Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Danbolig Aarhus Open 2017 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 33.84 | ||||||
2 | Mette Baack | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 37.87 | ||||||
3 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Aarhus Swim | 38.39 | ||||||
4 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 38.83 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2017 |
Sponsor: Bilablau.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Fogh | 2003 | Aarhus Swim | 34.98 | ||||||
2 | Caroline Lysgaard | 2003 | Aarhus Swim | 36.43 | ||||||
3 | Eva Hjort | 2004 | Aarhus Swim | 38.47 | ||||||
4 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 38.56 | ||||||
5 | Sarah Larsen | 2004 | Aarhus Swim | 39.02 | ||||||
6 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | Aarhus Swim | 39.74 | ||||||
7 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 40.86 | ||||||
8 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | Aarhus Swim | 41.19 | ||||||
9 | Sia Aagaard | 2004 | Aarhus Swim | 41.91 | ||||||
10 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder Svømmeklub | 41.92 | ||||||
11 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | Aarhus Swim | 42.16 | ||||||
12 | Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | Aarhus Swim | 42.71 | ||||||
13 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 42.89 | ||||||
14 | Gro Sørensen | 2002 | Aarhus Swim | 43.81 | ||||||
15 | Frida Saks Justesen | 2004 | Aarhus Swim | 44.42 | ||||||
16 | Katrine Mols | 2003 | Aarhus Swim | 44.70 | ||||||
17 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | Odder Svømmeklub | 44.94 | ||||||
18 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 46.21 | ||||||
19 | Karoline Hansfort | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 46.94 | ||||||
20 | Asta Kofod Nielsen | 2003 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.72 | ||||||
21 | Sisse Ø. Press | 2003 | Odder Svømmeklub | 48.16 | ||||||
22 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 48.46 | ||||||
23 | Emmalina Long | 2004 | Aarhus Swim | 48.69 | ||||||
24 | Ida Sabroe | 2002 | Odder Svømmeklub | 49.10 | ||||||
25 | Orchide Kiyani | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 49.28 | ||||||
26 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 49.60 | ||||||
27 | Anne Yongliang Guo | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 51.73 | ||||||
28 | Katrine Kallestrup | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 51.96 | ||||||
29 | Luca Buthke | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 51.99 | ||||||
30 | Anni Yongliang Guo | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 52.21 | ||||||
31 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 52.54 | ||||||
32 | Stine Østergaard Jensen | 2006 | Solbjerg IF | 53.88 | ||||||
33 | Freja Bjørn | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 53.94 | ||||||
34 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 54.03 | ||||||
35 | Karoline Høgh | 2006 | Solbjerg IF | 54.62 | ||||||
36 | Isabella Nørgaard | 2007 | Solbjerg IF | 56.59 | ||||||
37 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 58.80 | ||||||
38 | Katja Eskesen | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:00.49 | ||||||
39 | Emma Brogaard Krogh | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.17 | ||||||
- | Ditte-Marie Lyck | 2003 | Solbjerg IF | DNS | ||||||
- | Annika Svarre Griffel | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:35 |