Totala Resultat

Nedan visas alla resultat från följande tävlingar :
Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra Uppdaterad: 2018-11-11 18:03:19
Sum-Sim 2018 Skellefteå Uppdaterad: 2018-11-11 18:28:09
SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska Uppdaterad: 2018-11-11 18:20:05
Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra Uppdaterad: 2018-11-11 18:11:55
Sum-Sim Regionfinal Östsvenska Uppdaterad: 2018-11-11 18:33:33
Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska Uppdaterad: 2018-11-11 18:36:10
SUM-SIM Regionsfinal Stockholm Uppdaterad: 2018-11-11 18:22:35

100m fjärilsim flickor 15-16, Uppdaterad: 2018-11-11 18:36:10

# Förnamn Efternamne Förening Tävling
1 Edith Jernstedt Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:01.03
2 Mellie Wijk Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:02.82
3 Emilia Rönningdal S 71 Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:03.10
4 Annie Hegmegi Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:03.18
5 Isabelle Sering Föreningen Trelleborg Sim Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:03.22
6 Carolina Jonsson Södertälje Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:03.51
7 Elvira Mörtstrand Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:03.84
8 Linn Rosenius Karlskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:04.56
9 Tova Magnusson Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:04.78
10 Angelina Agrell Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:04.80
11 Elin Peng Väsby Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:04.98
12 Klara Possman Södertörns Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:05.18
13 Cornelia Johansson Örebro Simallians SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:05.20
14 Amanda Jobs Falu Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:05.33
15 Filippa Malmström Södertälje Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:05.38
16 Maja Byström Örnsköldsviks Allmänna SS Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:05.43
17 Olivia Hansson Kiviks Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:05.73
18 Clara Steen Sjöbo Simsällskap Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:05.80
19 Edith Axelsson-Wiesel Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:05.83
20 Johanna Andersson Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:06.10
21 Tilde Morin Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:06.14
22 Elise Öberg Njurunda Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:06.17
23 Sofia Åstedt Simklubben Elfsborg Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:06.26
24 Linn Herlin Spårvägen Simförening SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:06.33
25 Linnéa Persson Kappsimningsklubben Karpen Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:06.41
26 Jennifer Bergström Åkersberga Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:06.53
27 Gloria Muzito Njurunda Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:06.59
28 Vera Karlsson Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:06.86
29 Karin Widerberg Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:06.94
29 Elsa Bergh Njurunda Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:06.94
31 Sara Nyqvist Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:07.14
31 Linn Suchomel Skövde Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:07.14
33 Ditte Oredsson Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:07.15
34 Sofia Voigt Solna Sundbyberg SS 04 SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:07.33
35 Klara Eklöf Stockholms Kappsimningsklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:07.71
36 Alicia Johansson Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:07.75
37 Smilla Malm Täby Sim SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:07.83
38 Matilda Hoff Landskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:07.84
39 Jennifer Nyblom Täby Sim SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:07.97
40 Felicia Järvikari Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:07.98
41 Embla Börjesson Täby Sim SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:08.16
42 Selma Avdic Simklubben S 02 Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:08.21
42 Clara Sjöstedt Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:08.21
44 Hannah Hemberg Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:08.33
45 Nadia Welin-Berger Södertälje Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:08.52
45 Clara Örnhem Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:08.52
47 Wilma Holmertz Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:08.71
48 Lina Rehnman Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:08.82
49 Josephine Ålenius Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:08.98
50 Alva Back S77 Stenungsund Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:09.17
51 Sofia Walsh Stockholmspolisens IF SF SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:09.19
52 Saga Bodsjö Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:09.20
53 Johanna Ingner Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:09.21
54 Rebecca Policastro Järfälla Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:09.22
55 Maja Eriksson Eskilstuna Simklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:09.28
56 Ebba Hellzén Ängelholms Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:09.34
56 Elin Gunnarsson Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:09.34
58 Moa Olofsson Osby Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:09.36
59 Alva Wardrum Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:09.38
60 Amanda Nilsson Södertörns Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:09.39
61 Amanda Weiding Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:09.46
62 Alma Torkelsson Osby Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:09.57
63 Astrid Nilsson Turebergs Simklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:09.82
64 Tindra Aminoff Simklubben Elfsborg Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:09.89
65 Josefine Stenman Hallsberg Kumla Simklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:09.90
66 Cornelia Almqvist Varberg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:09.98
67 Alice Skoglund Vellinge-Näsets Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:10.09
68 Jazmina Hedqvist Hvetlanda Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:10.12
69 Nathalie Pettersson Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:10.13
70 Alma Sandberg Ängelholms Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:10.14
71 Sara Kjellnäs Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:10.15
72 Anna-Luisa Permarker S 71 Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:10.24
73 Filippa Jakobsson Simklubben Ägir Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:10.31
74 Josefine Åhlund Örebro Simallians SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:10.45
75 Elin Bergman Väsby Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:10.56
76 Ellie Geigel Varberg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:10.63
77 Saga Nyborg Kristianstads SLS Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:10.66
78 Linnéa Lindh Landskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:10.67
79 Darja Koutchinskaia Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:10.85
80 Emilia Karlberg Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:10.91
81 Amayah Bergman Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:11.10
82 Alva Högberg Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:11.21
83 Maria Bang Stockholmspolisens IF SF SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:11.31
84 Freja Werker Simklubben Hajen Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:11.52
85 Hedda Ferm Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:11.56
86 Wilma Wenden Bureå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:11.64
87 Martina Karlsson Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:11.71
88 Julia Häglund Turebergs Simklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:11.84
89 Emelie Lindström Väsby Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:11.88
90 Emilia Wullrich Spårvägen Simförening SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:11.91
91 Emilia Hedman Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:11.98
92 Ida Larsson Vellinge-Näsets Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:12.04
93 Karla Stjepanetic Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:12.15
94 Matilda Ringbom Tyresö Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:12.21
95 Nikita Kapron Skövde Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:12.31
96 Signe Kåberg Simklubben S 02 Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:12.37
97 Lovisa Malm Spårvägen Simförening SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:12.48
98 Tilda Carlsson Motala Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:12.56
99 Cornelia Sundqvist Simklubben Elfsborg Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:12.59
100 Natalie Stjärnås Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:12.63
101 Alma Lindberg Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:12.65
101 Lena Årebo Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:12.65
103 Emma Larsson Borlänge Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:12.81
104 Magdalena Hagsten Skarda Örebro Simallians SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:12.87
105 Elsa Wahlbeck Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:12.91
106 Victoria Danielsson Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:12.95
107 Emmie Davis Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:13.00
108 Wilma Christensen Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:13.25
109 Ebba Holmdahl Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:13.27
110 Elida Hansson Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:13.29
111 Elsa Linné Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:13.53
112 Agnes Gustafsson Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:13.62
112 Sofia Båvenäs Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:13.62
114 Hannah Olsson-Lindhé Föreningen Trelleborg Sim Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:13.64
115 Ruth Risberg Skellefteå Simklubb Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:13.67
116 Nellie Myrlander Nässjö SLS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:13.86
117 Emma Lundmark Solna Sundbyberg SS 04 SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 1:13.95
118 Aurora Nilsson Karlskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:14.05
119 Elin Svensson Vellinge-Näsets Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:14.09
120 Matilda Lantz Upsala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:14.29
121 Melina Sundström Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:14.37
122 Gabriella Wivsätter Simklubben Sydsim Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:14.40
123 Olivia Sandberg Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:14.57
124 Frida Skåring Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:14.78
125 Michaela Ruzic S 71 Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:14.80
126 Sara Melgar Ystads Simsällskap Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:14.82
127 Femke van Zonneveld Borlänge Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:14.83
128 Clara Gustavson Karlstads Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:14.87
129 Nelly Antlöv Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:14.88
130 Erica Ivansson Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:14.91
131 Julia Holmberg Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:14.96
132 Tina Hopmark Kungsbacka Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:15.14
133 Felicia Tubbin Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:15.18
134 Pauline Grubb Grums Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:15.28
135 Louise Andersson Kungsbacka Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:15.60
136 Ella Haraldsson Hvetlanda Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:15.83
137 Matilda Hallman Simklubben 1970 Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:15.92
138 Alexandra Petersen Simsällskapet Delfin Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:16.03
139 Elvira Eriksson Ystads Simsällskap Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:16.24
140 Astrid Gustafsson Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:16.65
141 Jennifer Jingmark Värnamo Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:16.85
142 Lovisa Svensson Värnamo Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:16.90
142 Johanna Persson Härnösands Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:16.90
144 Maria Dehgani Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:16.91
145 Maja Nilsson Gävle Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:16.92
146 Tilda Arthursson Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:17.00
147 Emma Bontidean Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:17.06
148 Nora Björklund Oskarshamns Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:17.14
149 Tess Viggeborn Simklubben Ägir Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:17.63
150 Isabel Åhrström Örnsköldsviks Allmänna SS Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:17.73
151 Wilma Carlheim Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:17.99
152 Emma Alfredeen Upsala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:18.00
153 Nicole Ahlbeck Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:18.12
154 Ellinor Stenhård Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:18.23
155 Emelie Ohlin Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:18.40
156 Mathilda Kamper-Johnsson Vellinge-Näsets Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:18.44
157 Malla Myrelid Upsala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:18.83
158 Mikaela Virc Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:18.86
159 Hilma Broden Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:18.89
160 Sofia Lund Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:18.97
161 Viola Berlin Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 1:19.18
162 Lea Edvardsson Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:19.23
163 Saga Persson Njurunda Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:19.54
164 Bianca Jarbsjö Ängelholms Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:19.62
165 Lotta Larsson Wermelin Njurunda Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 1:21.08
166 Felicia Karlsson Osby Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:21.27
167 Astrid Nyblom Karlskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:21.48
168 Engla Löfström Ronneby Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:21.76
168 Agnes Torén Anderstorps Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:21.76
170 Filippa Sjöholm Sundström Örebro Simallians SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:21.92
171 Sabina Rosengren Sjöbo Simsällskap Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:23.14
172 Alice Johansson Bålsta Simklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:23.26
173 Tindra Åkerblom Hvetlanda Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 1:23.34
174 Matilda Ek Karlskoga Simförening SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:23.46
175 Linnea Nimander Simklubben Ran Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 1:24.83
176 Agnes Delen Abrahamsson Kappsimningsklubben Karpen Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 1:25.06
177 Linnea Bergqvist Upsala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 1:26.98
- Moa Hammarbäck Karlskoga Simförening SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska DNS

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner