Program for Färsingadoppet 2018
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
200m Frisim Damer 00-99 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
202 |
|
Hanna Bergman |
Simklubben Poseidon |
2001 |
AF9601 |
25m |
1:59.98 |
|
|
|
|
|
2 |
457 |
|
Olivia Hansson |
Kiviks Simklubb |
2003 |
AP5403 |
25m |
2:06.23 |
|
|
|
|
|
3 |
495 |
|
Kristine Mikkelsen |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
25m |
2:09.01 |
|
|
|
2000 |
0078AG |
|
|
|
|
4 |
531 |
|
Emilia C. R. Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0424AO |
25m |
2:09.77 |
|
|
|
|
|
5 |
236 |
|
Moa Karlsson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AC1202 |
25m |
2:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
539 |
|
Lærke Rask Sander |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0212AL |
25m |
2:10.19 |
|
|
|
|
|
7 |
512 |
|
Johanna Berthelsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0096AO |
25m |
2:10.41 |
|
|
|
|
|
8 |
201 |
|
Olivia Berglund |
Simklubben Poseidon |
1998 |
AR9898 |
25m |
2:10.77 |
|
|
|
|
|
9 |
256 |
|
Elin Melin |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AB4800 |
25m |
2:11.87 |
|
|
|
|
|
10 |
482 |
|
Mie Bidsted Hansen |
Hvidovre Svømme Klub |
2003 |
0392AG |
25m |
2:11.87 |
|
|
|
|
|
11 |
319 |
|
Emmy Johnsson |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
25m |
2:12.01 |
|
|
|
2001 |
AT6801 |
|
|
|
|
12 |
239 |
|
Mary Lagoguez |
Simklubben Poseidon |
2001 |
BD9801 |
25m |
2:12.23 |
|
|
|
|
|
13 |
308 |
|
Augusta Andersson |
Sjöbo Simsällskap |
1997 |
AM9297 |
25m |
2:12.44 |
|
|
|
|
|
14 |
535 |
|
Josefine B. Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
2:12.93 |
|
|
|
1999 |
9928AB |
|
|
|
|
15 |
386 |
|
Maja Blomliden |
Simklubben Triton |
2004 |
AW1804 |
25m |
2:13.58 |
|
|
|
|
|
16 |
528 |
|
Thippe de Neergaard |
VAT Copenhagen-MK31 |
2003 |
0368AL |
25m |
2:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
203 |
|
Boel Bergquist |
Simklubben Poseidon |
2003 |
BI2803 |
25m |
2:14.25 |
|
|
|
|
|
18 |
507 |
|
Caroline Veggerby |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0318AN |
25m |
2:14.89 |
|
|
|
|
|
19 |
456 |
|
Thea Brünjes |
Kiviks Simklubb |
2004 |
BF3604 |
25m |
2:16.13 |
|
|
|
|
|
20 |
264 |
|
Ditte Oredsson |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AM9403 |
25m |
2:16.14 |
|
|
|
|
|
21 |
494 |
|
Frederikke Mertins |
Hvidovre Svømme Klub |
2000 |
0014AE |
25m |
2:16.72 |
|
|
|
|
|
22 |
66 |
|
Nina Podric |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
25m |
2:16.82 |
|
|
|
2004 |
BU7604 |
|
|
|
|
23 |
20 |
|
Ella Gutenwik |
Simklubben Hajen |
2004 |
AQ1804 |
25m |
2:17.41 |
|
|
|
|
|
24 |
543 |
|
Liva Søby |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0402AD |
25m |
2:17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
463 |
|
Julia Olsson |
Kiviks Simklubb |
2004 |
AL0804 |
25m |
2:18.56 |
|
|
|
|
|
26 |
562 |
|
Emma Jensen |
Helsinge Svømmeklub |
2002 |
0266AR |
25m |
2:18.73 |
|
|
|
|
|
27 |
537 |
|
Isabella Rosenberg |
VAT Copenhagen-MK31 |
2003 |
0366AC |
25m |
2:18.79 |
|
|
|
|
|
28 |
42 |
|
Elsa Andersson |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AO3804 |
25m |
2:19.05 |
|
|
|
|
|
29 |
46 |
|
Tuva Edvinsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AB7604 |
25m |
2:19.58 |
|
|
|
|
|
30 |
517 |
|
Nønne Christensen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
2:19.77 |
|
|
|
2004 |
0486AM |
|
|
|
|
31 |
315 |
|
Emy Ek |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BK3403 |
25m |
2:20.00 |
|
|
|
|
|
32 |
354 |
|
Ulrika von Buxhoeveden |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AQ4601 |
25m |
2:20.04 |
|
|
|
|
|
33 |
194 |
|
Selma Seipp |
Osby Simsällskap |
|
|
25m |
2:20.38 |
|
|
|
2005 |
AC6605 |
|
|
|
|
34 |
232 |
|
Frida Jansson |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AE7206 |
25m |
2:20.56 |
|
|
|
|
|
35 |
234 |
|
Vanessa Johansson |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AA4606 |
25m |
2:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
349 |
|
Clara Steen |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BE3603 |
25m |
2:20.78 |
|
|
|
|
|
37 |
646 |
|
Mille Bergmann |
Rønne Svømme Klub |
2004 |
0408AR |
25m |
2:21.33 |
|
|
|
|
|
38 |
97 |
|
Lovisa Nilsson |
Karlskrona Simsällskap |
2006 |
AA0606 |
25m |
2:21.36 |
|
|
|
|
|
39 |
41 |
|
Freja Werker |
Simklubben Hajen |
2003 |
AH3203 |
25m |
2:21.61 |
|
|
|
|
|
40 |
88 |
|
Disa Gladher |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AA2202 |
25m |
2:21.79 |
|
|
|
|
|
41 |
534 |
|
Hannah B. Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
2:21.89 |
|
|
|
2005 |
0574AD |
|
|
|
|
42 |
518 |
|
Filippa Eiler |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0588AI |
25m |
2:21.95 |
|
|
|
|
|
43 |
681 |
|
Maja Marie Elmgreen |
Helsinge Svømmeklub |
2003 |
0376AE |
50m |
2:22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
678 |
|
Elida Thornsen |
SVØM Korsør |
2005 |
0528AA |
25m |
2:22.36 |
|
|
|
|
|
45 |
410 |
|
Tyra Öhlin |
Simklubben Triton |
2004 |
AX5204 |
25m |
2:22.72 |
|
|
|
|
|
46 |
400 |
|
Isabel Persson |
Simklubben Triton |
2004 |
AB3804 |
25m |
2:23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
152 |
|
Elsa Jonsson |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN0404 |
50m |
2:23.18 |
|
|
|
|
|
48 |
248 |
|
Sofia Lund |
Simklubben Poseidon |
2003 |
BP4803 |
25m |
2:23.67 |
|
|
|
|
|
49 |
64 |
|
Kornelia Pavlovic |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
BR3204 |
25m |
2:24.07 |
|
|
|
|
|
50 |
73 |
|
Cajsa Wöhl |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AP3204 |
25m |
2:24.15 |
|
|
|
|
|
51 |
553 |
|
Katrine S. Frederiksen |
Helsinge Svømmeklub |
2002 |
0278AC |
25m |
2:25.12 |
|
|
|
|
|
52 |
222 |
|
Sofia Hake |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
2:25.52 |
|
|
|
2003 |
BD4403 |
|
|
|
|
53 |
109 |
|
Katja Haglund |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
BW9203 |
25m |
2:25.70 |
|
|
|
|
|
54 |
557 |
|
Emily Hansen |
Helsinge Svømmeklub |
2005 |
0528AO |
50m |
2:25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
365 |
|
Sofia Persson |
SK Stimmet |
1979 |
AC3279 |
25m |
2:26.04 |
|
|
|
|
|
56 |
37 |
|
Isabell Tretinjak |
Simklubben Hajen |
2003 |
AH1203 |
25m |
2:26.37 |
|
|
|
|
|
57 |
346 |
|
Olga Schubert |
Sjöbo Simsällskap |
2000 |
AK2800 |
25m |
2:26.43 |
|
|
|
|
|
58 |
260 |
|
Ida Nordberg |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AB4406 |
25m |
2:26.81 |
|
|
|
|
|
59 |
303 |
|
Wilma Nilsson |
S71 |
2004 |
AB0804 |
25m |
2:26.85 |
|
|
|
|
|
60 |
445 |
|
Erma Duratovic |
Trelleborg Sim |
|
|
25m |
2:27.03 |
|
|
|
2005 |
AP2205 |
|
|
|
|
61 |
187 |
|
Jonna Möller |
Osby Simsällskap |
2005 |
AA1605 |
25m |
2:27.28 |
|
|
|
|
|
62 |
342 |
|
Tilde Persson |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AC5403 |
25m |
2:27.29 |
|
|
|
|
|
63 |
89 |
|
Thea Greco |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
25m |
2:27.71 |
|
|
|
2004 |
AA4604 |
|
|
|
|
64 |
98 |
|
Astrid Nyblom |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AV6402 |
25m |
2:27.87 |
|
|
|
|
|
65 |
95 |
|
Aurora Nilsson |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AL9602 |
25m |
2:27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
679 |
|
Madeleine Thornsen |
SVØM Korsør |
2001 |
0108AQ |
50m |
2:28.02 |
|
|
|
|
|
67 |
85 |
|
Tufva Alexandersson |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AV9202 |
25m |
2:28.08 |
|
|
|
|
|
68 |
92 |
|
Siri Lindén |
Karlskrona Simsällskap |
2005 |
AF2205 |
25m |
2:28.08 |
|
|
|
|
|
69 |
93 |
|
Tove Lindén |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AH8702 |
25m |
2:28.28 |
|
|
|
|
|
70 |
683 |
|
Emma Kjer Rasmussen |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0498AI |
25m |
2:30.11 |
|
|
|
|
|
71 |
701 |
|
Lova Persson |
Simklubben Hajen |
|
|
50m |
2:31.37 |
|
|
|
2004 |
AD7604 |
|
|
|
|
72 |
122 |
|
Ella Röiseth |
Landskrona Simsällskap |
2005 |
AE0805 |
25m |
2:31.79 |
|
|
|
|
|
73 |
120 |
|
My Pettersson |
Landskrona Simsällskap |
2006 |
AF2206 |
25m |
2:32.14 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
67 |
|
Svea Raihle |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AP0204 |
25m |
2:32.23 |
RES |
|
75 |
390 |
|
Julia Erkselius |
Simklubben Triton |
2006 |
AK7806 |
25m |
2:32.23 |
RES |
|
76 |
436 |
|
Elsa Kanth |
Falkenbergs Simklubb |
2004 |
AN9204 |
25m |
2:32.44 |
RES |
|
77 |
90 |
|
Ellinor Henriksson |
Karlskrona Simsällskap |
2003 |
AC6803 |
25m |
2:32.95 |
RES |
|
78 |
524 |
|
Nora Kejser |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0476AO |
25m |
2:33.26 |
RES |
|
79 |
208 |
|
Emma Bontidean |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AW1803 |
25m |
2:33.46 |
RES |
|
80 |
566 |
|
Laura Jørgensen |
Helsinge Svømmeklub |
2004 |
0428AQ |
50m |
2:33.65 |
RES |
|
81 |
381 |
|
Lovisa Yngvesson |
Simklubben Sydsim |
2004 |
BK5204 |
50m |
2:33.76 |
RES |
|
82 |
163 |
|
Isa Persson |
Simklubben Laxen |
|
|
25m |
2:33.84 |
RES |
|
|
2006 |
AO4806 |
|
83 |
336 |
|
Hilda Nilsson-Halvardsson |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
AL6805 |
25m |
2:34.91 |
RES |
|
84 |
110 |
|
Fanny Hess |
Landskrona Simsällskap |
2004 |
AD4404 |
25m |
2:35.10 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
200m Frisim Herrar 00-99 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
578 |
|
Mads Steen Petersen |
Helsinge Svømmeklub |
1997 |
9765AJ |
25m |
1:53.41 |
|
|
|
|
|
2 |
486 |
|
Oliver Jacobsen |
Hvidovre Svømme Klub |
1997 |
9781AQ |
25m |
1:53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
508 |
|
Mads Ørsted Nielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1999 |
9921AF |
25m |
1:56.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
262 |
|
Jesper Olsson |
Simklubben Poseidon |
1998 |
AJ2798 |
25m |
1:56.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
206 |
|
Victor Bergstrand |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AI8100 |
25m |
1:56.98 |
|
|
|
|
|
6 |
282 |
|
Gustav Östlund |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AH1100 |
25m |
1:57.15 |
|
|
|
|
|
7 |
200 |
|
Sebastian Bergenzaun |
Simklubben Poseidon |
1991 |
AP5391 |
25m |
1:58.66 |
|
|
|
|
|
8 |
86 |
|
Axel Auer |
Karlskrona Simsällskap |
2003 |
AB8103 |
25m |
1:59.63 |
|
|
|
|
|
9 |
642 |
|
Nikolaj Almeborg |
Rønne Svømme Klub |
2000 |
0097AN |
25m |
1:59.94 |
|
|
|
|
|
10 |
474 |
|
Mikkel Samsøe Borch |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
25m |
2:00.10 |
|
|
|
1997 |
9771AD |
|
|
|
|
11 |
277 |
|
Alexander Waldo |
Simklubben Poseidon |
1998 |
AF7998 |
25m |
2:01.81 |
|
|
|
|
|
12 |
504 |
|
Anders Skousen |
Hvidovre Svømme Klub |
2002 |
0215AB |
25m |
2:03.39 |
|
|
|
|
|
13 |
231 |
|
Anton Jansson |
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
2:03.86 |
|
|
|
2002 |
AC4702 |
|
|
|
|
14 |
492 |
|
Mads Lind |
Hvidovre Svømme Klub |
2002 |
0255AI |
25m |
2:03.96 |
|
|
|
|
|
15 |
247 |
|
Linus Ljunghusen |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AT6900 |
25m |
2:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
214 |
|
Alexander Dahlén |
Simklubben Poseidon |
1999 |
AI4399 |
50m |
2:04.31 |
|
|
|
|
|
17 |
564 |
|
Thor Bols Jeppesen |
Helsinge Svømmeklub |
2002 |
0291AK |
25m |
2:04.55 |
|
|
|
|
|
18 |
261 |
|
Alexander Olsson |
Simklubben Poseidon |
1996 |
AK1796 |
25m |
2:04.70 |
|
|
|
|
|
19 |
5 |
|
Jakob Petersen |
Simsällskapet Delfin |
2001 |
AD9901 |
25m |
2:04.82 |
|
|
|
|
|
20 |
341 |
|
Alfred Persson |
Sjöbo Simsällskap |
2000 |
AG4900 |
25m |
2:04.86 |
|
|
|
|
|
21 |
221 |
|
Pontus Hake |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
2:05.38 |
|
|
|
2001 |
AS8501 |
|
|
|
|
22 |
516 |
|
August Hertz Bugge |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0089AU |
25m |
2:06.34 |
|
|
|
|
|
23 |
506 |
|
Mohammed Ghizzaui |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0371AG |
25m |
2:06.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
480 |
|
Mads Haugård Hansen |
Hvidovre Svømme Klub |
2000 |
0059AH |
25m |
2:07.16 |
|
|
|
|
|
25 |
228 |
|
Axel Hörestrand |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AN0702 |
25m |
2:08.37 |
|
|
|
|
|
26 |
94 |
|
Dennis Micin |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AX3902 |
25m |
2:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
575 |
|
Andreas Gram Peters |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0173AI |
50m |
2:09.72 |
|
|
|
|
|
28 |
243 |
|
Daniel Li |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AL8702 |
25m |
2:10.10 |
|
|
|
|
|
29 |
509 |
|
Mathias Hatting Petersen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2000 |
0091AC |
25m |
2:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
461 |
|
Oscar Nordström |
Kiviks Simklubb |
2003 |
AH4303 |
25m |
2:10.83 |
|
|
|
|
|
31 |
218 |
|
Carl Elmer |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AK2103 |
25m |
2:11.43 |
|
|
|
|
|
32 |
192 |
|
Andreas Nordh |
Osby Simsällskap |
1991 |
AN6591 |
25m |
2:11.79 |
|
|
|
|
|
33 |
519 |
|
Michael Elliks |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0207AP |
25m |
2:12.86 |
|
|
|
|
|
34 |
241 |
|
Hugo Leandersson |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
2:13.66 |
|
|
|
2002 |
AT9102 |
|
|
|
|
35 |
503 |
|
Oskar Bondo Siegumfeldt |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0417AA |
25m |
2:13.71 |
|
|
|
|
|
36 |
555 |
|
Lukas Frederiksen |
Helsinge Svømmeklub |
2004 |
0473AL |
25m |
2:14.09 |
|
|
|
|
|
37 |
651 |
|
Phillip Quist |
Rønne Svømme Klub |
|
|
25m |
2:14.95 |
|
|
|
2003 |
0395AN |
|
|
|
|
38 |
253 |
|
Melvin Malm |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AE3704 |
25m |
2:15.26 |
|
|
|
|
|
39 |
71 |
|
Felix Tjärnberg |
Helsingborgs Simsällskap |
2005 |
AB5305 |
25m |
2:15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
511 |
|
Simon Bergendorff |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0285AR |
25m |
2:15.99 |
|
|
|
|
|
41 |
485 |
|
Marius Kjær Hoelgaard |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0445AD |
25m |
2:16.17 |
|
|
|
|
|
42 |
266 |
|
Emil Pettersson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AM6702 |
25m |
2:16.67 |
|
|
|
|
|
43 |
104 |
|
Hannes Wrenne |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AC4304 |
25m |
2:16.90 |
|
|
|
|
|
44 |
662 |
|
Konrad Clausen |
SVØM Korsør |
2005 |
0547AF |
25m |
2:17.03 |
|
|
|
|
|
45 |
139 |
|
Albin Ekstrand |
Simklubben Laxen |
|
|
25m |
2:17.48 |
|
|
|
2004 |
AG5104 |
|
|
|
|
46 |
63 |
|
Olle Olsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AN7304 |
25m |
2:17.58 |
|
|
|
|
|
47 |
541 |
|
Nicholas Simson |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0527AB |
25m |
2:18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
344 |
|
Alfred Rosberg |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AJ4103 |
25m |
2:18.50 |
|
|
|
|
|
49 |
657 |
|
William Studsgaard |
Rønne Svømme Klub |
2004 |
0433AK |
25m |
2:18.57 |
|
|
|
|
|
50 |
510 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2002 |
0205AF |
50m |
2:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
225 |
|
Joel Henriksson |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AL2503 |
25m |
2:18.80 |
|
|
|
|
|
52 |
13 |
|
Oskar Strandqvist |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AG0304 |
25m |
2:19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
91 |
|
Sebastian Karlsson |
Karlskrona Simsällskap |
1993 |
AW2993 |
25m |
2:19.70 |
|
|
|
|
|
54 |
96 |
|
Elias Nilsson |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AD9502 |
25m |
2:19.73 |
|
|
|
|
|
55 |
438 |
|
Alexander McAdam |
Falkenbergs Simklubb |
2004 |
AE7504 |
25m |
2:19.92 |
|
|
|
|
|
56 |
39 |
|
Joel Wall |
Simklubben Hajen |
2001 |
AH4501 |
25m |
2:19.93 |
|
|
|
|
|
57 |
563 |
|
Asger Bols Jeppesen |
Helsinge Svømmeklub |
2005 |
0513AE |
50m |
2:20.08 |
|
|
|
|
|
58 |
527 |
|
Alex Baes Maidens |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
2:20.22 |
|
|
|
2004 |
0495AH |
|
|
|
|
59 |
196 |
|
Daniel Alim |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AM2903 |
25m |
2:21.35 |
|
|
|
|
|
60 |
113 |
|
Anton Liebenhagen |
Landskrona Simsällskap |
2005 |
AK8505 |
25m |
2:21.48 |
|
|
|
|
|
61 |
54 |
|
Adam Juliusson |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
25m |
2:22.20 |
|
|
|
2004 |
AG4904 |
|
|
|
|
62 |
121 |
|
Jesper Ring |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AF6103 |
25m |
2:22.21 |
|
|
|
|
|
63 |
452 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
Trelleborg Sim |
2005 |
AG1505 |
25m |
2:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
549 |
|
Marcus Christiansen |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0145AT |
50m |
2:23.27 |
|
|
|
|
|
65 |
161 |
|
Erik Olsson |
Simklubben Laxen |
2004 |
AI0504 |
25m |
2:23.34 |
|
|
|
|
|
66 |
205 |
|
Joel Bergstrand |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AR6303 |
25m |
2:23.78 |
|
|
|
|
|
67 |
62 |
|
Kasper Nygren |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AN5304 |
25m |
2:24.57 |
|
|
|
|
|
68 |
16 |
|
Måns Burmester-Lysell |
Simklubben Hajen |
2004 |
AE7704 |
25m |
2:25.53 |
|
|
|
|
|
69 |
153 |
|
Gustaf Jonsson |
Simklubben Laxen |
|
|
25m |
2:26.01 |
|
|
|
2003 |
AH3103 |
|
|
|
|
70 |
676 |
|
Viktor Holst Rasmussen |
SVØM Korsør |
2003 |
0311AL |
25m |
2:26.50 |
|
|
|
|
|
71 |
573 |
|
Viktor Junker Neldeberg |
Helsinge Svømmeklub |
2004 |
0445AA |
50m |
2:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
138 |
|
Oscar Bjering |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN6504 |
25m |
2:27.25 |
|
|
|
|
|
73 |
133 |
|
August Anderud |
Simklubben Laxen |
2004 |
AC1904 |
25m |
2:27.29 |
RES |
|
74 |
160 |
|
Lucas Nilsson |
Simklubben Laxen |
2003 |
AM2703 |
25m |
2:27.38 |
RES |
|
75 |
158 |
|
Joel Meuller |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN1704 |
25m |
2:28.26 |
RES |
|
76 |
532 |
|
Toke Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2006 |
0685AF |
25m |
2:28.34 |
RES |
|
77 |
111 |
|
Ludvig Hoff |
Landskrona Simsällskap |
|
|
25m |
2:28.51 |
RES |
|
|
2005 |
AB8705 |
|
78 |
567 |
|
Victor Møller Klitgaard |
Helsinge Svømmeklub |
2006 |
0691AE |
25m |
2:28.88 |
RES |
|
79 |
472 |
|
Bertram T. Aunsholm |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0499AJ |
50m |
2:30.48 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
50m Ryggsim Damer 00-10 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
427 |
|
Alma Persson |
Föreningen Österlen Sim |
2008 |
AG2808 |
25m |
40.47 |
|
|
|
|
|
2 |
374 |
|
Philippa Lindgren |
Simklubben Sydsim |
2008 |
AD2408 |
25m |
42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
588 |
|
Wilma Berg |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0868AD |
50m |
42.60 |
|
|
|
|
|
4 |
360 |
|
Gabriella Ljungdahl |
SK Stimmet |
2008 |
AB8408 |
50m |
43.29 |
|
|
|
|
|
5 |
444 |
|
Nirma Bååth |
Trelleborg Sim |
2008 |
AA8208 |
25m |
43.63 |
|
|
|
|
|
6 |
364 |
|
Signe Nilsson |
SK Stimmet |
2008 |
AB9408 |
25m |
43.69 |
|
|
|
|
|
7 |
185 |
|
Signe Malmberg |
Osby Simsällskap |
2008 |
AB6408 |
25m |
43.79 |
|
|
|
|
|
8 |
33 |
|
Amanda Pantzar |
Simklubben Hajen |
|
|
25m |
45.91 |
|
|
|
2008 |
AH8208 |
|
|
|
|
9 |
19 |
|
Anna Gutenwik |
Simklubben Hajen |
2008 |
AC5808 |
25m |
46.14 |
|
|
|
|
|
10 |
350 |
|
Isabella Stoltz |
Sjöbo Simsällskap |
2008 |
AI1208 |
25m |
46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
294 |
|
Karla Rosvall |
Simklubben Ran |
2008 |
AB5608 |
25m |
48.37 |
|
|
|
|
|
12 |
430 |
|
Chloe Dahlberg |
Falkenbergs Simklubb |
2008 |
AJ4408 |
50m |
48.50 |
|
|
|
|
|
13 |
602 |
|
Karen Sander Fotland |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0984AE |
25m |
48.77 |
|
|
|
|
|
14 |
631 |
|
Sofie Ross |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0802AE |
25m |
49.07 |
|
|
|
|
|
15 |
353 |
|
Lynneà Wikbourn |
Sjöbo Simsällskap |
2008 |
AQ7608 |
25m |
49.85 |
|
|
|
|
|
16 |
219 |
|
Ebba Eriksson |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
50.21 |
|
|
|
2008 |
AK0808 |
|
|
|
|
17 |
624 |
|
Ida Mathiesen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0876AK |
25m |
50.69 |
|
|
|
|
|
18 |
639 |
|
Maria Weiste |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0978AA |
25m |
51.01 |
|
|
|
|
|
19 |
330 |
|
Vilda Larsson |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
25m |
51.07 |
|
|
|
2008 |
AJ0408 |
|
|
|
|
20 |
300 |
|
Amilia Hart |
S71 |
2008 |
AC6808 |
25m |
51.49 |
|
|
|
|
|
21 |
179 |
|
Ellen Bernhardsson |
Osby Simsällskap |
2008 |
AB7408 |
25m |
51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
434 |
|
Alva Gustafsson |
Falkenbergs Simklubb |
2009 |
AA5809 |
50m |
52.02 |
|
|
|
|
|
23 |
625 |
|
Kamille Drejer Mikkelsen |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0944AE |
25m |
52.62 |
|
|
|
|
|
24 |
259 |
|
Isabella Nilsson |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AT6408 |
25m |
52.71 |
|
|
|
|
|
25 |
636 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0964AE |
25m |
52.82 |
|
|
|
|
|
26 |
190 |
|
Ella Nord |
Osby Simsällskap |
2009 |
AC9609 |
25m |
53.75 |
|
|
|
|
|
27 |
30 |
|
Elsa Mårtensson |
Simklubben Hajen |
|
|
25m |
54.04 |
|
|
|
2008 |
AN9808 |
|
|
|
|
28 |
609 |
|
Freja Itenov |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0808AK |
25m |
54.40 |
|
|
|
|
|
29 |
226 |
|
Alva Holmberg |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AF5808 |
25m |
54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
419 |
|
Michalina Marciniak |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2008 |
AR4608 |
25m |
54.74 |
|
|
|
|
|
31 |
193 |
|
Tilde Nyborg |
Osby Simsällskap |
2008 |
AD3608 |
25m |
55.05 |
|
|
|
|
|
32 |
590 |
|
Sara Kjær Bollesen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0888AD |
25m |
55.46 |
|
|
|
|
|
33 |
608 |
|
Laura Emilie Hoegh |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0896AK |
25m |
55.59 |
|
|
|
|
|
34 |
583 |
|
Maria Holstein Arnesen |
Lyngby Svømmeklub |
2010 |
1032AC |
25m |
55.73 |
|
|
|
|
|
35 |
585 |
|
Mathilde Juul Bay |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0898AD |
25m |
56.16 |
|
|
|
|
|
36 |
596 |
|
Galina Duric |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0886AK |
25m |
56.37 |
|
|
|
|
|
37 |
635 |
|
Ella Simonsgaard |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0832AE |
25m |
56.57 |
|
|
|
|
|
38 |
144 |
|
Emma Hakobyan |
Simklubben Laxen |
|
|
50m |
56.94 |
|
|
|
2008 |
AM5208 |
|
|
|
|
39 |
188 |
|
Agnes Nilsson |
Osby Simsällskap |
2009 |
AC8609 |
25m |
57.18 |
|
|
|
|
|
40 |
412 |
|
Isabella Danfelter |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2010 |
AC1410 |
25m |
58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
600 |
|
Ellen Fenger |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0992AF |
25m |
1:02.17 |
|
|
|
|
|
42 |
626 |
|
Emma Mollerup |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0974AE |
25m |
1:02.93 |
|
|
|
|
|
43 |
150 |
|
Noomi Hullegård |
Simklubben Laxen |
2009 |
AE3209 |
25m |
1:03.59 |
|
|
|
|
|
44 |
599 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
Lyngby Svømmeklub |
2010 |
1042AC |
25m |
1:10.76 |
|
|
|
|
|
45 |
318 |
|
Matilda Johansson |
Sjöbo Simsällskap |
2008 |
AV0408 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
620 |
|
Caroline Madsen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
|
|
|
|
2009 |
0934AE |
|
|
|
|
|
47 |
314 |
|
Neimi Carlsson |
Sjöbo Simsällskap |
2009 |
AJ8209 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
684 |
|
Rebecca Ericsson |
Simsällskapet Iden |
2009 |
AI0409 |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
614 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0866AK |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
117 |
|
Vera Olofsson |
Landskrona Simsällskap |
2009 |
AI5609 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
703 |
|
Svea Viol Lindal Hoffmann |
Helsinge Svømmeklub |
2010 |
1002AA |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
50m Ryggsim Herrar 00-10 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
285 |
|
Anton Bjursell |
Simklubben Ran |
2008 |
AA2908 |
25m |
39.93 |
|
|
|
|
|
2 |
382 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
Simklubben Triton |
2008 |
AA2308 |
25m |
41.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
454 |
|
Victor Ravn Rehnström |
Trelleborg Sim |
2009 |
AI7507 |
25m |
41.89 |
|
|
|
|
|
4 |
552 |
|
William Foged |
Helsinge Svømmeklub |
2008 |
0805AA |
25m |
45.42 |
|
|
|
|
|
5 |
416 |
|
Lucas Lennartsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2008 |
AB6708 |
25m |
45.65 |
|
|
|
|
|
6 |
36 |
|
Markus Thorsson |
Simklubben Hajen |
2008 |
AB1508 |
25m |
46.00 |
|
|
|
|
|
7 |
283 |
|
Kasper Andersson |
Simklubben Ran |
2008 |
AE7708 |
25m |
46.35 |
|
|
|
|
|
8 |
249 |
|
Björn Lundin Linnér |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
46.76 |
|
|
|
2008 |
AE1108 |
|
|
|
|
9 |
376 |
|
Cristian Stefan Nicoara |
Simklubben Sydsim |
2008 |
AH8908 |
25m |
47.81 |
|
|
|
|
|
10 |
216 |
|
Elias Ekström |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AC4708 |
25m |
47.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
638 |
|
Bertram Wagner |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0859AB |
25m |
48.09 |
|
|
|
|
|
12 |
619 |
|
Christian L-Gregersen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0837AA |
25m |
48.62 |
|
|
|
|
|
13 |
629 |
|
Nicholas Nordquist |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0801AC |
25m |
48.63 |
|
|
|
|
|
14 |
375 |
|
Alp Naoumov |
Simklubben Sydsim |
2008 |
AC4308 |
25m |
48.68 |
|
|
|
|
|
15 |
582 |
|
Sebastian Grønb. Andersen |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0909AC |
25m |
51.59 |
|
|
|
|
|
16 |
107 |
|
Liam Andersson |
Landskrona Simsällskap |
|
|
25m |
51.72 |
|
|
|
2009 |
AA1509 |
|
|
|
|
17 |
621 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0845AG |
25m |
52.07 |
|
|
|
|
|
18 |
632 |
|
Frederik Salling |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0987AC |
25m |
52.62 |
|
|
|
|
|
19 |
628 |
|
Andreas Nordquist |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
25m |
52.67 |
|
|
|
2009 |
0965AA |
|
|
|
|
20 |
420 |
|
Tor Nimbeck |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2009 |
AE0309 |
25m |
52.84 |
|
|
|
|
|
21 |
693 |
|
Arn Byrge Hovmand |
Helsinge Svømmeklub |
2009 |
0915AC |
50m |
52.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
593 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
Lyngby Svømmeklub |
2010 |
1011AB |
25m |
53.82 |
|
|
|
|
|
23 |
146 |
|
William Hedman |
Simklubben Laxen |
2008 |
AF0908 |
25m |
53.84 |
|
|
|
|
|
24 |
118 |
|
Henry Palm |
Landskrona Simsällskap |
2008 |
AJ2708 |
25m |
53.93 |
|
|
|
|
|
25 |
694 |
|
Victor Alexander Kühl |
Helsinge Svømmeklub |
2009 |
0983AA |
50m |
54.29 |
|
|
|
|
|
26 |
658 |
|
Tobias Sejr Trampedach |
Rønne Svømme Klub |
2008 |
0805AE |
25m |
54.96 |
|
|
|
|
|
27 |
586 |
|
Jonas Bendixen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
25m |
55.11 |
|
|
|
2009 |
0941AC |
|
|
|
|
28 |
618 |
|
Konrad Falkenberg Lending |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0835AG |
25m |
55.52 |
|
|
|
|
|
29 |
292 |
|
Bobo Månsson |
Simklubben Ran |
2009 |
AC7109 |
25m |
55.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
171 |
|
Charlie Wannem |
Simklubben Laxen |
2008 |
AF9708 |
25m |
58.03 |
|
|
|
|
|
31 |
178 |
|
Johan Bendz Lundberg |
Osby Simsällskap |
2009 |
AC4709 |
25m |
58.91 |
|
|
|
|
|
32 |
299 |
|
Oscar Andersson |
S71 |
2008 |
AJ2508 |
25m |
59.45 |
|
|
|
|
|
33 |
648 |
|
Elias Løkken Boss |
Rønne Svømme Klub |
2008 |
0883AE |
25m |
1:00.38 |
|
|
|
|
|
34 |
589 |
|
Julius Harald Blangsted |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0855AG |
25m |
1:04.52 |
|
|
|
|
|
35 |
470 |
|
Noah Zhang |
Ringsjö Simklubb |
2008 |
AJ8908 |
25m |
1:18.46 |
|
|
|
|
|
36 |
690 |
|
Nicklas Østrup Fisker |
Helsinge Svømmeklub |
2008 |
0873AF |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
37 |
321 |
|
Anton Kindborg |
Sjöbo Simsällskap |
2008 |
AL0708 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
603 |
|
Mathias Hald |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
|
|
|
|
2009 |
0977AC |
|
|
|
|
|
39 |
25 |
|
Scott Köster |
Simklubben Hajen |
2009 |
AD6909 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
697 |
|
Conrad Feldt-Buhl |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0975AD |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
391 |
|
Teo Erkselius |
Simklubben Triton |
2010 |
AB5110 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
100m Bröstsim Damer 11-11 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
464 |
|
Isabella Hua |
Ringsjö Simklubb |
2007 |
AE0607 |
25m |
1:25.84 |
|
|
|
|
|
2 |
77 |
|
Amanda Blomkvist |
Simsällskapet Iden |
2007 |
AD0607 |
25m |
1:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
301 |
|
Freja Malmgren |
S71 |
2007 |
AA8207 |
25m |
1:34.05 |
|
|
|
|
|
4 |
3 |
|
Vicky Luc |
Simsällskapet Delfin |
2007 |
AJ6607 |
25m |
1:36.14 |
|
|
|
|
|
5 |
68 |
|
Mika Rönndahl |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AW0607 |
25m |
1:36.25 |
|
|
|
|
|
6 |
356 |
|
Simona Gunnarsson |
SK Stimmet |
2007 |
AC8807 |
25m |
1:37.66 |
|
|
|
|
|
7 |
255 |
|
Hanna Masoumi |
Simklubben Poseidon |
2007 |
AD6807 |
25m |
1:38.06 |
|
|
|
|
|
8 |
276 |
|
Hedda Toth |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:39.80 |
|
|
|
2007 |
AJ6807 |
|
|
|
|
9 |
435 |
|
Maja Gustafsson |
Falkenbergs Simklubb |
2007 |
AO3407 |
25m |
1:42.06 |
|
|
|
|
|
10 |
50 |
|
Wilma Hultberg |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AQ9407 |
25m |
1:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
333 |
|
Michaela Mårtensson- Strömqvist |
Sjöbo Simsällskap |
2007 |
AX1207 |
25m |
1:43.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
616 |
|
Nikoline E. Larsen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0712AE |
25m |
1:45.20 |
|
|
|
|
|
13 |
43 |
|
Maja Bengtsson |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
25m |
1:45.87 |
|
|
|
2007 |
AQ8407 |
|
|
|
|
14 |
126 |
|
Lily Thomsen |
Landskrona Simsällskap |
2007 |
AO2407 |
25m |
1:46.27 |
|
|
|
|
|
15 |
613 |
|
Juuliie Jørgensen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0722AL |
25m |
1:46.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
630 |
|
Ingrid Due Nygaard |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0786AD |
25m |
1:47.47 |
|
|
|
|
|
17 |
320 |
|
Sofie Jönsson |
Sjöbo Simsällskap |
2007 |
AI9607 |
25m |
1:48.74 |
|
|
|
|
|
18 |
58 |
|
Tosca Nilbo Burren |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AQ2607 |
25m |
1:48.93 |
|
|
|
|
|
19 |
393 |
|
Anna Jörgensen |
Simklubben Triton |
2007 |
AK2207 |
25m |
1:49.05 |
|
|
|
|
|
20 |
132 |
|
Josephine Andersson |
Simklubben Laxen |
2007 |
AN8207 |
25m |
1:49.83 |
|
|
|
|
|
21 |
237 |
|
Sofie Khan-Amidy |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:50.60 |
|
|
|
2007 |
AP5407 |
|
|
|
|
22 |
61 |
|
Saga Nilsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AQ4607 |
25m |
1:51.40 |
|
|
|
|
|
23 |
533 |
|
Frederikke Dyrby Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2007 |
0788AO |
25m |
1:51.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
15 |
|
Rebecka Agardh |
Simklubben Hajen |
2007 |
AB6207 |
25m |
1:54.19 |
|
|
|
|
|
25 |
545 |
|
Regitze Wojtaszewski |
VAT Copenhagen-MK31 |
2007 |
0734AN |
25m |
1:54.52 |
|
|
|
|
|
26 |
610 |
|
Alma Hartmann Jensen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0744AT |
25m |
1:55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
298 |
|
Mathilda Andersson |
S71 |
2007 |
AF5207 |
25m |
1:57.42 |
|
|
|
|
|
28 |
212 |
|
Giuliana Cibinetto |
Simklubben Poseidon |
2007 |
BA7407 |
25m |
1:57.81 |
|
|
|
|
|
29 |
83 |
|
Linnea Sjöholm |
Simsällskapet Iden |
2007 |
AD2607 |
25m |
1:58.02 |
|
|
|
|
|
30 |
313 |
|
Minna Carlsson |
Sjöbo Simsällskap |
2007 |
AS7807 |
25m |
1:58.69 |
|
|
|
|
|
31 |
592 |
|
Celine van Breugel |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0768AC |
25m |
1:59.16 |
|
|
|
|
|
32 |
53 |
|
Hillevi Jansons |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
25m |
1:59.16 |
|
|
|
2007 |
AY3807 |
|
|
|
|
33 |
69 |
|
Zamie Skog |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AQ1607 |
25m |
1:59.65 |
|
|
|
|
|
34 |
115 |
|
Linnea Nielsen |
Landskrona Simsällskap |
2007 |
AO3807 |
25m |
2:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
707 |
|
Wilma Sonesson |
Simklubben Ran |
2007 |
AH5407 |
50m |
2:00.30 |
EFT |
|
36 |
339 |
|
Signe Olsson |
Sjöbo Simsällskap |
2007 |
AS5807 |
25m |
2:00.39 |
|
|
|
|
|
37 |
116 |
|
Svea Nilsson |
Landskrona Simsällskap |
2007 |
AN9407 |
25m |
2:03.25 |
|
|
|
|
|
38 |
542 |
|
Ella Emilia Soelberg |
VAT Copenhagen-MK31 |
2007 |
0708AF |
50m |
2:10.34 |
|
|
|
|
|
39 |
544 |
|
Nadia Walløe |
VAT Copenhagen-MK31 |
2007 |
0702AD |
50m |
2:12.34 |
|
|
|
|
|
40 |
520 |
|
Caroline Hansen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
2:13.45 |
|
|
|
2007 |
0784AG |
|
|
|
|
41 |
667 |
|
Caroline Søe Jepsen |
SVØM Korsør |
2007 |
0794AK |
25m |
2:13.50 |
|
|
|
|
|
42 |
22 |
|
Ella Johnsson |
Simklubben Hajen |
2007 |
AU9407 |
50m |
2:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
414 |
|
Aina Helmbring |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2007 |
BG4607 |
25m |
2:14.83 |
|
|
|
|
|
44 |
652 |
|
Malou Rasch |
Rønne Svømme Klub |
2007 |
0734AJ |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
75 |
|
Emelie Andersson |
Simsällskapet Iden |
2007 |
AK1607 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
103 |
|
Emina Wigow |
Karlskrona Simsällskap |
2007 |
AB2607 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
326 |
|
Matilda Kryger |
Sjöbo Simsällskap |
2007 |
BC5607 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
106 |
|
Clara Andersson |
Landskrona Simsällskap |
2007 |
AO7407 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
312 |
|
Nellie Björkqvist |
Sjöbo Simsällskap |
2007 |
AX2207 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
306 |
|
Maja Palmqvist |
S71 |
2007 |
AD0207 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
105 |
|
Bodil Zettervall |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
50m |
|
|
|
|
2007 |
AB4607 |
|
|
|
|
|
52 |
51 |
|
Emma Hägglund |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AQ3607 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
100m Bröstsim Herrar 11-11 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
384 |
|
Albin Björnström |
Simklubben Triton |
2007 |
AB9107 |
25m |
1:32.85 |
|
|
|
|
|
2 |
467 |
|
Benjamin Huasson |
Ringsjö Simklubb |
2007 |
AA5707 |
25m |
1:34.19 |
|
|
|
|
|
3 |
289 |
|
Arvid Johansson |
Simklubben Ran |
|
|
25m |
1:41.67 |
|
|
|
2007 |
AJ0707 |
|
|
|
|
4 |
548 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
Helsinge Svømmeklub |
2007 |
0757AF |
25m |
1:45.79 |
|
|
|
|
|
5 |
154 |
|
Gustav Karlsson |
Simklubben Laxen |
2007 |
AF9507 |
25m |
1:46.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
287 |
|
Elliot Feldt |
Simklubben Ran |
2007 |
AJ0507 |
25m |
1:48.92 |
|
|
|
|
|
7 |
469 |
|
Alexander Zhang |
Ringsjö Simklubb |
2007 |
AG3707 |
25m |
1:49.93 |
|
|
|
|
|
8 |
623 |
|
Karl Marcussen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0709AB |
25m |
1:50.29 |
|
|
|
|
|
9 |
148 |
|
Aaron Hullegård |
Simklubben Laxen |
2007 |
AF4507 |
25m |
1:50.74 |
|
|
|
|
|
10 |
587 |
|
Max Bendixen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0745AI |
50m |
1:50.87 |
EFT |
|
11 |
197 |
|
Benjamin Andersson Medhanie |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:52.64 |
|
|
|
2007 |
AE0707 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
159 |
|
Simon Meuller |
Simklubben Laxen |
2007 |
AF5507 |
25m |
1:54.91 |
|
|
|
|
|
13 |
52 |
|
Gustav Ingoldsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AG6707 |
25m |
1:55.17 |
|
|
|
|
|
14 |
72 |
|
Axel Wöhl |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AG5707 |
25m |
1:55.30 |
|
|
|
|
|
15 |
70 |
|
Hugo Sprung |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AH6107 |
25m |
1:55.52 |
|
|
|
|
|
16 |
385 |
|
Hugo Blomliden |
Simklubben Triton |
|
|
25m |
2:03.14 |
|
|
|
2007 |
AD6907 |
|
|
|
|
17 |
177 |
|
Isak Andersson |
Osby Simsällskap |
2007 |
AC5307 |
25m |
2:08.10 |
|
|
|
|
|
18 |
607 |
|
Mathias Hemmingsen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0731AG |
50m |
2:08.52 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
169 |
|
Tim Truedsson |
Simklubben Laxen |
2007 |
AM9707 |
25m |
2:26.90 |
|
|
|
|
|
20 |
151 |
|
Gustav Jacobsson |
Simklubben Laxen |
2007 |
AL9307 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
574 |
|
Nikolaj Pedersen |
Helsinge Svømmeklub |
2007 |
0791AG |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
279 |
|
Albin Wikström |
Simklubben Poseidon |
2007 |
AJ5707 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
108 |
|
Edvin Dedovic |
Landskrona Simsällskap |
2007 |
AB5707 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
591 |
|
Benjamin Bonde |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0739AF |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
634 |
|
Hugo Silfen-Jensen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0759AH |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
56 |
|
Lucas Langell |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AG7707 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
309 |
|
Isak Berild Andersen |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
50m |
|
|
|
|
2007 |
AI1307 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
100m Ryggsim Damer 15-99 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Tyr Sverige |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
494 |
|
Frederikke Mertins |
Hvidovre Svømme Klub |
2000 |
0014AE |
25m |
1:04.86 |
|
|
|
|
|
2 |
329 |
|
Minna Larsson |
Sjöbo Simsällskap |
2002 |
AB3802 |
25m |
1:06.06 |
|
|
|
|
|
3 |
477 |
|
Cecilie Elkjær |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
25m |
1:06.20 |
|
|
|
2001 |
0104AC |
|
|
|
|
4 |
100 |
|
Ida Rosenius |
Karlskrona Simsällskap |
2000 |
AI7400 |
25m |
1:07.31 |
|
|
|
|
|
5 |
101 |
|
Linn Rosenius |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AA4602 |
25m |
1:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
451 |
|
Hannah Olsson-Lindhé |
Trelleborg Sim |
2003 |
AB6203 |
25m |
1:08.03 |
|
|
|
|
|
7 |
387 |
|
Siri Bokander |
Simklubben Triton |
2003 |
BF8403 |
25m |
1:08.12 |
|
|
|
|
|
8 |
256 |
|
Elin Melin |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AB4800 |
25m |
1:08.24 |
|
|
|
|
|
9 |
180 |
|
Agnes Cato |
Osby Simsällskap |
2001 |
AB8201 |
25m |
1:08.28 |
|
|
|
|
|
10 |
507 |
|
Caroline Veggerby |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0318AN |
25m |
1:08.95 |
|
|
|
|
|
11 |
512 |
|
Johanna Berthelsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
1:09.58 |
|
|
|
2000 |
0096AO |
|
|
|
|
12 |
528 |
|
Thippe de Neergaard |
VAT Copenhagen-MK31 |
2003 |
0368AL |
25m |
1:12.93 |
|
|
|
|
|
13 |
537 |
|
Isabella Rosenberg |
VAT Copenhagen-MK31 |
2003 |
0366AC |
25m |
1:13.02 |
|
|
|
|
|
14 |
354 |
|
Ulrika von Buxhoeveden |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
25m |
1:13.45 |
|
|
|
2001 |
AQ4601 |
|
|
|
|
15 |
482 |
|
Mie Bidsted Hansen |
Hvidovre Svømme Klub |
2003 |
0392AG |
25m |
1:13.51 |
|
|
|
|
|
16 |
93 |
|
Tove Lindén |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AH8702 |
25m |
1:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
41 |
|
Freja Werker |
Simklubben Hajen |
2003 |
AH3203 |
25m |
1:14.22 |
|
|
|
|
|
18 |
655 |
|
Emilia Steen |
Rønne Svømme Klub |
2002 |
0204AD |
25m |
1:14.41 |
|
|
|
|
|
19 |
315 |
|
Emy Ek |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BK3403 |
25m |
1:15.06 |
|
|
|
|
|
20 |
85 |
|
Tufva Alexandersson |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AV9202 |
25m |
1:15.57 |
|
|
|
|
|
21 |
679 |
|
Madeleine Thornsen |
SVØM Korsør |
2001 |
0108AQ |
25m |
1:16.32 |
|
|
|
|
|
22 |
342 |
|
Tilde Persson |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
25m |
1:16.40 |
|
|
|
2003 |
AC5403 |
|
|
|
|
23 |
37 |
|
Isabell Tretinjak |
Simklubben Hajen |
2003 |
AH1203 |
25m |
1:17.85 |
|
|
|
|
|
24 |
95 |
|
Aurora Nilsson |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AL9602 |
25m |
1:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
248 |
|
Sofia Lund |
Simklubben Poseidon |
2003 |
BP4803 |
25m |
1:20.92 |
|
|
|
|
|
26 |
367 |
|
Kinga Szczesniak |
SK Stimmet |
2001 |
AL5801 |
25m |
1:21.25 |
|
|
|
|
|
27 |
90 |
|
Ellinor Henriksson |
Karlskrona Simsällskap |
2003 |
AC6803 |
25m |
1:21.52 |
|
|
|
|
|
28 |
432 |
|
Ebba Davidsson |
Falkenbergs Simklubb |
2003 |
AW1603 |
25m |
1:21.62 |
|
|
|
|
|
29 |
98 |
|
Astrid Nyblom |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AV6402 |
25m |
1:21.76 |
|
|
|
|
|
30 |
433 |
|
Maja Feldhusen |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
25m |
1:22.97 |
|
|
|
2003 |
AP0803 |
|
|
|
|
31 |
208 |
|
Emma Bontidean |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AW1803 |
25m |
1:23.08 |
|
|
|
|
|
32 |
4 |
|
Alexandra Petersen |
Simsällskapet Delfin |
2003 |
AC1803 |
25m |
1:23.34 |
|
|
|
|
|
33 |
680 |
|
Mette Toftte Jørgensen |
Rønne Svømme Klub |
|
|
50m |
1:25.00 |
|
|
|
2003 |
0322AR |
|
|
|
|
34 |
643 |
|
Rebecca Andersen |
Rønne Svømme Klub |
2003 |
0304AW |
25m |
1:25.27 |
|
|
|
|
|
35 |
311 |
|
Victoria Berild Andersen |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BQ8603 |
25m |
1:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
109 |
|
Katja Haglund |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
BW9203 |
25m |
1:26.81 |
|
|
|
|
|
37 |
305 |
|
Emmy Olofsson |
S71 |
2003 |
AY4403 |
25m |
1:27.94 |
|
|
|
|
|
38 |
345 |
|
Sabina Rosengren |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AV1803 |
25m |
1:28.73 |
|
|
|
|
|
39 |
355 |
|
Moa Fagerström |
SK Stimmet |
2003 |
AN4803 |
25m |
1:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
100m Ryggsim Herrar 15-99 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
328 |
|
Isak Larsson |
Sjöbo Simsällskap |
2000 |
AF4900 |
25m |
57.43 |
|
|
|
|
|
2 |
486 |
|
Oliver Jacobsen |
Hvidovre Svømme Klub |
1997 |
9781AQ |
25m |
1:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
14 |
|
Gabriel Agardh |
Simklubben Hajen |
2003 |
AG8103 |
25m |
1:03.15 |
|
|
|
|
|
4 |
341 |
|
Alfred Persson |
Sjöbo Simsällskap |
2000 |
AG4900 |
25m |
1:04.20 |
|
|
|
|
|
5 |
476 |
|
Oscar Cleemann |
Hvidovre Svømme Klub |
2003 |
0349AH |
25m |
1:04.26 |
|
|
|
|
|
6 |
516 |
|
August Hertz Bugge |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0089AU |
25m |
1:05.66 |
|
|
|
|
|
7 |
5 |
|
Jakob Petersen |
Simsällskapet Delfin |
2001 |
AD9901 |
25m |
1:06.04 |
|
|
|
|
|
8 |
225 |
|
Joel Henriksson |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:06.27 |
|
|
|
2003 |
AL2503 |
|
|
|
|
9 |
478 |
|
Owais Hamid |
Hvidovre Svømme Klub |
2000 |
0077AP |
25m |
1:07.14 |
|
|
|
|
|
10 |
461 |
|
Oscar Nordström |
Kiviks Simklubb |
2003 |
AH4303 |
25m |
1:07.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
266 |
|
Emil Pettersson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AM6702 |
25m |
1:08.04 |
|
|
|
|
|
12 |
275 |
|
Nils Tired |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AH2903 |
25m |
1:08.78 |
|
|
|
|
|
13 |
102 |
|
Jakob Werner |
Karlskrona Simsällskap |
2000 |
AN3100 |
25m |
1:09.77 |
|
|
|
|
|
14 |
121 |
|
Jesper Ring |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AF6103 |
25m |
1:10.26 |
|
|
|
|
|
15 |
708 |
|
Arvid Axelsson |
Simklubben Ran |
2003 |
AN5303 |
50m |
1:10.53 |
EFT |
|
16 |
651 |
|
Phillip Quist |
Rønne Svømme Klub |
|
|
25m |
1:10.56 |
|
|
|
2003 |
0395AN |
|
|
|
|
17 |
511 |
|
Simon Bergendorff |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0285AR |
25m |
1:10.63 |
|
|
|
|
|
18 |
192 |
|
Andreas Nordh |
Osby Simsällskap |
1991 |
AN6591 |
25m |
1:10.70 |
|
|
|
|
|
19 |
221 |
|
Pontus Hake |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:10.89 |
|
|
|
2001 |
AS8501 |
|
|
|
|
20 |
91 |
|
Sebastian Karlsson |
Karlskrona Simsällskap |
1993 |
AW2993 |
25m |
1:11.70 |
|
|
|
|
|
21 |
344 |
|
Alfred Rosberg |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AJ4103 |
25m |
1:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
205 |
|
Joel Bergstrand |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AR6303 |
25m |
1:13.24 |
|
|
|
|
|
23 |
196 |
|
Daniel Alim |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AM2903 |
50m |
1:13.33 |
|
|
|
|
|
24 |
94 |
|
Dennis Micin |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AX3902 |
25m |
1:13.79 |
|
|
|
|
|
25 |
502 |
|
Xander Pontoppidan |
Hvidovre Svømme Klub |
2003 |
0353AD |
25m |
1:14.18 |
|
|
|
|
|
26 |
218 |
|
Carl Elmer |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AK2103 |
25m |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
27 |
519 |
|
Michael Elliks |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
1:16.95 |
|
|
|
2002 |
0207AP |
|
|
|
|
28 |
160 |
|
Lucas Nilsson |
Simklubben Laxen |
2003 |
AM2703 |
25m |
1:17.72 |
|
|
|
|
|
29 |
39 |
|
Joel Wall |
Simklubben Hajen |
2001 |
AH4501 |
25m |
1:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
241 |
|
Hugo Leandersson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AT9102 |
25m |
1:20.03 |
|
|
|
|
|
31 |
21 |
|
Jacob Hansson |
Simklubben Hajen |
2002 |
AM8902 |
25m |
1:21.74 |
|
|
|
|
|
32 |
676 |
|
Viktor Holst Rasmussen |
SVØM Korsør |
2003 |
0311AL |
25m |
1:23.89 |
|
|
|
|
|
33 |
281 |
|
Olle Zetterström |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AW1103 |
25m |
1:27.44 |
|
|
|
|
|
34 |
368 |
|
Michal Szczesniak |
SK Stimmet |
2002 |
AD9902 |
50m |
1:28.31 |
|
|
|
|
|
35 |
394 |
|
Jonathan Lindqvist |
Simklubben Triton |
2003 |
AK3303 |
25m |
1:30.70 |
|
|
|
|
|
36 |
669 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
SVØM Korsør |
2002 |
0239AT |
25m |
1:33.75 |
|
|
|
|
|
37 |
664 |
|
Gustav Hartig-Larsen |
SVØM Korsør |
2003 |
0379AN |
25m |
1:34.07 |
|
|
|
|
|
38 |
334 |
|
Alexander Nilsson |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
25m |
1:36.59 |
|
|
|
2003 |
AY9903 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
100m Bröstsim Damer 14-14 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
66 |
|
Nina Podric |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
BU7604 |
25m |
1:17.14 |
|
|
|
|
|
2 |
523 |
|
Sofie Bruun Høvring |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0408AB |
25m |
1:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
152 |
|
Elsa Jonsson |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN0404 |
50m |
1:18.87 |
|
|
|
|
|
4 |
400 |
|
Isabel Persson |
Simklubben Triton |
2004 |
AB3804 |
25m |
1:20.53 |
|
|
|
|
|
5 |
517 |
|
Nønne Christensen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0486AM |
25m |
1:21.00 |
|
|
|
|
|
6 |
463 |
|
Julia Olsson |
Kiviks Simklubb |
2004 |
AL0804 |
25m |
1:21.73 |
|
|
|
|
|
7 |
67 |
|
Svea Raihle |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AP0204 |
25m |
1:21.76 |
|
|
|
|
|
8 |
263 |
|
Olivia Olsson |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:22.35 |
|
|
|
2004 |
AL1804 |
|
|
|
|
9 |
497 |
|
Anna Marie Nielsen |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0482AF |
25m |
1:23.25 |
|
|
|
|
|
10 |
543 |
|
Liva Søby |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0402AD |
25m |
1:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
531 |
|
Emilia C. R. Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0424AO |
25m |
1:24.25 |
|
|
|
|
|
12 |
18 |
|
Tindra d'Aubigné |
Simklubben Hajen |
2004 |
AQ1204 |
25m |
1:24.31 |
|
|
|
|
|
13 |
46 |
|
Tuva Edvinsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AB7604 |
25m |
1:24.39 |
|
|
|
|
|
14 |
165 |
|
Nikita Reljanovic |
Simklubben Laxen |
2004 |
BD4404 |
50m |
1:24.82 |
|
|
|
|
|
15 |
89 |
|
Thea Greco |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AA4604 |
25m |
1:24.94 |
|
|
|
|
|
16 |
34 |
|
Olivia Pantzar |
Simklubben Hajen |
|
|
25m |
1:26.04 |
|
|
|
2004 |
AG5404 |
|
|
|
|
17 |
64 |
|
Kornelia Pavlovic |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
BR3204 |
25m |
1:26.33 |
|
|
|
|
|
18 |
612 |
|
Marie Juul-Olsen |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0426AW |
50m |
1:26.35 |
|
|
|
|
|
19 |
273 |
|
Emelie Stridh |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:27.66 |
|
|
|
2004 |
AW3404 |
|
|
|
|
20 |
688 |
|
Emma Ramic |
Simklubben Triton |
2004 |
AJ2804 |
50m |
1:27.67 |
EFT |
|
21 |
29 |
|
Alma Mårtensson |
Simklubben Hajen |
2004 |
AD6604 |
25m |
1:28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
325 |
|
Emilia Kryger |
Sjöbo Simsällskap |
2004 |
BR6804 |
25m |
1:29.25 |
|
|
|
|
|
23 |
73 |
|
Cajsa Wöhl |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AP3204 |
25m |
1:29.75 |
|
|
|
|
|
24 |
683 |
|
Emma Kjer Rasmussen |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0498AI |
25m |
1:30.66 |
|
|
|
|
|
25 |
436 |
|
Elsa Kanth |
Falkenbergs Simklubb |
2004 |
AN9204 |
25m |
1:31.56 |
|
|
|
|
|
26 |
310 |
|
Mathilde Berild Andersen |
Sjöbo Simsällskap |
2004 |
BF5204 |
25m |
1:31.71 |
|
|
|
|
|
27 |
597 |
|
Frederikke Elster |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
25m |
1:32.33 |
|
|
|
2004 |
0404AY |
|
|
|
|
28 |
175 |
|
Andrea Wollentz |
Simklubben Laxen |
2004 |
BC3404 |
25m |
1:32.62 |
|
|
|
|
|
29 |
656 |
|
Alberte Stoltz |
Rønne Svømme Klub |
2004 |
0412AQ |
25m |
1:32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
47 |
|
Johanna Hofvendahl |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AO6804 |
25m |
1:33.13 |
|
|
|
|
|
31 |
87 |
|
Elsa Bergelin |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AH0204 |
25m |
1:33.22 |
|
|
|
|
|
32 |
579 |
|
Gry Therkelsen |
Helsinge Svømmeklub |
2004 |
0496AT |
25m |
1:33.98 |
|
|
|
|
|
33 |
646 |
|
Mille Bergmann |
Rønne Svømme Klub |
2004 |
0408AR |
25m |
1:34.30 |
|
|
|
|
|
34 |
665 |
|
Isabella Hejlesen |
SVØM Korsør |
2004 |
0428AW |
25m |
1:34.78 |
|
|
|
|
|
35 |
110 |
|
Fanny Hess |
Landskrona Simsällskap |
2004 |
AD4404 |
25m |
1:35.67 |
|
|
|
|
|
36 |
60 |
|
Emma Nilsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AO8804 |
25m |
1:37.17 |
|
|
|
|
|
37 |
671 |
|
Laura Kroman |
SVØM Korsør |
2004 |
0444AW |
25m |
1:37.65 |
|
|
|
|
|
38 |
686 |
|
Izabelle Andersson |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
25m |
1:38.24 |
|
|
|
2004 |
AM9204 |
|
|
|
|
39 |
173 |
|
Tilda Westergren |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN4404 |
25m |
1:38.43 |
|
|
|
|
|
40 |
389 |
|
Mollie Dalengran |
Simklubben Triton |
2004 |
BT1604 |
25m |
1:38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
381 |
|
Lovisa Yngvesson |
Simklubben Sydsim |
2004 |
BK5204 |
25m |
1:40.04 |
|
|
|
|
|
42 |
2 |
|
Rebecka Ungureanu |
Bromöllaortens Simsällskap |
2004 |
AX7404 |
25m |
1:40.16 |
|
|
|
|
|
43 |
358 |
|
Ebba Jakobsson |
SK Stimmet |
2004 |
BP2204 |
25m |
1:40.44 |
|
|
|
|
|
44 |
271 |
|
Mira Sandberg |
Simklubben Poseidon |
2004 |
BS8204 |
25m |
1:41.86 |
|
|
|
|
|
45 |
380 |
|
Emilia Sandström |
Simklubben Sydsim |
2004 |
AY7204 |
25m |
1:44.40 |
|
|
|
|
|
46 |
229 |
|
Louise Hörup |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:46.32 |
|
|
|
2004 |
BN4204 |
|
|
|
|
47 |
372 |
|
Rakel Johannisson |
Simklubben Sydsim |
2004 |
AQ2604 |
50m |
1:55.18 |
|
|
|
|
|
48 |
296 |
|
Kajsa Sjöström Andersson |
Simklubben Ran |
2004 |
AG0604 |
25m |
2:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
701 |
|
Lova Persson |
Simklubben Hajen |
2004 |
AD7604 |
50m |
1:26.53 |
EFT,RES |
|
50 |
42 |
|
Elsa Andersson |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AO3804 |
50m |
1:27.34 |
EFT,RES |
|
51 |
702 |
|
Josephine Nørmark Larsen |
SVØM Korsør |
2004 |
0436AQ |
25m |
1:37.98 |
EFT,RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
571 |
|
Amalie Lund |
Helsinge Svømmeklub |
2004 |
0438AX |
50m |
|
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
100m Bröstsim Herrar 14-14 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
The Lodge |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
104 |
|
Hannes Wrenne |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AC4304 |
25m |
1:11.62 |
|
|
|
|
|
2 |
465 |
|
Vincent Hua |
Ringsjö Simklubb |
2004 |
AS2704 |
25m |
1:15.23 |
|
|
|
|
|
3 |
245 |
|
Jakob Lindskoug |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:15.71 |
|
|
|
2004 |
AN8704 |
|
|
|
|
4 |
466 |
|
Anthon Huasson |
Ringsjö Simklubb |
2004 |
AO2304 |
25m |
1:17.73 |
|
|
|
|
|
5 |
28 |
|
Malte Laurén |
Simklubben Hajen |
2004 |
AE1704 |
25m |
1:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
54 |
|
Adam Juliusson |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AG4904 |
25m |
1:20.60 |
|
|
|
|
|
7 |
503 |
|
Oskar Bondo Siegumfeldt |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0417AA |
25m |
1:20.99 |
|
|
|
|
|
8 |
653 |
|
Malte Rasch |
Rønne Svømme Klub |
2004 |
0403AH |
25m |
1:22.19 |
|
|
|
|
|
9 |
63 |
|
Olle Olsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AN7304 |
25m |
1:22.93 |
|
|
|
|
|
10 |
139 |
|
Albin Ekstrand |
Simklubben Laxen |
2004 |
AG5104 |
25m |
1:23.86 |
|
|
|
|
|
11 |
62 |
|
Kasper Nygren |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
25m |
1:25.08 |
|
|
|
2004 |
AN5304 |
|
|
|
|
12 |
161 |
|
Erik Olsson |
Simklubben Laxen |
2004 |
AI0504 |
25m |
1:25.84 |
|
|
|
|
|
13 |
138 |
|
Oscar Bjering |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN6504 |
25m |
1:26.99 |
|
|
|
|
|
14 |
16 |
|
Måns Burmester-Lysell |
Simklubben Hajen |
|
|
25m |
1:28.19 |
|
|
|
2004 |
AE7704 |
|
|
|
|
15 |
442 |
|
Emil Storberg |
Falkenbergs Simklubb |
2004 |
AE8504 |
25m |
1:29.07 |
|
|
|
|
|
16 |
238 |
|
Victor Khan-Amidy |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AQ8904 |
50m |
1:29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
195 |
|
Elias af Trampe |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AN6704 |
25m |
1:29.53 |
|
|
|
|
|
18 |
158 |
|
Joel Meuller |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN1704 |
25m |
1:31.28 |
|
|
|
|
|
19 |
127 |
|
Viggo Thomsen |
Landskrona Simsällskap |
2004 |
AE4904 |
25m |
1:31.78 |
|
|
|
|
|
20 |
485 |
|
Marius Kjær Hoelgaard |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0445AD |
25m |
1:31.97 |
|
|
|
|
|
21 |
133 |
|
August Anderud |
Simklubben Laxen |
2004 |
AC1904 |
25m |
1:31.99 |
|
|
|
|
|
22 |
223 |
|
David Hallstäde |
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
1:34.78 |
|
|
|
2004 |
AN9704 |
|
|
|
|
23 |
361 |
|
Sebastian Ljungdahl |
SK Stimmet |
2004 |
AT9704 |
25m |
1:36.02 |
|
|
|
|
|
24 |
348 |
|
Viktor Spoelstra |
Sjöbo Simsällskap |
2004 |
AO1904 |
25m |
1:38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
145 |
|
Erik Hakopian |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN2704 |
25m |
1:38.65 |
|
|
|
|
|
26 |
170 |
|
Axel Wahlbeck |
Simklubben Laxen |
2004 |
AH4504 |
25m |
1:43.07 |
|
|
|
|
|
27 |
689 |
|
Alfred Cato |
Osby Simsällskap |
2004 |
AA4904 |
50m |
1:45.45 |
EFT |
|
28 |
674 |
|
Noah Vester Nielsen |
SVØM Korsør |
2004 |
0439AL |
25m |
1:48.04 |
|
|
|
|
|
29 |
663 |
|
Johannes Forsbæk |
SVØM Korsør |
2004 |
0483AP |
25m |
1:51.13 |
|
|
|
|
|
30 |
675 |
|
Casper Pedersen |
SVØM Korsør |
|
|
25m |
1:55.82 |
|
|
|
2004 |
0467AP |
|
|
|
|
31 |
644 |
|
John Paldan Bendtsen |
Rønne Svømme Klub |
2004 |
0425AR |
25m |
2:09.27 |
|
|
|
|
|
32 |
23 |
|
Erik Koch |
Simklubben Hajen |
2004 |
AU7904 |
25m |
2:11.77 |
|
|
|
|
|
33 |
428 |
|
Hugo Bööck |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
50m |
|
|
|
|
2004 |
AZ8504 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
100m Frisim Damer 13-13 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
92 |
|
Siri Lindén |
Karlskrona Simsällskap |
2005 |
AF2205 |
25m |
1:00.19 |
|
|
|
|
|
2 |
455 |
|
Alicia Sjögren |
Trelleborg Sim |
2005 |
AA8205 |
25m |
1:02.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
194 |
|
Selma Seipp |
Osby Simsällskap |
2005 |
AC6605 |
25m |
1:03.55 |
|
|
|
|
|
4 |
525 |
|
Cille Kirketerp |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0526AK |
25m |
1:04.26 |
|
|
|
|
|
5 |
678 |
|
Elida Thornsen |
SVØM Korsør |
2005 |
0528AA |
25m |
1:04.91 |
|
|
|
|
|
6 |
534 |
|
Hannah B. Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0574AD |
25m |
1:05.20 |
|
|
|
|
|
7 |
557 |
|
Emily Hansen |
Helsinge Svømmeklub |
2005 |
0528AO |
50m |
1:06.81 |
|
|
|
|
|
8 |
183 |
|
Elina Holgersson |
Osby Simsällskap |
|
|
25m |
1:07.09 |
|
|
|
2005 |
AF6605 |
|
|
|
|
9 |
518 |
|
Filippa Eiler |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0588AI |
50m |
1:07.36 |
|
|
|
|
|
10 |
538 |
|
Kajsa Salomonsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0514AD |
25m |
1:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1 |
|
Olivia Klint Ipsa |
Bromöllaortens Simsällskap |
2005 |
AK0205 |
50m |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
12 |
187 |
|
Jonna Möller |
Osby Simsällskap |
2005 |
AA1605 |
25m |
1:08.34 |
|
|
|
|
|
13 |
402 |
|
Amanda Pålsson |
Simklubben Triton |
2005 |
AV6805 |
25m |
1:08.40 |
|
|
|
|
|
14 |
122 |
|
Ella Röiseth |
Landskrona Simsällskap |
2005 |
AE0805 |
25m |
1:08.88 |
|
|
|
|
|
15 |
383 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
Simklubben Triton |
2005 |
AD1405 |
25m |
1:09.53 |
|
|
|
|
|
16 |
99 |
|
Myra Ramström-Andersson |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
25m |
1:10.24 |
|
|
|
2005 |
AC3605 |
|
|
|
|
17 |
401 |
|
Lina Plantin |
Simklubben Triton |
2005 |
AJ7605 |
25m |
1:10.43 |
|
|
|
|
|
18 |
198 |
|
Johanna Andersson Medhanie |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AG0405 |
25m |
1:11.08 |
|
|
|
|
|
19 |
336 |
|
Hilda Nilsson-Halvardsson |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
25m |
1:11.32 |
|
|
|
2005 |
AL6805 |
|
|
|
|
20 |
526 |
|
Luna Luminari |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0534AO |
25m |
1:11.51 |
|
|
|
|
|
21 |
351 |
|
Cassandra Strömqvist- Malmström |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
BG7405 |
25m |
1:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
6 |
|
Linnea Ranvert |
Simsällskapet Delfin |
2005 |
AC4605 |
25m |
1:11.71 |
|
|
|
|
|
23 |
377 |
|
Jennifer Norlén |
Simklubben Sydsim |
2005 |
AX8405 |
25m |
1:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
130 |
|
Elicia Allard |
Simklubben Laxen |
2005 |
AP0805 |
25m |
1:13.05 |
|
|
|
|
|
25 |
617 |
|
Kaisa Falkenberg Lending |
Lyngby Svømmeklub |
2005 |
0504AM |
50m |
1:13.90 |
|
|
|
|
|
26 |
615 |
|
Kathrine E. Larsen |
Lyngby Svømmeklub |
2005 |
0584AM |
25m |
1:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
366 |
|
Elsa Pettersson |
SK Stimmet |
2005 |
AV3805 |
25m |
1:14.76 |
|
|
|
|
|
28 |
131 |
|
Beatrice Andersson |
Simklubben Laxen |
2005 |
BB3205 |
25m |
1:16.04 |
|
|
|
|
|
29 |
499 |
|
Gry Emilie Kudsk Olsen |
Hvidovre Svømme Klub |
2005 |
0552AK |
25m |
1:16.56 |
|
|
|
|
|
30 |
471 |
|
Nicoline Mørch Andersen |
Hvidovre Svømme Klub |
2005 |
0534AL |
50m |
1:16.95 |
|
|
|
|
|
31 |
268 |
|
Emma Pjanic |
Simklubben Poseidon |
2005 |
BH3605 |
25m |
1:16.98 |
|
|
|
|
|
32 |
295 |
|
Elena Seitzberg |
Simklubben Ran |
|
|
25m |
1:17.00 |
|
|
|
2005 |
AX3205 |
|
|
|
|
33 |
521 |
|
Luna Hein |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0518AO |
25m |
1:17.07 |
|
|
|
|
|
34 |
560 |
|
Aurora Troldahl Jakobsen |
Helsinge Svømmeklub |
2005 |
0564AX |
50m |
1:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
398 |
|
Jenny Nilsson |
Simklubben Triton |
2005 |
AV9805 |
25m |
1:17.31 |
|
|
|
|
|
36 |
370 |
|
Alice Öberg |
SK Stimmet |
2005 |
AV2805 |
50m |
1:17.58 |
|
|
|
|
|
37 |
340 |
|
Mimmi Palm |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
BA2805 |
25m |
1:18.05 |
|
|
|
|
|
38 |
250 |
|
Cecila Lång Rune |
Simklubben Poseidon |
2005 |
BH4605 |
25m |
1:18.63 |
|
|
|
|
|
39 |
440 |
|
Thea Qvarnström |
Falkenbergs Simklubb |
2005 |
AE1205 |
25m |
1:18.77 |
|
|
|
|
|
40 |
230 |
|
Elin Jannasch |
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
1:20.47 |
|
|
|
2005 |
BN1405 |
|
|
|
|
41 |
304 |
|
Alva Olofsson |
S71 |
2005 |
AD6605 |
25m |
1:20.65 |
|
|
|
|
|
42 |
134 |
|
Sandra Barisic |
Simklubben Laxen |
2005 |
BJ3405 |
25m |
1:21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
371 |
|
Clara Hilfing |
Simklubben Sydsim |
2005 |
AX7605 |
25m |
1:24.77 |
|
|
|
|
|
44 |
280 |
|
Ella Zetterström |
Simklubben Poseidon |
2005 |
BH2805 |
25m |
1:27.68 |
|
|
|
|
|
45 |
649 |
|
Sofie Christiansen |
Rønne Svømme Klub |
2005 |
0558AV |
25m |
1:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
479 |
|
Mathilde F Handberg |
Hvidovre Svømme Klub |
2005 |
0576AX |
50m |
1:29.40 |
|
|
|
|
|
47 |
254 |
|
Anna Markenlöv |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AX4805 |
25m |
1:30.13 |
|
|
|
|
|
48 |
468 |
|
Luna Simonsson |
Ringsjö Simklubb |
2005 |
BT1805 |
25m |
1:33.09 |
|
|
|
|
|
49 |
415 |
|
Julia Lennartsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
BJ5205 |
25m |
1:36.31 |
|
|
|
|
|
50 |
408 |
|
Vilma Wigren |
Simklubben Triton |
2005 |
BU0605 |
25m |
1:37.70 |
|
|
|
|
|
51 |
343 |
|
Alma Quant |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
50m |
1:37.76 |
|
|
|
2005 |
AL5805 |
|
|
|
|
52 |
429 |
|
Wilma Carlsson |
Falkenbergs Simklubb |
2005 |
BL8605 |
50m |
1:38.41 |
|
|
|
|
|
53 |
182 |
|
Katarina Eskilsson |
Osby Simsällskap |
2005 |
BC2805 |
25m |
1:39.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
297 |
|
Jamilla Zarakit |
Simklubben Ran |
2005 |
BQ3205 |
25m |
1:45.91 |
|
|
|
|
|
55 |
395 |
|
Emilia Ljunggren |
Simklubben Triton |
2005 |
AW0205 |
25m |
1:53.78 |
|
|
|
|
|
56 |
691 |
|
Patricia Petersen |
Lyngby Svømmeklub |
2005 |
0526AA |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
100m Frisim Herrar 13-13 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Epcon KPA Konsult |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
71 |
|
Felix Tjärnberg |
Helsingborgs Simsällskap |
2005 |
AB5305 |
25m |
56.84 |
|
|
|
|
|
2 |
647 |
|
Malthe Berlin |
Rønne Svømme Klub |
2005 |
0525AK |
25m |
58.18 |
|
|
|
|
|
3 |
113 |
|
Anton Liebenhagen |
Landskrona Simsällskap |
|
|
25m |
1:01.08 |
|
|
|
2005 |
AK8505 |
|
|
|
|
4 |
541 |
|
Nicholas Simson |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0527AB |
25m |
1:01.71 |
|
|
|
|
|
5 |
662 |
|
Konrad Clausen |
SVØM Korsør |
2005 |
0547AF |
25m |
1:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
670 |
|
Tobias Rehder Knudsen |
SVØM Korsør |
2005 |
0549AB |
25m |
1:03.59 |
|
|
|
|
|
7 |
80 |
|
Casper Kristensen |
Simsällskapet Iden |
2005 |
AK7505 |
25m |
1:04.49 |
|
|
|
|
|
8 |
209 |
|
Lucas Bontidean |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AC0305 |
25m |
1:05.08 |
|
|
|
|
|
9 |
388 |
|
Victor Borg |
Simklubben Triton |
2005 |
AB3105 |
50m |
1:05.87 |
EFT |
|
10 |
563 |
|
Asger Bols Jeppesen |
Helsinge Svømmeklub |
2005 |
0513AE |
25m |
1:06.26 |
|
|
|
|
|
11 |
452 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
Trelleborg Sim |
|
|
25m |
1:06.40 |
|
|
|
2005 |
AG1505 |
|
|
|
|
12 |
207 |
|
Philip Björkman |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AC9105 |
25m |
1:06.59 |
|
|
|
|
|
13 |
576 |
|
Emil Gram Peters |
Helsinge Svømmeklub |
2005 |
0529AD |
50m |
1:07.31 |
|
|
|
|
|
14 |
246 |
|
Nayan Ljungholm |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:07.43 |
|
|
|
2005 |
AW5705 |
|
|
|
|
15 |
373 |
|
Erik Komstedt |
Simklubben Sydsim |
2005 |
AE5505 |
25m |
1:07.76 |
|
|
|
|
|
16 |
111 |
|
Ludvig Hoff |
Landskrona Simsällskap |
2005 |
AB8705 |
25m |
1:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
136 |
|
Petter Bergdahl |
Simklubben Laxen |
2005 |
AM3105 |
25m |
1:08.37 |
|
|
|
|
|
18 |
668 |
|
Christian Søe Jepsen |
SVØM Korsør |
2005 |
0553AF |
25m |
1:09.82 |
|
|
|
|
|
19 |
379 |
|
Hannes Palmgren |
Simklubben Sydsim |
2005 |
AE7105 |
25m |
1:10.34 |
|
|
|
|
|
20 |
551 |
|
Scott Foged |
Helsinge Svømmeklub |
2005 |
0575AI |
50m |
1:12.87 |
|
|
|
|
|
21 |
267 |
|
Martin Pettersson |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AE1505 |
25m |
1:13.21 |
|
|
|
|
|
22 |
199 |
|
Marcus Bengtsson |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:15.20 |
|
|
|
2005 |
AK0505 |
|
|
|
|
23 |
265 |
|
Alfred Pettersson |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AE2505 |
25m |
1:15.26 |
|
|
|
|
|
24 |
423 |
|
Lucas Stark |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AL7105 |
25m |
1:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
270 |
|
Axel Rydström |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AF3305 |
25m |
1:17.13 |
|
|
|
|
|
26 |
176 |
|
Anton Ymén |
Simklubben Laxen |
2005 |
AM6105 |
25m |
1:17.19 |
|
|
|
|
|
27 |
324 |
|
Axel Krantz |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
AO9505 |
25m |
1:19.35 |
|
|
|
|
|
28 |
317 |
|
Alex Jemeljanov |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
AR4305 |
25m |
1:20.05 |
|
|
|
|
|
29 |
458 |
|
Rasmus Hansson |
Kiviks Simklubb |
2005 |
AV0305 |
25m |
1:20.43 |
|
|
|
|
|
30 |
672 |
|
Jonas Nørmark Larsen |
SVØM Korsør |
|
|
25m |
1:25.30 |
|
|
|
2005 |
0513AI |
|
|
|
|
31 |
513 |
|
August Juel Bragge |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0581AO |
25m |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
32 |
496 |
|
Magnus Hartmann Mortensen |
Hvidovre Svømme Klub |
2005 |
|
25m |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
33 |
78 |
|
Ludwig Jongen |
Simsällskapet Iden |
|
|
25m |
1:28.08 |
|
|
|
2005 |
AU1905 |
|
|
|
|
34 |
284 |
|
Kevin Andersson |
Simklubben Ran |
2005 |
AJ8905 |
25m |
1:33.67 |
|
|
|
|
|
35 |
418 |
|
Adam Lindsjö |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AQ4305 |
25m |
1:33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
413 |
|
Theodor Fought |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AQ6305 |
25m |
1:35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
100m Fjärilsim Damer 12-12 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Skyltcompaniet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
232 |
|
Frida Jansson |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AE7206 |
25m |
1:09.55 |
|
|
|
|
|
2 |
234 |
|
Vanessa Johansson |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AA4606 |
25m |
1:12.99 |
|
|
|
|
|
3 |
120 |
|
My Pettersson |
Landskrona Simsällskap |
|
|
50m |
1:17.17 |
|
|
|
2006 |
AF2206 |
|
|
|
|
4 |
97 |
|
Lovisa Nilsson |
Karlskrona Simsällskap |
2006 |
AA0606 |
25m |
1:21.89 |
|
|
|
|
|
5 |
501 |
|
Rikke Parkhøi |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
0626AC |
50m |
1:26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
155 |
|
Olivia Laaksonen |
Simklubben Laxen |
2006 |
AO5606 |
50m |
1:26.70 |
|
|
|
|
|
7 |
673 |
|
Silje Mathiasen |
SVØM Korsør |
2006 |
0628AG |
25m |
1:27.13 |
|
|
|
|
|
8 |
65 |
|
Sally Persson |
Helsingborgs Simsällskap |
2006 |
AQ0806 |
25m |
1:27.51 |
|
|
|
|
|
9 |
213 |
|
Linnea Costa Caesar |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AW7606 |
25m |
1:29.31 |
|
|
|
|
|
10 |
44 |
|
Ella Berg |
Helsingborgs Simsällskap |
2006 |
AQ0606 |
25m |
1:30.76 |
|
|
|
|
|
11 |
157 |
|
Maja Ljungdahl |
Simklubben Laxen |
|
|
25m |
1:32.73 |
|
|
|
2006 |
AO9606 |
|
|
|
|
12 |
660 |
|
Asta Marie Boye |
SVØM Korsør |
2006 |
0626AF |
25m |
1:40.23 |
|
|
|
|
|
13 |
48 |
|
Saga Holst |
Helsingborgs Simsällskap |
2006 |
BA6606 |
25m |
1:43.37 |
|
|
|
|
|
14 |
601 |
|
Freya Fenger |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
1:45.39 |
|
|
|
2006 |
0624AN |
|
|
|
|
15 |
143 |
|
Anna Hakobyan |
Simklubben Laxen |
2006 |
AP4606 |
25m |
1:48.18 |
|
|
|
|
|
16 |
362 |
|
Clara Lövenkjaer |
SK Stimmet |
2006 |
AW6806 |
50m |
1:48.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
546 |
|
Maja Zastrojevic |
VAT Copenhagen-MK31 |
2006 |
0646AE |
25m |
2:01.57 |
|
|
|
|
|
18 |
666 |
|
Johanne Jensen-Mattebjerg |
SVØM Korsør |
2006 |
0638AP |
25m |
2:06.00 |
|
|
|
|
|
19 |
7 |
|
Ella Andersson |
Eslövs Simsällskap |
2006 |
AH8406 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
286 |
|
Alexandra Engström |
Simklubben Ran |
2006 |
BI0406 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
31 |
|
Tyra Mårtensson |
Simklubben Hajen |
2006 |
AE4406 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
431 |
|
Elise Dahlberg |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
50m |
|
|
|
|
2006 |
AY2806 |
|
|
|
|
|
23 |
404 |
|
Emilia Wendel |
Simklubben Triton |
2006 |
AR2206 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
424 |
|
Elina Tousi |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AY5406 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
288 |
|
Lisa Harde |
Simklubben Ran |
2006 |
AH7406 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
293 |
|
Vega Mårtensson |
Simklubben Ran |
2006 |
AS4406 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
114 |
|
Linnea Mårtensson |
Landskrona Simsällskap |
2006 |
BC2206 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
100m Fjärilsim Herrar 12-12 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
172 |
|
Emil Wannem |
Simklubben Laxen |
2006 |
AG8906 |
25m |
1:15.07 |
|
|
|
|
|
2 |
532 |
|
Toke Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2006 |
0685AF |
25m |
1:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
359 |
|
Alexander Ljungdahl |
SK Stimmet |
2006 |
AI0306 |
25m |
1:20.87 |
|
|
|
|
|
4 |
149 |
|
Jonah Hullegård |
Simklubben Laxen |
2006 |
AN1306 |
50m |
1:27.11 |
|
|
|
|
|
5 |
595 |
|
Andreas Hammer Dohn |
Lyngby Svømmeklub |
2006 |
0659AC |
50m |
1:30.38 |
|
|
|
|
|
6 |
443 |
|
Jonatan Bååth |
Trelleborg Sim |
2006 |
AC0106 |
25m |
1:33.67 |
|
|
|
|
|
7 |
74 |
|
Elias Albrektsson |
Simsällskapet Iden |
2006 |
AF4706 |
25m |
1:39.11 |
|
|
|
|
|
8 |
606 |
|
Alexander Hartvigsen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
1:40.81 |
EFT |
|
|
2006 |
0661AL |
|
9 |
378 |
|
Jonathan Olofsson |
Simklubben Sydsim |
2006 |
AE5906 |
25m |
1:41.74 |
|
|
|
|
|
10 |
11 |
|
Adam Malmquist |
Eslövs Simsällskap |
2006 |
AN7706 |
25m |
1:50.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
57 |
|
Melvin Losvall |
Helsingborgs Simsällskap |
2006 |
AM2906 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
164 |
|
Georgie Reljanovic |
Simklubben Laxen |
2006 |
AN6506 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
498 |
|
Asbjørn Nybroe |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
0683AC |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
290 |
|
Nikolas Koumbaros |
Simklubben Ran |
2006 |
AR6106 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
220 |
|
David Hagander |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AL7706 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
291 |
|
William Madsen |
Simklubben Ran |
|
|
50m |
|
|
|
|
2006 |
AI8506 |
|
|
|
|
|
17 |
698 |
|
Emil Hjalmarsson |
Simklubben Ran |
2006 |
AF5306 |
50m |
1:35.73 |
EFT,RES |
|
18 |
605 |
|
Marcus Hammergart |
Lyngby Svømmeklub |
2006 |
0649AG |
50m |
1:55.28 |
EFT,RES |
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
100m Bröstsim Damer 00-10 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
179 |
|
Ellen Bernhardsson |
Osby Simsällskap |
2008 |
AB7408 |
25m |
1:48.09 |
|
|
|
|
|
2 |
637 |
|
Ellen Textor-Broch |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0942AA |
25m |
1:50.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
294 |
|
Karla Rosvall |
Simklubben Ran |
2008 |
AB5608 |
25m |
1:53.05 |
|
|
|
|
|
4 |
444 |
|
Nirma Bååth |
Trelleborg Sim |
2008 |
AA8208 |
25m |
1:53.94 |
|
|
|
|
|
5 |
360 |
|
Gabriella Ljungdahl |
SK Stimmet |
2008 |
AB8408 |
25m |
1:54.58 |
|
|
|
|
|
6 |
350 |
|
Isabella Stoltz |
Sjöbo Simsällskap |
2008 |
AI1208 |
25m |
1:55.85 |
|
|
|
|
|
7 |
434 |
|
Alva Gustafsson |
Falkenbergs Simklubb |
2009 |
AA5809 |
50m |
1:56.50 |
|
|
|
|
|
8 |
374 |
|
Philippa Lindgren |
Simklubben Sydsim |
|
|
50m |
1:57.94 |
|
|
|
2008 |
AD2408 |
|
|
|
|
9 |
641 |
|
Sophia Zøllner |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0874AA |
25m |
1:58.96 |
|
|
|
|
|
10 |
19 |
|
Anna Gutenwik |
Simklubben Hajen |
2008 |
AC5808 |
25m |
1:59.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
185 |
|
Signe Malmberg |
Osby Simsällskap |
2008 |
AB6408 |
25m |
2:00.61 |
|
|
|
|
|
12 |
190 |
|
Ella Nord |
Osby Simsällskap |
2009 |
AC9609 |
25m |
2:05.50 |
|
|
|
|
|
13 |
193 |
|
Tilde Nyborg |
Osby Simsällskap |
2008 |
AD3608 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
639 |
|
Maria Weiste |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0978AA |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
590 |
|
Sara Kjær Bollesen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0888AD |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
412 |
|
Isabella Danfelter |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
50m |
|
|
|
|
2010 |
AC1410 |
|
|
|
|
|
17 |
430 |
|
Chloe Dahlberg |
Falkenbergs Simklubb |
2008 |
AJ4408 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
33 |
|
Amanda Pantzar |
Simklubben Hajen |
2008 |
AH8208 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
635 |
|
Ella Simonsgaard |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
|
|
|
|
2008 |
0832AE |
|
|
|
|
|
20 |
419 |
|
Michalina Marciniak |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2008 |
AR4608 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
631 |
|
Sofie Ross |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0802AE |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
30 |
|
Elsa Mårtensson |
Simklubben Hajen |
2008 |
AN9808 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
300 |
|
Amilia Hart |
S71 |
2008 |
AC6808 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
585 |
|
Mathilde Juul Bay |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0898AD |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
226 |
|
Alva Holmberg |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AF5808 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
259 |
|
Isabella Nilsson |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AT6408 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
204 |
|
Hennie Bergquist |
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
|
|
|
|
2008 |
AJ5808 |
|
|
|
|
|
28 |
364 |
|
Signe Nilsson |
SK Stimmet |
2008 |
AB9408 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
219 |
|
Ebba Eriksson |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AK0808 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
100m Bröstsim Herrar 00-10 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
285 |
|
Anton Bjursell |
Simklubben Ran |
2008 |
AA2908 |
50m |
1:56.11 |
|
|
|
|
|
2 |
36 |
|
Markus Thorsson |
Simklubben Hajen |
2008 |
AB1508 |
50m |
1:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
382 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
Simklubben Triton |
2008 |
AA2308 |
25m |
2:00.90 |
|
|
|
|
|
4 |
376 |
|
Cristian Stefan Nicoara |
Simklubben Sydsim |
2008 |
AH8908 |
50m |
2:15.84 |
|
|
|
|
|
5 |
454 |
|
Victor Ravn Rehnström |
Trelleborg Sim |
2009 |
AI7507 |
50m |
2:18.45 |
|
|
|
|
|
6 |
658 |
|
Tobias Sejr Trampedach |
Rønne Svømme Klub |
2008 |
0805AE |
25m |
2:19.85 |
|
|
|
|
|
7 |
420 |
|
Tor Nimbeck |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2009 |
AE0309 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
216 |
|
Elias Ekström |
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
|
|
|
|
2008 |
AC4708 |
|
|
|
|
|
9 |
283 |
|
Kasper Andersson |
Simklubben Ran |
2008 |
AE7708 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
178 |
|
Johan Bendz Lundberg |
Osby Simsällskap |
2009 |
AC4709 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
375 |
|
Alp Naoumov |
Simklubben Sydsim |
2008 |
AC4308 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
628 |
|
Andreas Nordquist |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0965AA |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
586 |
|
Jonas Bendixen |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0941AC |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
638 |
|
Bertram Wagner |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0859AB |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
292 |
|
Bobo Månsson |
Simklubben Ran |
2009 |
AC7109 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
416 |
|
Lucas Lennartsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
50m |
|
|
|
|
2008 |
AB6708 |
|
|
|
|
|
17 |
629 |
|
Nicholas Nordquist |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0801AC |
50m |
|
EFT,RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
400m Medley Damer 00-99 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Hyrmaskiner |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
483 |
|
Silja Nielsdóttir Hansen |
Hvidovre Svømme Klub |
2001 |
0104AT |
25m |
4:56.10 |
|
|
|
|
|
2 |
495 |
|
Kristine Mikkelsen |
Hvidovre Svømme Klub |
2000 |
0078AG |
25m |
4:57.53 |
|
|
|
|
|
3 |
535 |
|
Josefine B. Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
5:01.81 |
|
|
|
1999 |
9928AB |
|
|
|
|
4 |
233 |
|
Sara Jendbro |
Simklubben Poseidon |
2000 |
BA7800 |
25m |
5:03.32 |
|
|
|
|
|
5 |
27 |
|
Ella Laurén |
Simklubben Hajen |
2001 |
AO1201 |
25m |
5:10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
308 |
|
Augusta Andersson |
Sjöbo Simsällskap |
1997 |
AM9297 |
25m |
5:10.97 |
|
|
|
|
|
7 |
239 |
|
Mary Lagoguez |
Simklubben Poseidon |
2001 |
BD9801 |
25m |
5:16.06 |
|
|
|
|
|
8 |
82 |
|
Sara Nilsson |
Simsällskapet Iden |
1998 |
AF3498 |
25m |
5:17.18 |
|
|
|
|
|
9 |
236 |
|
Moa Karlsson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AC1202 |
25m |
5:18.87 |
|
|
|
|
|
10 |
494 |
|
Frederikke Mertins |
Hvidovre Svømme Klub |
2000 |
0014AE |
25m |
5:20.91 |
|
|
|
|
|
11 |
203 |
|
Boel Bergquist |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
5:21.14 |
|
|
|
2003 |
BI2803 |
|
|
|
|
12 |
264 |
|
Ditte Oredsson |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AM9403 |
25m |
5:27.92 |
|
|
|
|
|
13 |
349 |
|
Clara Steen |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BE3603 |
25m |
5:34.16 |
|
|
|
|
|
14 |
18 |
|
Tindra d'Aubigné |
Simklubben Hajen |
|
|
25m |
5:37.33 |
|
|
|
2004 |
AQ1204 |
|
|
|
|
15 |
512 |
|
Johanna Berthelsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0096AO |
25m |
5:37.73 |
|
|
|
|
|
16 |
539 |
|
Lærke Rask Sander |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0212AL |
25m |
5:52.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
367 |
|
Kinga Szczesniak |
SK Stimmet |
2001 |
AL5801 |
25m |
6:04.00 |
RES |
|
18 |
538 |
|
Kajsa Salomonsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0514AD |
50m |
6:10.34 |
RES |
|
19 |
491 |
|
Nanna Udby Laugesen |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0458AL |
25m |
6:16.03 |
RES |
|
20 |
198 |
|
Johanna Andersson Medhanie |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AG0405 |
50m |
6:20.11 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
400m Medley Herrar 00-99 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
486 |
|
Oliver Jacobsen |
Hvidovre Svømme Klub |
1997 |
9781AQ |
25m |
4:45.14 |
|
|
|
|
|
2 |
86 |
|
Axel Auer |
Karlskrona Simsällskap |
2003 |
AB8103 |
25m |
4:57.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
206 |
|
Victor Bergstrand |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AI8100 |
50m |
5:01.71 |
|
|
|
|
|
4 |
506 |
|
Mohammed Ghizzaui |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0371AG |
25m |
5:01.98 |
|
|
|
|
|
5 |
5 |
|
Jakob Petersen |
Simsällskapet Delfin |
2001 |
AD9901 |
25m |
5:05.81 |
|
|
|
|
|
6 |
261 |
|
Alexander Olsson |
Simklubben Poseidon |
1996 |
AK1796 |
25m |
5:10.22 |
|
|
|
|
|
7 |
510 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2002 |
0205AF |
25m |
5:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
231 |
|
Anton Jansson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AC4702 |
25m |
5:21.49 |
|
|
|
|
|
9 |
133 |
|
August Anderud |
Simklubben Laxen |
2004 |
AC1904 |
50m |
5:45.25 |
|
|
|
|
|
10 |
373 |
|
Erik Komstedt |
Simklubben Sydsim |
|
|
25m |
5:49.20 |
|
|
|
2005 |
AE5505 |
|
|
|
|
11 |
209 |
|
Lucas Bontidean |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AC0305 |
50m |
6:22.83 |
|
|
|
|
|
12 |
270 |
|
Axel Rydström |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AF3305 |
50m |
6:25.74 |
|
|
|
|
|
13 |
611 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
25m |
6:29.58 |
|
|
|
2007 |
0761AC |
|
|
|
|
14 |
158 |
|
Joel Meuller |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN1704 |
50m |
6:30.25 |
|
|
|
|
|
15 |
664 |
|
Gustav Hartig-Larsen |
SVØM Korsør |
2003 |
0379AN |
25m |
6:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
485 |
|
Marius Kjær Hoelgaard |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0445AD |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
166 |
|
Hampus Rosdahl |
Simklubben Laxen |
2005 |
AM4105 |
50m |
|
RES |
|
|
|
|
18 |
149 |
|
Jonah Hullegård |
Simklubben Laxen |
2006 |
AN1306 |
50m |
|
RES |
|
|
|
|
19 |
238 |
|
Victor Khan-Amidy |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AQ8904 |
50m |
|
RES |
|
|
|
|
20 |
452 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
Trelleborg Sim |
2005 |
AG1505 |
50m |
|
RES |
|
|
|
|
21 |
159 |
|
Simon Meuller |
Simklubben Laxen |
|
|
50m |
|
RES |
|
|
2007 |
AF5507 |
|
|
|
|
22 |
490 |
|
Kasper Kusk |
Hvidovre Svømme Klub |
2003 |
0327AD |
50m |
|
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
100m Frisim Damer 00-10 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
374 |
|
Philippa Lindgren |
Simklubben Sydsim |
2008 |
AD2408 |
25m |
1:26.06 |
|
|
|
|
|
2 |
294 |
|
Karla Rosvall |
Simklubben Ran |
2008 |
AB5608 |
25m |
1:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
444 |
|
Nirma Bååth |
Trelleborg Sim |
2008 |
AA8208 |
25m |
1:28.11 |
|
|
|
|
|
4 |
637 |
|
Ellen Textor-Broch |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0942AA |
25m |
1:30.40 |
|
|
|
|
|
5 |
364 |
|
Signe Nilsson |
SK Stimmet |
2008 |
AB9408 |
25m |
1:30.84 |
|
|
|
|
|
6 |
185 |
|
Signe Malmberg |
Osby Simsällskap |
2008 |
AB6408 |
25m |
1:30.91 |
|
|
|
|
|
7 |
350 |
|
Isabella Stoltz |
Sjöbo Simsällskap |
2008 |
AI1208 |
25m |
1:34.72 |
|
|
|
|
|
8 |
360 |
|
Gabriella Ljungdahl |
SK Stimmet |
|
|
25m |
1:36.68 |
|
|
|
2008 |
AB8408 |
|
|
|
|
9 |
179 |
|
Ellen Bernhardsson |
Osby Simsällskap |
2008 |
AB7408 |
25m |
1:36.91 |
|
|
|
|
|
10 |
19 |
|
Anna Gutenwik |
Simklubben Hajen |
2008 |
AC5808 |
25m |
1:39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
330 |
|
Vilda Larsson |
Sjöbo Simsällskap |
2008 |
AJ0408 |
25m |
1:43.21 |
|
|
|
|
|
12 |
144 |
|
Emma Hakobyan |
Simklubben Laxen |
2008 |
AM5208 |
25m |
1:43.64 |
|
|
|
|
|
13 |
190 |
|
Ella Nord |
Osby Simsällskap |
2009 |
AC9609 |
25m |
1:44.69 |
|
|
|
|
|
14 |
635 |
|
Ella Simonsgaard |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0832AE |
25m |
1:47.64 |
|
|
|
|
|
15 |
639 |
|
Maria Weiste |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0978AA |
25m |
1:48.02 |
|
|
|
|
|
16 |
565 |
|
Melani Jesse |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
25m |
1:49.21 |
|
|
|
2008 |
0804AA |
|
|
|
|
17 |
631 |
|
Sofie Ross |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0802AE |
25m |
1:49.43 |
|
|
|
|
|
18 |
219 |
|
Ebba Eriksson |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AK0808 |
25m |
1:53.95 |
|
|
|
|
|
19 |
331 |
|
Emma Malmberg |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
25m |
1:54.72 |
|
|
|
2008 |
AK3608 |
|
|
|
|
20 |
30 |
|
Elsa Mårtensson |
Simklubben Hajen |
2008 |
AN9808 |
25m |
1:55.11 |
|
|
|
|
|
21 |
590 |
|
Sara Kjær Bollesen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0888AD |
25m |
1:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
259 |
|
Isabella Nilsson |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AT6408 |
25m |
2:00.40 |
|
|
|
|
|
23 |
585 |
|
Mathilde Juul Bay |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0898AD |
25m |
2:06.48 |
|
|
|
|
|
24 |
226 |
|
Alva Holmberg |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AF5808 |
25m |
2:09.90 |
|
|
|
|
|
25 |
150 |
|
Noomi Hullegård |
Simklubben Laxen |
2009 |
AE3209 |
25m |
2:12.50 |
|
|
|
|
|
26 |
434 |
|
Alva Gustafsson |
Falkenbergs Simklubb |
2009 |
AA5809 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
427 |
|
Alma Persson |
Föreningen Österlen Sim |
|
|
50m |
|
|
|
|
2008 |
AG2808 |
|
|
|
|
|
28 |
614 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0866AK |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
626 |
|
Emma Mollerup |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0974AE |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
625 |
|
Kamille Drejer Mikkelsen |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0944AE |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
599 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
Lyngby Svømmeklub |
2010 |
1042AC |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
609 |
|
Freja Itenov |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0808AK |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
33 |
|
Amanda Pantzar |
Simklubben Hajen |
2008 |
AH8208 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
624 |
|
Ida Mathiesen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0876AK |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
620 |
|
Caroline Madsen |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0934AE |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
602 |
|
Karen Sander Fotland |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0984AE |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
419 |
|
Michalina Marciniak |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2008 |
AR4608 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
300 |
|
Amilia Hart |
S71 |
|
|
50m |
|
|
|
|
2008 |
AC6808 |
|
|
|
|
|
39 |
193 |
|
Tilde Nyborg |
Osby Simsällskap |
2008 |
AD3608 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
636 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0964AE |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
703 |
|
Svea Viol Lindal Hoffmann |
Helsinge Svømmeklub |
2010 |
1002AA |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
42 |
583 |
|
Maria Holstein Arnesen |
Lyngby Svømmeklub |
2010 |
1032AC |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
204 |
|
Hennie Bergquist |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AJ5808 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
608 |
|
Laura Emilie Hoegh |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0896AK |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
453 |
|
Matilda Ravn Rehnström |
Trelleborg Sim |
2008 |
AR2608 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
412 |
|
Isabella Danfelter |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
50m |
|
|
|
|
2010 |
AC1410 |
|
|
|
|
|
47 |
596 |
|
Galina Duric |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0886AK |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
600 |
|
Ellen Fenger |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0992AF |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
188 |
|
Agnes Nilsson |
Osby Simsällskap |
2009 |
AC8609 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
100m Frisim Herrar 00-10 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
382 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
Simklubben Triton |
2008 |
AA2308 |
25m |
1:30.15 |
|
|
|
|
|
2 |
416 |
|
Lucas Lennartsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2008 |
AB6708 |
25m |
1:32.84 |
|
|
|
|
|
3 |
285 |
|
Anton Bjursell |
Simklubben Ran |
|
|
25m |
1:33.27 |
|
|
|
2008 |
AA2908 |
|
|
|
|
4 |
454 |
|
Victor Ravn Rehnström |
Trelleborg Sim |
2009 |
AI7507 |
25m |
1:33.73 |
|
|
|
|
|
5 |
629 |
|
Nicholas Nordquist |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0801AC |
25m |
1:35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
638 |
|
Bertram Wagner |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0859AB |
25m |
1:36.82 |
|
|
|
|
|
7 |
619 |
|
Christian L-Gregersen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0837AA |
25m |
1:38.09 |
|
|
|
|
|
8 |
375 |
|
Alp Naoumov |
Simklubben Sydsim |
2008 |
AC4308 |
50m |
1:38.64 |
|
|
|
|
|
9 |
648 |
|
Elias Løkken Boss |
Rønne Svømme Klub |
2008 |
0883AE |
25m |
1:39.26 |
|
|
|
|
|
10 |
36 |
|
Markus Thorsson |
Simklubben Hajen |
2008 |
AB1508 |
25m |
1:39.28 |
|
|
|
|
|
11 |
249 |
|
Björn Lundin Linnér |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:43.23 |
|
|
|
2008 |
AE1108 |
|
|
|
|
12 |
283 |
|
Kasper Andersson |
Simklubben Ran |
2008 |
AE7708 |
25m |
1:44.22 |
|
|
|
|
|
13 |
376 |
|
Cristian Stefan Nicoara |
Simklubben Sydsim |
2008 |
AH8908 |
25m |
1:45.66 |
|
|
|
|
|
14 |
693 |
|
Arn Byrge Hovmand |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
50m |
1:46.76 |
|
|
|
2009 |
0915AC |
|
|
|
|
15 |
146 |
|
William Hedman |
Simklubben Laxen |
2008 |
AF0908 |
25m |
1:47.72 |
|
|
|
|
|
16 |
586 |
|
Jonas Bendixen |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0941AC |
25m |
1:51.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
628 |
|
Andreas Nordquist |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0965AA |
25m |
1:52.61 |
|
|
|
|
|
18 |
171 |
|
Charlie Wannem |
Simklubben Laxen |
2008 |
AF9708 |
25m |
1:58.13 |
|
|
|
|
|
19 |
420 |
|
Tor Nimbeck |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2009 |
AE0309 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
589 |
|
Julius Harald Blangsted |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0855AG |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
292 |
|
Bobo Månsson |
Simklubben Ran |
2009 |
AC7109 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
178 |
|
Johan Bendz Lundberg |
Osby Simsällskap |
|
|
50m |
|
|
|
|
2009 |
AC4709 |
|
|
|
|
|
23 |
690 |
|
Nicklas Østrup Fisker |
Helsinge Svømmeklub |
2008 |
0873AF |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
24 |
582 |
|
Sebastian Grønb. Andersen |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0909AC |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
618 |
|
Konrad Falkenberg Lending |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0835AG |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
697 |
|
Conrad Feldt-Buhl |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0975AD |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
27 |
621 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0845AG |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
593 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
Lyngby Svømmeklub |
2010 |
1011AB |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
632 |
|
Frederik Salling |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0987AC |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
603 |
|
Mathias Hald |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
|
|
|
|
2009 |
0977AC |
|
|
|
|
|
31 |
216 |
|
Elias Ekström |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AC4708 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
694 |
|
Victor Alexander Kühl |
Helsinge Svømmeklub |
2009 |
0983AA |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
100m Fjärilsim Damer 15-99 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Salong Hårkaparn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
202 |
|
Hanna Bergman |
Simklubben Poseidon |
2001 |
AF9601 |
25m |
1:04.52 |
|
|
|
|
|
2 |
101 |
|
Linn Rosenius |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AA4602 |
25m |
1:05.29 |
|
|
|
|
|
3 |
539 |
|
Lærke Rask Sander |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
1:05.30 |
|
|
|
2002 |
0212AL |
|
|
|
|
4 |
308 |
|
Augusta Andersson |
Sjöbo Simsällskap |
1997 |
AM9297 |
25m |
1:06.82 |
|
|
|
|
|
5 |
352 |
|
Sofia Stålnacke |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AT7801 |
25m |
1:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
27 |
|
Ella Laurén |
Simklubben Hajen |
2001 |
AO1201 |
25m |
1:07.77 |
|
|
|
|
|
7 |
349 |
|
Clara Steen |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BE3603 |
25m |
1:07.98 |
|
|
|
|
|
8 |
457 |
|
Olivia Hansson |
Kiviks Simklubb |
2003 |
AP5403 |
25m |
1:08.18 |
|
|
|
|
|
9 |
483 |
|
Silja Nielsdóttir Hansen |
Hvidovre Svømme Klub |
2001 |
0104AT |
25m |
1:09.05 |
|
|
|
|
|
10 |
264 |
|
Ditte Oredsson |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AM9403 |
25m |
1:09.49 |
|
|
|
|
|
11 |
528 |
|
Thippe de Neergaard |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
1:10.36 |
|
|
|
2003 |
0368AL |
|
|
|
|
12 |
507 |
|
Caroline Veggerby |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0318AN |
25m |
1:11.42 |
|
|
|
|
|
13 |
387 |
|
Siri Bokander |
Simklubben Triton |
2003 |
BF8403 |
25m |
1:11.69 |
|
|
|
|
|
14 |
41 |
|
Freja Werker |
Simklubben Hajen |
|
|
50m |
1:12.75 |
|
|
|
2003 |
AH3203 |
|
|
|
|
15 |
140 |
|
Erika Grüneberger |
Simklubben Laxen |
2001 |
AZ6201 |
25m |
1:13.81 |
|
|
|
|
|
16 |
203 |
|
Boel Bergquist |
Simklubben Poseidon |
2003 |
BI2803 |
25m |
1:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
244 |
|
Alma Lindberg |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AQ4202 |
25m |
1:16.71 |
|
|
|
|
|
18 |
95 |
|
Aurora Nilsson |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AL9602 |
25m |
1:17.85 |
|
|
|
|
|
19 |
222 |
|
Sofia Hake |
Simklubben Poseidon |
2003 |
BD4403 |
25m |
1:19.15 |
|
|
|
|
|
20 |
342 |
|
Tilde Persson |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AC5403 |
25m |
1:20.12 |
|
|
|
|
|
21 |
98 |
|
Astrid Nyblom |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AV6402 |
25m |
1:20.42 |
|
|
|
|
|
22 |
679 |
|
Madeleine Thornsen |
SVØM Korsør |
|
|
25m |
1:21.82 |
|
|
|
2001 |
0108AQ |
|
|
|
|
23 |
367 |
|
Kinga Szczesniak |
SK Stimmet |
2001 |
AL5801 |
25m |
1:22.88 |
|
|
|
|
|
24 |
109 |
|
Katja Haglund |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
BW9203 |
25m |
1:23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
432 |
|
Ebba Davidsson |
Falkenbergs Simklubb |
2003 |
AW1603 |
50m |
1:23.74 |
|
|
|
|
|
26 |
4 |
|
Alexandra Petersen |
Simsällskapet Delfin |
2003 |
AC1803 |
25m |
1:24.26 |
|
|
|
|
|
27 |
553 |
|
Katrine S. Frederiksen |
Helsinge Svømmeklub |
2002 |
0278AC |
25m |
1:24.63 |
|
|
|
|
|
28 |
680 |
|
Mette Toftte Jørgensen |
Rønne Svømme Klub |
2003 |
0322AR |
50m |
1:26.63 |
|
|
|
|
|
29 |
345 |
|
Sabina Rosengren |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AV1803 |
25m |
1:27.96 |
|
|
|
|
|
30 |
305 |
|
Emmy Olofsson |
S71 |
|
|
25m |
1:33.61 |
|
|
|
2003 |
AY4403 |
|
|
|
|
31 |
355 |
|
Moa Fagerström |
SK Stimmet |
2003 |
AN4803 |
25m |
1:38.34 |
|
|
|
|
|
32 |
365 |
|
Sofia Persson |
SK Stimmet |
1979 |
AC3279 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
451 |
|
Hannah Olsson-Lindhé |
Trelleborg Sim |
|
|
50m |
1:10.11 |
EFT,RES |
|
|
2003 |
AB6203 |
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
100m Fjärilsim Herrar 15-99 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
328 |
|
Isak Larsson |
Sjöbo Simsällskap |
2000 |
AF4900 |
25m |
55.83 |
|
|
|
|
|
2 |
200 |
|
Sebastian Bergenzaun |
Simklubben Poseidon |
1991 |
AP5391 |
25m |
55.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
338 |
|
Oscar Olsson |
Sjöbo Simsällskap |
1999 |
AK2199 |
25m |
56.44 |
|
|
|
|
|
4 |
86 |
|
Axel Auer |
Karlskrona Simsällskap |
2003 |
AB8103 |
25m |
57.10 |
|
|
|
|
|
5 |
486 |
|
Oliver Jacobsen |
Hvidovre Svømme Klub |
1997 |
9781AQ |
25m |
57.26 |
|
|
|
|
|
6 |
262 |
|
Jesper Olsson |
Simklubben Poseidon |
1998 |
AJ2798 |
25m |
57.70 |
|
|
|
|
|
7 |
214 |
|
Alexander Dahlén |
Simklubben Poseidon |
1999 |
AI4399 |
25m |
59.26 |
|
|
|
|
|
8 |
5 |
|
Jakob Petersen |
Simsällskapet Delfin |
|
|
25m |
59.53 |
|
|
|
2001 |
AD9901 |
|
|
|
|
9 |
282 |
|
Gustav Östlund |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AH1100 |
25m |
59.93 |
|
|
|
|
|
10 |
474 |
|
Mikkel Samsøe Borch |
Hvidovre Svømme Klub |
1997 |
9771AD |
25m |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
642 |
|
Nikolaj Almeborg |
Rønne Svømme Klub |
2000 |
0097AN |
25m |
1:00.98 |
|
|
|
|
|
12 |
174 |
|
Gunnar Widerberg |
Simklubben Laxen |
2000 |
AG3700 |
25m |
1:01.65 |
|
|
|
|
|
13 |
572 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
Helsinge Svømmeklub |
2000 |
0095AI |
25m |
1:01.87 |
|
|
|
|
|
14 |
247 |
|
Linus Ljunghusen |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AT6900 |
25m |
1:01.91 |
|
|
|
|
|
15 |
228 |
|
Axel Hörestrand |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AN0702 |
25m |
1:03.06 |
|
|
|
|
|
16 |
461 |
|
Oscar Nordström |
Kiviks Simklubb |
|
|
25m |
1:03.50 |
|
|
|
2003 |
AH4303 |
|
|
|
|
17 |
516 |
|
August Hertz Bugge |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0089AU |
50m |
1:04.23 |
|
|
|
|
|
18 |
478 |
|
Owais Hamid |
Hvidovre Svømme Klub |
2000 |
0077AP |
25m |
1:04.33 |
|
|
|
|
|
19 |
102 |
|
Jakob Werner |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
25m |
1:04.45 |
|
|
|
2000 |
AN3100 |
|
|
|
|
20 |
510 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2002 |
0205AF |
50m |
1:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
492 |
|
Mads Lind |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
25m |
1:04.80 |
|
|
|
2002 |
0255AI |
|
|
|
|
22 |
575 |
|
Andreas Gram Peters |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0173AI |
25m |
1:05.87 |
|
|
|
|
|
23 |
504 |
|
Anders Skousen |
Hvidovre Svømme Klub |
2002 |
0215AB |
50m |
1:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
480 |
|
Mads Haugård Hansen |
Hvidovre Svømme Klub |
2000 |
0059AH |
50m |
1:06.98 |
|
|
|
|
|
25 |
508 |
|
Mads Ørsted Nielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1999 |
9921AF |
50m |
1:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
94 |
|
Dennis Micin |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
25m |
1:08.08 |
|
|
|
2002 |
AX3902 |
|
|
|
|
27 |
269 |
|
Luke Postema |
Simklubben Poseidon |
1995 |
AS6195 |
25m |
1:08.26 |
|
|
|
|
|
28 |
500 |
|
Mathias Parkhøi |
Hvidovre Svømme Klub |
2003 |
0383AD |
25m |
1:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
708 |
|
Arvid Axelsson |
Simklubben Ran |
2003 |
AN5303 |
50m |
1:08.33 |
EFT |
|
30 |
153 |
|
Gustaf Jonsson |
Simklubben Laxen |
2003 |
AH3103 |
25m |
1:09.44 |
|
|
|
|
|
31 |
39 |
|
Joel Wall |
Simklubben Hajen |
2001 |
AH4501 |
25m |
1:09.48 |
|
|
|
|
|
32 |
266 |
|
Emil Pettersson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AM6702 |
25m |
1:09.95 |
|
|
|
|
|
33 |
441 |
|
Carl Storberg |
Falkenbergs Simklubb |
2002 |
AK5502 |
25m |
1:10.34 |
|
|
|
|
|
34 |
91 |
|
Sebastian Karlsson |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
25m |
1:10.83 |
|
|
|
1993 |
AW2993 |
|
|
|
|
35 |
192 |
|
Andreas Nordh |
Osby Simsällskap |
1991 |
AN6591 |
25m |
1:11.32 |
|
|
|
|
|
36 |
121 |
|
Jesper Ring |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AF6103 |
25m |
1:11.45 |
|
|
|
|
|
37 |
81 |
|
Simon Ljungbeck |
Simsällskapet Iden |
|
|
25m |
1:11.69 |
|
|
|
2000 |
AK2700 |
|
|
|
|
38 |
511 |
|
Simon Bergendorff |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0285AR |
25m |
1:11.77 |
|
|
|
|
|
39 |
96 |
|
Elias Nilsson |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AD9502 |
25m |
1:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
231 |
|
Anton Jansson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AC4702 |
25m |
1:15.56 |
|
|
|
|
|
41 |
669 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
SVØM Korsør |
2002 |
0239AT |
25m |
1:16.72 |
|
|
|
|
|
42 |
502 |
|
Xander Pontoppidan |
Hvidovre Svømme Klub |
2003 |
0353AD |
25m |
1:16.77 |
|
|
|
|
|
43 |
243 |
|
Daniel Li |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AL8702 |
50m |
1:17.99 |
|
|
|
|
|
44 |
344 |
|
Alfred Rosberg |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AJ4103 |
25m |
1:18.89 |
|
|
|
|
|
45 |
490 |
|
Kasper Kusk |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
50m |
1:18.95 |
|
|
|
2003 |
0327AD |
|
|
|
|
46 |
664 |
|
Gustav Hartig-Larsen |
SVØM Korsør |
2003 |
0379AN |
25m |
1:19.76 |
|
|
|
|
|
47 |
676 |
|
Viktor Holst Rasmussen |
SVØM Korsør |
2003 |
0311AL |
25m |
1:19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
549 |
|
Marcus Christiansen |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0145AT |
50m |
1:20.58 |
|
|
|
|
|
49 |
685 |
|
Marcus Barkrot |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AD7502 |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
50 |
578 |
|
Mads Steen Petersen |
Helsinge Svømmeklub |
1997 |
9765AJ |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
51 |
696 |
|
Nicklas Andersen |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0171AI |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
100m Frisim Damer 14-14 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
523 |
|
Sofie Bruun Høvring |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0408AB |
25m |
59.95 |
|
|
|
|
|
2 |
531 |
|
Emilia C. R. Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0424AO |
25m |
1:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
386 |
|
Maja Blomliden |
Simklubben Triton |
2004 |
AW1804 |
25m |
1:00.79 |
|
|
|
|
|
4 |
456 |
|
Thea Brünjes |
Kiviks Simklubb |
2004 |
BF3604 |
25m |
1:02.32 |
|
|
|
|
|
5 |
66 |
|
Nina Podric |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
BU7604 |
25m |
1:02.46 |
|
|
|
|
|
6 |
543 |
|
Liva Søby |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0402AD |
25m |
1:02.67 |
|
|
|
|
|
7 |
42 |
|
Elsa Andersson |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AO3804 |
25m |
1:02.82 |
|
|
|
|
|
8 |
46 |
|
Tuva Edvinsson |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
25m |
1:02.96 |
|
|
|
2004 |
AB7604 |
|
|
|
|
9 |
20 |
|
Ella Gutenwik |
Simklubben Hajen |
2004 |
AQ1804 |
25m |
1:03.50 |
|
|
|
|
|
10 |
73 |
|
Cajsa Wöhl |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AP3204 |
50m |
1:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
497 |
|
Anna Marie Nielsen |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0482AF |
25m |
1:04.07 |
|
|
|
|
|
12 |
463 |
|
Julia Olsson |
Kiviks Simklubb |
2004 |
AL0804 |
25m |
1:04.49 |
|
|
|
|
|
13 |
400 |
|
Isabel Persson |
Simklubben Triton |
2004 |
AB3804 |
25m |
1:04.74 |
|
|
|
|
|
14 |
18 |
|
Tindra d'Aubigné |
Simklubben Hajen |
2004 |
AQ1204 |
25m |
1:04.75 |
|
|
|
|
|
15 |
410 |
|
Tyra Öhlin |
Simklubben Triton |
2004 |
AX5204 |
25m |
1:05.03 |
|
|
|
|
|
16 |
64 |
|
Kornelia Pavlovic |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
25m |
1:05.10 |
|
|
|
2004 |
BR3204 |
|
|
|
|
17 |
517 |
|
Nønne Christensen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0486AM |
50m |
1:05.15 |
|
|
|
|
|
18 |
89 |
|
Thea Greco |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AA4604 |
25m |
1:05.40 |
|
|
|
|
|
19 |
646 |
|
Mille Bergmann |
Rønne Svømme Klub |
|
|
25m |
1:05.70 |
|
|
|
2004 |
0408AR |
|
|
|
|
20 |
152 |
|
Elsa Jonsson |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN0404 |
25m |
1:06.42 |
|
|
|
|
|
21 |
701 |
|
Lova Persson |
Simklubben Hajen |
2004 |
AD7604 |
50m |
1:06.45 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
110 |
|
Fanny Hess |
Landskrona Simsällskap |
2004 |
AD4404 |
25m |
1:06.90 |
|
|
|
|
|
23 |
303 |
|
Wilma Nilsson |
S71 |
2004 |
AB0804 |
25m |
1:06.97 |
|
|
|
|
|
24 |
60 |
|
Emma Nilsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AO8804 |
25m |
1:06.99 |
|
|
|
|
|
25 |
491 |
|
Nanna Udby Laugesen |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0458AL |
25m |
1:07.41 |
|
|
|
|
|
26 |
29 |
|
Alma Mårtensson |
Simklubben Hajen |
2004 |
AD6604 |
25m |
1:07.75 |
|
|
|
|
|
27 |
566 |
|
Laura Jørgensen |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
25m |
1:08.29 |
|
|
|
2004 |
0428AQ |
|
|
|
|
28 |
489 |
|
Frida Hvirring Kragh |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0474AF |
25m |
1:08.51 |
|
|
|
|
|
29 |
571 |
|
Amalie Lund |
Helsinge Svømmeklub |
2004 |
0438AX |
25m |
1:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
665 |
|
Isabella Hejlesen |
SVØM Korsør |
2004 |
0428AW |
25m |
1:09.24 |
|
|
|
|
|
31 |
175 |
|
Andrea Wollentz |
Simklubben Laxen |
2004 |
BC3404 |
25m |
1:09.33 |
|
|
|
|
|
32 |
381 |
|
Lovisa Yngvesson |
Simklubben Sydsim |
2004 |
BK5204 |
50m |
1:09.60 |
|
|
|
|
|
33 |
597 |
|
Frederikke Elster |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0404AY |
50m |
1:09.87 |
|
|
|
|
|
34 |
32 |
|
Emilia Möller |
Simklubben Hajen |
2004 |
BG5204 |
25m |
1:10.06 |
|
|
|
|
|
35 |
67 |
|
Svea Raihle |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AP0204 |
25m |
1:11.12 |
|
|
|
|
|
36 |
436 |
|
Elsa Kanth |
Falkenbergs Simklubb |
2004 |
AN9204 |
25m |
1:11.23 |
|
|
|
|
|
37 |
524 |
|
Nora Kejser |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0476AO |
25m |
1:11.56 |
|
|
|
|
|
38 |
34 |
|
Olivia Pantzar |
Simklubben Hajen |
|
|
25m |
1:11.89 |
|
|
|
2004 |
AG5404 |
|
|
|
|
39 |
2 |
|
Rebecka Ungureanu |
Bromöllaortens Simsällskap |
2004 |
AX7404 |
25m |
1:13.26 |
|
|
|
|
|
40 |
389 |
|
Mollie Dalengran |
Simklubben Triton |
2004 |
BT1604 |
25m |
1:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
165 |
|
Nikita Reljanovic |
Simklubben Laxen |
2004 |
BD4404 |
25m |
1:13.75 |
|
|
|
|
|
42 |
173 |
|
Tilda Westergren |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN4404 |
25m |
1:15.14 |
|
|
|
|
|
43 |
612 |
|
Marie Juul-Olsen |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0426AW |
50m |
1:15.52 |
|
|
|
|
|
44 |
271 |
|
Mira Sandberg |
Simklubben Poseidon |
2004 |
BS8204 |
25m |
1:16.13 |
|
|
|
|
|
45 |
47 |
|
Johanna Hofvendahl |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AO6804 |
25m |
1:16.39 |
|
|
|
|
|
46 |
263 |
|
Olivia Olsson |
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
1:16.50 |
|
|
|
2004 |
AL1804 |
|
|
|
|
47 |
505 |
|
Laura Sonne Steen |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0408AV |
50m |
1:17.36 |
|
|
|
|
|
48 |
671 |
|
Laura Kroman |
SVØM Korsør |
2004 |
0444AW |
25m |
1:17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
358 |
|
Ebba Jakobsson |
SK Stimmet |
2004 |
BP2204 |
25m |
1:18.31 |
|
|
|
|
|
50 |
656 |
|
Alberte Stoltz |
Rønne Svømme Klub |
2004 |
0412AQ |
25m |
1:18.47 |
|
|
|
|
|
51 |
87 |
|
Elsa Bergelin |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AH0204 |
25m |
1:18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
702 |
|
Josephine Nørmark Larsen |
SVØM Korsør |
2004 |
0436AQ |
50m |
1:20.08 |
EFT |
|
53 |
686 |
|
Izabelle Andersson |
Falkenbergs Simklubb |
2004 |
AM9204 |
25m |
1:20.11 |
EFT |
|
54 |
273 |
|
Emelie Stridh |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AW3404 |
50m |
1:21.93 |
|
|
|
|
|
55 |
372 |
|
Rakel Johannisson |
Simklubben Sydsim |
2004 |
AQ2604 |
25m |
1:24.50 |
|
|
|
|
|
56 |
380 |
|
Emilia Sandström |
Simklubben Sydsim |
2004 |
AY7204 |
25m |
1:24.65 |
|
|
|
|
|
57 |
229 |
|
Louise Hörup |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:26.69 |
|
|
|
2004 |
BN4204 |
|
|
|
|
58 |
296 |
|
Kajsa Sjöström Andersson |
Simklubben Ran |
2004 |
AG0604 |
25m |
1:27.20 |
|
|
|
|
|
59 |
325 |
|
Emilia Kryger |
Sjöbo Simsällskap |
2004 |
BR6804 |
25m |
1:28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
100m Frisim Herrar 14-14 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
The Lodge |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
104 |
|
Hannes Wrenne |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AC4304 |
25m |
59.96 |
|
|
|
|
|
2 |
253 |
|
Melvin Malm |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AE3704 |
25m |
1:01.09 |
|
|
|
|
|
3 |
139 |
|
Albin Ekstrand |
Simklubben Laxen |
|
|
25m |
1:01.26 |
|
|
|
2004 |
AG5104 |
|
|
|
|
4 |
438 |
|
Alexander McAdam |
Falkenbergs Simklubb |
2004 |
AE7504 |
25m |
1:01.37 |
|
|
|
|
|
5 |
13 |
|
Oskar Strandqvist |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AG0304 |
25m |
1:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
63 |
|
Olle Olsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AN7304 |
25m |
1:01.40 |
|
|
|
|
|
7 |
503 |
|
Oskar Bondo Siegumfeldt |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0417AA |
25m |
1:01.47 |
|
|
|
|
|
8 |
555 |
|
Lukas Frederiksen |
Helsinge Svømmeklub |
2004 |
0473AL |
50m |
1:02.54 |
|
|
|
|
|
9 |
84 |
|
Johan Abramsson |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AA3504 |
25m |
1:03.48 |
|
|
|
|
|
10 |
161 |
|
Erik Olsson |
Simklubben Laxen |
2004 |
AI0504 |
50m |
1:03.67 |
|
|
|
|
|
11 |
465 |
|
Vincent Hua |
Ringsjö Simklubb |
|
|
25m |
1:03.70 |
|
|
|
2004 |
AS2704 |
|
|
|
|
12 |
657 |
|
William Studsgaard |
Rønne Svømme Klub |
2004 |
0433AK |
25m |
1:03.82 |
|
|
|
|
|
13 |
527 |
|
Alex Baes Maidens |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0495AH |
25m |
1:03.89 |
|
|
|
|
|
14 |
133 |
|
August Anderud |
Simklubben Laxen |
|
|
50m |
1:04.09 |
|
|
|
2004 |
AC1904 |
|
|
|
|
15 |
62 |
|
Kasper Nygren |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AN5304 |
25m |
1:04.26 |
|
|
|
|
|
16 |
12 |
|
Toni Milkov |
Eslövs Simsällskap |
2004 |
AK6304 |
25m |
1:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
466 |
|
Anthon Huasson |
Ringsjö Simklubb |
2004 |
AO2304 |
25m |
1:04.69 |
|
|
|
|
|
18 |
663 |
|
Johannes Forsbæk |
SVØM Korsør |
2004 |
0483AP |
25m |
1:05.22 |
|
|
|
|
|
19 |
138 |
|
Oscar Bjering |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN6504 |
25m |
1:05.53 |
|
|
|
|
|
20 |
653 |
|
Malte Rasch |
Rønne Svømme Klub |
2004 |
0403AH |
25m |
1:05.97 |
|
|
|
|
|
21 |
245 |
|
Jakob Lindskoug |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AN8704 |
50m |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
22 |
251 |
|
Elias Löfström |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:06.71 |
|
|
|
2004 |
AI2504 |
|
|
|
|
23 |
16 |
|
Måns Burmester-Lysell |
Simklubben Hajen |
2004 |
AE7704 |
25m |
1:06.93 |
|
|
|
|
|
24 |
28 |
|
Malte Laurén |
Simklubben Hajen |
2004 |
AE1704 |
50m |
1:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
195 |
|
Elias af Trampe |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AN6704 |
25m |
1:07.80 |
|
|
|
|
|
26 |
573 |
|
Viktor Junker Neldeberg |
Helsinge Svømmeklub |
2004 |
0445AA |
50m |
1:08.26 |
|
|
|
|
|
27 |
158 |
|
Joel Meuller |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN1704 |
25m |
1:09.91 |
|
|
|
|
|
28 |
540 |
|
Grigory Selivanov |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0499AO |
25m |
1:10.74 |
|
|
|
|
|
29 |
238 |
|
Victor Khan-Amidy |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AQ8904 |
50m |
1:11.56 |
|
|
|
|
|
30 |
442 |
|
Emil Storberg |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
50m |
1:11.60 |
|
|
|
2004 |
AE8504 |
|
|
|
|
31 |
242 |
|
Edvard Levau |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AN0904 |
25m |
1:14.70 |
|
|
|
|
|
32 |
215 |
|
Edvin Dahlén |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AQ9904 |
25m |
1:15.13 |
|
|
|
|
|
33 |
417 |
|
Bruno Lindqvist |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25m |
1:15.79 |
|
|
|
2004 |
AV5904 |
|
|
|
|
34 |
127 |
|
Viggo Thomsen |
Landskrona Simsällskap |
2004 |
AE4904 |
25m |
1:15.90 |
|
|
|
|
|
35 |
223 |
|
David Hallstäde |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AN9704 |
50m |
1:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
145 |
|
Erik Hakopian |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN2704 |
50m |
1:17.47 |
|
|
|
|
|
37 |
348 |
|
Viktor Spoelstra |
Sjöbo Simsällskap |
2004 |
AO1904 |
25m |
1:17.54 |
|
|
|
|
|
38 |
170 |
|
Axel Wahlbeck |
Simklubben Laxen |
2004 |
AH4504 |
25m |
1:17.54 |
|
|
|
|
|
39 |
361 |
|
Sebastian Ljungdahl |
SK Stimmet |
2004 |
AT9704 |
25m |
1:17.67 |
|
|
|
|
|
40 |
23 |
|
Erik Koch |
Simklubben Hajen |
2004 |
AU7904 |
25m |
1:19.28 |
|
|
|
|
|
41 |
550 |
|
Victor Christiansen |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
25m |
1:21.56 |
|
|
|
2004 |
0435AN |
|
|
|
|
42 |
674 |
|
Noah Vester Nielsen |
SVØM Korsør |
2004 |
0439AL |
25m |
1:21.75 |
|
|
|
|
|
43 |
644 |
|
John Paldan Bendtsen |
Rønne Svømme Klub |
2004 |
0425AR |
25m |
1:29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
689 |
|
Alfred Cato |
Osby Simsällskap |
2004 |
AA4904 |
50m |
1:30.32 |
EFT |
|
45 |
428 |
|
Hugo Bööck |
Falkenbergs Simklubb |
2004 |
AZ8504 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
100m Fjärilsim Damer 13-13 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Epcon KPA Konsult |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
455 |
|
Alicia Sjögren |
Trelleborg Sim |
2005 |
AA8205 |
25m |
1:09.10 |
|
|
|
|
|
2 |
183 |
|
Elina Holgersson |
Osby Simsällskap |
2005 |
AF6605 |
25m |
1:12.01 |
|
|
|
|
|
3 |
92 |
|
Siri Lindén |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
25m |
1:12.55 |
|
|
|
2005 |
AF2205 |
|
|
|
|
4 |
445 |
|
Erma Duratovic |
Trelleborg Sim |
2005 |
AP2205 |
25m |
1:12.72 |
|
|
|
|
|
5 |
678 |
|
Elida Thornsen |
SVØM Korsør |
2005 |
0528AA |
25m |
1:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
402 |
|
Amanda Pålsson |
Simklubben Triton |
2005 |
AV6805 |
25m |
1:17.21 |
|
|
|
|
|
7 |
538 |
|
Kajsa Salomonsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0514AD |
25m |
1:17.29 |
|
|
|
|
|
8 |
534 |
|
Hannah B. Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0574AD |
25m |
1:17.87 |
|
|
|
|
|
9 |
615 |
|
Kathrine E. Larsen |
Lyngby Svømmeklub |
2005 |
0584AM |
50m |
1:17.94 |
|
|
|
|
|
10 |
518 |
|
Filippa Eiler |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0588AI |
25m |
1:18.77 |
|
|
|
|
|
11 |
383 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
Simklubben Triton |
|
|
25m |
1:19.02 |
|
|
|
2005 |
AD1405 |
|
|
|
|
12 |
525 |
|
Cille Kirketerp |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0526AK |
25m |
1:20.26 |
|
|
|
|
|
13 |
526 |
|
Luna Luminari |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0534AO |
25m |
1:20.66 |
|
|
|
|
|
14 |
198 |
|
Johanna Andersson Medhanie |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:21.05 |
|
|
|
2005 |
AG0405 |
|
|
|
|
15 |
194 |
|
Selma Seipp |
Osby Simsällskap |
2005 |
AC6605 |
25m |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
16 |
130 |
|
Elicia Allard |
Simklubben Laxen |
2005 |
AP0805 |
50m |
1:23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
99 |
|
Myra Ramström-Andersson |
Karlskrona Simsällskap |
2005 |
AC3605 |
25m |
1:23.67 |
|
|
|
|
|
18 |
370 |
|
Alice Öberg |
SK Stimmet |
2005 |
AV2805 |
25m |
1:25.90 |
|
|
|
|
|
19 |
6 |
|
Linnea Ranvert |
Simsällskapet Delfin |
2005 |
AC4605 |
25m |
1:30.91 |
|
|
|
|
|
20 |
187 |
|
Jonna Möller |
Osby Simsällskap |
2005 |
AA1605 |
25m |
1:32.75 |
|
|
|
|
|
21 |
366 |
|
Elsa Pettersson |
SK Stimmet |
2005 |
AV3805 |
50m |
1:37.91 |
|
|
|
|
|
22 |
351 |
|
Cassandra Strömqvist- Malmström |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
25m |
1:43.89 |
|
|
|
2005 |
BG7405 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
134 |
|
Sandra Barisic |
Simklubben Laxen |
2005 |
BJ3405 |
25m |
1:44.38 |
|
|
|
|
|
24 |
295 |
|
Elena Seitzberg |
Simklubben Ran |
2005 |
AX3205 |
50m |
1:48.57 |
|
|
|
|
|
25 |
131 |
|
Beatrice Andersson |
Simklubben Laxen |
2005 |
BB3205 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
230 |
|
Elin Jannasch |
Simklubben Poseidon |
2005 |
BN1405 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
617 |
|
Kaisa Falkenberg Lending |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
|
EFT |
|
|
2005 |
0504AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
100m Fjärilsim Herrar 13-13 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
647 |
|
Malthe Berlin |
Rønne Svømme Klub |
2005 |
0525AK |
25m |
1:05.36 |
|
|
|
|
|
2 |
71 |
|
Felix Tjärnberg |
Helsingborgs Simsällskap |
2005 |
AB5305 |
25m |
1:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
670 |
|
Tobias Rehder Knudsen |
SVØM Korsør |
2005 |
0549AB |
25m |
1:11.49 |
|
|
|
|
|
4 |
113 |
|
Anton Liebenhagen |
Landskrona Simsällskap |
2005 |
AK8505 |
25m |
1:12.73 |
|
|
|
|
|
5 |
452 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
Trelleborg Sim |
2005 |
AG1505 |
25m |
1:14.91 |
|
|
|
|
|
6 |
246 |
|
Nayan Ljungholm |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AW5705 |
50m |
1:17.38 |
|
|
|
|
|
7 |
388 |
|
Victor Borg |
Simklubben Triton |
2005 |
AB3105 |
25m |
1:18.04 |
|
|
|
|
|
8 |
80 |
|
Casper Kristensen |
Simsällskapet Iden |
|
|
25m |
1:20.59 |
|
|
|
2005 |
AK7505 |
|
|
|
|
9 |
379 |
|
Hannes Palmgren |
Simklubben Sydsim |
2005 |
AE7105 |
25m |
1:21.87 |
|
|
|
|
|
10 |
270 |
|
Axel Rydström |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AF3305 |
25m |
1:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
668 |
|
Christian Søe Jepsen |
SVØM Korsør |
2005 |
0553AF |
25m |
1:23.04 |
|
|
|
|
|
12 |
209 |
|
Lucas Bontidean |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AC0305 |
25m |
1:24.03 |
|
|
|
|
|
13 |
267 |
|
Martin Pettersson |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AE1505 |
25m |
1:24.12 |
|
|
|
|
|
14 |
207 |
|
Philip Björkman |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AC9105 |
25m |
1:24.26 |
|
|
|
|
|
15 |
166 |
|
Hampus Rosdahl |
Simklubben Laxen |
2005 |
AM4105 |
50m |
1:24.72 |
|
|
|
|
|
16 |
265 |
|
Alfred Pettersson |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:26.20 |
|
|
|
2005 |
AE2505 |
|
|
|
|
17 |
662 |
|
Konrad Clausen |
SVØM Korsør |
2005 |
0547AF |
25m |
1:27.06 |
|
|
|
|
|
18 |
199 |
|
Marcus Bengtsson |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AK0505 |
25m |
1:29.95 |
|
|
|
|
|
19 |
176 |
|
Anton Ymén |
Simklubben Laxen |
|
|
25m |
1:42.08 |
|
|
|
2005 |
AM6105 |
|
|
|
|
20 |
136 |
|
Petter Bergdahl |
Simklubben Laxen |
2005 |
AM3105 |
50m |
1:43.83 |
|
|
|
|
|
21 |
413 |
|
Theodor Fought |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AQ6305 |
25m |
1:56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
411 |
|
Stefan Bondzic-Rasic |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AL2105 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
418 |
|
Adam Lindsjö |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AQ4305 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
423 |
|
Lucas Stark |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AL7105 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
100m Bröstsim Damer 12-12 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
232 |
|
Frida Jansson |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AE7206 |
25m |
1:18.02 |
|
|
|
|
|
2 |
234 |
|
Vanessa Johansson |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AA4606 |
25m |
1:22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
97 |
|
Lovisa Nilsson |
Karlskrona Simsällskap |
2006 |
AA0606 |
25m |
1:26.40 |
|
|
|
|
|
4 |
55 |
|
Emma Jönsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2006 |
AQ6406 |
25m |
1:26.72 |
|
|
|
|
|
5 |
390 |
|
Julia Erkselius |
Simklubben Triton |
2006 |
AK7806 |
25m |
1:27.68 |
|
|
|
|
|
6 |
260 |
|
Ida Nordberg |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AB4406 |
25m |
1:29.61 |
|
|
|
|
|
7 |
163 |
|
Isa Persson |
Simklubben Laxen |
2006 |
AO4806 |
25m |
1:30.53 |
|
|
|
|
|
8 |
536 |
|
Johanna Rasmussen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
1:31.98 |
|
|
|
2006 |
0632AG |
|
|
|
|
9 |
213 |
|
Linnea Costa Caesar |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AW7606 |
25m |
1:33.78 |
|
|
|
|
|
10 |
673 |
|
Silje Mathiasen |
SVØM Korsør |
2006 |
0628AG |
25m |
1:34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
7 |
|
Ella Andersson |
Eslövs Simsällskap |
2006 |
AH8406 |
25m |
1:35.07 |
|
|
|
|
|
12 |
157 |
|
Maja Ljungdahl |
Simklubben Laxen |
2006 |
AO9606 |
25m |
1:35.87 |
|
|
|
|
|
13 |
44 |
|
Ella Berg |
Helsingborgs Simsällskap |
2006 |
AQ0606 |
25m |
1:36.56 |
|
|
|
|
|
14 |
155 |
|
Olivia Laaksonen |
Simklubben Laxen |
2006 |
AO5606 |
25m |
1:36.64 |
|
|
|
|
|
15 |
45 |
|
Kerstin Cederlund |
Helsingborgs Simsällskap |
2006 |
AQ6806 |
25m |
1:38.07 |
|
|
|
|
|
16 |
431 |
|
Elise Dahlberg |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
50m |
1:39.53 |
|
|
|
2006 |
AY2806 |
|
|
|
|
17 |
677 |
|
Astamaja Rought |
SVØM Korsør |
2006 |
0682AJ |
25m |
1:39.80 |
|
|
|
|
|
18 |
700 |
|
Alice Bitzén |
Simklubben Hajen |
2006 |
AE3606 |
50m |
1:39.83 |
EFT |
|
19 |
293 |
|
Vega Mårtensson |
Simklubben Ran |
|
|
25m |
1:40.47 |
|
|
|
2006 |
AS4406 |
|
|
|
|
20 |
48 |
|
Saga Holst |
Helsingborgs Simsällskap |
2006 |
BA6606 |
25m |
1:41.81 |
|
|
|
|
|
21 |
35 |
|
Anna Contis Pavel |
Simklubben Hajen |
2006 |
AJ2606 |
25m |
1:43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
522 |
|
Sarah Højlund |
VAT Copenhagen-MK31 |
2006 |
0684AH |
25m |
1:43.43 |
|
|
|
|
|
23 |
487 |
|
Maica Jensen |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
0612AE |
25m |
1:43.70 |
|
|
|
|
|
24 |
24 |
|
Klara Kylefors |
Simklubben Hajen |
2006 |
BC5606 |
25m |
1:43.81 |
|
|
|
|
|
25 |
666 |
|
Johanne Jensen-Mattebjerg |
SVØM Korsør |
2006 |
0638AP |
25m |
1:43.99 |
|
|
|
|
|
26 |
31 |
|
Tyra Mårtensson |
Simklubben Hajen |
2006 |
AE4406 |
25m |
1:45.54 |
|
|
|
|
|
27 |
362 |
|
Clara Lövenkjaer |
SK Stimmet |
|
|
25m |
1:46.46 |
|
|
|
2006 |
AW6806 |
|
|
|
|
28 |
286 |
|
Alexandra Engström |
Simklubben Ran |
2006 |
BI0406 |
25m |
1:46.70 |
|
|
|
|
|
29 |
462 |
|
Elina Olsson |
Kiviks Simklubb |
2006 |
AT7806 |
25m |
1:47.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
288 |
|
Lisa Harde |
Simklubben Ran |
2006 |
AH7406 |
25m |
1:47.46 |
|
|
|
|
|
31 |
475 |
|
Olga Cermak |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
0682AE |
50m |
1:48.37 |
|
|
|
|
|
32 |
119 |
|
Julia Palm |
Landskrona Simsällskap |
2006 |
BL1206 |
25m |
1:48.76 |
|
|
|
|
|
33 |
114 |
|
Linnea Mårtensson |
Landskrona Simsällskap |
2006 |
BC2206 |
25m |
1:49.14 |
|
|
|
|
|
34 |
493 |
|
Sofie Lind |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
0668AG |
50m |
1:50.06 |
|
|
|
|
|
35 |
38 |
|
Saga Tretinjak |
Simklubben Hajen |
2006 |
AE9406 |
25m |
1:50.32 |
|
|
|
|
|
36 |
392 |
|
Nellie Hånell |
Simklubben Triton |
2006 |
AN4606 |
25m |
1:50.81 |
|
|
|
|
|
37 |
322 |
|
Linn Klinge |
Sjöbo Simsällskap |
2006 |
BF2606 |
25m |
1:50.98 |
|
|
|
|
|
38 |
357 |
|
Wilda Hall |
SK Stimmet |
|
|
50m |
1:53.68 |
|
|
|
2006 |
BM7406 |
|
|
|
|
39 |
40 |
|
Saga Wemlén |
Simklubben Hajen |
2006 |
AQ2806 |
25m |
1:55.05 |
|
|
|
|
|
40 |
424 |
|
Elina Tousi |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AY5406 |
25m |
1:55.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
488 |
|
Katarina A. Jørgensen |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
0654AO |
50m |
1:57.26 |
|
|
|
|
|
42 |
137 |
|
Nicol Bertic |
Simklubben Laxen |
2006 |
BM4406 |
25m |
1:57.81 |
|
|
|
|
|
43 |
142 |
|
Gertrud Gustafsson |
Simklubben Laxen |
2006 |
BL6606 |
25m |
1:58.16 |
|
|
|
|
|
44 |
143 |
|
Anna Hakobyan |
Simklubben Laxen |
2006 |
AP4606 |
25m |
1:58.28 |
|
|
|
|
|
45 |
660 |
|
Asta Marie Boye |
SVØM Korsør |
2006 |
0626AF |
25m |
1:59.06 |
|
|
|
|
|
46 |
9 |
|
Livia Landmyr |
Eslövs Simsällskap |
|
|
25m |
2:00.00 |
|
|
|
2006 |
BH8206 |
|
|
|
|
47 |
601 |
|
Freya Fenger |
Lyngby Svømmeklub |
2006 |
0624AN |
25m |
2:03.04 |
|
|
|
|
|
48 |
135 |
|
Saga Bengtsson |
Simklubben Laxen |
2006 |
BL2606 |
25m |
2:05.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
181 |
|
Kajsa Eskilsson |
Osby Simsällskap |
2006 |
BC4806 |
25m |
2:05.07 |
|
|
|
|
|
50 |
65 |
|
Sally Persson |
Helsingborgs Simsällskap |
2006 |
AQ0806 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
422 |
|
Sofia Sjögren |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AY9406 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
501 |
|
Rikke Parkhøi |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
0626AC |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
100m Bröstsim Herrar 12-12 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
184 |
|
Vincent Johnson |
Osby Simsällskap |
2006 |
AD3506 |
25m |
1:25.48 |
|
|
|
|
|
2 |
172 |
|
Emil Wannem |
Simklubben Laxen |
2006 |
AG8906 |
25m |
1:27.14 |
|
|
|
|
|
3 |
567 |
|
Victor Møller Klitgaard |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
50m |
1:29.25 |
|
|
|
2006 |
0691AE |
|
|
|
|
4 |
74 |
|
Elias Albrektsson |
Simsällskapet Iden |
2006 |
AF4706 |
25m |
1:30.50 |
|
|
|
|
|
5 |
49 |
|
Viggo Holst |
Helsingborgs Simsällskap |
2006 |
AI0106 |
25m |
1:31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
217 |
|
Måns Ekström |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AG8106 |
25m |
1:31.49 |
|
|
|
|
|
7 |
359 |
|
Alexander Ljungdahl |
SK Stimmet |
2006 |
AI0306 |
25m |
1:32.51 |
|
|
|
|
|
8 |
594 |
|
Mads Emil Christiansen |
Lyngby Svømmeklub |
2006 |
0611AH |
50m |
1:33.83 |
|
|
|
|
|
9 |
595 |
|
Andreas Hammer Dohn |
Lyngby Svømmeklub |
2006 |
0659AC |
25m |
1:34.11 |
|
|
|
|
|
10 |
443 |
|
Jonatan Bååth |
Trelleborg Sim |
2006 |
AC0106 |
25m |
1:34.46 |
|
|
|
|
|
11 |
290 |
|
Nikolas Koumbaros |
Simklubben Ran |
|
|
25m |
1:34.90 |
|
|
|
2006 |
AR6106 |
|
|
|
|
12 |
149 |
|
Jonah Hullegård |
Simklubben Laxen |
2006 |
AN1306 |
50m |
1:36.11 |
|
|
|
|
|
13 |
164 |
|
Georgie Reljanovic |
Simklubben Laxen |
2006 |
AN6506 |
25m |
1:36.48 |
|
|
|
|
|
14 |
515 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
1:37.95 |
|
|
|
2006 |
0631AH |
|
|
|
|
15 |
498 |
|
Asbjørn Nybroe |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
0683AC |
50m |
1:39.86 |
|
|
|
|
|
16 |
186 |
|
Erik Moberg |
Osby Simsällskap |
2006 |
AD3106 |
25m |
1:40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
252 |
|
Filip Lönnerfors |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AK4906 |
25m |
1:40.41 |
|
|
|
|
|
18 |
661 |
|
Rasmus Bønsøe |
SVØM Korsør |
2006 |
0669AG |
25m |
1:41.08 |
|
|
|
|
|
19 |
220 |
|
David Hagander |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AL7706 |
25m |
1:42.36 |
|
|
|
|
|
20 |
240 |
|
Pierrick Lagoguez |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AF6506 |
25m |
1:42.37 |
|
|
|
|
|
21 |
698 |
|
Emil Hjalmarsson |
Simklubben Ran |
2006 |
AF5306 |
50m |
1:43.54 |
EFT |
|
22 |
605 |
|
Marcus Hammergart |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
25m |
1:44.74 |
|
|
|
2006 |
0649AG |
|
|
|
|
23 |
335 |
|
Sebastian Nilsson |
Sjöbo Simsällskap |
2006 |
AN5706 |
25m |
1:45.22 |
|
|
|
|
|
24 |
604 |
|
Jakob Nikolai Haldan |
Lyngby Svømmeklub |
2006 |
0609AC |
25m |
1:46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
57 |
|
Melvin Losvall |
Helsingborgs Simsällskap |
2006 |
AM2906 |
25m |
1:46.73 |
|
|
|
|
|
26 |
291 |
|
William Madsen |
Simklubben Ran |
2006 |
AI8506 |
25m |
1:49.00 |
|
|
|
|
|
27 |
606 |
|
Alexander Hartvigsen |
Lyngby Svømmeklub |
2006 |
0661AL |
50m |
1:50.60 |
EFT |
|
28 |
484 |
|
Marco Gundel Harmens |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
0669AC |
25m |
1:52.77 |
|
|
|
|
|
29 |
481 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
0673AE |
50m |
1:54.80 |
|
|
|
|
|
30 |
363 |
|
Samuel Nilsson |
SK Stimmet |
|
|
25m |
1:55.04 |
|
|
|
2006 |
AE3906 |
|
|
|
|
31 |
224 |
|
Jacob Hansson |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AF3506 |
25m |
1:55.29 |
|
|
|
|
|
32 |
129 |
|
Arman Zembo |
Landskrona Simsällskap |
2006 |
AK8306 |
25m |
1:55.51 |
|
|
|
|
|
33 |
378 |
|
Jonathan Olofsson |
Simklubben Sydsim |
|
|
25m |
1:58.07 |
|
|
|
2006 |
AE5906 |
|
|
|
|
34 |
530 |
|
Sebastian Nymark-Jensen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2006 |
|
25m |
2:00.57 |
|
|
|
|
|
|
35 |
529 |
|
Kalle Hannibal Nielsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2006 |
0665AF |
25m |
2:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
210 |
|
Axel Carlius |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AC4906 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
437 |
|
Markus Kanth |
Falkenbergs Simklubb |
2006 |
AN3306 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
227 |
|
Marius Holmberg |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AJ5906 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
100m Ryggsim Damer 11-11 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Hyrmaskiner |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
276 |
|
Hedda Toth |
Simklubben Poseidon |
2007 |
AJ6807 |
25m |
1:23.05 |
|
|
|
|
|
2 |
59 |
|
Elin Nilsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AG1607 |
25m |
1:23.77 |
|
|
|
|
|
3 |
77 |
|
Amanda Blomkvist |
Simsällskapet Iden |
|
|
25m |
1:24.37 |
|
|
|
2007 |
AD0607 |
|
|
|
|
4 |
464 |
|
Isabella Hua |
Ringsjö Simklubb |
2007 |
AE0607 |
25m |
1:24.38 |
|
|
|
|
|
5 |
301 |
|
Freja Malmgren |
S71 |
2007 |
AA8207 |
25m |
1:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
3 |
|
Vicky Luc |
Simsällskapet Delfin |
2007 |
AJ6607 |
25m |
1:28.69 |
|
|
|
|
|
7 |
356 |
|
Simona Gunnarsson |
SK Stimmet |
2007 |
AC8807 |
25m |
1:28.92 |
|
|
|
|
|
8 |
447 |
|
Freja Härstedt |
Trelleborg Sim |
2007 |
AB5407 |
25m |
1:29.02 |
|
|
|
|
|
9 |
435 |
|
Maja Gustafsson |
Falkenbergs Simklubb |
2007 |
AO3407 |
50m |
1:30.25 |
|
|
|
|
|
10 |
630 |
|
Ingrid Due Nygaard |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0786AD |
25m |
1:31.48 |
|
|
|
|
|
11 |
558 |
|
Sally Sol Lindal Hoffmann |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
50m |
1:32.16 |
|
|
|
2007 |
0776AE |
|
|
|
|
12 |
237 |
|
Sofie Khan-Amidy |
Simklubben Poseidon |
2007 |
AP5407 |
25m |
1:32.45 |
|
|
|
|
|
13 |
520 |
|
Caroline Hansen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2007 |
0784AG |
25m |
1:33.19 |
|
|
|
|
|
14 |
544 |
|
Nadia Walløe |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
1:33.44 |
|
|
|
2007 |
0702AD |
|
|
|
|
15 |
312 |
|
Nellie Björkqvist |
Sjöbo Simsällskap |
2007 |
AX2207 |
25m |
1:34.05 |
|
|
|
|
|
16 |
105 |
|
Bodil Zettervall |
Karlskrona Simsällskap |
2007 |
AB4607 |
25m |
1:35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
542 |
|
Ella Emilia Soelberg |
VAT Copenhagen-MK31 |
2007 |
0708AF |
25m |
1:35.87 |
|
|
|
|
|
18 |
255 |
|
Hanna Masoumi |
Simklubben Poseidon |
2007 |
AD6807 |
25m |
1:36.97 |
|
|
|
|
|
19 |
15 |
|
Rebecka Agardh |
Simklubben Hajen |
2007 |
AB6207 |
25m |
1:37.52 |
|
|
|
|
|
20 |
298 |
|
Mathilda Andersson |
S71 |
2007 |
AF5207 |
25m |
1:38.45 |
|
|
|
|
|
21 |
83 |
|
Linnea Sjöholm |
Simsällskapet Iden |
2007 |
AD2607 |
25m |
1:38.66 |
|
|
|
|
|
22 |
320 |
|
Sofie Jönsson |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
50m |
1:39.76 |
|
|
|
2007 |
AI9607 |
|
|
|
|
23 |
116 |
|
Svea Nilsson |
Landskrona Simsällskap |
2007 |
AN9407 |
25m |
1:40.10 |
|
|
|
|
|
24 |
132 |
|
Josephine Andersson |
Simklubben Laxen |
2007 |
AN8207 |
50m |
1:40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
707 |
|
Wilma Sonesson |
Simklubben Ran |
2007 |
AH5407 |
50m |
1:41.59 |
EFT |
|
26 |
306 |
|
Maja Palmqvist |
S71 |
2007 |
AD0207 |
25m |
1:42.57 |
|
|
|
|
|
27 |
106 |
|
Clara Andersson |
Landskrona Simsällskap |
2007 |
AO7407 |
25m |
1:45.34 |
|
|
|
|
|
28 |
613 |
|
Juuliie Jørgensen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0722AL |
50m |
1:45.83 |
EFT |
|
29 |
580 |
|
Yasmin Thomsen |
Helsinge Svømmeklub |
2007 |
0766AQ |
50m |
1:47.24 |
|
|
|
|
|
30 |
616 |
|
Nikoline E. Larsen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
1:48.20 |
|
|
|
2007 |
0712AE |
|
|
|
|
31 |
654 |
|
Jasmin Jansuk Rømer |
Rønne Svømme Klub |
2007 |
0784AJ |
25m |
1:49.03 |
|
|
|
|
|
32 |
339 |
|
Signe Olsson |
Sjöbo Simsällskap |
2007 |
AS5807 |
25m |
1:49.12 |
|
|
|
|
|
33 |
313 |
|
Minna Carlsson |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
25m |
1:49.43 |
|
|
|
2007 |
AS7807 |
|
|
|
|
34 |
115 |
|
Linnea Nielsen |
Landskrona Simsällskap |
2007 |
AO3807 |
25m |
1:49.44 |
|
|
|
|
|
35 |
126 |
|
Lily Thomsen |
Landskrona Simsällskap |
2007 |
AO2407 |
25m |
1:49.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
610 |
|
Alma Hartmann Jensen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0744AT |
25m |
1:50.80 |
|
|
|
|
|
37 |
645 |
|
Karla Bergmann |
Rønne Svømme Klub |
2007 |
0742AJ |
25m |
1:53.25 |
|
|
|
|
|
38 |
533 |
|
Frederikke Dyrby Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2007 |
0788AO |
50m |
1:53.27 |
|
|
|
|
|
39 |
561 |
|
Emily Amalie Jensen |
Helsinge Svømmeklub |
2007 |
0754AE |
50m |
1:53.46 |
|
|
|
|
|
40 |
652 |
|
Malou Rasch |
Rønne Svømme Klub |
2007 |
0734AJ |
25m |
1:54.11 |
|
|
|
|
|
41 |
667 |
|
Caroline Søe Jepsen |
SVØM Korsør |
|
|
25m |
2:01.50 |
|
|
|
2007 |
0794AK |
|
|
|
|
42 |
659 |
|
Dicte Aakjær |
Rønne Svømme Klub |
2007 |
0782AP |
25m |
2:01.83 |
|
|
|
|
|
43 |
414 |
|
Aina Helmbring |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2007 |
BG4607 |
25m |
2:05.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
75 |
|
Emelie Andersson |
Simsällskapet Iden |
2007 |
AK1607 |
50m |
2:06.20 |
|
|
|
|
|
45 |
545 |
|
Regitze Wojtaszewski |
VAT Copenhagen-MK31 |
2007 |
0734AN |
50m |
2:10.89 |
|
|
|
|
|
46 |
592 |
|
Celine van Breugel |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0768AC |
25m |
2:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
212 |
|
Giuliana Cibinetto |
Simklubben Poseidon |
2007 |
BA7407 |
25m |
2:14.10 |
|
|
|
|
|
48 |
333 |
|
Michaela Mårtensson- Strömqvist |
Sjöbo Simsällskap |
2007 |
AX1207 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
103 |
|
Emina Wigow |
Karlskrona Simsällskap |
2007 |
AB2607 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
695 |
|
Laura Weide Nielsen |
Helsinge Svømmeklub |
2007 |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
326 |
|
Matilda Kryger |
Sjöbo Simsällskap |
2007 |
BC5607 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
547 |
|
Liya Arnholtz |
Helsinge Svømmeklub |
2007 |
0794AM |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
100m Ryggsim Herrar 11-11 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
587 |
|
Max Bendixen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0745AI |
25m |
1:25.13 |
|
|
|
|
|
2 |
289 |
|
Arvid Johansson |
Simklubben Ran |
2007 |
AJ0707 |
25m |
1:27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
467 |
|
Benjamin Huasson |
Ringsjö Simklubb |
2007 |
AA5707 |
25m |
1:27.63 |
|
|
|
|
|
4 |
607 |
|
Mathias Hemmingsen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0731AG |
25m |
1:29.17 |
|
|
|
|
|
5 |
611 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0761AC |
25m |
1:30.31 |
|
|
|
|
|
6 |
287 |
|
Elliot Feldt |
Simklubben Ran |
2007 |
AJ0507 |
25m |
1:31.20 |
|
|
|
|
|
7 |
548 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
Helsinge Svømmeklub |
2007 |
0757AF |
25m |
1:31.69 |
|
|
|
|
|
8 |
148 |
|
Aaron Hullegård |
Simklubben Laxen |
|
|
50m |
1:33.82 |
|
|
|
2007 |
AF4507 |
|
|
|
|
9 |
154 |
|
Gustav Karlsson |
Simklubben Laxen |
2007 |
AF9507 |
50m |
1:34.92 |
|
|
|
|
|
10 |
159 |
|
Simon Meuller |
Simklubben Laxen |
2007 |
AF5507 |
50m |
1:36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
469 |
|
Alexander Zhang |
Ringsjö Simklubb |
2007 |
AG3707 |
25m |
1:37.06 |
|
|
|
|
|
12 |
623 |
|
Karl Marcussen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0709AB |
25m |
1:40.71 |
|
|
|
|
|
13 |
650 |
|
Laurits Erichsen |
Rønne Svømme Klub |
2007 |
0717AI |
25m |
1:40.94 |
|
|
|
|
|
14 |
309 |
|
Isak Berild Andersen |
Sjöbo Simsällskap |
2007 |
AI1307 |
25m |
1:44.41 |
|
|
|
|
|
15 |
591 |
|
Benjamin Bonde |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0739AF |
25m |
1:48.98 |
|
|
|
|
|
16 |
197 |
|
Benjamin Andersson Medhanie |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:49.18 |
|
|
|
2007 |
AE0707 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
279 |
|
Albin Wikström |
Simklubben Poseidon |
2007 |
AJ5707 |
25m |
1:50.45 |
|
|
|
|
|
18 |
634 |
|
Hugo Silfen-Jensen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0759AH |
25m |
1:50.65 |
|
|
|
|
|
19 |
574 |
|
Nikolaj Pedersen |
Helsinge Svømmeklub |
2007 |
0791AG |
25m |
1:54.95 |
|
|
|
|
|
20 |
151 |
|
Gustav Jacobsson |
Simklubben Laxen |
2007 |
AL9307 |
50m |
1:55.95 |
|
|
|
|
|
21 |
177 |
|
Isak Andersson |
Osby Simsällskap |
|
|
25m |
2:01.93 |
|
|
|
2007 |
AC5307 |
|
|
|
|
22 |
169 |
|
Tim Truedsson |
Simklubben Laxen |
2007 |
AM9707 |
25m |
2:02.27 |
|
|
|
|
|
23 |
108 |
|
Edvin Dedovic |
Landskrona Simsällskap |
2007 |
AB5707 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
692 |
|
Liam Hansen |
Helsinge Svømmeklub |
2007 |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
50m Bröstsim Damer 00-10 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
374 |
|
Philippa Lindgren |
Simklubben Sydsim |
2008 |
AD2408 |
25m |
49.41 |
|
|
|
|
|
2 |
350 |
|
Isabella Stoltz |
Sjöbo Simsällskap |
2008 |
AI1208 |
25m |
49.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
179 |
|
Ellen Bernhardsson |
Osby Simsällskap |
2008 |
AB7408 |
25m |
49.62 |
|
|
|
|
|
4 |
360 |
|
Gabriella Ljungdahl |
SK Stimmet |
2008 |
AB8408 |
25m |
50.76 |
|
|
|
|
|
5 |
444 |
|
Nirma Bååth |
Trelleborg Sim |
2008 |
AA8208 |
25m |
50.77 |
|
|
|
|
|
6 |
294 |
|
Karla Rosvall |
Simklubben Ran |
2008 |
AB5608 |
25m |
50.83 |
|
|
|
|
|
7 |
33 |
|
Amanda Pantzar |
Simklubben Hajen |
2008 |
AH8208 |
25m |
51.53 |
|
|
|
|
|
8 |
588 |
|
Wilma Berg |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
25m |
51.70 |
|
|
|
2008 |
0868AD |
|
|
|
|
9 |
364 |
|
Signe Nilsson |
SK Stimmet |
2008 |
AB9408 |
25m |
51.71 |
|
|
|
|
|
10 |
19 |
|
Anna Gutenwik |
Simklubben Hajen |
2008 |
AC5808 |
25m |
52.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
300 |
|
Amilia Hart |
S71 |
2008 |
AC6808 |
25m |
52.49 |
|
|
|
|
|
12 |
641 |
|
Sophia Zøllner |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0874AA |
50m |
53.03 |
EFT |
|
13 |
204 |
|
Hennie Bergquist |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AJ5808 |
25m |
55.22 |
|
|
|
|
|
14 |
434 |
|
Alva Gustafsson |
Falkenbergs Simklubb |
2009 |
AA5809 |
50m |
55.29 |
EFT |
|
15 |
419 |
|
Michalina Marciniak |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2008 |
AR4608 |
25m |
55.63 |
|
|
|
|
|
16 |
565 |
|
Melani Jesse |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
25m |
56.39 |
|
|
|
2008 |
0804AA |
|
|
|
|
17 |
190 |
|
Ella Nord |
Osby Simsällskap |
2009 |
AC9609 |
25m |
56.74 |
|
|
|
|
|
18 |
185 |
|
Signe Malmberg |
Osby Simsällskap |
2008 |
AB6408 |
25m |
57.81 |
|
|
|
|
|
19 |
353 |
|
Lynneà Wikbourn |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
25m |
58.79 |
|
|
|
2008 |
AQ7608 |
|
|
|
|
20 |
430 |
|
Chloe Dahlberg |
Falkenbergs Simklubb |
2008 |
AJ4408 |
25m |
58.89 |
|
|
|
|
|
21 |
219 |
|
Ebba Eriksson |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AK0808 |
25m |
59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
117 |
|
Vera Olofsson |
Landskrona Simsällskap |
2009 |
AI5609 |
25m |
1:00.14 |
|
|
|
|
|
23 |
314 |
|
Neimi Carlsson |
Sjöbo Simsällskap |
2009 |
AJ8209 |
25m |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
24 |
30 |
|
Elsa Mårtensson |
Simklubben Hajen |
2008 |
AN9808 |
25m |
1:00.72 |
|
|
|
|
|
25 |
144 |
|
Emma Hakobyan |
Simklubben Laxen |
2008 |
AM5208 |
50m |
1:01.91 |
|
|
|
|
|
26 |
453 |
|
Matilda Ravn Rehnström |
Trelleborg Sim |
2008 |
AR2608 |
25m |
1:03.07 |
|
|
|
|
|
27 |
631 |
|
Sofie Ross |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
25m |
1:03.49 |
|
|
|
2008 |
0802AE |
|
|
|
|
28 |
330 |
|
Vilda Larsson |
Sjöbo Simsällskap |
2008 |
AJ0408 |
25m |
1:03.94 |
|
|
|
|
|
29 |
412 |
|
Isabella Danfelter |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2010 |
AC1410 |
25m |
1:04.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
318 |
|
Matilda Johansson |
Sjöbo Simsällskap |
2008 |
AV0408 |
25m |
1:04.41 |
|
|
|
|
|
31 |
446 |
|
Isabel Herrström |
Trelleborg Sim |
2009 |
AG3609 |
25m |
1:04.56 |
|
|
|
|
|
32 |
193 |
|
Tilde Nyborg |
Osby Simsällskap |
2008 |
AD3608 |
25m |
1:05.23 |
|
|
|
|
|
33 |
639 |
|
Maria Weiste |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0978AA |
25m |
1:08.72 |
|
|
|
|
|
34 |
590 |
|
Sara Kjær Bollesen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0888AD |
25m |
1:09.11 |
|
|
|
|
|
35 |
585 |
|
Mathilde Juul Bay |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0898AD |
25m |
1:10.29 |
|
|
|
|
|
36 |
635 |
|
Ella Simonsgaard |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0832AE |
25m |
1:10.37 |
|
|
|
|
|
37 |
188 |
|
Agnes Nilsson |
Osby Simsällskap |
2009 |
AC8609 |
25m |
1:16.46 |
|
|
|
|
|
38 |
150 |
|
Noomi Hullegård |
Simklubben Laxen |
|
|
25m |
1:17.25 |
|
|
|
2009 |
AE3209 |
|
|
|
|
39 |
626 |
|
Emma Mollerup |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0974AE |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
600 |
|
Ellen Fenger |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0992AF |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
636 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0964AE |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
609 |
|
Freja Itenov |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0808AK |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
596 |
|
Galina Duric |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0886AK |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
599 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
Lyngby Svømmeklub |
2010 |
1042AC |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
602 |
|
Karen Sander Fotland |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0984AE |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
620 |
|
Caroline Madsen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
|
|
|
|
2009 |
0934AE |
|
|
|
|
|
47 |
226 |
|
Alva Holmberg |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AF5808 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
614 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0866AK |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
259 |
|
Isabella Nilsson |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AT6408 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
684 |
|
Rebecca Ericsson |
Simsällskapet Iden |
2009 |
AI0409 |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
51 |
608 |
|
Laura Emilie Hoegh |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0896AK |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
624 |
|
Ida Mathiesen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0876AK |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
625 |
|
Kamille Drejer Mikkelsen |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0944AE |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
331 |
|
Emma Malmberg |
Sjöbo Simsällskap |
2008 |
AK3608 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
583 |
|
Maria Holstein Arnesen |
Lyngby Svømmeklub |
2010 |
1032AC |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
50m Bröstsim Herrar 00-10 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Skyltcompaniet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
36 |
|
Markus Thorsson |
Simklubben Hajen |
2008 |
AB1508 |
25m |
46.92 |
|
|
|
|
|
2 |
285 |
|
Anton Bjursell |
Simklubben Ran |
2008 |
AA2908 |
25m |
48.12 |
|
|
|
|
|
3 |
416 |
|
Lucas Lennartsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25m |
48.16 |
|
|
|
2008 |
AB6708 |
|
|
|
|
4 |
382 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
Simklubben Triton |
2008 |
AA2308 |
25m |
50.64 |
|
|
|
|
|
5 |
376 |
|
Cristian Stefan Nicoara |
Simklubben Sydsim |
2008 |
AH8908 |
25m |
51.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
454 |
|
Victor Ravn Rehnström |
Trelleborg Sim |
2009 |
AI7507 |
25m |
54.25 |
|
|
|
|
|
7 |
375 |
|
Alp Naoumov |
Simklubben Sydsim |
2008 |
AC4308 |
25m |
54.30 |
|
|
|
|
|
8 |
283 |
|
Kasper Andersson |
Simklubben Ran |
2008 |
AE7708 |
25m |
55.55 |
|
|
|
|
|
9 |
107 |
|
Liam Andersson |
Landskrona Simsällskap |
2009 |
AA1509 |
25m |
55.94 |
|
|
|
|
|
10 |
552 |
|
William Foged |
Helsinge Svømmeklub |
2008 |
0805AA |
25m |
56.28 |
|
|
|
|
|
11 |
216 |
|
Elias Ekström |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
57.70 |
|
|
|
2008 |
AC4708 |
|
|
|
|
12 |
118 |
|
Henry Palm |
Landskrona Simsällskap |
2008 |
AJ2708 |
25m |
58.46 |
|
|
|
|
|
13 |
586 |
|
Jonas Bendixen |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0941AC |
25m |
1:00.57 |
|
|
|
|
|
14 |
658 |
|
Tobias Sejr Trampedach |
Rønne Svømme Klub |
|
|
25m |
1:00.96 |
|
|
|
2008 |
0805AE |
|
|
|
|
15 |
420 |
|
Tor Nimbeck |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2009 |
AE0309 |
25m |
1:01.25 |
|
|
|
|
|
16 |
249 |
|
Björn Lundin Linnér |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AE1108 |
25m |
1:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
292 |
|
Bobo Månsson |
Simklubben Ran |
2009 |
AC7109 |
25m |
1:01.82 |
|
|
|
|
|
18 |
619 |
|
Christian L-Gregersen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0837AA |
25m |
1:01.95 |
|
|
|
|
|
19 |
638 |
|
Bertram Wagner |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0859AB |
25m |
1:02.69 |
|
|
|
|
|
20 |
178 |
|
Johan Bendz Lundberg |
Osby Simsällskap |
2009 |
AC4709 |
25m |
1:03.87 |
|
|
|
|
|
21 |
299 |
|
Oscar Andersson |
S71 |
2008 |
AJ2508 |
25m |
1:05.29 |
|
|
|
|
|
22 |
629 |
|
Nicholas Nordquist |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
25m |
1:05.48 |
|
|
|
2008 |
0801AC |
|
|
|
|
23 |
628 |
|
Andreas Nordquist |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0965AA |
25m |
1:13.57 |
|
|
|
|
|
24 |
171 |
|
Charlie Wannem |
Simklubben Laxen |
2008 |
AF9708 |
25m |
1:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
470 |
|
Noah Zhang |
Ringsjö Simklubb |
2008 |
AJ8908 |
25m |
1:14.65 |
|
|
|
|
|
26 |
648 |
|
Elias Løkken Boss |
Rønne Svømme Klub |
2008 |
0883AE |
25m |
1:14.81 |
|
|
|
|
|
27 |
146 |
|
William Hedman |
Simklubben Laxen |
2008 |
AF0908 |
25m |
1:14.83 |
|
|
|
|
|
28 |
697 |
|
Conrad Feldt-Buhl |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0975AD |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
29 |
25 |
|
Scott Köster |
Simklubben Hajen |
2009 |
AD6909 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
589 |
|
Julius Harald Blangsted |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
|
|
|
|
2008 |
0855AG |
|
|
|
|
|
31 |
621 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0845AG |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
694 |
|
Victor Alexander Kühl |
Helsinge Svømmeklub |
2009 |
0983AA |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
632 |
|
Frederik Salling |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
|
|
|
|
2009 |
0987AC |
|
|
|
|
|
34 |
603 |
|
Mathias Hald |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0977AC |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
618 |
|
Konrad Falkenberg Lending |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0835AG |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
593 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
Lyngby Svømmeklub |
2010 |
1011AB |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
582 |
|
Sebastian Grønb. Andersen |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0909AC |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
200m Medley Damer 00-99 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Tyr Sverige |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
202 |
|
Hanna Bergman |
Simklubben Poseidon |
2001 |
AF9601 |
25m |
2:17.60 |
|
|
|
|
|
2 |
483 |
|
Silja Nielsdóttir Hansen |
Hvidovre Svømme Klub |
2001 |
0104AT |
25m |
2:22.95 |
|
|
|
|
|
3 |
233 |
|
Sara Jendbro |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
2:23.84 |
|
|
|
2000 |
BA7800 |
|
|
|
|
4 |
100 |
|
Ida Rosenius |
Karlskrona Simsällskap |
2000 |
AI7400 |
25m |
2:24.54 |
|
|
|
|
|
5 |
535 |
|
Josefine B. Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
1999 |
9928AB |
50m |
2:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
539 |
|
Lærke Rask Sander |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0212AL |
25m |
2:25.50 |
|
|
|
|
|
7 |
201 |
|
Olivia Berglund |
Simklubben Poseidon |
1998 |
AR9898 |
25m |
2:26.62 |
|
|
|
|
|
8 |
457 |
|
Olivia Hansson |
Kiviks Simklubb |
2003 |
AP5403 |
25m |
2:27.00 |
|
|
|
|
|
9 |
27 |
|
Ella Laurén |
Simklubben Hajen |
2001 |
AO1201 |
25m |
2:27.40 |
|
|
|
|
|
10 |
319 |
|
Emmy Johnsson |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AT6801 |
25m |
2:28.36 |
|
|
|
|
|
11 |
239 |
|
Mary Lagoguez |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
2:31.27 |
|
|
|
2001 |
BD9801 |
|
|
|
|
12 |
455 |
|
Alicia Sjögren |
Trelleborg Sim |
2005 |
AA8205 |
25m |
2:31.42 |
|
|
|
|
|
13 |
203 |
|
Boel Bergquist |
Simklubben Poseidon |
2003 |
BI2803 |
25m |
2:32.09 |
|
|
|
|
|
14 |
42 |
|
Elsa Andersson |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
25m |
2:33.09 |
|
|
|
2004 |
AO3804 |
|
|
|
|
15 |
531 |
|
Emilia C. R. Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0424AO |
25m |
2:33.45 |
|
|
|
|
|
16 |
528 |
|
Thippe de Neergaard |
VAT Copenhagen-MK31 |
2003 |
0368AL |
25m |
2:34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
463 |
|
Julia Olsson |
Kiviks Simklubb |
2004 |
AL0804 |
25m |
2:34.77 |
|
|
|
|
|
18 |
349 |
|
Clara Steen |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BE3603 |
25m |
2:35.05 |
|
|
|
|
|
19 |
236 |
|
Moa Karlsson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AC1202 |
25m |
2:35.41 |
|
|
|
|
|
20 |
451 |
|
Hannah Olsson-Lindhé |
Trelleborg Sim |
2003 |
AB6203 |
25m |
2:35.74 |
|
|
|
|
|
21 |
232 |
|
Frida Jansson |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AE7206 |
25m |
2:35.78 |
|
|
|
|
|
22 |
264 |
|
Ditte Oredsson |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
2:36.73 |
|
|
|
2003 |
AM9403 |
|
|
|
|
23 |
20 |
|
Ella Gutenwik |
Simklubben Hajen |
2004 |
AQ1804 |
25m |
2:37.27 |
|
|
|
|
|
24 |
234 |
|
Vanessa Johansson |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AA4606 |
25m |
2:38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
497 |
|
Anna Marie Nielsen |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0482AF |
25m |
2:38.58 |
|
|
|
|
|
26 |
410 |
|
Tyra Öhlin |
Simklubben Triton |
2004 |
AX5204 |
25m |
2:38.99 |
|
|
|
|
|
27 |
256 |
|
Elin Melin |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AB4800 |
25m |
2:39.20 |
|
|
|
|
|
28 |
18 |
|
Tindra d'Aubigné |
Simklubben Hajen |
2004 |
AQ1204 |
25m |
2:40.16 |
|
|
|
|
|
29 |
400 |
|
Isabel Persson |
Simklubben Triton |
2004 |
AB3804 |
25m |
2:40.69 |
|
|
|
|
|
30 |
92 |
|
Siri Lindén |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
25m |
2:41.26 |
|
|
|
2005 |
AF2205 |
|
|
|
|
31 |
194 |
|
Selma Seipp |
Osby Simsällskap |
2005 |
AC6605 |
25m |
2:41.55 |
|
|
|
|
|
32 |
562 |
|
Emma Jensen |
Helsinge Svømmeklub |
2002 |
0266AR |
25m |
2:42.02 |
|
|
|
|
|
33 |
64 |
|
Kornelia Pavlovic |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
25m |
2:42.79 |
|
|
|
2004 |
BR3204 |
|
|
|
|
34 |
140 |
|
Erika Grüneberger |
Simklubben Laxen |
2001 |
AZ6201 |
25m |
2:42.80 |
|
|
|
|
|
35 |
73 |
|
Cajsa Wöhl |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AP3204 |
25m |
2:43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
365 |
|
Sofia Persson |
SK Stimmet |
1979 |
AC3279 |
25m |
2:43.85 |
|
|
|
|
|
37 |
525 |
|
Cille Kirketerp |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0526AK |
25m |
2:44.96 |
|
|
|
|
|
38 |
97 |
|
Lovisa Nilsson |
Karlskrona Simsällskap |
2006 |
AA0606 |
25m |
2:45.30 |
|
|
|
|
|
39 |
152 |
|
Elsa Jonsson |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN0404 |
50m |
2:46.76 |
|
|
|
|
|
40 |
260 |
|
Ida Nordberg |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AB4406 |
25m |
2:46.90 |
|
|
|
|
|
41 |
46 |
|
Tuva Edvinsson |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
25m |
2:47.02 |
|
|
|
2004 |
AB7604 |
|
|
|
|
42 |
183 |
|
Elina Holgersson |
Osby Simsällskap |
2005 |
AF6605 |
25m |
2:47.28 |
|
|
|
|
|
43 |
701 |
|
Lova Persson |
Simklubben Hajen |
2004 |
AD7604 |
50m |
2:47.67 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
120 |
|
My Pettersson |
Landskrona Simsällskap |
2006 |
AF2206 |
25m |
2:47.86 |
|
|
|
|
|
45 |
315 |
|
Emy Ek |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BK3403 |
25m |
2:48.09 |
|
|
|
|
|
46 |
688 |
|
Emma Ramic |
Simklubben Triton |
2004 |
AJ2804 |
50m |
2:48.22 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
354 |
|
Ulrika von Buxhoeveden |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AQ4601 |
25m |
2:48.38 |
|
|
|
|
|
48 |
95 |
|
Aurora Nilsson |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AL9602 |
25m |
2:48.64 |
|
|
|
|
|
49 |
93 |
|
Tove Lindén |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AH8702 |
25m |
2:49.17 |
|
|
|
|
|
50 |
436 |
|
Elsa Kanth |
Falkenbergs Simklubb |
2004 |
AN9204 |
25m |
2:49.30 |
|
|
|
|
|
51 |
537 |
|
Isabella Rosenberg |
VAT Copenhagen-MK31 |
2003 |
0366AC |
25m |
2:50.08 |
|
|
|
|
|
52 |
4 |
|
Alexandra Petersen |
Simsällskapet Delfin |
|
|
25m |
2:50.41 |
|
|
|
2003 |
AC1803 |
|
|
|
|
53 |
67 |
|
Svea Raihle |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AP0204 |
25m |
2:50.51 |
|
|
|
|
|
54 |
85 |
|
Tufva Alexandersson |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AV9202 |
25m |
2:50.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
198 |
|
Johanna Andersson Medhanie |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AG0405 |
25m |
2:51.59 |
|
|
|
|
|
56 |
1 |
|
Olivia Klint Ipsa |
Bromöllaortens Simsällskap |
2005 |
AK0205 |
25m |
2:51.92 |
|
|
|
|
|
57 |
110 |
|
Fanny Hess |
Landskrona Simsällskap |
2004 |
AD4404 |
50m |
2:52.66 |
|
|
|
|
|
58 |
646 |
|
Mille Bergmann |
Rønne Svømme Klub |
2004 |
0408AR |
25m |
2:52.85 |
|
|
|
|
|
59 |
491 |
|
Nanna Udby Laugesen |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0458AL |
25m |
2:53.23 |
|
|
|
|
|
60 |
37 |
|
Isabell Tretinjak |
Simklubben Hajen |
|
|
25m |
2:53.25 |
|
|
|
2003 |
AH1203 |
|
|
|
|
61 |
367 |
|
Kinga Szczesniak |
SK Stimmet |
2001 |
AL5801 |
25m |
2:53.26 |
|
|
|
|
|
62 |
89 |
|
Thea Greco |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AA4604 |
25m |
2:53.53 |
|
|
|
|
|
63 |
522 |
|
Sarah Højlund |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
2:53.58 |
|
|
|
2006 |
0684AH |
|
|
|
|
64 |
99 |
|
Myra Ramström-Andersson |
Karlskrona Simsällskap |
2005 |
AC3605 |
25m |
2:53.66 |
|
|
|
|
|
65 |
390 |
|
Julia Erkselius |
Simklubben Triton |
2006 |
AK7806 |
25m |
2:54.00 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
263 |
|
Olivia Olsson |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AL1804 |
50m |
2:54.09 |
RES |
|
67 |
175 |
|
Andrea Wollentz |
Simklubben Laxen |
2004 |
BC3404 |
25m |
2:54.45 |
RES |
|
68 |
310 |
|
Mathilde Berild Andersen |
Sjöbo Simsällskap |
2004 |
BF5204 |
25m |
2:55.24 |
RES |
|
69 |
165 |
|
Nikita Reljanovic |
Simklubben Laxen |
2004 |
BD4404 |
50m |
2:55.76 |
RES |
|
70 |
47 |
|
Johanna Hofvendahl |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AO6804 |
25m |
2:55.94 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
200m Medley Herrar 00-99 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
206 |
|
Victor Bergstrand |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AI8100 |
25m |
2:10.85 |
|
|
|
|
|
2 |
86 |
|
Axel Auer |
Karlskrona Simsällskap |
2003 |
AB8103 |
25m |
2:13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
174 |
|
Gunnar Widerberg |
Simklubben Laxen |
2000 |
AG3700 |
25m |
2:15.79 |
|
|
|
|
|
4 |
5 |
|
Jakob Petersen |
Simsällskapet Delfin |
2001 |
AD9901 |
25m |
2:16.59 |
|
|
|
|
|
5 |
506 |
|
Mohammed Ghizzaui |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0371AG |
25m |
2:19.25 |
|
|
|
|
|
6 |
508 |
|
Mads Ørsted Nielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1999 |
9921AF |
50m |
2:21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
504 |
|
Anders Skousen |
Hvidovre Svømme Klub |
2002 |
0215AB |
25m |
2:22.81 |
|
|
|
|
|
8 |
461 |
|
Oscar Nordström |
Kiviks Simklubb |
2003 |
AH4303 |
25m |
2:24.30 |
|
|
|
|
|
9 |
269 |
|
Luke Postema |
Simklubben Poseidon |
1995 |
AS6195 |
25m |
2:24.45 |
|
|
|
|
|
10 |
71 |
|
Felix Tjärnberg |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
25m |
2:24.93 |
|
|
|
2005 |
AB5305 |
|
|
|
|
11 |
277 |
|
Alexander Waldo |
Simklubben Poseidon |
1998 |
AF7998 |
25m |
2:25.05 |
|
|
|
|
|
12 |
275 |
|
Nils Tired |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AH2903 |
25m |
2:25.07 |
|
|
|
|
|
13 |
261 |
|
Alexander Olsson |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
2:26.02 |
|
|
|
1996 |
AK1796 |
|
|
|
|
14 |
241 |
|
Hugo Leandersson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AT9102 |
25m |
2:27.17 |
|
|
|
|
|
15 |
225 |
|
Joel Henriksson |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AL2503 |
25m |
2:27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
476 |
|
Oscar Cleemann |
Hvidovre Svømme Klub |
2003 |
0349AH |
25m |
2:27.81 |
|
|
|
|
|
17 |
228 |
|
Axel Hörestrand |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AN0702 |
25m |
2:28.74 |
|
|
|
|
|
18 |
509 |
|
Mathias Hatting Petersen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2000 |
0091AC |
25m |
2:29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
104 |
|
Hannes Wrenne |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AC4304 |
25m |
2:29.76 |
|
|
|
|
|
20 |
441 |
|
Carl Storberg |
Falkenbergs Simklubb |
2002 |
AK5502 |
25m |
2:29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
253 |
|
Melvin Malm |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AE3704 |
25m |
2:30.27 |
|
|
|
|
|
22 |
221 |
|
Pontus Hake |
Simklubben Poseidon |
2001 |
AS8501 |
25m |
2:30.59 |
|
|
|
|
|
23 |
63 |
|
Olle Olsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AN7304 |
25m |
2:30.90 |
|
|
|
|
|
24 |
192 |
|
Andreas Nordh |
Osby Simsällskap |
1991 |
AN6591 |
25m |
2:31.01 |
|
|
|
|
|
25 |
500 |
|
Mathias Parkhøi |
Hvidovre Svømme Klub |
2003 |
0383AD |
50m |
2:32.79 |
|
|
|
|
|
26 |
502 |
|
Xander Pontoppidan |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
25m |
2:33.56 |
|
|
|
2003 |
0353AD |
|
|
|
|
27 |
651 |
|
Phillip Quist |
Rønne Svømme Klub |
2003 |
0395AN |
25m |
2:34.53 |
|
|
|
|
|
28 |
133 |
|
August Anderud |
Simklubben Laxen |
2004 |
AC1904 |
50m |
2:35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
573 |
|
Viktor Junker Neldeberg |
Helsinge Svømmeklub |
2004 |
0445AA |
25m |
2:36.09 |
|
|
|
|
|
30 |
647 |
|
Malthe Berlin |
Rønne Svømme Klub |
2005 |
0525AK |
25m |
2:36.18 |
|
|
|
|
|
31 |
541 |
|
Nicholas Simson |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0527AB |
25m |
2:38.94 |
|
|
|
|
|
32 |
503 |
|
Oskar Bondo Siegumfeldt |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0417AA |
25m |
2:39.47 |
|
|
|
|
|
33 |
245 |
|
Jakob Lindskoug |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AN8704 |
50m |
2:39.78 |
|
|
|
|
|
34 |
172 |
|
Emil Wannem |
Simklubben Laxen |
|
|
25m |
2:40.10 |
|
|
|
2006 |
AG8906 |
|
|
|
|
35 |
153 |
|
Gustaf Jonsson |
Simklubben Laxen |
2003 |
AH3103 |
25m |
2:40.34 |
|
|
|
|
|
36 |
139 |
|
Albin Ekstrand |
Simklubben Laxen |
2004 |
AG5104 |
50m |
2:40.62 |
|
|
|
|
|
37 |
519 |
|
Michael Elliks |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
2:41.05 |
|
|
|
2002 |
0207AP |
|
|
|
|
38 |
344 |
|
Alfred Rosberg |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AJ4103 |
25m |
2:41.34 |
|
|
|
|
|
39 |
28 |
|
Malte Laurén |
Simklubben Hajen |
2004 |
AE1704 |
25m |
2:42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
62 |
|
Kasper Nygren |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AN5304 |
50m |
2:42.31 |
|
|
|
|
|
41 |
161 |
|
Erik Olsson |
Simklubben Laxen |
2004 |
AI0504 |
50m |
2:42.38 |
|
|
|
|
|
42 |
452 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
Trelleborg Sim |
2005 |
AG1505 |
25m |
2:42.96 |
|
|
|
|
|
43 |
111 |
|
Ludvig Hoff |
Landskrona Simsällskap |
2005 |
AB8705 |
25m |
2:43.47 |
|
|
|
|
|
44 |
160 |
|
Lucas Nilsson |
Simklubben Laxen |
2003 |
AM2703 |
25m |
2:43.67 |
|
|
|
|
|
45 |
527 |
|
Alex Baes Maidens |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
2:43.91 |
|
|
|
2004 |
0495AH |
|
|
|
|
46 |
246 |
|
Nayan Ljungholm |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AW5705 |
25m |
2:44.63 |
|
|
|
|
|
47 |
16 |
|
Måns Burmester-Lysell |
Simklubben Hajen |
2004 |
AE7704 |
25m |
2:44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
668 |
|
Christian Søe Jepsen |
SVØM Korsør |
2005 |
0553AF |
25m |
2:44.79 |
|
|
|
|
|
49 |
138 |
|
Oscar Bjering |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN6504 |
25m |
2:45.42 |
|
|
|
|
|
50 |
121 |
|
Jesper Ring |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AF6103 |
25m |
2:45.91 |
|
|
|
|
|
51 |
49 |
|
Viggo Holst |
Helsingborgs Simsällskap |
2006 |
AI0106 |
25m |
2:47.30 |
|
|
|
|
|
52 |
595 |
|
Andreas Hammer Dohn |
Lyngby Svømmeklub |
2006 |
0659AC |
25m |
2:47.88 |
|
|
|
|
|
53 |
251 |
|
Elias Löfström |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AI2504 |
25m |
2:48.46 |
|
|
|
|
|
54 |
209 |
|
Lucas Bontidean |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AC0305 |
25m |
2:48.53 |
|
|
|
|
|
55 |
158 |
|
Joel Meuller |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN1704 |
25m |
2:49.39 |
|
|
|
|
|
56 |
359 |
|
Alexander Ljungdahl |
SK Stimmet |
|
|
25m |
2:49.60 |
|
|
|
2006 |
AI0306 |
|
|
|
|
57 |
21 |
|
Jacob Hansson |
Simklubben Hajen |
2002 |
AM8902 |
50m |
2:50.53 |
|
|
|
|
|
58 |
207 |
|
Philip Björkman |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AC9105 |
25m |
2:50.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
669 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
SVØM Korsør |
2002 |
0239AT |
25m |
2:51.26 |
|
|
|
|
|
60 |
195 |
|
Elias af Trampe |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AN6704 |
25m |
2:52.99 |
|
|
|
|
|
61 |
532 |
|
Toke Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2006 |
0685AF |
25m |
2:54.38 |
|
|
|
|
|
62 |
540 |
|
Grigory Selivanov |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0499AO |
25m |
2:54.80 |
|
|
|
|
|
63 |
270 |
|
Axel Rydström |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AF3305 |
25m |
2:55.71 |
|
|
|
|
|
64 |
238 |
|
Victor Khan-Amidy |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
2:56.20 |
|
|
|
2004 |
AQ8904 |
|
|
|
|
65 |
166 |
|
Hampus Rosdahl |
Simklubben Laxen |
2005 |
AM4105 |
50m |
2:57.85 |
RES |
|
66 |
661 |
|
Rasmus Bønsøe |
SVØM Korsør |
2006 |
0669AG |
25m |
2:58.12 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
136 |
|
Petter Bergdahl |
Simklubben Laxen |
2005 |
AM3105 |
25m |
2:58.14 |
RES |
|
68 |
149 |
|
Jonah Hullegård |
Simklubben Laxen |
2006 |
AN1306 |
25m |
3:00.42 |
RES |
|
69 |
379 |
|
Hannes Palmgren |
Simklubben Sydsim |
2005 |
AE7105 |
25m |
3:00.64 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
200m Bröstsim Damer 00-99 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Epcon KPA Konsult |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
535 |
|
Josefine B. Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
1999 |
9928AB |
25m |
2:25.81 |
|
|
|
|
|
2 |
233 |
|
Sara Jendbro |
Simklubben Poseidon |
2000 |
BA7800 |
25m |
2:32.10 |
|
|
|
|
|
3 |
201 |
|
Olivia Berglund |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
2:32.38 |
|
|
|
1998 |
AR9898 |
|
|
|
|
4 |
523 |
|
Sofie Bruun Høvring |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0408AB |
25m |
2:45.29 |
|
|
|
|
|
5 |
17 |
|
Thea Dahlqvist |
Simklubben Hajen |
2003 |
AR4603 |
25m |
2:46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
203 |
|
Boel Bergquist |
Simklubben Poseidon |
2003 |
BI2803 |
25m |
2:50.49 |
|
|
|
|
|
7 |
346 |
|
Olga Schubert |
Sjöbo Simsällskap |
2000 |
AK2800 |
25m |
2:50.81 |
|
|
|
|
|
8 |
517 |
|
Nønne Christensen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0486AM |
25m |
2:52.18 |
|
|
|
|
|
9 |
1 |
|
Olivia Klint Ipsa |
Bromöllaortens Simsällskap |
2005 |
AK0205 |
25m |
2:52.26 |
|
|
|
|
|
10 |
152 |
|
Elsa Jonsson |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN0404 |
50m |
2:52.30 |
|
|
|
|
|
11 |
88 |
|
Disa Gladher |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
25m |
2:53.90 |
|
|
|
2002 |
AA2202 |
|
|
|
|
12 |
455 |
|
Alicia Sjögren |
Trelleborg Sim |
2005 |
AA8205 |
25m |
2:54.20 |
|
|
|
|
|
13 |
239 |
|
Mary Lagoguez |
Simklubben Poseidon |
2001 |
BD9801 |
25m |
2:55.57 |
|
|
|
|
|
14 |
445 |
|
Erma Duratovic |
Trelleborg Sim |
|
|
25m |
2:56.54 |
|
|
|
2005 |
AP2205 |
|
|
|
|
15 |
400 |
|
Isabel Persson |
Simklubben Triton |
2004 |
AB3804 |
25m |
2:59.41 |
|
|
|
|
|
16 |
232 |
|
Frida Jansson |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AE7206 |
25m |
3:00.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
489 |
|
Frida Hvirring Kragh |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0474AF |
25m |
3:00.74 |
|
|
|
|
|
18 |
263 |
|
Olivia Olsson |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AL1804 |
25m |
3:01.87 |
|
|
|
|
|
19 |
463 |
|
Julia Olsson |
Kiviks Simklubb |
2004 |
AL0804 |
25m |
3:02.41 |
|
|
|
|
|
20 |
194 |
|
Selma Seipp |
Osby Simsällskap |
2005 |
AC6605 |
25m |
3:04.44 |
|
|
|
|
|
21 |
367 |
|
Kinga Szczesniak |
SK Stimmet |
2001 |
AL5801 |
25m |
3:04.84 |
|
|
|
|
|
22 |
612 |
|
Marie Juul-Olsen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
3:06.30 |
|
|
|
2004 |
0426AW |
|
|
|
|
23 |
383 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
Simklubben Triton |
2005 |
AD1405 |
25m |
3:06.71 |
|
|
|
|
|
24 |
244 |
|
Alma Lindberg |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AQ4202 |
25m |
3:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
526 |
|
Luna Luminari |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0534AO |
25m |
3:09.13 |
|
|
|
|
|
26 |
536 |
|
