Results for Limfjords Cup 2012
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2011 | Udskriftsdato | 28 januar 2012 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2012 |
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 44.46 | ||||||
2 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 45.98 | ||||||
3 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 49.64 | ||||||
4 | Jakob Grene | 2001 | West Swim Esbjerg | 51.12 | ||||||
5 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 52.79 | ||||||
6 | William Bach Larsen | 2001 | Struer Svømmeklub | 52.89 | ||||||
7 | Christian Ottosen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 54.35 | ||||||
8 | Oliver Bech | 2000 | Thisted Svømmeklub | 55.02 | ||||||
9 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 55.31 | ||||||
10 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 55.72 | ||||||
11 | Tobias Møllegaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 56.90 | ||||||
12 | Anders Storgaard Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 57.13 | ||||||
13 | Laurits Mark Jensen | 2001 | Svømmeklubben Rask | 57.91 | ||||||
14 | Tobias Lyngvig | 2000 | Holstebro Svømme Club | 58.10 | ||||||
15 | Oliver Christensen | 2000 | West Swim Esbjerg | 58.35 | ||||||
16 | Nikolaj Petlina | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 58.43 | ||||||
17 | Jens Jacob Ludvigsen | 2001 | Struer Svømmeklub | 59.89 | ||||||
18 | Magnus Vilsgaard Nyggaard | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:00.50 | ||||||
19 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:01.39 | ||||||
20 | Martin H. Abel | 2001 | West Swim Esbjerg | 1:04.00 | ||||||
21 | Lukas Risbjerg Andersen | 2002 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:14.98 | ||||||
- | Andrej Jessen | 2000 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vending 25m | |||||
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | Swim Team Esbjerg | 35.31 | ||||||
2 | Mads D. Kristensen | 1998 | Lyseng IF | 36.99 | ||||||
3 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 38.03 | ||||||
4 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 38.57 | ||||||
5 | Rares Oprescu | 1999 | Swim Team Esbjerg | 39.05 | ||||||
6 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 39.28 | ||||||
7 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 39.72 | ||||||
8 | Mikkel Gadgaard | 1999 | West Swim Esbjerg | 40.61 | ||||||
9 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 43.23 | ||||||
10 | Anders H Sørensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 43.72 | ||||||
11 | Laurits Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | 43.88 | ||||||
12 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 44.40 | ||||||
13 | Jonas Andersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 44.76 | ||||||
14 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 45.17 | ||||||
15 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 45.55 | ||||||
16 | Kasper Byskov | 1998 | Videbæk Svømme Club | 45.98 | ||||||
17 | Kristian Moltsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 46.23 | ||||||
18 | Simon Niese | 1998 | Herning Svømmeklub | 46.24 | ||||||
19 | Jonas Thomsen | 1999 | Struer Svømmeklub | 46.34 | ||||||
20 | Christian Koch | 1998 | Svømmeklubben Koral | 46.37 | ||||||
21 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 46.85 | ||||||
22 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 47.24 | ||||||
23 | Nicolai Tingleff | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 48.16 | ||||||
24 | Ricky L. Mortensen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.60 | ||||||
25 | Jens Bo Conrad | 1998 | IHF Svømning | 48.67 | ||||||
26 | Kristoffer Østergaard | 1999 | Durup IF | 49.20 | ||||||
27 | Tobias Fosgrau | 1998 | West Swim Esbjerg | 49.40 | ||||||
28 | Kristoffer B. Holm | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 51.36 | ||||||
29 | Thor Erik Andreasen | 1998 | West Swim Esbjerg | 51.68 | ||||||
30 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 52.04 | ||||||
31 | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | 52.25 | ||||||
32 | Marcus Møgelmose-Andersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 52.54 | ||||||
33 | Mads F. Nielsen | 1999 | Durup IF | 56.58 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 31.84 | ||||||
2 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 33.09 | ||||||
3 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 33.38 | ||||||
4 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 35.29 | ||||||
5 | Jens Christian Tramm | 1996 | IHF Svømning | 35.58 | ||||||
6 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 36.98 | ||||||
7 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 37.67 | ||||||
8 | Lars Christiansen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 38.49 | ||||||
9 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 39.02 | ||||||
10 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 39.26 | ||||||
11 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 39.38 | ||||||
12 | Anekkash Derasakayam | 1997 | Struer Svømmeklub | 39.44 | ||||||
13 | Anthon Løbner | 1997 | Lyseng IF | 40.85 | ||||||
14 | Simon Maahn Christensen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 42.73 | ||||||
15 | Magnus Oliver Christensen | 1997 | Struer Svømmeklub | 43.84 | ||||||
16 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 45.38 | ||||||
17 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 45.60 | ||||||
18 | Mads Hald | 1996 | Aars Svømmeklub | 47.73 | ||||||
19 | Daniel Christensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 48.15 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 30.54 | ||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 30.59 | ||||||
3 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 31.70 | ||||||
4 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 32.34 | ||||||
5 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 32.79 | ||||||
6 | Søren Schebel Steg | 1992 | Holstebro Svømme Club | 33.21 | ||||||
7 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 33.30 | ||||||
8 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 33.81 | ||||||
9 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | Aars Svømmeklub | 35.62 | ||||||
10 | Tim Damsgaard | 1994 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.48 | ||||||
11 | Martin Lægaard Poulsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 38.01 | ||||||
12 | Finn Møller Nielsen | 1994 | Aars Svømmeklub | 38.66 | ||||||
13 | Thomas Frandsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 38.92 | ||||||
14 | Jonas Helbo Beck | 1994 | Lyseng IF | 39.00 | ||||||
15 | Lasse Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Rask | 39.90 | ||||||
16 | Nicolaj Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Rask | 40.05 | ||||||
17 | Michael Lund | 1994 | Svømmeklubben Koral | 41.37 | ||||||
18 | William Andersen | 1994 | Aars Svømmeklub | 44.59 | ||||||
19 | Hasse Hosbond | 1992 | Svømmeklubben Rask | 45.44 | ||||||
20 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 46.39 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 28 januar 2012 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:25 |