Totala Resultat Riksmästerskapen 2020, 50m bassäng

Nedan visas alla resultat från följande tävlingar :
Riksmästerskap (50m) 2020 Borås Uppdaterad: 2020-06-27 16:07:16
Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna Uppdaterad: 2020-06-27 16:14:38
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun Uppdaterad: 2020-06-28 16:48:50
Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg Uppdaterad: 2020-06-27 10:11:01
Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre Uppdaterad: 2020-06-28 10:09:01
Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping Uppdaterad: 2020-06-27 19:31:13
Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka Uppdaterad: 2020-06-27 10:45:18
Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona Uppdaterad: 2020-06-28 17:52:34
Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö Uppdaterad: 2020-06-29 15:43:15
Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM Uppdaterad: 2020-06-27 13:34:54
Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro Uppdaterad: 2020-06-29 19:15:56
Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle Uppdaterad: 2020-06-28 17:10:36
Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo Uppdaterad: 2020-06-27 17:14:37
Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) Uppdaterad: 2020-06-28 14:46:59
Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet Uppdaterad: 2020-06-27 16:16:00
Riksmästerskap (50m) 2020 Täby Uppdaterad: 2020-06-27 14:28:24
Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå Uppdaterad: 2020-06-27 17:54:08
Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg Uppdaterad: 2020-06-27 21:05:47
Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM Uppdaterad: 2020-06-27 00:06:28
Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås Uppdaterad: 2020-06-27 17:52:00
Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet Uppdaterad: 2020-06-28 15:57:25

50m Bröstsim Damer Final, Senior, Uppdaterad: 2020-06-29 19:15:56

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Klara Thormalm 1998 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 32.21
2 Cecilia Viberg 2003 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 32.35
3 Hannah Brunzell 2001 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 32.43
4 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 33.20
5 Julia Månsson 2002 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 33.35
6 Saga Boråker 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 33.44
7 Sara Wallberg 1999 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 33.61
8 Matilda Stenberg 2001 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 33.76
9 Wilma Henriksson 2001 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 33.79
10 Moa Bergdahl 2003 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 33.86
11 Elsa Jonsson 2004 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 33.96
12 Hilma Brunnberg 2003 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 33.97
13 Elsa Bergh 2002 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 34.00
14 Lina Dahlgren 2005 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 34.03
15 Ingrid Franks 2003 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 34.04
16 Emma Haglund 2003 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 34.07
17 Filippa Sterling 2002 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 34.51
18 Linnea Hyvönen 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 34.53
19 Agnes Fährlin 1998 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 34.77
20 Lea Granert 2001 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 34.88
21 Sofia Åstedt 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 34.95
22 Amanda Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 35.04
23 Amanda Johansson 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 35.05
24 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 35.18
25 Malin Eklund 2001 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 35.33
26 Olga Schubert 2000 Sjöbo Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 35.35
27 Engla Ellbrant 2004 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 35.37
28 Viola Berlin 2002 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 35.50
29 Felicia Östlund 2002 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 35.51
29 Louise Haglöv 2003 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 35.51
31 Livia Sjunnesson 2005 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 35.56
32 Julia Augustsson 2000 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 35.67
33 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 35.75
34 Jazmina Hedqvist 2002 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 35.76
35 Johanna Andersson 2002 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 35.78
36 Alma Mühr 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 35.82
37 Sally Olsson 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 35.84
38 Agnes Wilde 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 36.00
39 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 36.04
40 Emma Hassling 2004 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 36.07
41 Ella Gunnarsson 2006 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 36.16
42 Cornelia Almqvist 2002 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 36.21
43 Amanda Andersson 2003 Lidingö Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 36.33
44 Emilia Karlberg 2002 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 36.38
45 Lova Skanse 2003 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 36.42
46 Nelly Antlöv 2002 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 36.45
47 Thea Dahlqvist 2003 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 36.46
48 Amanda Björklund 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 36.56
49 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 36.66
50 Nea Hjortsberg 2004 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 36.70
51 Elsa Bitzén 2003 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 36.74
51 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 36.74
53 Sara Sjölander 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 36.86
54 Tilda Hilbert 2004 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 36.93
55 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 36.95
56 Ronja Berggren 2003 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 37.04
56 Elsa Staaf 2003 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 37.04
58 Amanda Mankinen Leonkrone 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 37.13
59 Tove Gustafsson 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 37.24
60 Kristina Kulcsar 2001 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 37.27
61 Klara Torén 2006 Lidköpings Gymnastik o SS Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 37.63
62 Linnea Öhlund 2001 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 37.66
63 Cassandra Malmström 2005 Sjöbo Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 37.68
64 Isabelle Brodd 2003 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 37.76
65 Ella Sjöbom 2005 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 37.94
66 Elin Segerström 2007 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 37.98
67 Linnéa Bruce-Holm 2005 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 38.03
68 Nina Gustavsson 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 38.12
69 Tilde Röiseth 2003 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 38.22
70 Alva Tingstorp 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 38.23
71 Linnea Edgren 2002 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 38.24
71 Klara Sillerström 2003 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 38.24
73 Elvira Muhr 2007 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 38.25
74 Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén 2006 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 38.57
75 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 38.63
76 Saga Persson 2003 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 38.64
77 Tilda Arthursson 2003 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 38.68
78 Ellen Eriksson 2001 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 38.93
79 Emilia Esborn 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 39.05
80 Charlotte Krüger 2007 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 39.09
81 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 39.11
82 Sara Benlaib 2001 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 39.16
83 Emilia Kryger 2004 Sjöbo Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 39.19
84 Elida Hansson 2002 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 39.30
85 Maja Nyström 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 39.40
85 Elsa Berge Kleber 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 39.40
87 Miray Beybutov 2005 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 39.48
88 Filippa Bremer 2005 Helsingborgs Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 39.52
89 Amanda Blomkvist 2007 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 39.67
90 Julia Olsson 2004 Kiviks Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 39.82
91 Lora Encheva 2004 Strängnäs Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 40.11
92 Emma Thur 2004 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 40.13
93 Nirvana Cavka 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 40.26
94 Emilia Romberg 2005 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 40.30
95 Agnes Gustafson 2003 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 40.31
96 Agnes Hildebrand Westerberg 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 40.42
97 Elin Cronqvist 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 40.43
98 Filippa Sjöholm Sundström 2003 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 40.65
99 Julia Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 40.86
100 Agnes Sjö 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 40.99
101 Tuva Lovinge 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 41.06
102 Ella Bäcker 2007 Grums Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 41.17
103 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 41.26
104 Klara Blomberg 2005 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 41.31
104 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 41.31
106 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 41.33
107 Alice Bitzén 2006 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 41.49
108 Ellen Lovinge 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 41.53
109 Tova Kjellberg 2004 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 41.56
110 Zoe Kanen 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 41.57
111 Isabelle Wrejde 1999 Simklubben Neptun Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 41.67
112 Vanja Magnusson 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 42.06
113 Monica Zhan 2005 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 42.08
114 Nelly Gustavsson 2004 Simklubben Lödde Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 42.18
115 Towe Andersson 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 42.64
116 Ella Harrysson 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 42.75
117 Emmi Engström 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 42.96
118 Vera Wall 2006 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 43.32
119 Ronja Gustafsson 2006 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 43.48
120 Carla Karsberg 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 43.53
121 Tilde Klehn 2004 Simklubben Lödde Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 44.20
121 Mia Subotic 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 44.20
123 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 44.21
124 Linn Maltesson 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 44.28
125 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 44.33
126 Anna Witzell 2007 Simklubben Lödde Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 44.70
127 Stella Forsell 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 44.73
128 Ella Sjö 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 44.86
129 Stina Koskenniemi 2006 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 45.01
130 Malva Collvin 2007 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 45.17
131 Johanna Holmberg 2007 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 45.21
132 Linnea Larsson 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 45.27
132 Ellen Aronsson 2007 Grums Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 45.27
134 Celie Rosén 2005 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 45.60
135 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 45.82
136 Linnéa Samuelsson 2006 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 46.67
137 Elsa Petersson 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 47.08
138 Tilja Wennesjö 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 47.16
139 Linnea Andersson 2004 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 47.30
140 Alice Larsson 2006 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 47.64
141 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 49.27
142 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 49.47
143 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 50.38
144 Selma Pettersson 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 50.46
145 Judith Toorell 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 51.53
146 Emelia Widströmer 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 52.50
147 Thilia Norberg 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 52.74
148 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 52.76
149 Frida Alfredsson 2006 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 56.65
150 Alice Harrysson 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 56.68
151 Moa Lind 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 56.79
152 Sanna Marjeta 2001 Katrineholms Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 57.47
153 Mathilda Einarsson 1996 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 2:54.02
- Julia Karamovic 2001 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås DSQ
- Jacquline Rengbrandt 2005 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö DSQ
- Sadie Ford 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro DSQ
- Polina Mikhailova 2005 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet DSQ
- Della McAllister 2006 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet DNS
- Adelina Gummesson 2005 Lönsboda Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet DNS
- Yade Cimen 2005 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet DNS
- Josefina Näsén 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro DNS
- Märta Arnqvist 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg DNS
- Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle DNS
- Matilda Hörder 2004 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås DNS

50m Bröstsim Damer Final, Junior, Uppdaterad: 2020-06-29 19:15:56

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Cecilia Viberg 2003 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 32.35
2 Hannah Brunzell 2001 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 32.43
3 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 33.20
4 Julia Månsson 2002 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 33.35
5 Saga Boråker 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 33.44
6 Matilda Stenberg 2001 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 33.76
7 Wilma Henriksson 2001 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 33.79
8 Moa Bergdahl 2003 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 33.86
9 Elsa Jonsson 2004 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 33.96
10 Hilma Brunnberg 2003 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 33.97
11 Elsa Bergh 2002 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 34.00
12 Lina Dahlgren 2005 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 34.03
13 Ingrid Franks 2003 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 34.04
14 Emma Haglund 2003 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 34.07
15 Filippa Sterling 2002 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 34.51
16 Linnea Hyvönen 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 34.53
17 Lea Granert 2001 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 34.88
18 Sofia Åstedt 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 34.95
19 Amanda Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 35.04
20 Amanda Johansson 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 35.05
21 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 35.18
22 Malin Eklund 2001 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 35.33
23 Olga Schubert 2000 Sjöbo Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 35.35
24 Engla Ellbrant 2004 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 35.37
25 Viola Berlin 2002 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 35.50
26 Felicia Östlund 2002 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 35.51
26 Louise Haglöv 2003 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 35.51
28 Livia Sjunnesson 2005 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 35.56
29 Julia Augustsson 2000 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 35.67
30 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 35.75
31 Jazmina Hedqvist 2002 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 35.76
32 Johanna Andersson 2002 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 35.78
33 Alma Mühr 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 35.82
34 Sally Olsson 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 35.84
35 Agnes Wilde 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 36.00
36 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 36.04
37 Emma Hassling 2004 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 36.07
38 Ella Gunnarsson 2006 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 36.16
39 Cornelia Almqvist 2002 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 36.21
40 Amanda Andersson 2003 Lidingö Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 36.33
41 Emilia Karlberg 2002 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 36.38
42 Lova Skanse 2003 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 36.42
43 Nelly Antlöv 2002 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 36.45
44 Thea Dahlqvist 2003 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 36.46
45 Amanda Björklund 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 36.56
46 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM 36.66
47 Nea Hjortsberg 2004 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 36.70
48 Elsa Bitzén 2003 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 36.74
48 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 36.74
50 Sara Sjölander 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 36.86
51 Tilda Hilbert 2004 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 36.93
52 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 36.95
53 Ronja Berggren 2003 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 37.04
53 Elsa Staaf 2003 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 37.04
55 Amanda Mankinen Leonkrone 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 37.13
56 Tove Gustafsson 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 37.24
57 Kristina Kulcsar 2001 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 37.27
58 Klara Torén 2006 Lidköpings Gymnastik o SS Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 37.63
59 Linnea Öhlund 2001 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 37.66
60 Cassandra Malmström 2005 Sjöbo Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 37.68
61 Isabelle Brodd 2003 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 37.76
62 Ella Sjöbom 2005 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 37.94
63 Elin Segerström 2007 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 37.98
64 Linnéa Bruce-Holm 2005 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 38.03
65 Nina Gustavsson 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 38.12
66 Tilde Röiseth 2003 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 38.22
67 Alva Tingstorp 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 38.23
68 Linnea Edgren 2002 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 38.24
68 Klara Sillerström 2003 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 38.24
70 Elvira Muhr 2007 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 38.25
71 Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén 2006 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 38.57
72 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 38.63
73 Saga Persson 2003 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 38.64
74 Tilda Arthursson 2003 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 38.68
75 Ellen Eriksson 2001 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 38.93
76 Emilia Esborn 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 39.05
77 Charlotte Krüger 2007 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 39.09
78 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 39.11
79 Sara Benlaib 2001 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 39.16
80 Emilia Kryger 2004 Sjöbo Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 39.19
81 Elida Hansson 2002 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 39.30
82 Maja Nyström 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 39.40
82 Elsa Berge Kleber 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 39.40
84 Miray Beybutov 2005 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 39.48
85 Filippa Bremer 2005 Helsingborgs Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 39.52
86 Amanda Blomkvist 2007 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 39.67
87 Julia Olsson 2004 Kiviks Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 39.82
88 Lora Encheva 2004 Strängnäs Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 40.11
89 Emma Thur 2004 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 40.13
90 Nirvana Cavka 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 40.26
91 Emilia Romberg 2005 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 40.30
92 Agnes Gustafson 2003 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 40.31
93 Agnes Hildebrand Westerberg 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 40.42
94 Elin Cronqvist 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 40.43
95 Filippa Sjöholm Sundström 2003 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 40.65
96 Julia Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 40.86
97 Agnes Sjö 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 40.99
98 Tuva Lovinge 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 41.06
99 Ella Bäcker 2007 Grums Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 41.17
100 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 41.26
101 Klara Blomberg 2005 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 41.31
101 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 41.31
103 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 41.33
104 Alice Bitzén 2006 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 41.49
105 Ellen Lovinge 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 41.53
106 Tova Kjellberg 2004 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 41.56
107 Zoe Kanen 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 41.57
108 Vanja Magnusson 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 42.06
109 Monica Zhan 2005 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 42.08
110 Nelly Gustavsson 2004 Simklubben Lödde Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 42.18
111 Towe Andersson 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 42.64
112 Ella Harrysson 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 42.75
113 Emmi Engström 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 42.96
114 Vera Wall 2006 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 43.32
115 Ronja Gustafsson 2006 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 43.48
116 Carla Karsberg 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 43.53
117 Mia Subotic 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 44.20
117 Tilde Klehn 2004 Simklubben Lödde Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 44.20
119 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 44.21
120 Linn Maltesson 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 44.28
121 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 44.33
122 Anna Witzell 2007 Simklubben Lödde Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 44.70
123 Stella Forsell 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 44.73
124 Ella Sjö 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 44.86
125 Stina Koskenniemi 2006 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 45.01
126 Malva Collvin 2007 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 45.17
127 Johanna Holmberg 2007 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 45.21
128 Linnea Larsson 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 45.27
128 Ellen Aronsson 2007 Grums Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 45.27
130 Celie Rosén 2005 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 45.60
131 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 45.82
132 Linnéa Samuelsson 2006 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 46.67
133 Elsa Petersson 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 47.08
134 Tilja Wennesjö 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 47.16
135 Linnea Andersson 2004 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 47.30
136 Alice Larsson 2006 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 47.64
137 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 49.27
138 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 49.47
139 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 50.38
140 Selma Pettersson 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 50.46
141 Judith Toorell 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 51.53
142 Emelia Widströmer 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 52.50
143 Thilia Norberg 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 52.74
144 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 52.76
145 Frida Alfredsson 2006 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 56.65
146 Alice Harrysson 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 56.68
147 Moa Lind 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 56.79
148 Sanna Marjeta 2001 Katrineholms Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 57.47
- Jacquline Rengbrandt 2005 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö DSQ
- Sadie Ford 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro DSQ
- Polina Mikhailova 2005 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet DSQ
- Julia Karamovic 2001 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås DSQ
- Yade Cimen 2005 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet DNS
- Josefina Näsén 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro DNS
- Märta Arnqvist 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg DNS
- Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle DNS
- Matilda Hörder 2004 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås DNS
- Adelina Gummesson 2005 Lönsboda Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet DNS
- Della McAllister 2006 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet DNS

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner