel F. Haraldson  1994      29.52        1:00.69   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Michael Andersen  1995      30.20        1:02.45   
  Vejen Svømmeklub                   
                     
Lasse Christensen  1994      29.62        1:02.52   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
10  Jonas Sørensen  1995      30.24        1:03.51   
  Randers GF Neptun                   
                     
11  Jacob Mortensen  1994      30.39        1:03.63   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
12  Sylvester Andersen  1995      30.24        1:03.96   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
13  Jeremy Jensen  1994      30.68        1:05.13   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
14  Mathias Mortensen  1995      30.69        1:05.31   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
15  Anders Lund Hansen  1994      31.02        1:06.25   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
16  Mads Vølund  1994      32.15        1:06.78   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
17  Niels Mortensen  1995      31.62        1:07.60   
  Randers GF Neptun                   
                     
18  Martin Hjelm  1995      32.16        1:08.36   
  Odder IGF                   
                     
 
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: Dansk Boligbyg A/S 
Stævnerekord: 53.32 Daniel Steen Andersen, Horsens Svømmeklub 2010 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian V. Rasmussen  1996      26.69        56.13   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Oliver Sørensen  1996      27.73        56.69   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Victor Tolstrup  1996      27.28        56.69   
  Delta Svøm                   
                     
Jakob Brinkmann  1996      28.19        58.56   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
Frederik J. Sørensen  1997      29.40        58.97   
  O.S.L.F.                   
                     
Thomas Søby Jensen  1997      29.12        59.43   
  Odder IGF                   
                     
Mathias Kristian Pedersen  1996      29.23        59.63   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Emil Maron  1996      28.82        1:00.10   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Oliver Marcus Meng  1997      30.15        1:00.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
10  Marc Nøhr Andersen  1996      29.57        1:00.81   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
11  Mikkel Rathschau Sørensen  1996      29.64        1:00.97   
  West Swim Esbjerg                   
                     
12  Anton Holten Lambert  1997      29.41        1:01.13   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
13  Mathias Johannsen  1996      29.17        1:01.28   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
14  Mikkel Boisen  1997      29.50        1:01.58   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
15  Mikkel Vølund  1997      29.30        1:01.65   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
16  Peter Mandrup Madsen  1997      29.78        1:01.72   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
17  Frederik Nerving  1997      30.06        1:02.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
18  Frederik Knudsen  1997      30.06        1:02.45   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
19  Mathias Bech  1996      30.14        1:02.87   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
20  Rasmus Larsen  1997      30.17        1:03.13   
  West Swim Esbjerg                   
                     
21  Anders Back Laursen  1996      30.79        1:03.69   
  Kronjylland Svømmeklub                   
                     
22  Jacob M. Jørgensen  1997      31.08        1:03.71   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
23  Mikkel Strand  1997      30.83        1:04.13   
  Randers GF Neptun                   
                     
24  Magnus Høvsgaard  1997      30.62        1:04.47   
  Odense Svømme Klub                   
                     
25  Rasmus Kristensen  1997      31.79        1:06.14   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
26  Lasse Dall  1997      31.84        1:06.50   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
27  Frederik Linck  1997      31.65        1:06.78   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
28  Gustav Palm-Henriksen  1997      31.89        1:06.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
29  Kasper Kross  1997      30.55        1:06.84   
  IHF Svømning                   
                     
30  Victor Prange  1997      32.41        1:07.67   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
31  Jens Christian Tramm  1996      31.92        1:07.83   
  IHF Svømning                   
                     
32  Thor Friis Skifte  1997      33.32        1:09.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
33  Lasse Damsgaard Mikkelsen  1997      33.53        1:09.51   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
34  Marcus Frederiksen  1997      34.68        1:10.31   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
35  Rune Kay  1996      34.12        1:10.47   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
36  Oscar Albertsen  1997      33.21        1:10.96   
  Odder IGF                   
                     
37  Simon Nørgård  1997      34.80        1:11.37   
  Svømmeklubben Grindsted                   
                     
38  Mads Juul  1997      33.92        1:11.58   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
39  Mark Simonsen  1997      34.36        1:12.77   
  Odder IGF                   
                     
40  Victor Kjær Eskildsen  1997      34.94        1:13.92   
  Odder IGF                   
                     
41  Thor Brigsted  1997      36.00        1:16.81   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
42  Christian W. Hansen  1997      38.79        1:22.31   
  Odder IGF                   
                     
43  Christian Hadberg  1996      38.31        1:23.39   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Mads Grønlund  1996              DNS   
  Odder IGF                   
                     
Magnus Troest  1997              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Christoffer Vedkiær  1996              DSQ  Tyvstart 
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Dansk Boligbyg A/S 
Stævnerekord: 53.32 Daniel Steen Andersen, Horsens Svømmeklub 2010 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonathan Kristensen  1998      29.03        59.94   
  Odder IGF                   
                     
Simon Lundby Pedersen  1998      31.03        1:03.70   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Jonas Bruun Sleiman  1998      32.02        1:05.85   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Malthe Bøg  1998      31.85        1:05.98   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Nicolai Grene  1998      31.81        1:06.37   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Sebastian Claydon-Smith  1999      32.48        1:07.60   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Alexander Jensen  1998      32.74        1:08.91   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Jakob Riisgaard Nielsen  1998      32.92        1:09.11   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
Kristian Ejby  1998      33.11        1:09.14   
  Odense Svømme Klub                   
                     
10  Gustav Westerlin Larsen  1999      32.98        1:09.21   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
11  Christian Kaul  1998      33.00        1:09.36   
  West Swim Esbjerg                   
                     
12  Tais Andkjær Kristensen  1999      32.36        1:09.98   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
13  Aksel Alrø Kruhøffer  1998      33.63        1:10.28   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
14  Oskar Jørgensen  1998      33.22        1:10.32   
  Odder IGF                   
                     
15  Jacob Hougård Nielsen  1998      33.31        1:10.52   
  O.S.L.F.                   
                     
16  Bjarki Haagensen  1998      34.69        1:12.04   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
17  Jacob Harboe  1998      34.66        1:12.71   
  Randers GF Neptun                   
                     
18  Jakob Knoblauch  1999      34.75        1:13.25   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
18  Morten Frederiksen  1998      34.98        1:13.25   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
20  Mikkel Skovbæk Krainert  1999      35.86        1:13.47   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
21  Lukas Lindstrøm  1998      35.65        1:13.65   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
22  Alexander Tvede-Jensen  1998      36.14        1:13.97   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
23  Rolf Wollesen  1998      35.51        1:14.67   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
24  Sigurd Huulgaard Sørensen  1999      35.51        1:14.77   
  Randers GF Neptun                   
                     
25  Lasse Skovning Schmidt  1998      36.18        1:16.37   
  Odense Svømme Klub                   
                     
26  Jacob Schøler  1998      36.77        1:16.94   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
27  Nikolaj Isdahl  1999      36.25        1:17.21   
  Odder IGF                   
                     
28  Nicolai Vad Kruse  1999      37.26        1:17.51   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
29  Alexander Jensen  1999      35.31        1:18.92   
  Odder IGF                   
                     
29  Theis Vibskov Kristensen  1998      37.36        1:18.92   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
31  Jacob Noer Jørgensen  1998      37.48        1:18.96   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
32  Frederik Juhl Leiszner  1999      39.01        1:21.50   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
33  Troels D. Essendrop  1999      39.35        1:21.97   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
34  Christoffer Møldrup  1998      40.12        1:22.54   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
35  Daniel H. Johannesen  1999      40.45        1:24.15   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
36  Eik Panduro  1998      39.81        1:24.69   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
37  Kasper Bundgaard  1998      40.21        1:24.83   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
38  Asger Denert-Nielsen  1999      40.09        1:25.13   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
39  Lauritz Sylvest Hofmann  1999      39.59        1:25.33   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
40  Emil Grønlund  1999      40.23        1:27.85   
  Odder IGF                   
                     
41  Kasper Livbjerg  1998      40.31        1:29.38   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
42  Nicolaj Skov Rasmussen  1998      42.46        1:30.59   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
43  Ricky L. Mortensen  1999      47.99        1:41.41   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Simon Vingolf Larsen  1998              DNS   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Sander Schmidt  1999              DSQ  Tyvstart 
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
Sponsor: Dansk Boligbyg A/S 
Stævnerekord: 53.32 Daniel Steen Andersen, Horsens Svømmeklub 2010 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Hansen  2000      34.23        1:14.43   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Jakob Juul Laursen  2000      36.70        1:16.22   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Nicolaj Løth Andersen  2001      38.20        1:20.29   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
Thomas Frederiksen  2000      38.94        1:23.99   
  Odder IGF                   
                     
Sebastian Møller Jürgense  2001      39.89        1:24.99   
  Odder IGF                   
                     
Oliver Østergaard Hansen  2000      39.22        1:25.15   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
Karl-Emil Späth  2000      40.97        1:25.60   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Mads Sørensen  2001      41.52        1:27.79   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Kenan Kaya  2001      43.10        1:35.65   
  Odder IGF                   
                     
10  Viktor Bull Kramer  2000      44.77        1:35.78   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Benjamin Rohde  2001      45.78        1:39.58   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
12  Janus Halbirk  2000      47.99        1:42.10   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
13  Kristian Livbjerg  2000      49.59        1:47.37   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
14  Christoffer Vad Kruse  2001      47.60        1:51.35   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
15  Simon Haun Hansen  2001      59.33        2:08.58   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
16  Nichlas B. Feldt  2000      57.01        2:12.68   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  17 september 2011 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare