Resultat för Öviksracet 2011
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ö-viksracet 2011 |
|
Utskriftsdatum |
03 december 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Örnsköldsvik |
|
Utskriftstid |
11:08 |
|
|
Arrangör |
Örnsköldsviks Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 december 2011 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Team Nordin |
Utskrifter sponsrade av Atea och Canon Center |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuva Orre Sandström |
2001 |
Umeå Simsällskap |
|
44.42 |
1:35.57 |
2:28.32 |
|
3:16.16 |
|
2 |
Hanna Skårstedt |
2001 |
Simklubben Ägir |
|
50.03 |
1:44.53 |
2:40.95 |
|
3:31.98 |
|
3 |
Ingrid Sälg |
2002 |
Umeå Simsällskap |
|
47.69 |
1:46.41 |
2:50.07 |
|
3:51.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Team Nordin |
Utskrifter sponsrade av Atea och Canon Center |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Sehlin |
1999 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
35.29 |
1:15.51 |
1:56.75 |
|
2:36.35 |
|
2 |
Victoria Öberg |
1999 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
37.01 |
1:18.34 |
1:59.45 |
|
2:40.05 |
|
3 |
Saga Sandström |
2000 |
Umeå Simsällskap |
|
36.42 |
1:18.97 |
2:02.30 |
|
2:42.37 |
|
4 |
Linn Nilsson |
1999 |
Umeå Simsällskap |
|
35.79 |
1:16.72 |
2:00.41 |
|
2:42.92 |
|
5 |
Linn Arnlund |
2000 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
36.83 |
1:20.00 |
2:03.85 |
|
2:43.28 |
|
6 |
Anna Ebadian |
2000 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
40.98 |
1:28.13 |
2:16.84 |
|
3:04.16 |
|
7 |
Anna Norberg |
1999 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
41.60 |
1:28.31 |
2:18.10 |
|
3:04.40 |
|
8 |
Sanna Kollberg |
2000 |
Umeå Simsällskap |
|
20.30 |
41.51 |
1:29.80 |
|
3:06.18 |
|
9 |
Stella Svedberg |
2000 |
Umeå Simsällskap |
|
44.95 |
1:35.88 |
2:27.51 |
|
3:13.87 |
|
10 |
Julia Danielsson |
2000 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
45.18 |
1:37.31 |
2:30.57 |
|
3:19.08 |
|
11 |
Emma Ferdèn |
2000 |
Simklubben Ägir |
|
40.78 |
1:30.18 |
2:19.85 |
|
3:25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Team Nordin |
Utskrifter sponsrade av Atea och Canon Center |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Sandberg |
1997 |
Umeå Simsällskap |
|
36.39 |
1:14.88 |
1:53.26 |
|
2:30.66 |
|
2 |
Elenora Hedin |
1998 |
Njurunda Simsällskap |
|
36.34 |
1:16.18 |
1:56.59 |
|
2:35.13 |
|
3 |
Leila Khasjimdsjanov |
1998 |
Umeå Simsällskap |
|
36.27 |
1:17.40 |
2:00.81 |
|
2:42.03 |
|
4 |
Frida Kårén |
1998 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
37.48 |
1:19.20 |
2:02.45 |
|
2:43.66 |
|
5 |
Julia Åhlen |
1997 |
Simklubben Ägir |
|
36.51 |
1:18.40 |
2:01.87 |
|
2:46.07 |
|
6 |
Maria Renlund |
1998 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
37.11 |
1:21.40 |
2:07.30 |
|
2:51.40 |
|
7 |
Lourdes Malinao |
1997 |
Timrå Simklubb |
|
38.81 |
1:22.38 |
2:08.71 |
|
2:52.95 |
|
8 |
Lovisa Andersson |
1998 |
Burträsk Simpolare |
|
38.74 |
1:23.07 |
2:09.30 |
|
2:53.17 |
|
9 |
Elvira Nyman |
1998 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
45.62 |
1:35.77 |
2:26.83 |
|
3:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Team Nordin |
Utskrifter sponsrade av Atea och Canon Center |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lovisa Nyman |
1994 |
Umeå Simsällskap |
|
30.91 |
1:04.88 |
1:39.21 |
|
2:12.89 |
|
2 |
Ronja Wikström |
1996 |
Umeå Simsällskap |
|
31.73 |
1:07.11 |
1:43.36 |
|
2:16.84 |
|
3 |
Stephanie Johansson |
1994 |
Umeå Simsällskap |
|
31.57 |
1:06.72 |
1:42.19 |
|
2:17.02 |
|
4 |
Frida Bladin |
1993 |
Härnösands Simsällskap |
|
33.97 |
1:10.90 |
1:49.26 |
|
2:27.68 |
|
5 |
Kajsa Morén |
1995 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
35.22 |
1:13.66 |
1:53.54 |
|
2:33.71 |
|
6 |
Emily Berglund |
1996 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
35.28 |
1:15.30 |
1:55.98 |
|
2:36.23 |
|
7 |
Maja Gustavsson |
1994 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
36.42 |
1:16.91 |
1:57.87 |
|
2:36.69 |
|
8 |
Elin Ödmark |
1995 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
35.78 |
1:15.67 |
1:57.04 |
|
2:36.93 |
|
9 |
Cecilia Borg-Pettersson |
1996 |
Njurunda Simsällskap |
|
35.92 |
1:17.12 |
1:59.18 |
|
2:40.07 |
|
- |
Ronja Nilsson |
1993 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
03 december 2011 |
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS |
Utskriftstid |
11:08 |
|