2018-11-21   21:03:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestkyst Cup 2011

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

2011-11-11

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2011    Udskriftsdato  14 november 2011   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  09:50   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 november 2011         
 
 
Løb 4, 400m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Bravida 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christina Arent Sørensen  1994    479  1:11.10  2:28.34  3:45.40    5:00.26   
  Kronjylland Svømmeklub                   
                     
Jeanette Jensen  1993    475  1:09.86  2:26.54  3:44.01    5:01.11   
  Delta Svøm                   
                     
Charlotte Jensen  1992    432  1:11.15  2:29.58  3:49.72    5:10.70   
  Vejen Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Bravida 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Sørensen  1996    451  1:08.69  2:27.62  3:48.74    5:06.36   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Pernille Krog Poulsen  1995    401  1:15.19  2:35.14  3:57.32    5:18.54   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Nete Panduro  1995    392  1:14.86  2:35.79  3:59.13    5:20.86   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Sofie Frank Jørgensen  1996    374  1:15.96  2:39.73  4:03.59    5:26.14   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Amalie Vinther  1995    361  1:16.57  2:38.36  4:03.03    5:29.79   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Louise Bergenhagen  1996    328  1:16.81  2:43.69  4:12.70    5:40.74   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Nikoline Munksgaard-Ottos  1996    318  1:21.72  2:49.58  4:17.37    5:44.12   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Simone Larsen  1996    305  1:18.54  2:48.54  4:20.10    5:49.00   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
 
Løb 4, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Bravida 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tatjana Hansen  1997    576  1:05.26  2:16.93  3:29.33    4:42.29   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Julie Schmidt  1997    505  1:09.35  2:24.25  3:40.03    4:54.93   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
Agnes Astrup Christiansen  1997    491  1:10.62  2:26.23  3:43.84    4:57.77   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Kathrine Gohr  1997    479  1:11.65  2:29.42  3:46.61    5:00.33   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Pernille Luise Kellmann  1998    478  1:12.13  2:28.81  3:45.74    5:00.46   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Natascha Zender  1997    462  1:13.73  2:32.15  3:50.66    5:03.88   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Katrine Larsen  1997    457  1:11.19  2:27.58  3:46.07    5:05.02   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Shanna Armstrong  1998    453  1:11.56  2:29.37  3:48.52    5:05.81   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
Nejla Dzafic  1997    430  1:11.53  2:29.37  3:49.58    5:11.14   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
10  Camilla Linne  1997    422  1:15.67  2:34.58  3:53.95    5:13.23   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
11  Emilie Andresen Ravn  1998    409  1:15.50  2:35.21  3:55.68    5:16.51   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
12  Katrine Kristensen  1997    401  1:15.37  2:36.17  3:57.75    5:18.48   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
13  Freja K. Hyldgaard  1998    379  1:13.88  2:37.70  4:01.97    5:24.67   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
14  Ella Turin  1998    345  1:17.99  2:42.08  4:08.19    5:34.84   
  West Swim Esbjerg                   
                     
15  Signe Terp  1998    330  1:18.37  2:44.53  4:12.70    5:39.95   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
16  Maria Fuglsang Frandsen  1997    284  1:27.42  3:00.79  4:33.17    5:57.55   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
17  Trine G. Sørensen  1997    226  1:29.66  3:09.21  4:48.64    6:25.46   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Bravida 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martha Andersen  1999    435  1:13.12  2:31.88  3:51.27    5:10.09   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Pernille Maj Thorup  1999    381  1:18.20  2:41.49  4:04.25    5:24.12   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Kirstine M. Pedersen  1999    351  1:17.35  2:41.60  4:07.56    5:32.90   
  Delta Svøm                   
                     
Smilla Lyhne  2000    303  1:23.77  2:53.44  4:23.58    5:49.68   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Camilla Buch  1999    299  1:21.14  2:50.08  4:20.53    5:51.30   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Noa Turin  2000    292  1:24.98  2:54.79  4:24.47    5:54.30   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Amalie Müller Lindemann  1999    277  1:21.07  2:54.04  4:27.71    6:00.54   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Louise Sørensen  2000    273  1:26.71  2:57.84  4:30.86    6:01.97   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Nadia Nørskov Vogt  2000    237  1:27.45  3:06.74  4:45.05    6:19.65   
  West Swim Esbjerg                   
                     
10  Line Larsen  2000    217  1:31.48  3:11.27  4:51.70    6:30.86   
  West Swim Esbjerg                   
                     
11  Karoline Karlskov  1999    201  1:35.34  4:10.73  5:54.12    6:41.08   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
12  Anna Kirstine Jeppesen  2000    156  1:44.11  3:35.61  5:27.67    7:16.86   
  Lyseng IF                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  14 november 2011 
Licens til Swim Team Esbjerg  Udskriftstidspunkt  09:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark