Resultat för UGP4 - Eriksdalsbadet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2010 |
|
Utskriftsdatum |
08 oktober 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:31 |
|
|
Arrangör |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 oktober 2011 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Theodor Hansson |
1994 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:02.32 |
2:08.37 |
3:15.41 |
4:23.51 |
8:56.10 |
|
|
|
|
|
|
5:31.89 |
6:40.58 |
7:49.06 |
|
|
|
2 |
Filip Moss |
1994 |
Simklubben Neptun |
|
1:03.10 |
2:12.69 |
3:24.00 |
4:35.01 |
9:14.93 |
|
|
|
|
|
|
5:45.59 |
6:56.96 |
8:07.44 |
|
|
|
3 |
Gustav Hökfelt |
1994 |
Simklubben Neptun |
|
1:03.24 |
2:14.85 |
3:26.74 |
4:39.18 |
9:20.93 |
|
|
|
|
|
|
5:50.66 |
7:03.03 |
8:13.52 |
|
|
|
4 |
Kristian Persson |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:04.57 |
2:13.12 |
3:24.16 |
4:34.92 |
9:25.54 |
|
|
|
|
|
|
5:47.24 |
7:00.62 |
8:14.63 |
|
|
|
5 |
Robin Gustafsson |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:06.36 |
2:16.87 |
3:28.35 |
4:40.68 |
9:34.61 |
|
|
|
|
|
|
5:54.76 |
7:09.63 |
8:22.51 |
|
|
|
6 |
Antonio Lutula |
1993 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.25 |
2:20.82 |
3:35.51 |
4:50.48 |
9:40.00 |
|
|
|
|
|
|
6:05.95 |
7:20.64 |
8:33.54 |
|
|
|
7 |
Felix Gudehn |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:07.64 |
2:21.90 |
3:36.00 |
4:50.76 |
9:46.46 |
|
|
|
|
|
|
6:06.71 |
7:20.88 |
8:34.19 |
|
|
|
8 |
Jesper Falk |
1994 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:05.32 |
2:20.04 |
3:36.28 |
4:53.19 |
10:01.07 |
|
|
|
|
|
|
6:12.96 |
7:31.41 |
8:47.96 |
|
|
|
9 |
Amar Kurtovic |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.34 |
2:32.09 |
3:50.81 |
5:11.22 |
10:15.00 |
|
|
|
|
|
|
6:30.53 |
7:48.36 |
9:04.86 |
|
|
|
10 |
Jack Sjölund |
1995 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:06.95 |
2:25.74 |
3:47.46 |
5:11.89 |
10:48.51 |
|
|
|
|
|
|
6:36.57 |
8:02.12 |
9:27.18 |
|
|
|
11 |
Herman Bergman |
1995 |
Hellas Simklubb |
|
1:15.74 |
2:40.89 |
4:07.14 |
5:34.35 |
11:21.68 |
|
|
|
|
|
|
7:01.95 |
8:29.22 |
9:56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Stalberg |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:08.49 |
2:22.36 |
3:37.20 |
4:53.21 |
9:47.35 |
|
|
|
|
|
|
6:08.97 |
7:23.78 |
8:37.77 |
|
|
|
2 |
Andreas Persson |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:08.12 |
2:24.70 |
3:41.81 |
4:59.06 |
10:02.90 |
|
|
|
|
|
|
6:15.96 |
7:33.79 |
8:50.21 |
|
|
|
3 |
Tim Filipsson |
1996 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:05.93 |
2:17.68 |
3:32.14 |
4:49.77 |
10:06.26 |
|
|
|
|
|
|
6:09.11 |
7:29.09 |
8:49.73 |
|
|
|
4 |
Adam Gräns |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:08.66 |
2:26.67 |
3:46.72 |
5:07.69 |
10:32.37 |
|
|
|
|
|
|
6:30.17 |
7:52.09 |
9:12.79 |
|
|
|
5 |
Adel Khan |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.14 |
2:29.36 |
3:49.83 |
5:10.93 |
10:36.08 |
|
|
|
|
|
|
6:33.53 |
7:56.01 |
9:18.34 |
|
|
|
- |
Gustav Amnelius |
1996 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Bååthe |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:04.24 |
2:13.69 |
3:24.84 |
4:37.22 |
9:31.62 |
|
|
|
|
|
|
5:50.79 |
7:05.03 |
8:19.16 |
|
|
|
2 |
Filip Weidlitz |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.08 |
2:22.23 |
3:35.45 |
4:49.45 |
9:40.22 |
|
|
|
|
|
|
6:03.16 |
7:17.35 |
8:30.52 |
|
|
|
3 |
Hannes Hjärne |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:08.51 |
2:24.24 |
3:43.69 |
5:04.70 |
10:29.32 |
|
|
|
|
|
|
6:25.66 |
7:47.40 |
9:08.75 |
|
|
|
4 |
Vincent Kiippa |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:12.62 |
2:33.23 |
3:55.73 |
5:18.75 |
10:38.51 |
|
|
|
|
|
|
6:41.18 |
8:03.12 |
9:23.07 |
|
|
|
5 |
Erik Reinholdz |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:10.68 |
2:30.95 |
3:53.50 |
5:16.65 |
10:42.10 |
|
|
|
|
|
|
6:40.17 |
8:01.84 |
9:24.25 |
|
|
|
6 |
Thomas Näslund |
1997 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:18.91 |
2:46.79 |
4:17.97 |
5:51.28 |
11:56.28 |
|
|
|
|
|
|
7:24.30 |
8:55.46 |
10:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Lulek |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:08.15 |
2:25.08 |
3:43.98 |
5:04.46 |
10:17.50 |
|
|
|
|
|
|
6:24.84 |
7:44.95 |
9:04.04 |
|
|
|
2 |
Christian Norberg |
1998 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:14.72 |
2:36.11 |
3:55.54 |
5:15.90 |
10:29.08 |
|
|
|
|
|
|
6:36.19 |
7:54.40 |
9:13.13 |
|
|
|
3 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:11.83 |
2:32.04 |
3:56.77 |
5:18.36 |
10:49.15 |
|
|
|
|
|
|
6:42.73 |
8:06.72 |
9:29.91 |
|
|
|
4 |
Lukas Peterson |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.05 |
2:40.36 |
4:03.08 |
5:27.59 |
10:59.84 |
|
|
|
|
|
|
6:51.28 |
8:15.73 |
9:39.67 |
|
|
|
5 |
Kalle Sandahl |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:24.47 |
2:55.85 |
4:28.99 |
6:02.27 |
12:07.11 |
|
|
|
|
|
|
7:33.96 |
9:07.56 |
10:41.40 |
|
|
|
6 |
Emil Wikell |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:32.57 |
3:09.04 |
4:46.51 |
6:23.60 |
12:29.71 |
|
|
|
|
|
|
7:58.64 |
9:31.74 |
11:04.31 |
|
|
|
7 |
Simon Kallvikbacka |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:27.06 |
3:02.66 |
4:39.70 |
6:17.63 |
12:40.25 |
|
|
|
|
|
|
7:56.02 |
9:32.86 |
11:10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.00 |
Utskriftsdatum |
08 oktober 2011 |
Licensierad till: IC Control |
Utskriftstid |
12:31 |
|