Totala Resultat

Nedan visas alla resultat från följande tävlingar :
Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra Uppdaterad: 2018-11-11 10:33:58
Sum-Sim 2018 Skellefteå Uppdaterad: 2018-11-11 10:57:59
SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska Uppdaterad: 2018-11-11 10:34:31
Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra Uppdaterad: 2018-11-11 10:35:06
Sum-Sim Regionfinal Östsvenska Uppdaterad: 2018-11-11 10:38:46
Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska Uppdaterad: 2018-11-11 10:31:38
SUM-SIM Regionsfinal Stockholm Uppdaterad: 2018-11-11 10:30:14

400m frisim flickor 13 o y, Uppdaterad: 2018-11-11 10:57:59

# Förnamn Efternamne Förening Tävling
1 Liv Bexell Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 4:38.76
2 Lisa Nystrand Sala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 4:39.27
3 Thilda Häll Simklubben Elfsborg Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 4:41.27
4 Sofia Abrahamsson Uddevalla Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 4:41.97
5 Linnea Lindberg Karlstads Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 4:42.48
6 Agnes Jakobsson Simklubben Ägir Sum-Sim 2018 Skellefteå 4:44.24
7 Tara Klarbo Egan Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 4:44.73
8 Frida Jansson Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 4:44.94
9 Ebba Holgersson Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 4:45.06
10 Alba Arberg Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 4:45.20
11 Iris Martinsson Simklubben Neptun SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 4:45.61
12 Louise Strand Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 4:45.99
13 Maja Björnström Simklubben Triton Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 4:46.94
14 Olivia Bäckström Södertörns Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 4:47.28
15 Lina Nielsen Uddevalla Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 4:47.54
16 Elsa Kärvestedt Stockholms Kappsimningsklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 4:48.29
17 Elvira Flores Stockholms Kappsimningsklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 4:48.43
18 Vega Vollmer Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 4:48.73
19 Siri Lindén Karlskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 4:50.53
20 Wilma Eld Spårvägen Simförening SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 4:50.57
21 Liv Asp Olsson Stockholmspolisens IF SF SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 4:50.79
22 Clara Johansson Osby Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 4:50.95
22 Miranda Wahlstedt Karlstads Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 4:50.95
24 Wilma Åhlen Skuru Idrottsklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 4:51.21
25 Elin Cronqvist Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 4:51.83
26 Vilma Fagerström Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 4:51.87
27 Vanessa Johansson Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 4:52.16
28 Joline Bakken Karlstads Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 4:53.66
29 Nina Mirkhan Värnamo Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 4:53.87
30 Selma Seipp Osby Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 4:54.44
31 Hildur Andersson Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 4:54.48
32 Märta Högfeldt Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 4:54.88
33 Sofia Tossavainen Södertälje Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 4:55.03
34 Ida Ekström Oskarshamns Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 4:55.32
35 Mathilda Sandberg Täby Sim SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 4:55.53
36 Erma Duratovic Föreningen Trelleborg Sim Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 4:55.80
37 Amanda Persson Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 4:55.88
38 Ella Ekepil Wisby Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 4:56.63
39 Nike Johnston Simklubben Neptun SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 4:57.41
40 Emma Hejdengård Uddevalla Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 4:58.39
41 Amanda Cederqvist Simklubben S 02 Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 4:58.62
42 Hilma Ihreborn Värnamo Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 4:58.91
43 Elin Logander Strängnäs Simklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 4:58.96
44 Ella Holmqvist Simklubben S 02 Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 4:59.00
45 Mia Samuelsson Wisby Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 4:59.57
45 Ebba Egnell Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 4:59.57
47 Ida Sundholm Njurunda Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 4:59.81
48 Tilde Halldan Säffle Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 4:59.84
49 Alma Thunberg Spårvägen Simförening SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 4:59.95
50 Hannah Kinane Järfälla Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 5:00.12
51 Saga Johannesson Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 5:00.15
52 Lovisa Nilsson Karlskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 5:00.55
53 Agnes Wilde Karlstads Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 5:00.58
54 Izabelle Agrell Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 5:00.64
55 Julia Pietsch Örebro Simallians SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 5:01.08
56 Elsa Brandt Väsby Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 5:01.11
57 Elin Salegård Lidköpings Gymnastik o SS Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 5:01.13
58 Felicia Brännbäck Väsby Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 5:02.25
59 Elsa Dittmer Simklubben S 02 Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 5:02.53
60 Amanda Böhrén Simklubben Elfsborg Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 5:02.62
61 Josefina Näsén Örebro Simallians SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 5:02.79
62 Alva Gustavsson Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 5:03.00
63 Emma Montelius Solna Sundbyberg SS 04 SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 5:03.03
64 Matilda Holmström Upsala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 5:03.54
65 Anna Stenberg Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 5:03.87
66 Tuva Hjemli Falu Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 5:04.50
67 Linn Melander Väsby Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 5:05.14
68 Linnea Haraldsson Hvetlanda Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 5:05.47
69 Linnea Larsson Hallsberg Kumla Simklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 5:05.49
70 Ida Jonsson Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 5:05.98
71 Ronja Theorin Simklubben S 02 Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 5:06.53
72 Molly Rantil Simklubben Neptun SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 5:06.81
73 Signe Wahlberg Simklubben Elfsborg Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 5:07.11
74 Alice Johnson Karlstads Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 5:08.46
75 Alma Bergqvist Upsala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 5:08.56
76 Ellen Havskog Hultsfreds Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 5:08.77
77 Erica Persson Ängelholms Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 5:08.78
78 Elsa Sjöström Simklubben Elfsborg Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 5:09.06
79 Hilda Hou Vasiiliagou Simklubben Elfsborg Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 5:09.33
80 Olivia Halfar Järfälla Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 5:09.92
81 Elisa Sundberg Simklubben Neptun SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 5:10.34
81 Nellie Skeppland Kalmar Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 5:10.34
83 Emelie Sveding Stockholms Kappsimningsklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 5:10.55
84 Malva Eriksson Gustavsbergs Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 5:10.71
85 Ella Bodell Simklubben Sydsim Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 5:10.79
86 Teodora Petric Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 5:10.95
87 Alicia Fredriksson Kungsbacka Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 5:11.77
88 Johanna Andersson Medhanie Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 5:12.47
89 Ella Sjöbom Grums Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 5:12.69
90 Filippa Höglund Uddevalla Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 5:13.66
91 Emelie Sidén Järfälla Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 5:14.01
92 Agnes Jonasson Hudiksvalls Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 5:14.06
93 Nelly Ahmadi Vellinge-Näsets Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 5:14.07
94 Linnea Costa Caesar Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 5:14.39
95 Ella Röiseth Landskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 5:14.91
96 Julia Nilsson Simklubben Triton Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 5:15.00
97 Matilda Wassblad Uddevalla Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 5:15.07
98 Lina Dahlgren Kungsbacka Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 5:15.63
99 Ylva Andersson Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 5:15.81
100 Alva Johannesson Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 5:16.49
101 Jonna Möller Osby Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 5:17.08
102 Olivia Laaksonen Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 5:17.19
103 Agnes Holmblad Simklubben Elfsborg Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 5:17.30
104 Kerstin Cederlund Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 5:17.76
105 Joanna Sundqvist Upsala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 5:18.07
106 Natasha Olsson Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 5:18.84
107 Towe Andersson Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 5:19.70
108 Arwen Wikström Simklubben Ägir Sum-Sim 2018 Skellefteå 5:19.80
109 Ajla Causevic Vellinge-Näsets Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 5:19.91
110 Maja Björkbacka Eskilstuna Simklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 5:19.93
111 Isabelle Persson-Giribaldi Landskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 5:20.01
112 Greta Sjögren Motala Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 5:20.29
113 Beatrice Ask Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 5:20.98
114 Elin Gustafsson Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 5:21.07
115 Linnea Ranvert Simsällskapet Delfin Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 5:21.20
116 Isabella Hua Ringsjö Simklubb Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 5:21.23
117 Hilma Wahlström Upsala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 5:21.63
118 Leah Ljungerud Ängelholms Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 5:22.41
119 Alina Umbaeva Örebro Simallians SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 5:22.46
120 Ella Stensson Värnamo Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 5:23.13
121 Emilia Berg Simklubben Lödde Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 5:23.16
122 Heidi Nilsson Piteå Sim Sum-Sim 2018 Skellefteå 5:23.62
123 Linnéa Fabian Kungsbacka Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 5:25.46
124 Liv Axelsson Kristianstads SLS Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 5:26.01
125 Lisen Myrelid Upsala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 5:26.31
126 Klara Pantev Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 5:26.49
127 Agnes Löfgren Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 5:26.69
128 Lily Provencher Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 5:27.10
129 Julia Erkselius Simklubben Triton Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 5:28.00
130 Jennifer Norlén Simklubben Sydsim Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 5:28.19
131 Myra Ramström-Andersson Karlskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 5:29.02
132 Tilda Sundell Västerviks Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 5:29.71
133 Clara Frykberg Upsala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 5:29.85
134 Olivia Ericsson Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 5:30.11
135 Julia Blomqvist Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 5:30.16
136 Mara Nichitelea Värnamo Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 5:30.30
137 Veronika Ruzic S 71 Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 5:30.72
138 Emilia Åhlén Upsala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 5:31.04
139 Annika Lindberg Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 5:31.72
140 Tilde Sjöberg Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 5:32.74
141 Sandra Trigell Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 5:33.43
142 Stella Åqvist Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 5:33.65
143 Alice Nyström Oskarshamns Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 5:33.70
144 Hanna Andersson Kristianstads SLS Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 5:33.71
145 Hilda Nilsson-Halvardsson Sjöbo Simsällskap Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 5:35.23
146 Julia Hellström Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 5:35.84
147 Meja Boson Simklubben Ägir Sum-Sim 2018 Skellefteå 5:38.09
148 Hedda Baxmann Vellinge-Näsets Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 5:39.37
149 Emma Werner Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 5:39.39
150 Elena Seitzberg Simklubben Ran Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 5:40.67
151 Jacquline Rengbrandt Föreningen Trelleborg Sim Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 5:40.86
152 Tuva Lindvall Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 5:41.07
153 Isa Ekbladh Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 5:41.50
154 Emma Pjanic Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 5:43.51
155 Maja Rödin Vellinge-Näsets Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 5:43.58
156 Ella Heed Härnösands Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 5:44.23
157 Ida Eriksson Härnösands Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 5:51.01
158 Miki Prior Vellinge-Näsets Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 5:58.91
159 Maija Andersson Sollefteå Allmänna Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 6:03.15
160 Alva Lövström Sollefteå Allmänna Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 6:22.69
161 Signe Domeij Sollefteå Allmänna Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 7:20.49
- Nikki Berggren Varberg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska DNF
- Mimmi Palm Sjöbo Simsällskap Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra DNS
- Lova Rodin Uddevalla Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska DNS

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner