Totala Resultat Riksmästerskapen 2020, 25m bassäng

Nedan visas alla resultat från följande tävlingar :
Riksmästerskap (25) 2020 Falköping Uppdaterad: 2020-06-28 16:31:02
Riksmästerskap (25m) 2020 Ängelholm Uppdaterad: 2020-06-27 09:54:21
Riksmästerskap (25m) 2020 Gävle Uppdaterad: 2020-06-27 09:53:14
Riksmästerskap (25m) 2020 Hässleholm Uppdaterad: 2020-06-28 09:43:52
Riksmästerskap (25m) 2020 Helsingborg Uppdaterad: 2020-06-28 10:10:38
Riksmästerskap (25m) 2020 Kalmar Uppdaterad: 2020-06-27 10:42:22
Riksmästerskap (25m) 2020 Karlskrona Uppdaterad: 2020-06-28 13:15:32
Riksmästerskap (25m) 2020 Kristianstad Uppdaterad: 2020-06-28 13:52:18
Riksmästerskap (25m) 2020 Lomma Uppdaterad: 2020-06-28 09:49:54
Riksmästerskap (25m) 2020 Nacka Uppdaterad: 2020-06-27 14:45:29
Riksmästerskap (25m) 2020 Osby Uppdaterad: 2020-06-28 16:26:14
Riksmästerskap (25m) 2020 Skövde Uppdaterad: 2020-06-28 12:17:23
Riksmästerskap (25m) 2020 Södertälje Uppdaterad: 2020-06-28 08:30:34
Riksmästerskap (25m) 2020 Sundsvall Uppdaterad: 2020-06-29 12:28:16
Riksmästerskap (25m) 2020 Upplands Väsby Uppdaterad: 2020-06-28 18:22:16
Riksmästerskap (25m) 2020 Värnamo Uppdaterad: 2020-06-28 18:12:50
Riksmästerskap (25m) 2020 Ystad Uppdaterad: 2020-06-28 09:08:22

200m Bröstsim Damer Final, Senior, Uppdaterad: 2020-06-29 12:28:16

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Olivia Klint Ipsa 2005 Kristianstads SLS Riksmästerskap (25m) 2020 Kristianstad 2:34.60
2 Emma Sundstrand 2001 Södertälje Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Södertälje 2:34.75
3 Agnes Alm 2006 S 71 Riksmästerskap (25m) 2020 Hässleholm 2:40.74
4 Tora Hansson 2002 Skuru Idrottsklubb Riksmästerskap (25m) 2020 Nacka 2:42.31
5 Vilma Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Södertälje 2:44.63
6 Helmi Swanson 2004 Gävle Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Gävle 2:45.90
7 Lovisa Sjöholm 2006 Klippans Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Ängelholm 2:47.93
8 Emma Jönsson 2006 Helsingborgs Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Helsingborg 2:48.50
9 Tea Stark Friis 2006 Ystads Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Ystad 2:49.00
10 Maja Nilsson 2003 Gävle Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Gävle 2:50.10
11 Elin Salegård 2005 Lidköpings Gymnastik o SS Riksmästerskap (25m) 2020 Skövde 2:50.85
12 Ronja Widell 2004 Härnösands Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Sundsvall 2:51.03
13 Boglarka Kovacs 2006 Värnamo Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Värnamo 2:51.50
14 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Södertälje 2:53.24
15 Linnea Sjöberg 2006 Härnösands Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Sundsvall 2:53.33
16 Emmie Andersson 2003 Ängelholms Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Ängelholm 2:53.60
17 Agnes Carlsson-Djerf 2006 Lidköpings Gymnastik o SS Riksmästerskap (25m) 2020 Skövde 2:53.94
18 Michaela Ruzic 2003 S 71 Riksmästerskap (25m) 2020 Hässleholm 2:54.43
19 Elly Petersson 2005 Kristianstads SLS Riksmästerskap (25m) 2020 Kristianstad 2:55.98
20 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Gävle 2:56.00
21 Jacqlyne Jersov 2004 Osby Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Osby 2:56.13
22 Emmy Johansson 2004 Karlskrona Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Karlskrona 2:56.30
23 Tuva Jämtin 2006 Kalmar Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Kalmar 2:56.55
24 Filippa Lind 2004 Falköpings Simsällskap Riksmästerskap (25) 2020 Falköping 2:57.37
25 Elsa Bergelin 2004 Karlskrona Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Karlskrona 2:57.91
26 Wilma Hultberg Kullberg 2007 Helsingborgs Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Helsingborg 2:59.61
27 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Upplands Väsby 3:01.55
28 Linnea Ranvert 2005 Kristianstads SLS Riksmästerskap (25m) 2020 Kristianstad 3:01.62
29 Lovisa Fast 2006 S 71 Riksmästerskap (25m) 2020 Hässleholm 3:01.64
30 Ida Olsson 2007 Ängelholms Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Ängelholm 3:02.64
31 Nellie Emilsson 2005 Ystads Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Ystad 3:04.04
32 Mika Rönndahl 2007 Helsingborgs Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Helsingborg 3:04.08
33 Fanny Karls 2007 Väsby Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Upplands Väsby 3:04.56
34 Isabella Dinic 2007 Kalmar Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Kalmar 3:05.34
35 Ellie Petersson 2005 Kristianstads SLS Riksmästerskap (25m) 2020 Kristianstad 3:05.55
36 Ebba Björkén 2007 Väsby Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Upplands Väsby 3:06.22
37 Fanny Krekula 2006 Väsby Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Upplands Väsby 3:06.45
38 Elsa Winberg 2006 Simklubben Hajen Riksmästerskap (25m) 2020 Lomma 3:06.73
39 Jenny Yelda Bibo 2004 Södertälje Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Södertälje 3:12.31
40 Elsa Harnesk 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Gävle 3:12.88
41 Elin Adler 2006 Kristianstads SLS Riksmästerskap (25m) 2020 Kristianstad 3:13.51
42 Fanny Bergkvist 2004 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Skövde 3:20.11
43 Ella Lundberg 2007 S 71 Riksmästerskap (25m) 2020 Hässleholm 3:20.95
44 Lina Nilsson 2002 Osby Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Osby 3:34.43
- Milla Wahlund 2006 Väsby Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Upplands Väsby DSQ

200m Bröstsim Damer Final, Junior, Uppdaterad: 2020-06-29 12:28:16

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Olivia Klint Ipsa 2005 Kristianstads SLS Riksmästerskap (25m) 2020 Kristianstad 2:34.60
2 Emma Sundstrand 2001 Södertälje Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Södertälje 2:34.75
3 Agnes Alm 2006 S 71 Riksmästerskap (25m) 2020 Hässleholm 2:40.74
4 Tora Hansson 2002 Skuru Idrottsklubb Riksmästerskap (25m) 2020 Nacka 2:42.31
5 Vilma Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Södertälje 2:44.63
6 Helmi Swanson 2004 Gävle Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Gävle 2:45.90
7 Lovisa Sjöholm 2006 Klippans Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Ängelholm 2:47.93
8 Emma Jönsson 2006 Helsingborgs Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Helsingborg 2:48.50
9 Tea Stark Friis 2006 Ystads Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Ystad 2:49.00
10 Maja Nilsson 2003 Gävle Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Gävle 2:50.10
11 Elin Salegård 2005 Lidköpings Gymnastik o SS Riksmästerskap (25m) 2020 Skövde 2:50.85
12 Ronja Widell 2004 Härnösands Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Sundsvall 2:51.03
13 Boglarka Kovacs 2006 Värnamo Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Värnamo 2:51.50
14 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Södertälje 2:53.24
15 Linnea Sjöberg 2006 Härnösands Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Sundsvall 2:53.33
16 Emmie Andersson 2003 Ängelholms Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Ängelholm 2:53.60
17 Agnes Carlsson-Djerf 2006 Lidköpings Gymnastik o SS Riksmästerskap (25m) 2020 Skövde 2:53.94
18 Michaela Ruzic 2003 S 71 Riksmästerskap (25m) 2020 Hässleholm 2:54.43
19 Elly Petersson 2005 Kristianstads SLS Riksmästerskap (25m) 2020 Kristianstad 2:55.98
20 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Gävle 2:56.00
21 Jacqlyne Jersov 2004 Osby Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Osby 2:56.13
22 Emmy Johansson 2004 Karlskrona Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Karlskrona 2:56.30
23 Tuva Jämtin 2006 Kalmar Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Kalmar 2:56.55
24 Filippa Lind 2004 Falköpings Simsällskap Riksmästerskap (25) 2020 Falköping 2:57.37
25 Elsa Bergelin 2004 Karlskrona Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Karlskrona 2:57.91
26 Wilma Hultberg Kullberg 2007 Helsingborgs Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Helsingborg 2:59.61
27 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Upplands Väsby 3:01.55
28 Linnea Ranvert 2005 Kristianstads SLS Riksmästerskap (25m) 2020 Kristianstad 3:01.62
29 Lovisa Fast 2006 S 71 Riksmästerskap (25m) 2020 Hässleholm 3:01.64
30 Ida Olsson 2007 Ängelholms Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Ängelholm 3:02.64
31 Nellie Emilsson 2005 Ystads Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Ystad 3:04.04
32 Mika Rönndahl 2007 Helsingborgs Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Helsingborg 3:04.08
33 Fanny Karls 2007 Väsby Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Upplands Väsby 3:04.56
34 Isabella Dinic 2007 Kalmar Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Kalmar 3:05.34
35 Ellie Petersson 2005 Kristianstads SLS Riksmästerskap (25m) 2020 Kristianstad 3:05.55
36 Ebba Björkén 2007 Väsby Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Upplands Väsby 3:06.22
37 Fanny Krekula 2006 Väsby Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Upplands Väsby 3:06.45
38 Elsa Winberg 2006 Simklubben Hajen Riksmästerskap (25m) 2020 Lomma 3:06.73
39 Jenny Yelda Bibo 2004 Södertälje Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Södertälje 3:12.31
40 Elsa Harnesk 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Gävle 3:12.88
41 Elin Adler 2006 Kristianstads SLS Riksmästerskap (25m) 2020 Kristianstad 3:13.51
42 Fanny Bergkvist 2004 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Skövde 3:20.11
43 Ella Lundberg 2007 S 71 Riksmästerskap (25m) 2020 Hässleholm 3:20.95
44 Lina Nilsson 2002 Osby Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Osby 3:34.43
- Milla Wahlund 2006 Väsby Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Upplands Väsby DSQ

200m Bröstsim Damer Final, Uppdaterad: 2020-06-29 12:28:16
0 - 15

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Olivia Klint Ipsa 2005 Kristianstads SLS Riksmästerskap (25m) 2020 Kristianstad 2:34.60
2 Agnes Alm 2006 S 71 Riksmästerskap (25m) 2020 Hässleholm 2:40.74
3 Lovisa Sjöholm 2006 Klippans Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Ängelholm 2:47.93
4 Emma Jönsson 2006 Helsingborgs Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Helsingborg 2:48.50
5 Tea Stark Friis 2006 Ystads Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Ystad 2:49.00
6 Elin Salegård 2005 Lidköpings Gymnastik o SS Riksmästerskap (25m) 2020 Skövde 2:50.85
7 Boglarka Kovacs 2006 Värnamo Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Värnamo 2:51.50
8 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Södertälje 2:53.24
9 Linnea Sjöberg 2006 Härnösands Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Sundsvall 2:53.33
10 Agnes Carlsson-Djerf 2006 Lidköpings Gymnastik o SS Riksmästerskap (25m) 2020 Skövde 2:53.94
11 Elly Petersson 2005 Kristianstads SLS Riksmästerskap (25m) 2020 Kristianstad 2:55.98
12 Tuva Jämtin 2006 Kalmar Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Kalmar 2:56.55
13 Wilma Hultberg Kullberg 2007 Helsingborgs Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Helsingborg 2:59.61
14 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Upplands Väsby 3:01.55
15 Linnea Ranvert 2005 Kristianstads SLS Riksmästerskap (25m) 2020 Kristianstad 3:01.62
16 Lovisa Fast 2006 S 71 Riksmästerskap (25m) 2020 Hässleholm 3:01.64
17 Ida Olsson 2007 Ängelholms Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Ängelholm 3:02.64
18 Nellie Emilsson 2005 Ystads Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Ystad 3:04.04
19 Mika Rönndahl 2007 Helsingborgs Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Helsingborg 3:04.08
20 Fanny Karls 2007 Väsby Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Upplands Väsby 3:04.56
21 Isabella Dinic 2007 Kalmar Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Kalmar 3:05.34
22 Ellie Petersson 2005 Kristianstads SLS Riksmästerskap (25m) 2020 Kristianstad 3:05.55
23 Ebba Björkén 2007 Väsby Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Upplands Väsby 3:06.22
24 Fanny Krekula 2006 Väsby Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Upplands Väsby 3:06.45
25 Elsa Winberg 2006 Simklubben Hajen Riksmästerskap (25m) 2020 Lomma 3:06.73
26 Elsa Harnesk 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Gävle 3:12.88
27 Elin Adler 2006 Kristianstads SLS Riksmästerskap (25m) 2020 Kristianstad 3:13.51
28 Ella Lundberg 2007 S 71 Riksmästerskap (25m) 2020 Hässleholm 3:20.95
- Milla Wahlund 2006 Väsby Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Upplands Väsby DSQ

200m Bröstsim Damer Final, Uppdaterad: 2020-06-29 12:28:16
16 - 17

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Vilma Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Södertälje 2:44.63
2 Helmi Swanson 2004 Gävle Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Gävle 2:45.90
3 Maja Nilsson 2003 Gävle Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Gävle 2:50.10
4 Ronja Widell 2004 Härnösands Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Sundsvall 2:51.03
5 Emmie Andersson 2003 Ängelholms Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Ängelholm 2:53.60
6 Michaela Ruzic 2003 S 71 Riksmästerskap (25m) 2020 Hässleholm 2:54.43
7 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Gävle 2:56.00
8 Jacqlyne Jersov 2004 Osby Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Osby 2:56.13
9 Emmy Johansson 2004 Karlskrona Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Karlskrona 2:56.30
10 Filippa Lind 2004 Falköpings Simsällskap Riksmästerskap (25) 2020 Falköping 2:57.37
11 Elsa Bergelin 2004 Karlskrona Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Karlskrona 2:57.91
12 Jenny Yelda Bibo 2004 Södertälje Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Södertälje 3:12.31
13 Fanny Bergkvist 2004 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (25m) 2020 Skövde 3:20.11

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner