Totala Resultat

Nedan visas alla resultat från följande tävlingar :
Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand Uppdaterad: 2017-11-12 18:13:33
SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun Uppdaterad: 2017-11-12 18:35:52
Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm Uppdaterad: 2017-11-12 18:46:29
Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping Uppdaterad: 2017-11-12 18:21:30
Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg Uppdaterad: 2017-11-12 18:37:58
Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad Uppdaterad: 2017-11-12 18:50:30

100m Fjärilsim P 15-16, Uppdaterad: 2017-11-12 18:50:30
0 - 999

# Förnamn Efternamne Förening Tävling
1 Robin Hanson Järfälla Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 54.95
2 Johan Rydahl Karlstads Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 56.14
3 Linus Kahl Landskrona Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 56.52
4 Erik Stensson Värnamo Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 56.81
5 Jonatan Carlsson Varberg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 57.52
6 Jonas Malmring Spårvägen Simförening Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 57.75
7 Anton Mylläri Södertörns Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 58.00
8 Johannes Strömberg Vellinge-Näsets Simklubb Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 58.06
9 David Reinholdsson Simklubben Elfsborg Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 58.32
9 Jens Christiansen Simklubben Sydsim Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 58.32
11 Dante Vollmer Helsingborgs Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 58.57
12 Carl Wennerholm Stockholms Kappsimningsklubb Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 58.67
13 Ian Hangård Simklubben Lödde Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 59.00
14 Max Persson Ystads Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 59.04
15 Marcus Ålenius Gävle Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 59.14
16 Joel Berglund Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 59.30
17 Robin Björklund Njurunda Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 59.35
18 William Kerman Helsingborgs Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 59.46
19 Elias Persson Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 59.68
20 Jakob Petersen Simsällskapet Delfin Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 59.90
21 Gellert Szabo Västerås Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 59.91
22 Andreas Wallén Spårvägen Simförening Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:00.08
23 Felix Bengs-Stattin Umeå Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:00.18
24 Christopher Lindholm Väsby Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:00.23
25 Linus Holmdahl S77 Stenungsund Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:00.34
26 Fredrik Jacobsson Stockholms Kappsimningsklubb Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:00.48
27 Marcus Johnsson Sala Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:00.53
28 Klaudius Schreck Södertörns Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:00.58
29 Johan Javier Gutierrez Södertörns Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:00.61
30 Elias Nordgren Sala Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:00.64
31 Oscar Hegmegi Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:00.76
32 John Aldrin Södertälje Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:00.97
33 Henrik Eriksson Motala Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:01.01
34 Elliot Nyström Södertörns Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:01.02
35 Gustaf Hansson Helsingborgs Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:01.05
36 Filip Hinderup Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:01.13
37 John Brolin Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:01.29
38 Dennie Halilovic Simklubben Sydsim Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:01.47
39 Philip Rosvall Upsala Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:01.64
40 Peter Jivanov Skara Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:01.76
41 Edvin Torlakovic Västerviks Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:01.90
42 Leonardo Montes Solna Sundbyberg SS 04 Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:01.98
43 Tyrone Nilsson-Deya Stockholmspolisens IF SF Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:02.11
44 Tor Selander Stockholms Kappsimningsklubb Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:02.24
45 Max Feng Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:02.28
46 Morgan Martinsson Simklubben Neptun Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:02.49
47 David Engström Simklubben Elfsborg Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:02.55
48 Lukas Åkerblom Skuru Idrottsklubb Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:02.56
49 Edwin Nystrand Sala Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:02.59
50 Carl Gerstenfeld Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:02.60
51 Robin Falk Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:02.63
52 Jonas Al-Khalili Täby Sim Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:02.67
53 Kalle Voigt Solna Sundbyberg SS 04 Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:02.68
54 Oskar Gustafson Uddevalla Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:02.71
55 Alexander Fredholm Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:02.90
56 Erik Bergstrand Södertälje Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:03.43
57 Axel Andrén Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:03.49
58 Johan Ekengren Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:03.50
59 Andres Pöllänen Täby Sim Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:03.55
60 Nils Wergeland Simklubben Lödde Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:03.68
61 Lukas Roosmark Täby Sim Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:04.03
61 Gustav Vallin Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:04.03
63 Axel von Goës Täby Sim Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:04.04
63 Leo Jakobsson Solna Sundbyberg SS 04 Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:04.04
65 Birkan Ates Simsällskapet Delfin Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:04.11
66 Noa Carlenius Varberg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:04.20
67 Filip Borgström Njurunda Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:04.25
68 Anton Boström Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:04.26
69 Anton Jönsson Eslövs Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:04.33
70 Momir Reljanovic Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:04.34
71 August Mathisen Karlstads Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:04.49
72 Axel Hörestrand Simklubben Poseidon Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:04.52
