2018-05-21   17:03:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM for hold - 1. division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit 2

Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold 1. division    Udskriftsdato  31 marts 2012   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  16:34   
  Arrangør  JGI & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 marts 2012         
 
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederikke Hall  1992    653  35.30  1:14.59  1:54.84    2:35.08   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Cecilie Holten  1996    649  34.68  1:13.71  1:54.63    2:35.45   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Anna Wermuth  1996    624  34.77  1:14.12  1:55.31    2:37.48   
  Swim Team Odense                   
                     
Anne Frølund-Grangaard  1996    616  35.85  1:15.69  1:56.91    2:38.19   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Anna Puggaard  1996    603  35.70  1:16.30  1:57.90    2:39.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sofie Seheim  1991    597  36.00  1:16.36  1:57.45    2:39.84   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Louise Hedmann Jacobsen  1996    585  35.89  1:16.37  1:58.23    2:40.92   
  A6                   
                     
Nikoline Marker-Pedersen  1996    578  36.69  1:17.92  1:59.84    2:41.52   
  Vest-Brøndby                   
                     
Clara Amalie Lisbjerg  1996    575  37.15  1:18.10  1:59.96    2:41.79   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
10  Julie Lamberth  1996    572  37.67  1:18.48  2:00.11    2:42.14   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
11  Charlotte Jensen  1992    569  36.17  1:16.52  1:58.73    2:42.36   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
12  Natasja Simonsen  1995    524  35.80  1:17.54  2:01.70    2:46.96   
  Swim Team Odense                   
                     
13  Cecilie M. Pedersen  1993    515  37.94  1:20.16  2:03.75    2:47.91   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
14  Cecilie Bjerg  1996    494  37.83  1:21.42  2:05.54    2:50.24   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
15  Iben Nielsen  1994    491  38.95  1:21.47  2:05.47    2:50.53   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
16  Julie Pavon Friis  1999    486  38.47  1:21.50  2:05.85    2:51.20   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
17  Malene Bang  1999    473  39.49  1:24.30  2:08.99    2:52.76   
  A6                   
                     
18  Kathrine V. Sørensen  1996    462  39.41  1:23.94  2:08.84    2:54.09   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  31 marts 2012 
Licens til Slangerup Svømmeklub A6  Udskriftstidspunkt  16:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare