Totala Resultat

Nedan visas alla resultat från följande tävlingar :
Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra Uppdaterad: 2018-11-11 09:16:59
Sum-Sim 2018 Skellefteå Uppdaterad: 2018-11-11 09:31:35
SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska Uppdaterad: 2018-11-11 09:15:11
Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra Uppdaterad: 2018-11-11 09:23:00
Sum-Sim Regionfinal Östsvenska Uppdaterad: 2018-11-11 09:22:46
Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska Uppdaterad: 2018-11-11 09:17:56
SUM-SIM Regionsfinal Stockholm Uppdaterad: 2018-11-11 09:21:21

100m frisim flickor 15-16, Uppdaterad: 2018-11-11 09:31:35

# Förnamn Efternamne Förening Tävling
1 Emilia Rönningdal S 71 Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 56.91
2 Hilja Schimmel Skövde Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 57.12
3 Edith Jernstedt Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 57.33
4 Trine Forss Skövde Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 57.47
5 Sofia Åstedt Simklubben Elfsborg Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 57.49
6 Gloria Muzito Njurunda Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 57.87
7 Olivia Hansson Kiviks Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 58.38
8 Angelina Agrell Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 58.72
9 Mellie Wijk Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 58.73
9 Carolina Jonsson Södertälje Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 58.73
11 Linnéa Englund Karlstads Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 59.01
12 Tilde Morin Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 59.11
13 Elin Gunnarsson Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 59.12
14 Isabelle Sering Föreningen Trelleborg Sim Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 59.31
15 Karin Widerberg Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 59.49
16 Elise Öberg Njurunda Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 59.64
17 Clara Örnhem Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 59.65
18 Linn Rosenius Karlskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 59.70
19 Elvira Mörtstrand Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 59.72
20 Linn Thid Simklubben Elfsborg Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 59.83
21 Lucie Hanquet Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 59.91
22 Tova Magnusson Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:00.13
23 Maja Eriksson Eskilstuna Simklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:00.26
24 Linn Suchomel Skövde Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:00.57
25 Matilda Hoff Landskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:00.63
26 Mollie Morfelt Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:00.69
27 Hannah Hemberg Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:00.76
28 Selma Avdic Simklubben S 02 Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:00.77
29 Ellen Banestig Täby Sim SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:00.81
29 Wilma Svensson Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:00.81
31 Thilda Ström Täby Sim SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:00.83
32 Johanna Ingner Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:00.97
33 Marit Cuperus Uddevalla Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:00.99
34 Moa Karlsson Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:01.08
35 Lisa Bengtsson Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:01.17
36 Sofia Voigt Solna Sundbyberg SS 04 SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:01.31
36 Alva Back S77 Stenungsund Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:01.31
38 Tindra Norling Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:01.32
39 Clara Sjöstedt Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:01.33
40 Saga Janzén Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:01.35
41 Hannah Fritz Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:01.42
42 Thea Carlsson Varberg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:01.43
42 Magdalena Hagsten Skarda Örebro Simallians SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:01.43
44 Ester Eilertsson Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:01.45
45 Jazmina Hedqvist Hvetlanda Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:01.47
46 Amanda Nilsson Södertörns Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:01.61
47 Amanda Weiding Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:01.64
48 Filippa Malmström Södertälje Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:01.74
49 Ebba Jälminger Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:01.75
50 Josephine Ålenius Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:01.78
51 Nathalie Pettersson Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:01.82
52 Alva Hagström Simklubben Neptun SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:01.86
53 Petronella Ottosson Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:01.88
54 Maja Byström Örnsköldsviks Allmänna SS Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:01.93
55 Alice Skoglund Vellinge-Näsets Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:02.01
56 Cecilia Viberg Lidingö Simklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:02.05
56 Tindra Aminoff Simklubben Elfsborg Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:02.05
58 Hanna Pettersson Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:02.07
59 Alice Persson Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:02.14
60 Isabel Teglöf Södertälje Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:02.20
61 Boel Bergquist Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:02.22
62 Annie Thulin Kristianstads SLS Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:02.23
63 Darja Koutchinskaia Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:02.26
64 Minna Larsson Sjöbo Simsällskap Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:02.32
65 Sofia Walsh Stockholmspolisens IF SF SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:02.33
66 Filippa Hammarén Simklubben Neptun SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:02.35
67 Ditte Oredsson Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:02.38
68 Linnea Edgren Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:02.41
69 Emma Cullberg Örebro Simallians SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:02.44
70 Julia Häglund Turebergs Simklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:02.45
71 Lina Gustafsson Kungälvs Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:02.46
72 Melina Sundström Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:02.49
73 Alwa Widmark Södertörns Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:02.52
73 Josephine Mikkelsen Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:02.52
75 Siri Bokander Simklubben Triton Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:02.55
76 Sofia Boije Simklubben Ägir Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:02.65
76 Roya Tittelbach Väsby Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:02.65
78 Felicia Maultasch Eskilstuna Simklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:02.78
79 Elin Bergman Väsby Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:02.81
80 Alva Wardrum Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:02.85
81 Tuva Pålsson Karlskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:02.86
82 Maja Edvardsson Simklubben S 02 Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:02.90
83 Oliwia Kantecki Väsby Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:02.92
84 Alma Torkelsson Osby Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:02.97
85 Lovisa Bjurnemark Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:02.98
86 Elvira Dalin Sala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:03.00
87 Linnea Bergqvist Upsala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:03.05
88 Rebecca Sandström Lidingö Simklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:03.10
89 Wilma Rundblad Landskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:03.12
90 Emilia Ström Uddevalla Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:03.15
91 Louise Haglöv Borlänge Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:03.16
92 Marie-Chantal Ballnus Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:03.24
93 Ella Haraldsson Hvetlanda Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:03.27
94 Heidi Saluveer Stockholmspolisens IF SF SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:03.29
95 Isabella Wahlström Skövde Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:03.36
96 Karla Stjepanetic Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:03.38
97 Julia Holmberg Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:03.39
98 Natalie Stjärnås Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:03.44
98 Saga Bodsjö Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:03.44
100 Elvira Schei Stockholms Kappsimningsklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:03.53
101 Tilda Hellström Trollhättans Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:03.54
102 Elsa Djuphammar Simklubben Neptun SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:03.60
103 Emilia Hedman Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:03.63
104 Emmie Davis Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:03.69
104 Freja Nordeman Simklubben Neptun SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:03.69
106 Anna-Luisa Permarker S 71 Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:03.71
107 Leia Karlsson Kalmar Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:03.76
107 Hilma Hagberg Moberg Södertörns Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:03.76
109 Elin Sand Eskilstuna Simklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:03.77
110 Lovisa Svensson Värnamo Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:03.80
111 Emy Ek Sjöbo Simsällskap Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:03.83
112 Ebba Hellzén Ängelholms Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:03.84
113 Freja Werker Simklubben Hajen Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:03.94
114 Maja Åkesson Ystads Simsällskap Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:04.03
115 Viktoria Dellhede Landskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:04.11
116 Linnéa Lindh Landskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:04.21
117 Wilma Wenden Bureå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:04.23
118 Sofia Lund Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:04.25
119 Saga Persson Njurunda Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:04.35
120 Ella Törnqvist Tyresö Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:04.37
121 Elsa Wahlbeck Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:04.41
122 Hanna Mirkhan Värnamo Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:04.47
123 Matilda Hallman Simklubben 1970 Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:04.54
124 Josefine Torell Lidingö Simklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:04.56
125 Lisa Flaa Nässjö SLS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:04.59
126 Emma Larsson Borlänge Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:04.65
127 Clara Gustavson Karlstads Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:04.68
128 Cornelia Ericsson Turebergs Simklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:04.74
129 Antonia Sandblom Simklubben Triton Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:04.80
130 Annie Westerlund Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:04.89
130 Zeline Bengtson Södertörns Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:04.89
132 Tilda Ericsson S 71 Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:04.91
133 Emmie Andersson Ängelholms Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:05.03
134 Tufva Alexandersson Karlskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:05.09
135 Rebecca Gustafsson Simklubben Neptun SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:05.19
136 Victoria Danielsson Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:05.26
137 Lina Rehnman Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:05.32
138 Tove Lindén Karlskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:05.38
139 Carolina Åsberg Simklubben Lödde Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:05.39
140 Josefine Stenman Hallsberg Kumla Simklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:05.44
141 Johanna Melin Simklubben Sydsim Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:05.47
142 Tilda Carlsson Motala Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:05.49
143 Elsa Linné Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:05.62
144 Johanna Persson Härnösands Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:05.63
145 Tilda Arthursson Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:05.65
145 Ida Björkdahl Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:05.65
147 Lina Ostreus Simklubben Sydsim Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:05.82
148 Hedda Ferm Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:06.26
148 Gabriella Wivsätter Simklubben Sydsim Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:06.26
150 Stefanie Petrovic Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:06.34
151 Elida Hansson Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:06.46
151 Hilda Larsson IKSU Simning Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:06.46
153 Sanna Bodsjö Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:06.48
154 Melissa Nyberg Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:06.64
155 Nikita Kapron Skövde Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:06.75
156 Bianca Jarbsjö Ängelholms Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:06.96
157 Agnes Gustafsson Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:07.04
158 Anna Jönsson Sandvikens Sim och Hoppklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:07.10
159 Lea Edvardsson Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:07.14
160 Sofia Båvenäs Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:07.26
161 Emilia Boberg Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:07.27
162 Astrid Gustafsson Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:07.32
163 Femke van Zonneveld Borlänge Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:07.37
164 Isabel Åhrström Örnsköldsviks Allmänna SS Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:07.56
165 Felicia Tubbin Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:07.68
166 Pauline Grubb Grums Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:07.79
167 Nora Björklund Oskarshamns Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:08.08
168 Thea Lindman Hvetlanda Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:08.09
169 Selma Zachrisson Simklubben Ägir Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:08.10
170 Moa Hammarbäck Karlskoga Simförening SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:08.12
171 Isa Forsberg Simklubben Ägir Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:08.33
172 Emmy Ericsson Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:08.44
173 Wilma Carlheim Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:08.61
174 Nellie Karppinen IKSU Simning Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:08.74
175 Emma Bengtsson Motala Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:08.85
176 Agnes Torén Anderstorps Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:09.20
177 Ellinor Stenhård Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:09.33
178 Maria Dehgani Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:09.37
179 Tindra Åkerblom Hvetlanda Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:09.45
180 Hilma Broden Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:09.71
181 Elsa Bylin Örebro Simallians SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:09.75
182 Ella Hietala Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:10.13
183 Kajsa Söderlind Örnsköldsviks Allmänna SS Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:10.30
184 Emelie Ohlin Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:10.39
185 Filippa Jakobsson Simklubben Ägir Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:10.42
186 Tess Viggeborn Simklubben Ägir Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:10.51
187 Lotta Larsson Wermelin Njurunda Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:10.52
188 Alice Moberg Höga Kustens Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:10.88
189 Ruth Risberg Skellefteå Simklubb Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:11.44
190 Lovisa Lundblad Njurunda Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:12.72
191 Alice Granström Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:14.24
192 Alma Enarsson Simklubben Ägir Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:15.27
193 Lovisa Brynger Simklubben Ägir Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:18.82
- Isabelle Rydahl Karlstads Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska DNS
- Klara Rödin Vellinge-Näsets Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra DNS
- Elin Lundberg Kiviks Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra DNS

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner