Totala Resultat

Nedan visas alla resultat från följande tävlingar :
Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand Uppdaterad: 2017-11-11 11:19:17
SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun Uppdaterad: 2017-11-11 11:16:06
Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm Uppdaterad: 2017-11-11 11:54:15
Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping Uppdaterad: 2017-11-11 11:22:49
Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg Uppdaterad: 2017-11-11 11:09:59
Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad Uppdaterad: 2017-11-11 11:49:55

100m Ryggsim F 15-16, Uppdaterad: 2017-11-11 11:54:15
0 - 999

# Förnamn Efternamne Förening Tävling
1 Isabella Revstedt Simklubben Ran Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:03.66
2 Wilma Persson Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:03.95
3 Edith Jernstedt Västerås Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:04.47
4 Elise Öberg Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:04.62
5 Paola Kylberg Stockholmspolisens IF SF Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:05.04
6 Tova Andersson Väsby Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:05.50
7 Ellen Banestig Täby Sim Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:05.55
8 Emma Vileus Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:05.62
9 Emma Sundstrand Södertälje Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:05.87
9 Victoria Åberg Helsingborgs Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:05.87
11 Alwa Widmark Södertörns Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:06.00
12 Vera Fransson Skövde Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:06.20
13 Leia Karlsson Kalmar Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:06.34
14 Filippa Sterling Västerås Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:06.94
15 Ida Widén Höganäs Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:07.16
16 Sofia Walsh Stockholmspolisens IF SF Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:07.35
17 Natalie Noreblad Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:07.38
18 Mariam Istiphan Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:07.53
19 Astrid Eriksson Turebergs Simklubb Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:07.58
20 Clara Thomasson Helsingborgs Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:07.63
21 Miranda Ingvarsson Ängelholms Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:07.76
22 Linnea Lindqvist Spårvägen Simförening Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:07.79
23 Isabelle Sering Trelleborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:07.82
24 Simone Karlsson Osby Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:07.91
25 Tilde Morin Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:07.95
26 Klara Hasslin Trollhättans Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:08.05
27 Tova Olsson Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:08.24
27 Andrea Reinhold Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:08.24
29 Kamelia Gradinarska Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:08.31
29 Josefin Alm Tyresö Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:08.31
31 Saga Bodsjö Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:08.56
32 Linn Rosenius Karlskrona Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:08.70
33 Zafira Vaamonde Spårvägen Simförening Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:08.75
34 Michelle Nordenmark Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:08.90
35 Thea Boij Du Rietz Saltsjöbadens Idrottsförening Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:09.23
36 Jenny Virtanen Södertörns Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:09.26
37 Emmy Östling Falu Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:09.36
38 Tove Wikström Härnösands Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:09.45
39 Linn Herlin Spårvägen Simförening Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:09.46
40 Elsa Bergh Söderhamns Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:09.51
41 Josephine Junehed Täby Sim Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:09.56
42 Michelle Träff Karlstads Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:09.60
42 Therese Baltzarsson Solna Sundbyberg SS 04 Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:09.60
44 Kristina Isacson Täby Sim Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:09.65
45 Kajsa Gustavsson Helsingborgs Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:09.75
46 Emma Cullberg Örebro Simallians SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:09.76
47 Louise Peacock Väsby Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:09.78
48 Alexandra Schyum Kungsbacka Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:09.92
49 Ella Arrhén Andersson Järfälla Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:10.06
50 Minna Larsson Sjöbo Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:10.23
51 Ebba Olsson Mariestads Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:10.27
52 Tilde Larsson Ystads Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:10.31
53 Sophie Bladin Simklubben Neptun Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:10.37
54 Nadija Sabic Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:10.44
55 Alice Götestam Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:10.50
56 Frida Gustafsson Eskilstuna Simklubb SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:10.54
57 Lilly Lundgren Järfälla Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:10.59
58 Elly Palm Helsingborgs Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:10.61
59 Karin Björkman Simklubben Triton Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:10.63
60 Tilda Nilsson Uddevalla Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:10.67
61 Lisa Bergman S77 Stenungsund Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:10.71
62 Emma Ljungcrantz Karlskrona Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:10.73
63 Agnes Cato Osby Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:10.86
64 Johanna Ingner Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:11.12
65 Lovisa Malm Spårvägen Simförening Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:11.45
66 Sofia Mannela Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:11.52
67 Elsa Wahlbeck Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:11.70
68 Ella Lindroth Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:11.73
68 Ida Lindblom Sala Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:11.73
70 Francesca Clark Falköpings Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:11.77
71 Emmie Davis Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:11.84
72 Lena Årebo Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:11.87
73 Malin Sangfelt Täby Sim Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:11.96
74 Klara Tistrand Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:12.00
75 Jemina Granholm Botkyrka-Rönninge Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:12.24
76 Julia Holmberg Västerås Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:12.26
77 Josefine Härdelin Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:12.32
78 Wilma Wennerberg Eskilstuna Simklubb SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:12.35
79 Thea Carlsson Varberg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:12.61
80 Klara Gårdman Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:12.67
81 Clara Florén Gävle Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:12.81
82 Klara Stigsson Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:12.88
83 Josephine Ålenius Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:12.91
84 Sofia Karls Solna Sundbyberg SS 04 Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:12.92
85 Sofia Westerberg Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:13.00
86 Tilda Nordén Kalmar Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:13.04
87 Linnea Edgren Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:13.05
88 Heidi Palencsar Ljungby Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:13.19
89 Nadia Welin-Berger Södertälje Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:13.22
90 Ida Persson Ljungby Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:13.32
90 Petronella Ottosson Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:13.32
92 Lovisa Vesterlund Kocsis Simklubben Sydsim Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:13.34
93 Elsa Jansson Hallsberg Kumla Simklubb SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:13.43
94 Emelie Widhe Strängnäs Simklubb SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:13.46
95 Filippa Sundström Ängelholms Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:13.50
95 Matilda Torén Lidköpings Gymnastik o SS Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:13.50
97 Emilia Boberg Västerås Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:13.55
98 Ida Björkdahl Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:13.66
99 Kajsa Norell Dahlqvist Höganäs Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:13.71
100 Sara Westholm Varberg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:13.80
101 Sandra Bergerstam Järfälla Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:13.84
102 Elin Nilsson Karlskoga Simförening SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:13.93
103 Sofia Juliusson Helsingborgs Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:14.31
104 Elna Jepsson Simklubben Ran Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:14.44
105 Isabel Åhrström Örnsköldsviks Allmänna SS Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:14.47
106 Amalia Degler Simklubben Triton Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:14.48
107 Michelle Aspberg Södertörns Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:14.57
107 Hilda Sander Falu Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:14.57
109 Wilma Åhling Mariestads Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:14.63
110 Lisa Flaa Nässjö SLS Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:14.68
111 Tilda Joelsson Simsällskapet Delfin Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:14.84
112 Ella Wranå Kalmar Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:14.86
113 Olivia Skog Simklubben Lödde Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:14.89
114 Lovisa Königsson Sala Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:14.91
115 Stina Andersson Karlskoga Simförening SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:14.97
116 Lovis Jernberg Söderhamns Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:15.01
117 Klara Flodmark Ängelholms Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:15.12
118 Lovisa Svensson Värnamo Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:15.28
119 Jessika Borbos Falu Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:15.51
120 Josefine Åhlund Örebro Simallians SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:15.59
120 Linnea Reuterberg Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:15.59
122 Alexandra Lindén Stockholmspolisens IF SF Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:15.64
123 Clara Lönnberg Eskilstuna Simklubb SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:15.71
124 Walda Jonsson Eskilstuna Simklubb SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:15.72
125 Wilma Johansson Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:15.78
126 Salma Gabot Upsala Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:15.87
127 Matilda Eni Mariestads Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:15.91
128 Ella Simonsson Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:15.92
129 Frida Skåring Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:16.02
130 Mathilda Kamper-Johnsson Vellinge-Näsets Simklubb Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:16.10
131 Ellinor Olesen Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:16.20
132 Wilma Nääf Västerås Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:16.32
133 Ulrika von Buxhoeveden Sjöbo Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:16.57
134 Linnea Persson Uddevalla Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:16.59
135 Tilda Hellström Trollhättans Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:16.83
136 Nathalie Pettersson Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:16.93
137 Malla Myrelid Upsala Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:16.99
138 Wilma Bergman S77 Stenungsund Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:17.08
139 Jennifer Titus Örebro Simallians SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:17.19
140 Cornelia Niring Stockholmspolisens IF SF Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:17.32
141 Jennie Lundgren Hallsberg Kumla Simklubb SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:17.38
142 Tina Ylipää Luleå Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:17.46
143 Elin Sand Eskilstuna Simklubb SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:17.95
144 Sofia Båvenäs Västerås Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:18.00
145 Maja Åkesson Ystads Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:18.11
146 Isadora Rosén Motala Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:18.27
147 Emma Sebelius Hallsberg Kumla Simklubb SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:18.31
148 Jazmina Hedqvist Hvetlanda Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:18.41
149 Ebba Rydberg Västerås Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:18.84
150 Maja Wikström Sandvikens Sim och Hoppklubb SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:19.36
151 Izabella Kullman Eskilstuna Simklubb SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:19.62
152 Ida Ullstrand Falu Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:19.72
153 Lotta Larsson Wermelin Njurunda Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:20.48
154 Linn Lidström Umeå Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:20.76
155 Alma Sandberg Ängelholms Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:20.81
156 Wilma Henriksson Umeå Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:22.98
157 Lisa Drugge Umeå Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:23.13
158 Emma Bengtsson Motala Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:23.21
159 Matilda Mild Anderstorps Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:24.38
160 Ruth Risberg Skellefte Simsällskap 34 Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:25.84
161 Gabrella Jonasson Umeå Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:26.07
162 Wilma Åstrand Alvesta Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:26.19
163 Elina Gullehag IKSU Simning Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:27.37
164 Clara Rönnäng Värnamo Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:27.46
165 Nellie Karppinen IKSU Simning Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:27.73
166 Astrid Lövgren Skellefte Simsällskap 34 Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:28.33

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner