2018-06-21   02:44:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM for hold - 1. division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit 1

Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold 1. division    Udskriftsdato  31 marts 2012   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  11:23   
  Arrangør  JGI & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 marts 2012         
 
 
Løb 9, 4X100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
A6 Herrer    666          3:48.07   
  A6                   
  Morten Bak Hansen  1995      27.12  55.85      55.85   
  Lasse Pittioni  1995      29.53  1:03.51      1:59.36   
  Tobias Gjerløff  1995      25.18  55.22      2:54.58   
  Jonathan Weitling  1993      25.46  53.49      3:48.07   
                     
Lyngby Gents    661          3:48.67   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Kasper Flemming Rasmussen  1992      27.99  58.51      58.51   
  Jens Peter Träff  1988      29.95  1:04.17      2:02.68   
  Martin Hersom Hansen  1986      25.49  56.30      2:58.98   
  Anders Blume  1990      23.62  49.69      3:48.67   
                     
Hils Herrer    623          3:53.21   
  Hillerød Svømmeklub                   
  Andreas Gerlach  1995      28.80  58.88      58.88   
  Mikkel Hounsgaard  1993      29.79  1:05.47      2:04.35   
  Jon Pommersgaard  1990      25.65  56.13      3:00.48   
  Allan Søtoft  1984      24.89  52.73      3:53.21   
                     
Gsc Drenge  1987    619          3:53.70   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
  Niklas Buchardt  1989      29.15  1:01.12      1:01.12   
  Simon Westh  1990      29.39  1:03.81      2:04.93   
  Emil Dall-Nielsen  1984      25.72  56.17      3:01.10   
  Thor Andersen  1992      24.93  52.60      3:53.70   
                     
Elite Svøm Esbjerg Herrer  1900    612          3:54.55   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Peter Lund Hansen  1992      29.18  1:00.55      1:00.55   
  Sørin Martin Johannessen  1991      29.07  1:04.51      2:05.06   
  Bjarke Stevnsborg  1990      26.72  57.16      3:02.22   
  Morten Lundby Pedersen  1994      25.30  52.33      3:54.55   
                     
Vest - Herre    607          3:55.28   
  Vest-Brøndby                   
  Søren Holm  1993      28.20  58.27      58.27   
  Oliver Mirkovic  1993      30.51  1:05.34      2:03.61   
  Julian Kressner Læbel  1992      27.34  59.59      3:03.20   
  Morten Møller Jensen  1992      24.52  52.08      3:55.28   
                     
Triton Herre  1998    568          4:00.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Mark H. Østermann  1995      29.60  1:00.84      1:00.84   
  Daniel Svendsen  1990      30.62  1:06.25      2:07.09   
  Frederik K. Mortensen  1995      26.60  58.53      3:05.62   
  Niclas Reuter  1990      26.22  54.86      4:00.48   
                     
Agf Herrer    556          4:02.22   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Kasper Fiil Frandsen  1994      28.50  58.42      58.42   
  Jesper Gemke  1993      30.06  1:05.67      2:04.09   
  Bo Volf Brøchner  1996      28.53  1:01.91      3:06.00   
  Jesper Jensen  1996      27.30  56.22      4:02.22   
                     
Sto Herrer    442          4:21.50   
  Swim Team Odense                   
  Magnus Høvsgaard  1997      31.73  1:06.69      1:06.69   
  Malthe Bøg  1998      36.11  1:17.94      2:24.63   
  Frederik J. Sørensen  1997      26.72  1:02.01      3:26.64   
  Henrik Kingo  1991      25.84  54.86      4:21.50   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  31 marts 2012 
Licens til Slangerup Svømmeklub A6  Udskriftstidspunkt  11:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark