Tulokset Regionsmesterskaber Nordjylland 2012
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2012 | Udskriftsdato | 04 februar 2012 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 16:45 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2012 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | S68 Damer 1 Gruppe1 20 | 1996 | 479 | 1:59.19 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 30.33 | 30.33 | |||||||
Celine Drivsholm | 1996 | 30.55 | 1:00.88 | |||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 31.00 | 1:31.88 | |||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 27.31 | 1:59.19 | |||||||
2 | Smut Piger | 1997 | 408 | 2:05.74 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Line Niss Bjerregaard | 1998 | 30.16 | 30.16 | |||||||
Martha Moeslund | 1998 | 34.60 | 1:04.76 | |||||||
Julie Levisen | 1997 | 28.15 | 1:32.91 | |||||||
Isabella Pedersen | 1998 | 32.83 | 2:05.74 | |||||||
3 | S68 Damer 2 Gruppe1 20 | 1996 | 344 | 2:13.07 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Julie Storgaard | 1996 | 31.76 | 31.76 | |||||||
Alberte R. Sørensen | 1996 | 34.72 | 1:06.48 | |||||||
Julie Rishøj Andersen | 1997 | 33.24 | 1:39.72 | |||||||
Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 33.35 | 2:13.07 | |||||||
4 | Thisted Piger 1 20 | 1996 | 344 | 2:13.12 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anette Poulsen | 1999 | 33.98 | 33.98 | |||||||
Sofie Poulsen | 1999 | 35.63 | 1:09.61 | |||||||
Sarah Andersen | 1999 | 34.11 | 1:43.72 | |||||||
Maria Søe Beith | 1996 | 29.40 | 2:13.12 | |||||||
5 | Søhestens Piger 1 | 1997 | 304 | 2:18.67 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Caroline Mikkelsen | 1998 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Katrine Kristensen | 1997 | 33.86 | 1:07.36 | |||||||
Josefine B. Rasmussen | 1998 | 34.45 | 1:41.81 | |||||||
Rikke Blach | 1997 | 36.86 | 2:18.67 | |||||||
6 | Pingvin Piger 1 20 | 1996 | 292 | 2:20.55 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Mai Hansen | 1996 | 31.39 | 31.39 | |||||||
Trine Bak | 1998 | 38.97 | 1:10.36 | |||||||
Kirstine Lykke Sørensen | 1997 | 34.39 | 1:44.75 | |||||||
Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | 35.80 | 2:20.55 | |||||||
7 | Nord-Piger 1 20 | 1997 | 292 | 2:20.61 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Sigrid Jensen | 1999 | 36.87 | 36.87 | |||||||
Hannah Ibsen | 1997 | 33.44 | 1:10.31 | |||||||
Sofie Riddersholm | 1997 | 33.27 | 1:43.58 | |||||||
Laura Christensen | 1997 | 37.03 | 2:20.61 | |||||||
8 | Jarl Piger 1 | 1997 | 225 | 2:33.40 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Lenette Nielsen | 1997 | 29.99 | 29.99 | |||||||
Sofie Amalie Bøss | 2001 | 48.81 | 1:18.80 | |||||||
Nikoline Riisberg | 1999 | 38.02 | 1:56.82 | |||||||
Kristina Ladefoged | 2000 | 36.58 | 2:33.40 | |||||||
- | Flodhestene 1 20 | 1997 | DNS | |||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Ida Mikkelsen | 1998 | |||||||||
Karoline Nielsen | 1997 | |||||||||
Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | |||||||||
Jannie Burmeister | 1998 | DNS | ||||||||
- | S68 Damer 3 Gruppe1 20 | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Katrine Breum | 1997 | |||||||||
Astrid Toft | 1997 | |||||||||
Maria Ingvardsen | 1997 | |||||||||
Line Meldgaard | 1997 | DNS | ||||||||
- | Smut Piger | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Søhestens Piger 2 | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Thilde Søborg Pedersen | 1996 | |||||||||
Louise Elvstrøm | 1998 | |||||||||
Josefine B. Rasmussen | 1998 | |||||||||
Sofie Aastrup | 2002 | DNS | ||||||||
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hobro Guldfisk 20 | 1998 | 349 | 2:12.50 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Anna Bonde | 1999 | 31.06 | 31.06 | |||||||
Freya Bloch Johnson | 2000 | 34.93 | 1:05.99 | |||||||
Ellen Jespersen | 1998 | 33.79 | 1:39.78 | |||||||
Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 32.72 | 2:12.50 | |||||||
2 | As3 Piger 1 20 | 1998 | 340 | 2:13.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Rikke M Pedersen | 1998 | 32.84 | 32.84 | |||||||
Line Thomsen | 2000 | 32.07 | 1:04.91 | |||||||
Emma A Andersen | 2000 | 33.45 | 1:38.36 | |||||||
Julie Broekhoff | 1999 | 35.25 | 2:13.61 | |||||||
3 | S68 Damer 4 Gruppe2 20 | 1998 | 332 | 2:14.65 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 31.71 | 31.71 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 32.24 | 1:03.95 | |||||||
Laura Ragnarsdottir | 1998 | 36.56 | 1:40.51 | |||||||
Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 34.14 | 2:14.65 | |||||||
4 | As3 Piger 2 20 | 1998 | 275 | 2:23.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Julie Dahl Schneider | 1998 | 33.31 | 33.31 | |||||||
Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 36.83 | 1:10.14 | |||||||
Line Hesselvang | 1998 | 37.67 | 1:47.81 | |||||||
Anna Olesen | 1999 | 35.51 | 2:23.32 | |||||||
5 | Hobro Hajer | 1998 | 255 | 2:26.96 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Pernille Andersen | 1998 | 36.04 | 36.04 | |||||||
Kirstine Frandsen | 2001 | 37.42 | 1:13.46 | |||||||
Camilla Undall-Behrend | 1998 | 37.08 | 1:50.54 | |||||||
Caroline Christensen | 1998 | 36.42 | 2:26.96 | |||||||
6 | As4 Piger 4 20 | 1999 | 242 | 2:29.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Camilla Johannesen | 1999 | 35.77 | 35.77 | |||||||
Caroline Zimmer | 1999 | 36.80 | 1:12.57 | |||||||
Sandra Christensen | 1999 | 37.16 | 1:49.73 | |||||||
Ida Vibjerg Hansen | 1999 | 39.86 | 2:29.59 | |||||||
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As4 Piger 1 20 | 2000 | 279 | 2:22.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Signe Rosendal | 2000 | 34.03 | 34.03 | |||||||
Mie Mellerup | 2000 | 37.85 | 1:11.88 | |||||||
Camilla Strandqvist | 2000 | 35.08 | 1:46.96 | |||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 35.83 | 2:22.79 | |||||||
2 | Thisted Piger 2 20 | 2000 | 254 | 2:27.28 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Louise Sørensen | 2000 | 37.34 | 37.34 | |||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 38.93 | 1:16.27 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 35.76 | 1:52.03 | |||||||
Anna Mathiasen | 2000 | 35.25 | 2:27.28 | |||||||
3 | Pingvin Piger 2 20 | 2000 | 246 | 2:28.73 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Cecilie Sørensen | 2001 | 35.87 | 35.87 | |||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 36.97 | 1:12.84 | |||||||
Maria Rye | 2001 | 40.21 | 1:53.05 | |||||||
Hannah Jensen | 2000 | 35.68 | 2:28.73 | |||||||
4 | As4 Piger 2 20 | 2001 | 243 | 2:29.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 38.21 | 38.21 | |||||||
Helena M. S. Sørensen | 2001 | 36.86 | 1:15.07 | |||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 36.66 | 1:51.73 | |||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 37.74 | 2:29.47 | |||||||
5 | As4 Piger 3 20 | 2000 | 190 | 2:42.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Rikke Hesselvang | 2000 | 37.64 | 37.64 | |||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 43.22 | 1:20.86 | |||||||
Ida S Olesen | 2003 | 42.14 | 2:03.00 | |||||||
Emma Lund | 2000 | 39.32 | 2:42.32 | |||||||
6 | As T-Hold Piger 1 20 | 2000 | 144 | 2:57.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Maja Meinert | 2001 | 46.70 | 46.70 | |||||||
Ellen Damsgaard | 2000 | 45.43 | 1:32.13 | |||||||
Frederikke G. Christensen | 2000 | 47.12 | 2:19.25 | |||||||
Sine Johansen | 2000 | 38.58 | 2:57.83 | |||||||
7 | As T-Hold Piger 3 20 | 2000 | 107 | 3:16.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Kathrine Bimler | 2000 | 47.15 | 47.15 | |||||||
Anna Lauritsen | 2000 | 53.92 | 1:41.07 | |||||||
Emma R. Boesen | 2000 | 47.01 | 2:28.08 | |||||||
Sofie Lund Nielsen | 2000 | 48.20 | 3:16.28 | |||||||
- | As T-Hold Piger 2 20 | 2001 | DSQ | Ulovlig i vand | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | S68 Damer 5 Gruppe2 20 | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 04 februar 2012 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:45 |