Kokonaistilanne

Kilpailuiden tulokset löytyvät alta :
IKM 2020 Etelä-Suomi 1 Päivitetty: 2020-10-31 11:09:32
IKM 2020 Etelä-Suomi 2 Päivitetty: 2020-10-31 11:11:14
IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi Päivitetty: 2020-10-31 11:07:36
IKM 2020 Keski/Itä-Suomi Päivitetty: 2020-10-31 11:07:20
IKM 2020 Länsi-Suomi Päivitetty: 2020-11-01 18:49:48
IKM 2020 Pohjois-Suomi Päivitetty: 2020-10-31 11:00:36
IKM 2020 Varsinais-Suomi Päivitetty: 2020-10-31 10:59:43

1, T11,12,13,14,15 100m RU Finaali, Päivitetty: 2020-11-01 18:49:48
11 - 11

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Janna Saloniemi TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:23.88
2 varpu saastamoinen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:23.97
3 Cecilia Lietzén Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:25.01
4 Siiri Attola Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:25.87
5 Alisa Myllykoski Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:26.02
6 Helmi Koivisto Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:26.21
7 Helmi Hinkka Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:28.18
8 Aida Laukkanen Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:29.08
9 Alysa Saarelainen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:29.15
10 Kerttu Kiiski Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:29.58
11 Venla Hoffren Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:29.65
12 Erica Kovanen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:29.70
13 Liinu Nevalainen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:30.07
14 Josefiina Kinos Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:30.24
15 Minea Ruusu Haminan Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:30.44
16 Lotta Kylmälä Haminan Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:30.67
17 Ilona Kallio Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:31.62
18 Nevia Viuhkola Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:31.85
19 Vilma Päivärinta Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:32.21
20 Elli Himanen Mikkelin Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:32.39
21 Minja Yli-Tainio Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:33.12
22 Amelie Hillers Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:33.20
23 Matilda Aino Ellen Karvonen Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:33.42
24 Lisette Schaper Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:33.50
25 Olivia Saukko TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:33.66
25 Sofia Danska Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:33.66
27 Nea Hellsten Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:33.79
28 Julia Lampinen Kampuksen Plaani IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:33.80
29 Veera Linna Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:33.98
30 Adele Luukkonen TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:34.16
31 Saimi Lylander Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:34.30
32 Selma Syrjänen Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:34.62
33 Skylar Graves Tuusulan Uimaseura ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:34.70
34 Aljean Kippola Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:34.73
35 Minni Koskivirta Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:34.79
36 Meea Kinnunen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:34.85
37 Neela Poropudas Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:35.16
38 Mira Marttila Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:35.26
39 Saana Kalasniemi Kemin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:35.43
40 Netta Moilanen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:35.58
41 Miina Vatanen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:35.75
42 Minea Moisio TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:36.27
43 Anni Eskelinen Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:36.48
44 Silja Soininen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:36.75
45 Noora Ekman TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:37.08
46 Aino Isrikki Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:37.11
47 Matilda Hirvelä Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:37.44
48 Unna Palaste Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:37.47
49 Luna Lauhava-Kääriäinen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:37.68
50 Vivian Oker-Blom Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:38.00
51 Neela Juvonen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:38.36
52 Ava Herranen Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:38.54
53 Enni Sinkko Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:38.55
54 Laura Haikola Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:38.68
55 Elle Liikkanen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:38.84
56 Alina Niittymäki Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:39.17
57 Ylva Holmberg Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:39.32
58 Aino Hakkarainen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:39.77
59 Meimi Heikell Kokkolan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:39.88
60 Sara Laukkanen Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:39.94
61 Emma Kaivola Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:40.30
62 Sara Uski Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:40.36
63 Ida Tuomola Hämeenlinnan Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:40.37
64 Lina Koivulahti Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:41.13
65 Milla Säkkinen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:41.15
66 Lili Kannisto Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:41.16
67 Noora Kuosmanen Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:41.51
68 Nea Hovinmäki Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:41.99
69 Milda Leppäluoto Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:42.12
70 Kaisa Majasaari Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:42.51
71 Veera Tawast Simmis Grani IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:42.91
