2018-09-25   01:13:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2012

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10:30

Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2012    Udskriftsdato  04 februar 2012   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  16:45   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 februar 2012         
 
 
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
S68 Damer 1 Gruppe1 20  1996    479          1:59.19   
  Svømmeklubben S 68                   
  Rebekka R. Andersen  1996      30.33        30.33   
  Celine Drivsholm  1996      30.55        1:00.88   
  Charlotte K. Jakobsen  1996      31.00        1:31.88   
  Pernille Rasmussen  1996      27.31        1:59.19   
                     
Smut Piger  1997    408          2:05.74   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
  Line Niss Bjerregaard  1998      30.16        30.16   
  Martha Moeslund  1998      34.60        1:04.76   
  Julie Levisen  1997      28.15        1:32.91   
  Isabella Pedersen  1998      32.83        2:05.74   
                     
S68 Damer 2 Gruppe1 20  1996    344          2:13.07   
  Svømmeklubben S 68                   
  Julie Storgaard  1996      31.76        31.76   
  Alberte R. Sørensen  1996      34.72        1:06.48   
  Julie Rishøj Andersen  1997      33.24        1:39.72   
  Cecilie Rishøj Andersen  1997      33.35        2:13.07   
                     
Thisted Piger 1 20  1996    344          2:13.12   
  Thisted Svømmeklub                   
  Anette Poulsen  1999      33.98        33.98   
  Sofie Poulsen  1999      35.63        1:09.61   
  Sarah Andersen  1999      34.11        1:43.72   
  Maria Søe Beith  1996      29.40        2:13.12   
                     
Søhestens Piger 1  1997    304          2:18.67   
  Svømmeklubben Søhesten                   
  Caroline Mikkelsen  1998      33.50        33.50   
  Katrine Kristensen  1997      33.86        1:07.36   
  Josefine B. Rasmussen  1998      34.45        1:41.81   
  Rikke Blach  1997      36.86        2:18.67   
                     
Pingvin Piger 1 20  1996    292          2:20.55   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
  Mai Hansen  1996      31.39        31.39   
  Trine Bak  1998      38.97        1:10.36   
  Kirstine Lykke Sørensen  1997      34.39        1:44.75   
  Nanna Lousdal Nielsen  1999      35.80        2:20.55   
                     
Nord-Piger 1 20  1997    292          2:20.61   
  Svømmeklubben Nord                   
  Sigrid Jensen  1999      36.87        36.87   
  Hannah Ibsen  1997      33.44        1:10.31   
  Sofie Riddersholm  1997      33.27        1:43.58   
  Laura Christensen  1997      37.03        2:20.61   
                     
Jarl Piger 1  1997    225          2:33.40   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
  Lenette Nielsen  1997      29.99        29.99   
  Sofie Amalie Bøss  2001      48.81        1:18.80   
  Nikoline Riisberg  1999      38.02        1:56.82   
  Kristina Ladefoged  2000      36.58        2:33.40   
                     
Flodhestene 1 20  1997              DNS   
  Skagen Svømmeklub                   
  Ida Mikkelsen  1998                 
  Karoline Nielsen  1997                 
  Anne-Kathrine Sørensen  1999                 
  Jannie Burmeister  1998              DNS   
                     
S68 Damer 3 Gruppe1 20  1997              DNS   
  Svømmeklubben S 68                   
  Katrine Breum  1997                 
  Astrid Toft  1997                 
  Maria Ingvardsen  1997                 
  Line Meldgaard  1997              DNS   
                     
Smut Piger  1997              DNS   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Søhestens Piger 2  1996              DNS   
  Svømmeklubben Søhesten                   
  Thilde Søborg Pedersen  1996                 
  Louise Elvstrøm  1998                 
  Josefine B. Rasmussen  1998                 
  Sofie Aastrup  2002              DNS   
                     
 
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hobro Guldfisk 20  1998    349          2:12.50   
  Hobro Svømmeklub                   
  Anna Bonde  1999      31.06        31.06   
  Freya Bloch Johnson  2000      34.93        1:05.99   
  Ellen Jespersen  1998      33.79        1:39.78   
  Anne Sofie Skjellerup  1999      32.72        2:12.50   
                     
As3 Piger 1 20  1998    340          2:13.61   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Rikke M Pedersen  1998      32.84        32.84   
  Line Thomsen  2000      32.07        1:04.91   
  Emma A Andersen  2000      33.45        1:38.36   
  Julie Broekhoff  1999      35.25        2:13.61   
                     
S68 Damer 4 Gruppe2 20  1998    332          2:14.65   
  Svømmeklubben S 68                   
  Sofie Rasmussen  1999      31.71        31.71   
  Anne Tollerup  1998      32.24        1:03.95   
  Laura Ragnarsdottir  1998      36.56        1:40.51   
  Emine Bjarup Thøgersen  1998      34.14        2:14.65   
                     
As3 Piger 2 20  1998    275          2:23.32   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Julie Dahl Schneider  1998      33.31        33.31   
  Amalie Falk Byrgesen  1999      36.83        1:10.14   
  Line Hesselvang  1998      37.67        1:47.81   
  Anna Olesen  1999      35.51        2:23.32   
                     
Hobro Hajer  1998    255          2:26.96   
  Hobro Svømmeklub                   
  Pernille Andersen  1998      36.04        36.04   
  Kirstine Frandsen  2001      37.42        1:13.46   
  Camilla Undall-Behrend  1998      37.08        1:50.54   
  Caroline Christensen  1998      36.42        2:26.96   
                     
As4 Piger 4 20  1999    242          2:29.59   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Camilla Johannesen  1999      35.77        35.77   
  Caroline Zimmer  1999      36.80        1:12.57   
  Sandra Christensen  1999      37.16        1:49.73   
  Ida Vibjerg Hansen  1999      39.86        2:29.59   
                     
 
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
As4 Piger 1 20  2000    279          2:22.79   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Signe Rosendal  2000      34.03        34.03   
  Mie Mellerup  2000      37.85        1:11.88   
  Camilla Strandqvist  2000      35.08        1:46.96   
  Maria M. Porsmose  2000      35.83        2:22.79   
                     
Thisted Piger 2 20  2000    254          2:27.28   
  Thisted Svømmeklub                   
  Louise Sørensen  2000      37.34        37.34   
  Anne Sofie Sølvkjær  2000      38.93        1:16.27   
  Smilla Lyhne  2000      35.76        1:52.03   
  Anna Mathiasen  2000      35.25        2:27.28   
                     
Pingvin Piger 2 20  2000    246          2:28.73   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
  Cecilie Sørensen  2001      35.87        35.87   
  Lærke Juul Nielsen  2000      36.97        1:12.84   
  Maria Rye  2001      40.21        1:53.05   
  Hannah Jensen  2000      35.68        2:28.73   
                     
As4 Piger 2 20  2001    243          2:29.47   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Lisa Rijkhoff  2001      38.21        38.21   
  Helena M. S. Sørensen  2001      36.86        1:15.07   
  Stefanie Brun Koch  2001      36.66        1:51.73   
  Johanne Marie Poulsen  2001      37.74        2:29.47   
                     
As4 Piger 3 20  2000    190          2:42.32   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Rikke Hesselvang  2000      37.64        37.64   
  Mitzi D. Jensen  2002      43.22        1:20.86   
  Ida S Olesen  2003      42.14        2:03.00   
  Emma Lund  2000      39.32        2:42.32   
                     
As T-Hold Piger 1 20  2000    144          2:57.83   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Maja Meinert  2001      46.70        46.70   
  Ellen Damsgaard  2000      45.43        1:32.13   
  Frederikke G. Christensen  2000      47.12        2:19.25   
  Sine Johansen  2000      38.58        2:57.83   
                     
As T-Hold Piger 3 20  2000    107          3:16.28   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Kathrine Bimler  2000      47.15        47.15   
  Anna Lauritsen  2000      53.92        1:41.07   
  Emma R. Boesen  2000      47.01        2:28.08   
  Sofie Lund Nielsen  2000      48.20        3:16.28   
                     
As T-Hold Piger 2 20  2001              DSQ  Ulovlig i vand 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
S68 Damer 5 Gruppe2 20  2000              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  04 februar 2012 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark