2018-10-20   15:04:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe2    Udskriftsdato  03 december 2011   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:40   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 december 2011         
 
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Natascha Alexandra Green  2000    370  40.71  1:23.11  2:06.81    2:47.40   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Nanna Kibsgaard Madsen  2000    363  39.28  1:22.79  2:07.37    2:48.47   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Therese Hovgaard Jensen  2000    347  40.80  1:24.07  2:08.09    2:51.05   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Emma A Andersen  2000    337  41.06  1:24.68  2:09.15    2:52.62   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Line Thomsen  2000    328  41.96  1:27.09  2:11.92    2:54.19   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Freya Bloch Johnson  2000    328  40.86  1:25.53  2:11.02    2:54.31   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Nicoline Ahrentsen  2000    327  41.70  1:26.34  2:12.50    2:54.36   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Amalie Bærentsen  2000    323  42.60  1:27.16  2:12.06    2:55.11   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Trine Kjøngerskov  2000    316  41.00  1:25.48  2:10.76    2:56.36   
  Herning Svømmeklub                   
                     
10  Ella Christensen Blanch  2000    310  43.26  1:28.14  2:13.23    2:57.59   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
11  Anna Mathiesen  2000    296  41.99  1:26.64  2:13.76    3:00.28   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
12  Snæfridur Sol  2000    291  42.46  1:29.13  2:15.61    3:01.40   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
13  Mette Høgild Svane  2000    289  44.04  1:30.71  2:17.60    3:01.76   
  Herning Svømmeklub                   
                     
14  Noa Turin  2000    281  43.83  1:31.37  2:18.04    3:03.58   
  West Swim Esbjerg                   
                     
15  Maria M. Porsmose  2000    275  42.94  1:30.23  2:19.03    3:04.74   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
16  Ane Wildenschild  2000    260  45.87  1:34.28  2:23.18    3:08.37   
  Vejen Svømmeklub                   
                     
17  Cecilie Baraviec  2000    260  44.24  1:32.45  2:21.55    3:08.40   
  Odense Svømme Klub                   
                     
18  Sif Floor  2000    254  45.13  1:35.06  2:24.00    3:09.65   
  Odense Svømme Klub                   
                     
19  Nadia Nørskov Vogt  2000    251  45.05    2:24.69    3:10.49   
  West Swim Esbjerg                   
                     
20  Nikoline Mathiesen  2000    246  45.60  1:35.64  2:24.68    3:11.75   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
21  Johanne A. Christiansen  2000    245  45.49  1:34.46  2:24.00    3:12.04   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
22  Helena V. Ellling  2000    244  42.96  1:32.81  2:24.26    3:12.34   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
23  Nikita Pedersen  2000    239  46.95  1:36.10  2:27.23    3:13.71   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
24  Pernille F Christensen  2000    234  46.14  1:35.98  2:27.20    3:15.04   
  O.S.L.F.                   
                     
25  Frederikke Olsen  2000    228  45.95    2:26.50    3:16.58   
  O.S.L.F.                   
                     
26  Cecilie Dalgas  2000    225  45.13  1:34.94  2:27.55    3:17.69   
  Odder IGF                   
                     
Alberte Antje Kallesøe  2000              DSQ  Svøm på mave v 100 m 
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Katrine Bukh Villesen  2000              DSQ  Svøm på mave 150 m 
  Durup IF                   
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Bugge Fynbo  2001    314  40.73  1:26.29  2:12.41    2:56.89   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Michelle Franow  2001    281  43.22  1:29.47  2:17.14    3:03.50   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
Maria Cleman Hatting  2001    262  43.15  1:31.04  2:21.81    3:07.74   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Caroline Bo Nielsen  2001    232  45.11  1:36.58  2:26.78    3:15.45   
  Kolding SK                   
                     
Carla Leone  2002    229  46.25  1:37.13  2:27.92    3:16.44   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Kirstine Frandsen  2001    219  46.42  1:37.19  2:29.11    3:19.47   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Caroline Worrell  2001    208  47.35  1:39.48  2:31.88    3:22.79   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Christine L. Nielsen  2001    206  46.61  1:38.47  2:32.17    3:23.36   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Line Johannsen  2001    199  47.77  1:41.34  2:35.00    3:25.71   
  Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
10  Karina Høybye Olesen  2001    195    1:45.31  2:39.12    3:27.21   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
11  Amalie Søby Mortensen  2001    183  47.43  1:42.88  2:39.91    3:31.52   
  Herning Svømmeklub                   
                     
12  Iben Bak  2001    179  52.46  1:48.35  2:42.65    3:33.10   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
13  Signe Søby Jensen  2001    166  52.08  1:49.92  2:46.88    3:38.53   
  Odder IGF                   
                     
14  Charlotte Bisgaard  2001    160  51.47  1:47.19  2:45.63    3:41.17   
  Delta Svøm                   
                     
15  Madison Guldborg  2001    141  1:54.14  2:55.31  3:50.87    3:50.87   
  Kolding SK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  03 december 2011 
Licens til Swim Team Esbjerg  Udskriftstidspunkt  13:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark