2018-04-24   13:05:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM for hold - 1. division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit 1

Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold 1. division    Udskriftsdato  31 marts 2012   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  10:31   
  Arrangør  JGI & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 marts 2012         
 
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederikke Hall  1992    693  30.28  1:06.86  1:46.81    2:20.77   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Louise Hedmann Jacobsen  1996    648  30.70  1:06.97  1:49.08    2:23.97   
  A6                   
                     
Cecilie F. Jensen  1998    642  30.60  1:07.18  1:50.19    2:24.47   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Anne Frølund-Grangaard  1996    638  31.17  1:07.49  1:49.36    2:24.76   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Marianne Duijm  1993    624  30.91  1:07.24  1:50.65    2:25.82   
  A6                   
                     
Clara Amalie Lisbjerg  1996    614  32.84  1:12.10  1:51.40    2:26.57   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Amalie Hansen  1995    606  32.22  1:10.57  1:54.91    2:27.24   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Nicole Møller  1993    605  31.56  1:10.05  1:51.99    2:27.31   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
Cecilie Villadsen  1995    602  31.14  1:08.90  1:52.53    2:27.59   
  Swim Team Odense                   
                     
10  Hanne Welinder  1995    591  32.39  1:10.04  1:53.77    2:28.46   
  Swim Team Odense                   
                     
11  Louise G. Riget  1995    576  31.47  1:09.52  1:52.26    2:29.76   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Emma Gaardsted Andersen  1998    566  32.03  1:11.08  1:54.48    2:30.62   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
13  Frederikke Hedegaard  1993    562  33.01  1:12.51  1:55.00    2:31.01   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
14  Iben Helstrup Jensen  1996    551  32.34  1:08.99  1:56.92    2:31.94   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
15  Cecilie Lykke Hansen  1999    537  32.45  1:11.56  1:56.85    2:33.30   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
16  Nikoline Marker-Pedersen  1996    536  34.80  1:14.31  1:56.46    2:33.35   
  Vest-Brøndby                   
                     
17  Kathrine Holm  1996    507  33.91  1:15.07  1:59.41    2:36.24   
  Vest-Brøndby                   
                     
18  Cecilie Bjerg  1996    506  33.65  1:13.53  1:57.81    2:36.36   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  31 marts 2012 
Licens til Slangerup Svømmeklub A6  Udskriftstidspunkt  10:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare