Resultat Totalt Junior - Officiell |
Tävling | DM/JDM VSSF 25m 2015 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 15:23 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 oktober 2015 |
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:45.09 2013-11-22 |
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:46.12 2009-01-30 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 27.42 | 57.12 | 1:28.06 | 1:58.15 | |||
2 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 27.31 | 56.58 | 1:27.32 | 1:58.70 | |||
3 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 27.43 | 57.45 | 1:28.21 | 1:58.79 | |||
4 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 27.85 | 57.92 | 1:28.72 | 1:59.25 | |||
5 | Jesper Böhn | 1998 | Simklubben S 02 | 28.85 | 1:00.10 | 1:32.38 | 2:02.86 | |||
6 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.82 | 59.88 | 1:31.77 | 2:02.97 | |||
7 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.03 | 1:00.32 | 1:32.55 | 2:04.71 | |||
8 | Marcus Alexandersson | 1997 | S77 Stenungsund | 28.20 | 59.38 | 1:31.35 | 2:04.76 | |||
9 | Philip Bergstedt | 1998 | Simklubben S 02 | 28.66 | 1:00.01 | 1:32.44 | 2:05.29 | |||
10 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 28.90 | 1:00.77 | 1:33.27 | 2:05.35 | |||
11 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.28 | 1:00.99 | 1:33.62 | 2:06.13 | |||
12 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.54 | 1:01.31 | 1:33.92 | 2:06.14 | |||
Gren 3, 400m Medley Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Céline Bertrand (1995) 4:41.13 2013-11-24 |
Distriktrekord Juniorer: Céline Bertrand (1995) 4:41.13 2013-11-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 1:06.66 | 2:28.49 | 4:04.56 | 5:11.49 | |||
2 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 1:09.95 | 2:31.62 | 4:03.01 | 5:14.90 | |||
3 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:11.95 | 2:30.63 | 4:03.14 | 5:17.65 | |||
4 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:15.60 | 2:36.75 | 4:11.22 | 5:25.89 | |||
5 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:13.24 | 2:40.53 | 4:14.67 | 5:32.29 | |||
6 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:16.79 | 2:40.81 | 4:20.18 | 5:32.69 | |||
7 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:15.75 | 2:41.77 | 4:17.18 | 5:33.50 | |||
8 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:21.98 | 2:50.02 | 4:20.86 | 5:39.10 | |||
9 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:19.10 | 2:49.09 | 4:25.06 | 5:40.75 | |||
10 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:19.03 | 2:43.93 | 4:21.50 | 5:41.59 | |||
11 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:20.18 | 2:51.22 | 4:29.77 | 5:47.88 | |||
12 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:24.93 | 2:56.02 | 4:32.80 | 5:51.74 | |||
13 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:17.84 | 2:50.21 | 4:29.74 | 5:52.73 | |||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: David Larsson (1989) 52.81 2011-11-24 |
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 26.16 | 56.86 | |||||
2 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 27.16 | 57.15 | |||||
3 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 26.61 | 57.26 | |||||
4 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 27.28 | 57.88 | |||||
5 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 27.49 | 58.50 | |||||
6 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 26.66 | 58.56 | |||||
7 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 27.30 | 58.75 | |||||
8 | Nikola Mackic | 1999 | Simklubben Laxen | 28.21 | 1:00.73 | |||||
9 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 27.94 | 1:01.18 | |||||
10 | Robin Sandgren | 1997 | Simklubben Laxen | 28.08 | 1:01.28 | |||||
11 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 28.84 | 1:02.62 | |||||
12 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.86 | 1:02.69 | |||||
13 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 29.60 | 1:03.25 | |||||
14 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 29.06 | 1:03.27 | |||||
15 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 28.87 | 1:03.29 | |||||
16 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 29.54 | 1:03.34 | |||||
17 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 28.70 | 1:03.41 | |||||
18 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 29.32 | 1:03.50 | |||||
19 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 28.74 | 1:03.74 | |||||
20 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.24 | 1:03.81 | |||||
21 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 30.11 | 1:03.88 | |||||
22 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.34 | 1:03.90 | |||||
23 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 29.75 | 1:04.55 | |||||
24 | Albin Edvardsson | 2000 | Alingsås SLS | 29.78 | 1:04.56 | |||||
25 | Pär Börjeson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.64 | 1:04.74 | |||||
26 | Max Karlsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 31.07 | 1:06.34 | |||||
27 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 33.20 | 1:12.73 | |||||
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 53.09 2009-12-10 |
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 55.37 1998-01-01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 28.46 | 58.71 | |||||
2 | Louise Näslund | 1997 | Lidköpings Gymnastik o SS | 28.63 | 59.55 | |||||
3 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.02 | 59.96 | |||||
4 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 29.23 | 59.99 | |||||
5 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 29.13 | 1:00.71 | |||||
6 | Christin Heina | 1996 | Göteborg Sim | 29.45 | 1:01.05 | |||||
7 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 29.51 | 1:01.10 | |||||
8 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 28.77 | 1:01.47 | |||||
9 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 29.11 | 1:01.65 | |||||
10 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.76 | 1:01.81 | |||||
11 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.66 | 1:01.94 | |||||
12 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.11 | 1:02.41 | |||||
13 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 29.61 | 1:02.52 | |||||
14 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 30.25 | 1:02.89 | |||||
15 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.27 | 1:02.98 | |||||
16 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.38 | 1:03.08 | |||||
17 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 30.09 | 1:03.10 | |||||
18 | Elin Lokrantz | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 30.54 | 1:03.11 | |||||
19 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 30.38 | 1:03.22 | |||||
20 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 30.28 | 1:03.43 | |||||
20 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 30.57 | 1:03.43 | |||||
22 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 30.82 | 1:03.65 | |||||
23 | Hanna Wrethander | 1999 | Simklubben Laxen | 31.00 | 1:04.12 | |||||
24 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 30.56 | 1:04.27 | |||||
25 | Klara Tistrand | 2001 | Alingsås SLS | 31.06 | 1:04.35 | |||||
26 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 31.02 | 1:04.40 | |||||
27 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 30.90 | 1:04.77 | |||||
28 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 30.72 | 1:04.96 | |||||
29 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.08 | 1:06.08 | |||||
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Christoffer Carlsen (1992) 24.97 2013-11-24 |
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.43 2009-11-27 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 27.42 | ||||||
2 | Marcus Alexandersson | 1997 | S77 Stenungsund | 28.27 | ||||||
3 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 28.38 | ||||||
4 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.45 | ||||||
5 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 29.65 | ||||||
6 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 30.08 | ||||||
7 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 30.12 | ||||||
8 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 30.16 | ||||||
9 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 30.31 | ||||||
10 | Robin Sandgren | 1997 | Simklubben Laxen | 30.36 | ||||||
11 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 30.71 | ||||||
12 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.78 | ||||||
13 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.03 | ||||||
14 | Johannes Andersson | 1999 | Simklubben Laxen | 31.28 | ||||||
15 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 31.50 | ||||||
16 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 31.53 | ||||||
17 | Ludvig Sohlberg | 1999 | Simklubben Götene | 32.00 | ||||||
18 | Herbert Grahn | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.13 | ||||||
19 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 32.22 | ||||||
20 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 32.26 | ||||||
21 | Dennis Andersson | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 32.34 | ||||||
22 | Kevin Norlin | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 32.46 | ||||||
23 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 32.73 | ||||||
24 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 32.75 | ||||||
25 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 32.93 | ||||||
Gren 7, 200m Bröstsim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-11 |
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-28 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 36.45 | 1:17.43 | 1:58.46 | 2:39.53 | |||
2 | Elsa Johansson | 1998 | Simklubben S 02 | 36.84 | 1:17.95 | 2:00.48 | 2:43.36 | |||
3 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 36.40 | 1:17.77 | 2:00.61 | 2:43.50 | |||
4 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 36.78 | 1:18.40 | 2:01.22 | 2:45.49 | |||
5 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.34 | 1:19.48 | 2:02.78 | 2:47.00 | |||
6 | Sara Westholm | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 38.00 | 1:20.49 | 2:04.13 | 2:48.50 | |||
7 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.76 | 1:21.68 | 2:05.24 | 2:49.49 | |||
8 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 39.14 | 1:22.82 | 2:07.69 | 2:52.68 | |||
9 | Denise Persson | 1998 | Simklubben S 02 | 39.70 | 1:23.58 | 2:09.16 | 2:55.06 | |||
10 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 41.05 | 1:26.49 | 2:12.67 | 2:56.64 | |||
11 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 40.66 | 1:25.31 | 2:11.60 | 2:56.88 | |||
12 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 41.03 | 1:27.02 | 2:13.13 | 2:57.00 | |||
13 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 40.53 | 1:26.28 | 2:12.11 | 2:57.45 | |||
14 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 39.83 | 1:24.66 | 2:11.37 | 2:57.49 | |||
15 | Olivia Dahlström | 2001 | Göteborg Sim | 37.79 | 1:21.94 | 2:09.41 | 2:58.33 | |||
16 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 39.76 | 1:24.94 | 2:11.89 | 2:58.72 | |||
17 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 40.87 | 1:27.35 | 2:13.69 | 2:59.03 | |||
18 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 40.92 | 1:26.69 | 2:13.71 | 3:00.69 | |||
19 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 41.90 | 1:30.40 | 2:20.29 | 3:10.82 | |||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:58.50 2013-11-21 |
Distriktrekord Juniorer: Erik Persson (1994) 1:59.06 2013-11-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 28.10 | 1:01.43 | 1:39.05 | 2:08.24 | |||
2 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 27.79 | 1:02.31 | 1:38.45 | 2:09.68 | |||
3 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 28.84 | 1:01.93 | 1:41.69 | 2:12.61 | |||
4 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.39 | 1:04.44 | 1:45.41 | 2:16.12 | |||
5 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 28.67 | 1:05.03 | 1:43.93 | 2:16.52 | |||
6 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 28.98 | 1:03.67 | 1:44.53 | 2:18.55 | |||
7 | Albin Edvardsson | 2000 | Alingsås SLS | 30.81 | 1:08.94 | 1:47.21 | 2:20.08 | |||
8 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 30.83 | 1:07.61 | 1:47.02 | 2:21.22 | |||
9 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 30.03 | 1:08.34 | 1:47.80 | 2:21.31 | |||
10 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 31.50 | 1:08.93 | 1:48.84 | 2:22.80 | |||
11 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 30.30 | 1:07.74 | 1:51.37 | 2:22.88 | |||
12 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 30.69 | 1:08.76 | 1:53.13 | 2:25.51 | |||
13 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 31.41 | 1:07.21 | 1:52.20 | 2:27.22 | |||
14 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 33.57 | 1:16.68 | 2:02.48 | 2:38.44 | |||
15 | Hampus Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 35.35 | 1:19.97 | 2:05.79 | 2:45.62 | |||
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 26.96 2011-11-25 |
Distriktrekord Juniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 26.96 2011-11-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.04 | ||||||
2 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 29.08 | ||||||
3 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 30.05 | ||||||
4 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 30.12 | ||||||
5 | Christin Heina | 1996 | Göteborg Sim | 30.22 | ||||||
6 | Louise Näslund | 1997 | Lidköpings Gymnastik o SS | 30.43 | ||||||
7 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 30.63 | ||||||
8 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 30.76 | ||||||
9 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 30.84 | ||||||
10 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 30.94 | ||||||
11 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 31.02 | ||||||
12 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 31.16 | ||||||
13 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 31.19 | ||||||
14 | Linnea Dunberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 31.28 | ||||||
15 | Hanna Wrethander | 1999 | Simklubben Laxen | 31.33 | ||||||
16 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 31.62 | ||||||
17 | Linnea Kaldrup | 1996 | Göteborg Sim | 31.64 | ||||||
18 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.70 | ||||||
19 | Ebba Hultgren | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 31.79 | ||||||
20 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 31.94 | ||||||
21 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.13 | ||||||
22 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.46 | ||||||
23 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.48 | ||||||
24 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 32.72 | ||||||
25 | Sara Westholm | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 33.00 | ||||||
26 | Linnea Karlsson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 33.04 | ||||||
27 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 33.50 | ||||||
28 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.58 | ||||||
29 | Elin Lokrantz | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 33.72 | ||||||
30 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 34.17 | ||||||
Gren 10, 1500m Frisim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Adam Paulsson (1995) 15:11.13 2014-11-22 |
Distriktrekord Juniorer: Adam Paulsson (1995) 15:11.13 2014-11-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Jesper Böhn | 1998 | Simklubben S 02 | 1:02.77 | 2:08.80 | 3:15.87 | 4:22.61 | 16:43.98 | ||
5:29.63 | 6:36.63 | 7:45.26 | 8:52.39 | |||||||
10:00.13 | 11:06.66 | 12:14.13 | 13:21.93 | |||||||
14:29.45 | 15:35.86 | |||||||||
2 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 1:03.41 | 2:10.01 | 3:17.68 | 4:25.45 | 16:50.81 | ||
5:34.46 | 6:43.47 | 7:52.42 | 9:00.31 | |||||||
10:08.63 | 11:16.82 | 12:25.72 | 13:34.61 | |||||||
14:42.63 | 15:45.39 | |||||||||
3 | Philip Bergstedt | 1998 | Simklubben S 02 | 1:06.28 | 2:18.54 | 3:31.49 | 4:46.29 | 18:19.36 | ||
6:00.95 | 7:12.46 | 8:26.82 | 9:40.89 | |||||||
10:56.28 | 12:10.84 | 13:25.57 | 14:39.46 | |||||||
15:54.78 | 17:08.21 | |||||||||
4 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:08.02 | 2:22.11 | 3:37.05 | 4:52.61 | 18:44.40 | ||
6:08.50 | 7:24.37 | 8:40.48 | 9:56.33 | |||||||
11:12.87 | 12:28.57 | 13:44.59 | 15:00.64 | |||||||
16:16.04 | 17:30.88 | |||||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 24.37 2009-12-13 |
Distriktrekord Juniorer: Anna Rosén (1994) 25.52 2011-11-27 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Näslund | 1997 | Lidköpings Gymnastik o SS | 27.52 | ||||||
2 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 27.69 | ||||||
3 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 27.71 | ||||||
4 | Christin Heina | 1996 | Göteborg Sim | 27.76 | ||||||
5 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 27.84 | ||||||
5 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 27.84 | ||||||
7 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 27.87 | ||||||
8 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 27.95 | ||||||
9 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 27.97 | ||||||
10 | Sara Westholm | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 28.01 | ||||||
11 | Klara Tistrand | 2001 | Alingsås SLS | 28.10 | ||||||
12 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 28.21 | ||||||
13 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 28.22 | ||||||
14 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 28.23 | ||||||
15 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 28.42 | ||||||
16 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 28.60 | ||||||
17 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 28.67 | ||||||
18 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.68 | ||||||
19 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 28.73 | ||||||
20 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 28.77 | ||||||
21 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.82 | ||||||
22 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 28.90 | ||||||
23 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 29.03 | ||||||
24 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.05 | ||||||
25 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 29.15 | ||||||
26 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 29.26 | ||||||
27 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 29.31 | ||||||
28 | Olivia Dahlström | 2001 | Göteborg Sim | 29.33 | ||||||
29 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 29.44 | ||||||
29 | Linnea Karlsson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 29.44 | ||||||
31 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.47 | ||||||
32 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 29.86 | ||||||
33 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 29.95 | ||||||
34 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.29 | ||||||
35 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 30.31 | ||||||
36 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 30.38 | ||||||
37 | Linnea Kaldrup | 1996 | Göteborg Sim | 30.45 | ||||||
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 |
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 28.69 | 57.50 | |||||
2 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.52 | 1:00.61 | |||||
3 | Marcus Alexandersson | 1997 | S77 Stenungsund | 29.74 | 1:00.76 | |||||
4 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 30.14 | 1:02.24 | |||||
5 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.29 | 1:02.30 | |||||
6 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 30.33 | 1:02.66 | |||||
7 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 30.43 | 1:02.76 | |||||
8 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 31.29 | 1:03.51 | |||||
9 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 31.49 | 1:04.36 | |||||
10 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 30.68 | 1:04.58 | |||||
11 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 32.30 | 1:05.03 | |||||
12 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.20 | 1:05.79 | |||||
13 | Rasmus Ekelöf | 1995 | Varberg Sim | 32.24 | 1:05.92 | |||||
14 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.26 | 1:07.05 | |||||
15 | Johannes Andersson | 1999 | Simklubben Laxen | 32.34 | 1:07.07 | |||||
16 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.62 | 1:07.12 | |||||
17 | Pär Börjeson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.13 | 1:08.27 | |||||
18 | Herbert Grahn | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.51 | 1:08.81 | |||||
19 | Kevin Norlin | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 33.95 | 1:08.95 | |||||
20 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 33.61 | 1:09.83 | |||||
21 | Dennis Andersson | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 35.41 | 1:13.43 | |||||
Gren 15, 200m Fjärilsim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Céline Bertrand (1995) 2:09.77 2013-11-22 |
Distriktrekord Juniorer: Céline Bertrand (1995) 2:09.77 2013-11-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 31.20 | 1:07.38 | 1:46.65 | 2:26.92 | |||
2 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.19 | 1:11.44 | 1:52.71 | 2:31.75 | |||
3 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 34.44 | 1:14.50 | 1:53.89 | 2:31.99 | |||
4 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.06 | 1:15.33 | 1:57.23 | 2:39.90 | |||
5 | Ebba Hultgren | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 34.56 | 1:14.29 | 1:56.49 | 2:40.41 | |||
6 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 34.98 | 1:16.11 | 1:59.73 | 2:42.69 | |||
7 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 34.72 | 1:15.68 | 1:58.48 | 2:43.20 | |||
8 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 36.58 | 1:18.26 | 2:01.96 | 2:45.96 | |||
9 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 35.31 | 1:17.85 | 2:03.27 | 2:47.38 | |||
10 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.24 | 1:18.00 | 2:04.04 | 2:47.60 | |||
11 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 36.65 | 1:19.66 | 2:04.95 | 2:49.47 | |||
12 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.08 | 1:19.33 | 2:04.35 | 2:49.82 | |||
13 | Sofia Bekken | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 35.28 | 1:18.20 | 2:05.44 | 2:51.77 | |||
14 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 36.54 | 1:20.28 | 2:06.16 | 2:53.56 | |||
15 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 34.24 | 1:14.64 | 2:02.43 | 2:56.35 | |||
16 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 37.74 | 1:23.17 | 2:10.06 | 2:57.03 | |||
17 | Agnes Svantesson | 2001 | Alingsås SLS | 38.38 | 1:24.27 | 2:11.43 | 2:57.54 | |||
18 | Melina Robertson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 36.88 | 1:21.10 | 2:09.45 | 2:58.80 | |||
19 | Matilda Pettersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 36.61 | 1:21.24 | 2:10.31 | 3:00.39 | |||
20 | Tilda Conradsson | 1999 | Varberg Sim | 38.78 | 1:25.52 | 2:15.78 | 3:09.80 | |||
Gren 16, 400m Frisim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Adam Paulsson (1995) 3:45.99 2014-11-19 |
Distriktrekord Juniorer: Adam Paulsson (1995) 3:45.99 2014-11-19 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 58.83 | 2:03.25 | 3:08.20 | 4:11.94 | |||
2 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:00.47 | 2:04.87 | 3:10.00 | 4:14.82 | |||
3 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 59.80 | 2:03.62 | 3:09.42 | 4:15.38 | |||
4 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 1:01.04 | 2:06.38 | 3:13.61 | 4:21.73 | |||
5 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:01.11 | 2:07.47 | 3:15.52 | 4:22.72 | |||
6 | Nikola Mackic | 1999 | Simklubben Laxen | 1:00.97 | 2:08.54 | 3:16.60 | 4:24.87 | |||
7 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:01.27 | 2:09.05 | 3:17.94 | 4:27.25 | |||
8 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 1:04.20 | 2:13.51 | 3:23.28 | 4:32.18 | |||
9 | Philip Bergstedt | 1998 | Simklubben S 02 | 1:04.08 | 2:13.55 | 3:23.25 | 4:33.25 | |||
10 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 1:04.49 | 2:13.47 | 3:22.98 | 4:34.40 | |||
11 | Jesper Böhn | 1998 | Simklubben S 02 | 1:01.58 | 2:11.52 | 3:24.11 | 4:36.67 | |||
12 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:07.15 | 2:20.77 | 3:35.35 | 4:47.86 | |||
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 1:05.27 2010-12-04 |
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:06.13 2008-11-11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 34.54 | 1:12.75 | |||||
2 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 34.70 | 1:13.16 | |||||
3 | Elsa Johansson | 1998 | Simklubben S 02 | 35.81 | 1:15.63 | |||||
4 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 35.34 | 1:15.71 | |||||
5 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.75 | 1:17.34 | |||||
6 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 36.72 | 1:17.72 | |||||
7 | Sara Westholm | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 36.90 | 1:17.77 | |||||
8 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.70 | 1:18.10 | |||||
9 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 37.44 | 1:18.53 | |||||
10 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 37.10 | 1:18.55 | |||||
11 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 37.11 | 1:18.61 | |||||
12 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.58 | 1:19.01 | |||||
13 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.73 | 1:19.75 | |||||
14 | Denise Persson | 1998 | Simklubben S 02 | 38.33 | 1:21.16 | |||||
15 | Olivia Dahlström | 2001 | Göteborg Sim | 37.86 | 1:21.59 | |||||
16 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.92 | 1:21.73 | |||||
17 | Josephine Birath | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 38.50 | 1:21.94 | |||||
18 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 38.30 | 1:22.11 | |||||
19 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 39.36 | 1:22.23 | |||||
20 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.00 | 1:22.80 | |||||
21 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 39.92 | 1:25.13 | |||||
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Fredrich Risebrandt (1992) 55.11 2013-11-20 |
Distriktrekord Juniorer: Fredrich Risebrandt (1992) 56.31 2011-11-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 28.12 | 1:00.20 | |||||
2 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 27.86 | 1:00.40 | |||||
3 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 29.69 | 1:01.27 | |||||
4 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 28.84 | 1:02.28 | |||||
5 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 28.94 | 1:02.95 | |||||
6 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.03 | 1:03.80 | |||||
7 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 29.23 | 1:04.65 | |||||
8 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 31.56 | 1:05.68 | |||||
9 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 29.34 | 1:05.86 | |||||
10 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 30.55 | 1:06.34 | |||||
11 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 29.75 | 1:06.45 | |||||
12 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 30.44 | 1:06.46 | |||||
13 | Rasmus Ekelöf | 1995 | Varberg Sim | 30.56 | 1:07.06 | |||||
14 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.79 | 1:07.20 | |||||
15 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.47 | 1:08.04 | |||||
16 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 31.13 | 1:08.16 | |||||
17 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 31.03 | 1:09.07 | |||||
- | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Sofia Svensson (1993) 2:12.48 2013-04-28 |
Distriktrekord Juniorer: Sofia Svensson (1993) 2:12.48 2013-04-28 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 33.64 | 1:10.10 | 1:47.60 | 2:25.48 | |||
2 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 34.01 | 1:10.90 | 1:49.20 | 2:27.47 | |||
3 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.52 | 1:11.60 | 1:49.90 | 2:27.61 | |||
4 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.92 | 1:11.94 | 1:49.51 | 2:27.68 | |||
5 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 35.28 | 1:13.04 | 1:51.23 | 2:28.81 | |||
6 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 35.42 | 1:13.10 | 1:51.34 | 2:29.17 | |||
7 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 35.33 | 1:12.94 | 1:51.74 | 2:30.55 | |||
8 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 36.53 | 1:15.78 | 1:55.24 | 2:34.20 | |||
9 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.82 | 1:15.90 | 1:55.44 | 2:34.51 | |||
10 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.58 | 1:14.32 | 1:56.34 | 2:36.26 | |||
11 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 36.30 | 1:16.49 | 1:57.36 | 2:36.95 | |||
12 | Michaela Johansson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 37.12 | 1:16.89 | 1:57.51 | 2:37.69 | |||
13 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 37.37 | 1:18.04 | 1:59.18 | 2:38.59 | |||
14 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.84 | 1:18.24 | 1:59.75 | 2:39.21 | |||
15 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 36.69 | 1:17.18 | 1:59.19 | 2:39.61 | |||
16 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 37.23 | 1:18.28 | 2:00.73 | 2:40.43 | |||
17 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 36.89 | 1:17.94 | 1:59.87 | 2:41.01 | |||
18 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 37.23 | 1:17.72 | 1:59.69 | 2:41.14 | |||
19 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 37.96 | 1:18.56 | 2:00.40 | 2:41.47 | |||
20 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 36.92 | 1:17.75 | 2:02.58 | 2:41.80 | |||
21 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 37.66 | 1:19.46 | 2:01.14 | 2:42.13 | |||
22 | Emma Wetteskog | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 37.95 | 1:19.86 | 2:02.88 | 2:44.41 | |||
23 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 38.55 | 1:20.82 | 2:05.30 | 2:48.74 | |||
24 | Nora Lidbom | 2002 | Varberg Sim | 38.99 | 1:22.75 | 2:09.57 | 2:56.39 | |||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Gulliver Koch (1992) 27.51 2014-11-21 |
Distriktrekord Juniorer: Teodor Widerberg (1998) 28.05 2015-04-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 29.21 | ||||||
2 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 29.96 | ||||||
3 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 31.44 | ||||||
4 | Albin Edvardsson | 2000 | Alingsås SLS | 31.47 | ||||||
5 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 31.63 | ||||||
6 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 31.83 | ||||||
6 | Viggo Koch | 1997 | Uddevalla Sim | 31.83 | ||||||
8 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.14 | ||||||
9 | Elias Hyvönen | 2000 | Alingsås SLS | 32.16 | ||||||
10 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 32.20 | ||||||
11 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 32.54 | ||||||
12 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 32.58 | ||||||
13 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.92 | ||||||
14 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 33.21 | ||||||
15 | Rasmus Ekelöf | 1995 | Varberg Sim | 33.28 | ||||||
16 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 33.83 | ||||||
17 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 34.04 | ||||||
18 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 34.09 | ||||||
19 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 34.61 | ||||||
20 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 34.65 | ||||||
21 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 35.03 | ||||||
22 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 35.27 | ||||||
23 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 35.63 | ||||||
24 | Ludvig Sohlberg | 1999 | Simklubben Götene | 35.98 | ||||||
25 | Hampus Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 36.04 | ||||||
26 | Aksel Dagberg | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 36.08 | ||||||
27 | Arvid Lundgren | 1997 | Alingsås SLS | 36.15 | ||||||
Gren 21, 800m Frisim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 8:30.72 1995-02-14 |
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 8:38.54 1982-12-18 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 1:03.91 | 2:12.00 | 3:19.99 | 4:27.53 | 9:00.34 | ||
5:35.85 | 6:44.12 | 7:52.21 | ||||||||
2 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 1:08.04 | 2:21.27 | 3:34.13 | 4:47.30 | 9:24.10 | ||
5:57.76 | 7:08.09 | 8:17.57 | ||||||||
3 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 1:05.99 | 2:16.20 | 3:27.06 | 4:39.04 | 9:24.40 | ||
5:50.80 | 7:02.82 | 8:14.40 | ||||||||
4 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 1:06.15 | 2:18.45 | 3:31.03 | 4:44.77 | 9:34.28 | ||
5:58.35 | 7:11.31 | 8:24.57 | ||||||||
5 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:08.47 | 2:21.69 | 3:35.01 | 4:48.74 | 9:41.83 | ||
6:02.47 | 7:16.05 | 8:29.86 | ||||||||
6 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:10.14 | 2:24.42 | 3:39.65 | 4:55.19 | 9:54.80 | ||
6:11.26 | 7:27.38 | 8:43.01 | ||||||||
7 | Matilda Pettersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:10.17 | 2:25.24 | 3:41.26 | 4:57.14 | 9:58.75 | ||
6:12.85 | 7:28.89 | 8:44.06 | ||||||||
8 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:11.35 | 2:27.82 | 3:44.93 | 5:00.83 | 10:03.95 | ||
6:17.40 | 7:33.92 | 8:49.95 | ||||||||
9 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:13.25 | 2:33.68 | 3:54.04 | 5:14.23 | 10:30.30 | ||
6:35.43 | 7:55.68 | 9:14.00 | ||||||||
Gren 25, 200m Frisim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 1:57.46 1999-04-01 |
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:58.81 2005-03-10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 28.51 | 59.66 | 1:32.26 | 2:04.75 | |||
2 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 30.60 | 1:03.07 | 1:36.29 | 2:08.75 | |||
3 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 30.51 | 1:03.36 | 1:36.62 | 2:09.28 | |||
4 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.51 | 1:04.00 | 1:38.23 | 2:11.61 | |||
5 | Louise Näslund | 1997 | Lidköpings Gymnastik o SS | 30.19 | 1:03.59 | 1:38.09 | 2:11.69 | |||
6 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.47 | 1:04.78 | 1:38.60 | 2:12.27 | |||
7 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 29.82 | 1:03.19 | 1:37.81 | 2:12.89 | |||
8 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 30.16 | 1:03.69 | 1:38.29 | 2:13.35 | |||
9 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.07 | 1:04.15 | 1:38.77 | 2:13.48 | |||
10 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 31.30 | 1:05.59 | 1:40.37 | 2:13.98 | |||
11 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 31.12 | 1:05.09 | 1:40.03 | 2:14.27 | |||
12 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 31.44 | 1:05.44 | 1:39.68 | 2:14.46 | |||
13 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 30.57 | 1:04.02 | 1:39.34 | 2:14.82 | |||
14 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.83 | 1:06.26 | 1:41.21 | 2:16.54 | |||
15 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.76 | 1:06.42 | 1:42.03 | 2:17.12 | |||
16 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.43 | 1:05.89 | 1:42.16 | 2:18.11 | |||
17 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 31.91 | 1:07.59 | 1:43.73 | 2:18.31 | |||
18 | Tove Kramer | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.48 | 1:08.02 | 1:44.43 | 2:20.50 | |||
19 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.24 | 1:08.18 | 1:44.86 | 2:20.68 | |||
20 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 32.43 | 1:08.05 | 1:44.72 | 2:20.77 | |||
21 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 32.89 | 1:09.31 | 1:46.08 | 2:22.04 | |||
22 | Melina Robertson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 32.86 | 1:08.86 | 1:46.02 | 2:22.81 | |||
23 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.20 | 1:09.33 | 1:47.36 | 2:23.23 | |||
24 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.80 | 1:09.57 | 1:47.26 | 2:23.86 | |||
25 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.01 | 1:08.00 | 1:46.39 | 2:23.88 | |||
26 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.17 | 1:09.56 | 1:47.82 | 2:27.13 | |||
Gren 26, 400m Medley Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Erik Persson (1994) 4:13.73 2013-11-24 |
Distriktrekord Juniorer: Erik Persson (1994) 4:13.73 2013-11-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 1:00.97 | 2:10.71 | 3:28.66 | 4:29.80 | |||
2 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 1:04.69 | 2:16.14 | 3:38.33 | 4:43.73 | |||
3 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 1:05.15 | 2:19.65 | 3:45.49 | 4:55.77 | |||
4 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:10.96 | 3:09.32 | 4:25.86 | 5:00.48 | |||
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-04-17 |
Distriktrekord Juniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 59.96 2011-04-30 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 30.46 | 1:04.88 | |||||
2 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.02 | 1:06.33 | |||||
3 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 31.83 | 1:07.35 | |||||
4 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 31.15 | 1:07.56 | |||||
5 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 31.87 | 1:08.77 | |||||
6 | Elsa Johansson | 1998 | Simklubben S 02 | 32.00 | 1:09.11 | |||||
7 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 32.31 | 1:09.33 | |||||
8 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 32.03 | 1:10.56 | |||||
9 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.17 | 1:11.06 | |||||
10 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 32.80 | 1:11.29 | |||||
11 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 32.58 | 1:11.65 | |||||
12 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.39 | 1:11.74 | |||||
13 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.23 | 1:11.76 | |||||
14 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 34.09 | 1:11.96 | |||||
15 | Linnea Dunberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 32.75 | 1:12.42 | |||||
16 | Sofia Bekken | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 34.03 | 1:12.56 | |||||
17 | Hanna Wrethander | 1999 | Simklubben Laxen | 33.39 | 1:12.65 | |||||
18 | Ebba Hultgren | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 33.23 | 1:12.73 | |||||
19 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.26 | 1:13.04 | |||||
20 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 33.41 | 1:13.41 | |||||
21 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 33.67 | 1:14.43 | |||||
22 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 33.50 | 1:14.46 | |||||
23 | Agnes Svantesson | 2001 | Alingsås SLS | 35.50 | 1:14.84 | |||||
24 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.75 | 1:15.64 | |||||
Gren 28, 100m Frisim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Christoffer Carlsen (1992) 48.19 2013-11-23 |
Distriktrekord Juniorer: David Larsson (1989) 48.60 2009-11-28 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 25.78 | 52.88 | |||||
2 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 25.58 | 52.97 | |||||
3 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 27.10 | 55.08 | |||||
4 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 26.12 | 55.19 | |||||
5 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 27.03 | 55.32 | |||||
6 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 27.05 | 55.40 | |||||
7 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 26.98 | 56.35 | |||||
8 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.74 | 56.41 | |||||
9 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 27.34 | 56.47 | |||||
10 | Jesper Böhn | 1998 | Simklubben S 02 | 27.76 | 56.49 | |||||
11 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 28.13 | 56.83 | |||||
12 | Nikola Mackic | 1999 | Simklubben Laxen | 26.84 | 56.91 | |||||
13 | Philip Bergstedt | 1998 | Simklubben S 02 | 28.01 | 57.46 | |||||
14 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.97 | 57.51 | |||||
15 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.23 | 57.66 | |||||
16 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.64 | 57.69 | |||||
17 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 27.90 | 57.73 | |||||
18 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 27.50 | 58.35 | |||||
19 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 28.47 | 58.91 | |||||
20 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 28.19 | 59.09 | |||||
21 | Oscar Brohammer | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 28.57 | 59.34 | |||||
22 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 28.79 | 59.58 | |||||
Gren 29, 50m Ryggsim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Claire Vilshed (1980) 28.49 2011-11-26 |
Distriktrekord Juniorer: Linnéa Bielicz (1994) 28.88 2014-11-23 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 31.57 | ||||||
2 | Louise Näslund | 1997 | Lidköpings Gymnastik o SS | 31.72 | ||||||
3 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 31.90 | ||||||
4 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.20 | ||||||
5 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.40 | ||||||
6 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.65 | ||||||
7 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.68 | ||||||
8 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 32.72 | ||||||
9 | Klara Tistrand | 2001 | Alingsås SLS | 32.83 | ||||||
10 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.91 | ||||||
11 | Christin Heina | 1996 | Göteborg Sim | 32.98 | ||||||
12 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 33.03 | ||||||
13 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 33.07 | ||||||
14 | Helén Lange | 1996 | Simklubben Laxen | 33.40 | ||||||
14 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 33.40 | ||||||
16 | Olivia Dahlström | 2001 | Göteborg Sim | 33.59 | ||||||
17 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.71 | ||||||
17 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 33.71 | ||||||
19 | Sara Westholm | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 33.78 | ||||||
20 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 33.93 | ||||||
21 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.99 | ||||||
22 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 34.13 | ||||||
23 | Linnea Dunberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 34.15 | ||||||
24 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 34.35 | ||||||
25 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.40 | ||||||
26 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 34.49 | ||||||
27 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 34.57 | ||||||
28 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 34.68 | ||||||
29 | Emma Wetteskog | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 34.72 | ||||||
30 | Linnea Kaldrup | 1996 | Göteborg Sim | 34.84 | ||||||
31 | Michaela Johansson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 34.87 | ||||||
32 | Sofia Bekken | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 35.13 | ||||||
33 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 35.18 | ||||||
34 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 35.22 | ||||||
35 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 35.61 | ||||||
36 | Nora Lidbom | 2002 | Varberg Sim | 36.32 | ||||||
Gren 30, 200m Bröstsim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Erik Persson (1994) 2:07.07 2013-11-20 |
Distriktrekord Juniorer: Erik Persson (1994) 2:07.07 2013-11-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 31.94 | 1:09.25 | 1:47.08 | 2:24.38 | |||
2 | Viggo Koch | 1997 | Uddevalla Sim | 33.39 | 1:11.27 | 1:49.77 | 2:28.13 | |||
3 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 33.71 | 1:11.53 | 1:51.46 | 2:32.35 | |||
4 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 35.25 | 1:14.39 | 1:54.83 | 2:34.90 | |||
5 | Albin Edvardsson | 2000 | Alingsås SLS | 35.51 | 1:15.77 | 1:55.42 | 2:35.84 | |||
6 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 35.57 | 1:15.24 | 1:55.44 | 2:35.85 | |||
7 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.70 | 1:14.17 | 1:55.15 | 2:36.47 | |||
8 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 35.26 | 1:16.51 | 1:59.07 | 2:41.16 | |||
9 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 37.06 | 1:17.83 | 2:00.20 | 2:42.67 | |||
10 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 36.62 | 1:17.99 | 2:00.23 | 2:43.05 | |||
11 | Elias Hyvönen | 2000 | Alingsås SLS | 36.46 | 1:18.84 | 2:00.70 | 2:43.49 | |||
12 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 38.31 | 1:21.17 | 2:04.76 | 2:49.54 | |||
13 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 37.27 | 1:20.39 | 2:04.98 | 2:49.88 | |||
14 | Hampus Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 39.31 | 1:23.54 | 2:08.92 | 2:55.45 | |||
Gren 31, 200m Medley Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 |
Distriktrekord Juniorer: Céline Bertrand (1995) 2:11.71 2013-11-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 32.16 | 1:12.39 | 1:53.21 | 2:26.97 | |||
2 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 32.87 | 1:12.68 | 1:55.43 | 2:28.81 | |||
3 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 34.17 | 1:13.53 | 1:55.05 | 2:29.86 | |||
4 | Elsa Johansson | 1998 | Simklubben S 02 | 32.50 | 1:13.58 | 1:55.87 | 2:30.87 | |||
5 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.86 | 1:13.71 | 2:00.32 | 2:34.07 | |||
6 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 32.75 | 1:11.21 | 1:57.45 | 2:34.53 | |||
7 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 34.00 | 1:13.55 | 1:58.73 | 2:34.83 | |||
8 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.04 | 1:16.25 | 1:58.42 | 2:35.77 | |||
9 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 33.22 | 1:15.98 | 2:00.02 | 2:36.43 | |||
10 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 32.54 | 1:14.01 | 2:00.58 | 2:36.63 | |||
11 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 33.25 | 1:16.43 | 2:04.80 | 2:38.69 | |||
12 | Olivia Dahlström | 2001 | Göteborg Sim | 34.38 | 1:15.12 | 2:00.87 | 2:39.31 | |||
13 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.27 | 1:15.99 | 2:01.55 | 2:39.55 | |||
14 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 32.52 | 1:15.84 | 2:02.65 | 2:40.57 | |||
15 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 35.37 | 1:19.24 | 2:05.61 | 2:41.28 | |||
16 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 36.75 | 1:18.81 | 2:04.72 | 2:41.32 | |||
17 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 34.00 | 1:16.21 | 2:05.49 | 2:41.79 | |||
18 | Ebba Hultgren | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 33.58 | 1:14.88 | 2:03.24 | 2:42.15 | |||
19 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.34 | 1:17.61 | 2:04.29 | 2:42.20 | |||
20 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.53 | 1:17.03 | 2:05.59 | 2:43.86 | |||
21 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.63 | 1:22.18 | 2:10.00 | 2:47.72 | |||
- | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Gren 32, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: David Larsson (1989) 23.85 2011-11-27 |
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 24.39 2003-03-14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 25.55 | ||||||
2 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 26.05 | ||||||
3 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 26.63 | ||||||
4 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 26.67 | ||||||
5 | Niclas Hvalgren | 1995 | Simklubben Laxen | 26.72 | ||||||
6 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 26.95 | ||||||
7 | Robin Sandgren | 1997 | Simklubben Laxen | 26.96 | ||||||
8 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 27.15 | ||||||
9 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 27.29 | ||||||
10 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 27.41 | ||||||
11 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 27.57 | ||||||
12 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 27.61 | ||||||
13 | Marcus Alexandersson | 1997 | S77 Stenungsund | 27.68 | ||||||
14 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.75 | ||||||
15 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 27.79 | ||||||
16 | Nikola Mackic | 1999 | Simklubben Laxen | 28.08 | ||||||
17 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 28.29 | ||||||
18 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.48 | ||||||
19 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 28.55 | ||||||
20 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 28.56 | ||||||
21 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 28.68 | ||||||
21 | Rasmus Ekelöf | 1995 | Varberg Sim | 28.68 | ||||||
23 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 28.78 | ||||||
24 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 28.83 | ||||||
25 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 28.85 | ||||||
26 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 29.00 | ||||||
27 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 29.03 | ||||||
28 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 29.04 | ||||||
29 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 29.11 | ||||||
30 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.26 | ||||||
31 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 29.27 | ||||||
32 | Johannes Andersson | 1999 | Simklubben Laxen | 29.31 | ||||||
33 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 29.34 | ||||||
34 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 29.36 | ||||||
35 | Albin Edvardsson | 2000 | Alingsås SLS | 29.89 | ||||||
36 | Max Karlsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 29.97 | ||||||
37 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 30.05 | ||||||
38 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.22 | ||||||
39 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 30.28 | ||||||
40 | Axel Gustavsson | 2000 | Simklubben Götene | 30.54 | ||||||
41 | Ludvig Sohlberg | 1999 | Simklubben Götene | 30.59 | ||||||
Gren 33, 1500m Frisim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Ann Linder (1966) 16:24.22 1983-12-02 |
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 16:24.22 1983-12-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 1:04.48 | 2:12.66 | 3:20.76 | 4:29.10 | 17:23.21 | ||
5:38.22 | 6:47.08 | 7:55.32 | 9:05.68 | |||||||
10:16.55 | 11:27.37 | 12:38.60 | 13:50.06 | |||||||
15:01.03 | 16:12.84 | |||||||||
2 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:06.06 | 2:17.05 | 3:28.67 | 4:40.96 | 18:27.64 | ||
5:54.52 | 7:08.58 | 8:22.90 | 9:38.09 | |||||||
10:53.70 | 12:09.11 | 13:25.43 | 14:41.48 | |||||||
15:57.24 | 17:12.78 | |||||||||
3 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:08.59 | 2:21.31 | 3:35.45 | 4:49.37 | 18:37.72 | ||
6:03.50 | 7:17.81 | 8:32.41 | 9:48.22 | |||||||
11:04.46 | 12:21.39 | 13:36.98 | 14:53.03 | |||||||
16:08.97 | 17:24.68 | |||||||||
4 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:09.61 | 2:23.12 | 3:38.52 | 4:55.08 | 18:55.16 | ||
6:11.67 | 7:28.73 | 8:44.80 | 10:01.14 | |||||||
11:18.37 | 12:35.03 | 13:52.24 | 15:08.85 | |||||||
16:25.10 | 17:41.25 | |||||||||
5 | Matilda Pettersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:11.29 | 2:26.46 | 3:42.18 | 4:58.60 | 19:03.89 | ||
6:15.61 | 7:32.45 | 8:49.41 | 10:06.73 | |||||||
11:23.84 | 12:41.49 | 13:59.18 | 15:16.66 | |||||||
16:33.39 | 17:49.91 | |||||||||
6 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:12.31 | 2:29.16 | 3:46.53 | 5:03.83 | 19:18.10 | ||
6:21.63 | 7:39.28 | 8:57.29 | 10:14.51 | |||||||
11:32.37 | 12:49.68 | 14:07.09 | 15:25.09 | |||||||
16:43.38 | 18:01.08 | |||||||||
7 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:13.35 | 2:31.13 | 3:49.73 | 5:08.87 | 19:26.29 | ||
6:27.85 | 7:45.21 | 9:03.68 | 10:22.24 | |||||||
11:40.98 | 12:58.90 | 14:17.39 | 15:35.84 | |||||||
16:53.31 | 18:10.83 | |||||||||
8 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:12.34 | 2:29.68 | 3:48.08 | 5:07.18 | 19:27.86 | ||
6:26.17 | 7:44.73 | 9:03.35 | 10:22.32 | |||||||
11:40.77 | 12:59.32 | 14:16.72 | 15:35.05 | |||||||
16:53.91 | 18:11.51 | |||||||||
9 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:13.06 | 2:30.74 | 3:48.84 | 5:07.40 | 19:30.23 | ||
6:26.30 | 7:45.54 | 9:04.26 | 10:23.10 | |||||||
11:41.72 | 13:00.11 | 14:18.57 | 15:37.66 | |||||||
16:56.80 | 18:14.44 | |||||||||
10 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:14.96 | 2:33.06 | 3:51.19 | 5:10.13 | 19:50.88 | ||
6:29.08 | 7:47.42 | 9:06.73 | 10:26.65 | |||||||
11:46.87 | 13:08.03 | 14:28.89 | 15:50.30 | |||||||
17:11.29 | 18:32.28 | |||||||||
11 | Tove Kramer | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:12.70 | 2:30.76 | 3:50.43 | 5:10.21 | 19:54.05 | ||
6:29.65 | 7:49.70 | 9:10.24 | 10:31.25 | |||||||
11:52.44 | 13:13.57 | 14:34.86 | 15:55.82 | |||||||
17:16.14 | 18:35.99 | |||||||||
12 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:16.19 | 2:36.71 | 3:56.71 | 5:18.17 | 20:02.29 | ||
6:39.31 | 8:00.34 | 9:21.42 | 10:41.47 | |||||||
12:02.27 | 13:22.99 | 14:42.05 | 16:03.33 | |||||||
17:24.17 | 18:44.69 | |||||||||
13 | Michaela Johansson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 1:15.62 | 2:37.25 | 3:59.07 | 5:21.40 | 20:21.19 | ||
6:44.15 | 8:06.51 | 9:28.89 | 10:51.68 | |||||||
12:13.75 | 13:35.43 | 14:56.27 | 16:16.52 | |||||||
17:38.64 | 19:00.89 | |||||||||
14 | Tilda Conradsson | 1999 | Varberg Sim | 1:16.75 | 2:41.28 | 4:08.51 | 5:37.21 | 22:05.76 | ||
7:06.70 | 8:36.36 | 10:06.37 | 11:36.18 | |||||||
13:06.92 | 14:37.74 | 16:08.11 | 17:37.91 | |||||||
19:08.24 | 20:37.47 | |||||||||
Gren 36, 50m Frisim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Mathias Hageneier (1980) 22.04 2008-11-29 |
Distriktrekord Juniorer: Robin Andréasson (1988) 22.44 2008-11-29 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 24.39 | ||||||
2 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 24.52 | ||||||
3 | Niclas Hvalgren | 1995 | Simklubben Laxen | 24.93 | ||||||
4 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 25.00 | ||||||
5 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 25.17 | ||||||
6 | Robin Sandgren | 1997 | Simklubben Laxen | 25.21 | ||||||
7 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.37 | ||||||
8 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 25.40 | ||||||
9 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 25.51 | ||||||
10 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 25.57 | ||||||
11 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 25.68 | ||||||
12 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 25.84 | ||||||
13 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 26.04 | ||||||
14 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 26.26 | ||||||
15 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 26.28 | ||||||
16 | Oscar Brohammer | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 26.48 | ||||||
17 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 26.63 | ||||||
18 | Rasmus Ekelöf | 1995 | Varberg Sim | 26.68 | ||||||
19 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 26.80 | ||||||
20 | Johannes Andersson | 1999 | Simklubben Laxen | 26.90 | ||||||
21 | Kevin Norlin | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 28.34 | ||||||
Gren 37, 100m Ryggsim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 |
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 33.05 | 1:07.24 | |||||
2 | Louise Näslund | 1997 | Lidköpings Gymnastik o SS | 33.23 | 1:08.09 | |||||
3 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 33.55 | 1:08.59 | |||||
4 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 33.50 | 1:08.73 | |||||
5 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.44 | 1:08.98 | |||||
6 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 34.01 | 1:09.13 | |||||
6 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.56 | 1:09.13 | |||||
8 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.19 | 1:10.02 | |||||
9 | Klara Tistrand | 2001 | Alingsås SLS | 34.00 | 1:10.17 | |||||
10 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 33.82 | 1:10.43 | |||||
11 | Linnea Dunberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 34.21 | 1:10.67 | |||||
12 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 33.97 | 1:11.25 | |||||
13 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 35.72 | 1:12.84 | |||||
14 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 35.75 | 1:12.95 | |||||
15 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 35.70 | 1:13.00 | |||||
16 | Olivia Dahlström | 2001 | Göteborg Sim | 35.47 | 1:13.02 | |||||
17 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 35.27 | 1:13.28 | |||||
18 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 35.89 | 1:13.51 | |||||
19 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.24 | 1:13.90 | |||||
20 | Michaela Johansson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 36.82 | 1:14.53 | |||||
21 | Nellie Andersson | 2000 | Simklubben 1970 | 36.31 | 1:14.67 | |||||
22 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 36.17 | 1:14.72 | |||||
23 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 37.50 | 1:16.40 | |||||
24 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 37.83 | 1:18.27 | |||||
25 | Nora Lidbom | 2002 | Varberg Sim | 39.17 | 1:21.59 | |||||
Gren 38, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 1:58.78 1989-01-01 |
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:00.05 2008-11-27 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 29.09 | 1:01.16 | 1:33.70 | 2:06.64 | |||
2 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 29.33 | 1:02.78 | 1:37.36 | 2:11.21 | |||
3 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 29.14 | 1:02.43 | 1:37.03 | 2:11.36 | |||
4 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 29.75 | 1:03.45 | 1:38.22 | 2:11.68 | |||
5 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 29.72 | 1:04.55 | 1:40.01 | 2:15.28 | |||
6 | Nikola Mackic | 1999 | Simklubben Laxen | 30.54 | 1:04.90 | 1:40.09 | 2:15.53 | |||
7 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 28.66 | 1:03.56 | 1:40.09 | 2:16.34 | |||
8 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 31.12 | 1:06.98 | 1:44.36 | 2:20.25 | |||
9 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 30.96 | 1:07.04 | 1:43.98 | 2:21.35 | |||
10 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 30.75 | 1:06.22 | 1:43.46 | 2:22.02 | |||
11 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.95 | 1:06.88 | 1:44.00 | 2:22.33 | |||
Gren 39, 400m Frisim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 4:06.74 1995-02-15 |
Distriktrekord Juniorer: Céline Bertrand (1995) 4:10.01 2012-11-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erica Dahlgren | 1997 | Simklubben S 02 | 1:03.57 | 2:11.25 | 3:18.87 | 4:26.52 | |||
2 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 1:05.66 | 2:15.89 | 3:25.10 | 4:31.51 | |||
3 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 1:05.39 | 2:14.88 | 3:24.17 | 4:31.94 | |||
4 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 1:05.22 | 2:15.06 | 3:25.12 | 4:34.22 | |||
5 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:05.42 | 2:15.02 | 3:25.65 | 4:36.06 | |||
6 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:05.28 | 2:17.75 | 3:29.39 | 4:39.90 | |||
7 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:09.47 | 2:22.49 | 3:35.12 | 4:44.79 | |||
8 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:07.44 | 2:20.85 | 3:34.24 | 4:45.90 | |||
9 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:07.03 | 2:19.83 | 3:33.59 | 4:46.81 | |||
10 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:09.48 | 2:22.20 | 3:35.05 | 4:47.57 | |||
11 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:08.52 | 2:22.32 | 3:36.95 | 4:49.40 | |||
12 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:09.04 | 2:23.78 | 3:38.29 | 4:49.92 | |||
13 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 1:09.50 | 2:23.92 | 3:38.28 | 4:50.10 | |||
14 | Matilda Pettersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:09.30 | 2:23.10 | 3:37.16 | 4:50.44 | |||
15 | Tove Kramer | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:10.23 | 2:26.51 | 3:42.32 | 4:56.94 | |||
16 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 1:09.42 | 2:23.66 | 3:39.90 | 4:57.39 | |||
17 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 1:10.87 | 2:27.79 | 3:44.86 | 5:01.11 | |||
18 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 1:11.53 | 2:31.07 | 3:51.36 | 5:11.23 | |||
Gren 40, 100m Bröstsim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Gulliver Koch (1992) 1:00.42 2014-11-20 |
Distriktrekord Juniorer: Erik Persson (1994) 1:00.61 2013-11-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 30.83 | 1:05.20 | |||||
2 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 31.39 | 1:05.54 | |||||
3 | Viggo Koch | 1997 | Uddevalla Sim | 32.44 | 1:08.04 | |||||
4 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.49 | 1:09.01 | |||||
5 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 33.03 | 1:09.38 | |||||
6 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 32.82 | 1:09.94 | |||||
7 | Albin Edvardsson | 2000 | Alingsås SLS | 32.99 | 1:10.02 | |||||
8 | Elias Hyvönen | 2000 | Alingsås SLS | 33.15 | 1:10.32 | |||||
9 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg Sim | 32.65 | 1:10.45 | |||||
10 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.51 | 1:11.24 | |||||
11 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 33.90 | 1:11.93 | |||||
12 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 34.94 | 1:12.81 | |||||
13 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 34.64 | 1:12.86 | |||||
14 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 34.06 | 1:13.15 | |||||
15 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 34.99 | 1:13.83 | |||||
16 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 35.23 | 1:14.25 | |||||
17 | Hampus Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 35.01 | 1:14.26 | |||||
18 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 35.82 | 1:16.80 | |||||
19 | Arvid Lundgren | 1997 | Alingsås SLS | 36.76 | 1:18.24 | |||||
Gren 41, 100m Medley Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.03 1997-01-26 |
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.61 1991-12-08 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 30.82 | 1:06.38 | |||||
2 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 31.15 | 1:07.85 | |||||
3 | Hanna Cederholm | 1997 | Simklubben Laxen | 32.47 | 1:08.53 | |||||
4 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 32.57 | 1:09.24 | |||||
5 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.21 | 1:10.73 | |||||
6 | Linnea Dunberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 32.14 | 1:10.86 | |||||
7 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 32.88 | 1:10.95 | |||||
8 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 33.70 | 1:11.05 | |||||
9 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 34.41 | 1:11.12 | |||||
10 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.72 | 1:11.42 | |||||
11 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 32.89 | 1:11.98 | |||||
12 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 33.14 | 1:13.05 | |||||
13 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 35.38 | 1:13.71 | |||||
14 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 33.63 | 1:13.91 | |||||
15 | Helén Lange | 1996 | Simklubben Laxen | 33.37 | 1:14.03 | |||||
16 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.35 | 1:14.33 | |||||
17 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 33.98 | 1:14.44 | |||||
18 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.46 | 1:14.77 | |||||
19 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.30 | 1:14.97 | |||||
20 | Linnea Kaldrup | 1996 | Göteborg Sim | 33.09 | 1:15.34 | |||||
21 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 34.23 | 1:15.88 | |||||
22 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.80 | 1:16.39 | |||||
23 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 37.07 | 1:16.49 | |||||
24 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 36.43 | 1:17.61 | |||||
25 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 35.52 | 1:17.80 | |||||
Gren 42, 200m Ryggsim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 |
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.53 | 1:03.86 | 1:37.38 | 2:10.78 | |||
2 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 32.67 | 1:07.60 | 1:43.69 | 2:18.92 | |||
3 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 32.41 | 1:08.52 | 1:45.26 | 2:20.27 | |||
4 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.61 | 1:08.42 | 1:44.90 | 2:21.36 | |||
5 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 33.71 | 1:09.77 | 1:46.27 | 2:23.14 | |||
6 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.87 | 1:10.37 | 1:47.57 | 2:23.39 | |||
7 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 34.11 | 1:11.29 | 1:48.36 | 2:24.86 | |||
8 | Johannes Andersson | 1999 | Simklubben Laxen | 33.88 | 1:11.82 | 1:50.10 | 2:26.92 | |||
9 | Kevin Norlin | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 34.82 | 1:12.81 | 1:51.65 | 2:28.60 | |||
Gren 43, 50m Bröstsim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 30.54 2009-11-07 |
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 31.01 2008-12-11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Berg | 1996 | Simklubben S 02 | 33.65 | ||||||
2 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 34.20 | ||||||
3 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.16 | ||||||
4 | Elsa Johansson | 1998 | Simklubben S 02 | 35.18 | ||||||
5 | Linnea Dunberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 35.19 | ||||||
6 | Sara Westholm | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 35.51 | ||||||
7 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 35.73 | ||||||
8 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.94 | ||||||
9 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 36.06 | ||||||
10 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 36.25 | ||||||
11 | Olivia Dahlström | 2001 | Göteborg Sim | 36.39 | ||||||
12 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 36.44 | ||||||
13 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 36.70 | ||||||
14 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 36.76 | ||||||
15 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.81 | ||||||
16 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 36.94 | ||||||
17 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 37.04 | ||||||
18 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.11 | ||||||
19 | Josephine Birath | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 37.24 | ||||||
20 | Denise Persson | 1998 | Simklubben S 02 | 37.37 | ||||||
21 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 37.71 | ||||||
22 | Matilda Stenberg | 2001 | Simklubben 1970 | 37.90 | ||||||
23 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.04 | ||||||
24 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 38.27 | ||||||
25 | Ebba Hultgren | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 38.71 | ||||||
26 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 38.75 | ||||||
Gren 44, 800m Frisim Herrar, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Adam Paulsson (1995) 7:53.78 2014-11-20 |
Distriktrekord Juniorer: Adam Paulsson (1995) 7:53.78 2014-11-20 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:00.53 | 2:05.58 | 3:10.68 | 4:16.70 | 8:41.40 | ||
5:22.58 | 6:29.40 | 7:35.47 | ||||||||
2 | Jesper Böhn | 1998 | Simklubben S 02 | 1:00.57 | 2:07.36 | 3:16.14 | 4:26.16 | 8:56.60 | ||
5:34.25 | 6:43.16 | 7:50.43 | ||||||||
3 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 1:01.70 | 2:08.48 | 3:15.69 | 4:23.88 | 8:58.37 | ||
5:32.36 | 6:41.50 | 7:50.71 | ||||||||
4 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:03.09 | 2:11.34 | 3:20.33 | 4:30.29 | 9:04.96 | ||
5:38.99 | 6:48.32 | 7:58.10 | ||||||||
5 | Johannes Sköld | 1996 | Simklubben S 02 | 56.05 | 1:59.83 | 3:05.91 | 4:12.95 | 9:11.55 | ||
5:36.70 | 6:51.25 | 8:02.58 | ||||||||
6 | Philip Bergstedt | 1998 | Simklubben S 02 | 1:03.45 | 2:12.79 | 3:23.19 | 4:34.03 | 9:17.93 | ||
5:45.95 | 6:56.90 | 8:08.04 | ||||||||
7 | Jesper Holmdahl | 1999 | S77 Stenungsund | 1:01.57 | 2:10.41 | 3:22.58 | 4:33.97 | 9:22.18 | ||
5:45.74 | 6:58.18 | 8:10.78 | ||||||||
8 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 1:00.73 | 2:09.90 | 3:21.10 | 4:34.22 | 9:24.79 | ||
5:46.77 | 7:00.96 | 8:14.34 | ||||||||
9 | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:04.33 | 2:15.09 | 3:28.14 | 4:41.17 | 9:34.29 | ||
5:55.10 | 7:08.96 | 8:22.90 | ||||||||
10 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 1:07.02 | 2:19.76 | 3:32.55 | 4:45.39 | 9:36.67 | ||
5:58.88 | 7:13.17 | 8:25.86 | ||||||||
11 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:06.65 | 2:19.95 | 3:34.40 | 4:48.50 | 9:41.58 | ||
6:02.91 | 7:17.25 | 8:30.28 | ||||||||
12 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 1:07.66 | 2:21.89 | 3:39.60 | 5:00.75 | 10:20.89 | ||
6:22.12 | 7:41.84 | 9:02.43 | ||||||||
13 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 1:09.84 | 2:28.48 | 3:49.73 | 5:09.89 | 10:29.97 | ||
6:30.93 | 7:52.13 | 9:12.05 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.03 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2015 |
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet | Utskriftstid | 15:23 |