Results for Falu Simfestival & UPG4
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Falu Simfestival & UGP 4 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Falun | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | Falu Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 22, 100m Ryggsim Flickor UGP, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Nordlund | 1998 | Falu Simsällskap | 36.07 | 1:14.03 | |||||
2 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 40.38 | 1:22.21 | |||||
3 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 39.38 | 1:22.95 | |||||
4 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 40.32 | 1:23.39 | |||||
5 | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | 39.97 | 1:24.08 | |||||
6 | Moa-Lill Häggkvist | 1998 | Borlänge Simsällskap | 42.13 | 1:24.80 | |||||
7 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 41.55 | 1:25.34 | |||||
8 | Linda Sköld | 1998 | Simklubben Solsta | 43.62 | 1:26.66 | |||||
9 | Alva Sand | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 42.22 | 1:27.13 | |||||
10 | Isabelle Sörlie | 1999 | Falu Simsällskap | 42.69 | 1:27.47 | |||||
11 | Jennie Einarsson | 1998 | Simklubben Solsta | 43.37 | 1:28.25 | |||||
12 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 43.32 | 1:28.98 | |||||
13 | Jacqueline Larsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 44.73 | 1:32.40 | |||||
14 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 45.28 | 1:33.06 | |||||
15 | Linnéa Palmqvist | 1998 | Sala Simsällskap | 45.39 | 1:33.42 | |||||
16 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 46.37 | 1:34.33 | |||||
17 | Stefanie Nilsson | 1998 | Simsällskapet Mora | 46.23 | 1:34.53 | |||||
18 | Agnes Humling | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 45.96 | 1:34.80 | |||||
19 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 46.00 | 1:34.90 | |||||
20 | Anna Norin | 1999 | Falu Simsällskap | 46.23 | 1:34.97 | |||||
21 | Karolina Kjellin | 1998 | Falu Simsällskap | 46.87 | 1:35.18 | |||||
22 | Madelene Nilsson | 1999 | Borlänge Simsällskap | 46.39 | 1:36.00 | |||||
23 | Anna Sjöholm | 1998 | Gävle Simsällskap | 48.86 | 1:38.54 | |||||
24 | Tova Persson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 48.00 | 1:40.28 | |||||
25 | Jonna Jämte | 2000 | Borlänge Simsällskap | 50.09 | 1:41.52 | |||||
26 | Jonna Rustas | 1999 | Simsällskapet Mora | 50.75 | 1:43.80 | |||||
27 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 49.96 | 1:44.78 | |||||
28 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 51.10 | 1:45.30 | |||||
29 | Ronja Rantanen | 1999 | Falu Simsällskap | 49.87 | 1:46.66 | |||||
30 | Maja Söderkvist | 2000 | Falu Simsällskap | 52.04 | 1:47.02 | |||||
31 | Alicia Waller | 2001 | Borlänge Simsällskap | 52.81 | 1:48.39 | |||||
32 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 52.36 | 1:48.71 | |||||
33 | Ida Brandt | 2000 | Falu Simsällskap | 53.53 | 1:49.56 | |||||
34 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 56.30 | 1:54.69 | |||||
35 | Saga Ytterholm | 2000 | Falu Simsällskap | 58.07 | 1:58.08 | |||||
36 | Alice Gustafsson | 2002 | Ludvika Simsällskap | 1:00.27 | 2:07.71 | |||||
- | Emma Danielsson | 1998 | Borlänge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hanna Tinnerholm | 1999 | Falu Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nelli Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tova Adrelius | 2000 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Ryggsim Flickor UGP, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Sjöblom | 1997 | Ludvika Simsällskap | 34.60 | 1:10.88 | |||||
2 | Klara Johansson | 1997 | Borlänge Simsällskap | 37.58 | 1:15.13 | |||||
3 | Elvira Eklund Ramböl | 1997 | Simklubben Solsta | 39.36 | 1:19.40 | |||||
4 | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | 37.77 | 1:21.15 | |||||
5 | Lotta Persson | 1997 | Falu Simsällskap | 39.75 | 1:21.78 | |||||
6 | Carlotta Zach | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 42.59 | 1:27.70 | |||||
7 | Sofia Landin | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 43.33 | 1:31.18 | |||||
8 | Jenny Seberg | 1997 | Sim 77 Hofors | 47.50 | 1:37.84 | |||||
9 | Pernilla Mattsson | 1997 | Falu Simsällskap | 52.48 | 1:52.91 | |||||
Gren 22, 100m Ryggsim Flickor UGP, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 42.54 | 1:26.95 | |||||
2 | Majken Boyle | 1996 | Ludvika Simsällskap | 42.71 | 1:30.22 | |||||
3 | Ronja Kaplin | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 43.91 | 1:30.35 | |||||
- | Monica Pesu | 1996 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Ryggsim Flickor UGP, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 35.54 | 1:12.65 | |||||
2 | Fredrika Lundkvist | 1994 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 35.65 | 1:13.72 | |||||
3 | Julia Norén | 1994 | Simklubben Ena | 36.74 | 1:14.50 | |||||
4 | Kajsa-Stina Häggqvist | 1994 | Borlänge Simsällskap | 37.15 | 1:16.84 | |||||
5 | Matilda Lundberg | 1995 | Ludvika Simsällskap | 38.04 | 1:17.10 | |||||
6 | My Lundblad | 1995 | Sala Simsällskap | 41.93 | 1:26.17 | |||||
7 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Simklubben Ena | 40.54 | 1:27.09 | |||||
8 | Diana Björk | 1995 | Borlänge Simsällskap | 44.80 | 1:32.33 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 |
Licensierad till: Falu Simsällskap | Utskriftstid | 11:52 |