73 Oskar Axandersson Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:04.78
74 David Stålmarck Stockholmspolisens IF SF Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:04.82
75 Jesper Granath Wisby Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:04.87
76 Filiph Castillo Karlsson Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:04.93
77 Douglas Romare Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:05.01
78 Elias Axelsson Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:05.03
79 Jacob El Mokri Kristianstads SLS Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:05.07
80 Emil Jespersen Ystads Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:05.21
80 Naevid Kiasat Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:05.21
82 Douglas Reuterskiöld Solna Sundbyberg SS 04 Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:05.43
83 Emanuel Tidåsen Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:05.60
84 Leo Iséni Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:05.65
85 Richard Ekholm Kungsbacka Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:05.71
86 David Sandström Helsingborgs Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:05.73
86 Tim Brinkhagen Landskrona Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:05.73
88 Anti Kähr Anderstorps Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:05.74
89 Noel Persson Simklubben Triton Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:05.78
89 Nicola Lundqvist Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:05.78
91 Christoffer Dellhede Landskrona Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:05.81
92 Sebastian Nilsson Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:05.83
93 Michal Laszewski Örebro Simallians SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:05.92
94 Carl Ewertz Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:05.97
95 Daniel Karlsson Botkyrka-Rönninge Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:05.98
96 Vilhelm Andersson Simklubben Sydsim Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:06.32
97 Mats Rehn Falkenbergs Simklubb Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:06.51
98 Ruben Staaf Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:06.61
99 Viktor Sjöström Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:06.68
100 Jakob Hanson Sala Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:06.79
101 Ricky Bergwall Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:06.80
102 David Albringer Karlstads Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:06.84
103 Charlie Tranberg Uddevalla Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:06.92
104 Arvid Styrman Spårvägen Simförening Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:07.02
105 Herman Nilsson Spårvägen Simförening Sum-Sim regionsfinal 3, Stockholm 1:07.07
106 Alexander Lundberg Simklubben Vänersborg Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:07.26
107 Felix Öberg Västerviks Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:07.66
108 Alexander Loo Kalmar Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:07.83
109 Arvid Johansson Kalmar Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:08.05
110 Hampus Dahlgren Kungsbacka Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:08.24
111 Marcus Bjering Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:08.41
112 Oscar Wilhelmsson Örebro Simallians SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:08.42
113 Jonathan Einarsson Kungsbacka Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:08.43
114 Linus Björk Västerås Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:08.55
115 Nicklas Evaldsson Falu Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:08.88
116 Casper Svärd Landskrona Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:08.90
117 Maximilian Brink Kiviks Simklubb Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:08.93
118 Finn Gaudenz Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:09.12
119 Samuel Norlin Umeå Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:09.54
120 Per Granlund Västerås Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:09.59
121 Simon Svedberg Falköpings Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:09.67
122 Petter Eriksen Oskarshamns Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:09.93
123 William Segerdahl Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:09.95
124 Marcus Lundmark Skellefte Simsällskap 34 Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:10.06
125 Edward Björkman Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:10.15
125 Arvid Strömbro Umeå Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:10.15
127 Carl Storberg Falkenbergs Simklubb Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:10.34
128 Albert Madurel Jönköpings Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:10.71
129 Hemming Gong Norrköpings Kappsimningsklubb Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:10.80
130 Alexander Karlsson Upsala Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:10.82
131 Ludwig Lundborg Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:11.13
132 Viking Josefson Varberg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:11.42
133 Mats Gadajev Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:11.49
134 Isac Lindén Helsingborgs Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad 1:11.68
135 Jonathan Zachrisson Kungsbacka Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:12.04
136 Johan Nilsson Älmhults Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:12.47
137 Danial Rezaei Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:13.35
138 Lorand Vari Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5, Göteborg 1:14.37
139 Elias Fölling Barck Västerviks Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:14.49
140 Felix Balkerud Njurunda Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:16.19
141 Marcus Tägtström Borlänge Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:16.27
142 Bilal Gadajev Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:16.53
143 Axel Rönnquist Karlstads Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:16.94
144 Jakob Flykt Simklubben Ägir Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:17.39
145 Daniel Shebalin Älmhults Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 4, Jönköping 1:18.02
146 Peter Sundström Umeå Simsällskap Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:20.40
147 Theodor Eriksson Skellefte Simsällskap 34 Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:22.04
148 Elias Holst Upsala Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:22.60
149 Albin Lindqvist Skellefte Simsällskap 34 Sum-Sim regionsfinal 1, Härnösand 1:25.64
150 William Forsström Örebro Simallians SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:25.78
151 Gabriel Hökemyr Karlskoga Simförening SUM-SIM Regionsfinal 2, Falun 1:25.87

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner