Totala Resultat

Nedan visas alla resultat från följande tävlingar :
Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra Uppdaterad: 2018-11-10 11:00:07
Sum-Sim 2018 Skellefteå Uppdaterad: 2018-11-10 11:19:29
SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska Uppdaterad: 2018-11-10 11:05:29
Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra Uppdaterad: 2018-11-10 11:25:36
Sum-Sim Regionfinal Östsvenska Uppdaterad: 2018-11-10 11:34:46
Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska Uppdaterad: 2018-11-10 11:07:18
SUM-SIM Regionsfinal Stockholm Uppdaterad: 2018-11-11 07:55:45

100m ryggsim flickor 15-16, Uppdaterad: 2018-11-11 07:55:45

# Förnamn Efternamne Förening Tävling
1 Trine Forss Skövde Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:02.14
2 Edith Jernstedt Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:02.73
3 Annie Hegmegi Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:03.27
4 Isabelle Sering Föreningen Trelleborg Sim Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:04.12
5 Filippa Sterling Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:04.32
6 Elise Öberg Njurunda Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:04.44
7 Vera Karlsson Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:04.61
8 Alice Persson Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:05.26
9 Mollie Morfelt Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:05.39
10 Magdalena Hagsten Skarda Örebro Simallians SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:06.38
11 Linn Rosenius Karlskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:06.49
12 Viktoria Dellhede Landskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:06.52
13 Carolina Jonsson Södertälje Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:06.70
14 Leia Karlsson Kalmar Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:06.79
15 Alicia Johansson Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:06.81
16 Minna Larsson Sjöbo Simsällskap Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:06.85
17 Elvira Mörtstrand Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:06.90
18 Marie-Chantal Ballnus Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:06.93
19 Hilja Schimmel Skövde Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:06.94
20 Alice Skoglund Vellinge-Näsets Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:07.05
21 Jennifer Bergström Åkersberga Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:07.10
22 Alwa Widmark Södertörns Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:07.18
23 Ellen Banestig Täby Sim SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:07.30
24 Siri Bokander Simklubben Triton Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:07.37
25 Isabel Teglöf Södertälje Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:07.38
26 Hannah Fritz Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:07.59
27 Matilda Hoff Landskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:07.63
28 Emilia Forsberg Täby Sim SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:07.79
29 Lucie Hanquet Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:07.88
30 Wilma Svensson Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:07.94
30 Tindra Aminoff Simklubben Elfsborg Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:07.94
32 Marit Cuperus Uddevalla Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:07.97
33 Rebecca Gustafsson Simklubben Neptun SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:08.03
34 Elin Lundgren Södertörns Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:08.47
35 Clara Steen Sjöbo Simsällskap Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:08.67
36 Filippa Malmström Södertälje Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:08.70
37 Thea Boij Du Rietz Saltsjöbadens Idrottsförening SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:08.78
38 Jenny Virtanen Södertörns Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:08.89
39 Sofia Walsh Stockholmspolisens IF SF SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:08.95
40 Julia Häglund Turebergs Simklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:09.07
41 Clara Sjöstedt Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:09.12
42 Roya Tittelbach Väsby Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:09.25
43 Thea Carlsson Varberg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:09.26
44 Linn Thid Simklubben Elfsborg Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:09.31
45 Boel Bergquist Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:09.41
46 Rebecca Sandström Lidingö Simklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:09.42
46 Maja Byström Örnsköldsviks Allmänna SS Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:09.42
48 Julia Holmberg Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:09.43
49 Julia Månsson Örebro Simallians SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:09.44
50 Linn Herlin Spårvägen Simförening SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:09.52
51 Wilma Rundblad Landskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:09.56
52 Filippa Jakobsson Simklubben Ägir Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:09.60
53 Hannah Olsson-Lindhé Föreningen Trelleborg Sim Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:09.61
54 Emilia Boberg Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:09.70
55 Olivia Jarl Halvarsson Kristianstads SLS Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:09.86
56 Ester Eilertsson Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:10.08
57 Freja Nordeman Simklubben Neptun SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:10.25
58 Jennifer Nyblom Täby Sim SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:10.30
59 Felicia Järvikari Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:10.35
60 Wilma Christensen Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:10.45
61 Lena Årebo Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:10.47
62 Izabelle Lindberg Täby Sim SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:10.48
63 Nikita Kapron Skövde Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:10.52
64 Emmie Davis Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:10.57
65 Oliwia Kantecki Väsby Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:10.62
66 Saga Bodsjö Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:10.64
67 Tilde Röiseth Landskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:10.73
68 Johanna Ingner Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:10.77
68 Ronja Berggren Varberg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:10.77
70 Clara Gustavson Karlstads Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:10.78
71 Elvira Dalin Sala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:10.97
72 Daniella Alström Trollhättans Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:11.13
73 Lovisa Bjurnemark Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:11.25
73 Lilly Lundgren Järfälla Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:11.25
75 Ebba Hellzén Ängelholms Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:11.47
76 Maria Bang Stockholmspolisens IF SF SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:11.58
77 Alma Torkelsson Osby Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:11.66
78 Petronella Ottosson Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:11.86
79 Sara Nyqvist Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:12.04
80 Ellinor Olesen Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:12.05
81 Elsa Wahlbeck Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:12.07
82 Elin Sand Eskilstuna Simklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:12.12
83 Isabel Åhrström Örnsköldsviks Allmänna SS Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:12.26
84 Matilda Hallman Simklubben 1970 Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:12.60
85 Yasemin Uzum Turebergs Simklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:12.64
86 Agnes Gustafsson Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:12.81
87 Darja Koutchinskaia Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:12.90
88 Tindra Norling Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:12.98
89 Izabella Thompson Trollhättans Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:13.06
89 Klara Sillerström Simklubben S 02 Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:13.06
91 Annie Thulin Kristianstads SLS Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:13.10
92 Anna-Luisa Permarker S 71 Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:13.18
93 Isabella Wahlström Skövde Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:13.31
94 Tufva Alexandersson Karlskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:13.38
94 Linnea Andersson Simklubben 1970 Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:13.38
96 Frida Jarl Halvarsson Kristianstads SLS Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:13.53
96 Ida Björkdahl Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:13.53
98 Emma Mattson Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:13.54
99 Julia Rieschel Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:13.65
100 Frida Skåring Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:13.74
101 Thea Lindman Hvetlanda Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:13.75
102 Jazmina Hedqvist Hvetlanda Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:13.89
103 Emilia Olsson Kappsimningsklubben Karpen Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:13.98
104 Aurora Nilsson Karlskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:14.08
105 Lovisa Königsson Sala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:14.14
106 Annie Westerlund Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:14.20
107 Victoria Danielsson Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:14.48
108 Nellie Luthman Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:14.50
109 Lina Ostreus Simklubben Sydsim Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:14.63
110 Emilia Karlberg Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:14.72
111 Sanna Bodsjö Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:14.81
112 Erica Ivansson Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:14.87
113 Ella Haraldsson Hvetlanda Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:15.13
114 Wilma Bergman S77 Stenungsund Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:15.18
115 Linnea Bergqvist Upsala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:15.30
116 Lisa Flaa Nässjö SLS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:15.41
117 Maja Åkesson Ystads Simsällskap Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:15.68
118 Tilda Ericsson S 71 Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:15.72
119 Johanna Melin Simklubben Sydsim Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:15.78
120 Nelly Askengren Stråhle Simklubben Elfsborg Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:15.82
121 Stefanie Petrovic Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:15.86
122 Mathilda Kamper-Johnsson Vellinge-Näsets Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:15.95
123 Elsa Linné Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:16.24
124 Emmie Andersson Ängelholms Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:16.33
125 Emma Sebelius Hallsberg Kumla Simklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:17.06
126 Josefin Dellhede Landskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:17.08
127 Emy Ek Sjöbo Simsällskap Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:17.17
127 Hanna Pettersson Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:17.17
129 Tess Viggeborn Simklubben Ägir Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:17.25
130 Anna Jönsson Sandvikens Sim och Hoppklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:17.26
131 Moa Simonsson Kungsbacka Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:17.59
132 Pauline Grubb Grums Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:17.64
133 Sofia Hake Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:17.89
134 Bianca Jarbsjö Ängelholms Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:17.90
135 Elin Svensson Vellinge-Näsets Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:17.93
136 Maja Wikström Sandvikens Sim och Hoppklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:17.98
137 Alice Nordén Lindesbergs Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:18.15
138 Filippa Sjöholm Sundström Örebro Simallians SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:18.21
139 Sofia Wallengren Mariestads Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:18.31
140 Elin Nylander Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:18.39
141 Johanna Persson Härnösands Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:18.54
142 Isabell Tretinjak Simklubben Hajen Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:18.55
143 Agnes Torén Anderstorps Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:18.72
144 Felicia Tubbin Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:18.80
145 Lotta Larsson Wermelin Njurunda Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:19.00
146 Nicole Ahlbeck Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:19.05
147 Sarah Petersson Karlskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:19.06
148 Malla Myrelid Upsala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:19.56
149 Tilde Persson Sjöbo Simsällskap Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:19.91
150 Sophie Svensson Simklubben S 02 Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:19.95
151 Anna Nilsson Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:20.16
152 Nora Björklund Oskarshamns Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:20.19
153 Emma Alfredeen Upsala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:20.37
154 Hilma Broden Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:20.62
155 Tove Lindén Karlskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:20.69
156 Ruth Risberg Skellefteå Simklubb Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:20.77
157 Anesa Gacic Örebro Simallians SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:20.88
158 Alma Enarsson Simklubben Ägir Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:21.00
159 Hedda Ferm Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:21.06
160 Ida Rickhardsson Ljungby Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:21.21
161 Kajsa Månsson Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:21.49
162 Izabella Kullman Eskilstuna Simklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:21.65
163 Isa Forsberg Simklubben Ägir Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:21.71
164 Kajsa Söderlind Örnsköldsviks Allmänna SS Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:21.83
165 Elin Jämtin Kalmar Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:21.96
166 Lovisa Lundblad Njurunda Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:22.32
167 Leah Sagadin Ljungby Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:22.55
168 Lea Edvardsson Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:23.60
169 Emma Bengtsson Motala Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:23.66
170 Jennifer Jingmark Värnamo Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:23.79
171 Ella Hietala Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:24.26
172 Linnea Bengtsson Markaryds Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:24.53
173 Emmy Ericsson Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:24.56
174 Ebba Håkansson Oskarshamns Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:25.71
175 Alice Granström Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:34.47
- Linnea Gipperth Järfälla Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm DSQ
- Moa Hammarbäck Karlskoga Simförening SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska DSQ
- Michelle Nordenmark Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska DNS
- Isabelle Rydahl Karlstads Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska DNS

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner