Resultat för Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 456 | 32.39 | 1:07.83 | 1:43.19 | 2:17.82 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 382 | 33.52 | 1:10.24 | 1:48.32 | 2:26.21 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Jessen | 1998 | 379 | 34.61 | 1:11.84 | 1:49.88 | 2:26.60 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 358 | 35.85 | 1:13.87 | 1:51.81 | 2:29.38 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 349 | 36.54 | 1:14.78 | 1:53.38 | 2:30.74 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 342 | 36.28 | 1:14.16 | 1:53.71 | 2:31.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Jacob Jensen | 1998 | 293 | 38.91 | 1:19.66 | 2:00.83 | 2:39.69 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 292 | 39.10 | 1:21.06 | 2:02.68 | 2:39.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 288 | 37.01 | 1:17.54 | 1:59.18 | 2:40.61 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Holger Boe Krogh | 1998 | 288 | 38.00 | 1:18.96 | 2:00.67 | 2:40.65 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Oskar Jørgensen | 1998 | 288 | 38.07 | 1:18.90 | 2:00.39 | 2:40.71 | |||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Mads Due Kristensen | 1998 | 284 | 38.49 | 1:19.61 | 2:00.97 | 2:41.35 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 281 | 38.81 | 1:20.31 | 2:02.17 | 2:42.09 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Nicolai Grene | 1998 | 279 | 38.68 | 1:19.35 | 2:00.97 | 2:42.32 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 277 | 38.90 | 1:20.39 | 2:02.32 | 2:42.73 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Martin Larsen | 1998 | 277 | 38.74 | 1:20.08 | 2:02.16 | 2:42.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emil Houlborg | 1998 | 274 | 39.82 | 1:21.32 | 2:03.02 | 2:43.46 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Christian Kaul | 1998 | 269 | 38.96 | 1:20.85 | 2:03.61 | 2:44.39 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 264 | 37.89 | 1:21.05 | 2:03.89 | 2:45.47 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 261 | 39.56 | 1:21.77 | 2:04.61 | 2:45.94 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Christian Rasmussen | 1998 | 261 | 40.22 | 1:22.02 | 2:04.34 | 2:46.05 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Alexander Jensen | 1998 | 261 | 39.64 | 1:21.76 | 2:04.18 | 2:46.09 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Martin Harder Bruun | 1998 | 246 | 40.06 | 1:22.58 | 2:06.71 | 2:49.34 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Simon Johannsen | 1998 | 243 | 39.73 | 1:23.85 | 2:07.57 | 2:50.04 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Toke Cramer | 1998 | 241 | 40.39 | 1:24.03 | 2:07.51 | 2:50.46 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Mathias Stadsholt | 1998 | 240 | 40.34 | 1:24.16 | 2:08.79 | 2:50.64 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
27 | Jacob Harboe | 1998 | 216 | 42.00 | 1:27.66 | 2:13.59 | 2:56.72 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Søren Villumsen | 1998 | DSQ | Svøm på mave v 75m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 352 | 35.12 | 1:14.29 | 1:54.22 | 2:30.34 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 298 | 37.60 | 1:18.63 | 1:59.91 | 2:38.94 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lars Lyhne | 1999 | 287 | 37.23 | 1:19.50 | 2:01.85 | 2:40.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | David Hjort | 2000 | 272 | 37.21 | 1:19.34 | 2:02.79 | 2:43.70 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 260 | 37.70 | 1:19.26 | 2:02.21 | 2:46.19 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 255 | 39.80 | 1:22.38 | 2:05.46 | 2:47.24 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 255 | 39.70 | 1:22.40 | 2:06.05 | 2:47.36 | |||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Markus Kjeldsen | 2000 | 253 | 40.19 | 1:24.20 | 2:08.07 | 2:47.85 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alexander Jensen | 1999 | 242 | 39.21 | 1:21.90 | 2:06.50 | 2:50.33 | |||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Jens W. S. Andersen | 2000 | 240 | 38.81 | 1:22.38 | 2:06.83 | 2:50.80 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Troels D. Essendrop | 1999 | 237 | 41.86 | 1:25.75 | 2:09.45 | 2:51.55 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 224 | 42.32 | 1:26.46 | 2:11.41 | 2:54.76 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 223 | 41.79 | 1:27.08 | 2:12.02 | 2:55.02 | |||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 214 | 42.35 | 1:27.61 | 2:13.00 | 2:57.32 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Jakob Juul Laursen | 2000 | 206 | 42.59 | 1:27.62 | 2:13.80 | 2:59.67 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Jakob Knoblauch | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | DSQ | Svøm på mave v 150m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:50 |