Resultat för Forum Horsens Cup 2011
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 08:14 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Sponsor: Dunlopillo |
Stævnerekord: 27.86 Martin Terp Olesen, Swim Team Esbjerg 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Mai | 1989 | 30.50 | |||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Koch | 1992 | 31.53 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Simon Olesen | 1993 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Dunlopillo |
Stævnerekord: 27.86 Martin Terp Olesen, Swim Team Esbjerg 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 27.66 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Andersen | 1994 | 28.52 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Eden Turin | 1994 | 29.13 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Nicolai Pedersen | 1994 | 30.26 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 30.50 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Benjamin Andersson | 1994 | 31.01 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 31.07 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Frederik Bendix | 1995 | 31.20 | |||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ori Turin | 1995 | 31.58 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 32.40 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lasse Christensen | 1994 | 32.51 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 33.14 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jacob Mortensen | 1994 | 33.51 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
14 | Martin Hjelm | 1995 | 35.71 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Sylvester Andersen | 1995 | 36.93 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jeremy Jensen | 1994 | 37.43 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Mads Vølund | 1994 | 38.31 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathias Mortensen | 1995 | 38.96 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Dunlopillo |
Stævnerekord: 27.86 Martin Terp Olesen, Swim Team Esbjerg 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 30.70 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Asger Skafte | 1996 | 31.03 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 31.37 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 32.41 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Oliver Degn | 1996 | 32.73 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Viktor Holm | 1996 | 32.79 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 32.98 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 33.15 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Mikkel Boisen | 1997 | 33.36 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Anton Holten Lambert | 1997 | 33.49 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Axel Damm | 1996 | 33.71 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 33.76 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmus Larsen | 1997 | 34.20 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Alexander Wildenschild | 1997 | 34.68 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Linck | 1997 | 34.71 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
16 | Mikkel Vølund | 1997 | 35.70 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
17 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 35.80 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Kasper Kross | 1997 | 36.91 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
19 | Marcus Frederiksen | 1997 | 37.04 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Christian Hadberg | 1996 | 43.09 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Aksel Hansen | 1996 | 43.92 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Grønlund | 1996 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Thor Friis Skifte | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Dunlopillo |
Stævnerekord: 27.86 Martin Terp Olesen, Swim Team Esbjerg 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Kaul | 1998 | 36.37 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Hjalte Krogh Lund | 1998 | 36.79 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 36.82 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Sander Schmidt | 1999 | 37.39 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 37.68 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 37.80 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 37.91 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicolai Grene | 1998 | 38.13 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Jakob Knoblauch | 1999 | 38.71 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Alexander Jensen | 1999 | 40.41 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Kristian Ejby | 1998 | 40.47 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 41.41 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 41.82 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Simon Steen Andersen | 1999 | 41.84 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jacob Schøler | 1998 | 42.87 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | 43.08 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 43.30 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | 43.35 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 43.72 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lasse Skovning Schmidt | 1998 | 44.17 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 44.28 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kasper Livbjerg | 1998 | 47.00 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | 47.65 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Emil Grønlund | 1999 | 48.60 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
25 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | 50.52 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | 52.06 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kasper Bundgaard | 1998 | 52.96 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Ricky L. Mortensen | 1999 | 56.61 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Troels D. Essendrop | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Dunlopillo |
Stævnerekord: 27.86 Martin Terp Olesen, Swim Team Esbjerg 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 38.25 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Thomas Frederiksen | 2000 | 42.01 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 43.06 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Sønderby | 2000 | 45.05 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 45.33 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 46.07 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Karl-Emil Späth | 2000 | 47.74 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 48.42 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 49.07 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kenan Kaya | 2001 | 50.53 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Nichlas B. Feldt | 2000 | 52.67 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | 53.72 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christoffer Vad Kruse | 2001 | 59.64 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kristian Livbjerg | 2000 | 1:02.39 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Simon Haun Hansen | 2001 | 1:04.42 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Boldrup Birn | 2000 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:14 |