72 Kerttu Mätäsjärvi Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:43.04
73 Elsa Idman Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:43.13
74 Aino Koivuluoma Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:43.24
75 Mette Kurtti Lapuan Virkiä IKM 2020 Länsi-Suomi 1:43.26
76 Kerttu Ylinen Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:43.47
77 Hilla Pajula Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:43.79
78 Vanessa Nylund Simmis Grani IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:43.85
79 Ulpu Nissi Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:44.02
80 Aurora Känsälä Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:44.11
81 Saimi Siika-aho Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:44.21
82 Pinjasisko Isoaho Vaajakosken Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:44.26
83 ellen koponen Tuusulan Uimaseura ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:44.48
84 Jenni Mikkonen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:44.72
85 nelli savisto Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:44.77
86 Ines Kuorilehto Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:44.85
87 Sanni Pellikainen Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:45.15
88 Mona Hankavuori Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:45.46
89 Isabel Meriläinen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:45.50
90 Oona Pölönen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:45.60
91 Aino-Tuulia Ponto Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:45.73
91 Senni Sevenius Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:45.73
93 Elsa Mänttäri Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:46.18
94 Amelie Halkosaari Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:46.35
95 Venny Snellman Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:46.38
96 Ellen Marjamaa Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:47.02
97 Senni Soininen Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:47.11
98 Odessa Rukakoski Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:47.41
99 Sofia Sundell Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:47.59
100 Viivi Heikkinen Nurmijärven Uinti IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:47.85
101 Aada Tuononen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:47.89
102 Hanna-Mari Kuisma Nurmijärven Uinti IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:48.71
103 Alma Mänttäri Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:48.77
104 Renata Niidusaar Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:49.11
105 Veera Kaksonen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:49.48
106 Aada Kanervo Uimaseura Kaarina IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:50.22
107 Lumi-Tuulikki Parkkonen Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:50.74
108 Emma Ranta Nurmijärven Uinti IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:50.76
109 Jenna Tuomainen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:50.82
110 Leonina Haapanen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:51.60
111 Pinja Kärkkäinen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:51.84
112 Siiri Karhulahti Kokkolan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:52.22
113 Siiri Lintala Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:52.47
114 Ida Hirvonen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:52.52
115 Ella Liimatainen ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:52.92
116 Anna-Maria Ganchev Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:53.20
117 Emmi Sintonen Simmis Grani IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:53.48
118 Hilkka Salo Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:53.95
119 Juuli Pulkkinen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:54.29
120 Enni Kyntömaa Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:54.47
121 Tuuli Leinonen Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:54.54
122 Matilda Ådjers Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:54.97
123 Ea Paajanen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:55.15
124 Cassandra Most ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:55.33
125 Minea Kangas Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:55.39
126 Emilia Valtonen Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:55.44
127 Enna Alasuutari Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:55.48
128 Miina Mäkinen Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:55.70
129 Emilia Syrjä Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:57.33
130 Sofia Lam Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:57.88
131 Venni Niemi Nurmijärven Uinti IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:58.14
132 Elsa Myllyniemi Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:58.23
133 Aura Kouri Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:59.25
134 Iina Lehtinen Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:59.54
135 Aino Ritola Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 2:02.67
136 Veera Sinisalo Jämsänkosken Ilves IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 2:02.88
137 Ania Höttönen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 2:05.09
138 Inka Jäntti Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 2:05.66
139 Sunná-Maaria Jomppanen Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi 2:06.99
140 Sofia Marjamäki Lapuan Virkiä IKM 2020 Länsi-Suomi 2:07.37
141 Minja Kelloniemi Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 2:08.25
142 Siiri Kiljunen Kuopion Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 2:09.77
143 Lova Sofia Elisabeth Sandberg Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 2:12.62
144 Peppi Viljanen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 2:14.47
145 Rinja Nikunlassi Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 2:15.10
146 Peppi Pohjanen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 2:16.80
147 Khokola Nasiry Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 2:26.83
148 Eeva Pirttimäki Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 2:35.18
149 Sofia Wigelius Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 2:44.25
- Alina Kärki Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi DSQ
- Fanni Blom Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi DSQ
- Vilma Keski-Korsu Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi DSQ
- Iita Helminen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi DSQ
- Vilma Korkalainen Voikkaan Viesti IKM 2020 Keski/Itä-Suomi DSQ
- Tyyne Lehto Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi DSQ
- Sofiia Titova ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 DSQ
- Eden Maoz Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 DSQ

1, T11,12,13,14,15 100m RU Finaali, Päivitetty: 2020-11-01 18:49:48
12 - 12

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Linnea Heikkilä Simmis Grani IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:16.37
2 Riialiina Kiljala Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:17.01
3 Veera Knuutila Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:20.57
4 Nicola Burman Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:21.28
5 Veera Mustonen Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:22.02
6 Nelli Kiho Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:22.24
7 Maija Mikkonen Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:22.70
8 viivi Elonen Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:23.21
8 Vilja Säntti Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:23.21
10 Ella Hynönen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:24.24
11 Lotta Torppa Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:24.29
12 Sira Katavisto ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:24.65
13 Anri Parviainen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:25.03
14 Helmi Kittelä Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:25.26
15 Fiia Immonen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:25.94
16 Emilia Wall Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:26.22
17 Emilie Sjösten Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:26.42
18 Netta Korkalainen Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:26.94
19 Jonna Kurki Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:27.33
20 Albertiina Kotkaniemi Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:27.37
21 Awa Laukkanen Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:27.69
22 Friida Prittinen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:27.73
23 Anni Kahlos Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:28.05
24 Ameli Pitrè Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:28.65
25 Saga Linnosaari Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:29.22
26 Kaisa Heikkinen Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:29.38
27 Senja Pakkanen Kankaanpään Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:29.53
28 Saara Pakomäki Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:29.61
29 Laura Lehtoila ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:29.74
30 Melissa Paukkunen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:29.87
31 Ada Tuurna Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:29.89
32 Ella Määttä Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:30.08
33 Eedi Imppola Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:30.23
34 Olivia Riekki Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:30.26
35 Oona Valtonen TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:30.39
36 Anna Rajakangas Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:30.41
37 Sonja Aho Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:30.50
38 Anna Ryhänen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:30.52
39 Selma Laukkanen Alavuden Urheilijat IKM 2020 Länsi-Suomi 1:30.90
40 Kea-Erin Saarinen ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:31.03
41 Isabel Kykyri Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:31.08
42 Iiris Myllymäki TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:31.36
43 Amaya Luukkonen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:31.37
44 Laura Rytilahti Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:31.45
45 Sofia Hämäläinen Nokian Pyry IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:31.61
46 Martta Mäkinen TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:31.74
47 Saga Räikkönen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:31.75
48 Sara Jaatinen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:31.85
49 Aino Karvinen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:32.04
50 Pinja Hacklin Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:32.46
51 Riinu Hotulainen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:32.62
52 Chiara Kippola TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:32.90
53 Venla Päivärinta Ilmajoen Kisailijat IKM 2020 Länsi-Suomi 1:33.04
54 Saaga Pitkänen Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:33.08
55 Veera Ahvenainen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:33.14
56 Milena elomaa Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:33.17
57 Anni Lämpsä Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:33.24
58 Lilja Hirsikko ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:33.29
59 Iiris Myllymäki Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:33.38
60 Minea Emilia Pursiainen Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:33.77
61 Lotta Martikainen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:33.88
62 Iida Pennanen TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:34.29
63 Selma Ala-Karvia Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:34.43
64 Sofia Räihä Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:34.46
65 Jade Brelo Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:34.64
66 Ronja Pyrhönen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:34.66
67 Irina Karvonen Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:34.69
68 Minea Mäentausta Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:35.10
69 Iisa Vanne Swimming Team Rauma IKM 2020 Länsi-Suomi 1:35.18
70 Siiri Nivukoski Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:35.20
71 Nana Murtomäki Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:35.91
72 Luisa Zurban Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:35.97
73 Matilda Saarinen Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:36.06
74 Arina Bogdanova Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:36.20
75 Sagdiana Rakhimova Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:36.28
76 Moona Leinonen Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:36.57
77 Emma Palmos Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:36.97
78 Oona Keula Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:37.36
79 Liina Ylinen Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:37.51
80 Viivi Vainoniemi Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:37.74
81 Moona Anttila Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:37.75
82 Hilla Niemi Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:37.80
83 Hanna Zautasvili Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:37.83
84 Leonie Hildén Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:37.84
85 Paulina Pessi Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:37.93
86 Lotta Luotola Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:38.20
87 Amanda Ruusuvaara Uimaseura Kaarina IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:38.65
88 Iina Pihlaja Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:38.86
89 Hanna Vänni Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:38.90
90 Milla Mikkonen Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:38.93
91 Nelly Åström Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:39.21
92 Maija Kuisma Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:39.43
93 Iiris Lukkariniemi Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:39.45
94 Shreshta Balajee Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:39.46
95 Ella Lindholm Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:39.65
96 Nella Kuivanen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:39.77
97 Auroora Kurttila Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:39.81
98 Iina Hakulinen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:39.87
99 Aino Sarvilahti Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:40.05
100 Heidi Huppunen Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:40.11
101 Minttu Mäkihannu TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:40.24
102 Leena Tissari Kuopion Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:40.41
103 Iina Mäensivu Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:40.48
104 Diana Levchenko Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:40.60
105 Julia Luomakortes Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:40.80
106 Mai Hirvilammi Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:41.19
107 Olga Kaiser ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:41.44
108 Veera Vilhelma Kiukkonen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:41.53
109 Saara Virtanen Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:41.72
110 Jenna Rantanen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:41.87
111 Peppi Vartiainen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:41.97
112 Tessa Herronen Kokkolan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:42.06
113 Siiri Oravainen Kuopion Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:42.08
114 Minttu-Ilona Saine Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:42.29
115 Eerika Häcklin Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:42.34
116 Pinja Metsäpelto Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:42.49
117 Adela Sundberg Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:42.57
118 Iiris Pajamo Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:42.65
118 Emmi Pernaa Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:42.65
120 Emilia Ådjers Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:42.73
121 Emmi Jokinen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:42.81
122 Alisa Nyman Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:42.82
123 Sanni Hakulinen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:43.19
124 Isla Puranen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:43.47
125 Taimi Tynkkynen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:43.50
126 Emilia Karulina Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:43.86
127 Enni Falk Tuusulan Uimaseura ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:44.15
128 Elsa Kähäri Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:44.33
129 Aurora Pimenoff Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:44.41
130 Venla Viitaluoma Hämeenlinnan Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:44.47
131 Aada Vataja Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:44.75
132 Ava Hannula Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:44.93
133 Sarisha Agarwal Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:44.97
134 Tiia Mattila Uinti-Vakka IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:45.47
135 Aino Jämsä Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:45.50
136 Mea Ingram Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:45.57
137 Siiri Mäkelä Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:45.86
138 Linda From Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:45.89
139 Elsa Salminen Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:45.99
140 Peppi Lintilä Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:46.00
141 Sanja Joensuu Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:46.25
142 Kiira Rasilahti Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:46.71
143 Iida Eskola Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:46.83
144 Viiu Levola TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:47.12
145 Eevi Klaara Orenshtein Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:47.13
146 Raakel Rihte Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:47.15
147 Pinja Kotakoski Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:47.20
148 Aliisa Kunttu Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:47.61
149 Olivia Gadd Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:47.80
150 Mikaela Heiman Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:47.91
151 Pihla Lehtivuori TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:48.50
152 Ada-Sofia Juntunen Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:48.81
153 Sinja-Minnea Riekko Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:49.37
154 emma ahokas Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:49.95
155 Nea Niemi Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:50.16
156 Alissa Silfver Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:50.17
157 Lotta Juvonen Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:50.57
158 Netta Kivelä Loimaan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:50.85
159 Emma Hakanen Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:50.96
160 Veera Hiltunen ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:51.06
161 Oona Alanko Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:51.10
162 Lotta Laine Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:51.95
163 Ursula Tamminen Nurmijärven Uinti IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:52.19
163 Meea Marjamäki Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:52.19
165 Ronja Taskinen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:52.27
166 Louna Kiuru Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:53.07
167 Sandra Roivas Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:53.08
168 Sissi Viitasaari Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:54.36
169 Ella Hatanpää Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:54.74
170 Verna Haapalainen Kajaanin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:55.15
171 Ia Vesterlund Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:55.23
172 Sophie Campbell Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:56.98
173 Lilja Malkavaara Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:57.30
174 Sini Ylipelkonen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:58.69
175 Emilia Taipalus Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 2:01.40
176 Enna Hautero Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 2:01.49
177 Kerttu Leinonen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 2:02.10
178 Anni Jylhä Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 2:02.85
179 Ilona Kokko Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 2:04.87
- Vilma Raatikainen Kuopion Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi DSQ
- Lotte Borremans Nurmijärven Uinti IKM 2020 Etelä-Suomi 2 DSQ
- Eveliina Salo Loimaan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi DSQ
- Jasmin Salo Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi DSQ
- Ida-Linnea Nelimarkka Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi DSQ
- Vanamo Huotari Kajaanin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi DSQ

1, T11,12,13,14,15 100m RU Finaali, Päivitetty: 2020-11-01 18:49:48
13 - 13

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Matilda Leppänen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:15.65
2 Tuuli Peltola Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:16.08
3 Kaisa Keränen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:16.43
4 Milka Marjakaarto Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:16.49
5 Sofia Palojärvi Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:17.30
6 Salli Sepponen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:17.69
7 Hertta Nieminen Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:17.70
8 Joanna Högback Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:18.18
9 Pinja Niskanen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:18.20
10 Siiri Haverinen Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:18.22
11 Eerika Ekdahl Nivalan Saukot IKM 2020 Länsi-Suomi 1:18.41
12 Jenni Korkeamäki Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:18.44
13 Petra Nieminen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:18.59
14 Mirelle Hirsiniemi Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:18.76
15 Iinu Tiainen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:18.85
16 Esra Ergüner Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:18.99
17 Anni Mäki-Hokkonen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:19.46
18 IIda Tawast Simmis Grani IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:20.00
19 Inka Hämäläinen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:21.32
20 Saimi Kiviniemi Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:21.51
21 Veera Malmelin Nokian Pyry IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:21.61
22 Vilma Vatanen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:21.65
23 Linnea Koski Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:21.73
24 Aino Ruotsalainen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:21.76
25 Noora Tuominen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:22.14
26 Veera Oila Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:22.27
27 Emilia Istomina Kuopion Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:22.33
28 Emilia Isoviita Kampuksen Plaani IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:22.90
29 Lyyli Järvi Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:23.29
30 Anita Mäkinen Nummelan Kisaajat IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:24.11
30 Aino Ruottinen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:24.11
32 Iita Kimpimäki Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:24.41
33 Sandra Sofia Savolainen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:24.45
34 Michelle Fellman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:24.54
35 Maija Leinonen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:24.69
36 Iida Kemppainen Kajaanin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:24.80
37 Hilla-Maaria Juhola Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:24.96
38 Nelli Ranne Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:25.03
39 Iina Pasuri Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:25.14
40 Eine Idman Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:25.36
41 Miisa Järvinen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:25.43
42 Liisa Peetsu Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:25.63
43 Neri Lätti Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:25.65
44 Peppi Lehtinen Kankaanpään Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:25.79
45 Milja Laakkonen Keuruun Toverit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:25.99
46 Oosa Tourunen Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:26.01
47 Olivia Loukkola Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:26.08
48 Vieno Tikkanen Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:26.30
49 Elsa Joseph TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:26.37
50 Elsi Vedenjuoksu Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:26.52
51 Kiia Koivisto Vesihelmen Uimaseura IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:27.06
52 Linnea Azzola Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:27.19
53 Aurora Änäkkälä Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:28.11
54 Hertta Katajisto Nurmijärven Uinti IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:28.65
54 Nelli Vilppola Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:28.65
56 Josefina Vainio Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:28.69
57 Roosa Junnila Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:28.98
58 Katri Tervola Kankaanpään Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:29.07
59 Lotta Janhunen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:29.09
60 Venla Hauvala Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:29.81
61 Ida Paaskoski Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:29.94
62 Emma Autio Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:30.01
63 Aino Suomalainen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:30.26
64 Anjelica Sood Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:30.39
65 Emma Nissinen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:30.89
66 Emma Pellikka Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:31.44
67 Veera Nurmikolu Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:31.78
68 Riia Aho Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:32.57
69 Netta Halttunen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:32.63
70 Krette Mullamaa Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:33.11
71 Nelli Hietala TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:33.62
72 Iines Kuvaja Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:33.73
73 Aura Haunia Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:33.80
74 Mikaela Ainassaari Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:33.90
75 Veera Mäkelä Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:33.93
76 Nella Imponen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:34.18
77 Kiia Ärväs Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:34.77
78 Aino Metsi Uinti Imatra IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:35.45
79 Linn Nickels Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:36.21
80 Nea Vilén Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:36.40
81 Silja Salonsaari Helsingin Uimarit IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:36.46
82 Mari Kaski Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:37.98
83 Emilia Leinonen Uimaseura Kaarina IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:38.01
84 Roosa Kaksonen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:38.30
85 Kiti Nurmi Octopus Lohja IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:38.82
86 Aada Vanhanarkaus Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:39.29
87 Katja Jääskeläinen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:39.52
88 Friida Koski Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:39.99
89 Tyyne Tuomi Keuruun Toverit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:40.46
90 Kea Immonen Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:40.87
91 Ronja Hautamäki Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:41.10
92 Vuokko Larjomaa Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:41.53
93 Saaga Lehmus Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:42.41
94 Ilona Potinkara Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:46.06
95 Ilona Sormunen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:46.41
96 Veera Laurila Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi 2:00.71
97 Marika Thors Ilmajoen Kisailijat IKM 2020 Länsi-Suomi 2:04.36
- Ellen Krüger Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi DSQ
- Venla Halmetoja Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi DSQ
- Gabriela Pisano Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi DSQ
- Amanda Hirvonen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi DSQ
- Amanda Ahinko Kampuksen Plaani IKM 2020 Keski/Itä-Suomi DSQ
- Elin Louise Taipale Octopus Lohja IKM 2020 Etelä-Suomi 2 DNS
- Lila Reiman TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi DNS

1, T11,12,13,14,15 100m RU Finaali, Päivitetty: 2020-11-01 18:49:48
14 - 14

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Lotta Moilanen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:09.77
2 Ellen Kaituri Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:09.80
3 Emmi Nieminen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:11.82
4 Janina Granberg Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:12.43
5 Daniela Lietzén Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:13.00
6 Iisa-Lotta Rantaniitty Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:13.29
7 Wilma Sundt Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:13.33
8 Milla Kiviranta Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:13.95
9 Sofie Nauklér Simmis Grani IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:14.24
10 Saaga Keränen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:15.23
11 Helmi Käkelä Järvenpään Uintiklubi ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:16.07
12 Silva Salonniemi Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:16.10
13 Elli Lenkkeri Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:16.40
14 Tinka Tamminen Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:16.48
15 Anniina Kurvinen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:16.81
16 Emilia Rahola Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:17.23
17 Miina Torvikoski Kemin Työväen Uimarit IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:17.59
18 Ellen Williamsson Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:17.68
19 Isla Leinonen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:18.08
20 Tiia Mielonen Nivalan Saukot IKM 2020 Länsi-Suomi 1:18.93
21 Jenni Konnu Uinti Imatra IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:19.02
22 Jessika Lampinen Kampuksen Plaani IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:19.99
23 Hannah Lamminmäki Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:20.11
24 Aino Välimaa Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:20.23
25 Venla Almira Simmis Grani IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:20.51
26 Aino Suominen Järvenpään Uintiklubi ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:20.66
26 Pinja Junttari Kemin Työväen Uimarit IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:20.66
28 Ippi Ranta Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:20.83
29 Maria Karvonen Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:21.66
30 Iiris Soilevaara Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:22.57
31 Unna Korja Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:23.38
32 Iina Tapaninen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:23.42
33 Veera Westerlund Uimaseura Aquila IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:23.79
34 Iina Vänttinen Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:23.88
35 Sara Elomäki Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:24.04
36 Hilda Kupila Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:24.18
37 Ella Meriläinen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:24.47
38 Tiinu Tamminen Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:24.49
39 Malva Salmelin Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:24.54
40 Karoliina Hirvelä Kampuksen Plaani IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:24.59
41 Emilia Ruusu Haminan Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:24.66
42 Anna Hietanen Uinti Imatra IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:24.83
43 Lotta Lönnqvist Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:25.37
44 Cecilia Rönnlund Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:25.79
45 Elsa Määttä Nurmijärven Uinti IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:25.83
46 Iina Hulkki Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:25.99
47 Viivi Pesonen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:26.22
48 Oosa Mattila Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:26.36
49 Olivia Kivelä Kokkolan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:26.70
50 Emmi Liukko Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:27.10
51 Maria-Sofia Kajosmäki Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:27.14
52 Emilia Johanna Pakkanen Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:27.47
52 Pinja Hoffren Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:27.47
54 Vilma Vepsäläinen Kuopion Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:27.69
55 Pinja Pakkanen Kankaanpään Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:27.98
56 Viivi Ikonen Mikkelin Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:28.38
56 Ada Hulkko Mikkelin Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:28.38
58 Noora Glasin Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:28.46
59 Erin Ovaska Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:28.55
60 Kia Mäennenä Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:28.60
61 Saaga Kähkönen Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:29.35
62 Ella Kalliokari Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:29.52
63 Wilma Turpeinen Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:29.69
64 Iida Saarikoski Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:29.81
65 Amanda Nilsson Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:29.91
66 Nelli Jumppanen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:29.95
67 Ronja Vilska Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:30.11
68 Fanni Törmänen Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:30.63
69 Milla Liimatainen ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:30.91
70 Tinja Korhonen Kuopion Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:30.99
71 Lily Päivänen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:31.29
72 Ada Puranen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:31.50
73 Laura Kangas Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:31.91
74 Iida Häcklin Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:33.19
75 Aino-Elina Kitinoja Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:33.66
76 Lumi Öller Helsingin Uimarit IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:33.80
77 Viivi Kiiveri Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:34.49
78 Sonja Heikkilä Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:34.62
79 Maikki Hämäläinen Uimaseura Kaarina IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:34.76
80 Anna Kullberg Uinti Imatra IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:35.08
81 Peppi Ojakippola Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:35.77
82 Viivi Häikiö Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:36.37
83 Evelina Myllykoski Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:37.38
84 Matilda Hirvonen Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:37.50
85 Tua Iivanainen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:37.52
86 Linda Möttönen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:40.59
87 Veera Helkkala Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:41.70
88 Iita Pitkänen Mikkelin Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:43.09
89 Elviira Salminen Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:44.42
90 Nea Mäkelä Nurmijärven Uinti IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:48.41
91 Lovisa Karlsson Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:49.33
92 Nea Suvi-tuulia Nokkanen Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:55.18
93 Joanna Riikonen Uinti Imatra IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 2:00.58
94 Saimi Kankainen Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 2:11.62
- Kaisla-Kerttu Parkkonen Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 DSQ
- Ariel Jämsen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 DSQ
- Anni Backman Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi DSQ
- Olga Tarasova Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 DNS
- Anna Tarasova Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 DNS
- Noona Hyrkäs Kajaanin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi DNS

1, T11,12,13,14,15 100m RU Finaali, Päivitetty: 2020-11-01 18:49:48
15 - 15

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Viivi Säntti Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:10.64
2 Saara Niemi Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:11.22
3 Tuuli Pippuri Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:12.03
4 Maria Korkalainen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:13.39
5 Teea Jestoi Kokkolan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:14.06
6 Enni Kinnunen Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:14.20
7 Inka Vahtola Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:14.54
8 Milla Strandberg Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:14.87
9 Maura Bergström Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:15.11
10 Kiia Metsäkonkola Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:15.14
11 Ellen Kettunen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:15.19
12 Milla Karttunen Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:15.25
13 Amanda Riuttanen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:15.83
14 Veera Välivainio Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:16.28
15 Sofi Andström ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:16.51
16 Mea Melissa Miettinen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:16.92
17 Kaarina Rihte Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:17.09
18 Viola Karismaa Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:17.92
19 Jenna Luoma Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:18.83
20 Aino Ollikainen Keuruun Toverit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:19.29
21 Jutta Mört Kemin Työväen Uimarit IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:19.88
22 Ronja Kero ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:19.95
23 Saara Heinänen Tuusulan Uimaseura ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:20.66
24 Ronja Ruottinen Mikkelin Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:21.16
25 Iida Peltola Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:21.19
26 Kerttu Taponen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:21.37
27 Ida Helena Ekebohm Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:21.56
28 Vilma Rintala Kokkolan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:21.60
29 Jenni Kurki Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:21.70
30 Siiri Päivärinta Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:21.88
31 Milla Marttila Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:21.92
32 Emilia Hakala Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:21.96
33 Tatiana Sukhareva Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:22.41
34 Enni Huttunen Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:24.41
35 Lotta Kaarre Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:24.77
36 Veera Olli Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:24.98
37 Elizabete Naumcika Race Club Sveitsi IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:25.86
38 Marikki Vuorisalo Nummelan Kisaajat IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:26.05
39 Lotta Nevalainen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:26.25
40 Risa Haruna Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:26.37
41 Minttu Huhtahaara Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:26.38
42 Juulia Lindfors Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:26.49
43 Roosa Hautamäki Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:26.71
44 Pihla Mättö Kuopion Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:27.63
45 Anna Bernards Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:27.94
46 Sofia Kivelä Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:29.14
47 Milena Autti Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:29.44
48 Ronja Rantanen Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:29.59
49 Aamu Kannosto Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:29.75
50 Salla Mannerkoski Uinti Imatra IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:30.14
51 Veera Maijala Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:30.65
52 Pinja Lohiniva Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:30.84
53 Erika Ruotsalainen Kajaanin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:31.72
54 Saana Lauhava Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:31.73
55 Deniz Keteli Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:32.59
56 Sofia Kilpeläinen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:32.87
57 Saara Turunen HTU Stadi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:33.20
58 Erin Gonzalez Catón Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:34.43
59 Noora Kärnä Kuopion Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:34.82
60 Aino Lähelmä Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:35.00
61 Soila Nevalainen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:35.04
62 Tiina Alatalo Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:35.42
63 Pihla Louhela Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:38.16
64 Kaisa Harjula Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:39.60
65 Vea Victoria Ramsten Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:39.87
66 Eevi Mäkinen Jämsänkosken Ilves IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:48.20
67 Amanda Ahmaoja Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:49.81
- Jaana Nevala Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi DSQ

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner