Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 20 april 2015 | |||
Tävlingsort | Tumba | Utskriftstid | 10:37 | |||
Arrangör | Botkyrka Rönninge & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 april 2015 |
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.46 | 1:11.71 | |||||
2 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 35.05 | 1:12.34 | |||||
3 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.83 | 1:16.23 | |||||
4 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.81 | 1:18.68 | |||||
5 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.93 | 1:19.06 | |||||
6 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 38.85 | 1:19.13 | |||||
7 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 38.99 | 1:19.80 | |||||
8 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.23 | 1:21.08 | |||||
9 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.63 | 1:22.33 | |||||
10 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.92 | 1:22.45 | |||||
11 | Elma Starrost | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.88 | 1:23.04 | |||||
12 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.74 | 1:24.18 | |||||
13 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 41.20 | 1:24.34 | |||||
14 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.48 | 1:24.47 | |||||
15 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.30 | 1:25.29 | |||||
16 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 41.35 | 1:26.06 | |||||
17 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 41.17 | 1:26.28 | |||||
18 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.79 | 1:26.48 | |||||
19 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.11 | 1:26.53 | |||||
20 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.04 | 1:28.64 | |||||
21 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 44.07 | 1:29.67 | |||||
22 | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | 44.15 | 1:30.28 | |||||
23 | Maja Bergström | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.29 | 1:30.90 | |||||
24 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.88 | 1:32.61 | |||||
25 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.49 | 1:33.45 | |||||
26 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 46.00 | 1:37.40 | |||||
27 | Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | Täby Sim | 48.92 | 1:44.39 | |||||
28 | Amanda Grejs | 2002 | Turebergs Simklubb | 50.38 | 1:46.34 | |||||
- | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.21 | 1:08.51 | |||||
2 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.53 | 1:09.32 | |||||
3 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 34.97 | 1:12.41 | |||||
4 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.28 | 1:12.79 | |||||
5 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.89 | 1:12.98 | |||||
6 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 37.06 | 1:14.80 | |||||
7 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.09 | 1:15.59 | |||||
8 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.19 | 1:16.20 | |||||
9 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.30 | 1:17.31 | |||||
10 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 38.97 | 1:18.92 | |||||
11 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.84 | 1:19.03 | |||||
12 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.67 | 1:19.88 | |||||
13 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.54 | 1:20.78 | |||||
14 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.61 | 1:21.21 | |||||
15 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.69 | 1:21.27 | |||||
16 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.54 | 1:21.87 | |||||
17 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 39.36 | 1:21.91 | |||||
18 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 39.96 | 1:22.04 | |||||
19 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 42.62 | 1:27.73 | |||||
20 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.62 | 1:28.22 | |||||
21 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 43.55 | 1:29.20 | |||||
22 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.76 | 1:29.63 | |||||
23 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.34 | 1:34.42 | |||||
24 | Lukas Ribberheim | 2002 | Täby Sim | 48.05 | 1:39.39 | |||||
25 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 48.48 | 1:41.90 | |||||
26 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 52.52 | 1:47.14 | |||||
27 | Leo Svanfeldt | 2002 | Turebergs Simklubb | 51.78 | 1:48.75 | |||||
- | Max Crafoord | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 33.15 | 1:09.54 | 1:46.22 | 2:23.50 | |||
2 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.15 | 1:10.08 | 1:49.31 | 2:29.18 | |||
3 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.43 | 1:14.03 | 1:55.81 | 2:35.47 | |||
4 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.45 | 1:15.90 | 1:58.37 | 2:38.43 | |||
5 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 35.33 | 1:16.06 | 1:58.24 | 2:38.86 | |||
6 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.17 | 1:16.07 | 1:58.55 | 2:38.96 | |||
7 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.85 | 1:16.88 | 2:00.86 | 2:41.24 | |||
8 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.77 | 1:18.25 | 2:00.59 | 2:42.01 | |||
9 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.34 | 1:19.36 | 2:02.53 | 2:42.42 | |||
10 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.03 | 1:20.59 | 2:05.54 | 2:48.66 | |||
11 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 37.37 | 1:20.29 | 2:05.67 | 2:49.82 | |||
12 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 37.71 | 1:20.64 | 2:06.18 | 2:50.60 | |||
13 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.42 | 1:23.54 | 2:08.75 | 2:52.57 | |||
14 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.35 | 1:25.24 | 2:11.11 | 2:53.66 | |||
15 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 37.23 | 1:21.44 | 2:08.28 | 2:54.63 | |||
16 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 37.82 | 1:23.60 | 2:09.47 | 2:55.32 | |||
17 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 37.24 | 1:20.57 | 2:08.69 | 2:57.50 | |||
18 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.90 | 1:26.08 | 2:13.25 | 2:57.63 | |||
19 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.66 | 1:27.16 | 2:14.39 | 2:57.91 | |||
20 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 40.59 | 1:27.67 | 2:13.91 | 2:59.27 | |||
21 | Jenny Tunell | 2003 | Danderyds Sim | 42.24 | 1:28.96 | 2:15.41 | 2:59.34 | |||
22 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 40.85 | 1:27.65 | 2:15.21 | 3:00.27 | |||
23 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.78 | 1:25.63 | 2:15.89 | 3:02.24 | |||
24 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.77 | 1:29.19 | 2:18.90 | 3:04.83 | |||
25 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.51 | 1:29.67 | 2:18.36 | 3:06.49 | |||
26 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.38 | 1:28.94 | 2:19.01 | 3:09.32 | |||
27 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.54 | 1:32.09 | 2:22.57 | 3:11.77 | |||
28 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 40.59 | 1:29.02 | 2:22.10 | 3:14.54 | |||
29 | Paulina Engvall | 2003 | Täby Sim | 44.89 | 1:35.14 | 2:28.23 | 3:20.82 | |||
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 33.68 | 1:12.29 | 1:52.62 | 2:31.77 | |||
2 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.30 | 1:14.21 | 1:55.87 | 2:35.46 | |||
3 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 35.19 | 1:15.91 | 1:58.43 | 2:37.83 | |||
4 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 35.77 | 1:16.06 | 1:58.89 | 2:38.64 | |||
5 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.37 | 1:21.83 | 2:08.13 | 2:46.53 | |||
6 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 36.04 | 1:20.05 | 2:04.88 | 2:47.28 | |||
7 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.28 | 1:20.53 | 2:06.10 | 2:47.32 | |||
8 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 36.81 | 1:20.67 | 2:06.23 | 2:47.51 | |||
9 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.90 | 1:19.31 | 2:05.07 | 2:49.81 | |||
10 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 37.18 | 1:20.85 | 2:06.12 | 2:50.04 | |||
11 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 37.37 | 1:21.65 | 2:06.87 | 2:50.43 | |||
12 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.79 | 1:21.02 | 2:07.48 | 2:52.32 | |||
13 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 37.16 | 1:22.31 | 2:09.63 | 2:54.54 | |||
14 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.41 | 1:25.28 | 2:12.27 | 2:57.52 | |||
15 | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | 39.30 | 1:24.29 | 2:11.46 | 2:57.94 | |||
16 | Fredrick Grundin | 2003 | Täby Sim | 39.95 | 1:25.90 | 2:13.92 | 3:00.00 | |||
17 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.58 | 1:25.56 | 2:13.33 | 3:00.08 | |||
18 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.62 | 1:32.01 | 2:19.20 | 3:03.33 | |||
19 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.32 | 1:29.51 | 2:19.60 | 3:04.08 | |||
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 39.72 | 1:25.83 | |||||
2 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.57 | 1:26.11 | |||||
3 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.30 | 1:27.85 | |||||
4 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.80 | 1:29.26 | |||||
5 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.89 | 1:30.07 | |||||
6 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 41.81 | 1:31.67 | |||||
7 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.52 | 1:32.36 | |||||
8 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.79 | 1:32.49 | |||||
9 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 44.49 | 1:33.84 | |||||
10 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.46 | 1:34.30 | |||||
11 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 44.31 | 1:35.11 | |||||
12 | Erika Ahlberg | 2004 | Täby Sim | 44.72 | 1:35.52 | |||||
13 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.69 | 1:36.83 | |||||
14 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.56 | 1:38.15 | |||||
15 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.21 | 1:40.06 | |||||
16 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 45.55 | 1:40.09 | |||||
17 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 48.59 | 1:42.19 | |||||
18 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 47.70 | 1:42.52 | |||||
19 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 48.46 | 1:42.69 | |||||
20 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 50.74 | 1:45.09 | |||||
21 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 45.89 | 1:46.44 | |||||
22 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 53.39 | 1:48.88 | |||||
- | Darcey Bailey | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Elsa Axvik Reutergårdh | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Felicia Eriksson | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Filippa Jonsson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Wilma Qvist | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 37.69 | 1:21.85 | |||||
2 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 39.94 | 1:22.16 | |||||
3 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.30 | 1:26.83 | |||||
4 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 45.67 | 1:36.55 | |||||
5 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.97 | 1:40.70 | |||||
6 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 49.78 | 1:45.26 | |||||
7 | Nicholas Bergvall | 2004 | Täby Sim | 59.23 | 1:59.77 | |||||
- | Birger von Schenck | 2004 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.10 | 1:05.72 | |||||
2 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.75 | 1:05.83 | |||||
3 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 32.20 | 1:07.00 | |||||
4 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.95 | 1:07.05 | |||||
5 | Elma Starrost | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.80 | 1:09.61 | |||||
6 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.74 | 1:10.62 | |||||
7 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.22 | 1:10.87 | |||||
8 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.65 | 1:11.24 | |||||
9 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.70 | 1:11.38 | |||||
10 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 35.39 | 1:12.77 | |||||
11 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.30 | 1:12.95 | |||||
12 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.11 | 1:13.51 | |||||
13 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.34 | 1:13.66 | |||||
14 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 34.36 | 1:13.72 | |||||
15 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 35.26 | 1:13.85 | |||||
16 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 35.53 | 1:14.93 | |||||
17 | Julia Wernros Olofsson | 2002 | Turebergs Simklubb | 35.36 | 1:15.18 | |||||
18 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 36.48 | 1:15.64 | |||||
19 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.08 | 1:15.90 | |||||
20 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.90 | 1:16.11 | |||||
21 | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | 37.79 | 1:17.71 | |||||
22 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.36 | 1:17.76 | |||||
23 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.09 | 1:18.04 | |||||
24 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 38.18 | 1:20.74 | |||||
25 | Ella Friden | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.03 | 1:20.83 | |||||
26 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 39.13 | 1:21.45 | |||||
27 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 38.55 | 1:22.72 | |||||
28 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.82 | 1:22.88 | |||||
29 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 39.74 | 1:23.66 | |||||
30 | Ronja Engström | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.02 | 1:24.07 | |||||
31 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.93 | 1:24.11 | |||||
32 | Maja Bergström | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:26.38 | 1:26.38 | |||||
33 | Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | Täby Sim | 40.05 | 1:29.23 | |||||
34 | Amanda Grejs | 2002 | Turebergs Simklubb | 42.84 | 1:31.48 | |||||
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.37 | 1:02.84 | |||||
2 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 30.85 | 1:03.62 | |||||
3 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.72 | 1:04.43 | |||||
4 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.00 | 1:04.57 | |||||
5 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.96 | 1:04.90 | |||||
6 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 31.46 | 1:05.29 | |||||
6 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.14 | 1:05.29 | |||||
8 | David Kågström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.52 | 1:05.60 | |||||
9 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.46 | 1:06.26 | |||||
10 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.25 | 1:06.61 | |||||
11 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.02 | 1:07.02 | |||||
12 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.16 | 1:07.66 | |||||
13 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 33.62 | 1:08.81 | |||||
14 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 33.44 | 1:09.42 | |||||
15 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.16 | 1:09.75 | |||||
16 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.03 | 1:10.37 | |||||
17 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.10 | 1:10.95 | |||||
18 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.79 | 1:11.68 | |||||
19 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 34.08 | 1:11.90 | |||||
20 | Max Crafoord | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.71 | 1:14.24 | |||||
21 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 37.52 | 1:15.45 | |||||
22 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 35.67 | 1:15.58 | |||||
23 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.78 | 1:17.63 | |||||
24 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.67 | 1:17.88 | |||||
25 | Matei Cananau | 2002 | Turebergs Simklubb | 40.05 | 1:22.83 | |||||
26 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.52 | 1:24.10 | |||||
27 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 38.87 | 1:24.86 | |||||
28 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.73 | 1:28.71 | |||||
29 | Lukas Ribberheim | 2002 | Täby Sim | 41.81 | 1:29.73 | |||||
30 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.50 | 1:29.75 | |||||
31 | Axel Hallén | 2002 | Täby Sim | 43.27 | 1:32.07 | |||||
32 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.84 | 1:33.54 | |||||
33 | Leo Svanfeldt | 2002 | Turebergs Simklubb | 44.63 | 1:38.16 | |||||
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 39.12 | 1:22.56 | |||||
2 | Beatrice Östlund | 2003 | Täby Sim | 39.42 | 1:26.13 | |||||
3 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 40.44 | 1:27.30 | |||||
4 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.34 | 1:33.14 | |||||
5 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 44.18 | 1:34.98 | |||||
6 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.35 | 1:35.08 | |||||
7 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.82 | 1:35.46 | |||||
8 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 45.45 | 1:36.53 | |||||
9 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 44.27 | 1:36.59 | |||||
10 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.41 | 1:37.19 | |||||
11 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 45.26 | 1:37.75 | |||||
12 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 44.91 | 1:37.96 | |||||
13 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 46.78 | 1:39.50 | |||||
14 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.87 | 1:39.55 | |||||
15 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.78 | 1:39.94 | |||||
16 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 47.99 | 1:40.10 | |||||
17 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.51 | 1:40.27 | |||||
18 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.34 | 1:40.70 | |||||
19 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.35 | 1:40.80 | |||||
20 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.11 | 1:41.28 | |||||
21 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.40 | 1:41.47 | |||||
22 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.25 | 1:41.62 | |||||
23 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 46.49 | 1:42.18 | |||||
24 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 47.73 | 1:42.32 | |||||
25 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 48.20 | 1:42.38 | |||||
26 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 48.78 | 1:43.84 | |||||
27 | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | 51.02 | 1:48.72 | |||||
28 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.67 | 1:49.75 | |||||
29 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 53.51 | 1:50.58 | |||||
30 | Jenny Tunell | 2003 | Danderyds Sim | 54.57 | 1:51.90 | |||||
31 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 51.35 | 1:52.03 | |||||
32 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 53.70 | 1:52.37 | |||||
33 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 52.99 | 1:54.89 | |||||
34 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 53.39 | 1:55.08 | |||||
35 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 54.73 | 1:55.27 | |||||
36 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.88 | 1:55.69 | |||||
37 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 54.60 | 1:59.17 | |||||
- | Anna Gyllerup | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 42.65 | 1:30.26 | |||||
2 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.63 | 1:32.84 | |||||
3 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 46.04 | 1:36.14 | |||||
4 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.17 | 1:36.98 | |||||
5 | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | 45.25 | 1:37.41 | |||||
6 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.36 | 1:37.56 | |||||
7 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 47.27 | 1:40.70 | |||||
8 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 48.04 | 1:40.91 | |||||
9 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 48.82 | 1:41.37 | |||||
10 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 46.03 | 1:41.86 | |||||
11 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 48.15 | 1:41.98 | |||||
12 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 48.13 | 1:42.18 | |||||
13 | Bernard Ooi | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 49.67 | 1:44.45 | |||||
14 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.35 | 1:44.72 | |||||
15 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.37 | 1:48.03 | |||||
16 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.86 | 1:48.98 | |||||
17 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.14 | 1:49.56 | |||||
18 | Elvin Agneborg | 2003 | Täby Sim | 50.96 | 1:49.95 | |||||
19 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 53.24 | 1:51.26 | |||||
20 | Fredrick Grundin | 2003 | Täby Sim | 53.23 | 1:52.19 | |||||
21 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 53.86 | 1:53.51 | |||||
22 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.83 | 1:54.23 | |||||
23 | Edvard Sandelin | 2003 | Danderyds Sim | 52.85 | 1:55.01 | |||||
- | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 39.97 | 1:23.86 | |||||
2 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.89 | 1:24.47 | |||||
3 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 42.41 | 1:27.38 | |||||
4 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.49 | 1:30.96 | |||||
5 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 45.64 | 1:33.81 | |||||
6 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 45.14 | 1:33.93 | |||||
7 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 46.41 | 1:34.59 | |||||
8 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.95 | 1:34.80 | |||||
9 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 44.93 | 1:35.33 | |||||
10 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.62 | 1:35.93 | |||||
11 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 46.99 | 1:36.07 | |||||
12 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.78 | 1:38.51 | |||||
13 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.09 | 1:38.79 | |||||
14 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 48.78 | 1:38.82 | |||||
15 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.84 | 1:41.15 | |||||
16 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 48.00 | 1:41.17 | |||||
17 | Darcey Bailey | 2004 | Täby Sim | 51.48 | 1:44.30 | |||||
18 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 49.39 | 1:44.86 | |||||
19 | Filippa Jonsson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.69 | 1:45.90 | |||||
20 | Felicia Eriksson | 2004 | Spårvägen Simförening | 51.31 | 1:46.67 | |||||
21 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 52.90 | 1:49.74 | |||||
22 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 55.21 | 1:51.25 | |||||
23 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 56.47 | 1:51.80 | |||||
24 | Saga Öhman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.52 | 1:58.17 | |||||
- | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Tindra Ahlberg | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Wilma Qvist | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Zerlina Svensson-Lundmark | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 41.82 | 1:25.57 | |||||
2 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.53 | 1:26.31 | |||||
3 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 44.82 | 1:30.25 | |||||
4 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 48.35 | 1:42.45 | |||||
5 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 54.65 | 1:51.45 | |||||
- | Birger von Schenck | 2004 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Johannes Barkarö | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 13, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Skk Damer [2002] Lag1. | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 5:04.26 | ||||||
Rebecca Gustafsson | 2003 | 37.88 | 1:17.93 | 1:17.93 | ||||||
Elma Starrost | 2002 | 39.59 | 1:25.04 | 2:42.97 | ||||||
Klara Eklöf | 2002 | 33.05 | 1:12.16 | 3:55.13 | ||||||
Klara Alte | 2002 | 32.67 | 1:09.13 | 5:04.26 | ||||||
2 | Täby Sim Damer 1 | 2002 | Täby Sim | 5:13.90 | ||||||
Josephine Junehed | 2002 | 35.74 | 1:14.58 | 1:14.58 | ||||||
Ingrid Franks | 2003 | 40.60 | 1:26.61 | 2:41.19 | ||||||
Ellen Banestig | 2002 | 36.77 | 1:21.36 | 4:02.55 | ||||||
Jennie Ewerbring | 2003 | 33.85 | 1:11.35 | 5:13.90 | ||||||
3 | Spårvägen Damer Lag 1 | 2002 | Spårvägen Simförening | 5:14.90 | ||||||
Lovisa Malm | 2002 | 38.44 | 1:19.92 | 1:19.92 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 38.20 | 1:22.38 | 2:42.30 | ||||||
Mikaela Hedström | 2003 | 36.28 | 1:24.85 | 4:07.15 | ||||||
Sofia Holmberg | 2002 | 31.76 | 1:07.75 | 5:14.90 | ||||||
4 | SS04 Damer [2002] | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 5:28.27 | ||||||
Emma Lundmark | 2003 | 39.18 | 1:20.43 | 1:20.43 | ||||||
Sofia Karls | 2002 | 40.18 | 1:27.26 | 2:47.69 | ||||||
Lisa Candelius | 2003 | 38.76 | 1:25.11 | 4:12.80 | ||||||
Jessica Edlundh | 2002 | 35.27 | 1:15.47 | 5:28.27 | ||||||
5 | Spårvägen Damer Lag 2 | 2002 | Spårvägen Simförening | 5:35.77 | ||||||
Susanna Nivenius | 2002 | 39.78 | 1:24.04 | 1:24.04 | ||||||
Maja Karlsson Karlström | 2002 | 38.61 | 1:25.79 | 2:49.83 | ||||||
Cornelia Lythell | 2003 | 41.25 | 1:32.22 | 4:22.05 | ||||||
Eliane Westermark | 2003 | 34.97 | 1:13.72 | 5:35.77 | ||||||
6 | Skk Damer [2002] Lag2. | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 5:38.43 | ||||||
Hanna Åsbrink | 2002 | 40.85 | 1:24.87 | 1:24.87 | ||||||
Julia Gunneriusson | 2002 | 41.19 | 1:28.99 | 2:53.86 | ||||||
Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | 38.36 | 1:24.73 | 4:18.59 | ||||||
Sara Kärvestedt | 2003 | 37.52 | 1:19.84 | 5:38.43 | ||||||
7 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2002 | Spårvägen Simförening | 5:48.34 | ||||||
Elvira Schei | 2003 | 41.08 | 1:25.76 | 1:25.76 | ||||||
Ioana Danes | 2002 | 42.42 | 1:30.69 | 2:56.45 | ||||||
Veronica Lythell | 2003 | 41.55 | 1:34.37 | 4:30.82 | ||||||
Beata Kårén | 2003 | 36.75 | 1:17.52 | 5:48.34 | ||||||
8 | Tureberg Damer 1 [2002] | 2002 | Turebergs Simklubb | 5:48.72 | ||||||
Felicia Larsered | 2003 | 41.38 | 1:27.36 | 1:27.36 | ||||||
Cornelia Ericsson | 2003 | 46.66 | 1:41.26 | 3:08.62 | ||||||
Victoria Norén | 2002 | 37.92 | 1:25.30 | 4:33.92 | ||||||
Julia Wernros Olofsson | 2002 | 34.34 | 1:14.80 | 5:48.72 | ||||||
- | Täby Sim Damer 2 | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 14, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Damer 1 | 2002 | Täby Sim | 2:23.47 | ||||||
Stella Alin | 2002 | 38.44 | 38.44 | |||||||
Beatrice Östlund | 2003 | 37.66 | 1:16.10 | |||||||
Thilda Ström | 2003 | 35.02 | 1:51.12 | |||||||
Embla Börjesson | 2002 | 32.35 | 2:23.47 | |||||||
2 | Täby Sim Damer 2 | 2002 | Täby Sim | 2:37.86 | ||||||
Josefin Hydén | 2002 | 40.84 | 40.84 | |||||||
Saga Grindberg | 2003 | 43.38 | 1:24.22 | |||||||
Katie Hälleberg | 2003 | 38.82 | 2:03.04 | |||||||
Chloe Elhouar | 2002 | 34.82 | 2:37.86 | |||||||
3 | Tureberg Damer 1 [2002] | 2002 | Turebergs Simklubb | 2:43.22 | ||||||
Yasmine Jezzini | 2003 | 38.67 | 38.67 | |||||||
Astrid Nilsson | 2003 | 45.12 | 1:23.79 | |||||||
Julia Häglund | 2003 | 41.84 | 2:05.63 | |||||||
Amanda Grejs | 2002 | 37.59 | 2:43.22 | |||||||
4 | Täby Sim Damer 3 | 2002 | Täby Sim | 2:44.20 | ||||||
Hilda Lydahl | 2002 | 40.50 | 40.50 | |||||||
Izabelle Lindberg | 2003 | 43.69 | 1:24.19 | |||||||
Emelie Bergvall | 2003 | 44.35 | 2:08.54 | |||||||
Nina Takolander | 2003 | 35.66 | 2:44.20 | |||||||
5 | Botk-Rönn Damer [2002] | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:47.40 | ||||||
Alva Udell | 2003 | 41.56 | 41.56 | |||||||
Ella Ahlstedt | 2003 | 56.40 | 1:37.96 | |||||||
Jemina Granholm | 2002 | 33.60 | 2:11.56 | |||||||
Ella Friden | 2002 | 35.84 | 2:47.40 | |||||||
6 | Spårvägen Damer Lag 1 | 2002 | Spårvägen Simförening | 2:52.53 | ||||||
Sophie Sundqvist | 2003 | 47.10 | 47.10 | |||||||
Alexandra Eriksson | 2002 | 46.29 | 1:33.39 | |||||||
Meja Morota | 2003 | 43.38 | 2:16.77 | |||||||
Emilia Wullrich | 2003 | 35.76 | 2:52.53 | |||||||
7 | Spårvägen Damer Lag 2 | 2002 | Spårvägen Simförening | 2:52.74 | ||||||
Linda Lövqvist | 2003 | 43.55 | 43.55 | |||||||
Maja Bergström | 2002 | 44.88 | 1:28.43 | |||||||
Tove Hägerdal | 2002 | 45.59 | 2:14.02 | |||||||
Elvira Weid | 2003 | 38.72 | 2:52.74 | |||||||
- | Täby Sim Damer 4 | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | 47.81 | 47.81 | |||||||
Kore Danaë Plunkett | 2003 | 45.76 | 1:33.57 | |||||||
Gren 15, 4X100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2002 | Spårvägen Simförening | 4:48.68 | ||||||
Gustav Henrikssen | 2002 | 33.90 | 1:10.96 | 1:10.96 | ||||||
Arvid Styrman | 2002 | 37.24 | 1:20.46 | 2:31.42 | ||||||
Herman Nilsson | 2002 | 33.19 | 1:14.89 | 3:46.31 | ||||||
Andreas Wallén | 2002 | 29.34 | 1:02.37 | 4:48.68 | ||||||
2 | Skk Herrar [2002] Lag1. | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 5:02.68 | ||||||
Carl Wennerholm | 2002 | 35.91 | 1:13.98 | 1:13.98 | ||||||
Tor Selander | 2002 | 38.95 | 1:25.29 | 2:39.27 | ||||||
Linus Thörn | 2002 | 34.12 | 1:14.70 | 3:53.97 | ||||||
David Kågström | 2002 | 31.43 | 1:08.71 | 5:02.68 | ||||||
3 | Täby Sim Herrar 1 [2002] | 2002 | Täby Sim | 5:10.14 | ||||||
Jonas Al-Khalili | 2002 | 35.66 | 1:13.68 | 1:13.68 | ||||||
Alexander Bergström | 2002 | 42.17 | 1:31.87 | 2:45.55 | ||||||
Lukas Roosmark | 2002 | 36.05 | 1:15.89 | 4:01.44 | ||||||
Erik Åstrand | 2003 | 32.13 | 1:08.70 | 5:10.14 | ||||||
4 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2002 | Spårvägen Simförening | 5:15.85 | ||||||
William Bernhardsson | 2002 | 36.71 | 1:17.81 | 1:17.81 | ||||||
Aaron O´Malley | 2002 | 40.72 | 1:27.89 | 2:45.70 | ||||||
Ludvig Jansson | 2002 | 36.25 | 1:20.77 | 4:06.47 | ||||||
Gordon Ölund | 2002 | 31.67 | 1:09.38 | 5:15.85 | ||||||
5 | Danderyd Herrar [2002] | 2002 | Danderyds Sim | 5:37.74 | ||||||
Linus Wickström | 2003 | 40.57 | 1:22.66 | 1:22.66 | ||||||
Filip Novacic | 2003 | 46.33 | 1:42.66 | 3:05.32 | ||||||
Douglas Reuterskiöld | 2002 | 37.78 | 1:20.41 | 4:25.73 | ||||||
Oskar Arvidsson | 2002 | 34.09 | 1:12.01 | 5:37.74 | ||||||
6 | SS04 Herrar [2002] | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 5:55.53 | ||||||
Isac Böschen | 2002 | 40.07 | 1:26.02 | 1:26.02 | ||||||
Marcus Larsson | 2003 | 52.17 | 1:50.82 | 3:16.84 | ||||||
Leonardo Montes | 2002 | 34.06 | 1:16.47 | 4:33.31 | ||||||
Oskar Fridsell | 2003 | 37.76 | 1:22.22 | 5:55.53 | ||||||
- | Skk Herrar [2002] Lag2. | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Otto Reithner | 2003 | 37.68 | 1:17.98 | 1:17.98 | ||||||
Otto Lundberg | 2003 | 2:47.48 | ||||||||
Gren 16, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Herrar 1 [2002] | 2002 | Täby Sim | 2:33.23 | ||||||
Karl Lingham | 2002 | 38.71 | 38.71 | |||||||
Simon Lörinc | 2003 | 45.71 | 1:24.42 | |||||||
Isac Rune | 2003 | 37.05 | 2:01.47 | |||||||
Isac Persson Taylor | 2003 | 31.76 | 2:33.23 | |||||||
2 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2002 | Spårvägen Simförening | 2:36.31 | ||||||
Matyas Török | 2002 | 38.42 | 38.42 | |||||||
Gustav Annas | 2003 | 44.17 | 1:22.59 | |||||||
Viktor Malmring | 2003 | 39.02 | 2:01.61 | |||||||
Jesper Holmström | 2003 | 34.70 | 2:36.31 | |||||||
3 | Täby Sim Herrar 2 [2002] | 2002 | Täby Sim | 2:40.79 | ||||||
Liam Gabrielsson | 2003 | 42.12 | 42.12 | |||||||
Tor Stein | 2003 | 45.10 | 1:27.22 | |||||||
Gustav Ahlqvist | 2003 | 39.84 | 2:07.06 | |||||||
Axel von Goës | 2002 | 33.73 | 2:40.79 | |||||||
4 | Tureberg Herrar 1 [2002] | 2002 | Turebergs Simklubb | 2:47.25 | ||||||
Leo Svanfeldt | 2002 | 47.67 | 47.67 | |||||||
Matei Cananau | 2002 | 47.86 | 1:35.53 | |||||||
Michael Stille | 2002 | 35.66 | 2:11.19 | |||||||
Filip Westlund | 2003 | 36.06 | 2:47.25 | |||||||
5 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2002 | Spårvägen Simförening | 2:50.06 | ||||||
Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | 43.23 | 43.23 | |||||||
Jonathan Pålsson | 2002 | 48.10 | 1:31.33 | |||||||
Linus Öberg | 2003 | 42.02 | 2:13.35 | |||||||
Adam Hansson Dylén | 2003 | 36.71 | 2:50.06 | |||||||
- | Botk-Rönn Herrar [2002] | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Marcus Hedlund | 2002 | 48.09 | 48.09 | |||||||
Bernard Ooi | 2003 | 50.12 | 1:38.21 | |||||||
- | Täby Sim Herrar 3 [2002] | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.03 | 1:20.96 | |||||
2 | Elma Starrost | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.15 | 1:24.21 | |||||
3 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.70 | 1:25.16 | |||||
4 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.96 | 1:26.05 | |||||
5 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 41.75 | 1:27.74 | |||||
6 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.50 | 1:29.20 | |||||
7 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.50 | 1:29.74 | |||||
8 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.47 | 1:30.77 | |||||
9 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.14 | 1:31.36 | |||||
10 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 44.64 | 1:34.62 | |||||
11 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 45.54 | 1:35.41 | |||||
12 | Maja Bergström | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.72 | 1:36.10 | |||||
13 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.43 | 1:36.55 | |||||
14 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.70 | 1:36.60 | |||||
15 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 45.38 | 1:36.88 | |||||
16 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 46.36 | 1:38.50 | |||||
17 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.07 | 1:39.02 | |||||
18 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.18 | 1:39.16 | |||||
19 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.00 | 1:39.65 | |||||
20 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 47.78 | 1:41.21 | |||||
21 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.07 | 1:41.24 | |||||
22 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 48.36 | 1:43.10 | |||||
23 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 50.92 | 1:45.79 | |||||
24 | Ella Friden | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 50.43 | 1:45.99 | |||||
25 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 50.27 | 1:47.08 | |||||
26 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 51.04 | 1:48.00 | |||||
27 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 53.29 | 1:52.06 | |||||
28 | Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | Täby Sim | 53.29 | 1:53.38 | |||||
29 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 53.20 | 1:53.43 | |||||
- | Ronja Engström | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.45 | 1:20.58 | |||||
2 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.78 | 1:21.33 | |||||
3 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.24 | 1:22.62 | |||||
4 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.06 | 1:26.11 | |||||
5 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.54 | 1:27.76 | |||||
6 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.97 | 1:27.78 | |||||
7 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.47 | 1:29.41 | |||||
8 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.44 | 1:29.64 | |||||
9 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.29 | 1:29.73 | |||||
10 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 42.57 | 1:31.65 | |||||
11 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.49 | 1:31.68 | |||||
12 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.29 | 1:32.43 | |||||
13 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 44.84 | 1:33.45 | |||||
14 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 45.36 | 1:33.56 | |||||
15 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.92 | 1:34.04 | |||||
16 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.76 | 1:37.84 | |||||
17 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 47.53 | 1:39.73 | |||||
18 | Matei Cananau | 2002 | Turebergs Simklubb | 49.07 | 1:39.97 | |||||
19 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.95 | 1:41.78 | |||||
20 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 49.26 | 1:43.94 | |||||
21 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.87 | 1:44.02 | |||||
22 | Max Crafoord | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.35 | 1:44.70 | |||||
23 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 49.35 | 1:46.61 | |||||
24 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 50.29 | 1:47.19 | |||||
25 | Leo Svanfeldt | 2002 | Turebergs Simklubb | 52.42 | 1:52.55 | |||||
26 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 55.10 | 1:56.58 | |||||
27 | Lukas Ribberheim | 2002 | Täby Sim | 54.56 | 1:56.64 | |||||
28 | Axel Hallén | 2002 | Täby Sim | 55.67 | 1:57.46 | |||||
- | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 39.47 | ||||||
2 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.55 | ||||||
3 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 39.73 | ||||||
4 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 41.12 | ||||||
5 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.14 | ||||||
6 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.37 | ||||||
7 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.04 | ||||||
8 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.84 | ||||||
9 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.46 | ||||||
10 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 44.43 | ||||||
11 | Filippa Jonsson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.60 | ||||||
12 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 46.02 | ||||||
13 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.86 | ||||||
14 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.11 | ||||||
15 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 47.55 | ||||||
16 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.85 | ||||||
17 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 50.22 | ||||||
- | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 34.76 | ||||||
2 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 37.99 | ||||||
3 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.31 | ||||||
4 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 45.13 | ||||||
5 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 46.59 | ||||||
6 | Nicholas Bergvall | 2004 | Täby Sim | 1:04.55 | ||||||
- | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 43.40 | ||||||
2 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.76 | ||||||
3 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.06 | ||||||
4 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 45.23 | ||||||
5 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.27 | ||||||
6 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 47.12 | ||||||
7 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.31 | ||||||
8 | Erika Aronsson | 2005 | Täby Sim | 47.50 | ||||||
9 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.05 | ||||||
10 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.22 | ||||||
11 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.38 | ||||||
12 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.79 | ||||||
13 | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.67 | ||||||
14 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.23 | ||||||
15 | Isabelle Karlsson | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.79 | ||||||
16 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.89 | ||||||
17 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.00 | ||||||
18 | Malva Lundqvist Wingren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.06 | ||||||
19 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.37 | ||||||
20 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.67 | ||||||
21 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 52.51 | ||||||
21 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 52.51 | ||||||
23 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.52 | ||||||
24 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.61 | ||||||
25 | Lilian Holfve | 2007 | Turebergs Simklubb | 56.73 | ||||||
26 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 56.95 | ||||||
27 | Emelie Westlund | 2005 | Turebergs Simklubb | 1:01.27 | ||||||
28 | Maria Krejci | 2006 | Turebergs Simklubb | 1:02.10 | ||||||
29 | Sofia Stenecker | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:02.33 | ||||||
30 | Alma Massarsch | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:04.57 | ||||||
31 | Kajsa Granat | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:10.10 | ||||||
- | Hanna Donaldsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Nathalie Westlund | 2005 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | John Hogg | 2005 | Täby Sim | 39.28 | ||||||
2 | Daner Tapia | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.88 | ||||||
3 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 42.02 | ||||||
4 | Mete Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 42.55 | ||||||
5 | Gustav Westman | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.83 | ||||||
6 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 44.27 | ||||||
7 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 44.33 | ||||||
8 | Carl Mattson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.34 | ||||||
9 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.51 | ||||||
10 | Valentino Vrbanus | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.76 | ||||||
11 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.51 | ||||||
12 | Christoffer Pankl | 2005 | Danderyds Sim | 48.78 | ||||||
13 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.06 | ||||||
14 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.38 | ||||||
15 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.92 | ||||||
16 | Albin Brink | 2006 | Turebergs Simklubb | 50.20 | ||||||
17 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 50.30 | ||||||
18 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 50.54 | ||||||
19 | Karl Lennartsson | 2005 | Danderyds Sim | 51.58 | ||||||
20 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.69 | ||||||
21 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.78 | ||||||
22 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 53.46 | ||||||
23 | Jonas Tunell | 2005 | Danderyds Sim | 54.83 | ||||||
24 | Melker Högfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.80 | ||||||
25 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:16.52 | ||||||
- | Axel Mickelsson | 2006 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Viktor Bagelius | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 37.00 | 1:15.93 | |||||
2 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.54 | 1:17.27 | |||||
3 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.41 | 1:17.74 | |||||
4 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 36.87 | 1:18.83 | |||||
5 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.16 | 1:20.47 | |||||
6 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.56 | 1:22.14 | |||||
7 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 39.74 | 1:25.49 | |||||
8 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 40.10 | 1:25.54 | |||||
9 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 40.94 | 1:26.20 | |||||
10 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 40.76 | 1:26.28 | |||||
11 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.71 | 1:26.46 | |||||
12 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.70 | 1:27.94 | |||||
13 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.75 | 1:28.31 | |||||
14 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 41.64 | 1:28.49 | |||||
15 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.73 | 1:29.87 | |||||
16 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 41.20 | 1:30.04 | |||||
17 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.48 | 1:30.29 | |||||
18 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 41.28 | 1:30.69 | |||||
19 | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.35 | 1:30.79 | |||||
20 | Erika Ahlberg | 2004 | Täby Sim | 42.33 | 1:31.13 | |||||
21 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 42.45 | 1:31.76 | |||||
22 | Wilma Qvist | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.26 | 1:35.16 | |||||
23 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 46.30 | 1:36.64 | |||||
24 | Filippa Jonsson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.32 | 1:37.21 | |||||
25 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 45.65 | 1:37.90 | |||||
26 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 48.83 | 1:38.69 | |||||
27 | Darcey Bailey | 2004 | Täby Sim | 47.42 | 1:38.86 | |||||
28 | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | 46.69 | 1:41.30 | |||||
29 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 49.44 | 1:42.62 | |||||
30 | Elsa Axvik Reutergårdh | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.25 | 1:44.25 | |||||
31 | Saga Öhman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.96 | 1:46.43 | |||||
32 | Zerlina Svensson-Lundmark | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 50.44 | 1:50.29 | |||||
33 | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 50.25 | 1:54.91 | |||||
34 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 55.50 | 1:58.89 | |||||
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 34.88 | 1:12.28 | |||||
2 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.29 | 1:16.17 | |||||
3 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 37.03 | 1:17.38 | |||||
4 | Johannes Barkarö | 2004 | Täby Sim | 39.56 | 1:24.33 | |||||
5 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 41.98 | 1:29.23 | |||||
6 | Birger von Schenck | 2004 | Danderyds Sim | 43.12 | 1:35.04 | |||||
7 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 45.83 | 1:35.34 | |||||
8 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 45.34 | 1:39.86 | |||||
9 | Leo Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 46.56 | 1:42.22 | |||||
10 | Michael Gadler | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.24 | 1:42.31 | |||||
11 | Christofer Kebbon | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.35 | 1:45.81 | |||||
12 | Nicholas Bergvall | 2004 | Täby Sim | 51.75 | 1:48.81 | |||||
13 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 55.53 | 2:00.09 | |||||
Gren 25, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:12.01 | 2:26.89 | 3:41.03 | 4:54.63 | |||
2 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 1:10.40 | 2:26.09 | 3:41.69 | 4:56.15 | |||
3 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:14.64 | 2:34.35 | 3:53.83 | 5:10.74 | |||
4 | Elma Starrost | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:16.00 | 2:38.24 | 4:00.55 | 5:20.96 | |||
5 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:14.52 | 2:38.01 | 4:02.97 | 5:28.19 | |||
6 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:16.70 | 2:41.01 | 4:04.66 | 5:30.04 | |||
7 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:17.07 | 2:42.53 | 4:08.16 | 5:32.49 | |||
8 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:20.76 | 2:46.74 | 4:11.78 | 5:34.57 | |||
9 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:21.74 | 2:49.03 | 4:14.35 | 5:36.57 | |||
10 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:18.76 | 2:45.35 | 4:12.41 | 5:37.41 | |||
11 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 1:23.10 | 2:49.92 | 4:16.53 | 5:41.66 | |||
12 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:23.05 | 2:50.98 | 4:18.45 | 5:42.34 | |||
13 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:19.28 | 2:47.21 | 4:16.46 | 5:43.39 | |||
14 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 1:21.28 | 2:50.72 | 4:20.61 | 5:47.79 | |||
15 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:24.14 | 2:55.72 | 4:27.09 | 5:53.60 | |||
16 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 1:22.09 | 2:53.65 | 4:26.50 | 5:54.40 | |||
17 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 1:26.11 | 2:59.12 | 4:31.50 | 6:00.24 | |||
18 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:24.28 | 2:56.04 | 4:31.64 | 6:04.12 | |||
19 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:35.25 | 3:16.93 | 4:54.65 | 6:28.02 | |||
20 | Maja Bergström | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:31.19 | 3:12.74 | 4:58.29 | 6:39.10 | |||
21 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:34.77 | 3:18.77 | 5:02.91 | 6:41.72 | |||
Gren 26, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 1:11.94 | 2:26.12 | 3:40.32 | 4:51.06 | |||
2 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:12.33 | 2:28.03 | 3:44.19 | 4:57.40 | |||
3 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:12.30 | 2:29.05 | 3:45.33 | 4:59.50 | |||
4 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:13.53 | 2:31.04 | 3:48.75 | 5:03.69 | |||
5 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:12.93 | 2:29.81 | 3:47.58 | 5:03.86 | |||
6 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 1:11.34 | 2:30.18 | 3:49.17 | 5:05.32 | |||
7 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 1:15.24 | 2:34.97 | 3:53.82 | 5:11.45 | |||
8 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:11.56 | 2:30.90 | 3:51.56 | 5:11.58 | |||
9 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:16.03 | 2:37.19 | 3:56.89 | 5:14.22 | |||
10 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:14.76 | 2:36.98 | 4:01.97 | 5:26.16 | |||
11 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 1:19.06 | 2:44.26 | 4:07.54 | 5:26.22 | |||
12 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:17.58 | 2:42.29 | 4:05.77 | 5:27.84 | |||
13 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:18.35 | 2:46.48 | 4:14.14 | 5:32.86 | |||
14 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 1:21.44 | 2:46.85 | 4:13.17 | 5:33.97 | |||
15 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:15.57 | 2:41.86 | 4:09.59 | 5:35.53 | |||
16 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:17.84 | 2:44.33 | 4:11.08 | 5:37.36 | |||
17 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:18.94 | 2:47.05 | 4:17.14 | 5:45.68 | |||
18 | Max Crafoord | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:21.82 | 2:53.96 | 4:27.79 | 5:56.50 | |||
19 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:28.44 | 3:01.57 | 4:37.41 | 6:10.37 | |||
20 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 1:31.48 | 3:12.89 | 4:55.41 | 6:35.88 | |||
21 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:33.98 | 3:22.97 | 5:11.72 | 6:51.26 | |||
Gren 27, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Spårvägen Damer [2004] | 2004 | Spårvägen Simförening | 2:24.19 | ||||||
Johanna Bagelius | 2004 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Belize Engström | 2004 | 33.64 | 1:12.45 | |||||||
Malin Kullman | 2004 | 37.73 | 1:50.18 | |||||||
Sara Torstensson | 2004 | 34.01 | 2:24.19 | |||||||
2 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2004 | Täby Sim | 2:24.39 | ||||||
Dina Larsson | 2004 | 35.97 | 35.97 | |||||||
Nicole Valeskog | 2004 | 36.66 | 1:12.63 | |||||||
Louise Franks | 2005 | 36.23 | 1:48.86 | |||||||
Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | 35.53 | 2:24.39 | |||||||
3 | Skk Damer [2004] Lag 1 | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:29.47 | ||||||
Ella Evers | 2004 | 37.98 | 37.98 | |||||||
Maya Levin | 2004 | 38.62 | 1:16.60 | |||||||
Emma Björkman | 2004 | 37.71 | 1:54.31 | |||||||
Ella Engelgren | 2004 | 35.16 | 2:29.47 | |||||||
4 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2004 | Täby Sim | 2:36.68 | ||||||
Engla Ellbrant | 2004 | 39.11 | 39.11 | |||||||
Erika Ahlberg | 2004 | 39.35 | 1:18.46 | |||||||
Filippa Bolling | 2004 | 39.70 | 1:58.16 | |||||||
Clara Ersson | 2004 | 38.52 | 2:36.68 | |||||||
5 | Spårvägen Damer Lag 2 | 2004 | Spårvägen Simförening | 2:40.51 | ||||||
Wilma Eld | 2005 | 40.64 | 40.64 | |||||||
Veronica Olsson | 2005 | 39.01 | 1:19.65 | |||||||
Nova Morota | 2005 | 40.11 | 1:59.76 | |||||||
Alexandra Alkas Alias | 2006 | 40.75 | 2:40.51 | |||||||
6 | Täby Sim Damer Lag 3 | 2004 | Täby Sim | 2:41.60 | ||||||
Emma Sommar | 2004 | 40.19 | 40.19 | |||||||
Hannah Haux | 2004 | 42.14 | 1:22.33 | |||||||
Amanda Borgfors | 2004 | 39.89 | 2:02.22 | |||||||
Tindra Ahlberg | 2004 | 39.38 | 2:41.60 | |||||||
7 | SS04 Damer [2004] | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:46.44 | ||||||
Elvira Montes | 2004 | 35.98 | 35.98 | |||||||
Agnes Lundmark | 2006 | 44.78 | 1:20.76 | |||||||
Isidora Mitrovic | 2005 | 47.57 | 2:08.33 | |||||||
Alice Velden | 2005 | 38.11 | 2:46.44 | |||||||
8 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2004 | Spårvägen Simförening | 2:49.45 | ||||||
Alma Thunberg | 2005 | 40.92 | 40.92 | |||||||
Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | 44.71 | 1:25.63 | |||||||
Wilma Qvist | 2004 | 40.64 | 2:06.27 | |||||||
Wilma Groth | 2005 | 43.18 | 2:49.45 | |||||||
9 | Täby Sim Damer Lag 4 | 2004 | Täby Sim | 2:53.00 | ||||||
Darcey Bailey | 2004 | 42.25 | 42.25 | |||||||
Maja Lingham | 2004 | 43.40 | 1:25.65 | |||||||
Elina Hellgren | 2004 | 44.05 | 2:09.70 | |||||||
Amanda Björklund | 2006 | 43.30 | 2:53.00 | |||||||
10 | Tureberg Damer 1 [2004] | 2004 | Turebergs Simklubb | 2:53.16 | ||||||
Selma Holmer | 2004 | 34.94 | 34.94 | |||||||
Sara Arnö | 2004 | 37.40 | 1:12.34 | |||||||
Maria Krejci | 2006 | 53.70 | 2:06.04 | |||||||
Julia Liu | 2004 | 47.12 | 2:53.16 | |||||||
11 | Skk Lag 2 | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:55.53 | ||||||
Sofia Wennerholm | 2005 | 41.78 | 41.78 | |||||||
Filippa Jonsson | 2004 | 42.34 | 1:24.12 | |||||||
Klara Högfeldt | 2005 | 45.48 | 2:09.60 | |||||||
Elvira Flores | 2006 | 45.93 | 2:55.53 | |||||||
12 | Täby Sim Damer Lag 5 | 2004 | Täby Sim | 3:00.37 | ||||||
Nora Sundberg | 2005 | 48.06 | 48.06 | |||||||
Agnes Gustavsson | 2005 | 43.55 | 1:31.61 | |||||||
Matilda Schibbye | 2004 | 46.19 | 2:17.80 | |||||||
Erika Aronsson | 2005 | 42.57 | 3:00.37 | |||||||
13 | Botk-Rönn Damer [2004] | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 3:04.51 | ||||||
Elsa Axvik Reutergårdh | 2004 | 48.64 | 48.64 | |||||||
Zerlina Svensson-Lundmark | 2004 | 48.05 | 1:36.69 | |||||||
Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | 47.58 | 2:24.27 | |||||||
Ida Nygren | 2004 | 40.24 | 3:04.51 | |||||||
14 | Spårvägen Damer Lag 4 | 2005 | Spårvägen Simförening | 3:08.08 | ||||||
Alina Färm | 2005 | 43.23 | 43.23 | |||||||
Elicia Allard | 2005 | 47.63 | 1:30.86 | |||||||
Jennifer Geaney | 2005 | 49.71 | 2:20.57 | |||||||
Lola Hjort Mowitz | 2006 | 47.51 | 3:08.08 | |||||||
Gren 28, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2004 | Täby Sim | 2:25.48 | ||||||
Hugo Westholm | 2004 | 35.24 | 35.24 | |||||||
Marcus Persson Taylor | 2005 | 37.55 | 1:12.79 | |||||||
Mete Güleryüz | 2006 | 37.75 | 1:50.54 | |||||||
John Hogg | 2005 | 34.94 | 2:25.48 | |||||||
2 | Skk Herrar [2004] Lag 1 | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:30.67 | ||||||
Walter Sundling | 2004 | 34.29 | 34.29 | |||||||
Gustav Westman | 2005 | 35.25 | 1:09.54 | |||||||
Carl Mattson | 2005 | 40.43 | 1:49.97 | |||||||
Gustav Åsbrink | 2005 | 40.70 | 2:30.67 | |||||||
3 | Tureberg Herrar 1 [2004] | 2004 | Turebergs Simklubb | 2:39.68 | ||||||
August Eriksson | 2004 | 31.82 | 31.82 | |||||||
Niclas Ruimeng Li | 2004 | 40.46 | 1:12.28 | |||||||
Leo Liu | 2004 | 42.99 | 1:55.27 | |||||||
Albin Brink | 2006 | 44.41 | 2:39.68 | |||||||
4 | Danderyd Herrar [2004] | 2004 | Danderyds Sim | 2:49.23 | ||||||
Birger von Schenck | 2004 | 40.27 | 40.27 | |||||||
Christoffer Pankl | 2005 | 42.97 | 1:23.24 | |||||||
Jonas Tunell | 2005 | 44.05 | 2:07.29 | |||||||
Karl Lennartsson | 2005 | 41.94 | 2:49.23 | |||||||
5 | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2004 | Täby Sim | 2:53.41 | ||||||
Nicholas Bergvall | 2004 | 48.39 | 48.39 | |||||||
Daniel Bebenek | 2006 | 45.18 | 1:33.57 | |||||||
Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | 42.59 | 2:16.16 | |||||||
Johannes Barkarö | 2004 | 37.25 | 2:53.41 | |||||||
6 | Skk Lag 2 | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:56.33 | ||||||
Vincent Flores | 2005 | 41.81 | 41.81 | |||||||
Michael Gadler | 2004 | 43.86 | 1:25.67 | |||||||
Christofer Kebbon | 2004 | 47.72 | 2:13.39 | |||||||
Oscar Flores | 2005 | 42.94 | 2:56.33 | |||||||
7 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:57.83 | ||||||
Alan Eriksson | 2005 | 43.71 | 43.71 | |||||||
Viktor Bagelius | 2006 | 47.29 | 1:31.00 | |||||||
David Holmberg | 2005 | 43.90 | 2:14.90 | |||||||
Einar Styrman | 2005 | 42.93 | 2:57.83 | |||||||
8 | Spårvägen Herrar Lag 3 | 2004 | Spårvägen Simförening | 3:06.59 | ||||||
Anton Jöngren | 2006 | 44.23 | 44.23 | |||||||
John Ström | 2004 | 50.81 | 1:35.04 | |||||||
Liam Lehtonen Hebert | 2006 | 45.35 | 2:20.39 | |||||||
Adrian Hellberg | 2005 | 46.20 | 3:06.59 | |||||||
- | Spårvägen Herrar [2004] | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Milles Karlsson Karlström | 2005 | 40.81 | 40.81 | |||||||
Markus Annas | 2004 | 42.43 | 1:23.24 | |||||||
Gren 29, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.46 | 1:16.71 | 2:03.91 | 2:42.15 | |||
2 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 36.37 | 1:17.01 | 2:06.24 | 2:43.20 | |||
3 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.85 | 1:17.74 | 2:10.24 | 2:47.14 | |||
4 | Elma Starrost | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.64 | 1:23.02 | 2:09.24 | 2:47.24 | |||
5 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.05 | 1:18.36 | 2:11.42 | 2:48.97 | |||
6 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.32 | 1:22.60 | 2:14.38 | 2:53.41 | |||
7 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.28 | 1:24.94 | 2:15.08 | 2:55.35 | |||
8 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.19 | 1:24.62 | 2:15.45 | 2:55.87 | |||
9 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.92 | 1:22.04 | 2:12.48 | 2:56.36 | |||
10 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.19 | 1:20.92 | 2:15.81 | 2:56.39 | |||
11 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 37.25 | 1:21.78 | 2:14.64 | 2:56.72 | |||
12 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.19 | 1:22.81 | 2:15.56 | 2:57.56 | |||
13 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.94 | 1:31.89 | 2:20.42 | 3:00.67 | |||
14 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 39.63 | 1:26.88 | 2:17.84 | 3:00.96 | |||
15 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 36.71 | 1:20.37 | 2:17.58 | 3:01.41 | |||
16 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 40.40 | 1:26.79 | 2:19.33 | 3:03.73 | |||
17 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 40.57 | 1:29.18 | 2:21.91 | 3:04.99 | |||
18 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.13 | 1:28.44 | 2:25.45 | 3:06.79 | |||
19 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.29 | 1:27.92 | 2:25.37 | 3:07.22 | |||
20 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.93 | 1:31.12 | 2:28.38 | 3:09.21 | |||
21 | Julia Wernros Olofsson | 2002 | Turebergs Simklubb | 43.28 | 1:32.66 | 2:27.87 | 3:14.06 | |||
22 | Maja Bergström | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.66 | 1:36.87 | 2:33.61 | 3:21.10 | |||
23 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.67 | 1:32.49 | 2:32.65 | 3:23.30 | |||
24 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 43.32 | 1:35.32 | 2:35.69 | 3:24.59 | |||
25 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 48.42 | 1:39.06 | 2:38.96 | 3:25.35 | |||
26 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.94 | 1:39.67 | 2:43.64 | 3:32.85 | |||
27 | Isabella Pernsell | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.20 | 1:38.53 | 2:42.64 | 3:36.35 | |||
- | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 30, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.60 | 1:11.89 | 1:58.48 | 2:35.00 | |||
2 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.89 | 1:14.40 | 2:00.62 | 2:36.47 | |||
3 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 34.94 | 1:13.95 | 2:03.96 | 2:39.95 | |||
4 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.90 | 1:16.79 | 2:05.44 | 2:41.09 | |||
5 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.30 | 1:14.34 | 2:03.93 | 2:41.80 | |||
6 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.03 | 1:21.35 | 2:08.22 | 2:44.90 | |||
7 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.68 | 1:15.99 | 2:05.97 | 2:46.14 | |||
8 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 36.85 | 1:20.57 | 2:10.19 | 2:48.55 | |||
9 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.01 | 1:22.25 | 2:10.58 | 2:48.65 | |||
10 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.65 | 1:18.22 | 2:11.44 | 2:48.90 | |||
11 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.67 | 1:20.36 | 2:07.74 | 2:49.33 | |||
12 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.84 | 1:22.51 | 2:12.55 | 2:52.28 | |||
13 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.92 | 1:22.17 | 2:15.55 | 2:54.85 | |||
14 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.75 | 1:20.36 | 2:15.29 | 2:55.99 | |||
15 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 39.79 | 1:25.71 | 2:16.77 | 2:57.45 | |||
16 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 40.02 | 1:29.15 | 2:20.73 | 3:03.36 | |||
17 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.17 | 1:29.38 | 2:22.00 | 3:05.85 | |||
18 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 45.35 | 1:33.57 | 2:28.76 | 3:07.90 | |||
19 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.79 | 1:27.78 | 2:28.28 | 3:10.39 | |||
20 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 45.31 | 1:30.80 | 2:27.68 | 3:11.00 | |||
21 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 50.16 | 1:41.27 | 2:35.68 | 3:21.73 | |||
22 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.53 | 1:40.31 | 2:37.55 | 3:28.23 | |||
- | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Lukas Ribberheim | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 31, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 31.86 | 1:06.32 | |||||
2 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.56 | 1:10.10 | |||||
3 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.35 | 1:10.26 | |||||
4 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 34.10 | 1:10.51 | |||||
5 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.60 | 1:11.99 | |||||
6 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 34.76 | 1:12.77 | |||||
7 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.37 | 1:13.16 | |||||
8 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.68 | 1:13.21 | |||||
9 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 34.56 | 1:13.30 | |||||
10 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.62 | 1:13.47 | |||||
11 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.01 | 1:13.52 | |||||
12 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.30 | 1:13.64 | |||||
13 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.06 | 1:15.12 | |||||
14 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 36.45 | 1:16.26 | |||||
15 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 36.08 | 1:16.91 | |||||
16 | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.09 | 1:17.05 | |||||
17 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.20 | 1:17.48 | |||||
18 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.26 | 1:17.86 | |||||
19 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 37.00 | 1:18.10 | |||||
20 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.42 | 1:19.05 | |||||
21 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.39 | 1:19.83 | |||||
22 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 36.61 | 1:20.49 | |||||
23 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.04 | 1:20.82 | |||||
23 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.04 | 1:20.82 | |||||
25 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 38.00 | 1:20.95 | |||||
26 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 39.27 | 1:21.63 | |||||
27 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 38.70 | 1:22.06 | |||||
28 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 39.10 | 1:22.56 | |||||
29 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.10 | 1:23.21 | |||||
30 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 39.83 | 1:24.36 | |||||
31 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.12 | 1:24.62 | |||||
32 | Jenny Tunell | 2003 | Danderyds Sim | 40.19 | 1:25.03 | |||||
33 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.45 | 1:25.11 | |||||
34 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.91 | 1:26.49 | |||||
35 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.35 | 1:27.95 | |||||
36 | Paulina Engvall | 2003 | Täby Sim | 41.64 | 1:28.44 | |||||
37 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.72 | 1:28.49 | |||||
38 | Saga Hannerz | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.28 | 1:30.77 | |||||
39 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 44.35 | 1:34.37 | |||||
40 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 46.03 | 1:35.92 | |||||
41 | Anna Gyllerup | 2003 | Täby Sim | 45.73 | 1:39.25 | |||||
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 32.87 | 1:08.77 | |||||
2 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 33.50 | 1:09.95 | |||||
3 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.89 | 1:11.12 | |||||
4 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 34.51 | 1:11.50 | |||||
5 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 34.74 | 1:14.56 | |||||
6 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 37.27 | 1:16.63 | |||||
7 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 36.15 | 1:16.76 | |||||
8 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.66 | 1:16.88 | |||||
9 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 35.91 | 1:16.98 | |||||
10 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.10 | 1:17.05 | |||||
11 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 36.57 | 1:17.06 | |||||
12 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.26 | 1:18.83 | |||||
13 | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | 36.41 | 1:18.92 | |||||
14 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 39.15 | 1:19.63 | |||||
15 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.73 | 1:19.74 | |||||
16 | Fredrick Grundin | 2003 | Täby Sim | 39.15 | 1:20.94 | |||||
17 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.44 | 1:21.19 | |||||
18 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.15 | 1:21.84 | |||||
18 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.86 | 1:21.84 | |||||
20 | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | 39.29 | 1:22.52 | |||||
21 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.14 | 1:22.64 | |||||
22 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.24 | 1:24.74 | |||||
23 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.93 | 1:24.90 | |||||
24 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 40.60 | 1:26.34 | |||||
25 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 40.37 | 1:28.22 | |||||
26 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 42.05 | 1:29.35 | |||||
27 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.62 | 1:29.88 | |||||
28 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 41.96 | 1:30.07 | |||||
29 | Elvin Agneborg | 2003 | Täby Sim | 43.61 | 1:33.39 | |||||
30 | Bernard Ooi | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.56 | 1:33.50 | |||||
31 | Edvard Sandelin | 2003 | Danderyds Sim | 48.87 | 1:46.39 | |||||
Gren 33, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.20 | ||||||
2 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 18.39 | ||||||
3 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 19.32 | ||||||
4 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 19.58 | ||||||
5 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 19.59 | ||||||
6 | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | 19.76 | ||||||
7 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 20.96 | ||||||
8 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.04 | ||||||
9 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.37 | ||||||
10 | Isabelle Karlsson | 2006 | Spårvägen Simförening | 21.39 | ||||||
11 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 21.67 | ||||||
12 | Erika Aronsson | 2005 | Täby Sim | 22.05 | ||||||
13 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 22.11 | ||||||
14 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.42 | ||||||
15 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.57 | ||||||
16 | Evangelia Vlachou | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.12 | ||||||
17 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.50 | ||||||
18 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 23.83 | ||||||
19 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 23.84 | ||||||
20 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 24.23 | ||||||
21 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 24.31 | ||||||
22 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 25.00 | ||||||
23 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 25.73 | ||||||
24 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.36 | ||||||
- | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Arminda Apaza Cutile | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 34, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | John Hogg | 2005 | Täby Sim | 17.62 | ||||||
2 | Daner Tapia | 2005 | Spårvägen Simförening | 17.73 | ||||||
3 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 18.25 | ||||||
4 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 18.36 | ||||||
5 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 18.60 | ||||||
6 | Gustav Westman | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 19.10 | ||||||
7 | Mete Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 19.57 | ||||||
8 | Carl Mattson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 19.76 | ||||||
9 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 22.64 | ||||||
10 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.78 | ||||||
11 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.80 | ||||||
12 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 23.15 | ||||||
13 | Karl Lennartsson | 2005 | Danderyds Sim | 23.71 | ||||||
14 | Christoffer Pankl | 2005 | Danderyds Sim | 24.26 | ||||||
15 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 24.37 | ||||||
16 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 24.54 | ||||||
17 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 24.83 | ||||||
18 | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | 26.50 | ||||||
19 | Viktor Bagelius | 2006 | Spårvägen Simförening | 29.50 | ||||||
20 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.34 | ||||||
- | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Jonas Tunell | 2005 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Valentino Vrbanus | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 35, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.99 | 1:12.41 | |||||
2 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.96 | 1:19.34 | |||||
3 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 37.02 | 1:19.99 | |||||
4 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.06 | 1:22.25 | |||||
5 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 37.11 | 1:22.93 | |||||
6 | Elma Starrost | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.95 | 1:23.31 | |||||
7 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.47 | 1:23.53 | |||||
8 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.06 | 1:24.68 | |||||
9 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 38.65 | 1:24.72 | |||||
10 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.93 | 1:24.86 | |||||
11 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.38 | 1:26.15 | |||||
12 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.96 | 1:28.38 | |||||
13 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 40.64 | 1:28.72 | |||||
14 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.69 | 1:29.37 | |||||
15 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 40.39 | 1:30.98 | |||||
16 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.08 | 1:31.48 | |||||
17 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 41.59 | 1:33.12 | |||||
18 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.20 | 1:35.14 | |||||
19 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.95 | 1:36.88 | |||||
20 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.78 | 1:39.39 | |||||
21 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 44.20 | 1:40.95 | |||||
22 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 49.46 | 1:48.88 | |||||
23 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 51.87 | 1:59.03 | |||||
24 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 48.09 | 1:59.25 | |||||
- | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 36, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.34 | 1:10.60 | |||||
2 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.54 | 1:10.88 | |||||
3 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.44 | 1:11.01 | |||||
4 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.54 | 1:12.67 | |||||
5 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.68 | 1:15.47 | |||||
6 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 35.78 | 1:15.89 | |||||
7 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 35.87 | 1:16.13 | |||||
8 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.87 | 1:18.09 | |||||
9 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.85 | 1:19.18 | |||||
10 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.51 | 1:20.34 | |||||
11 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 38.44 | 1:20.67 | |||||
12 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.88 | 1:21.39 | |||||
13 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.14 | 1:21.97 | |||||
14 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.26 | 1:25.39 | |||||
15 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 40.61 | 1:25.80 | |||||
16 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.23 | 1:26.22 | |||||
17 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.81 | 1:28.16 | |||||
18 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 42.47 | 1:30.33 | |||||
19 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.88 | 1:34.39 | |||||
20 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 45.32 | 1:40.50 | |||||
- | Axel Hallén | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 37, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.04 | 1:15.75 | |||||
2 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.32 | 1:17.09 | |||||
3 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.80 | 1:18.22 | |||||
4 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 38.81 | 1:19.91 | |||||
5 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 40.27 | 1:21.47 | |||||
6 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 39.75 | 1:22.96 | |||||
7 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.90 | 1:24.07 | |||||
8 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.59 | 1:24.08 | |||||
9 | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.04 | 1:24.47 | |||||
10 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 39.84 | 1:24.88 | |||||
11 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 41.06 | 1:25.27 | |||||
12 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 41.90 | 1:26.42 | |||||
13 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.39 | 1:26.81 | |||||
14 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.68 | 1:27.10 | |||||
15 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.76 | 1:27.12 | |||||
16 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.68 | 1:29.88 | |||||
17 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.97 | 1:30.75 | |||||
18 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.61 | 1:30.82 | |||||
19 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 43.95 | 1:31.80 | |||||
20 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 43.16 | 1:32.15 | |||||
21 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.38 | 1:32.65 | |||||
22 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 45.28 | 1:33.09 | |||||
23 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.48 | 1:33.28 | |||||
24 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.28 | 1:34.76 | |||||
25 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 46.42 | 1:34.77 | |||||
26 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 46.81 | 1:35.16 | |||||
27 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.85 | 1:36.30 | |||||
28 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 47.33 | 1:36.66 | |||||
29 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 48.56 | 1:38.29 | |||||
30 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.10 | 1:38.49 | |||||
31 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.84 | 1:38.86 | |||||
32 | Saga Hannerz | 2003 | Turebergs Simklubb | 49.22 | 1:40.00 | |||||
33 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.50 | 1:41.93 | |||||
34 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 48.64 | 1:43.53 | |||||
35 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 55.18 | 1:54.35 | |||||
- | Jenny Tunell | 2003 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Paulina Engvall | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.15 | 1:16.73 | |||||
2 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 39.60 | 1:21.27 | |||||
3 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 41.63 | 1:24.79 | |||||
4 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 40.88 | 1:25.08 | |||||
5 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.61 | 1:27.40 | |||||
6 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 42.35 | 1:27.53 | |||||
7 | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | 42.24 | 1:29.01 | |||||
8 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 43.76 | 1:29.43 | |||||
9 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.97 | 1:30.03 | |||||
10 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.27 | 1:30.82 | |||||
11 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 44.75 | 1:32.24 | |||||
12 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 46.33 | 1:33.80 | |||||
13 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.75 | 1:33.86 | |||||
14 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.82 | 1:34.51 | |||||
15 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.52 | 1:34.62 | |||||
16 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.06 | 1:35.69 | |||||
17 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.01 | 1:38.29 | |||||
18 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.91 | 1:38.44 | |||||
19 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.71 | 1:38.86 | |||||
20 | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | 48.61 | 1:40.02 | |||||
21 | Fredrick Grundin | 2003 | Täby Sim | 50.55 | 1:41.96 | |||||
22 | Edvard Sandelin | 2003 | Danderyds Sim | 58.94 | 2:03.73 | |||||
- | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 36.84 | ||||||
2 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.38 | ||||||
3 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.72 | ||||||
4 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.71 | ||||||
5 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.77 | ||||||
6 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.87 | ||||||
7 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.52 | ||||||
8 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.74 | ||||||
9 | Erika Aronsson | 2005 | Täby Sim | 42.15 | ||||||
10 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 42.20 | ||||||
11 | Julia Kantolouto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.53 | ||||||
12 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.60 | ||||||
13 | Isabelle Karlsson | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.06 | ||||||
14 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.85 | ||||||
15 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.18 | ||||||
16 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 44.28 | ||||||
17 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.36 | ||||||
18 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.77 | ||||||
19 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 44.94 | ||||||
20 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.30 | ||||||
21 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.72 | ||||||
22 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.86 | ||||||
23 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.87 | ||||||
24 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.63 | ||||||
25 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 46.85 | ||||||
26 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.04 | ||||||
27 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.69 | ||||||
28 | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.76 | ||||||
29 | Alice Blom | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.29 | ||||||
30 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.49 | ||||||
31 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.85 | ||||||
32 | Louise Sjöcrona | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.93 | ||||||
33 | Emelie Westlund | 2005 | Turebergs Simklubb | 49.44 | ||||||
34 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.45 | ||||||
35 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.45 | ||||||
36 | Maria Krejci | 2006 | Turebergs Simklubb | 51.41 | ||||||
37 | Arminda Apaza Cutile | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 51.92 | ||||||
38 | Rut Hindfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.67 | ||||||
39 | Mathilda Glitterstam | 2007 | Turebergs Simklubb | 53.73 | ||||||
40 | Nathalie Westlund | 2005 | Turebergs Simklubb | 54.43 | ||||||
41 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.04 | ||||||
42 | Emma Molin | 2006 | Turebergs Simklubb | 57.40 | ||||||
43 | Hanna Donaldsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 58.25 | ||||||
44 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:05.67 | ||||||
45 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:08.20 | ||||||
- | Lilian Holfve | 2007 | Turebergs Simklubb | DNF | ||||||
- | Evangelia Vlachou | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 40, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | John Hogg | 2005 | Täby Sim | 34.13 | ||||||
2 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 34.32 | ||||||
3 | Gustav Westman | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.15 | ||||||
4 | Daner Tapia | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.05 | ||||||
5 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 37.19 | ||||||
6 | Mete Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 37.72 | ||||||
7 | Valentino Vrbanus | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.01 | ||||||
8 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.98 | ||||||
9 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 39.50 | ||||||
10 | Carl Mattson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.66 | ||||||
11 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 39.78 | ||||||
12 | Christoffer Pankl | 2005 | Danderyds Sim | 40.86 | ||||||
13 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.45 | ||||||
14 | Karl Lennartsson | 2005 | Danderyds Sim | 41.58 | ||||||
15 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.97 | ||||||
16 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.04 | ||||||
17 | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | 42.64 | ||||||
18 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.00 | ||||||
19 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.56 | ||||||
20 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 44.61 | ||||||
21 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.81 | ||||||
22 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.45 | ||||||
23 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.47 | ||||||
24 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.59 | ||||||
25 | Jonas Tunell | 2005 | Danderyds Sim | 46.25 | ||||||
26 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.13 | ||||||
27 | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.15 | ||||||
28 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.47 | ||||||
29 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 48.41 | ||||||
30 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.71 | ||||||
31 | Jimmy Helmersson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.37 | ||||||
32 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.60 | ||||||
33 | Hugo Jonsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.65 | ||||||
34 | Viktor Bagelius | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.24 | ||||||
35 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.35 | ||||||
36 | Robin Grönqvist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.93 | ||||||
37 | Axel Mickelsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 57.42 | ||||||
38 | Ludvig Simes | 2005 | Turebergs Simklubb | 58.65 | ||||||
- | Melker Högfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 41, 4X100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Skk Damer [2002] Lag1. | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:36.08 | ||||||
Rebecca Gustafsson | 2003 | 33.61 | 1:09.58 | 1:09.58 | ||||||
Elma Starrost | 2002 | 33.64 | 1:10.02 | 2:19.60 | ||||||
Klara Eklöf | 2002 | 32.09 | 1:06.84 | 3:26.44 | ||||||
Klara Alte | 2002 | 33.35 | 1:09.64 | 4:36.08 | ||||||
2 | Spårvägen Damer Lag 1 | 2002 | Spårvägen Simförening | 4:37.55 | ||||||
Sofia Holmberg | 2002 | 33.81 | 1:09.98 | 1:09.98 | ||||||
Cornelia Lythell | 2003 | 33.75 | 1:11.40 | 2:21.38 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 31.62 | 1:06.49 | 3:27.87 | ||||||
Maja Karlsson Karlström | 2002 | 32.58 | 1:09.68 | 4:37.55 | ||||||
3 | Täby Sim Damer 1 | 2002 | Täby Sim | 4:45.98 | ||||||
Josephine Junehed | 2002 | 32.90 | 1:08.81 | 1:08.81 | ||||||
Thilda Ström | 2003 | 34.28 | 1:13.08 | 2:21.89 | ||||||
Jennie Ewerbring | 2003 | 34.42 | 1:12.19 | 3:34.08 | ||||||
Embla Börjesson | 2002 | 33.65 | 1:11.90 | 4:45.98 | ||||||
4 | Spårvägen Damer Lag 2 | 2002 | Spårvägen Simförening | 4:53.76 | ||||||
Lovisa Malm | 2002 | 34.26 | 1:12.71 | 1:12.71 | ||||||
Mikaela Hedström | 2003 | 33.78 | 1:10.69 | 2:23.40 | ||||||
Ioana Danes | 2002 | 36.43 | 1:16.39 | 3:39.79 | ||||||
Eliane Westermark | 2003 | 35.36 | 1:13.97 | 4:53.76 | ||||||
5 | SS04 Damer [2002] | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:54.35 | ||||||
Sofia Karls | 2002 | 34.16 | 1:11.56 | 1:11.56 | ||||||
Emma Lundmark | 2003 | 34.74 | 1:12.59 | 2:24.15 | ||||||
Lisa Candelius | 2003 | 35.94 | 1:14.25 | 3:38.40 | ||||||
Jessica Edlundh | 2002 | 36.65 | 1:15.95 | 4:54.35 | ||||||
6 | Skk Damer [2002] Lag2. | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:57.00 | ||||||
Hanna Åsbrink | 2002 | 36.33 | 1:17.30 | 1:17.30 | ||||||
Julia Gunneriusson | 2002 | 33.88 | 1:12.19 | 2:29.49 | ||||||
Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | 33.45 | 1:10.95 | 3:40.44 | ||||||
Sara Kärvestedt | 2003 | 36.60 | 1:16.56 | 4:57.00 | ||||||
7 | Tureberg Damer 1 [2002] | 2002 | Turebergs Simklubb | 4:59.33 | ||||||
Victoria Norén | 2002 | 35.22 | 1:13.74 | 1:13.74 | ||||||
Julia Wernros Olofsson | 2002 | 35.19 | 1:14.29 | 2:28.03 | ||||||
Felicia Larsered | 2003 | 35.48 | 1:14.13 | 3:42.16 | ||||||
Yasmine Jezzini | 2003 | 36.32 | 1:17.17 | 4:59.33 | ||||||
8 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2002 | Spårvägen Simförening | 5:10.09 | ||||||
Elvira Schei | 2003 | 35.69 | 1:13.32 | 1:13.32 | ||||||
Emilia Wullrich | 2003 | 35.79 | 1:17.89 | 2:31.21 | ||||||
Beata Kårén | 2003 | 37.32 | 1:18.95 | 3:50.16 | ||||||
Veronica Lythell | 2003 | 36.51 | 1:19.93 | 5:10.09 | ||||||
Gren 42, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Damer 1 | 2002 | Täby Sim | 2:12.01 | ||||||
Stella Alin | 2002 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Ingrid Franks | 2003 | 32.04 | 1:04.94 | |||||||
Jennifer Barnå | 2002 | 34.50 | 1:39.44 | |||||||
Ellen Banestig | 2002 | 32.57 | 2:12.01 | |||||||
2 | Botk-Rönn Damer [2002] | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:19.68 | ||||||
Alva Udell | 2003 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Isabella Pernsell | 2002 | 39.50 | 1:13.55 | |||||||
Ella Friden | 2002 | 35.79 | 1:49.34 | |||||||
Jemina Granholm | 2002 | 30.34 | 2:19.68 | |||||||
3 | Täby Sim Damer 3 | 2002 | Täby Sim | 2:20.94 | ||||||
Maja Sköld | 2002 | 34.87 | 34.87 | |||||||
Nina Takolander | 2003 | 35.16 | 1:10.03 | |||||||
Chloe Elhouar | 2002 | 35.61 | 1:45.64 | |||||||
Elin Andersson | 2003 | 35.30 | 2:20.94 | |||||||
4 | Täby Sim Damer 2 | 2002 | Täby Sim | 2:21.40 | ||||||
Izabelle Lindberg | 2003 | 36.95 | 36.95 | |||||||
Katie Hälleberg | 2003 | 33.54 | 1:10.49 | |||||||
Saga Grindberg | 2003 | 35.90 | 1:46.39 | |||||||
Hilda Lydahl | 2002 | 35.01 | 2:21.40 | |||||||
5 | Tureberg Damer 1 [2002] | 2002 | Turebergs Simklubb | 2:24.31 | ||||||
Cornelia Ericsson | 2003 | 34.33 | 34.33 | |||||||
Astrid Nilsson | 2003 | 35.40 | 1:09.73 | |||||||
Julia Häglund | 2003 | 35.81 | 1:45.54 | |||||||
Saga Hannerz | 2003 | 38.77 | 2:24.31 | |||||||
6 | Täby Sim Damer 4 | 2002 | Täby Sim | 2:26.70 | ||||||
Ida Svensson | 2002 | 37.59 | 37.59 | |||||||
Sofia Bergström | 2003 | 36.45 | 1:14.04 | |||||||
Josefin Hydén | 2002 | 35.27 | 1:49.31 | |||||||
Emelie Bergvall | 2003 | 37.39 | 2:26.70 | |||||||
7 | Täby Sim Damer 5 | 2002 | Täby Sim | 2:43.56 | ||||||
Anna Gyllerup | 2003 | 42.83 | 42.83 | |||||||
Kore Danaë Plunkett | 2003 | 37.92 | 1:20.75 | |||||||
Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | 37.71 | 1:58.46 | |||||||
Paulina Engvall | 2003 | 45.10 | 2:43.56 | |||||||
- | Spårvägen Damer Lag 1 | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 43, 4X100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Skk Herrar [2002] Lag1. | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:19.07 | ||||||
Tor Selander | 2002 | 32.49 | 1:07.50 | 1:07.50 | ||||||
Linus Thörn | 2002 | 31.36 | 1:04.89 | 2:12.39 | ||||||
Carl Wennerholm | 2002 | 30.80 | 1:04.69 | 3:17.08 | ||||||
David Kågström | 2002 | 29.32 | 1:01.99 | 4:19.07 | ||||||
2 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2002 | Spårvägen Simförening | 4:20.88 | ||||||
Arvid Styrman | 2002 | 32.46 | 1:08.44 | 1:08.44 | ||||||
Gustav Henrikssen | 2002 | 30.81 | 1:05.53 | 2:13.97 | ||||||
Herman Nilsson | 2002 | 30.25 | 1:04.51 | 3:18.48 | ||||||
Andreas Wallén | 2002 | 29.22 | 1:02.40 | 4:20.88 | ||||||
3 | Täby Sim Herrar 1 [2002] | 2002 | Täby Sim | 4:32.67 | ||||||
Lukas Roosmark | 2002 | 31.58 | 1:04.43 | 1:04.43 | ||||||
Isac Persson Taylor | 2003 | 33.43 | 1:10.92 | 2:15.35 | ||||||
Jonas Al-Khalili | 2002 | 30.93 | 1:06.54 | 3:21.89 | ||||||
Erik Åstrand | 2003 | 32.74 | 1:10.78 | 4:32.67 | ||||||
4 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2002 | Spårvägen Simförening | 4:41.25 | ||||||
William Bernhardsson | 2002 | 33.43 | 1:11.40 | 1:11.40 | ||||||
Ludvig Jansson | 2002 | 33.21 | 1:10.66 | 2:22.06 | ||||||
Gordon Ölund | 2002 | 32.28 | 1:10.88 | 3:32.94 | ||||||
Aaron O´Malley | 2002 | 33.02 | 1:08.31 | 4:41.25 | ||||||
5 | Danderyd Herrar [2002] | 2002 | Danderyds Sim | 4:52.88 | ||||||
Douglas Reuterskiöld | 2002 | 33.58 | 1:08.74 | 1:08.74 | ||||||
Oskar Arvidsson | 2002 | 33.97 | 1:11.57 | 2:20.31 | ||||||
Linus Wickström | 2003 | 34.46 | 1:14.37 | 3:34.68 | ||||||
Filip Novacic | 2003 | 36.12 | 1:18.20 | 4:52.88 | ||||||
6 | Skk Herrar [2002] Lag2. | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:58.56 | ||||||
Otto Reithner | 2003 | 34.54 | 1:12.87 | 1:12.87 | ||||||
Otto Lundberg | 2003 | 35.88 | 1:15.14 | 2:28.01 | ||||||
Elias Skeppstedt | 2003 | 38.06 | 1:18.92 | 3:46.93 | ||||||
Max Crafoord | 2002 | 32.43 | 1:11.63 | 4:58.56 | ||||||
7 | Spårvägen Herrar Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 5:11.24 | ||||||
Matyas Török | 2002 | 33.86 | 1:11.63 | 1:11.63 | ||||||
Linus Öberg | 2003 | 37.34 | 1:20.61 | 2:32.24 | ||||||
Adam Hansson Dylén | 2003 | 38.89 | 1:21.61 | 3:53.85 | ||||||
Jesper Holmström | 2003 | 35.96 | 1:17.39 | 5:11.24 | ||||||
8 | SS04 Herrar [2002] | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 5:26.54 | ||||||
Leonardo Montes | 2002 | 31.07 | 1:05.55 | 1:05.55 | ||||||
Tim Carlberg | 2003 | 41.77 | 1:29.45 | 2:35.00 | ||||||
Oskar Fridsell | 2003 | 39.25 | 1:25.50 | 4:00.50 | ||||||
Marcus Larsson | 2003 | 40.08 | 1:26.04 | 5:26.54 | ||||||
Gren 44, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Herrar 1 [2002] | 2002 | Täby Sim | 2:12.57 | ||||||
Alexander Bergström | 2002 | 32.48 | 32.48 | |||||||
Karl Lingham | 2002 | 33.04 | 1:05.52 | |||||||
Liam Gabrielsson | 2003 | 34.86 | 1:40.38 | |||||||
Gustav Ahlqvist | 2003 | 32.19 | 2:12.57 | |||||||
2 | Täby Sim Herrar 2 [2002] | 2002 | Täby Sim | 2:16.21 | ||||||
Isac Rune | 2003 | 33.28 | 33.28 | |||||||
Simon Lörinc | 2003 | 34.94 | 1:08.22 | |||||||
Dimitris Ladis | 2003 | 34.73 | 1:42.95 | |||||||
Axel von Goës | 2002 | 33.26 | 2:16.21 | |||||||
3 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2002 | Spårvägen Simförening | 2:28.81 | ||||||
Aron Alexanderson | 2003 | 37.23 | 37.23 | |||||||
Jonathan Pålsson | 2002 | 38.87 | 1:16.10 | |||||||
Gustav Annas | 2003 | 37.04 | 1:53.14 | |||||||
Viktor Malmring | 2003 | 35.67 | 2:28.81 | |||||||
4 | Botk-Rönn Herrar [2002] | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:32.88 | ||||||
Marcus Hedlund | 2002 | 37.74 | 37.74 | |||||||
Bernard Ooi | 2003 | 39.20 | 1:16.94 | |||||||
Alexander Ullström | 2002 | 43.87 | 2:00.81 | |||||||
Juan Esbjörnsson | 2002 | 32.07 | 2:32.88 | |||||||
5 | Täby Sim Herrar 4 [2002] | 2002 | Täby Sim | 2:40.31 | ||||||
Fredrick Grundin | 2003 | 37.90 | 37.90 | |||||||
Simon Seel | 2003 | 40.98 | 1:18.88 | |||||||
Samuel Nilsson | 2003 | 42.22 | 2:01.10 | |||||||
Axel Hallén | 2002 | 39.21 | 2:40.31 | |||||||
- | Täby Sim Herrar 3 [2002] | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 45, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.87 | 1:34.67 | |||||
2 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 43.01 | 1:35.95 | |||||
3 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.21 | 1:38.81 | |||||
4 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.67 | 1:43.19 | |||||
5 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 49.80 | 1:44.77 | |||||
6 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.80 | 1:45.62 | |||||
7 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.19 | 1:45.75 | |||||
8 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 48.19 | 1:47.79 | |||||
9 | Isabelle Karlsson | 2006 | Spårvägen Simförening | 52.59 | 1:51.71 | |||||
10 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 52.45 | 1:52.12 | |||||
11 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.22 | 1:52.68 | |||||
12 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.42 | 1:54.42 | |||||
13 | Malva Lundqvist Wingren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.58 | 1:54.95 | |||||
14 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.27 | 1:55.68 | |||||
15 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 56.77 | 2:03.18 | |||||
16 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 56.19 | 2:07.43 | |||||
- | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Julia Kantolouto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 46, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 42.63 | 1:28.12 | |||||
2 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 42.62 | 1:29.37 | |||||
3 | Daner Tapia | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.17 | 1:30.57 | |||||
4 | John Hogg | 2005 | Täby Sim | 40.80 | 1:31.20 | |||||
5 | Gustav Westman | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.57 | 1:31.48 | |||||
6 | Mete Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 43.19 | 1:33.83 | |||||
7 | Valentino Vrbanus | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.11 | 1:38.59 | |||||
8 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 45.70 | 1:40.34 | |||||
9 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.90 | 1:43.36 | |||||
10 | Carl Mattson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.99 | 1:44.71 | |||||
11 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.58 | 1:45.59 | |||||
12 | Christoffer Pankl | 2005 | Danderyds Sim | 51.32 | 1:47.62 | |||||
13 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.34 | 1:47.96 | |||||
14 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 52.18 | 1:48.13 | |||||
15 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.31 | 1:48.69 | |||||
16 | Karl Lennartsson | 2005 | Danderyds Sim | 53.38 | 1:51.01 | |||||
17 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 54.18 | 1:54.05 | |||||
18 | Jonas Tunell | 2005 | Danderyds Sim | 56.96 | 2:00.30 | |||||
- | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 47, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 36.23 | 1:20.14 | |||||
2 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.58 | 1:20.62 | |||||
3 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.77 | 1:22.42 | |||||
4 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 38.62 | 1:26.60 | |||||
5 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.33 | 1:29.92 | |||||
6 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.50 | 1:31.41 | |||||
7 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.29 | 1:32.65 | |||||
8 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.94 | 1:36.54 | |||||
9 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.02 | 1:38.91 | |||||
10 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.25 | 1:41.34 | |||||
11 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 45.23 | 1:42.40 | |||||
12 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.47 | 1:47.98 | |||||
Gren 48, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.84 | ||||||
2 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.46 | ||||||
3 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 35.48 | ||||||
4 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 37.51 | ||||||
5 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 38.97 | ||||||
6 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 39.06 | ||||||
7 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.35 | ||||||
8 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 40.60 | ||||||
9 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.20 | ||||||
10 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.99 | ||||||
11 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 42.30 | ||||||
12 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.90 | ||||||
13 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 43.35 | ||||||
14 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 43.45 | ||||||
15 | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | 43.52 | ||||||
16 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 45.30 | ||||||
17 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.31 | ||||||
18 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 46.06 | ||||||
19 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.29 | ||||||
20 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.35 | ||||||
21 | Jenny Tunell | 2003 | Danderyds Sim | 54.38 | ||||||
- | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 49, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 37.72 | 1:21.74 | |||||
2 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.87 | 1:27.01 | |||||
3 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.12 | 1:28.02 | |||||
4 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 40.50 | 1:29.50 | |||||
5 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.09 | 1:42.32 | |||||
6 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.55 | 1:42.36 | |||||
- | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
Gren 50, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 37.21 | ||||||
2 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.28 | ||||||
3 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 39.36 | ||||||
4 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 39.42 | ||||||
5 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.69 | ||||||
6 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.94 | ||||||
7 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.87 | ||||||
8 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 45.28 | ||||||
9 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 45.30 | ||||||
10 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.23 | ||||||
11 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 46.75 | ||||||
12 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.93 | ||||||
13 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.48 | ||||||
- | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 51, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.69 | 1:36.41 | |||||
2 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.81 | 1:36.54 | |||||
3 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 45.97 | 1:38.20 | |||||
4 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 47.11 | 1:39.65 | |||||
5 | Erika Ahlberg | 2004 | Täby Sim | 47.17 | 1:40.04 | |||||
6 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 46.92 | 1:40.17 | |||||
7 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 48.84 | 1:41.81 | |||||
8 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.40 | 1:43.41 | |||||
9 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 48.19 | 1:43.76 | |||||
10 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.54 | 1:44.28 | |||||
11 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.29 | 1:45.30 | |||||
12 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 50.29 | 1:45.91 | |||||
13 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 47.42 | 1:46.97 | |||||
14 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 49.94 | 1:47.97 | |||||
15 | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 50.44 | 1:49.22 | |||||
16 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 50.27 | 1:49.38 | |||||
17 | Darcey Bailey | 2004 | Täby Sim | 50.85 | 1:49.79 | |||||
18 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 51.00 | 1:49.97 | |||||
19 | Saga Öhman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.74 | 1:53.92 | |||||
20 | Wilma Qvist | 2004 | Spårvägen Simförening | 53.30 | 1:55.02 | |||||
21 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 52.30 | 1:55.28 | |||||
22 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 54.52 | 2:01.71 | |||||
23 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 58.34 | 2:02.16 | |||||
24 | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | 57.64 | 2:02.29 | |||||
25 | Evelina Skoogh | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 59.55 | 2:02.80 | |||||
26 | Elsa Axvik Reutergårdh | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 57.96 | 2:03.40 | |||||
27 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 1:00.69 | 2:10.96 | |||||
28 | Felicia Eriksson | 2004 | Spårvägen Simförening | 1:01.51 | 2:13.60 | |||||
- | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Tindra Ahlberg | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 52, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 40.14 | 1:25.63 | |||||
2 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 47.14 | 1:38.91 | |||||
3 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.16 | 1:42.35 | |||||
4 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 49.72 | 1:45.35 | |||||
5 | Birger von Schenck | 2004 | Danderyds Sim | 51.95 | 1:53.40 | |||||
6 | Johannes Barkarö | 2004 | Täby Sim | 56.73 | 2:01.66 | |||||
7 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 56.82 | 2:01.98 | |||||
8 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 1:00.51 | 2:05.48 | |||||
- | Christofer Kebbon | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Nicholas Bergvall | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 53, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.46 | ||||||
2 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.70 | ||||||
3 | Evangelia Vlachou | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.83 | ||||||
4 | Julia Kantolouto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 52.07 | ||||||
5 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.22 | ||||||
6 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 53.19 | ||||||
7 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.66 | ||||||
8 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 53.70 | ||||||
9 | Malva Lundqvist Wingren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.30 | ||||||
10 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.55 | ||||||
11 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 54.92 | ||||||
12 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.63 | ||||||
13 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.91 | ||||||
14 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 56.24 | ||||||
15 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 56.25 | ||||||
16 | Isabelle Karlsson | 2006 | Spårvägen Simförening | 56.26 | ||||||
17 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 56.73 | ||||||
18 | Louise Sjöcrona | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 57.31 | ||||||
19 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 57.59 | ||||||
20 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 57.95 | ||||||
21 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 58.15 | ||||||
22 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:00.04 | ||||||
23 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:01.02 | ||||||
24 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:01.19 | ||||||
25 | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:03.79 | ||||||
26 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:05.33 | ||||||
27 | Maria Krejci | 2006 | Turebergs Simklubb | 1:06.20 | ||||||
28 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:06.43 | ||||||
29 | Emelie Westlund | 2005 | Turebergs Simklubb | 1:07.92 | ||||||
30 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:08.06 | ||||||
31 | Emma Molin | 2006 | Turebergs Simklubb | 1:08.79 | ||||||
32 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:09.13 | ||||||
33 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:11.17 | ||||||
34 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:12.70 | ||||||
35 | Sofia Stenecker | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:15.74 | ||||||
36 | Lovisa Jalvinger | 2007 | Turebergs Simklubb | 1:16.20 | ||||||
- | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Nathalie Westlund | 2005 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Vera Popova | 2006 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 54, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Westman | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.97 | ||||||
2 | Daner Tapia | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.24 | ||||||
3 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 46.91 | ||||||
4 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 49.61 | ||||||
5 | Valentino Vrbanus | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.28 | ||||||
6 | Mete Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 51.33 | ||||||
7 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 52.49 | ||||||
8 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 52.63 | ||||||
9 | Karl Lennartsson | 2005 | Danderyds Sim | 52.82 | ||||||
10 | John Hogg | 2005 | Täby Sim | 53.51 | ||||||
11 | Carl Mattson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.08 | ||||||
12 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 54.18 | ||||||
13 | Christoffer Pankl | 2005 | Danderyds Sim | 54.49 | ||||||
14 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.73 | ||||||
15 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 55.65 | ||||||
16 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.43 | ||||||
17 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 57.71 | ||||||
18 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 57.84 | ||||||
19 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 58.70 | ||||||
20 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:00.24 | ||||||
21 | Jonas Tunell | 2005 | Danderyds Sim | 1:02.18 | ||||||
22 | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | 1:02.71 | ||||||
23 | Axel Mickelsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 1:15.75 | ||||||
- | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Ludvig Simes | 2005 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 55, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 35.95 | 1:19.10 | 2:05.10 | 2:42.75 | |||
2 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.84 | 1:21.68 | 2:11.70 | 2:51.60 | |||
3 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.01 | 1:21.97 | 2:18.42 | 2:58.13 | |||
4 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.91 | 1:20.87 | 2:17.37 | 2:58.93 | |||
5 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 39.31 | 1:27.33 | 2:16.47 | 3:00.80 | |||
6 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 37.90 | 1:25.25 | 2:19.55 | 3:01.89 | |||
7 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.74 | 1:29.47 | 2:24.09 | 3:03.10 | |||
8 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 45.49 | 1:33.27 | 2:26.88 | 3:05.41 | |||
9 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.07 | 1:32.70 | 2:26.92 | 3:05.50 | |||
10 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.96 | 1:29.87 | 2:25.27 | 3:08.26 | |||
11 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.99 | 1:30.25 | 2:26.18 | 3:08.96 | |||
12 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 40.10 | 1:27.15 | 2:23.70 | 3:09.07 | |||
13 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.27 | 1:30.30 | 2:26.13 | 3:09.41 | |||
14 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 43.19 | 1:35.94 | 2:28.44 | 3:09.43 | |||
15 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 43.02 | 1:33.29 | 2:27.29 | 3:15.33 | |||
16 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.44 | 1:38.37 | 2:32.52 | 3:18.49 | |||
17 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.90 | 1:34.87 | 2:35.66 | 3:20.07 | |||
18 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 47.05 | 1:40.50 | 2:37.48 | 3:23.09 | |||
19 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.19 | 1:39.81 | 2:40.93 | 3:25.56 | |||
20 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.75 | 1:42.32 | 2:44.27 | 3:30.17 | |||
21 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 52.28 | 1:45.53 | 2:43.85 | 3:30.39 | |||
22 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.59 | 1:42.63 | 2:46.01 | 3:33.12 | |||
23 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 49.27 | 1:45.05 | 2:49.66 | 3:35.73 | |||
24 | Jenny Tunell | 2003 | Danderyds Sim | 57.94 | 1:49.09 | 2:51.49 | 3:36.97 | |||
25 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 52.49 | 1:47.48 | 2:48.46 | 3:37.14 | |||
- | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 56, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 39.48 | 1:26.43 | 2:15.67 | 2:54.28 | |||
2 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.00 | 1:23.89 | 2:18.52 | 2:56.27 | |||
3 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 41.38 | 1:26.25 | 2:20.94 | 2:59.15 | |||
4 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 40.79 | 1:24.84 | 2:19.15 | 2:59.74 | |||
5 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.39 | 1:28.78 | 2:21.66 | 3:02.14 | |||
6 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 38.72 | 1:28.59 | 2:20.99 | 3:02.54 | |||
7 | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | 45.85 | 1:36.00 | 2:30.55 | 3:12.78 | |||
8 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.61 | 1:35.05 | 2:28.33 | 3:12.82 | |||
9 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.47 | 1:31.69 | 2:31.08 | 3:18.52 | |||
10 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.66 | 1:35.33 | 2:36.07 | 3:18.99 | |||
11 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.84 | 1:36.92 | 2:36.51 | 3:19.45 | |||
12 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.92 | 1:37.71 | 2:43.45 | 3:27.92 | |||
13 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.25 | 1:43.16 | 2:43.18 | 3:29.43 | |||
14 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.27 | 1:41.65 | 2:42.99 | 3:30.50 | |||
- | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 57, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Spårvägen Damer [2004] | 2004 | Spårvägen Simförening | 2:38.39 | ||||||
Belize Engström | 2004 | 38.26 | 38.26 | |||||||
Malin Kullman | 2004 | 44.97 | 1:23.23 | |||||||
Johanna Bagelius | 2004 | 40.09 | 2:03.32 | |||||||
Sara Torstensson | 2004 | 35.07 | 2:38.39 | |||||||
2 | Skk Damer [2004] Lag 1 | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:46.35 | ||||||
Maya Levin | 2004 | 45.20 | 45.20 | |||||||
Ella Evers | 2004 | 44.91 | 1:30.11 | |||||||
Ella Engelgren | 2004 | 39.82 | 2:09.93 | |||||||
Emma Björkman | 2004 | 36.42 | 2:46.35 | |||||||
3 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2004 | Täby Sim | 2:47.03 | ||||||
Engla Ellbrant | 2004 | 44.64 | 44.64 | |||||||
Erika Ahlberg | 2004 | 46.89 | 1:31.53 | |||||||
Dina Larsson | 2004 | 38.95 | 2:10.48 | |||||||
Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | 36.55 | 2:47.03 | |||||||
4 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2004 | Täby Sim | 2:56.00 | ||||||
Agnes Gustavsson | 2005 | 46.79 | 46.79 | |||||||
Emma Sommar | 2004 | 46.90 | 1:33.69 | |||||||
Louise Franks | 2005 | 44.13 | 2:17.82 | |||||||
Clara Ersson | 2004 | 38.18 | 2:56.00 | |||||||
5 | Täby Sim Damer Lag 3 | 2004 | Täby Sim | 2:56.97 | ||||||
Tindra Ahlberg | 2004 | 44.68 | 44.68 | |||||||
Amanda Borgfors | 2004 | 47.88 | 1:32.56 | |||||||
Filippa Bolling | 2004 | 43.99 | 2:16.55 | |||||||
Darcey Bailey | 2004 | 40.42 | 2:56.97 | |||||||
6 | Spårvägen Damer Lag 2 | 2004 | Spårvägen Simförening | 3:02.21 | ||||||
Wilma Groth | 2005 | 48.02 | 48.02 | |||||||
Alexandra Alkas Alias | 2006 | 49.59 | 1:37.61 | |||||||
Nova Morota | 2005 | 45.02 | 2:22.63 | |||||||
Wilma Eld | 2005 | 39.58 | 3:02.21 | |||||||
7 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2004 | Spårvägen Simförening | 3:05.23 | ||||||
Alma Thunberg | 2005 | 48.47 | 48.47 | |||||||
Alva Hellenius | 2006 | 53.45 | 1:41.92 | |||||||
Veronica Olsson | 2005 | 44.56 | 2:26.48 | |||||||
Wilma Qvist | 2004 | 38.75 | 3:05.23 | |||||||
8 | SS04 Damer [2004] | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:12.16 | ||||||
Agnes Lundmark | 2006 | 49.56 | 49.56 | |||||||
Evangelia Vlachou | 2005 | 50.18 | 1:39.74 | |||||||
Isidora Mitrovic | 2005 | 53.56 | 2:33.30 | |||||||
Alice Velden | 2005 | 38.86 | 3:12.16 | |||||||
9 | Skk Lag 2 | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:12.58 | ||||||
Elvira Flores | 2006 | 49.67 | 49.67 | |||||||
Matilda Sandquist | 2005 | 50.99 | 1:40.66 | |||||||
Elsa Kärvestedt | 2005 | 52.74 | 2:33.40 | |||||||
Sofia Wennerholm | 2005 | 39.18 | 3:12.58 | |||||||
10 | Tureberg Damer 1 [2004] | 2004 | Turebergs Simklubb | 3:19.62 | ||||||
Johanna Klingenstierna | 2005 | 47.57 | 47.57 | |||||||
Emelie Westlund | 2005 | 1:01.59 | 1:49.16 | |||||||
Sara Arnö | 2004 | 41.15 | 2:30.31 | |||||||
Maria Krejci | 2006 | 49.31 | 3:19.62 | |||||||
11 | Täby Sim Damer Lag 4 | 2004 | Täby Sim | 3:20.21 | ||||||
Amanda Björklund | 2006 | 49.38 | 49.38 | |||||||
Clara Taberman | 2004 | 58.17 | 1:47.55 | |||||||
Elina Hellgren | 2004 | 45.44 | 2:32.99 | |||||||
Nora Sundberg | 2005 | 47.22 | 3:20.21 | |||||||
- | Botk-Rönn Damer [2004] | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Arminda Apaza Cutile | 2006 | 59.36 | 59.36 | |||||||
Julia Kantolouto | 2005 | 51.27 | 1:50.63 | |||||||
Gren 58, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2004 | Täby Sim | 2:38.17 | ||||||
John Hogg | 2005 | 39.76 | 39.76 | |||||||
Hugo Westholm | 2004 | 40.29 | 1:20.05 | |||||||
Marcus Persson Taylor | 2005 | 41.13 | 2:01.18 | |||||||
Mete Güleryüz | 2006 | 36.99 | 2:38.17 | |||||||
2 | Skk Herrar [2004] Lag 1 | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:52.48 | ||||||
Carl Mattson | 2005 | 47.11 | 47.11 | |||||||
Gustav Westman | 2005 | 46.90 | 1:34.01 | |||||||
Walter Sundling | 2004 | 37.86 | 2:11.87 | |||||||
Vincent Flores | 2005 | 40.61 | 2:52.48 | |||||||
3 | Spårvägen Herrar [2004] | 2004 | Spårvägen Simförening | 3:02.97 | ||||||
Alan Eriksson | 2005 | 45.74 | 45.74 | |||||||
Milles Karlsson Karlström | 2005 | 52.25 | 1:37.99 | |||||||
Daner Tapia | 2005 | 42.07 | 2:20.06 | |||||||
David Holmberg | 2005 | 42.91 | 3:02.97 | |||||||
4 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 3:12.96 | ||||||
Anton Jöngren | 2006 | 50.31 | 50.31 | |||||||
Einar Styrman | 2005 | 51.72 | 1:42.03 | |||||||
Markus Annas | 2004 | 46.40 | 2:28.43 | |||||||
Liam Lehtonen Hebert | 2006 | 44.53 | 3:12.96 | |||||||
5 | Tureberg Herrar 1 [2004] | 2004 | Turebergs Simklubb | 3:17.70 | ||||||
Axel Mickelsson | 2006 | 56.56 | 56.56 | |||||||
Henrik Larsson | 2006 | 55.92 | 1:52.48 | |||||||
Niclas Ruimeng Li | 2004 | 44.73 | 2:37.21 | |||||||
Alexander Arnö | 2005 | 40.49 | 3:17.70 | |||||||
6 | Spårvägen Herrar Lag 3 | 2004 | Spårvägen Simförening | 3:33.13 | ||||||
Adrian Hellberg | 2005 | 55.24 | 55.24 | |||||||
John Ström | 2004 | 57.06 | 1:52.30 | |||||||
Casper Holmberg | 2004 | 54.85 | 2:47.15 | |||||||
Viktor Bagelius | 2006 | 45.98 | 3:33.13 | |||||||
- | Danderyd Herrar [2004] | 2004 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Nicholas Bergvall | 2004 | 54.35 | 54.35 | |||||||
Daniel Bebenek | 2006 | 53.96 | 1:48.31 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 10:37 |