Tulokset Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 350 | 36.76 | 1:18.14 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 345 | 36.61 | 1:18.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | 331 | 36.62 | 1:19.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 318 | 37.32 | 1:20.65 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 251 | 39.48 | 1:27.29 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 250 | 38.97 | 1:27.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma A Andersen | 2000 | 244 | 43.19 | 1:28.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 231 | 39.32 | 1:29.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristine Lønne | 2000 | 229 | 41.43 | 1:29.97 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Snæfridur Sol | 2000 | 229 | 41.99 | 1:29.97 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
11 | Freja Nicholas | 2000 | 226 | 42.19 | 1:30.33 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Noa Turin | 2000 | 221 | 42.69 | 1:31.07 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 215 | 42.23 | 1:31.86 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Hannah Jensen | 2000 | 210 | 42.18 | 1:32.66 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
15 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 201 | 43.17 | 1:33.93 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Nikita Pedersen | 2000 | 196 | 44.56 | 1:34.73 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 194 | 43.31 | 1:35.15 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nikoline Dalby Østerberg | 2000 | 192 | 42.77 | 1:35.36 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Freya Ellehus | 2000 | 189 | 44.65 | 1:35.85 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Fie Holzmann | 2000 | 186 | 43.06 | 1:36.43 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 183 | 44.79 | 1:36.89 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Louise Sørensen | 2000 | 178 | 46.67 | 1:37.89 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Cecilie Baraviec | 2000 | 176 | 44.23 | 1:38.21 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | Elena Holmgaard | 2000 | 174 | 46.56 | 1:38.60 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
25 | Pernille F Christensen | 2000 | 167 | 46.74 | 1:39.89 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
26 | Smilla Lyhne | 2000 | 159 | 46.58 | 1:41.55 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Stella Krogh Lund | 2000 | 145 | 50.08 | 1:44.73 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mai Heilmann | 2000 | 142 | 48.21 | 1:45.51 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
29 | Diana Au | 2000 | 138 | 46.76 | 1:46.47 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Mette Høgild Svane | 2000 | 137 | 48.11 | 1:46.80 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 118 | 50.53 | 1:52.38 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
32 | Line Larsen | 2000 | 116 | 50.48 | 1:53.02 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | DSQ | Ej synkron arme | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Luna Ladefoged | 2000 | DSQ | Asynkron armtag | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Lærke Juul Nielsen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 230 | 39.62 | 1:29.82 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 179 | 46.24 | 1:37.69 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Michelle Franow | 2001 | 157 | 48.92 | 1:42.08 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
4 | Signe Villumsen | 2001 | 149 | 46.32 | 1:43.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 120 | 50.77 | 1:51.72 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Signe Søby Jensen | 2001 | 114 | 51.54 | 1:53.49 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Madison Guldborg | 2001 | 100 | 52.62 | 1:58.44 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Line J. V. Hededal | 2001 | DSQ | Asynkron v 75m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Maria Cleman Hatting | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:31 |