Totala Resultat Riksmästerskapen 2020, 50m bassäng

Nedan visas alla resultat från följande tävlingar :
Riksmästerskap (50m) 2020 Borås Uppdaterad: 2020-06-28 16:36:38
Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna Uppdaterad: 2020-06-28 11:42:06
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun Uppdaterad: 2020-06-27 11:00:55
Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg Uppdaterad: 2020-06-27 10:11:19
Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre Uppdaterad: 2020-06-27 17:03:28
Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping Uppdaterad: 2020-06-27 19:31:56
Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka Uppdaterad: 2020-06-27 14:02:31
Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona Uppdaterad: 2020-06-28 17:54:01
Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö Uppdaterad: 2020-06-27 15:23:07
Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM Uppdaterad: 2020-06-27 13:34:45
Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro Uppdaterad: 2020-06-28 13:35:39
Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle Uppdaterad: 2020-06-27 18:06:40
Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo Uppdaterad: 2020-06-26 19:22:28
Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) Uppdaterad: 2020-06-28 14:47:26
Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet Uppdaterad: 2020-06-27 17:29:18
Riksmästerskap (50m) 2020 Täby Uppdaterad: 2020-06-28 16:42:24
Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå Uppdaterad: 2020-06-28 16:59:07
Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg Uppdaterad: 2020-06-27 21:12:11
Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås Uppdaterad: 2020-06-28 18:21:13
Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet Uppdaterad: 2020-06-28 15:15:34

50m Ryggsim Damer Final, Senior, Uppdaterad: 2020-06-28 18:21:13

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Sara Junevik 2000 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 29.08
2 Alma Thormalm 1996 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 29.56
3 Davilda Lareva 2000 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 30.29
4 Edith Jernstedt 2002 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 30.39
5 Trine Forss 2003 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 30.55
6 Mollie Morfelt 2003 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 30.71
7 Elise Öberg 2002 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 30.73
8 Mellie Wijk 2002 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 31.11
9 Mathilda Sandberg 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 31.14
10 Lovisa Klarén 1992 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 31.15
11 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 31.17
12 Nea Hjortsberg 2004 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 31.25
13 Maja Byström 2003 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 31.61
14 Gloria Muzito 2002 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 31.78
15 Hanna Eriksson 1999 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 31.89
16 Linnea Liljenfors 2004 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 31.92
17 Klara Thormalm 1998 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 31.97
18 Viktoria Dellhede 2003 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 32.12
19 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 32.36
19 Amanda Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 32.36
21 Ellen Banestig 2002 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 32.41
22 Tova Magnusson 2002 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 32.48
23 Joline Bakken 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 32.51
24 Annie Hegmegi 2003 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 32.56
25 Linnéa Lindh 2003 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 32.75
26 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 32.77
27 Sara Nobrell 2002 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 32.78
28 Alva Abrahamsson 2004 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 32.84
29 Alicia Sjögren 2005 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 32.94
30 Vera Fransson 2001 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 32.96
31 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 32.98
32 Frida Florén 2004 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 32.99
33 Moa Bergdahl 2003 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 33.00
34 Thilda Häll 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 33.02
35 Clara Steen 2003 Sjöbo Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 33.11
36 Alice Bitzén 2006 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 33.16
37 Hannah Fritz 2003 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 33.18
38 Wilma Svensson 2002 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 33.19
39 Erma Duratovic 2005 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 33.29
40 Ylva Lindén 2003 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 33.35
41 Agnes Fährlin 1998 Spårvägen Simförening Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) 33.46
42 Anna Grahovac 1999 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 33.50
43 Nicole Papachristou 2003 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 33.54
44 Cornelia Almqvist 2002 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 33.70
45 Moa Holmquist 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 33.85
46 Linnéa Bruce-Holm 2005 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 33.86
47 Victoria Niska 2005 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 33.88
47 Sofie Persson 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 33.88
49 Ida Kristiansson 2004 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 33.92
50 Rebecca Sandström 2003 Lidingö Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 33.93
51 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 33.94
51 Frida Skåring 2002 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 33.94
53 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 34.26
54 Johanna Ingner 2002 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 34.27
55 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 34.28
56 Saga Sillerström 2006 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 34.29
57 Thindra Hackwitz 2003 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 34.31
58 Ella Holmqvist 2005 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 34.32
59 Ebba Locken 2006 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 34.39
60 Clara Gustavson 2003 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 34.47
61 Signe Wahlberg 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 34.55
62 Saga Boråker 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 34.60
62 Elsa Jelvestam Petersson 2007 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 34.60
64 Minea Dautbegovic 2004 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 34.70
65 Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 34.75
65 Clara Sandberg 2004 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 34.75
67 Emilia Boberg 2002 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 34.77
68 Louise Strand 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 34.82
69 Sara Sjölander 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 34.87
70 Klara Sillerström 2003 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 34.98
71 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 35.02
72 Alma Strömberg 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 35.07
73 Agnes Pehrsson 2007 Markaryds Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 35.13
74 Alicia Ekelund 2007 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 35.18
75 Ida Rudelius 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 35.19
76 Emma Mattson 2003 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 35.25
77 Olivia Staafgård 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 35.29
78 Solveig Ramallo 1993 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 35.35
79 Amanda Johansson 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 35.37
80 Cornelia Niring 2002 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 35.43
81 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 35.55
82 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 35.76
83 Sigrid Hildebrand 2006 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 35.78
84 Tove Gustafsson 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 35.83
85 Alba Arberg 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 35.84
86 Emilia Karlberg 2002 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 35.90
87 Julia Karamovic 2001 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 35.91
88 Linn Lidström 2001 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 35.93
88 Lava Piuva 2006 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 35.93
90 Hanna Jonasson 2004 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 36.12
91 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 36.14
92 Amelia Hultqvist 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 36.18
93 Moa Zetterström 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 36.27
94 Ella Gunnarsson 2006 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 36.29
95 Sanna Westerberg 2004 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 36.31
96 Yasmine Strandh 2006 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 36.32
97 Amanda Björklund 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 36.35
98 Josefina Näsén 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 36.39
99 Matilda Hallman 2003 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 36.42
100 Natalie Stjärnås 2003 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 36.46
101 Elly Sjöberg 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 36.47
101 Charlotte Krüger 2007 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 36.47
103 Emmie Dahlgren 2004 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 36.48
104 Erica Segerström 2004 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 36.59
105 Agnes Hildebrand Westerberg 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 36.65
106 Alva Stenerås Strand 2007 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 36.93
107 Malva Collvin 2007 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 36.97
108 Filippa Karlsson 2004 Katrineholms Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 36.98
109 Cornelia Eidefors 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 37.02
110 Alice Johnson 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 37.25
111 Ella Sjö 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 37.33
112 Hannah Lilja 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 37.39
113 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 37.43
113 Wilma Carlheim 2003 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 37.43
115 Elin Lundberg 2003 Kiviks Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 37.51
116 Elin Engqvist 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 37.83
117 Emelie Johansson 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 37.91
118 Linnéa Samuelsson 2006 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 37.92
119 Lotta Larsson Wermelin 2002 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 38.03
120 Evelina Johnsson 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 38.04
121 Towe Andersson 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 38.07
122 Freja Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 38.18
123 Elise Dahlberg 2006 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 38.35
123 Alva Tingstorp 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 38.35
125 Alva Johannesson 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 38.37
126 Vanja Magnusson 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 38.38
127 Thea Runnestad 2003 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 38.52
128 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 38.97
129 Annalie Rutter 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 39.02
130 Linnea Andersson 2004 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 39.09
131 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 39.11
131 Julia Blennrot 2004 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 39.11
133 Emma Bergqvist 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 39.37
134 Nirvana Cavka 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 39.43
135 Hanna Johansson 2004 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 39.45
136 Ella Bäcker 2007 Grums Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 39.65
137 Jacquline Rengbrandt 2005 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 39.66
138 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 39.67
139 Ellen Aronsson 2007 Grums Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 39.79
140 Amanda Mankinen Leonkrone 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 39.80
141 Lovisa Lundblad 2003 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 39.82
142 Alva Wardrum 2003 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 39.86
142 Lina Rehnman 2002 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 39.86
144 Lea Edvardsson 2003 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 39.90
145 Elvira Muhr 2007 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 39.91
146 Tova Kjellberg 2004 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 39.98
147 Zandra Hultqvist 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 40.02
148 Elsa Petersson 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 40.32
149 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 40.34
150 Marie Nilsson 2006 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 40.35
151 Angelica Stark 1999 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 40.39
152 Mia Subotic 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 40.88
153 Isabella Isomaa 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 41.09
154 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 41.17
155 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 41.23
156 Ebba Bigosinska 2005 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 41.24
157 Ellen Lindner 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 41.43
158 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 41.51
159 Ajla Sistek 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 41.52
160 Wilma Ristl 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 41.65
161 Alexandra Kanhamn 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 42.06
162 Carla Karsberg 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 42.31
163 Louice Lundqvist 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 42.34
164 Linn Maltesson 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 42.55
165 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 42.57
166 Evelina Lemon 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 42.67
167 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 42.72
168 Maja Kruse 2005 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 42.99
169 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 45.64
170 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 45.80
171 Moa Lind 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 46.70
172 Emelia Widströmer 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 47.83
173 Judith Toorell 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 49.05
174 Maja Nyström 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 49.11
175 Thilia Norberg 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 49.26
176 Frida Alfredsson 2006 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 49.70
177 Sanna Marjeta 2001 Katrineholms Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 52.62
178 Selin Bozdag 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 52.99
179 Sadie Ford 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 53.66
- Miriam Schedvin 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka DSQ
- Adelina Gummesson 2005 Lönsboda Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet DSQ
- Joyce Muzito 2001 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun DSQ
- Lisa Eriksson 1998 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna DSQ
- Emma Johansson 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg DNS
- Matilda Bengtsson 2002 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg DNS

50m Ryggsim Damer Final, Junior, Uppdaterad: 2020-06-28 18:21:13

# Förnamn Efternamn Född Förening Tävling Tid
1 Sara Junevik 2000 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 29.08
2 Davilda Lareva 2000 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 30.29
3 Edith Jernstedt 2002 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 30.39
4 Trine Forss 2003 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 30.55
5 Mollie Morfelt 2003 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 30.71
6 Elise Öberg 2002 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 30.73
7 Mellie Wijk 2002 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 31.11
8 Mathilda Sandberg 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 31.14
9 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 31.17
10 Nea Hjortsberg 2004 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 31.25
11 Maja Byström 2003 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 31.61
12 Gloria Muzito 2002 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 31.78
13 Linnea Liljenfors 2004 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 31.92
14 Viktoria Dellhede 2003 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 32.12
15 Amanda Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 32.36
15 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 32.36
17 Ellen Banestig 2002 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 32.41
18 Tova Magnusson 2002 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 32.48
19 Joline Bakken 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 32.51
20 Annie Hegmegi 2003 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 32.56
21 Linnéa Lindh 2003 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 32.75
22 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 32.77
23 Sara Nobrell 2002 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 32.78
24 Alva Abrahamsson 2004 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 32.84
25 Alicia Sjögren 2005 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 32.94
26 Vera Fransson 2001 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 32.96
27 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 32.98
28 Frida Florén 2004 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 32.99
29 Moa Bergdahl 2003 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 33.00
30 Thilda Häll 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 33.02
31 Clara Steen 2003 Sjöbo Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 33.11
32 Alice Bitzén 2006 Simklubben Hajen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 33.16
33 Hannah Fritz 2003 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 33.18
34 Wilma Svensson 2002 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 33.19
35 Erma Duratovic 2005 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 33.29
36 Ylva Lindén 2003 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 33.35
37 Nicole Papachristou 2003 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 33.54
38 Cornelia Almqvist 2002 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 33.70
39 Moa Holmquist 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 33.85
40 Linnéa Bruce-Holm 2005 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 33.86
41 Victoria Niska 2005 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 33.88
41 Sofie Persson 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 33.88
43 Ida Kristiansson 2004 Skövde Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 33.92
44 Rebecca Sandström 2003 Lidingö Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 33.93
45 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 33.94
45 Frida Skåring 2002 Göteborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg 33.94
47 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 34.26
48 Johanna Ingner 2002 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 34.27
49 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 34.28
50 Saga Sillerström 2006 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 34.29
51 Thindra Hackwitz 2003 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 34.31
52 Ella Holmqvist 2005 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 34.32
53 Ebba Locken 2006 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 34.39
54 Clara Gustavson 2003 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 34.47
55 Signe Wahlberg 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 34.55
56 Saga Boråker 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 34.60
56 Elsa Jelvestam Petersson 2007 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 34.60
58 Minea Dautbegovic 2004 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 34.70
59 Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 34.75
59 Clara Sandberg 2004 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 34.75
61 Emilia Boberg 2002 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 34.77
62 Louise Strand 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 34.82
63 Sara Sjölander 2006 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 34.87
64 Klara Sillerström 2003 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 34.98
65 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 35.02
66 Alma Strömberg 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 35.07
67 Agnes Pehrsson 2007 Markaryds Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 35.13
68 Alicia Ekelund 2007 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 35.18
69 Ida Rudelius 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 35.19
70 Emma Mattson 2003 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 35.25
71 Olivia Staafgård 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 35.29
72 Amanda Johansson 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 35.37
73 Cornelia Niring 2002 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 35.43
74 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 35.55
75 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 35.76
76 Sigrid Hildebrand 2006 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 35.78
77 Tove Gustafsson 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 35.83
78 Alba Arberg 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 35.84
79 Emilia Karlberg 2002 Simklubben Laxen Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre 35.90
80 Julia Karamovic 2001 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 35.91
81 Linn Lidström 2001 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 35.93
81 Lava Piuva 2006 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 35.93
83 Hanna Jonasson 2004 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 36.12
84 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 36.14
85 Amelia Hultqvist 2007 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 36.18
86 Moa Zetterström 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 36.27
87 Ella Gunnarsson 2006 Södertörns Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 36.29
88 Sanna Westerberg 2004 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 36.31
89 Yasmine Strandh 2006 Landskrona Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona 36.32
90 Amanda Björklund 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 36.35
91 Josefina Näsén 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 36.39
92 Matilda Hallman 2003 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 36.42
93 Natalie Stjärnås 2003 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 36.46
94 Elly Sjöberg 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 36.47
94 Charlotte Krüger 2007 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 36.47
96 Emmie Dahlgren 2004 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 36.48
97 Erica Segerström 2004 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 36.59
98 Agnes Hildebrand Westerberg 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 36.65
99 Alva Stenerås Strand 2007 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 36.93
100 Malva Collvin 2007 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 36.97
101 Filippa Karlsson 2004 Katrineholms Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 36.98
102 Cornelia Eidefors 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM 37.02
103 Alice Johnson 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 37.25
104 Ella Sjö 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 37.33
105 Hannah Lilja 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 37.39
106 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 37.43
106 Wilma Carlheim 2003 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 37.43
108 Elin Lundberg 2003 Kiviks Simklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo 37.51
109 Elin Engqvist 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 37.83
110 Emelie Johansson 2005 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 37.91
111 Linnéa Samuelsson 2006 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 37.92
112 Lotta Larsson Wermelin 2002 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 38.03
113 Evelina Johnsson 2004 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 38.04
114 Towe Andersson 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 38.07
115 Freja Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 38.18
116 Elise Dahlberg 2006 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 38.35
116 Alva Tingstorp 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg 38.35
118 Alva Johannesson 2005 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 38.37
119 Vanja Magnusson 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 38.38
120 Thea Runnestad 2003 Simklubben S02 Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 38.52
121 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 38.97
122 Annalie Rutter 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka 39.02
123 Linnea Andersson 2004 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 39.09
124 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 39.11
124 Julia Blennrot 2004 Säffle Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 39.11
126 Emma Bergqvist 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 39.37
127 Nirvana Cavka 2004 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 39.43
128 Hanna Johansson 2004 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 39.45
129 Ella Bäcker 2007 Grums Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 39.65
130 Jacquline Rengbrandt 2005 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 39.66
131 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 39.67
132 Ellen Aronsson 2007 Grums Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 39.79
133 Amanda Mankinen Leonkrone 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 39.80
134 Lovisa Lundblad 2003 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 39.82
135 Alva Wardrum 2003 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 39.86
135 Lina Rehnman 2002 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 39.86
137 Lea Edvardsson 2003 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 39.90
138 Elvira Muhr 2007 Västerås Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås 39.91
139 Tova Kjellberg 2004 Föreningen Trelleborg Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 39.98
140 Zandra Hultqvist 2004 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 40.02
141 Elsa Petersson 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 40.32
142 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 40.34
143 Marie Nilsson 2006 Umeå Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå 40.35
144 Mia Subotic 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 40.88
145 Isabella Isomaa 2007 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 41.09
146 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 41.17
147 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 41.23
148 Ebba Bigosinska 2005 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 41.24
149 Ellen Lindner 2005 Karlstads Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle 41.43
150 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 41.51
151 Ajla Sistek 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 41.52
152 Wilma Ristl 2006 Jönköpings Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping 41.65
153 Alexandra Kanhamn 2005 Täby Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Täby 42.06
154 Carla Karsberg 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 42.31
155 Louice Lundqvist 2003 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 42.34
156 Linn Maltesson 2006 Simklubben Elfsborg Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 42.55
157 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 42.57
158 Evelina Lemon 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 42.67
159 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 42.72
160 Maja Kruse 2005 Malmö Kappsimningsklubb Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö 42.99
161 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 45.64
162 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 45.80
163 Moa Lind 2006 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 46.70
164 Emelia Widströmer 2005 Växjö Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet 47.83
165 Judith Toorell 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 49.05
166 Maja Nyström 2007 Falu Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun 49.11
167 Thilia Norberg 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 49.26
168 Frida Alfredsson 2006 Simklubben 1970 Riksmästerskap (50m) 2020 Borås 49.70
169 Sanna Marjeta 2001 Katrineholms Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna 52.62
170 Selin Bozdag 2007 Stockholmspolisens IF SF Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet 52.99
171 Sadie Ford 2007 Örebro Simallians Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro 53.66
- Adelina Gummesson 2005 Lönsboda Simsällskap Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet DSQ
- Miriam Schedvin 2007 Kungsbacka Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka DSQ
- Joyce Muzito 2001 Njurunda Simsällskap Riksmästerskap (50m) 2020 Falun DSQ
- Emma Johansson 2005 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg DNS
- Matilda Bengtsson 2002 Föreningen Varbergs Sim Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg DNS

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner