Resultat för UGP2 och Smé-Simmet 2012
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag 24/3 Klockan 10.00 (Insim Kl 09.00)
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP2 och Smé-Simmet |
|
Utskriftsdatum |
24 mars 2012 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
11:03 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 mars 2012 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefin Zetterberg |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:14.79 |
2:37.51 |
4:00.97 |
|
5:20.33 |
|
2 |
Josefine Johannesson |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:14.82 |
2:36.97 |
4:00.07 |
|
5:20.85 |
|
3 |
Ajla Omic |
1999 |
Filipstads Simklubb |
|
1:16.54 |
2:42.85 |
4:08.93 |
|
5:27.68 |
|
4 |
Emelie Nilsson |
1999 |
Karlskoga Simförening |
|
1:16.00 |
2:40.95 |
4:05.31 |
|
5:30.91 |
|
5 |
Amanda Granlund |
1999 |
Strängnäs Simsällskap |
|
1:17.78 |
2:42.79 |
4:10.34 |
|
5:38.95 |
|
6 |
Rebecca Båvenäs |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:19.41 |
2:45.99 |
4:13.02 |
|
5:39.48 |
|
7 |
Ida Asplund |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:18.61 |
2:47.66 |
4:13.60 |
|
5:41.50 |
|
8 |
Linnea Fundberg |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:20.26 |
2:51.66 |
4:22.66 |
|
5:48.30 |
|
9 |
Tea Tagesson |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:20.71 |
2:49.69 |
4:19.90 |
|
5:48.88 |
|
10 |
Lina Nederman |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:21.75 |
2:51.79 |
4:24.24 |
|
5:55.63 |
|
11 |
Amanda Hagsten |
2000 |
Simklubben Nautilus |
|
1:25.41 |
2:58.73 |
4:33.05 |
|
6:06.55 |
|
12 |
Clara Momats |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:25.58 |
2:59.39 |
4:35.54 |
|
6:09.08 |
|
13 |
Ellinor Larsson |
1999 |
Strängnäs Simsällskap |
|
1:25.07 |
3:00.93 |
4:37.60 |
|
6:10.18 |
|
14 |
Alexandra Kinell |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
1:24.74 |
2:59.77 |
4:36.07 |
|
6:10.44 |
|
15 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:26.30 |
3:02.56 |
4:40.48 |
|
6:12.44 |
|
16 |
Linn Boije |
2000 |
Nyköpings Simsällskap |
|
1:27.36 |
3:06.04 |
4:45.16 |
|
6:16.03 |
|
17 |
Emelie Ångström |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:25.87 |
3:03.76 |
4:43.84 |
|
6:22.11 |
|
18 |
Linnéa Ärlegård |
1999 |
Simklubben Nautilus |
|
1:27.71 |
3:05.00 |
4:44.19 |
|
6:22.41 |
|
19 |
Alma Ålskog |
1999 |
Karlskoga Simförening |
|
1:31.07 |
3:09.31 |
4:49.81 |
|
6:25.07 |
|
20 |
Helena Westerlund |
1999 |
Strängnäs Simsällskap |
|
1:33.48 |
3:15.20 |
4:56.67 |
|
6:31.75 |
|
21 |
Elsa Jansson |
2002 |
Simklubben Nautilus |
|
1:34.96 |
3:19.74 |
5:04.40 |
|
6:44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lisa Eriksson |
1998 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
1:08.33 |
2:22.46 |
3:38.19 |
|
4:52.44 |
|
2 |
Ive Johansson |
1998 |
Filipstads Simklubb |
|
1:12.49 |
2:31.21 |
3:52.21 |
|
5:12.62 |
|
3 |
Sofia Ander |
1998 |
Sala Simsällskap |
|
1:15.34 |
2:35.68 |
3:56.40 |
|
5:12.85 |
|
4 |
Linnéa Palmqvist |
1998 |
Sala Simsällskap |
|
1:14.79 |
2:36.53 |
3:59.21 |
|
5:18.47 |
|
5 |
Julia Mulikova |
1998 |
Säffle Simsällskap |
|
1:15.09 |
2:36.75 |
4:00.61 |
|
5:23.20 |
|
6 |
Amanda Göthlin |
1998 |
Örebro Simallians |
|
1:18.07 |
2:44.53 |
4:12.09 |
|
5:37.53 |
|
7 |
Elin Strand |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:22.28 |
2:48.30 |
4:16.24 |
|
5:41.81 |
|
8 |
Elin Larsson |
1998 |
Örebro Simallians |
|
1:19.02 |
2:47.11 |
4:17.02 |
|
5:47.72 |
|
9 |
Moa-Lill Häggkvist |
1998 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:20.40 |
2:49.47 |
4:19.88 |
|
5:49.14 |
|
10 |
Anncharlott Smedberg |
1998 |
Örebro Simallians |
|
1:25.14 |
2:57.14 |
4:30.97 |
|
6:04.32 |
|
11 |
Magda Månsson-Höglund |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:33.22 |
3:14.79 |
4:57.15 |
|
6:33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Johansson |
1997 |
Säffle Simsällskap |
|
1:09.84 |
2:24.89 |
3:42.21 |
|
4:56.74 |
|
2 |
Madeleine Olofsson |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
1:09.99 |
2:25.92 |
3:42.55 |
|
4:58.28 |
|
3 |
Klara Johansson |
1997 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:12.43 |
2:30.83 |
3:50.09 |
|
5:02.27 |
|
4 |
Elin Håkansson |
1997 |
Karlskoga Simförening |
|
1:10.64 |
2:27.33 |
3:44.92 |
|
5:04.21 |
|
5 |
Moa Sundholm |
1997 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.62 |
2:34.40 |
3:59.83 |
|
5:28.60 |
|
- |
Emilia Franzén |
1997 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Berggren |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
1:07.57 |
2:18.54 |
3:29.90 |
|
4:40.54 |
|
2 |
Ebba Engström |
1995 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:07.42 |
2:19.52 |
3:34.08 |
|
4:48.33 |
|
3 |
Ellen Lindefelt |
1994 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:08.43 |
2:23.10 |
3:37.23 |
|
4:49.43 |
|
4 |
Viktoria Vuori |
1995 |
Simklubben Ena |
|
1:08.40 |
2:24.28 |
3:41.76 |
|
4:59.68 |
|
5 |
Nelly Neuman |
1996 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:10.59 |
2:28.11 |
3:46.23 |
|
5:04.00 |
|
6 |
Kajsa-Stina Häggqvist |
1994 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:10.09 |
2:25.77 |
3:44.44 |
|
5:10.52 |
|
7 |
Frida Henriksson |
1995 |
Filipstads Simklubb |
|
1:14.23 |
2:34.50 |
3:55.34 |
|
5:16.02 |
|
8 |
Ida-Karin Fjällmyr |
1995 |
Simklubben Ena |
|
1:12.46 |
2:34.32 |
3:57.39 |
|
5:19.14 |
|
9 |
Elin Höjd |
1996 |
Filipstads Simklubb |
|
1:15.33 |
2:38.12 |
4:03.11 |
|
5:25.92 |
|
10 |
Carolina Vinefur |
1996 |
Örebro Simallians |
|
1:17.73 |
2:42.57 |
4:08.11 |
|
5:33.53 |
|
11 |
Sandra Andersson |
1994 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:14.13 |
2:38.92 |
4:06.22 |
|
5:33.66 |
|
12 |
Lovisa Nilsson |
1994 |
Simklubben Nautilus |
|
1:23.02 |
2:54.03 |
4:26.57 |
|
5:59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.05 |
Utskriftsdatum |
24 mars 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
11:03 |
|