2018-12-16   22:55:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe2    Udskriftsdato  03 december 2011   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:19   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2011         
 
 
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
As Piger 1  Aalborg Svømmeklub            2:11.82   
  Emma A Andersen  2000      33.84        33.84   
  Line Thomsen  2000      32.41        1:06.25   
  Ella Christensen Blanch  2000      34.89        1:41.14   
  Amalie Bærentsen  2000      30.68        2:11.82   
                     
Silkeborg Piger  2000  Silkeborg Svømmeklub            2:11.85   
  Klaudia W. Mogensen  2000      30.87        30.87   
  Diana Au  2000      34.20        1:05.07   
  Julie Lundorff Larsen  2000      33.00        1:38.07   
  Helena V. Ellling  2000      33.78        2:11.85   
                     
Struer Damer 1  2000  Struer Svømmeklub            2:13.52   
  Nanna Kibsgaard Madsen  2000      32.05        32.05   
  Hannah Holmgaard  2000      33.41        1:05.46   
  Mathilde Snitgaard  2000      33.97        1:39.43   
  Elena Holmgaard  2000      34.09        2:13.52   
                     
Piger Ese  EliteSvøm Esbjerg            2:18.78   
  Noa Turin  2000      34.49        34.49   
  Katrine Knudsen  2000      33.83        1:08.32   
  Nadia Nørskov Vogt  2000      33.56        1:41.88   
  Maria Møller Glargaard  2001      36.90        2:18.78   
                     
Sto Piger 1  1997  Swim Team Odense            2:23.49   
  Line Bremer Mortensen  2000      32.38        32.38   
  Cecilie Baraviec  2000      37.52        1:09.90   
  Frederikke D. Hansen  2001      37.62        1:47.52   
  Sif Floor  2000      35.97        2:23.49   
                     
As Piger 2  Aalborg Svømmeklub            2:24.94   
  Camilla Strandqvist  2000      36.68        36.68   
  Mie Mellerup  2000      36.84        1:13.52   
  Signe Villumsen  2001      36.64        1:50.16   
  Signe Rosendal  2000      34.78        2:24.94   
                     
Stm Gangsters  Swim Team Midtjylland            2:25.19   
  Trine Kjøngerskov  2000      32.53        32.53   
  Amalie Søby Mortensen  2001      37.55        1:10.08   
  Mette Høgild Svane  2000      35.82        1:45.90   
  Camilla Madvig  2000      39.29        2:25.19   
                     
Thisted Piger  2000  Thisted Svømmeklub            2:27.57   
  Louise Sørensen  2000      35.63        35.63   
  Smilla Lyhne  2000      37.78        1:13.41   
  Anne Sofie Sølvkjær  2000      37.58        1:50.99   
  Anna Mathiesen  2000      36.58        2:27.57   
                     
Ksk Piger  2000  Kolding SK            2:32.04   
  Julie Christensen  2000      38.18        38.18   
  Fie Holzmann  2000      38.93        1:17.11   
  Charlotte Gravgaard  2001      41.98        1:59.09   
  Anne Katrine Jørgensen  2000      32.95        2:32.04   
                     
10  Triton V Piger 1  2000  Vejle Svømmeklub Triton            2:32.66   
  Christina Christensen  2000      37.70        37.70   
  Johanne A. Christiansen  2000      39.51        1:17.21   
  Signe Ilskov Pedersen  2001      41.61        1:58.82   
  Line J. V. Hededal  2001      33.84        2:32.66   
                     
11  Sto Piger 2  1999  Swim Team Odense            2:37.54   
  Pernille F Christensen  2000      39.13        39.13   
  Frederikke Olsen  2000      37.15        1:16.28   
  Linnea Paludan  2001      39.38        1:55.66   
  Christine L. Nielsen  2001      41.88        2:37.54   
                     
12  As Piger 3  Aalborg Svømmeklub            2:39.14   
  Mitzi D. Jensen  2002      41.55        41.55   
  Ida S Olesen  2003      42.41        1:23.96   
  Johanne Marie Poulsen  2001      38.69        2:02.65   
  Stefanie Brun Koch  2001      36.49        2:39.14   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  03 december 2011 
Licens til Swim Team Esbjerg  Udskriftstidspunkt  10:19 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe2    Udskriftsdato  03 december 2011   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2011         
 
 
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stm Gangsters  Swim Team Midtjylland            1:52.84   
  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999      30.02        30.02   
  Toke Michaelsen  1999      29.77        59.79   
  Mikkel B. Høgild  1998      26.61        1:26.40   
  Magnus Fallesen  1998      26.44        1:52.84   
                     
As Drenge 1  Aalborg Svømmeklub            1:55.11   
  Sebastian Reese  1998      29.58        29.58   
  Søren Villumsen  1998      27.20        56.78   
  Christoffer Elkjær  1998      30.43        1:27.21   
  Nikolaj J. Jørgensen  1998      27.90        1:55.11   
                     
Sto Drenge 1  1997  Swim Team Odense            1:59.30   
  Malthe Bøg  1998      29.30        29.30   
  Kristian Ejby  1998      30.50        59.80   
  Jacob Hougård Nielsen  1998      29.79        1:29.59   
  Kartikey Nandgave  1998      29.71        1:59.30   
                     
Drenge 2 Ese  EliteSvøm Esbjerg            2:00.12   
  Christian Kaul  1998      30.19        30.19   
  Nicolai Grene  1998      29.37        59.56   
  Kristian Hermiz  1998      30.14        1:29.70   
  Rares Oprescu  1999      30.42        2:00.12   
                     
Agf Drenge  1998  Agfs Svømmeafdeling            2:00.51   
  Tobias B. Bjerg  1998      29.72        29.72   
  Johannes Kjærgaard  1998      28.41        58.13   
  Toke Cramer  1998      31.19        1:29.32   
  August Stamp Kirkeby  1999      31.19        2:00.51   
                     
Odder Drenge  Odder IGF            2:01.31   
  Oskar Jørgensen  1998      30.73        30.73   
  Jonathan Kristensen  1998      26.56        57.29   
  Nikolaj Isdahl  1999      30.45        1:27.74   
  Alexander Jensen  1999      33.57        2:01.31   
                     
Horsens Drenge 1  Horsens Svømmeklub            2:01.78   
  Alexander Jensen  1998      30.75        30.75   
  Morten Frederiksen  1998      29.09        59.84   
  Nicolai Vad Kruse  1999      32.28        1:32.12   
  Sander Schmidt  1999      29.66        2:01.78   
                     
As Drenge 2  Aalborg Svømmeklub            2:03.96   
  Martin Larsen  1998      31.24        31.24   
  Lars Lyhne  1999      31.48        1:02.72   
  Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998      30.76        1:33.48   
  Andreas K Larsen  1999      30.48        2:03.96   
                     
Silkeborg Dregne  1998  Silkeborg Svømmeklub            2:04.45   
  Martin Harder Bruun  1998      31.87        31.87   
  Jacob F. Frederiksen  1999      30.68        1:02.55   
  Markus Kjeldsen  2000      33.34        1:35.89   
  Martin Lindblad  1999      28.56        2:04.45   
                     
Slatten Drenge  1998  Lyseng IF            2:04.45   
  Jonas B. Jørgensen  1998      28.36        28.36   
  Holger Boe Krogh  1998      31.29        59.65   
  Oskar Lindholm  2001      35.02        1:34.67   
  Mads D. Kristensen  1998      29.78        2:04.45   
                     
11  Bakken Drenge 1  Skovbakken Svømmeafdeling            2:05.02   
  Sebastian Claydon-Smith  1999      30.60        30.60   
  Aksel Alrø Kruhøffer  1998      31.28        1:01.88   
  Simon Johannsen  1998      31.39        1:33.27   
  Alexander Tvede-Jensen  1998      31.75        2:05.02   
                     
12  Haderslev Drenge  1998  Haderslev Svømme Klub            2:09.58   
  Thomas Christiansen  1999      30.18        30.18   
  Emil Knudsen  1999      37.00        1:07.18   
  Magnus Stender Berg  1999      32.27        1:39.45   
  Rune Holm Skovby  1998      30.13        2:09.58   
                     
13  Horsens Drenge 2  Horsens Svømmeklub            2:20.28   
  Frederik Juhl Leiszner  1999      36.73        36.73   
  Nicklas Steen Hansen  1999      34.75        1:11.48   
  Daniel H. Johannesen  1999      36.34        1:47.82   
  Mikkel Skovbæk Krainert  1999      32.46        2:20.28   
                     
Drenge 1 Ese  EliteSvøm Esbjerg            DSQ  Tyvstart 
  Simon Vingolf Larsen  1998      27.61        27.61   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  03 december 2011 
Licens til Swim Team Esbjerg  Udskriftstidspunkt  10:37 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe2    Udskriftsdato  03 december 2011   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2011         
 
 
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Lundorff Larsen  2000    406  1:14.21  2:34.31  3:56.95    5:17.36   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Trine Kjøngerskov  2000    379  1:14.51  2:36.17  3:58.54    5:24.55   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Kristine Lønne  2000    367  1:15.82  2:41.25  4:05.49    5:28.06   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Mathilde Snitgaard  2000    313  1:23.19  2:51.85  4:19.60    5:46.09   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Katrine Bukh Villesen  2000    309  1:22.40  2:52.19  4:22.86    5:47.61   
  Durup IF                   
                     
Cecilie Baraviec  2000    304  1:21.26  2:49.31  4:19.91    5:49.29   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Emma A Andersen  2000    303  1:23.67  2:53.05  4:22.50    5:49.93   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Anne Katrine Jørgensen  2000    301  1:21.37  2:51.27  4:21.97    5:50.41   
  Kolding SK                   
                     
Freja Nicholas  2000    301  1:17.77  2:47.97  4:18.79    5:50.65   
  Frem Odense                   
                     
10  Katrine Knudsen  2000    295  1:25.85  2:56.04  4:28.52    5:52.91   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
11  Anna Mors Mikkelsen  2000    278  1:22.74  2:54.81  4:27.64    6:00.06   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
12  Mette Høgild Svane  2000    268  1:25.98  2:57.54  4:31.92    6:04.21   
  Herning Svømmeklub                   
                     
13  Johanne A. Christiansen  2000    265  1:26.72  2:58.85  4:32.46    6:05.82   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
14  Louise Sørensen  2000    258  1:25.76  2:59.53  4:35.27    6:08.94   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
15  Nicoline Bredahl  2000    258  1:27.20  3:01.99  4:34.58    6:09.08   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
16  Maria M. Porsmose  2000    245  1:28.33  3:04.44  4:41.80    6:15.62   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
17  Line Larsen  2000    238  1:28.03  3:04.07  4:42.23    6:18.87   
  West Swim Esbjerg                   
                     
18  Christina Christensen  2000    233  1:27.62  3:06.43  4:42.33    6:21.54   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
19  Luna Ladefoged  2000    233  1:30.74  3:10.23  4:48.44    6:21.91   
  Odder IGF                   
                     
20  Anne Rytter  2000    233  1:29.26  3:08.03  4:47.41    6:21.94   
  Randers GF Neptun                   
                     
21  Fie Holzmann  2000    215  1:32.02  3:14.12  4:55.98    6:32.04   
  Kolding SK                   
                     
22  Camilla Madvig  2000    201  1:32.06  3:15.22  5:00.27    6:41.01   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Smilla Lyhne  2000              DNS   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Nanna Kibsgaard Madsen  2000              DNF   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Nikoline Dalby Østerberg  2000              DNF   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Line J. V. Hededal  2001    301  1:19.07  2:49.10  4:19.76    5:50.41   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Jannie Eickhardt  2001    265  1:22.86  2:55.38  4:30.41    6:05.72   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
Kirstine Frandsen  2001    253  1:26.09  3:01.44  4:37.87    6:11.64   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Lisa Rijkhoff  2001    246  1:26.36  3:03.53  4:40.50    6:15.17   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Isabella Guldager Jensen  2001    235  1:29.67  3:09.02  4:46.84    6:20.80   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
Madison Guldborg  2001    205  1:33.47  3:17.61  5:00.68    6:38.53   
  Kolding SK                   
                     
Signe Søby Jensen  2001    182  1:34.12  3:23.07  5:11.00    6:54.25   
  Odder IGF                   
                     
Charlotte Gravgaard  2001    179  1:35.16  3:23.00  5:12.69    6:56.99   
  Kolding SK                   
                     
Stefanie Brun Koch  2001    168  1:37.96  3:28.29  5:18.87    7:05.35   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Ida S Olesen  2003    160  1:40.10  3:31.99  5:23.53    7:13.09   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Line Johannsen  2001              DSQ  Tyvstart 
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  03 december 2011 
Licens til Swim Team Esbjerg  Udskriftstidspunkt  11:14 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe2    Udskriftsdato  03 december 2011   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2011         
 
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonathan Kristensen  1998    499  1:03.06  2:10.90  3:20.41    4:28.22   
  Odder IGF                   
                     
Frederik Jessen  1998    470  1:03.18  2:12.92  3:23.63    4:33.69   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Mikkel B. Høgild  1998    450  1:05.42  2:15.79  3:27.29    4:37.74   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
                     
Christian Rasmussen  1998    443  1:05.79  2:16.59  3:28.28    4:39.08   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Søren Villumsen  1998    439  1:06.74  2:17.89  3:29.22    4:39.87   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Nikolaj J. Jørgensen  1998    435  1:05.39  2:16.50  3:28.75    4:40.87   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Jonas Gadegaard Hansen  1998    419  1:06.22  2:18.30  3:31.73    4:44.26   
  Kolding SK                   
                     
Kasper Mikkelsen  1998    419  1:06.29  2:18.15  3:31.23    4:44.39   
  Frem Odense                   
                     
Simon Lundby Pedersen  1998    416  1:07.33  2:19.05  3:32.25    4:45.02   
  West Swim Esbjerg                   
                     
10  Jacob Jensen  1998    387  1:06.09  2:19.10  3:35.27    4:51.90   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
11  Oskar Jørgensen  1998    379  1:07.51  2:21.86  3:38.24    4:54.04   
  Odder IGF                   
                     
12  Alexander Jensen  1998    367  1:10.86  2:27.08  3:42.34    4:57.09   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
13  Jonas B. Jørgensen  1998    363  1:08.83  2:24.91  3:41.66    4:58.17   
  Lyseng IF                   
                     
14  Martin Larsen  1998    361  1:12.30  2:28.09  3:44.18    4:58.82   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
15  Sebastian Reese  1998    360  1:10.67  2:27.11  3:44.09    4:59.20   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
16  Kristian Ejby  1998    333  1:10.39  2:28.23  3:47.61    5:06.93   
  Odense Svømme Klub                   
                     
17  Jakob Riisgaard Nielsen  1998    324  1:12.88  2:33.25  3:54.40    5:09.70   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
18  Martin Harder Bruun  1998    312  1:14.75  2:35.17  3:55.84    5:13.75   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
19  Simon Noesgaard Nielsen  1998    291  1:15.78  2:38.49  4:01.50    5:21.12   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Christian Kaul  1998              DSQ  Tyvstart 
  West Swim Esbjerg                   
                     
 
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper Eickhardt  1999    432  1:04.76  2:15.68  3:29.29    4:41.53   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
Sander Schmidt  1999    377  1:08.97  2:23.37  3:38.35    4:54.47   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Gustav Yde  2000    368  1:10.58  2:26.53  3:42.83    4:56.84   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Aksel Ruby Larsen  1999    368  1:08.05  2:23.58  3:42.12    4:56.94   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Nikolaj Isdahl  1999    327  1:13.64  2:31.25  3:50.20    5:08.79   
  Odder IGF                   
                     
Toke Michaelsen  1999    326  1:11.24  2:31.13  3:51.97    5:09.06   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Markus Kjeldsen  2000    315  1:14.31  2:33.82  3:55.54    5:12.76   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Andreas Hansen  2000    314  1:15.16  2:36.35  3:58.60    5:13.12   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Tais Andkjær Kristensen  1999    307  1:12.17  2:31.33  3:53.40    5:15.38   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
10  Morten Due Nielsen  1999    303  1:14.44  2:35.56  3:57.97    5:16.84   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
11  Jacob F. Frederiksen  1999    285  1:13.93  2:35.36  3:59.26    5:23.21   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
12  Jacob de Lisser  2001    276  1:15.94  2:39.35  4:05.29    5:26.89   
  Frem Odense                   
                     
13  Simon Juul Henriksen  2001    274  1:17.43  2:40.81  4:04.96    5:27.57   
  Frem Odense                   
                     
14  David Hjort  2000    274  1:16.84  2:40.24  4:04.40    5:27.59   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
15  Johan Reimer  2000    265  1:18.04  2:42.65  4:07.57    5:31.38   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
16  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    249  1:18.91  2:46.99  4:14.04    5:38.05   
  Herning Svømmeklub                   
                     
17  Magnus Boldrup Birn  2000    249  1:20.15  2:47.02  4:13.53    5:38.38   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  03 december 2011 
Licens til Swim Team Esbjerg  Udskriftstidspunkt  11:48 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe2    Udskriftsdato  03 december 2011   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2011         
 
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Natascha Alexandra Green  2000    405  35.37        1:18.07   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Amalie Bærentsen  2000    391  37.00        1:18.97   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Therese Hovgaard Jensen  2000    390  37.61        1:19.01   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Julie Lundorff Larsen  2000    375  38.30        1:20.07   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Kristine Lønne  2000    355  38.20        1:21.57   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Nicoline Ahrentsen  2000    348  38.24        1:22.05   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Helena Rosendahl Bach  2000    344  38.68        1:22.42   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Snæfridur Sol  2000    338  37.81        1:22.90   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Freja Nicholas  2000    320  39.99        1:24.44   
  Frem Odense                   
                     
10  Line Thomsen  2000    317  39.37        1:24.67   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
11  Emma A Andersen  2000    311  39.86        1:25.19   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Nanna Kibsgaard Madsen  2000    303  39.31        1:25.93   
  Struer Svømmeklub                   
                     
13  Mathilde Snitgaard  2000    302  41.75        1:26.06   
  Struer Svømmeklub                   
                     
14  Line Bremer Mortensen  2000    301  39.00        1:26.15   
  Odense Svømme Klub                   
                     
15  Ella Christensen Blanch  2000    291  40.41        1:27.18   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
16  Freya Bloch Johnson  2000    289  40.52        1:27.33   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
17  Noa Turin  2000    288  39.06        1:27.40   
  West Swim Esbjerg                   
                     
18  Hannah Holmgaard  2000    286  41.95        1:27.66   
  Struer Svømmeklub                   
                     
19  Anna Mors Mikkelsen  2000    285  44.70        1:27.73   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
20  Hannah Jensen  2000    279  40.99        1:28.36   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
21  Signe Rosendal  2000    279  41.50        1:28.41   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
22  Mette Høgild Svane  2000    276  41.21        1:28.65   
  Herning Svømmeklub                   
                     
23  Anne Katrine Jørgensen  2000    275  41.65        1:28.83   
  Kolding SK                   
                     
24  Camilla Strandqvist  2000    274  42.02        1:28.86   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
25  Alberte Antje Kallesøe  2000    272  42.41        1:29.14   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
26  Mie Mellerup  2000    269  42.75        1:29.45   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
27  Maria M. Porsmose  2000    268  41.45        1:29.51   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
28  Katrine Bukh Villesen  2000    263  43.04        1:30.12   
  Durup IF                   
                     
29  Nikita Pedersen  2000    262  41.17        1:30.28   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
30  Elena Holmgaard  2000    260  43.21        1:30.44   
  Struer Svømmeklub                   
                     
31  Freya Ellehus  2000    259  43.66        1:30.57   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
32  Helena V. Ellling  2000    256  42.53        1:30.89   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
33  Louise Sørensen  2000    255  43.32        1:31.03   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
34  Lærke Juul Nielsen  2000    254  43.80        1:31.20   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
35  Julie Warncke  2000    251  43.96        1:31.50   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
36  Diana Au  2000    246  43.50        1:32.14   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
37  Ane Wildenschild  2000    245  43.83        1:32.24   
  Vejen Svømmeklub                   
                     
38  Helene Olesen  2000    235  44.00        1:33.53   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
39  Christina Christensen  2000    227  46.21        1:34.62   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Klaudia W. Mogensen  2000              DSQ  Tyvstart 
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Bugge Fynbo  2001    325  37.51        1:23.98   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Mia Seehausen  2001    285  40.44        1:27.79   
  Lyseng IF                   
                     
Michelle Franow  2001    279  42.41        1:28.40   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
Maria Møller Glargaard  2001    276  41.03        1:28.73   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
Maria Cleman Hatting  2001    271  40.16        1:29.26   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Lisa Rijkhoff  2001    248  45.09        1:31.92   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Louise Hvarre  2001    242  43.72        1:32.66   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Line Johannsen  2001    211  45.11        1:37.06   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Stefanie Brun Koch  2001    207  44.48        1:37.60   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Jannie Eickhardt  2001    202  47.45        1:38.43   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
11  Karoline Kjær  2001    193  47.37        1:39.85   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
12  Karina Høybye Olesen  2001    186  47.28        1:41.11   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Cecilie Tommerup Sørensen  2001              DSQ  Tyvstart 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Frederikke D. Hansen  2001              DSQ  Tyvstart 
  O.S.L.F.                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  03 december 2011 
Licens til Swim Team Esbjerg  Udskriftstidspunkt  13:06 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe2    Udskriftsdato  03 december 2011   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2011         
 
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Fallesen  1998    482  30.31        1:04.74   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Simon Vingolf Larsen  1998    458  30.52        1:05.87   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Jonathan Kristensen  1998    411  31.50        1:08.26   
  Odder IGF                   
                     
Mikkel B. Høgild  1998    408  31.32        1:08.46   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
                     
Jonas Bruun Sleiman  1998    373  33.18        1:10.54   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Malthe Bøg  1998    371  33.85        1:10.64   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Jacob Jensen  1998    350  32.96        1:12.02   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
Kasper Mikkelsen  1998    345  34.71        1:12.40   
  Frem Odense                   
                     
Mads D. Kristensen  1998    329  35.02        1:13.54   
  Lyseng IF                   
                     
10  Kristian Hermiz  1998    323  36.69        1:13.98   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
11  Tobias B. Bjerg  1998    320  35.45        1:14.21   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
12  Jonas B. Jørgensen  1998    319  33.14        1:14.28   
  Lyseng IF                   
                     
12  Sebastian Reese  1998    319  34.60        1:14.28   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
14  Johannes Kjærgaard  1998    314  33.30        1:14.71   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
14  Nikolaj J. Jørgensen  1998    314  34.63        1:14.71   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
16  Aksel Alrø Kruhøffer  1998    291  36.19        1:16.57   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
17  Nicolai Grene  1998    289  36.81        1:16.76   
  West Swim Esbjerg                   
                     
18  Martin Larsen  1998    283  35.64        1:17.35   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
19  Toke Cramer  1998    280  37.23        1:17.63   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
20  Kasper Levring Andersen  1998    278  35.57        1:17.82   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper Eickhardt  1999    408  30.79        1:08.45   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
Michael Terp Olesen  1999    342  32.15        1:12.61   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Christian Holm Jørgensen  1999    331  33.86        1:13.41   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
Toke Michaelsen  1999    306  34.99        1:15.32   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Magnus B. Høgild  1999    298  34.26        1:15.96   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
                     
Jakob Knoblauch  1999    283  34.90        1:17.31   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Sander Schmidt  1999    280  35.73        1:17.56   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Oliver Broholm  1999    280  36.48        1:17.62   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Rares Oprescu  1999    277  37.07        1:17.83   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
10  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    272  36.21        1:18.34   
  Herning Svømmeklub                   
                     
11  Andreas K Larsen  1999    269  38.77        1:18.63   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Marcus Boesen  1999    267  38.52        1:18.82   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
13  Jacob Gade Matthiesen  1999    258  36.10        1:19.75   
  Bov IF                   
                     
14  Nikolaj Isdahl  1999    253  38.61        1:20.25   
  Odder IGF                   
                     
15  Gustav Yde  2000    251  37.18        1:20.48   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
16  Jonas Hørslev Sørensen  1999    249  37.62        1:20.65   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
17  Magnus Stender Berg  1999    238  38.50        1:21.92   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
18  Jakob Juul Laursen  2000    235  38.15        1:22.29   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
18  Nicklas Steen Hansen  1999    235  39.46        1:22.29   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
20  Jacob F. Frederiksen  1999    231  40.17        1:22.69   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
20  Stephan Sørensen  1999    231  39.17        1:22.69   
  Vejen Svømmeklub                   
                     
22  Kasper Mertz Borum  1999    218  42.34        1:24.35   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
23  Johan Reimer  2000    201  41.37        1:26.69   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Lars Lyhne  1999              DSQ  Afslut ryg på mave 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Martin Lindblad  1999              DSQ  Tyvstart 
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  03 december 2011 
Licens til Swim Team Esbjerg  Udskriftstidspunkt  12:41 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe2    Udskriftsdato  03 december 2011   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:40   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2011         
 
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Natascha Alexandra Green  2000    370  40.71  1:23.11  2:06.81    2:47.40   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Nanna Kibsgaard Madsen  2000    363  39.28  1:22.79  2:07.37    2:48.47   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Therese Hovgaard Jensen  2000    347  40.80  1:24.07  2:08.09    2:51.05   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Emma A Andersen  2000    337  41.06  1:24.68  2:09.15    2:52.62   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Line Thomsen  2000    328  41.96  1:27.09  2:11.92    2:54.19   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Freya Bloch Johnson  2000    328  40.86  1:25.53  2:11.02    2:54.31   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Nicoline Ahrentsen  2000    327  41.70  1:26.34  2:12.50    2:54.36   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Amalie Bærentsen  2000    323  42.60  1:27.16  2:12.06    2:55.11   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Trine Kjøngerskov  2000    316  41.00  1:25.48  2:10.76    2:56.36   
  Herning Svømmeklub                   
                     
10  Ella Christensen Blanch  2000    310  43.26  1:28.14  2:13.23    2:57.59   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
11  Anna Mathiesen  2000    296  41.99  1:26.64  2:13.76    3:00.28   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
12  Snæfridur Sol  2000    291  42.46  1:29.13  2:15.61    3:01.40   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
13  Mette Høgild Svane  2000    289  44.04  1:30.71  2:17.60    3:01.76   
  Herning Svømmeklub                   
                     
14  Noa Turin  2000    281  43.83  1:31.37  2:18.04    3:03.58   
  West Swim Esbjerg                   
                     
15  Maria M. Porsmose  2000    275  42.94  1:30.23  2:19.03    3:04.74   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
16  Ane Wildenschild  2000    260  45.87  1:34.28  2:23.18    3:08.37   
  Vejen Svømmeklub                   
                     
17  Cecilie Baraviec  2000    260  44.24  1:32.45  2:21.55    3:08.40   
  Odense Svømme Klub                   
                     
18  Sif Floor  2000    254  45.13  1:35.06  2:24.00    3:09.65   
  Odense Svømme Klub                   
                     
19  Nadia Nørskov Vogt  2000    251  45.05    2:24.69    3:10.49   
  West Swim Esbjerg                   
                     
20  Nikoline Mathiesen  2000    246  45.60  1:35.64  2:24.68    3:11.75   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
21  Johanne A. Christiansen  2000    245  45.49  1:34.46  2:24.00    3:12.04   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
22  Helena V. Ellling  2000    244  42.96  1:32.81  2:24.26    3:12.34   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
23  Nikita Pedersen  2000    239  46.95  1:36.10  2:27.23    3:13.71   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
24  Pernille F Christensen  2000    234  46.14  1:35.98  2:27.20    3:15.04   
  O.S.L.F.                   
                     
25  Frederikke Olsen  2000    228  45.95    2:26.50    3:16.58   
  O.S.L.F.                   
                     
26  Cecilie Dalgas  2000    225  45.13  1:34.94  2:27.55    3:17.69   
  Odder IGF                   
                     
Alberte Antje Kallesøe  2000              DSQ  Svøm på mave v 100 m 
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Katrine Bukh Villesen  2000              DSQ  Svøm på mave 150 m 
  Durup IF                   
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Bugge Fynbo  2001    314  40.73  1:26.29  2:12.41    2:56.89   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Michelle Franow  2001    281  43.22  1:29.47  2:17.14    3:03.50   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
Maria Cleman Hatting  2001    262  43.15  1:31.04  2:21.81    3:07.74   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Caroline Bo Nielsen  2001    232  45.11  1:36.58  2:26.78    3:15.45   
  Kolding SK                   
                     
Carla Leone  2002    229  46.25  1:37.13  2:27.92    3:16.44   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Kirstine Frandsen  2001    219  46.42  1:37.19  2:29.11    3:19.47   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Caroline Worrell  2001    208  47.35  1:39.48  2:31.88    3:22.79   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Christine L. Nielsen  2001    206  46.61  1:38.47  2:32.17    3:23.36   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Line Johannsen  2001    199  47.77  1:41.34  2:35.00    3:25.71   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
10  Karina Høybye Olesen  2001    195    1:45.31  2:39.12    3:27.21   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
11  Amalie Søby Mortensen  2001    183  47.43  1:42.88  2:39.91    3:31.52   
  Herning Svømmeklub                   
                     
12  Iben Bak  2001    179  52.46  1:48.35  2:42.65    3:33.10   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
13  Signe Søby Jensen  2001    166  52.08  1:49.92  2:46.88    3:38.53   
  Odder IGF                   
                     
14  Charlotte Bisgaard  2001    160  51.47  1:47.19  2:45.63    3:41.17   
  Delta Svøm                   
                     
15  Madison Guldborg  2001    141  1:54.14  2:55.31  3:50.87    3:50.87   
  Kolding SK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  03 december 2011 
Licens til Swim Team Esbjerg  Udskriftstidspunkt  13:40 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe2    Udskriftsdato  03 december 2011   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2011         
 
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simon Vingolf Larsen  1998    456  32.39  1:07.83  1:43.19    2:17.82   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Magnus Fallesen  1998    382  33.52  1:10.24  1:48.32    2:26.21   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Frederik Jessen  1998    379  34.61  1:11.84  1:49.88    2:26.60   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Jonas Bruun Sleiman  1998    358  35.85  1:13.87  1:51.81    2:29.38   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Simon Lundby Pedersen  1998    349  36.54  1:14.78  1:53.38    2:30.74   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Tobias B. Bjerg  1998    342  36.28  1:14.16  1:53.71    2:31.80   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Jacob Jensen  1998    293  38.91  1:19.66  2:00.83    2:39.69   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
Johannes Kjærgaard  1998    292  39.10  1:21.06  2:02.68    2:39.92   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Jakob Riisgaard Nielsen  1998    288  37.01  1:17.54  1:59.18    2:40.61   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
10  Holger Boe Krogh  1998    288  38.00  1:18.96  2:00.67    2:40.65   
  Lyseng IF                   
                     
11  Oskar Jørgensen  1998    288  38.07  1:18.90  2:00.39    2:40.71   
  Odder IGF                   
                     
12  Mads Due Kristensen  1998    284  38.49  1:19.61  2:00.97    2:41.35   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
13  Jacob Hougård Nielsen  1998    281  38.81  1:20.31  2:02.17    2:42.09   
  O.S.L.F.                   
                     
14  Nicolai Grene  1998    279  38.68  1:19.35  2:00.97    2:42.32   
  West Swim Esbjerg                   
                     
15  Simon Noesgaard Nielsen  1998    277  38.90  1:20.39  2:02.32    2:42.73   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
16  Martin Larsen  1998    277  38.74  1:20.08  2:02.16    2:42.80   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
17  Emil Houlborg  1998    274  39.82  1:21.32  2:03.02    2:43.46   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
18  Christian Kaul  1998    269  38.96  1:20.85  2:03.61    2:44.39   
  West Swim Esbjerg                   
                     
19  Aksel Alrø Kruhøffer  1998    264  37.89  1:21.05  2:03.89    2:45.47   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
20  Kasper Levring Andersen  1998    261  39.56  1:21.77  2:04.61    2:45.94   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
21  Christian Rasmussen  1998    261  40.22  1:22.02  2:04.34    2:46.05   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
22  Alexander Jensen  1998    261  39.64  1:21.76  2:04.18    2:46.09   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
23  Martin Harder Bruun  1998    246  40.06  1:22.58  2:06.71    2:49.34   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
24  Simon Johannsen  1998    243  39.73  1:23.85  2:07.57    2:50.04   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
25  Toke Cramer  1998    241  40.39  1:24.03  2:07.51    2:50.46   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
26  Mathias Stadsholt  1998    240  40.34  1:24.16  2:08.79    2:50.64   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
27  Jacob Harboe  1998    216  42.00  1:27.66  2:13.59    2:56.72   
  Randers GF Neptun                   
                     
Søren Villumsen  1998              DSQ  Svøm på mave v 75m 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Michael Terp Olesen  1999    352  35.12  1:14.29  1:54.22    2:30.34   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Magnus B. Høgild  1999    298  37.60  1:18.63  1:59.91    2:38.94   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
                     
Lars Lyhne  1999    287  37.23  1:19.50  2:01.85    2:40.79   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
David Hjort  2000    272  37.21  1:19.34  2:02.79    2:43.70   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Sebastian Claydon-Smith  1999    260  37.70  1:19.26  2:02.21    2:46.19   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Gustav Westerlin Larsen  1999    255  39.80  1:22.38  2:05.46    2:47.24   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Nikolaj Isdahl  1999    255  39.70  1:22.40  2:06.05    2:47.36   
  Odder IGF                   
                     
Markus Kjeldsen  2000    253  40.19  1:24.20  2:08.07    2:47.85   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Alexander Jensen  1999    242  39.21  1:21.90  2:06.50    2:50.33   
  Odder IGF                   
                     
10  Jens W. S. Andersen  2000    240  38.81  1:22.38  2:06.83    2:50.80   
  O.S.L.F.                   
                     
11  Troels D. Essendrop  1999    237  41.86  1:25.75  2:09.45    2:51.55   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
12  August Stamp Kirkeby  1999    224  42.32  1:26.46  2:11.41    2:54.76   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
13  Simon Juul Henriksen  2001    223  41.79  1:27.08  2:12.02    2:55.02   
  Frem Odense                   
                     
14  Magnus Boldrup Birn  2000    214  42.35  1:27.61  2:13.00    2:57.32   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
15  Jakob Juul Laursen  2000    206  42.59  1:27.62  2:13.80    2:59.67   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Jakob Knoblauch  1999              DSQ  Tyvstart 
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Tais Andkjær Kristensen  1999              DSQ  Svøm på mave v 150m 
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  03 december 2011 
Licens til Swim Team Esbjerg  Udskriftstidspunkt  13:50 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe2    Udskriftsdato  03 december 2011   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  14:31   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2011         
 
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helena Rosendahl Bach  2000    350  36.76        1:18.14   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Natascha Alexandra Green  2000    345  36.61        1:18.51   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Amalie Bærentsen  2000    331  36.62        1:19.61   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Therese Hovgaard Jensen  2000    318  37.32        1:20.65   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Line Bremer Mortensen  2000    251  39.48        1:27.29   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Julie Lundorff Larsen  2000    250  38.97        1:27.38   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Emma A Andersen  2000    244  43.19        1:28.14   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Ella Christensen Blanch  2000    231  39.32        1:29.68   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Kristine Lønne  2000    229  41.43        1:29.97   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Snæfridur Sol  2000    229  41.99        1:29.97   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
11  Freja Nicholas  2000    226  42.19        1:30.33   
  Frem Odense                   
                     
12  Noa Turin  2000    221  42.69        1:31.07   
  West Swim Esbjerg                   
                     
13  Anne Katrine Jørgensen  2000    215  42.23        1:31.86   
  Kolding SK                   
                     
14  Hannah Jensen  2000    210  42.18        1:32.66   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
15  Nicoline Ahrentsen  2000    201  43.17        1:33.93   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
16  Nikita Pedersen  2000    196  44.56        1:34.73   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
17  Freya Bloch Johnson  2000    194  43.31        1:35.15   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
18  Nikoline Dalby Østerberg  2000    192  42.77        1:35.36   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
19  Freya Ellehus  2000    189  44.65        1:35.85   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
20  Fie Holzmann  2000    186  43.06        1:36.43   
  Kolding SK                   
                     
21  Mathilde Snitgaard  2000    183  44.79        1:36.89   
  Struer Svømmeklub                   
                     
22  Louise Sørensen  2000    178  46.67        1:37.89   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
23  Cecilie Baraviec  2000    176  44.23        1:38.21   
  Odense Svømme Klub                   
                     
24  Elena Holmgaard  2000    174  46.56        1:38.60   
  Struer Svømmeklub                   
                     
25  Pernille F Christensen  2000    167  46.74        1:39.89   
  O.S.L.F.                   
                     
26  Smilla Lyhne  2000    159  46.58        1:41.55   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
27  Stella Krogh Lund  2000    145  50.08        1:44.73   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
28  Mai Heilmann  2000    142  48.21        1:45.51   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
29  Diana Au  2000    138  46.76        1:46.47   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
30  Mette Høgild Svane  2000    137  48.11        1:46.80   
  Herning Svømmeklub                   
                     
31  Johanne A. Christiansen  2000    118  50.53        1:52.38   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
32  Line Larsen  2000    116  50.48        1:53.02   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Alberte Antje Kallesøe  2000              DSQ  Ej synkron arme 
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Luna Ladefoged  2000              DSQ  Asynkron armtag 
  Odder IGF                   
                     
Lærke Juul Nielsen  2000              DSQ  Tyvstart 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Bugge Fynbo  2001    230  39.62        1:29.82   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Caroline Bo Nielsen  2001    179  46.24        1:37.69   
  Kolding SK                   
                     
Michelle Franow  2001    157  48.92        1:42.08   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
Signe Villumsen  2001    149  46.32        1:43.93   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Charlotte Gravgaard  2001    120  50.77        1:51.72   
  Kolding SK                   
                     
Signe Søby Jensen  2001    114  51.54        1:53.49   
  Odder IGF                   
                     
Madison Guldborg  2001    100  52.62        1:58.44   
  Kolding SK                   
                     
Line J. V. Hededal  2001              DSQ  Asynkron v 75m 
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Maria Cleman Hatting  2001              DSQ  Tyvstart 
  Holstebro Svømme Club                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  03 december 2011 
Licens til Swim Team Esbjerg  Udskriftstidspunkt  14:31 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe2    Udskriftsdato  03 december 2011   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  14:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2011         
 
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Fallesen  1998    436  29.81        1:03.95   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mikkel B. Høgild  1998    423  30.29        1:04.60   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
                     
Søren Villumsen  1998    354  31.83        1:08.52   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Simon Vingolf Larsen  1998    313  32.81        1:11.39   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Sebastian Reese  1998    296  34.09        1:12.75   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Simon Lundby Pedersen  1998    291  34.35        1:13.13   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Jacob Hougård Nielsen  1998    283  34.88        1:13.82   
  O.S.L.F.                   
                     
Jonas B. Jørgensen  1998    279  34.13        1:14.21   
  Lyseng IF                   
                     
Kasper Mikkelsen  1998    274  35.31        1:14.63   
  Frem Odense                   
                     
10  Johannes Kjærgaard  1998    273  34.19        1:14.71   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
11  Rune Holm Skovby  1998    265  35.50        1:15.43   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
12  Jacob Jensen  1998    261  33.16        1:15.88   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
13  Jonas Priess Sørensen  1998    259  35.23        1:16.10   
  Delta Svøm                   
                     
14  Jonas Gadegaard Hansen  1998    246  35.85        1:17.36   
  Kolding SK                   
                     
15  Martin Larsen  1998    228  36.96        1:19.36   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
16  Oskar Jørgensen  1998    228  36.52        1:19.41   
  Odder IGF                   
                     
17  Christian Rasmussen  1998    227  37.76        1:19.46   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
18  Kristian Ejby  1998    225  36.30        1:19.72   
  Odense Svømme Klub                   
                     
19  Aksel Alrø Kruhøffer  1998    222  37.32        1:20.02   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
20  Alexander Jensen  1998    190  39.72        1:24.33   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
21  Emil Bonderup  1998    186  39.02        1:24.94   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
22  Kartikey Nandgave  1998    178  36.65        1:26.25   
  Odense Svømme Klub                   
                     
23  Simon Johannsen  1998    177  39.63        1:26.30   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper Eickhardt  1999    364  31.42        1:07.89   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
Michael Terp Olesen  1999    297  31.87        1:12.67   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Aksel Ruby Larsen  1999    277  34.68        1:14.33   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Christian Holm Jørgensen  1999    242  38.04        1:17.76   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
David Hjort  2000    241  36.16        1:17.86   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Andreas Hansen  2000    219  37.44        1:20.47   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Jakob Juul Laursen  2000    217  37.65        1:20.63   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Tais Andkjær Kristensen  1999    215  37.55        1:20.95   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Magnus Stender Berg  1999    210  38.90        1:21.60   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
10  Mikkel Skovbæk Krainert  1999    193  39.38        1:23.95   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Jacob de Lisser  2001    185  40.31        1:25.13   
  Frem Odense                   
                     
12  Oliver Broholm  1999    177  40.70        1:26.39   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
13  Nicklas Steen Hansen  1999    171  41.10        1:27.35   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
14  Jacob F. Frederiksen  1999    169  39.70        1:27.69   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
15  Nikolaj Isdahl  1999    160  41.96        1:29.29   
  Odder IGF                   
                     
16  Stephan Sørensen  1999    154  40.89        1:30.35   
  Vejen Svømmeklub                   
                     
17  Markus Kjeldsen  2000    153  41.72        1:30.63   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
18  August Stamp Kirkeby  1999    137  43.03        1:34.03   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
19  Frederik W. Nørgaard  1999    131  45.32        1:35.37   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
                     
20  Morten Due Nielsen  1999    128  42.54        1:36.13   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
21  Gustav Yde  2000    127  42.58        1:36.53   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
22  Kasper Mertz Borum  1999    125  45.35        1:36.95   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
23  Simon Juul Henriksen  2001    122  43.54        1:37.62   
  Frem Odense                   
                     
Jens W. S. Andersen  2000              DSQ  Tyvstart 
  O.S.L.F.                   
                     
Jonas Hørslev Sørensen  1999              DSQ  Crawlben v 65m 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Malthe Burgaard  2000              DSQ  Asynkron arme 75m 
  Odense Svømme Klub                   
                     
Thomas Thingstrup Mehlsen  1999              DSQ  Tyvstart 
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  03 december 2011 
Licens til Swim Team Esbjerg  Udskriftstidspunkt  14:44 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe2    Udskriftsdato  03 december 2011   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  15:25   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2011         
 
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Mors Mikkelsen  2000    360  44.17  1:32.34  2:21.08    3:09.16   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Klaudia W. Mogensen  2000    359  44.37  1:32.31  2:21.27    3:09.39   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Therese Hovgaard Jensen  2000    350  44.43  1:32.32  2:21.84    3:11.04   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mathilde Snitgaard  2000    319  44.72  1:35.92  2:27.16    3:16.98   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Stella Krogh Lund  2000    300  46.96  1:39.64  2:32.49    3:21.07   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
Nadia Nørskov Vogt  2000    280  46.77  1:39.12  2:32.45    3:25.71   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Freya Ellehus  2000    275  47.13  1:39.89  2:33.69    3:26.82   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Emma A Andersen  2000    274  48.09  1:41.03  2:34.21    3:27.10   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Diana Au  2000    274  47.28  1:39.99  2:34.67    3:27.12   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
10  Nicoline Ahrentsen  2000    273  47.89  1:43.13  2:36.85    3:27.32   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
11  Anne Sofie Sølvkjær  2000    273  48.45  1:42.10  2:35.82    3:27.34   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
12  Pernille F Christensen  2000    268  50.15  1:44.48  2:37.43    3:28.60   
  O.S.L.F.                   
                     
13  Christina Christensen  2000    263  48.18  1:42.13  2:36.35    3:30.07   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
14  Camilla Strandqvist  2000    259  48.68  1:41.96  2:36.34    3:31.10   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
15  Mie Mellerup  2000    253  49.18  1:44.37  2:40.46    3:32.70   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
16  Nikoline Mathiesen  2000    248  49.17  1:43.73  2:39.16    3:34.32   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
17  Line Bremer Mortensen  2000    246  49.62  1:44.46  2:40.85    3:34.80   
  Odense Svømme Klub                   
                     
18  Helene Olesen  2000    242  49.36  1:44.08  2:40.87    3:36.09   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
19  Hannah Holmgaard  2000    233  48.93  1:45.09  2:42.49    3:38.82   
  Struer Svømmeklub                   
                     
20  Nana Bundgaard  2000    229  50.29  1:45.50  2:42.06    3:40.02   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
21  Anne Rytter  2000    221  51.40  1:48.86  2:48.14    3:42.67   
  Randers GF Neptun                   
                     
22  Frederikke Olsen  2000    218  51.89  1:48.65  2:47.09    3:43.48   
  O.S.L.F.                   
                     
23  Anne Katrine Jørgensen  2000    216  51.81  1:50.00  2:47.75    3:44.40   
  Kolding SK                   
                     
24  Katrine Jørgensen  2000    214  50.53  1:48.13  2:46.47    3:45.02   
  Lyseng IF                   
                     
Josefine Bladt Wichmann  2000              DSQ  Tyvstart 
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
Nikita Pedersen  2000              DSQ  Tyvstart 
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Michelle Franow  2001    308  44.66  1:35.83  2:29.16    3:19.20   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
Christine L. Nielsen  2001    248  48.98  1:43.00  2:38.55    3:34.25   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Louise Hvarre  2001    232  50.04  1:45.86  2:43.03    3:38.85   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Caroline Bo Nielsen  2001    226  50.93  1:47.97  2:44.63    3:40.97   
  Kolding SK                   
                     
Julie Fink  2001              DSQ  Asynkron armt. v50m 
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  03 december 2011 
Licens til Swim Team Esbjerg  Udskriftstidspunkt  15:25 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe2    Udskriftsdato  03 december 2011   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  15:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2011         
 
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kasper Mikkelsen  1998    375  37.03  1:20.11  2:03.93    2:47.30   
  Frem Odense                   
                     
Kristian Hermiz  1998    356  38.25  1:21.18  2:06.08    2:50.33   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
Malthe Bøg  1998    347  38.23  1:21.62  2:05.87    2:51.75   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Jonas Bruun Sleiman  1998    346  39.39  1:23.72  2:07.98    2:51.82   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Emil Houlborg  1998    318  40.44  1:25.05  2:10.96    2:56.71   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Morten Frederiksen  1998    316  40.95  1:26.56  2:13.31    2:57.07   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Nicolai Grene  1998    312  40.16  1:25.03  2:11.02    2:57.91   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Aksel Alrø Kruhøffer  1998    308  41.49  1:28.19  2:14.50    2:58.59   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Toke Cramer  1998    306  42.11  1:27.62  2:13.27    2:59.09   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
10  Emil Rimer  1998    304  40.00  1:25.25  2:12.50    2:59.39   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
11  Mads D. Kristensen  1998    302  41.72  1:27.56  2:13.63    2:59.91   
  Lyseng IF                   
                     
12  Sebastian Reese  1998    299  41.65  1:27.90  2:13.91    3:00.47   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
13  Martin Harder Bruun  1998    298  41.46  1:27.12  2:13.86    3:00.72   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
14  Daniel Haahr Pallesen  1998    286  41.70  1:28.29  2:16.27    3:03.19   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
15  Christoffer Elkjær  1998    285  42.87  1:30.59  2:17.18    3:03.46   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
16  Jonas Gadegaard Hansen  1998    284  40.71  1:27.75  2:16.05    3:03.49   
  Kolding SK                   
                     
17  Tobias B. Bjerg  1998    280  41.63  1:28.51  2:16.87    3:04.52   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
18  Hjalte Krogh Lund  1998    272  42.85  1:30.65  2:18.92    3:06.17   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
19  Mads Storgaard  1998    268  44.15  1:32.00  2:20.27    3:07.16   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
20  Asger Bertel  1998    260  44.27  1:33.06  2:21.27    3:09.06   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
21  Simon Johannsen  1998    255  44.09  1:32.58  2:21.60    3:10.32   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
22  Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998    253  42.94  1:32.12  2:22.35    3:10.83   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
23  Alexander Tvede-Jensen  1998    230  42.08  1:30.57  2:22.60    3:16.91   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper Eickhardt  1999    366  37.82  1:20.56  2:04.95    2:48.76   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
Sebastian Claydon-Smith  1999    301  40.17  1:25.06  2:12.12    3:00.02   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Toke Michaelsen  1999    289  41.10  1:28.02  2:15.77    3:02.42   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Marcus Boesen  1999    285  41.12  1:29.23  2:17.28    3:03.39   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Nicklas Steen Hansen  1999    285  42.44  1:29.45  2:17.03    3:03.46   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Rares Oprescu  1999    282  41.47  1:28.82  2:17.20    3:03.99   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
Laurits Søborg Jensen  1999    247  44.09  1:33.09  2:22.77    3:12.39   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Nicolai Vad Kruse  1999    243  45.96  1:36.03  2:26.23    3:13.47   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Mikkel Gadgaard  1999    234  43.90  1:34.69  2:25.75    3:15.84   
  West Swim Esbjerg                   
                     
10  Frederik Krigbaum Madsen  1999    234  45.86  1:36.34  2:26.98    3:15.92   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
11  Morten Due Nielsen  1999    231  45.87  1:36.57  2:26.42    3:16.66   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Nikolaj Isdahl  1999    225  45.24  1:36.30  2:27.29    3:18.34   
  Odder IGF                   
                     
13  Kasper Mertz Borum  1999    224  45.79  1:36.92  2:29.35    3:18.63   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
14  Alexander Jensen  1999    221  46.01  1:36.85  2:29.18    3:19.45   
  Odder IGF                   
                     
15  Daniel H. Johannesen  1999    220  47.14  1:37.62  2:28.77    3:19.95   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
16  Martin Lindblad  1999    218  43.20  1:34.32  2:26.88    3:20.65   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
17  Frederik W. Nørgaard  1999    216  48.68  1:41.60  2:33.83    3:21.09   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
                     
18  Simeon Franow  2000    216  44.82  1:37.18  2:29.38    3:21.24   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
19  Malthe Burgaard  2000    208  46.69  1:39.13  2:32.55    3:23.59   
  Odense Svømme Klub                   
                     
20  Magnus Boldrup Birn  2000    205  48.67  1:41.36  2:33.76    3:24.56   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
21  Jacob F. Frederiksen  1999    204  47.04  1:39.40  2:33.38    3:24.95   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
22  Johan Reimer  2000    197  46.81  1:40.36  2:34.21    3:27.22   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Stephan Sørensen  1999              DSQ  Tyvstart 
  Vejen Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  03 december 2011 
Licens til Swim Team Esbjerg  Udskriftstidspunkt  15:47 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe2    Udskriftsdato  03 december 2011   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2011         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Trine Kjøngerskov  2000    424  32.99        1:07.90   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Amalie Bærentsen  2000    408  33.53        1:08.80   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Klaudia W. Mogensen  2000    399  33.54        1:09.31   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Nanna Kibsgaard Madsen  2000    381  33.82        1:10.39   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Line Thomsen  2000    378  33.59        1:10.57   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Kristine Lønne  2000    374  34.34        1:10.77   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Julie Lundorff Larsen  2000    363  34.58        1:11.52   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Snæfridur Sol  2000    359  33.88        1:11.75   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Natascha Alexandra Green  2000    348  35.43        1:12.53   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
10  Freja Nicholas  2000    334  35.66        1:13.55   
  Frem Odense                   
                     
11  Ella Christensen Blanch  2000    329  35.88        1:13.89   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Therese Hovgaard Jensen  2000    319  35.22        1:14.69   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
13  Helena Rosendahl Bach  2000    317  36.00        1:14.84   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
14  Anne Katrine Jørgensen  2000    310  36.92        1:15.34   
  Kolding SK                   
                     
15  Katrine Bukh Villesen  2000    307  36.39        1:15.64   
  Durup IF                   
                     
16  Hannah Holmgaard  2000    306  36.72        1:15.66   
  Struer Svømmeklub                   
                     
17  Noa Turin  2000    301  36.01        1:16.09   
  West Swim Esbjerg                   
                     
18  Mathilde Snitgaard  2000    299  36.93        1:16.32   
  Struer Svømmeklub                   
                     
19  Katrine Knudsen  2000    298  37.18        1:16.36   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
20  Helena V. Ellling  2000    296  35.80        1:16.55   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
21  Ane Wildenschild  2000    293  37.52        1:16.76   
  Vejen Svømmeklub                   
                     
22  Sif Floor  2000    293  36.75        1:16.79   
  Odense Svømme Klub                   
                     
23  Line Bremer Mortensen  2000    283  36.29        1:17.65   
  Odense Svømme Klub                   
                     
24  Hannah Jensen  2000    277  37.37        1:18.28   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
25  Cecilie Baraviec  2000    269  37.77        1:19.06   
  Odense Svømme Klub                   
                     
26  Elena Holmgaard  2000    263  37.40        1:19.66   
  Struer Svømmeklub                   
                     
26  Signe Rosendal  2000    263  37.49        1:19.66   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
28  Lærke Juul Nielsen  2000    259  38.74        1:19.99   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
29  Camilla Strandqvist  2000    246  38.52        1:21.45   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Smilla Lyhne  2000              DNS   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Nicoline Bredahl  2000              DSQ  Tyvstart 
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Line J. V. Hededal  2001    311  35.67        1:15.31   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Emma Bugge Fynbo  2001    308  36.13        1:15.57   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Mia Seehausen  2001    271  36.89        1:18.83   
  Lyseng IF                   
                     
Kirstine Frandsen  2001    260  38.31        1:19.93   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Signe Villumsen  2001    258  38.52        1:20.13   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Maria Møller Glargaard  2001    243  38.74        1:21.72   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
Maria Cleman Hatting  2001    240  37.39        1:22.04   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Cecilie Tommerup Sørensen  2001    236  39.21        1:22.59   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Stefanie Brun Koch  2001    234  38.51        1:22.73   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Lisa Rijkhoff  2001    234  40.04        1:22.74   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
11  Jannie Eickhardt  2001    227  38.51        1:23.58   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
12  Karoline Kjær  2001    217  38.16        1:24.87   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
13  Linnea Paludan  2001    214  40.49        1:25.29   
  O.S.L.F.                   
                     
14  Louise Hvarre  2001    212  40.65        1:25.54   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
15  Frederikke D. Hansen  2001    210  39.27        1:25.85   
  O.S.L.F.                   
                     
16  Isabella Guldager Jensen  2001    209  39.90        1:25.95   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
17  Madison Guldborg  2001    198  41.68        1:27.57   
  Kolding SK                   
                     
18  Caroline Bo Nielsen  2001    196  43.79        1:27.76   
  Kolding SK                   
                     
19  Line Johannsen  2001    193  40.93        1:28.25   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
20  Karina Høybye Olesen  2001    184  43.46        1:29.62   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
21  Signe Juul Sørensen  2001    181  42.00        1:30.14   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
22  Signe Søby Jensen  2001    166  43.67        1:32.84   
  Odder IGF                   
                     
23  Charlotte Bisgaard  2001    144  44.40        1:37.34   
  Delta Svøm                   
                     
Carla Leone  2002              DSQ  Tyvstart 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  03 december 2011 
Licens til Swim Team Esbjerg  Udskriftstidspunkt  16:16 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe2    Udskriftsdato  03 december 2011   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:30   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2011         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonathan Kristensen  1998    444  28.61        58.89   
  Odder IGF                   
                     
Simon Vingolf Larsen  1998    414  29.02        1:00.30   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Søren Villumsen  1998    413  29.13        1:00.37   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Mikkel B. Høgild  1998    404  29.33        1:00.78   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
                     
Nikolaj J. Jørgensen  1998    388  29.62        1:01.64   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Jonas B. Jørgensen  1998    383  29.65        1:01.87   
  Lyseng IF                   
                     
Jacob Jensen  1998    377  29.75        1:02.22   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
Jonas Bruun Sleiman  1998    370  30.19        1:02.61   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Johannes Kjærgaard  1998    339  31.40        1:04.44   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
10  Christian Rasmussen  1998    333  31.89        1:04.81   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
11  Simon Lundby Pedersen  1998    332  31.14        1:04.87   
  West Swim Esbjerg                   
                     
12  Jonas Gadegaard Hansen  1998    327  31.62        1:05.25   
  Kolding SK                   
                     
13  Sebastian Reese  1998    324  32.16        1:05.45   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
14  Tobias B. Bjerg  1998    314  31.07        1:06.10   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
15  Nicolai Grene  1998    313  31.71        1:06.18   
  West Swim Esbjerg                   
                     
16  Kasper Mikkelsen  1998    312  32.20        1:06.23   
  Frem Odense                   
                     
17  Kristian Ejby  1998    300  32.52        1:07.12   
  Odense Svømme Klub                   
                     
18  Mads D. Kristensen  1998    293  33.16        1:07.65   
  Lyseng IF                   
                     
19  Alexander Jensen  1998    291  33.07        1:07.85   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
20  Malthe Bøg  1998    290  32.40        1:07.89   
  Odense Svømme Klub                   
                     
21  Jonas Priess Sørensen  1998    265  33.65        1:09.96   
  Delta Svøm                   
                     
22  Emil Bonderup  1998    258  33.77        1:10.62   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
23  Kristian Hermiz  1998    249  34.00        1:11.40   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
Frederik Jessen  1998              DSQ  Tyvstart 
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Kartikey Nandgave  1998              DSQ  Tyvstart 
  Odense Svømme Klub                   
                     
Magnus Fallesen  1998              DSQ  Tyvstart 
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper Eickhardt  1999    425  28.73        59.76   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
Michael Terp Olesen  1999    410  28.99        1:00.47   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Christian Holm Jørgensen  1999    380  30.66        1:02.07   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
Sander Schmidt  1999    326  31.39        1:05.32   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Gustav Yde  2000    319  31.96        1:05.76   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Martin Lindblad  1999    317  31.44        1:05.88   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Aksel Ruby Larsen  1999    311  32.20        1:06.31   
  Svømmeklubben Sønderborg