Totala Resultat

Nedan visas alla resultat från följande tävlingar :
Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra Uppdaterad: 2018-11-10 09:40:15
Sum-Sim 2018 Skellefteå Uppdaterad: 2018-11-10 09:42:58
SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska Uppdaterad: 2018-11-10 09:35:12
Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra Uppdaterad: 2018-11-10 09:35:20
Sum-Sim Regionfinal Östsvenska Uppdaterad: 2018-11-10 09:39:02
Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska Uppdaterad: 2018-11-10 09:40:58
SUM-SIM Regionsfinal Stockholm Uppdaterad: 2018-11-10 09:35:46

200m frisim flickor 14, Uppdaterad: 2018-11-10 09:42:58

# Förnamn Efternamne Förening Tävling
1 Kristina Orban Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:05.78
2 Tyra Littorin Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:09.19
3 Ebba Bladh Hazard Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:09.63
4 Elsa Andersson Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:10.05
5 Thilde Smedbäck Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:10.12
6 Maja Blomliden Simklubben Triton Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:10.35
7 Mica Nolén Simklubben Triton Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:10.66
8 Thea Brünjes Kiviks Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:10.82
9 Johanna Edgren Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:10.96
10 Nina Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:11.47
11 Ella Gutenwik Simklubben Hajen Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:11.70
12 Sara Hopmark Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:11.75
13 Julia Osterman Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:11.88
14 Michelle Wissinger Väsby Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:12.15
15 Olivia Gustafsson Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:12.58
16 Clara Bergh Söderhamns Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:12.66
17 Filippa Eklund Söderhamns Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:13.04
18 Tea Winblad Kalmar Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:13.11
19 Emma Ragnarsson Simsällskapet Delfin Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:13.72
20 Cajsa Wöhl Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:13.89
21 Ella Bolmstrand Stockholms Kappsimningsklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:14.04
22 Selma Holmer Turebergs Simklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:14.15
23 Sofia Henningsson Skövde Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:14.61
24 Anna Mattila Väsby Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:14.90
25 Hanna Degerlund Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:15.05
26 Wilma Svensson Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:15.08
27 Amanda Takala Väsby Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:15.47
28 Nora Rogö Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:15.93
29 Ida Lithner Säffle Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:16.38
30 Sofie Persson Simklubben Elfsborg Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:16.55
31 Liv Elgaard Fonnesbech Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:16.58
32 Julia Olsson Kiviks Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:16.68
33 Elina Leijonqvist Järfälla Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:16.91
34 Tindra Håbro Karjanmaa Täby Sim SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:17.07
35 Johanna Bagelius Stockholms Kappsimningsklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:17.11
36 Moa Holmquist Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:17.20
37 Nina Podric Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:17.27
38 Hilda Eriksson Uddevalla Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:17.38
39 Ida Kristiansson Skövde Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:17.45
40 Matilda Olausson Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:17.46
41 Elise Tegin Lindesbergs Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:17.78
42 Kornelia Pavlovic Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:17.84
43 Madison Lind Simklubben S 02 Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:17.91
44 Astrid Nilsson Osby Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:18.22
45 Elin Lindqvist Järfälla Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:18.35
46 Agnes Olsson Bureå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 2:18.50
46 Saga Boråker Sandvikens Sim och Hoppklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:18.50
48 Evelina Wester Uddevalla Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:19.04
49 Vilma Lindberg Södertälje Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:19.07
50 Polina Zhirkova Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:19.11
51 Irma Nilsson Ystads Simsällskap Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:19.27
52 Veronika Hiram Södertörns Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:19.36
53 Tyra Öhlin Simklubben Triton Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:19.58
54 Tove Gustafsson Alvesta Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:19.61
55 Agnes Hildebrand Westerberg Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:19.65
56 Astrid Engström Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:19.91
57 Helmi Swanson Gävle Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:20.01
58 Clara Sandberg Simklubben 1970 Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:20.49
59 Julia Jonsson Falköpings Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:20.51
60 Tuva Edvinsson Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:20.58
61 Elsa Jonsson Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:20.82
62 Anna Wainikka Simklubben Neptun SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:20.88
63 Kajsa Söderholm Vellinge-Näsets Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:20.89
64 Maya Wallström Vellinge-Näsets Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:21.15
65 Lia Bromander Simklubben S 02 Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:21.26
66 Alice Fransson Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:21.30
67 Alva Abrahamsson Eskilstuna Simklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:21.81
68 Filippa Bolling Täby Sim SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:21.85
69 Emelie Ek-Värn Landskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:21.86
70 Matilda Liljekvist Simklubben Sydsim Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:21.89
71 Tyra Strömbom Söderhamns Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:21.91
72 Louise Hertegren Järfälla Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:21.94
73 Amanda Viksten Upsala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:21.95
74 Ella Persson Ängelholms Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:22.12
75 Isabel Persson Simklubben Triton Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:22.31
76 Hanna Persson Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:22.35
77 Felicia Göthberg Järfälla Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:22.50
78 Alice Karlsson Kungsbacka Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:22.60
79 Tova Kjellberg Föreningen Trelleborg Sim Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:22.72
80 Lovisa Fantenberg Väsby Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:22.75
81 Ella Westerlund Simklubben 1970 Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:22.78
82 Alva Claesén Västerviks Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:22.80
83 Elsa Lövquist Simklubben Neptun SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:23.20
84 Thea Greco Karlskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:23.50
85 Johanna Fransson Oskarshamns Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:23.60
86 Isabel Smideberg Simklubben Lödde Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:23.79
87 Wilma Nilsson S 71 Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:24.08
88 Ella Engelgren Stockholms Kappsimningsklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:24.23
89 Frida Florén Gävle Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:24.36
90 Tindra d'Aubigné Simklubben Hajen Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:24.42
91 Ida Nygren Botkyrka-Rönninge Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:24.45
92 Moa Rödin Uddevalla Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:24.64
93 Minea Dautbegovic Karlstads Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:24.85
94 Malva Morell Upsala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:25.11
95 Linnea Liljenfors Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:25.34
96 Lova Persson Simklubben Hajen Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:25.41
97 Juni Rogström Gävle Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:25.69
98 Elin Furingsten Skuru Idrottsklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:25.73
99 Astrid Virén Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:25.82
100 Moa Krekus Luleå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 2:26.09
101 Maja Frejd Södertörns Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:26.23
102 Isabelle Grönlund Njurunda Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 2:26.25
103 Hannah Haux Täby Sim SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:26.56
104 Elina Wang Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:26.78
105 Ida Jeppsson Simklubben Triton Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:26.79
106 Olivia Pantzar Simklubben Hajen Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:26.99
106 Maja Olofsson Osby Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:26.99
108 Nella Silfwergård Wisby Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:27.10
109 Moa Kvarnlöf Sandvikens Sim och Hoppklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:27.30
110 Filippa Karlsson Katrineholms Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:27.43
111 Lovisa Yngvesson Simklubben Sydsim Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:27.58
112 Saga Hållander Örnsköldsviks Allmänna SS Sum-Sim 2018 Skellefteå 2:27.77
113 Felicia Zander Ängelholms Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:27.78
114 Ebba Ringström Simklubben Triton Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:27.90
115 Tuva Gustavsson Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:27.96
115 Ebba Skoog Simklubben Elfsborg Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:27.96
117 Sofia Högdin Upsala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:28.24
118 Anya Chen Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:28.35
119 Ellen Persson Mariestads Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:28.40
120 Fanny Hess Landskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:28.74
121 Julia Nilsson Simklubben Lödde Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:28.75
122 Tilde Klehn Simklubben Lödde Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:28.84
123 Tilde Nordström Uddevalla Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:29.09
124 Annie Seppälä Anderstorps Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:29.39
125 Nelly Hansson Ängelholms Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:29.74
126 Wilma Pettersson Hallsberg Kumla Simklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:29.76
127 Alice Hässlebro Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:29.86
128 Erica Segerström Karlstads Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:29.88
129 Rebecka Ungureanu S 71 Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:30.26
130 Alma Mårtensson Simklubben Hajen Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:30.56
131 Alice Devinder Vellinge-Näsets Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:30.58
132 Tyra Östberg Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 2:30.92
133 Johanna Hofvendahl Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:31.80
134 Leia Beijron Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 2:32.60
135 Alice Eriksson Simklubben Ägir Sum-Sim 2018 Skellefteå 2:33.28
136 Amanda Boson Simklubben Ägir Sum-Sim 2018 Skellefteå 2:33.31
137 Ellen Lovinge Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:33.41
138 Klara Pettersson Upsala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:33.45
139 Nova Norlander Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 2:34.15
140 Emilia Eriksson Motala Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:34.16
141 Ebba Lindblom Njurunda Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 2:34.45
142 Nova Johansson Filipstads Simklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:34.63
143 Clara Renström Halling Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 2:34.87
144 Maja Arnell Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:35.37
145 Kasandra Svan Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:35.41
146 Sofija Bojovic Finspångs Simklubb Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:36.31
147 Lovisa Rohlin Kappsimningsklubben Karpen Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:36.32
148 Moa Berglund Härnösands Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 2:37.71
149 Irene Nasta Simklubben Ägir Sum-Sim 2018 Skellefteå 2:38.35
150 Ebba Johansson Klippans Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:38.59
151 Ronja Widell Härnösands Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 2:41.46
152 Viktoria Loo Kalmar Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:41.68
153 Alice Kroon Ronneby Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:42.71
154 Ida Nyberg Simklubben Ägir Sum-Sim 2018 Skellefteå 2:43.98
155 Ella Wesslau Simklubben Ägir Sum-Sim 2018 Skellefteå 2:44.65
156 Linnea Engström Sollefteå Allmänna Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 2:44.94
157 Maria Miñana Juan Västerviks Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:46.14
158 Elin Öberg Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 2:46.38
159 Kristina Vestman Härnösands Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 2:51.83
160 Amanda Hedberg Bureå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 2:59.05
- Maja Nyberg Karlskoga Simförening SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska DSQ
- Vilma Andersson Föreningen Trelleborg Sim Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra DSQ
- Elsa Kanth Falkenbergs Simklubb Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska DNS

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner