Tulokset Bellahøj Cup 2012
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag indledende
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Bellahøj Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 januar 2012 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 06:17 | |||
Arrangør | GI40Hermes | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2012 |
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 310 | 31.85 | 1:09.31 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 280 | 34.46 | 1:11.69 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 275 | 34.32 | 1:12.11 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Philip Bruhn | 2000 | 272 | 34.53 | 1:12.39 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Mikkel Salmansen | 2000 | 254 | 35.25 | 1:14.03 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
6 | Lasse Maigaard | 2000 | 249 | 35.10 | 1:14.59 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Rasmus Gjerløff | 2001 | 234 | 36.90 | 1:16.14 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 232 | 36.53 | 1:16.33 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 231 | 36.19 | 1:16.40 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 228 | 37.38 | 1:16.79 | |||||
A6 | ||||||||||
11 | Christian Crone | 2001 | 223 | 37.15 | 1:17.34 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 205 | 38.16 | 1:19.59 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Mathias Vestergaard | 2001 | 200 | 38.87 | 1:20.22 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Mads Witthøft | 2000 | 199 | 37.94 | 1:20.41 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Frederik Presskorn | 2000 | 197 | 38.60 | 1:20.56 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Tobias K Jørgensen | 2000 | 195 | 39.23 | 1:20.93 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Martin Holst | 2000 | 183 | 38.19 | 1:22.61 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 183 | 37.99 | 1:22.65 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 176 | 40.06 | 1:23.71 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Roar Andersen | 2001 | 166 | 40.28 | 1:25.44 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
21 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 164 | 41.31 | 1:25.78 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Gustav Stjernholm | 2002 | 161 | 41.14 | 1:26.23 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Frederik Bojesen | 2002 | 158 | 42.43 | 1:26.69 | |||||
A6 | ||||||||||
24 | Daniel Kühn Christiansen | 2000 | 158 | 41.04 | 1:26.75 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 154 | 40.93 | 1:27.61 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | August Weilguny | 2001 | 153 | 42.43 | 1:27.62 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 151 | 40.03 | 1:28.16 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Johan Veggerby Grønlund | 2000 | 148 | 41.55 | 1:28.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Daniel Johansen | 2000 | 139 | 42.23 | 1:30.53 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Frederik H Christiansen | 2000 | 139 | 44.14 | 1:30.56 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Côme Basile Receveur | 2002 | 137 | 44.49 | 1:30.92 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Ludvig Egeskov Schroll | 2000 | 134 | 42.84 | 1:31.73 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Daniel Brylov | 2000 | 133 | 44.21 | 1:31.90 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
34 | Kalle Axen | 2000 | 117 | 44.04 | 1:35.97 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
35 | Frede Meincke | 2002 | 112 | 46.55 | 1:37.24 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
36 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 110 | 46.35 | 1:37.88 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
37 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 107 | 44.81 | 1:38.84 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
38 | Harry Jensen | 2002 | 103 | 47.89 | 1:39.92 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
39 | Morten Østergaard | 2002 | 98 | 49.58 | 1:41.90 | |||||
A6 | ||||||||||
40 | Tobias Fuglsang | 2001 | 95 | 46.24 | 1:42.67 | |||||
A6 | ||||||||||
41 | Aleksandar Pesic | 2001 | 80 | 51.52 | 1:48.83 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
42 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 73 | 52.30 | 1:52.37 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bragason | 1999 | 430 | 30.10 | 1:02.13 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Marius Møldrup | 1999 | 407 | 30.15 | 1:03.32 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
3 | Mads Christian Sandager | 1998 | 404 | 30.02 | 1:03.45 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Mads Peter Hansen | 1998 | 390 | 31.34 | 1:04.21 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Oliver H. Andersen | 1999 | 385 | 31.05 | 1:04.46 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Kasper Holst Hansen | 1998 | 356 | 31.78 | 1:06.17 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Frederik Galving | 1998 | 351 | 31.86 | 1:06.48 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Frederik Rindshøj | 1999 | 338 | 32.93 | 1:07.37 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 337 | 32.54 | 1:07.43 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 328 | 32.00 | 1:08.05 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | Emil D. Nielsen | 1999 | 322 | 33.38 | 1:08.46 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 320 | 32.75 | 1:08.58 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Tobias Andersen | 1998 | 318 | 33.90 | 1:08.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 315 | 33.27 | 1:08.95 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Nikolai Hougaard | 1999 | 309 | 33.54 | 1:09.35 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 298 | 33.76 | 1:10.22 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 296 | 32.43 | 1:10.42 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
18 | Andreas Vestergaard | 1999 | 295 | 34.36 | 1:10.49 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Christian Olsen | 1999 | 293 | 34.29 | 1:10.64 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 285 | 33.70 | 1:11.31 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 270 | 34.09 | 1:12.58 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Anders Sørensen | 1999 | 259 | 34.11 | 1:13.57 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 253 | 35.16 | 1:14.14 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
24 | Daniel Sørensen | 1999 | 252 | 35.57 | 1:14.25 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
25 | Jesper Christensen | 1998 | 252 | 35.14 | 1:14.29 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
26 | Jonathan V. Bichel | 1999 | 245 | 35.26 | 1:14.95 | |||||
A6 | ||||||||||
27 | Magnus Loose | 1999 | 240 | 35.69 | 1:15.51 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
28 | Mathias Holdrup | 1999 | 238 | 36.10 | 1:15.69 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Jacob Friland | 1999 | 233 | 34.93 | 1:16.21 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Christian Mørkeberg | 1999 | 212 | 37.69 | 1:18.68 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Oscar Svane Hansen | 1999 | 200 | 38.13 | 1:20.17 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
32 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 146 | 43.82 | 1:29.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Emil Kvistbo | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Kristoffer Neve | 1998 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Isak Lichi | 1997 | 545 | 28.24 | 57.43 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Peter Gjerulff | 1996 | 491 | 28.21 | 59.46 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Andreas Mårtensson | 1997 | 481 | 28.59 | 59.87 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Nikolai Skelsager | 1996 | 435 | 30.23 | 1:01.91 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Victor Bødker | 1997 | 435 | 29.40 | 1:01.93 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Hannibal Steenfos | 1996 | 434 | 29.94 | 1:01.96 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Danny Corell | 1997 | 399 | 30.63 | 1:03.70 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Lars Emil Villa | 1997 | 384 | 30.76 | 1:04.53 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emil Zachariassen | 1997 | 382 | 31.16 | 1:04.67 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Mikkel Pedersen | 1997 | 380 | 31.23 | 1:04.76 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 375 | 30.79 | 1:05.03 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Daniel Højme | 1997 | 355 | 31.51 | 1:06.27 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Esben Norup | 1996 | 324 | 32.76 | 1:08.29 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Søren Dahl | 1993 | 703 | 25.34 | 52.75 | Deltager ikke i finalen | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Mikkel Johansen | 1994 | 638 | 26.78 | 54.48 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Mathias Hvid | 1994 | 594 | 27.38 | 55.81 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 584 | 27.30 | 56.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
A6 | ||||||||||
5 | Lasse Pittioni | 1995 | 582 | 27.95 | 56.20 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Jonathan Weitling | 1993 | 580 | 27.00 | 56.26 | Deltager ikke i finalen | ||||
A6 | ||||||||||
7 | Jacob Skelsager | 1993 | 560 | 27.18 | 56.92 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Morten Bak Hansen | 1995 | 551 | 30.50 | 57.21 | Deltager ikke i finalen | ||||
A6 | ||||||||||
9 | Karim Møller | 1994 | 533 | 27.95 | 57.86 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Jakob H. Andersen | 1993 | 527 | 27.84 | 58.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 523 | 27.61 | 58.21 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 494 | 28.17 | 59.33 | Deltager ikke i finalen | ||||
Albertslund IF | ||||||||||
13 | Emil Andersen | 1992 | 477 | 28.88 | 1:00.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 465 | 29.04 | 1:00.53 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Filip Guldberg | 1995 | 421 | 29.91 | 1:02.59 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Tobias Gjerløff | 1995 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 29 januar 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 06:17 |