Johanna Rasmussen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2006 |
0632AG |
25m |
3:09.99 |
|
|
|
|
|
27 |
85 |
|
Tufva Alexandersson |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AV9202 |
25m |
3:10.79 |
|
|
|
|
|
28 |
165 |
|
Nikita Reljanovic |
Simklubben Laxen |
2004 |
BD4404 |
25m |
3:11.05 |
|
|
|
|
|
29 |
248 |
|
Sofia Lund |
Simklubben Poseidon |
2003 |
BP4803 |
25m |
3:12.37 |
|
|
|
|
|
30 |
570 |
|
Pernille Møller Leisted |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
25m |
3:12.78 |
|
|
|
2002 |
0288AU |
|
|
|
|
31 |
208 |
|
Emma Bontidean |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AW1803 |
25m |
3:14.13 |
|
|
|
|
|
32 |
325 |
|
Emilia Kryger |
Sjöbo Simsällskap |
2004 |
BR6804 |
25m |
3:16.03 |
|
|
|
|
|
33 |
499 |
|
Gry Emilie Kudsk Olsen |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
25m |
3:16.69 |
|
|
|
2005 |
0552AK |
|
|
|
|
34 |
273 |
|
Emelie Stridh |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AW3404 |
25m |
3:18.52 |
|
|
|
|
|
35 |
163 |
|
Isa Persson |
Simklubben Laxen |
2006 |
AO4806 |
50m |
3:18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
99 |
|
Myra Ramström-Andersson |
Karlskrona Simsällskap |
2005 |
AC3605 |
25m |
3:18.89 |
|
|
|
|
|
37 |
175 |
|
Andrea Wollentz |
Simklubben Laxen |
2004 |
BC3404 |
25m |
3:19.16 |
|
|
|
|
|
38 |
77 |
|
Amanda Blomkvist |
Simsällskapet Iden |
2007 |
AD0607 |
25m |
3:22.16 |
|
|
|
|
|
39 |
134 |
|
Sandra Barisic |
Simklubben Laxen |
2005 |
BJ3405 |
25m |
3:22.48 |
|
|
|
|
|
40 |
433 |
|
Maja Feldhusen |
Falkenbergs Simklubb |
2003 |
AP0803 |
25m |
3:23.73 |
|
|
|
|
|
41 |
665 |
|
Isabella Hejlesen |
SVØM Korsør |
|
|
25m |
3:25.35 |
|
|
|
2004 |
0428AW |
|
|
|
|
42 |
677 |
|
Astamaja Rought |
SVØM Korsør |
2006 |
0682AJ |
25m |
3:25.97 |
|
|
|
|
|
43 |
234 |
|
Vanessa Johansson |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AA4606 |
25m |
3:26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
250 |
|
Cecila Lång Rune |
Simklubben Poseidon |
2005 |
BH4605 |
50m |
3:27.66 |
|
|
|
|
|
45 |
671 |
|
Laura Kroman |
SVØM Korsør |
2004 |
0444AW |
25m |
3:27.84 |
|
|
|
|
|
46 |
87 |
|
Elsa Bergelin |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AH0204 |
25m |
3:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
301 |
|
Freja Malmgren |
S71 |
2007 |
AA8207 |
25m |
3:29.52 |
|
|
|
|
|
48 |
345 |
|
Sabina Rosengren |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AV1803 |
25m |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
49 |
7 |
|
Ella Andersson |
Eslövs Simsällskap |
2006 |
AH8406 |
25m |
3:30.28 |
|
|
|
|
|
50 |
268 |
|
Emma Pjanic |
Simklubben Poseidon |
2005 |
BH3605 |
50m |
3:30.98 |
|
|
|
|
|
51 |
131 |
|
Beatrice Andersson |
Simklubben Laxen |
2005 |
BB3205 |
25m |
3:32.47 |
|
|
|
|
|
52 |
686 |
|
Izabelle Andersson |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
25m |
3:34.37 |
EFT |
|
|
2004 |
AM9204 |
|
53 |
617 |
|
Kaisa Falkenberg Lending |
Lyngby Svømmeklub |
2005 |
0504AM |
25m |
3:36.72 |
|
|
|
|
|
54 |
403 |
|
Nellie Siöland |
Simklubben Triton |
2005 |
BD0405 |
50m |
3:37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
97 |
|
Lovisa Nilsson |
Karlskrona Simsällskap |
2006 |
AA0606 |
25m |
3:44.08 |
|
|
|
|
|
56 |
380 |
|
Emilia Sandström |
Simklubben Sydsim |
2004 |
AY7204 |
25m |
3:45.22 |
|
|
|
|
|
57 |
229 |
|
Louise Hörup |
Simklubben Poseidon |
2004 |
BN4204 |
50m |
3:48.09 |
RES |
|
58 |
355 |
|
Moa Fagerström |
SK Stimmet |
2003 |
AN4803 |
25m |
3:52.97 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
200m Bröstsim Herrar 00-99 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
572 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
Helsinge Svømmeklub |
2000 |
0095AI |
25m |
2:25.82 |
|
|
|
|
|
2 |
174 |
|
Gunnar Widerberg |
Simklubben Laxen |
2000 |
AG3700 |
25m |
2:28.57 |
|
|
|
|
|
3 |
506 |
|
Mohammed Ghizzaui |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
25m |
2:29.56 |
|
|
|
2003 |
0371AG |
|
|
|
|
4 |
247 |
|
Linus Ljunghusen |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AT6900 |
25m |
2:30.68 |
|
|
|
|
|
5 |
478 |
|
Owais Hamid |
Hvidovre Svømme Klub |
2000 |
0077AP |
25m |
2:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
480 |
|
Mads Haugård Hansen |
Hvidovre Svømme Klub |
2000 |
0059AH |
25m |
2:33.73 |
|
|
|
|
|
7 |
509 |
|
Mathias Hatting Petersen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2000 |
0091AC |
25m |
2:38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
243 |
|
Daniel Li |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
2:39.11 |
|
|
|
2002 |
AL8702 |
|
|
|
|
9 |
241 |
|
Hugo Leandersson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AT9102 |
25m |
2:41.22 |
|
|
|
|
|
10 |
275 |
|
Nils Tired |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AH2903 |
25m |
2:42.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
225 |
|
Joel Henriksson |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AL2503 |
25m |
2:45.06 |
|
|
|
|
|
12 |
81 |
|
Simon Ljungbeck |
Simsällskapet Iden |
2000 |
AK2700 |
25m |
2:45.60 |
|
|
|
|
|
13 |
28 |
|
Malte Laurén |
Simklubben Hajen |
2004 |
AE1704 |
25m |
2:46.87 |
|
|
|
|
|
14 |
500 |
|
Mathias Parkhøi |
Hvidovre Svømme Klub |
2003 |
0383AD |
50m |
2:52.34 |
|
|
|
|
|
15 |
676 |
|
Viktor Holst Rasmussen |
SVØM Korsør |
2003 |
0311AL |
25m |
2:52.70 |
|
|
|
|
|
16 |
245 |
|
Jakob Lindskoug |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
2:54.16 |
|
|
|
2004 |
AN8704 |
|
|
|
|
17 |
104 |
|
Hannes Wrenne |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AC4304 |
25m |
2:54.23 |
|
|
|
|
|
18 |
664 |
|
Gustav Hartig-Larsen |
SVØM Korsør |
2003 |
0379AN |
25m |
2:54.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
519 |
|
Michael Elliks |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0207AP |
25m |
2:54.95 |
|
|
|
|
|
20 |
54 |
|
Adam Juliusson |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AG4904 |
25m |
2:56.26 |
|
|
|
|
|
21 |
21 |
|
Jacob Hansson |
Simklubben Hajen |
2002 |
AM8902 |
25m |
2:58.49 |
|
|
|
|
|
22 |
138 |
|
Oscar Bjering |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN6504 |
25m |
3:02.75 |
|
|
|
|
|
23 |
153 |
|
Gustaf Jonsson |
Simklubben Laxen |
2003 |
AH3103 |
25m |
3:02.77 |
|
|
|
|
|
24 |
373 |
|
Erik Komstedt |
Simklubben Sydsim |
2005 |
AE5505 |
25m |
3:05.35 |
|
|
|
|
|
25 |
452 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
Trelleborg Sim |
2005 |
AG1505 |
25m |
3:05.70 |
|
|
|
|
|
26 |
668 |
|
Christian Søe Jepsen |
SVØM Korsør |
2005 |
0553AF |
25m |
3:07.70 |
|
|
|
|
|
27 |
139 |
|
Albin Ekstrand |
Simklubben Laxen |
|
|
50m |
3:11.21 |
|
|
|
2004 |
AG5104 |
|
|
|
|
28 |
344 |
|
Alfred Rosberg |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AJ4103 |
25m |
3:11.47 |
|
|
|
|
|
29 |
161 |
|
Erik Olsson |
Simklubben Laxen |
2004 |
AI0504 |
25m |
3:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
334 |
|
Alexander Nilsson |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AY9903 |
25m |
3:14.20 |
|
|
|
|
|
31 |
238 |
|
Victor Khan-Amidy |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AQ8904 |
50m |
3:15.96 |
|
|
|
|
|
32 |
399 |
|
Neo Palenmark |
Simklubben Triton |
2003 |
AQ6303 |
25m |
3:16.26 |
|
|
|
|
|
33 |
127 |
|
Viggo Thomsen |
Landskrona Simsällskap |
2004 |
AE4904 |
25m |
3:16.85 |
|
|
|
|
|
34 |
158 |
|
Joel Meuller |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN1704 |
25m |
3:19.66 |
|
|
|
|
|
35 |
133 |
|
August Anderud |
Simklubben Laxen |
|
|
25m |
3:22.06 |
|
|
|
2004 |
AC1904 |
|
|
|
|
36 |
594 |
|
Mads Emil Christiansen |
Lyngby Svømmeklub |
2006 |
0611AH |
25m |
3:25.10 |
|
|
|
|
|
37 |
359 |
|
Alexander Ljungdahl |
SK Stimmet |
2006 |
AI0306 |
25m |
3:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
450 |
|
Gabriel Olsson |
Trelleborg Sim |
2004 |
AA3704 |
25m |
3:30.58 |
|
|
|
|
|
39 |
145 |
|
Erik Hakopian |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN2704 |
25m |
3:34.17 |
|
|
|
|
|
40 |
74 |
|
Elias Albrektsson |
Simsällskapet Iden |
2006 |
AF4706 |
25m |
3:34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
136 |
|
Petter Bergdahl |
Simklubben Laxen |
2005 |
AM3105 |
50m |
3:37.51 |
|
|
|
|
|
42 |
184 |
|
Vincent Johnson |
Osby Simsällskap |
2006 |
AD3506 |
50m |
3:39.80 |
|
|
|
|
|
43 |
368 |
|
Michal Szczesniak |
SK Stimmet |
2002 |
AD9902 |
50m |
3:40.73 |
|
|
|
|
|
44 |
605 |
|
Marcus Hammergart |
Lyngby Svømmeklub |
2006 |
0649AG |
25m |
3:42.30 |
|
|
|
|
|
45 |
361 |
|
Sebastian Ljungdahl |
SK Stimmet |
2004 |
AT9704 |
50m |
3:42.43 |
|
|
|
|
|
46 |
611 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
25m |
3:46.52 |
|
|
|
2007 |
0761AC |
|
|
|
|
47 |
166 |
|
Hampus Rosdahl |
Simklubben Laxen |
2005 |
AM4105 |
25m |
3:46.78 |
|
|
|
|
|
48 |
675 |
|
Casper Pedersen |
SVØM Korsør |
2004 |
0467AP |
25m |
3:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
674 |
|
Noah Vester Nielsen |
SVØM Korsør |
2004 |
0439AL |
25m |
3:58.56 |
|
|
|
|
|
50 |
485 |
|
Marius Kjær Hoelgaard |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0445AD |
50m |
4:00.75 |
|
|
|
|
|
51 |
498 |
|
Asbjørn Nybroe |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
0683AC |
25m |
4:02.87 |
|
|
|
|
|
52 |
176 |
|
Anton Ymén |
Simklubben Laxen |
2005 |
AM6105 |
25m |
4:12.45 |
|
|
|
|
|
53 |
407 |
|
Zach Widstrand |
Simklubben Triton |
2006 |
AB7306 |
25m |
4:15.64 |
|
|
|
|
|
54 |
644 |
|
John Paldan Bendtsen |
Rønne Svømme Klub |
|
|
25m |
4:16.01 |
|
|
|
2004 |
0425AR |
|
|
|
|
55 |
591 |
|
Benjamin Bonde |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0739AF |
50m |
4:30.00 |
|
|
|
|
|
56 |
363 |
|
Samuel Nilsson |
SK Stimmet |
2006 |
AE3906 |
25m |
4:37.62 |
|
|
|
|
|
57 |
670 |
|
Tobias Rehder Knudsen |
SVØM Korsør |
|
|
25m |
3:12.60 |
EFT,RES |
|
|
2005 |
0549AB |
|
58 |
662 |
|
Konrad Clausen |
SVØM Korsør |
2005 |
0547AF |
50m |
3:17.45 |
EFT,RES |
|
59 |
634 |
|
Hugo Silfen-Jensen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0759AH |
50m |
4:40.00 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
217 |
|
Måns Ekström |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AG8106 |
50m |
|
RES |
|
|
|
|
61 |
252 |
|
Filip Lönnerfors |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AK4906 |
50m |
|
RES |
|
|
|
|
62 |
246 |
|
Nayan Ljungholm |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AW5705 |
50m |
|
RES |
|
|
|
|
63 |
421 |
|
Elliot Salih |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2008 |
AJ8308 |
50m |
|
RES |
|
|
|
|
64 |
164 |
|
Georgie Reljanovic |
Simklubben Laxen |
2006 |
AN6506 |
50m |
|
RES |
|
|
|
|
65 |
324 |
|
Axel Krantz |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
50m |
|
RES |
|
|
2005 |
AO9505 |
|
|
|
|
66 |
240 |
|
Pierrick Lagoguez |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AF6506 |
50m |
|
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
100m Ryggsim Damer 00-10 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
588 |
|
Wilma Berg |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0868AD |
25m |
1:28.12 |
|
|
|
|
|
2 |
185 |
|
Signe Malmberg |
Osby Simsällskap |
2008 |
AB6408 |
25m |
1:37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
364 |
|
Signe Nilsson |
SK Stimmet |
2008 |
AB9408 |
25m |
1:38.33 |
|
|
|
|
|
4 |
360 |
|
Gabriella Ljungdahl |
SK Stimmet |
2008 |
AB8408 |
25m |
1:41.24 |
|
|
|
|
|
5 |
637 |
|
Ellen Textor-Broch |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0942AA |
25m |
1:41.36 |
|
|
|
|
|
6 |
374 |
|
Philippa Lindgren |
Simklubben Sydsim |
2008 |
AD2408 |
50m |
1:41.96 |
|
|
|
|
|
7 |
427 |
|
Alma Persson |
Föreningen Österlen Sim |
2008 |
AG2808 |
50m |
1:43.80 |
|
|
|
|
|
8 |
19 |
|
Anna Gutenwik |
Simklubben Hajen |
|
|
25m |
1:44.56 |
|
|
|
2008 |
AC5808 |
|
|
|
|
9 |
449 |
|
Alicia Olsson |
Trelleborg Sim |
2008 |
AC2608 |
25m |
1:44.60 |
|
|
|
|
|
10 |
624 |
|
Ida Mathiesen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0876AK |
25m |
1:45.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
602 |
|
Karen Sander Fotland |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0984AE |
25m |
1:50.91 |
|
|
|
|
|
12 |
631 |
|
Sofie Ross |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0802AE |
25m |
1:51.11 |
|
|
|
|
|
13 |
608 |
|
Laura Emilie Hoegh |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0896AK |
25m |
1:51.11 |
|
|
|
|
|
14 |
636 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0964AE |
25m |
1:51.66 |
|
|
|
|
|
15 |
614 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0866AK |
25m |
1:52.94 |
|
|
|
|
|
16 |
639 |
|
Maria Weiste |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
25m |
1:54.71 |
|
|
|
2009 |
0978AA |
|
|
|
|
17 |
179 |
|
Ellen Bernhardsson |
Osby Simsällskap |
2008 |
AB7408 |
25m |
1:55.87 |
|
|
|
|
|
18 |
583 |
|
Maria Holstein Arnesen |
Lyngby Svømmeklub |
2010 |
1032AC |
25m |
1:56.68 |
|
|
|
|
|
19 |
620 |
|
Caroline Madsen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
25m |
1:56.88 |
|
|
|
2009 |
0934AE |
|
|
|
|
20 |
585 |
|
Mathilde Juul Bay |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0898AD |
25m |
1:57.43 |
|
|
|
|
|
21 |
641 |
|
Sophia Zøllner |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0874AA |
50m |
1:58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
625 |
|
Kamille Drejer Mikkelsen |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0944AE |
25m |
1:58.49 |
|
|
|
|
|
23 |
609 |
|
Freja Itenov |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0808AK |
25m |
2:00.15 |
|
|
|
|
|
24 |
635 |
|
Ella Simonsgaard |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0832AE |
25m |
2:01.19 |
|
|
|
|
|
25 |
596 |
|
Galina Duric |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0886AK |
25m |
2:01.59 |
|
|
|
|
|
26 |
600 |
|
Ellen Fenger |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0992AF |
25m |
2:04.53 |
|
|
|
|
|
27 |
626 |
|
Emma Mollerup |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
25m |
2:06.48 |
|
|
|
2009 |
0974AE |
|
|
|
|
28 |
590 |
|
Sara Kjær Bollesen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0888AD |
25m |
2:06.81 |
|
|
|
|
|
29 |
144 |
|
Emma Hakobyan |
Simklubben Laxen |
2008 |
AM5208 |
25m |
2:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
599 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
Lyngby Svømmeklub |
2010 |
1042AC |
25m |
2:17.02 |
|
|
|
|
|
31 |
219 |
|
Ebba Eriksson |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AK0808 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
434 |
|
Alva Gustafsson |
Falkenbergs Simklubb |
2009 |
AA5809 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
331 |
|
Emma Malmberg |
Sjöbo Simsällskap |
2008 |
AK3608 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
226 |
|
Alva Holmberg |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AF5808 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
330 |
|
Vilda Larsson |
Sjöbo Simsällskap |
2008 |
AJ0408 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
448 |
|
Ella Knutsson |
Trelleborg Sim |
2009 |
AG0809 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
259 |
|
Isabella Nilsson |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AT6408 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
353 |
|
Lynneà Wikbourn |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
50m |
|
|
|
|
2008 |
AQ7608 |
|
|
|
|
|
39 |
350 |
|
Isabella Stoltz |
Sjöbo Simsällskap |
2008 |
AI1208 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
190 |
|
Ella Nord |
Osby Simsällskap |
2009 |
AC9609 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
703 |
|
Svea Viol Lindal Hoffmann |
Helsinge Svømmeklub |
2010 |
1002AA |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
42 |
300 |
|
Amilia Hart |
S71 |
2008 |
AC6808 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
100m Ryggsim Herrar 00-10 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Tyr Sverige |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
382 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
Simklubben Triton |
2008 |
AA2308 |
25m |
1:34.00 |
|
|
|
|
|
2 |
454 |
|
Victor Ravn Rehnström |
Trelleborg Sim |
2009 |
AI7507 |
25m |
1:41.97 |
|
|
|
|
|
3 |
593 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
25m |
1:47.21 |
|
|
|
2010 |
1011AB |
|
|
|
|
4 |
638 |
|
Bertram Wagner |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0859AB |
25m |
1:47.23 |
|
|
|
|
|
5 |
629 |
|
Nicholas Nordquist |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0801AC |
25m |
1:49.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
586 |
|
Jonas Bendixen |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0941AC |
25m |
1:50.24 |
|
|
|
|
|
7 |
632 |
|
Frederik Salling |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0987AC |
25m |
1:50.28 |
|
|
|
|
|
8 |
582 |
|
Sebastian Grønb. Andersen |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0909AC |
25m |
1:51.70 |
|
|
|
|
|
9 |
628 |
|
Andreas Nordquist |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0965AA |
25m |
1:52.35 |
|
|
|
|
|
10 |
621 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0845AG |
25m |
1:53.81 |
|
|
|
|
|
11 |
146 |
|
William Hedman |
Simklubben Laxen |
|
|
25m |
1:55.17 |
|
|
|
2008 |
AF0908 |
|
|
|
|
12 |
603 |
|
Mathias Hald |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0977AC |
25m |
1:58.73 |
|
|
|
|
|
13 |
618 |
|
Konrad Falkenberg Lending |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0835AG |
25m |
1:59.07 |
|
|
|
|
|
14 |
648 |
|
Elias Løkken Boss |
Rønne Svømme Klub |
|
|
25m |
2:02.21 |
|
|
|
2008 |
0883AE |
|
|
|
|
15 |
552 |
|
William Foged |
Helsinge Svømmeklub |
2008 |
0805AA |
50m |
2:02.62 |
|
|
|
|
|
16 |
171 |
|
Charlie Wannem |
Simklubben Laxen |
2008 |
AF9708 |
25m |
2:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
589 |
|
Julius Harald Blangsted |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0855AG |
25m |
2:22.55 |
|
|
|
|
|
18 |
416 |
|
Lucas Lennartsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2008 |
AB6708 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
421 |
|
Elliot Salih |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2008 |
AJ8308 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
178 |
|
Johan Bendz Lundberg |
Osby Simsällskap |
2009 |
AC4709 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
216 |
|
Elias Ekström |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AC4708 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
693 |
|
Arn Byrge Hovmand |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
50m |
|
|
|
|
2009 |
0915AC |
|
|
|
|
|
23 |
658 |
|
Tobias Sejr Trampedach |
Rønne Svømme Klub |
2008 |
0805AE |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
694 |
|
Victor Alexander Kühl |
Helsinge Svømmeklub |
2009 |
0983AA |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
697 |
|
Conrad Feldt-Buhl |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0975AD |
50m |
|
EFT,RES |
|
|
|
|
26 |
690 |
|
Nicklas Østrup Fisker |
Helsinge Svømmeklub |
2008 |
0873AF |
50m |
|
EFT,RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
100m Ryggsim Damer 12-12 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Hyrmaskiner |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
260 |
|
Ida Nordberg |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AB4406 |
25m |
1:13.01 |
|
|
|
|
|
2 |
232 |
|
Frida Jansson |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AE7206 |
25m |
1:13.07 |
|
|
|
|
|
3 |
390 |
|
Julia Erkselius |
Simklubben Triton |
|
|
25m |
1:17.00 |
|
|
|
2006 |
AK7806 |
|
|
|
|
4 |
700 |
|
Alice Bitzén |
Simklubben Hajen |
2006 |
AE3606 |
50m |
1:17.26 |
EFT |
|
5 |
673 |
|
Silje Mathiasen |
SVØM Korsør |
2006 |
0628AG |
25m |
1:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
120 |
|
My Pettersson |
Landskrona Simsällskap |
2006 |
AF2206 |
25m |
1:18.56 |
|
|
|
|
|
7 |
125 |
|
Yasmine Strandh |
Landskrona Simsällskap |
2006 |
AB7406 |
25m |
1:18.68 |
|
|
|
|
|
8 |
97 |
|
Lovisa Nilsson |
Karlskrona Simsällskap |
2006 |
AA0606 |
25m |
1:18.76 |
|
|
|
|
|
9 |
522 |
|
Sarah Højlund |
VAT Copenhagen-MK31 |
2006 |
0684AH |
25m |
1:22.36 |
|
|
|
|
|
10 |
45 |
|
Kerstin Cederlund |
Helsingborgs Simsällskap |
2006 |
AQ6806 |
25m |
1:23.65 |
|
|
|
|
|
11 |
431 |
|
Elise Dahlberg |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
25m |
1:24.89 |
|
|
|
2006 |
AY2806 |
|
|
|
|
12 |
147 |
|
Stina Holmqvist |
Simklubben Laxen |
2006 |
AO6606 |
25m |
1:25.58 |
|
|
|
|
|
13 |
327 |
|
Lykke Lagerholm-Nord |
Sjöbo Simsällskap |
2006 |
AH6406 |
25m |
1:25.82 |
|
|
|
|
|
14 |
546 |
|
Maja Zastrojevic |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
1:26.45 |
|
|
|
2006 |
0646AE |
|
|
|
|
15 |
35 |
|
Anna Contis Pavel |
Simklubben Hajen |
2006 |
AJ2606 |
25m |
1:26.82 |
|
|
|
|
|
16 |
55 |
|
Emma Jönsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2006 |
AQ6406 |
25m |
1:27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
155 |
|
Olivia Laaksonen |
Simklubben Laxen |
2006 |
AO5606 |
50m |
1:28.18 |
EFT |
|
18 |
163 |
|
Isa Persson |
Simklubben Laxen |
2006 |
AO4806 |
25m |
1:28.73 |
|
|
|
|
|
19 |
501 |
|
Rikke Parkhøi |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
0626AC |
25m |
1:29.26 |
|
|
|
|
|
20 |
157 |
|
Maja Ljungdahl |
Simklubben Laxen |
2006 |
AO9606 |
25m |
1:29.70 |
|
|
|
|
|
21 |
38 |
|
Saga Tretinjak |
Simklubben Hajen |
2006 |
AE9406 |
25m |
1:30.96 |
|
|
|
|
|
22 |
536 |
|
Johanna Rasmussen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
1:32.21 |
|
|
|
2006 |
0632AG |
|
|
|
|
23 |
235 |
|
Mia Kajic |
Simklubben Poseidon |
2006 |
BJ2406 |
25m |
1:32.44 |
|
|
|
|
|
24 |
362 |
|
Clara Lövenkjaer |
SK Stimmet |
2006 |
AW6806 |
25m |
1:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
493 |
|
Sofie Lind |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
0668AG |
50m |
1:32.94 |
|
|
|
|
|
26 |
357 |
|
Wilda Hall |
SK Stimmet |
2006 |
BM7406 |
50m |
1:34.34 |
|
|
|
|
|
27 |
114 |
|
Linnea Mårtensson |
Landskrona Simsällskap |
2006 |
BC2206 |
25m |
1:34.51 |
|
|
|
|
|
28 |
462 |
|
Elina Olsson |
Kiviks Simklubb |
2006 |
AT7806 |
25m |
1:35.08 |
|
|
|
|
|
29 |
426 |
|
Emma Hansson |
Föreningen Österlen Sim |
2006 |
AI7806 |
25m |
1:36.15 |
|
|
|
|
|
30 |
322 |
|
Linn Klinge |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
25m |
1:36.63 |
|
|
|
2006 |
BF2606 |
|
|
|
|
31 |
119 |
|
Julia Palm |
Landskrona Simsällskap |
2006 |
BL1206 |
25m |
1:36.72 |
|
|
|
|
|
32 |
660 |
|
Asta Marie Boye |
SVØM Korsør |
2006 |
0626AF |
25m |
1:37.08 |
|
|
|
|
|
33 |
7 |
|
Ella Andersson |
Eslövs Simsällskap |
|
|
25m |
1:37.33 |
|
|
|
2006 |
AH8406 |
|
|
|
|
34 |
514 |
|
Viola Brandt-Brofeldt |
VAT Copenhagen-MK31 |
2006 |
0664AN |
25m |
1:41.18 |
|
|
|
|
|
35 |
143 |
|
Anna Hakobyan |
Simklubben Laxen |
2006 |
AP4606 |
25m |
1:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
24 |
|
Klara Kylefors |
Simklubben Hajen |
2006 |
BC5606 |
25m |
1:44.55 |
|
|
|
|
|
37 |
601 |
|
Freya Fenger |
Lyngby Svømmeklub |
2006 |
0624AN |
50m |
1:44.68 |
EFT |
|
38 |
488 |
|
Katarina A. Jørgensen |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
0654AO |
50m |
1:44.69 |
|
|
|
|
|
39 |
181 |
|
Kajsa Eskilsson |
Osby Simsällskap |
2006 |
BC4806 |
25m |
1:45.32 |
|
|
|
|
|
40 |
137 |
|
Nicol Bertic |
Simklubben Laxen |
2006 |
BM4406 |
25m |
1:49.13 |
|
|
|
|
|
41 |
424 |
|
Elina Tousi |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25m |
1:51.14 |
|
|
|
2006 |
AY5406 |
|
|
|
|
42 |
405 |
|
Isabella Vestergaard |
Simklubben Triton |
2006 |
BP9806 |
25m |
1:55.71 |
|
|
|
|
|
43 |
422 |
|
Sofia Sjögren |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AY9406 |
25m |
1:56.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
142 |
|
Gertrud Gustafsson |
Simklubben Laxen |
2006 |
BL6606 |
25m |
2:02.24 |
|
|
|
|
|
45 |
666 |
|
Johanne Jensen-Mattebjerg |
SVØM Korsør |
2006 |
0638AP |
25m |
2:05.00 |
|
|
|
|
|
46 |
135 |
|
Saga Bengtsson |
Simklubben Laxen |
2006 |
BL2606 |
25m |
2:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
274 |
|
Asena Taghizadeh Kenari |
Simklubben Poseidon |
2006 |
BO0406 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
100m Ryggsim Herrar 12-12 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
172 |
|
Emil Wannem |
Simklubben Laxen |
2006 |
AG8906 |
25m |
1:14.19 |
|
|
|
|
|
2 |
595 |
|
Andreas Hammer Dohn |
Lyngby Svømmeklub |
2006 |
0659AC |
25m |
1:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
661 |
|
Rasmus Bønsøe |
SVØM Korsør |
2006 |
0669AG |
25m |
1:18.51 |
|
|
|
|
|
4 |
210 |
|
Axel Carlius |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AC4906 |
25m |
1:19.04 |
|
|
|
|
|
5 |
359 |
|
Alexander Ljungdahl |
SK Stimmet |
2006 |
AI0306 |
25m |
1:19.52 |
|
|
|
|
|
6 |
49 |
|
Viggo Holst |
Helsingborgs Simsällskap |
2006 |
AI0106 |
25m |
1:21.45 |
|
|
|
|
|
7 |
604 |
|
Jakob Nikolai Haldan |
Lyngby Svømmeklub |
2006 |
0609AC |
25m |
1:21.80 |
|
|
|
|
|
8 |
220 |
|
David Hagander |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:23.88 |
|
|
|
2006 |
AL7706 |
|
|
|
|
9 |
252 |
|
Filip Lönnerfors |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AK4906 |
25m |
1:24.60 |
|
|
|
|
|
10 |
149 |
|
Jonah Hullegård |
Simklubben Laxen |
2006 |
AN1306 |
25m |
1:25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
164 |
|
Georgie Reljanovic |
Simklubben Laxen |
2006 |
AN6506 |
25m |
1:26.47 |
|
|
|
|
|
12 |
556 |
|
Tobias Frederiksen |
Helsinge Svømmeklub |
2006 |
0657AC |
50m |
1:26.86 |
|
|
|
|
|
13 |
184 |
|
Vincent Johnson |
Osby Simsällskap |
2006 |
AD3506 |
50m |
1:28.58 |
|
|
|
|
|
14 |
481 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
0673AE |
50m |
1:29.09 |
|
|
|
|
|
15 |
397 |
|
Rasmus Mårtensson |
Simklubben Triton |
2006 |
AF1306 |
25m |
1:30.28 |
|
|
|
|
|
16 |
554 |
|
Lasse S. Frederiksen |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
50m |
1:31.57 |
|
|
|
2006 |
0617AI |
|
|
|
|
17 |
569 |
|
Nicklas Kolt Købsted |
Helsinge Svømmeklub |
2006 |
0601AG |
50m |
1:32.27 |
|
|
|
|
|
18 |
378 |
|
Jonathan Olofsson |
Simklubben Sydsim |
2006 |
AE5906 |
25m |
1:33.10 |
|
|
|
|
|
19 |
224 |
|
Jacob Hansson |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:33.78 |
|
|
|
2006 |
AF3506 |
|
|
|
|
20 |
186 |
|
Erik Moberg |
Osby Simsällskap |
2006 |
AD3106 |
25m |
1:34.96 |
|
|
|
|
|
21 |
484 |
|
Marco Gundel Harmens |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
0669AC |
50m |
1:35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
74 |
|
Elias Albrektsson |
Simsällskapet Iden |
2006 |
AF4706 |
25m |
1:35.63 |
|
|
|
|
|
23 |
473 |
|
Viktor Bernstein |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
|
25m |
1:37.87 |
|
|
|
|
|
|
24 |
532 |
|
Toke Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2006 |
0685AF |
25m |
1:38.12 |
|
|
|
|
|
25 |
363 |
|
Samuel Nilsson |
SK Stimmet |
2006 |
AE3906 |
50m |
1:38.62 |
|
|
|
|
|
26 |
191 |
|
Oscar Nord |
Osby Simsällskap |
2006 |
AE5506 |
25m |
1:38.71 |
|
|
|
|
|
27 |
530 |
|
Sebastian Nymark-Jensen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
1:40.23 |
|
|
|
2006 |
|
|
|
|
|
|
28 |
606 |
|
Alexander Hartvigsen |
Lyngby Svømmeklub |
2006 |
0661AL |
25m |
1:41.18 |
|
|
|
|
|
29 |
335 |
|
Sebastian Nilsson |
Sjöbo Simsällskap |
2006 |
AN5706 |
25m |
1:42.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
129 |
|
Arman Zembo |
Landskrona Simsällskap |
2006 |
AK8306 |
25m |
1:45.16 |
|
|
|
|
|
31 |
227 |
|
Marius Holmberg |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AJ5906 |
25m |
1:45.87 |
|
|
|
|
|
32 |
240 |
|
Pierrick Lagoguez |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AF6506 |
25m |
1:45.95 |
|
|
|
|
|
33 |
515 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2006 |
0631AH |
25m |
1:47.31 |
|
|
|
|
|
34 |
567 |
|
Victor Møller Klitgaard |
Helsinge Svømmeklub |
2006 |
0691AE |
25m |
1:48.38 |
|
|
|
|
|
35 |
529 |
|
Kalle Hannibal Nielsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2006 |
0665AF |
25m |
1:54.55 |
|
|
|
|
|
36 |
437 |
|
Markus Kanth |
Falkenbergs Simklubb |
2006 |
AN3306 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
79 |
|
Theo Karlsson |
Simsällskapet Iden |
2006 |
AF3706 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
100m Ryggsim Damer 13-13 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
455 |
|
Alicia Sjögren |
Trelleborg Sim |
2005 |
AA8205 |
25m |
1:09.10 |
|
|
|
|
|
2 |
183 |
|
Elina Holgersson |
Osby Simsällskap |
2005 |
AF6605 |
25m |
1:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
92 |
|
Siri Lindén |
Karlskrona Simsällskap |
2005 |
AF2205 |
25m |
1:12.90 |
|
|
|
|
|
4 |
534 |
|
Hannah B. Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0574AD |
25m |
1:13.73 |
|
|
|
|
|
5 |
445 |
|
Erma Duratovic |
Trelleborg Sim |
2005 |
AP2205 |
25m |
1:13.84 |
|
|
|
|
|
6 |
383 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
Simklubben Triton |
2005 |
AD1405 |
25m |
1:14.37 |
|
|
|
|
|
7 |
194 |
|
Selma Seipp |
Osby Simsällskap |
2005 |
AC6605 |
25m |
1:16.11 |
|
|
|
|
|
8 |
678 |
|
Elida Thornsen |
SVØM Korsør |
|
|
25m |
1:17.46 |
|
|
|
2005 |
0528AA |
|
|
|
|
9 |
518 |
|
Filippa Eiler |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0588AI |
25m |
1:19.52 |
|
|
|
|
|
10 |
198 |
|
Johanna Andersson Medhanie |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AG0405 |
25m |
1:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
525 |
|
Cille Kirketerp |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0526AK |
25m |
1:19.84 |
|
|
|
|
|
12 |
187 |
|
Jonna Möller |
Osby Simsällskap |
2005 |
AA1605 |
25m |
1:20.24 |
|
|
|
|
|
13 |
538 |
|
Kajsa Salomonsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0514AD |
50m |
1:20.67 |
|
|
|
|
|
14 |
398 |
|
Jenny Nilsson |
Simklubben Triton |
2005 |
AV9805 |
25m |
1:21.86 |
|
|
|
|
|
15 |
122 |
|
Ella Röiseth |
Landskrona Simsällskap |
2005 |
AE0805 |
25m |
1:22.23 |
|
|
|
|
|
16 |
403 |
|
Nellie Siöland |
Simklubben Triton |
|
|
25m |
1:23.08 |
|
|
|
2005 |
BD0405 |
|
|
|
|
17 |
130 |
|
Elicia Allard |
Simklubben Laxen |
2005 |
AP0805 |
25m |
1:23.37 |
|
|
|
|
|
18 |
615 |
|
Kathrine E. Larsen |
Lyngby Svømmeklub |
2005 |
0584AM |
25m |
1:23.46 |
|
|
|
|
|
19 |
377 |
|
Jennifer Norlén |
Simklubben Sydsim |
|
|
25m |
1:24.21 |
|
|
|
2005 |
AX8405 |
|
|
|
|
20 |
6 |
|
Linnea Ranvert |
Simsällskapet Delfin |
2005 |
AC4605 |
25m |
1:25.31 |
|
|
|
|
|
21 |
370 |
|
Alice Öberg |
SK Stimmet |
2005 |
AV2805 |
50m |
1:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
99 |
|
Myra Ramström-Andersson |
Karlskrona Simsällskap |
2005 |
AC3605 |
25m |
1:25.34 |
|
|
|
|
|
23 |
131 |
|
Beatrice Andersson |
Simklubben Laxen |
2005 |
BB3205 |
50m |
1:29.28 |
|
|
|
|
|
24 |
440 |
|
Thea Qvarnström |
Falkenbergs Simklubb |
2005 |
AE1205 |
25m |
1:29.29 |
|
|
|
|
|
25 |
526 |
|
Luna Luminari |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0534AO |
25m |
1:30.32 |
|
|
|
|
|
26 |
280 |
|
Ella Zetterström |
Simklubben Poseidon |
2005 |
BH2805 |
25m |
1:32.58 |
|
|
|
|
|
27 |
304 |
|
Alva Olofsson |
S71 |
|
|
25m |
1:33.70 |
|
|
|
2005 |
AD6605 |
|
|
|
|
28 |
250 |
|
Cecila Lång Rune |
Simklubben Poseidon |
2005 |
BH4605 |
25m |
1:34.32 |
|
|
|
|
|
29 |
134 |
|
Sandra Barisic |
Simklubben Laxen |
2005 |
BJ3405 |
25m |
1:35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
254 |
|
Anna Markenlöv |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AX4805 |
25m |
1:36.15 |
|
|
|
|
|
31 |
471 |
|
Nicoline Mørch Andersen |
Hvidovre Svømme Klub |
2005 |
0534AL |
50m |
1:37.07 |
|
|
|
|
|
32 |
340 |
|
Mimmi Palm |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
BA2805 |
25m |
1:37.19 |
|
|
|
|
|
33 |
560 |
|
Aurora Troldahl Jakobsen |
Helsinge Svømmeklub |
2005 |
0564AX |
25m |
1:39.68 |
|
|
|
|
|
34 |
268 |
|
Emma Pjanic |
Simklubben Poseidon |
2005 |
BH3605 |
25m |
1:40.17 |
|
|
|
|
|
35 |
479 |
|
Mathilde F Handberg |
Hvidovre Svømme Klub |
2005 |
0576AX |
25m |
1:40.78 |
|
|
|
|
|
36 |
429 |
|
Wilma Carlsson |
Falkenbergs Simklubb |
2005 |
BL8605 |
25m |
1:46.01 |
|
|
|
|
|
37 |
415 |
|
Julia Lennartsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
BJ5205 |
25m |
1:48.33 |
|
|
|
|
|
38 |
182 |
|
Katarina Eskilsson |
Osby Simsällskap |
|
|
25m |
1:57.00 |
|
|
|
2005 |
BC2805 |
|
|
|
|
39 |
649 |
|
Sofie Christiansen |
Rønne Svømme Klub |
2005 |
0558AV |
25m |
1:59.46 |
|
|
|
|
|
40 |
468 |
|
Luna Simonsson |
Ringsjö Simklubb |
2005 |
BT1805 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
408 |
|
Vilma Wigren |
Simklubben Triton |
2005 |
BU0605 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
617 |
|
Kaisa Falkenberg Lending |
Lyngby Svømmeklub |
2005 |
0504AM |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
43 |
691 |
|
Patricia Petersen |
Lyngby Svømmeklub |
2005 |
0526AA |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
100m Ryggsim Herrar 13-13 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
209 |
|
Lucas Bontidean |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AC0305 |
25m |
1:11.37 |
|
|
|
|
|
2 |
541 |
|
Nicholas Simson |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0527AB |
25m |
1:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
670 |
|
Tobias Rehder Knudsen |
SVØM Korsør |
2005 |
0549AB |
25m |
1:13.62 |
|
|
|
|
|
4 |
111 |
|
Ludvig Hoff |
Landskrona Simsällskap |
2005 |
AB8705 |
25m |
1:14.05 |
|
|
|
|
|
5 |
668 |
|
Christian Søe Jepsen |
SVØM Korsør |
2005 |
0553AF |
25m |
1:16.04 |
|
|
|
|
|
6 |
662 |
|
Konrad Clausen |
SVØM Korsør |
2005 |
0547AF |
25m |
1:16.24 |
|
|
|
|
|
7 |
452 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
Trelleborg Sim |
2005 |
AG1505 |
25m |
1:16.58 |
|
|
|
|
|
8 |
80 |
|
Casper Kristensen |
Simsällskapet Iden |
|
|
50m |
1:16.93 |
|
|
|
2005 |
AK7505 |
|
|
|
|
9 |
373 |
|
Erik Komstedt |
Simklubben Sydsim |
2005 |
AE5505 |
25m |
1:19.51 |
|
|
|
|
|
10 |
136 |
|
Petter Bergdahl |
Simklubben Laxen |
2005 |
AM3105 |
25m |
1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
388 |
|
Victor Borg |
Simklubben Triton |
2005 |
AB3105 |
25m |
1:22.15 |
|
|
|
|
|
12 |
267 |
|
Martin Pettersson |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AE1505 |
25m |
1:22.70 |
|
|
|
|
|
13 |
396 |
|
Jens Magnusson |
Simklubben Triton |
2005 |
AJ2505 |
25m |
1:23.65 |
|
|
|
|
|
14 |
270 |
|
Axel Rydström |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AF3305 |
25m |
1:24.44 |
|
|
|
|
|
15 |
246 |
|
Nayan Ljungholm |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AW5705 |
25m |
1:25.77 |
|
|
|
|
|
16 |
265 |
|
Alfred Pettersson |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:32.26 |
|
|
|
2005 |
AE2505 |
|
|
|
|
17 |
199 |
|
Marcus Bengtsson |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AK0505 |
50m |
1:34.99 |
|
|
|
|
|
18 |
672 |
|
Jonas Nørmark Larsen |
SVØM Korsør |
2005 |
0513AI |
25m |
1:36.68 |
|
|
|
|
|
19 |
176 |
|
Anton Ymén |
Simklubben Laxen |
|
|
25m |
1:36.69 |
|
|
|
2005 |
AM6105 |
|
|
|
|
20 |
317 |
|
Alex Jemeljanov |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
AR4305 |
25m |
1:39.17 |
|
|
|
|
|
21 |
513 |
|
August Juel Bragge |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0581AO |
50m |
1:40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
78 |
|
Ludwig Jongen |
Simsällskapet Iden |
2005 |
AU1905 |
25m |
1:42.60 |
|
|
|
|
|
23 |
324 |
|
Axel Krantz |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
AO9505 |
25m |
1:48.02 |
|
|
|
|
|
24 |
496 |
|
Magnus Hartmann Mortensen |
Hvidovre Svømme Klub |
2005 |
|
25m |
1:48.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
100m Frisim Damer 15-99 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
202 |
|
Hanna Bergman |
Simklubben Poseidon |
2001 |
AF9601 |
25m |
55.53 |
|
|
|
|
|
2 |
457 |
|
Olivia Hansson |
Kiviks Simklubb |
2003 |
AP5403 |
25m |
58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
100 |
|
Ida Rosenius |
Karlskrona Simsällskap |
2000 |
AI7400 |
25m |
59.75 |
|
|
|
|
|
4 |
256 |
|
Elin Melin |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AB4800 |
25m |
59.91 |
|
|
|
|
|
5 |
26 |
|
Elin Lackegård |
Simklubben Hajen |
2000 |
AR9600 |
25m |
59.99 |
|
|
|
|
|
6 |
101 |
|
Linn Rosenius |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AA4602 |
25m |
1:00.14 |
|
|
|
|
|
7 |
319 |
|
Emmy Johnsson |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AT6801 |
25m |
1:00.59 |
|
|
|
|
|
8 |
329 |
|
Minna Larsson |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
25m |
1:00.96 |
|
|
|
2002 |
AB3802 |
|
|
|
|
9 |
482 |
|
Mie Bidsted Hansen |
Hvidovre Svømme Klub |
2003 |
0392AG |
25m |
1:01.24 |
|
|
|
|
|
10 |
307 |
|
Tilde Anderberg-Richard |
Sjöbo Simsällskap |
1999 |
AU5499 |
25m |
1:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
236 |
|
Moa Karlsson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AC1202 |
25m |
1:01.61 |
|
|
|
|
|
12 |
483 |
|
Silja Nielsdóttir Hansen |
Hvidovre Svømme Klub |
2001 |
0104AT |
50m |
1:02.01 |
|
|
|
|
|
13 |
539 |
|
Lærke Rask Sander |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0212AL |
50m |
1:02.12 |
|
|
|
|
|
14 |
82 |
|
Sara Nilsson |
Simsällskapet Iden |
1998 |
AF3498 |
25m |
1:02.32 |
|
|
|
|
|
15 |
315 |
|
Emy Ek |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BK3403 |
25m |
1:02.58 |
|
|
|
|
|
16 |
562 |
|
Emma Jensen |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
25m |
1:02.75 |
|
|
|
2002 |
0266AR |
|
|
|
|
17 |
264 |
|
Ditte Oredsson |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AM9403 |
25m |
1:02.82 |
|
|
|
|
|
18 |
349 |
|
Clara Steen |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BE3603 |
25m |
1:02.89 |
|
|
|
|
|
19 |
507 |
|
Caroline Veggerby |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
50m |
1:03.08 |
|
|
|
2003 |
0318AN |
|
|
|
|
20 |
248 |
|
Sofia Lund |
Simklubben Poseidon |
2003 |
BP4803 |
25m |
1:03.55 |
|
|
|
|
|
21 |
354 |
|
Ulrika von Buxhoeveden |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AQ4601 |
25m |
1:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
88 |
|
Disa Gladher |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AA2202 |
25m |
1:03.96 |
|
|
|
|
|
23 |
681 |
|
Maja Marie Elmgreen |
Helsinge Svømmeklub |
2003 |
0376AE |
50m |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
24 |
365 |
|
Sofia Persson |
SK Stimmet |
1979 |
AC3279 |
25m |
1:04.95 |
|
|
|
|
|
25 |
93 |
|
Tove Lindén |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AH8702 |
25m |
1:05.05 |
|
|
|
|
|
26 |
459 |
|
Elin Lundberg |
Kiviks Simklubb |
2003 |
AP2403 |
25m |
1:05.15 |
|
|
|
|
|
27 |
95 |
|
Aurora Nilsson |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
25m |
1:05.64 |
|
|
|
2002 |
AL9602 |
|
|
|
|
28 |
85 |
|
Tufva Alexandersson |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AV9202 |
25m |
1:05.83 |
|
|
|
|
|
29 |
109 |
|
Katja Haglund |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
BW9203 |
25m |
1:06.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
17 |
|
Thea Dahlqvist |
Simklubben Hajen |
2003 |
AR4603 |
25m |
1:06.63 |
|
|
|
|
|
31 |
37 |
|
Isabell Tretinjak |
Simklubben Hajen |
2003 |
AH1203 |
25m |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
32 |
98 |
|
Astrid Nyblom |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AV6402 |
25m |
1:07.13 |
|
|
|
|
|
33 |
342 |
|
Tilde Persson |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AC5403 |
25m |
1:07.17 |
|
|
|
|
|
34 |
679 |
|
Madeleine Thornsen |
SVØM Korsør |
2001 |
0108AQ |
25m |
1:07.41 |
|
|
|
|
|
35 |
367 |
|
Kinga Szczesniak |
SK Stimmet |
2001 |
AL5801 |
50m |
1:07.60 |
|
|
|
|
|
36 |
537 |
|
Isabella Rosenberg |
VAT Copenhagen-MK31 |
2003 |
0366AC |
50m |
1:07.88 |
|
|
|
|
|
37 |
222 |
|
Sofia Hake |
Simklubben Poseidon |
2003 |
BD4403 |
25m |
1:08.07 |
|
|
|
|
|
38 |
90 |
|
Ellinor Henriksson |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
25m |
1:09.31 |
|
|
|
2003 |
AC6803 |
|
|
|
|
39 |
4 |
|
Alexandra Petersen |
Simsällskapet Delfin |
2003 |
AC1803 |
25m |
1:09.52 |
|
|
|
|
|
40 |
208 |
|
Emma Bontidean |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AW1803 |
25m |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
680 |
|
Mette Toftte Jørgensen |
Rønne Svømme Klub |
2003 |
0322AR |
50m |
1:10.78 |
|
|
|
|
|
42 |
433 |
|
Maja Feldhusen |
Falkenbergs Simklubb |
2003 |
AP0803 |
25m |
1:12.63 |
|
|
|
|
|
43 |
156 |
|
Cazzandra Lindblad |
Simklubben Laxen |
2003 |
AQ5803 |
25m |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
44 |
311 |
|
Victoria Berild Andersen |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BQ8603 |
25m |
1:16.21 |
|
|
|
|
|
45 |
432 |
|
Ebba Davidsson |
Falkenbergs Simklubb |
2003 |
AW1603 |
25m |
1:16.30 |
|
|
|
|
|
46 |
189 |
|
Lina Nilsson |
Osby Simsällskap |
|
|
50m |
1:16.87 |
|
|
|
2002 |
AN5802 |
|
|
|
|
47 |
355 |
|
Moa Fagerström |
SK Stimmet |
2003 |
AN4803 |
25m |
1:17.02 |
|
|
|
|
|
48 |
345 |
|
Sabina Rosengren |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AV1803 |
25m |
1:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
643 |
|
Rebecca Andersen |
Rønne Svømme Klub |
2003 |
0304AW |
25m |
1:18.59 |
|
|
|
|
|
50 |
305 |
|
Emmy Olofsson |
S71 |
2003 |
AY4403 |
25m |
1:20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
100m Frisim Herrar 15-99 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
486 |
|
Oliver Jacobsen |
Hvidovre Svømme Klub |
1997 |
9781AQ |
25m |
50.71 |
|
|
|
|
|
2 |
578 |
|
Mads Steen Petersen |
Helsinge Svømmeklub |
1997 |
9765AJ |
25m |
51.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
282 |
|
Gustav Östlund |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AH1100 |
25m |
52.98 |
|
|
|
|
|
4 |
206 |
|
Victor Bergstrand |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AI8100 |
25m |
53.24 |
|
|
|
|
|
5 |
474 |
|
Mikkel Samsøe Borch |
Hvidovre Svømme Klub |
1997 |
9771AD |
25m |
53.45 |
|
|
|
|
|
6 |
262 |
|
Jesper Olsson |
Simklubben Poseidon |
1998 |
AJ2798 |
25m |
54.08 |
|
|
|
|
|
7 |
696 |
|
Nicklas Andersen |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0171AI |
50m |
54.16 |
EFT |
|
8 |
200 |
|
Sebastian Bergenzaun |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
54.16 |
|
|
|
1991 |
AP5391 |
|
|
|
|
9 |
642 |
|
Nikolaj Almeborg |
Rønne Svømme Klub |
2000 |
0097AN |
25m |
54.53 |
|
|
|
|
|
10 |
508 |
|
Mads Ørsted Nielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1999 |
9921AF |
50m |
54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
86 |
|
Axel Auer |
Karlskrona Simsällskap |
2003 |
AB8103 |
25m |
54.76 |
|
|
|
|
|
12 |
214 |
|
Alexander Dahlén |
Simklubben Poseidon |
1999 |
AI4399 |
25m |
54.94 |
|
|
|
|
|
13 |
5 |
|
Jakob Petersen |
Simsällskapet Delfin |
|
|
25m |
55.25 |
|
|
|
2001 |
AD9901 |
|
|
|
|
14 |
504 |
|
Anders Skousen |
Hvidovre Svømme Klub |
2002 |
0215AB |
25m |
56.29 |
|
|
|
|
|
15 |
406 |
|
Felix Wetterborg |
Simklubben Triton |
2001 |
AC6101 |
25m |
56.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
516 |
|
August Hertz Bugge |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0089AU |
25m |
56.92 |
|
|
|
|
|
17 |
575 |
|
Andreas Gram Peters |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0173AI |
25m |
57.00 |
|
|
|
|
|
18 |
480 |
|
Mads Haugård Hansen |
Hvidovre Svømme Klub |
2000 |
0059AH |
25m |
57.51 |
|
|
|
|
|
19 |
506 |
|
Mohammed Ghizzaui |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0371AG |
25m |
57.52 |
|
|
|
|
|
20 |
102 |
|
Jakob Werner |
Karlskrona Simsällskap |
2000 |
AN3100 |
25m |
57.59 |
|
|
|
|
|
21 |
277 |
|
Alexander Waldo |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
57.60 |
|
|
|
1998 |
AF7998 |
|
|
|
|
22 |
231 |
|
Anton Jansson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AC4702 |
25m |
57.66 |
|
|
|
|
|
23 |
228 |
|
Axel Hörestrand |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AN0702 |
25m |
57.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
221 |
|
Pontus Hake |
Simklubben Poseidon |
2001 |
AS8501 |
25m |
57.93 |
|
|
|
|
|
25 |
269 |
|
Luke Postema |
Simklubben Poseidon |
1995 |
AS6195 |
25m |
57.94 |
|
|
|
|
|
26 |
247 |
|
Linus Ljunghusen |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AT6900 |
25m |
57.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
572 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
Helsinge Svømmeklub |
2000 |
0095AI |
25m |
58.21 |
|
|
|
|
|
28 |
564 |
|
Thor Bols Jeppesen |
Helsinge Svømmeklub |
2002 |
0291AK |
25m |
58.22 |
|
|
|
|
|
29 |
94 |
|
Dennis Micin |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AX3902 |
25m |
58.56 |
|
|
|
|
|
30 |
341 |
|
Alfred Persson |
Sjöbo Simsällskap |
2000 |
AG4900 |
25m |
58.67 |
|
|
|
|
|
31 |
261 |
|
Alexander Olsson |
Simklubben Poseidon |
1996 |
AK1796 |
25m |
58.69 |
|
|
|
|
|
32 |
708 |
|
Arvid Axelsson |
Simklubben Ran |
|
|
50m |
59.47 |
EFT |
|
|
2003 |
AN5303 |
|
33 |
96 |
|
Elias Nilsson |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AD9502 |
25m |
59.51 |
|
|
|
|
|
34 |
509 |
|
Mathias Hatting Petersen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2000 |
0091AC |
50m |
59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
476 |
|
Oscar Cleemann |
Hvidovre Svømme Klub |
2003 |
0349AH |
25m |
59.71 |
|
|
|
|
|
36 |
441 |
|
Carl Storberg |
Falkenbergs Simklubb |
2002 |
AK5502 |
25m |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
37 |
651 |
|
Phillip Quist |
Rønne Svømme Klub |
|
|
25m |
1:00.62 |
|
|
|
2003 |
0395AN |
|
|
|
|
38 |
510 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2002 |
0205AF |
50m |
1:00.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
511 |
|
Simon Bergendorff |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
1:00.81 |
|
|
|
2002 |
0285AR |
|
|
|
|
40 |
243 |
|
Daniel Li |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AL8702 |
25m |
1:00.88 |
|
|
|
|
|
41 |
337 |
|
Hampus Olsson |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AH6303 |
25m |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
241 |
|
Hugo Leandersson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AT9102 |
25m |
1:01.26 |
|
|
|
|
|
43 |
502 |
|
Xander Pontoppidan |
Hvidovre Svømme Klub |
2003 |
0353AD |
25m |
1:01.76 |
|
|
|
|
|
44 |
676 |
|
Viktor Holst Rasmussen |
SVØM Korsør |
2003 |
0311AL |
25m |
1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
519 |
|
Michael Elliks |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0207AP |
25m |
1:02.61 |
|
|
|
|
|
46 |
225 |
|
Joel Henriksson |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AL2503 |
25m |
1:02.82 |
|
|
|
|
|
47 |
91 |
|
Sebastian Karlsson |
Karlskrona Simsällskap |
1993 |
AW2993 |
25m |
1:03.48 |
|
|
|
|
|
48 |
500 |
|
Mathias Parkhøi |
Hvidovre Svømme Klub |
2003 |
0383AD |
25m |
1:03.62 |
|
|
|
|
|
49 |
128 |
|
Alfred Thunell |
Landskrona Simsällskap |
2002 |
AI9902 |
25m |
1:03.65 |
|
|
|
|
|
50 |
39 |
|
Joel Wall |
Simklubben Hajen |
|
|
25m |
1:03.86 |
|
|
|
2001 |
AH4501 |
|
|
|
|
51 |
121 |
|
Jesper Ring |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AF6103 |
25m |
1:03.93 |
|
|
|
|
|
52 |
218 |
|
Carl Elmer |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AK2103 |
25m |
1:04.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
160 |
|
Lucas Nilsson |
Simklubben Laxen |
2003 |
AM2703 |
25m |
1:04.23 |
|
|
|
|
|
54 |
153 |
|
Gustaf Jonsson |
Simklubben Laxen |
2003 |
AH3103 |
25m |
1:04.68 |
|
|
|
|
|
55 |
344 |
|
Alfred Rosberg |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AJ4103 |
25m |
1:04.81 |
|
|
|
|
|
56 |
266 |
|
Emil Pettersson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AM6702 |
25m |
1:05.81 |
|
|
|
|
|
57 |
196 |
|
Daniel Alim |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AM2903 |
25m |
1:05.95 |
|
|
|
|
|
58 |
205 |
|
Joel Bergstrand |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:07.82 |
|
|
|
2003 |
AR6303 |
|
|
|
|
59 |
21 |
|
Jacob Hansson |
Simklubben Hajen |
2002 |
AM8902 |
25m |
1:08.39 |
|
|
|
|
|
60 |
664 |
|
Gustav Hartig-Larsen |
SVØM Korsør |
2003 |
0379AN |
25m |
1:08.43 |
|
|
|
|
|
61 |
490 |
|
Kasper Kusk |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
25m |
1:08.95 |
|
|
|
2003 |
0327AD |
|
|
|
|
62 |
669 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
SVØM Korsør |
2002 |
0239AT |
25m |
1:09.68 |
|
|
|
|
|
63 |
281 |
|
Olle Zetterström |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AW1103 |
25m |
1:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
334 |
|
Alexander Nilsson |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AY9903 |
25m |
1:13.14 |
|
|
|
|
|
65 |
399 |
|
Neo Palenmark |
Simklubben Triton |
2003 |
AQ6303 |
25m |
1:14.17 |
|
|
|
|
|
66 |
368 |
|
Michal Szczesniak |
SK Stimmet |
2002 |
AD9902 |
50m |
1:19.26 |
|
|
|
|
|
67 |
685 |
|
Marcus Barkrot |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AD7502 |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
100m Ryggsim Damer 14-14 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
The Lodge |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
42 |
|
Elsa Andersson |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AO3804 |
25m |
1:09.30 |
|
|
|
|
|
2 |
386 |
|
Maja Blomliden |
Simklubben Triton |
2004 |
AW1804 |
25m |
1:09.56 |
|
|
|
|
|
3 |
66 |
|
Nina Podric |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
25m |
1:09.80 |
|
|
|
2004 |
BU7604 |
|
|
|
|
4 |
20 |
|
Ella Gutenwik |
Simklubben Hajen |
2004 |
AQ1804 |
25m |
1:10.02 |
|
|
|
|
|
5 |
523 |
|
Sofie Bruun Høvring |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0408AB |
25m |
1:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
410 |
|
Tyra Öhlin |
Simklubben Triton |
2004 |
AX5204 |
25m |
1:11.50 |
|
|
|
|
|
7 |
463 |
|
Julia Olsson |
Kiviks Simklubb |
2004 |
AL0804 |
25m |
1:11.93 |
|
|
|
|
|
8 |
531 |
|
Emilia C. R. Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0424AO |
25m |
1:12.15 |
|
|
|
|
|
9 |
543 |
|
Liva Søby |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0402AD |
25m |
1:13.37 |
|
|
|
|
|
10 |
400 |
|
Isabel Persson |
Simklubben Triton |
2004 |
AB3804 |
25m |
1:14.10 |
|
|
|
|
|
11 |
491 |
|
Nanna Udby Laugesen |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
25m |
1:14.51 |
|
|
|
2004 |
0458AL |
|
|
|
|
12 |
497 |
|
Anna Marie Nielsen |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0482AF |
25m |
1:14.59 |
|
|
|
|
|
13 |
67 |
|
Svea Raihle |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AP0204 |
25m |
1:16.82 |
|
|
|
|
|
14 |
89 |
|
Thea Greco |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
25m |
1:17.10 |
|
|
|
2004 |
AA4604 |
|
|
|
|
15 |
517 |
|
Nønne Christensen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0486AM |
25m |
1:17.29 |
|
|
|
|
|
16 |
46 |
|
Tuva Edvinsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AB7604 |
25m |
1:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
524 |
|
Nora Kejser |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0476AO |
25m |
1:19.03 |
|
|
|
|
|
18 |
303 |
|
Wilma Nilsson |
S71 |
2004 |
AB0804 |
25m |
1:20.15 |
|
|
|
|
|
19 |
566 |
|
Laura Jørgensen |
Helsinge Svømmeklub |
2004 |
0428AQ |
50m |
1:20.32 |
|
|
|
|
|
20 |
310 |
|
Mathilde Berild Andersen |
Sjöbo Simsällskap |
2004 |
BF5204 |
25m |
1:20.53 |
|
|
|
|
|
21 |
436 |
|
Elsa Kanth |
Falkenbergs Simklubb |
2004 |
AN9204 |
25m |
1:21.86 |
|
|
|
|
|
22 |
110 |
|
Fanny Hess |
Landskrona Simsällskap |
|
|
25m |
1:23.51 |
|
|
|
2004 |
AD4404 |
|
|
|
|
23 |
597 |
|
Frederikke Elster |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0404AY |
25m |
1:23.94 |
|
|
|
|
|
24 |
273 |
|
Emelie Stridh |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AW3404 |
25m |
1:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
665 |
|
Isabella Hejlesen |
SVØM Korsør |
2004 |
0428AW |
25m |
1:24.16 |
|
|
|
|
|
26 |
173 |
|
Tilda Westergren |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN4404 |
25m |
1:24.34 |
|
|
|
|
|
27 |
2 |
|
Rebecka Ungureanu |
Bromöllaortens Simsällskap |
2004 |
AX7404 |
25m |
1:24.67 |
|
|
|
|
|
28 |
271 |
|
Mira Sandberg |
Simklubben Poseidon |
2004 |
BS8204 |
25m |
1:25.03 |
|
|
|
|
|
29 |
47 |
|
Johanna Hofvendahl |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AO6804 |
25m |
1:25.10 |
|
|
|
|
|
30 |
579 |
|
Gry Therkelsen |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
25m |
1:25.48 |
|
|
|
2004 |
0496AT |
|
|
|
|
31 |
175 |
|
Andrea Wollentz |
Simklubben Laxen |
2004 |
BC3404 |
25m |
1:25.59 |
|
|
|
|
|
32 |
686 |
|
Izabelle Andersson |
Falkenbergs Simklubb |
2004 |
AM9204 |
25m |
1:27.19 |
EFT |
|
33 |
358 |
|
Ebba Jakobsson |
SK Stimmet |
|
|
25m |
1:27.25 |
|
|
|
2004 |
BP2204 |
|
|
|
|
34 |
152 |
|
Elsa Jonsson |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN0404 |
50m |
1:27.39 |
|
|
|
|
|
35 |
671 |
|
Laura Kroman |
SVØM Korsør |
2004 |
0444AW |
25m |
1:27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
165 |
|
Nikita Reljanovic |
Simklubben Laxen |
2004 |
BD4404 |
50m |
1:28.20 |
|
|
|
|
|
37 |
325 |
|
Emilia Kryger |
Sjöbo Simsällskap |
2004 |
BR6804 |
25m |
1:31.39 |
|
|
|
|
|
38 |
702 |
|
Josephine Nørmark Larsen |
SVØM Korsør |
2004 |
0436AQ |
50m |
1:31.69 |
EFT |
|
39 |
87 |
|
Elsa Bergelin |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AH0204 |
25m |
1:32.32 |
|
|
|
|
|
40 |
380 |
|
Emilia Sandström |
Simklubben Sydsim |
2004 |
AY7204 |
25m |
1:36.40 |
|
|
|
|
|
41 |
372 |
|
Rakel Johannisson |
Simklubben Sydsim |
|
|
25m |
1:37.12 |
|
|
|
2004 |
AQ2604 |
|
|
|
|
42 |
229 |
|
Louise Hörup |
Simklubben Poseidon |
2004 |
BN4204 |
50m |
1:38.08 |
|
|
|
|
|
43 |
656 |
|
Alberte Stoltz |
Rønne Svømme Klub |
2004 |
0412AQ |
25m |
1:38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
100m Ryggsim Herrar 14-14 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
63 |
|
Olle Olsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AN7304 |
25m |
1:06.38 |
|
|
|
|
|
2 |
503 |
|
Oskar Bondo Siegumfeldt |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0417AA |
25m |
1:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
438 |
|
Alexander McAdam |
Falkenbergs Simklubb |
2004 |
AE7504 |
25m |
1:09.56 |
|
|
|
|
|
4 |
13 |
|
Oskar Strandqvist |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AG0304 |
25m |
1:09.82 |
|
|
|
|
|
5 |
450 |
|
Gabriel Olsson |
Trelleborg Sim |
2004 |
AA3704 |
25m |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
6 |
139 |
|
Albin Ekstrand |
Simklubben Laxen |
2004 |
AG5104 |
25m |
1:11.07 |
|
|
|
|
|
7 |
16 |
|
Måns Burmester-Lysell |
Simklubben Hajen |
2004 |
AE7704 |
25m |
1:12.28 |
|
|
|
|
|
8 |
28 |
|
Malte Laurén |
Simklubben Hajen |
|
|
25m |
1:13.33 |
|
|
|
2004 |
AE1704 |
|
|
|
|
9 |
62 |
|
Kasper Nygren |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AN5304 |
50m |
1:13.42 |
EFT |
|
10 |
54 |
|
Adam Juliusson |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AG4904 |
25m |
1:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
133 |
|
August Anderud |
Simklubben Laxen |
2004 |
AC1904 |
50m |
1:14.67 |
|
|
|
|
|
12 |
251 |
|
Elias Löfström |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AI2504 |
25m |
1:14.70 |
|
|
|
|
|
13 |
104 |
|
Hannes Wrenne |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AC4304 |
25m |
1:14.89 |
|
|
|
|
|
14 |
485 |
|
Marius Kjær Hoelgaard |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0445AD |
25m |
1:15.25 |
|
|
|
|
|
15 |
466 |
|
Anthon Huasson |
Ringsjö Simklubb |
2004 |
AO2304 |
25m |
1:15.53 |
|
|
|
|
|
16 |
527 |
|
Alex Baes Maidens |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
1:17.09 |
|
|
|
2004 |
0495AH |
|
|
|
|
17 |
12 |
|
Toni Milkov |
Eslövs Simsällskap |
2004 |
AK6304 |
25m |
1:17.71 |
|
|
|
|
|
18 |
653 |
|
Malte Rasch |
Rønne Svømme Klub |
2004 |
0403AH |
25m |
1:17.99 |
|
|
|
|
|
19 |
663 |
|
Johannes Forsbæk |
SVØM Korsør |
|
|
25m |
1:19.10 |
|
|
|
2004 |
0483AP |
|
|
|
|
20 |
161 |
|
Erik Olsson |
Simklubben Laxen |
2004 |
AI0504 |
25m |
1:19.39 |
|
|
|
|
|
21 |
195 |
|
Elias af Trampe |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AN6704 |
25m |
1:19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
540 |
|
Grigory Selivanov |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0499AO |
50m |
1:20.05 |
|
|
|
|
|
23 |
138 |
|
Oscar Bjering |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN6504 |
25m |
1:20.37 |
|
|
|
|
|
24 |
465 |
|
Vincent Hua |
Ringsjö Simklubb |
2004 |
AS2704 |
25m |
1:20.70 |
|
|
|
|
|
25 |
472 |
|
Bertram T. Aunsholm |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0499AJ |
25m |
1:20.74 |
|
|
|
|
|
26 |
657 |
|
William Studsgaard |
Rønne Svømme Klub |
2004 |
0433AK |
25m |
1:21.07 |
|
|
|
|
|
27 |
245 |
|
Jakob Lindskoug |
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
1:21.45 |
|
|
|
2004 |
AN8704 |
|
|
|
|
28 |
158 |
|
Joel Meuller |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN1704 |
25m |
1:22.84 |
|
|
|
|
|
29 |
361 |
|
Sebastian Ljungdahl |
SK Stimmet |
2004 |
AT9704 |
25m |
1:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
215 |
|
Edvin Dahlén |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AQ9904 |
25m |
1:24.54 |
|
|
|
|
|
31 |
170 |
|
Axel Wahlbeck |
Simklubben Laxen |
2004 |
AH4504 |
25m |
1:26.03 |
|
|
|
|
|
32 |
238 |
|
Victor Khan-Amidy |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AQ8904 |
25m |
1:26.45 |
|
|
|
|
|
33 |
127 |
|
Viggo Thomsen |
Landskrona Simsällskap |
2004 |
AE4904 |
25m |
1:27.15 |
|
|
|
|
|
34 |
145 |
|
Erik Hakopian |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN2704 |
25m |
1:29.47 |
|
|
|
|
|
35 |
674 |
|
Noah Vester Nielsen |
SVØM Korsør |
2004 |
0439AL |
25m |
1:35.02 |
|
|
|
|
|
36 |
550 |
|
Victor Christiansen |
Helsinge Svømmeklub |
2004 |
0435AN |
25m |
1:35.90 |
|
|
|
|
|
37 |
675 |
|
Casper Pedersen |
SVØM Korsør |
2004 |
0467AP |
50m |
1:36.69 |
|
|
|
|
|
38 |
644 |
|
John Paldan Bendtsen |
Rønne Svømme Klub |
|
|
25m |
1:47.56 |
|
|
|
2004 |
0425AR |
|
|
|
|
39 |
428 |
|
Hugo Bööck |
Falkenbergs Simklubb |
2004 |
AZ8504 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
100m Frisim Damer 11-11 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
464 |
|
Isabella Hua |
Ringsjö Simklubb |
2007 |
AE0607 |
25m |
1:11.26 |
|
|
|
|
|
2 |
276 |
|
Hedda Toth |
Simklubben Poseidon |
2007 |
AJ6807 |
25m |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
577 |
|
Frida Gram Peters |
Helsinge Svømmeklub |
2007 |
0712AC |
50m |
1:12.56 |
|
|
|
|
|
4 |
3 |
|
Vicky Luc |
Simsällskapet Delfin |
2007 |
AJ6607 |
25m |
1:13.26 |
|
|
|
|
|
5 |
356 |
|
Simona Gunnarsson |
SK Stimmet |
2007 |
AC8807 |
25m |
1:15.06 |
|
|
|
|
|
6 |
301 |
|
Freja Malmgren |
S71 |
2007 |
AA8207 |
25m |
1:15.18 |
|
|
|
|
|
7 |
320 |
|
Sofie Jönsson |
Sjöbo Simsällskap |
2007 |
AI9607 |
25m |
1:15.59 |
|
|
|
|
|
8 |
59 |
|
Elin Nilsson |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
25m |
1:16.47 |
|
|
|
2007 |
AG1607 |
|
|
|
|
9 |
51 |
|
Emma Hägglund |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AQ3607 |
25m |
1:17.89 |
|
|
|
|
|
10 |
312 |
|
Nellie Björkqvist |
Sjöbo Simsällskap |
2007 |
AX2207 |
25m |
1:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
58 |
|
Tosca Nilbo Burren |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AQ2607 |
25m |
1:18.85 |
|
|
|
|
|
12 |
447 |
|
Freja Härstedt |
Trelleborg Sim |
2007 |
AB5407 |
25m |
1:18.87 |
|
|
|
|
|
13 |
103 |
|
Emina Wigow |
Karlskrona Simsällskap |
2007 |
AB2607 |
25m |
1:19.95 |
|
|
|
|
|
14 |
77 |
|
Amanda Blomkvist |
Simsällskapet Iden |
2007 |
AD0607 |
50m |
1:20.27 |
|
|
|
|
|
15 |
435 |
|
Maja Gustafsson |
Falkenbergs Simklubb |
2007 |
AO3407 |
50m |
1:20.33 |
|
|
|
|
|
16 |
520 |
|
Caroline Hansen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
1:20.64 |
|
|
|
2007 |
0784AG |
|
|
|
|
17 |
105 |
|
Bodil Zettervall |
Karlskrona Simsällskap |
2007 |
AB4607 |
25m |
1:20.99 |
|
|
|
|
|
18 |
132 |
|
Josephine Andersson |
Simklubben Laxen |
2007 |
AN8207 |
25m |
1:22.01 |
|
|
|
|
|
19 |
533 |
|
Frederikke Dyrby Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
1:22.40 |
|
|
|
2007 |
0788AO |
|
|
|
|
20 |
68 |
|
Mika Rönndahl |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AW0607 |
25m |
1:23.04 |
|
|
|
|
|
21 |
50 |
|
Wilma Hultberg |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AQ9407 |
25m |
1:23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
558 |
|
Sally Sol Lindal Hoffmann |
Helsinge Svømmeklub |
2007 |
0776AE |
50m |
1:23.17 |
|
|
|
|
|
23 |
43 |
|
Maja Bengtsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AQ8407 |
25m |
1:23.51 |
|
|
|
|
|
24 |
561 |
|
Emily Amalie Jensen |
Helsinge Svømmeklub |
2007 |
0754AE |
50m |
1:23.60 |
|
|
|
|
|
25 |
237 |
|
Sofie Khan-Amidy |
Simklubben Poseidon |
2007 |
AP5407 |
25m |
1:23.88 |
|
|
|
|
|
26 |
645 |
|
Karla Bergmann |
Rønne Svømme Klub |
2007 |
0742AJ |
25m |
1:23.90 |
|
|
|
|
|
27 |
298 |
|
Mathilda Andersson |
S71 |
|
|
25m |
1:23.92 |
|
|
|
2007 |
AF5207 |
|
|
|
|
28 |
616 |
|
Nikoline E. Larsen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0712AE |
50m |
1:24.61 |
EFT |
|
29 |
667 |
|
Caroline Søe Jepsen |
SVØM Korsør |
2007 |
0794AK |
25m |
1:26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
542 |
|
Ella Emilia Soelberg |
VAT Copenhagen-MK31 |
2007 |
0708AF |
25m |
1:26.63 |
|
|
|
|
|
31 |
654 |
|
Jasmin Jansuk Rømer |
Rønne Svømme Klub |
2007 |
0784AJ |
25m |
1:27.06 |
|
|
|
|
|
32 |
53 |
|
Hillevi Jansons |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AY3807 |
25m |
1:27.36 |
|
|
|
|
|
33 |
306 |
|
Maja Palmqvist |
S71 |
2007 |
AD0207 |
25m |
1:29.01 |
|
|
|
|
|
34 |
61 |
|
Saga Nilsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AQ4607 |
25m |
1:29.17 |
|
|
|
|
|
35 |
547 |
|
Liya Arnholtz |
Helsinge Svømmeklub |
2007 |
0794AM |
25m |
1:29.22 |
|
|
|
|
|
36 |
630 |
|
Ingrid Due Nygaard |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0786AD |
25m |
1:29.41 |
|
|
|
|
|
37 |
544 |
|
Nadia Walløe |
VAT Copenhagen-MK31 |
2007 |
0702AD |
25m |
1:29.76 |
|
|
|
|
|
38 |
116 |
|
Svea Nilsson |
Landskrona Simsällskap |
|
|
25m |
1:29.84 |
|
|
|
2007 |
AN9407 |
|
|
|
|
39 |
75 |
|
Emelie Andersson |
Simsällskapet Iden |
2007 |
AK1607 |
25m |
1:31.70 |
|
|
|
|
|
40 |
115 |
|
Linnea Nielsen |
Landskrona Simsällskap |
2007 |
AO3807 |
25m |
1:32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
580 |
|
Yasmin Thomsen |
Helsinge Svømmeklub |
2007 |
0766AQ |
50m |
1:32.59 |
|
|
|
|
|
42 |
592 |
|
Celine van Breugel |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0768AC |
25m |
1:32.87 |
|
|
|
|
|
43 |
255 |
|
Hanna Masoumi |
Simklubben Poseidon |
2007 |
AD6807 |
25m |
1:32.97 |
|
|
|
|
|
44 |
83 |
|
Linnea Sjöholm |
Simsällskapet Iden |
2007 |
AD2607 |
25m |
1:33.16 |
|
|
|
|
|
45 |
69 |
|
Zamie Skog |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AQ1607 |
25m |
1:33.25 |
|
|
|
|
|
46 |
106 |
|
Clara Andersson |
Landskrona Simsällskap |
|
|
25m |
1:33.32 |
|
|
|
2007 |
AO7407 |
|
|
|
|
47 |
610 |
|
Alma Hartmann Jensen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0744AT |
25m |
1:35.41 |
|
|
|
|
|
48 |
659 |
|
Dicte Aakjær |
Rønne Svømme Klub |
2007 |
0782AP |
25m |
1:36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
652 |
|
Malou Rasch |
Rønne Svømme Klub |
2007 |
0734AJ |
25m |
1:36.71 |
|
|
|
|
|
50 |
333 |
|
Michaela Mårtensson- Strömqvist |
Sjöbo Simsällskap |
2007 |
AX1207 |
25m |
1:38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
126 |
|
Lily Thomsen |
Landskrona Simsällskap |
|
|
25m |
1:38.76 |
|
|
|
2007 |
AO2407 |
|
|
|
|
52 |
339 |
|
Signe Olsson |
Sjöbo Simsällskap |
2007 |
AS5807 |
25m |
1:38.91 |
|
|
|
|
|
53 |
545 |
|
Regitze Wojtaszewski |
VAT Copenhagen-MK31 |
2007 |
0734AN |
25m |
1:41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
313 |
|
Minna Carlsson |
Sjöbo Simsällskap |
2007 |
AS7807 |
25m |
1:42.00 |
|
|
|
|
|
55 |
212 |
|
Giuliana Cibinetto |
Simklubben Poseidon |
2007 |
BA7407 |
25m |
1:48.50 |
|
|
|
|
|
56 |
613 |
|
Juuliie Jørgensen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0722AL |
50m |
1:51.79 |
|
|
|
|
|
57 |
323 |
|
Manita Klöckner |
Sjöbo Simsällskap |
2007 |
BC0607 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
695 |
|
Laura Weide Nielsen |
Helsinge Svømmeklub |
2007 |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
100m Frisim Herrar 11-11 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Skyltcompaniet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
611 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0761AC |
25m |
1:15.61 |
|
|
|
|
|
2 |
154 |
|
Gustav Karlsson |
Simklubben Laxen |
2007 |
AF9507 |
25m |
1:16.45 |
|
|
|
|
|
3 |
467 |
|
Benjamin Huasson |
Ringsjö Simklubb |
|
|
25m |
1:16.98 |
|
|
|
2007 |
AA5707 |
|
|
|
|
4 |
469 |
|
Alexander Zhang |
Ringsjö Simklubb |
2007 |
AG3707 |
25m |
1:17.84 |
|
|
|
|
|
5 |
108 |
|
Edvin Dedovic |
Landskrona Simsällskap |
2007 |
AB5707 |
25m |
1:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
159 |
|
Simon Meuller |
Simklubben Laxen |
2007 |
AF5507 |
50m |
1:19.01 |
|
|
|
|
|
7 |
587 |
|
Max Bendixen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0745AI |
25m |
1:19.11 |
|
|
|
|
|
8 |
56 |
|
Lucas Langell |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AG7707 |
25m |
1:21.34 |
|
|
|
|
|
9 |
148 |
|
Aaron Hullegård |
Simklubben Laxen |
2007 |
AF4507 |
50m |
1:21.80 |
|
|
|
|
|
10 |
384 |
|
Albin Björnström |
Simklubben Triton |
2007 |
AB9107 |
25m |
1:23.44 |
|
|
|
|
|
11 |
548 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
25m |
1:23.78 |
|
|
|
2007 |
0757AF |
|
|
|
|
12 |
650 |
|
Laurits Erichsen |
Rønne Svømme Klub |
2007 |
0717AI |
25m |
1:25.58 |
|
|
|
|
|
13 |
52 |
|
Gustav Ingoldsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AG6707 |
25m |
1:25.91 |
|
|
|
|
|
14 |
70 |
|
Hugo Sprung |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
25m |
1:27.44 |
|
|
|
2007 |
AH6107 |
|
|
|
|
15 |
607 |
|
Mathias Hemmingsen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0731AG |
25m |
1:28.15 |
|
|
|
|
|
16 |
197 |
|
Benjamin Andersson Medhanie |
Simklubben Poseidon |
2007 |
AE0707 |
25m |
1:30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
72 |
|
Axel Wöhl |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AG5707 |
25m |
1:31.57 |
|
|
|
|
|
18 |
634 |
|
Hugo Silfen-Jensen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0759AH |
25m |
1:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
309 |
|
Isak Berild Andersen |
Sjöbo Simsällskap |
2007 |
AI1307 |
25m |
1:32.01 |
|
|
|
|
|
20 |
574 |
|
Nikolaj Pedersen |
Helsinge Svømmeklub |
2007 |
0791AG |
25m |
1:32.92 |
|
|
|
|
|
21 |
169 |
|
Tim Truedsson |
Simklubben Laxen |
2007 |
AM9707 |
25m |
1:35.61 |
|
|
|
|
|
22 |
591 |
|
Benjamin Bonde |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0739AF |
25m |
1:36.46 |
|
|
|
|
|
23 |
279 |
|
Albin Wikström |
Simklubben Poseidon |
2007 |
AJ5707 |
25m |
1:37.62 |
|
|
|
|
|
24 |
177 |
|
Isak Andersson |
Osby Simsällskap |
2007 |
AC5307 |
25m |
1:42.14 |
|
|
|
|
|
25 |
151 |
|
Gustav Jacobsson |
Simklubben Laxen |
2007 |
AL9307 |
25m |
1:43.35 |
|
|
|
|
|
26 |
385 |
|
Hugo Blomliden |
Simklubben Triton |
2007 |
AD6907 |
25m |
1:44.20 |
|
|
|
|
|
27 |
692 |
|
Liam Hansen |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
50m |
|
|
|
|
2007 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
50m Fjärilsim Damer 00-10 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
425 |
|
Alma Gummesson |
Föreningen Österlen Sim |
2008 |
AG1808 |
25m |
43.85 |
|
|
|
|
|
2 |
588 |
|
Wilma Berg |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0868AD |
25m |
43.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
374 |
|
Philippa Lindgren |
Simklubben Sydsim |
2008 |
AD2408 |
25m |
44.46 |
|
|
|
|
|
4 |
19 |
|
Anna Gutenwik |
Simklubben Hajen |
2008 |
AC5808 |
25m |
46.22 |
|
|
|
|
|
5 |
179 |
|
Ellen Bernhardsson |
Osby Simsällskap |
2008 |
AB7408 |
25m |
49.64 |
|
|
|
|
|
6 |
300 |
|
Amilia Hart |
S71 |
2008 |
AC6808 |
25m |
50.56 |
|
|
|
|
|
7 |
624 |
|
Ida Mathiesen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0876AK |
25m |
54.76 |
|
|
|
|
|
8 |
449 |
|
Alicia Olsson |
Trelleborg Sim |
|
|
25m |
56.72 |
|
|
|
2008 |
AC2608 |
|
|
|
|
9 |
185 |
|
Signe Malmberg |
Osby Simsällskap |
2008 |
AB6408 |
25m |
58.71 |
|
|
|
|
|
10 |
626 |
|
Emma Mollerup |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0974AE |
25m |
1:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
620 |
|
Caroline Madsen |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0934AE |
25m |
1:04.54 |
|
|
|
|
|
12 |
641 |
|
Sophia Zøllner |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0874AA |
50m |
1:06.50 |
|
|
|
|
|
13 |
602 |
|
Karen Sander Fotland |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0984AE |
25m |
1:07.72 |
|
|
|
|
|
14 |
596 |
|
Galina Duric |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0886AK |
25m |
1:09.06 |
|
|
|
|
|
15 |
190 |
|
Ella Nord |
Osby Simsällskap |
2009 |
AC9609 |
25m |
1:11.43 |
|
|
|
|
|
16 |
600 |
|
Ellen Fenger |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
25m |
1:12.53 |
|
|
|
2009 |
0992AF |
|
|
|
|
17 |
599 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
Lyngby Svømmeklub |
2010 |
1042AC |
25m |
1:25.60 |
|
|
|
|
|
18 |
219 |
|
Ebba Eriksson |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AK0808 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
639 |
|
Maria Weiste |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
|
|
|
|
2009 |
0978AA |
|
|
|
|
|
20 |
360 |
|
Gabriella Ljungdahl |
SK Stimmet |
2008 |
AB8408 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
631 |
|
Sofie Ross |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0802AE |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
614 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0866AK |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
434 |
|
Alva Gustafsson |
Falkenbergs Simklubb |
2009 |
AA5809 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
583 |
|
Maria Holstein Arnesen |
Lyngby Svømmeklub |
2010 |
1032AC |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
609 |
|
Freja Itenov |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0808AK |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
364 |
|
Signe Nilsson |
SK Stimmet |
2008 |
AB9408 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
259 |
|
Isabella Nilsson |
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
|
|
|
|
2008 |
AT6408 |
|
|
|
|
|
28 |
684 |
|
Rebecca Ericsson |
Simsällskapet Iden |
2009 |
AI0409 |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
29 |
330 |
|
Vilda Larsson |
Sjöbo Simsällskap |
2008 |
AJ0408 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
590 |
|
Sara Kjær Bollesen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0888AD |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
636 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0964AE |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
625 |
|
Kamille Drejer Mikkelsen |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0944AE |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
204 |
|
Hennie Bergquist |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AJ5808 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
427 |
|
Alma Persson |
Föreningen Österlen Sim |
2008 |
AG2808 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
448 |
|
Ella Knutsson |
Trelleborg Sim |
2009 |
AG0809 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
585 |
|
Mathilde Juul Bay |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0898AD |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
608 |
|
Laura Emilie Hoegh |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0896AK |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
635 |
|
Ella Simonsgaard |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
|
|
|
|
2008 |
0832AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
50m Fjärilsim Herrar 00-10 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
382 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
Simklubben Triton |
2008 |
AA2308 |
25m |
44.51 |
|
|
|
|
|
2 |
416 |
|
Lucas Lennartsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2008 |
AB6708 |
25m |
48.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
619 |
|
Christian L-Gregersen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0837AA |
25m |
50.58 |
|
|
|
|
|
4 |
593 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
Lyngby Svømmeklub |
2010 |
1011AB |
25m |
54.71 |
|
|
|
|
|
5 |
621 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0845AG |
25m |
56.60 |
|
|
|
|
|
6 |
632 |
|
Frederik Salling |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0987AC |
25m |
57.80 |
|
|
|
|
|
7 |
648 |
|
Elias Løkken Boss |
Rønne Svømme Klub |
2008 |
0883AE |
25m |
58.75 |
|
|
|
|
|
8 |
582 |
|
Sebastian Grønb. Andersen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
25m |
59.22 |
|
|
|
2009 |
0909AC |
|
|
|
|
9 |
603 |
|
Mathias Hald |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0977AC |
25m |
1:09.00 |
|
|
|
|
|
10 |
589 |
|
Julius Harald Blangsted |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0855AG |
25m |
1:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
76 |
|
Hampus Björkdahl |
Simsällskapet Iden |
2008 |
AH5908 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
658 |
|
Tobias Sejr Trampedach |
Rønne Svømme Klub |
2008 |
0805AE |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
628 |
|
Andreas Nordquist |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0965AA |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
629 |
|
Nicholas Nordquist |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0801AC |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
15 |
697 |
|
Conrad Feldt-Buhl |
Lyngby Svømmeklub |
2009 |
0975AD |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
16 |
454 |
|
Victor Ravn Rehnström |
Trelleborg Sim |
|
|
50m |
|
|
|
|
2009 |
AI7507 |
|
|
|
|
|
17 |
618 |
|
Konrad Falkenberg Lending |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0835AG |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
638 |
|
Bertram Wagner |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0859AB |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
586 |
|
Jonas Bendixen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
|
|
|
|
2009 |
0941AC |
|
|
|
|
|
20 |
216 |
|
Elias Ekström |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AC4708 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
690 |
|
Nicklas Østrup Fisker |
Helsinge Svømmeklub |
2008 |
0873AF |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
693 |
|
Arn Byrge Hovmand |
Helsinge Svømmeklub |
2009 |
0915AC |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
200m Fjärilsim Damer 00-99 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
308 |
|
Augusta Andersson |
Sjöbo Simsällskap |
1997 |
AM9297 |
25m |
2:21.29 |
|
|
|
|
|
2 |
239 |
|
Mary Lagoguez |
Simklubben Poseidon |
2001 |
BD9801 |
25m |
2:24.15 |
|
|
|
|
|
3 |
264 |
|
Ditte Oredsson |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
2:31.36 |
|
|
|
2003 |
AM9403 |
|
|
|
|
4 |
352 |
|
Sofia Stålnacke |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AT7801 |
25m |
2:33.17 |
|
|
|
|
|
5 |
349 |
|
Clara Steen |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BE3603 |
25m |
2:36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
183 |
|
Elina Holgersson |
Osby Simsällskap |
2005 |
AF6605 |
25m |
3:08.88 |
|
|
|
|
|
7 |
673 |
|
Silje Mathiasen |
SVØM Korsør |
2006 |
0628AG |
25m |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
8 |
234 |
|
Vanessa Johansson |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AA4606 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
99 |
|
Myra Ramström-Andersson |
Karlskrona Simsällskap |
2005 |
AC3605 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
155 |
|
Olivia Laaksonen |
Simklubben Laxen |
2006 |
AO5606 |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
200m Fjärilsim Herrar 00-99 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
200 |
|
Sebastian Bergenzaun |
Simklubben Poseidon |
1991 |
AP5391 |
25m |
2:04.10 |
|
|
|
|
|
2 |
338 |
|
Oscar Olsson |
Sjöbo Simsällskap |
1999 |
AK2199 |
25m |
2:08.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
262 |
|
Jesper Olsson |
Simklubben Poseidon |
1998 |
AJ2798 |
25m |
2:09.54 |
|
|
|
|
|
4 |
578 |
|
Mads Steen Petersen |
Helsinge Svømmeklub |
1997 |
9765AJ |
25m |
2:11.60 |
|
|
|
|
|
5 |
486 |
|
Oliver Jacobsen |
Hvidovre Svømme Klub |
1997 |
9781AQ |
25m |
2:12.62 |
|
|
|
|
|
6 |
247 |
|
Linus Ljunghusen |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AT6900 |
25m |
2:14.14 |
|
|
|
|
|
7 |
474 |
|
Mikkel Samsøe Borch |
Hvidovre Svømme Klub |
1997 |
9771AD |
25m |
2:15.35 |
|
|
|
|
|
8 |
86 |
|
Axel Auer |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
50m |
2:15.81 |
|
|
|
2003 |
AB8103 |
|
|
|
|
9 |
5 |
|
Jakob Petersen |
Simsällskapet Delfin |
2001 |
AD9901 |
25m |
2:16.73 |
|
|
|
|
|
10 |
275 |
|
Nils Tired |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AH2903 |
25m |
2:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
102 |
|
Jakob Werner |
Karlskrona Simsällskap |
2000 |
AN3100 |
25m |
2:25.47 |
|
|
|
|
|
12 |
492 |
|
Mads Lind |
Hvidovre Svømme Klub |
2002 |
0255AI |
25m |
2:25.94 |
|
|
|
|
|
13 |
228 |
|
Axel Hörestrand |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AN0702 |
25m |
2:29.88 |
|
|
|
|
|
14 |
510 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2002 |
0205AF |
50m |
2:31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
253 |
|
Melvin Malm |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AE3704 |
25m |
2:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
490 |
|
Kasper Kusk |
Hvidovre Svømme Klub |
2003 |
0327AD |
25m |
2:47.12 |
|
|
|
|
|
17 |
657 |
|
William Studsgaard |
Rønne Svømme Klub |
2004 |
0433AK |
25m |
2:52.88 |
RES |
|
18 |
149 |
|
Jonah Hullegård |
Simklubben Laxen |
2006 |
AN1306 |
50m |
|
RES |
|
|
|
|
19 |
270 |
|
Axel Rydström |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AF3305 |
50m |
|
RES |
|
|
|
|
20 |
359 |
|
Alexander Ljungdahl |
SK Stimmet |
2006 |
AI0306 |
50m |
|
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
400m Frisim Damer0-99 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Tyr Sverige |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
202 |
|
Hanna Bergman |
Simklubben Poseidon |
2001 |
AF9601 |
25m |
4:17.65 |
|
|
|
|
|
2 |
483 |
|
Silja Nielsdóttir Hansen |
Hvidovre Svømme Klub |
2001 |
0104AT |
25m |
4:19.65 |
|
|
|
|
|
3 |
457 |
|
Olivia Hansson |
Kiviks Simklubb |
|
|
25m |
4:24.60 |
|
|
|
2003 |
AP5403 |
|
|
|
|
4 |
307 |
|
Tilde Anderberg-Richard |
Sjöbo Simsällskap |
1999 |
AU5499 |
25m |
4:28.75 |
|
|
|
|
|
5 |
236 |
|
Moa Karlsson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AC1202 |
25m |
4:31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
308 |
|
Augusta Andersson |
Sjöbo Simsällskap |
1997 |
AM9297 |
25m |
4:33.88 |
|
|
|
|
|
7 |
539 |
|
Lærke Rask Sander |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0212AL |
25m |
4:36.08 |
|
|
|
|
|
8 |
100 |
|
Ida Rosenius |
Karlskrona Simsällskap |
2000 |
AI7400 |
25m |
4:38.08 |
|
|
|
|
|
9 |
256 |
|
Elin Melin |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AB4800 |
25m |
4:39.83 |
|
|
|
|
|
10 |
101 |
|
Linn Rosenius |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AA4602 |
25m |
4:42.34 |
|
|
|
|
|
11 |
523 |
|
Sofie Bruun Høvring |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
4:42.91 |
|
|
|
2004 |
0408AB |
|
|
|
|
12 |
456 |
|
Thea Brünjes |
Kiviks Simklubb |
2004 |
BF3604 |
25m |
4:43.77 |
|
|
|
|
|
13 |
507 |
|
Caroline Veggerby |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0318AN |
25m |
4:44.54 |
|
|
|
|
|
14 |
535 |
|
Josefine B. Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
50m |
4:47.01 |
|
|
|
1999 |
9928AB |
|
|
|
|
15 |
203 |
|
Boel Bergquist |
Simklubben Poseidon |
2003 |
BI2803 |
25m |
4:48.16 |
|
|
|
|
|
16 |
543 |
|
Liva Søby |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0402AD |
25m |
4:49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
517 |
|
Nønne Christensen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0486AM |
25m |
4:50.42 |
|
|
|
|
|
18 |
537 |
|
Isabella Rosenberg |
VAT Copenhagen-MK31 |
2003 |
0366AC |
25m |
4:52.77 |
|
|
|
|
|
19 |
354 |
|
Ulrika von Buxhoeveden |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AQ4601 |
25m |
4:54.49 |
|
|
|
|
|
20 |
553 |
|
Katrine S. Frederiksen |
Helsinge Svømmeklub |
2002 |
0278AC |
25m |
4:55.56 |
|
|
|
|
|
21 |
315 |
|
Emy Ek |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BK3403 |
25m |
4:58.81 |
|
|
|
|
|
22 |
646 |
|
Mille Bergmann |
Rønne Svømme Klub |
|
|
25m |
5:00.23 |
|
|
|
2004 |
0408AR |
|
|
|
|
23 |
678 |
|
Elida Thornsen |
SVØM Korsør |
2005 |
0528AA |
25m |
5:00.51 |
|
|
|
|
|
24 |
303 |
|
Wilma Nilsson |
S71 |
2004 |
AB0804 |
25m |
5:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
518 |
|
Filippa Eiler |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0588AI |
25m |
5:01.14 |
RES |
|
26 |
455 |
|
Alicia Sjögren |
Trelleborg Sim |
2005 |
AA8205 |
25m |
5:02.17 |
RES |
|
27 |
248 |
|
Sofia Lund |
Simklubben Poseidon |
2003 |
BP4803 |
25m |
5:04.86 |
RES |
|
28 |
232 |
|
Frida Jansson |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AE7206 |
25m |
5:05.45 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
400m Frisim Herrar 00-99 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Epcon KPA Konsult |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
206 |
|
Victor Bergstrand |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AI8100 |
25m |
4:14.59 |
|
|
|
|
|
2 |
262 |
|
Jesper Olsson |
Simklubben Poseidon |
1998 |
AJ2798 |
25m |
4:19.02 |
|
|
|
|
|
3 |
261 |
|
Alexander Olsson |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
4:20.85 |
|
|
|
1996 |
AK1796 |
|
|
|
|
4 |
231 |
|
Anton Jansson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AC4702 |
25m |
4:21.25 |
|
|
|
|
|
5 |
492 |
|
Mads Lind |
Hvidovre Svømme Klub |
2002 |
0255AI |
25m |
4:24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
221 |
|
Pontus Hake |
Simklubben Poseidon |
2001 |
AS8501 |
25m |
4:25.00 |
|
|
|
|
|
7 |
341 |
|
Alfred Persson |
Sjöbo Simsällskap |
2000 |
AG4900 |
25m |
4:26.81 |
|
|
|
|
|
8 |
642 |
|
Nikolaj Almeborg |
Rønne Svømme Klub |
2000 |
0097AN |
25m |
4:28.33 |
|
|
|
|
|
9 |
461 |
|
Oscar Nordström |
Kiviks Simklubb |
2003 |
AH4303 |
25m |
4:28.86 |
|
|
|
|
|
10 |
214 |
|
Alexander Dahlén |
Simklubben Poseidon |
1999 |
AI4399 |
25m |
4:29.70 |
|
|
|
|
|
11 |
504 |
|
Anders Skousen |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
25m |
4:30.65 |
|
|
|
2002 |
0215AB |
|
|
|
|
12 |
5 |
|
Jakob Petersen |
Simsällskapet Delfin |
2001 |
AD9901 |
25m |
4:32.21 |
|
|
|
|
|
13 |
247 |
|
Linus Ljunghusen |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AT6900 |
25m |
4:33.68 |
|
|
|
|
|
14 |
86 |
|
Axel Auer |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
25m |
4:34.03 |
|
|
|
2003 |
AB8103 |
|
|
|
|
15 |
269 |
|
Luke Postema |
Simklubben Poseidon |
1995 |
AS6195 |
25m |
4:35.35 |
|
|
|
|
|
16 |
200 |
|
Sebastian Bergenzaun |
Simklubben Poseidon |
1991 |
AP5391 |
25m |
4:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
441 |
|
Carl Storberg |
Falkenbergs Simklubb |
2002 |
AK5502 |
25m |
4:40.81 |
|
|
|
|
|
18 |
275 |
|
Nils Tired |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AH2903 |
25m |
4:42.40 |
|
|
|
|
|
19 |
218 |
|
Carl Elmer |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AK2103 |
25m |
4:42.83 |
|
|
|
|
|
20 |
228 |
|
Axel Hörestrand |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AN0702 |
25m |
4:43.41 |
|
|
|
|
|
21 |
506 |
|
Mohammed Ghizzaui |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0371AG |
25m |
4:47.16 |
|
|
|
|
|
22 |
651 |
|
Phillip Quist |
Rønne Svømme Klub |
|
|
25m |
4:48.20 |
|
|
|
2003 |
0395AN |
|
|
|
|
23 |
657 |
|
William Studsgaard |
Rønne Svømme Klub |
2004 |
0433AK |
25m |
4:48.72 |
|
|
|
|
|
24 |
243 |
|
Daniel Li |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AL8702 |
25m |
4:49.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
452 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
Trelleborg Sim |
2005 |
AG1505 |
25m |
4:52.11 |
RES |
|
26 |
344 |
|
Alfred Rosberg |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AJ4103 |
25m |
4:53.99 |
RES |
|
27 |
113 |
|
Anton Liebenhagen |
Landskrona Simsällskap |
2005 |
AK8505 |
25m |
4:54.44 |
RES |
|
28 |
541 |
|
Nicholas Simson |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0527AB |
25m |
4:54.70 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
50m Frisim Damer 00-10 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
427 |
|
Alma Persson |
Föreningen Österlen Sim |
2008 |
AG2808 |
25m |
36.01 |
|
|
|
|
|
2 |
588 |
|
Wilma Berg |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0868AD |
25m |
36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
425 |
|
Alma Gummesson |
Föreningen Österlen Sim |
2008 |
AG1808 |
25m |
36.95 |
|
|
|
|
|
4 |
185 |
|
Signe Malmberg |
Osby Simsällskap |
2008 |
AB6408 |
25m |
39.06 |
|
|
|
|
|
5 |
364 |
|
Signe Nilsson |
SK Stimmet |
2008 |
AB9408 |
25m |
39.59 |
|
|
|
|
|
6 |
374 |
|
Philippa Lindgren |
Simklubben Sydsim |
2008 |
AD2408 |
25m |
40.01 |
|
|
|
|
|
7 |
360 |
|
Gabriella Ljungdahl |
SK Stimmet |
2008 |
AB8408 |
50m |
40.07 |
|
|
|
|
|
8 |
637 |
|
Ellen Textor-Broch |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
25m |
40.42 |
|
|
|
2009 |
0942AA |
|
|
|
|
9 |
19 |
|
Anna Gutenwik |
Simklubben Hajen |
2008 |
AC5808 |
25m |
41.06 |
|
|
|
|
|
10 |
641 |
|
Sophia Zøllner |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0874AA |
25m |
41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
204 |
|
Hennie Bergquist |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AJ5808 |
25m |
41.84 |
|
|
|
|
|
12 |
350 |
|
Isabella Stoltz |
Sjöbo Simsällskap |
2008 |
AI1208 |
25m |
41.90 |
|
|
|
|
|
13 |
179 |
|
Ellen Bernhardsson |
Osby Simsällskap |
2008 |
AB7408 |
25m |
42.07 |
|
|
|
|
|
14 |
219 |
|
Ebba Eriksson |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AK0808 |
25m |
42.71 |
|
|
|
|
|
15 |
330 |
|
Vilda Larsson |
Sjöbo Simsällskap |
2008 |
AJ0408 |
25m |
43.17 |
|
|
|
|
|
16 |
453 |
|
Matilda Ravn Rehnström |
Trelleborg Sim |
|
|
25m |
43.36 |
|
|
|
2008 |
AR2608 |
|
|
|
|
17 |
190 |
|
Ella Nord |
Osby Simsällskap |
2009 |
AC9609 |
25m |
43.64 |
|
|
|
|
|
18 |
300 |
|
Amilia Hart |
S71 |
2008 |
AC6808 |
25m |
44.49 |
|
|
|
|
|
19 |
449 |
|
Alicia Olsson |
Trelleborg Sim |
|
|
25m |
45.09 |
|
|
|
2008 |
AC2608 |
|
|
|
|
20 |
144 |
|
Emma Hakobyan |
Simklubben Laxen |
2008 |
AM5208 |
25m |
45.17 |
|
|
|
|
|
21 |
565 |
|
Melani Jesse |
Helsinge Svømmeklub |
2008 |
0804AA |
25m |
45.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
448 |
|
Ella Knutsson |
Trelleborg Sim |
2009 |
AG0809 |
25m |
45.63 |
|
|
|
|
|
23 |
259 |
|
Isabella Nilsson |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AT6408 |
25m |
45.67 |
|
|
|
|
|
24 |
430 |
|
Chloe Dahlberg |
Falkenbergs Simklubb |
2008 |
AJ4408 |
25m |
46.15 |
|
|
|
|
|
25 |
434 |
|
Alva Gustafsson |
Falkenbergs Simklubb |
2009 |
AA5809 |
50m |
46.27 |
|
|
|
|
|
26 |
353 |
|
Lynneà Wikbourn |
Sjöbo Simsällskap |
2008 |
AQ7608 |
25m |
49.42 |
|
|
|
|
|
27 |
446 |
|
Isabel Herrström |
Trelleborg Sim |
|
|
25m |
50.28 |
|
|
|
2009 |
AG3609 |
|
|
|
|
28 |
331 |
|
Emma Malmberg |
Sjöbo Simsällskap |
2008 |
AK3608 |
25m |
50.44 |
|
|
|
|
|
29 |
318 |
|
Matilda Johansson |
Sjöbo Simsällskap |
2008 |
AV0408 |
25m |
51.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
226 |
|
Alva Holmberg |
Simklubben Poseidon |
2008 |
AF5808 |
25m |
53.17 |
|
|
|
|
|
31 |
150 |
|
Noomi Hullegård |
Simklubben Laxen |
2009 |
AE3209 |
25m |
56.49 |
|
|
|
|
|
32 |
314 |
|
Neimi Carlsson |
Sjöbo Simsällskap |
2009 |
AJ8209 |
25m |
1:00.35 |
|
|
|
|
|
33 |
703 |
|
Svea Viol Lindal Hoffmann |
Helsinge Svømmeklub |
2010 |
1002AA |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
34 |
684 |
|
Rebecca Ericsson |
Simsällskapet Iden |
2009 |
AI0409 |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
50m Frisim Herrar 00-10 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Skyltcompaniet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
552 |
|
William Foged |
Helsinge Svømmeklub |
2008 |
0805AA |
25m |
36.29 |
|
|
|
|
|
2 |
382 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
Simklubben Triton |
2008 |
AA2308 |
25m |
37.81 |
|
|
|
|
|
3 |
216 |
|
Elias Ekström |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
37.90 |
|
|
|
2008 |
AC4708 |
|
|
|
|
4 |
454 |
|
Victor Ravn Rehnström |
Trelleborg Sim |
2009 |
AI7507 |
25m |
39.22 |
|
|
|
|
|
5 |
416 |
|
Lucas Lennartsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2008 |
AB6708 |
25m |
41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
619 |
|
Christian L-Gregersen |
Lyngby Svømmeklub |
2008 |
0837AA |
25m |
44.15 |
|
|
|
|
|
7 |
171 |
|
Charlie Wannem |
Simklubben Laxen |
2008 |
AF9708 |
25m |
45.48 |
|
|
|
|
|
8 |
391 |
|
Teo Erkselius |
Simklubben Triton |
2010 |
AB5110 |
25m |
45.94 |
|
|
|
|
|
9 |
146 |
|
William Hedman |
Simklubben Laxen |
2008 |
AF0908 |
25m |
46.63 |
|
|
|
|
|
10 |
118 |
|
Henry Palm |
Landskrona Simsällskap |
2008 |
AJ2708 |
25m |
47.63 |
|
|
|
|
|
11 |
693 |
|
Arn Byrge Hovmand |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
50m |
47.69 |
|
|
|
2009 |
0915AC |
|
|
|
|
12 |
76 |
|
Hampus Björkdahl |
Simsällskapet Iden |
2008 |
AH5908 |
25m |
47.72 |
|
|
|
|
|
13 |
694 |
|
Victor Alexander Kühl |
Helsinge Svømmeklub |
2009 |
0983AA |
50m |
49.04 |
|
|
|
|
|
14 |
178 |
|
Johan Bendz Lundberg |
Osby Simsällskap |
|
|
25m |
50.95 |
|
|
|
2009 |
AC4709 |
|
|
|
|
15 |
421 |
|
Elliot Salih |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2008 |
AJ8308 |
25m |
54.26 |
|
|
|
|
|
16 |
470 |
|
Noah Zhang |
Ringsjö Simklubb |
2008 |
AJ8908 |
25m |
55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
648 |
|
Elias Løkken Boss |
Rønne Svømme Klub |
2008 |
0883AE |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
690 |
|
Nicklas Østrup Fisker |
Helsinge Svømmeklub |
2008 |
0873AF |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
19 |
658 |
|
Tobias Sejr Trampedach |
Rønne Svømme Klub |
2008 |
0805AE |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
100m Fjärilsim Damer 11-11 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
464 |
|
Isabella Hua |
Ringsjö Simklubb |
2007 |
AE0607 |
25m |
1:27.96 |
|
|
|
|
|
2 |
356 |
|
Simona Gunnarsson |
SK Stimmet |
2007 |
AC8807 |
25m |
1:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
447 |
|
Freja Härstedt |
Trelleborg Sim |
2007 |
AB5407 |
25m |
1:30.58 |
|
|
|
|
|
4 |
301 |
|
Freja Malmgren |
S71 |
2007 |
AA8207 |
50m |
1:32.85 |
|
|
|
|
|
5 |
577 |
|
Frida Gram Peters |
Helsinge Svømmeklub |
2007 |
0712AC |
50m |
1:33.13 |
|
|
|
|
|
6 |
616 |
|
Nikoline E. Larsen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0712AE |
25m |
1:39.44 |
|
|
|
|
|
7 |
320 |
|
Sofie Jönsson |
Sjöbo Simsällskap |
2007 |
AI9607 |
25m |
1:40.35 |
|
|
|
|
|
8 |
105 |
|
Bodil Zettervall |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
25m |
1:43.02 |
|
|
|
2007 |
AB4607 |
|
|
|
|
9 |
630 |
|
Ingrid Due Nygaard |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0786AD |
25m |
1:45.31 |
|
|
|
|
|
10 |
132 |
|
Josephine Andersson |
Simklubben Laxen |
2007 |
AN8207 |
25m |
1:49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
592 |
|
Celine van Breugel |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0768AC |
25m |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
12 |
645 |
|
Karla Bergmann |
Rønne Svømme Klub |
2007 |
0742AJ |
25m |
1:50.24 |
|
|
|
|
|
13 |
613 |
|
Juuliie Jørgensen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0722AL |
50m |
1:55.71 |
EFT |
|
14 |
610 |
|
Alma Hartmann Jensen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0744AT |
25m |
2:01.97 |
|
|
|
|
|
15 |
667 |
|
Caroline Søe Jepsen |
SVØM Korsør |
2007 |
0794AK |
25m |
2:11.00 |
|
|
|
|
|
16 |
659 |
|
Dicte Aakjær |
Rønne Svømme Klub |
|
|
50m |
|
EFT |
|
|
2007 |
0782AP |
|
|
|
|
17 |
59 |
|
Elin Nilsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AG1607 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
77 |
|
Amanda Blomkvist |
Simsällskapet Iden |
2007 |
AD0607 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
3 |
|
Vicky Luc |
Simsällskapet Delfin |
|
|
50m |
|
|
|
|
2007 |
AJ6607 |
|
|
|
|
|
20 |
312 |
|
Nellie Björkqvist |
Sjöbo Simsällskap |
2007 |
AX2207 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-17 08:46:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
100m Fjärilsim Herrar 11-11 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
The Lodge |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
467 |
|
Benjamin Huasson |
Ringsjö Simklubb |
2007 |
AA5707 |
25m |
1:26.68 |
|
|
|
|
|
2 |
611 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0761AC |
25m |
1:30.52 |
|
|
|
|
|
3 |
587 |
|
Max Bendixen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
1:33.27 |
EFT |
|
|
2007 |
0745AI |
|
4 |
159 |
|
Simon Meuller |
Simklubben Laxen |
2007 |
AF5507 |
50m |
1:33.93 |
|
|
|
|
|
5 |
148 |
|
Aaron Hullegård |
Simklubben Laxen |
2007 |
AF4507 |
25m |
1:47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
469 |
|
Alexander Zhang |
Ringsjö Simklubb |
2007 |
AG3707 |
25m |
2:00.26 |
|
|
|
|
|
7 |
154 |
|
Gustav Karlsson |
Simklubben Laxen |
2007 |
AF9507 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
100m Bröstsim Damer 13-13 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
1 |
|
Olivia Klint Ipsa |
Bromöllaortens Simsällskap |
2005 |
AK0205 |
25m |
1:14.12 |
|
|
|
|
|
2 |
455 |
|
Alicia Sjögren |
Trelleborg Sim |
2005 |
AA8205 |
25m |
1:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
445 |
|
Erma Duratovic |
Trelleborg Sim |
2005 |
AP2205 |
25m |
1:17.45 |
|
|
|
|
|
4 |
194 |
|
Selma Seipp |
Osby Simsällskap |
2005 |
AC6605 |
25m |
1:21.57 |
|
|
|
|
|
5 |
383 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
Simklubben Triton |
2005 |
AD1405 |
25m |
1:22.38 |
|
|
|
|
|
6 |
534 |
|
Hannah B. Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0574AD |
25m |
1:22.40 |
|
|
|
|
|
7 |
525 |
|
Cille Kirketerp |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0526AK |
25m |
1:24.87 |
|
|
|
|
|
8 |
678 |
|
Elida Thornsen |
SVØM Korsør |
|
|
25m |
1:24.96 |
|
|
|
2005 |
0528AA |
|
|
|
|
9 |
183 |
|
Elina Holgersson |
Osby Simsällskap |
2005 |
AF6605 |
25m |
1:25.14 |
|
|
|
|
|
10 |
92 |
|
Siri Lindén |
Karlskrona Simsällskap |
2005 |
AF2205 |
25m |
1:25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
401 |
|
Lina Plantin |
Simklubben Triton |
2005 |
AJ7605 |
25m |
1:27.70 |
|
|
|
|
|
12 |
99 |
|
Myra Ramström-Andersson |
Karlskrona Simsällskap |
2005 |
AC3605 |
25m |
1:28.80 |
|
|
|
|
|
13 |
268 |
|
Emma Pjanic |
Simklubben Poseidon |
2005 |
BH3605 |
25m |
1:29.00 |
|
|
|
|
|
14 |
187 |
|
Jonna Möller |
Osby Simsällskap |
2005 |
AA1605 |
25m |
1:29.94 |
|
|
|
|
|
15 |
351 |
|
Cassandra Strömqvist- Malmström |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
BG7405 |
25m |
1:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
526 |
|
Luna Luminari |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0534AO |
25m |
1:30.67 |
|
|
|
|
|
17 |
131 |
|
Beatrice Andersson |
Simklubben Laxen |
2005 |
BB3205 |
25m |
1:30.87 |
|
|
|
|
|
18 |
499 |
|
Gry Emilie Kudsk Olsen |
Hvidovre Svømme Klub |
2005 |
0552AK |
25m |
1:31.56 |
|
|
|
|
|
19 |
403 |
|
Nellie Siöland |
Simklubben Triton |
2005 |
BD0405 |
25m |
1:33.33 |
|
|
|
|
|
20 |
250 |
|
Cecila Lång Rune |
Simklubben Poseidon |
2005 |
BH4605 |
25m |
1:33.35 |
|
|
|
|
|
21 |
134 |
|
Sandra Barisic |
Simklubben Laxen |
|
|
25m |
1:33.75 |
|
|
|
2005 |
BJ3405 |
|
|
|
|
22 |
122 |
|
Ella Röiseth |
Landskrona Simsällskap |
2005 |
AE0805 |
25m |
1:35.30 |
|
|
|
|
|
23 |
370 |
|
Alice Öberg |
SK Stimmet |
2005 |
AV2805 |
25m |
1:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
617 |
|
Kaisa Falkenberg Lending |
Lyngby Svømmeklub |
2005 |
0504AM |
25m |
1:37.28 |
|
|
|
|
|
25 |
6 |
|
Linnea Ranvert |
Simsällskapet Delfin |
2005 |
AC4605 |
25m |
1:39.21 |
|
|
|
|
|
26 |
398 |
|
Jenny Nilsson |
Simklubben Triton |
2005 |
AV9805 |
25m |
1:40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
615 |
|
Kathrine E. Larsen |
Lyngby Svømmeklub |
2005 |
0584AM |
25m |
1:41.91 |
|
|
|
|
|
28 |
130 |
|
Elicia Allard |
Simklubben Laxen |
2005 |
AP0805 |
25m |
1:42.10 |
|
|
|
|
|
29 |
471 |
|
Nicoline Mørch Andersen |
Hvidovre Svømme Klub |
2005 |
0534AL |
50m |
1:44.33 |
|
|
|
|
|
30 |
304 |
|
Alva Olofsson |
S71 |
2005 |
AD6605 |
25m |
1:45.92 |
|
|
|
|
|
31 |
371 |
|
Clara Hilfing |
Simklubben Sydsim |
2005 |
AX7605 |
25m |
1:49.85 |
|
|
|
|
|
32 |
440 |
|
Thea Qvarnström |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
25m |
1:51.88 |
|
|
|
2005 |
AE1205 |
|
|
|
|
33 |
377 |
|
Jennifer Norlén |
Simklubben Sydsim |
2005 |
AX8405 |
25m |
1:51.92 |
|
|
|
|
|
34 |
415 |
|
Julia Lennartsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
BJ5205 |
25m |
1:54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
280 |
|
Ella Zetterström |
Simklubben Poseidon |
2005 |
BH2805 |
25m |
1:55.82 |
|
|
|
|
|
36 |
479 |
|
Mathilde F Handberg |
Hvidovre Svømme Klub |
2005 |
0576AX |
25m |
1:55.93 |
|
|
|
|
|
37 |
649 |
|
Sofie Christiansen |
Rønne Svømme Klub |
2005 |
0558AV |
25m |
1:59.35 |
|
|
|
|
|
38 |
468 |
|
Luna Simonsson |
Ringsjö Simklubb |
2005 |
BT1805 |
25m |
2:00.54 |
|
|
|
|
|
39 |
182 |
|
Katarina Eskilsson |
Osby Simsällskap |
2005 |
BC2805 |
25m |
2:01.79 |
|
|
|
|
|
40 |
429 |
|
Wilma Carlsson |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
25m |
2:10.91 |
|
|
|
2005 |
BL8605 |
|
|
|
|
41 |
691 |
|
Patricia Petersen |
Lyngby Svømmeklub |
2005 |
0526AA |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
42 |
538 |
|
Kajsa Salomonsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0514AD |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
100m Bröstsim Herrar 13-13 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
576 |
|
Emil Gram Peters |
Helsinge Svømmeklub |
2005 |
0529AD |
25m |
1:18.70 |
|
|
|
|
|
2 |
647 |
|
Malthe Berlin |
Rønne Svømme Klub |
2005 |
0525AK |
25m |
1:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
246 |
|
Nayan Ljungholm |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AW5705 |
25m |
1:22.07 |
|
|
|
|
|
4 |
111 |
|
Ludvig Hoff |
Landskrona Simsällskap |
2005 |
AB8705 |
25m |
1:22.64 |
|
|
|
|
|
5 |
373 |
|
Erik Komstedt |
Simklubben Sydsim |
2005 |
AE5505 |
25m |
1:23.01 |
|
|
|
|
|
6 |
411 |
|
Stefan Bondzic-Rasic |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AL2105 |
25m |
1:23.61 |
|
|
|
|
|
7 |
670 |
|
Tobias Rehder Knudsen |
SVØM Korsør |
2005 |
0549AB |
25m |
1:24.67 |
|
|
|
|
|
8 |
452 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
Trelleborg Sim |
|
|
25m |
1:24.89 |
|
|
|
2005 |
AG1505 |
|
|
|
|
9 |
668 |
|
Christian Søe Jepsen |
SVØM Korsør |
2005 |
0553AF |
25m |
1:25.28 |
|
|
|
|
|
10 |
662 |
|
Konrad Clausen |
SVØM Korsør |
2005 |
0547AF |
25m |
1:29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
270 |
|
Axel Rydström |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AF3305 |
25m |
1:32.20 |
|
|
|
|
|
12 |
267 |
|
Martin Pettersson |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AE1505 |
25m |
1:34.74 |
|
|
|
|
|
13 |
166 |
|
Hampus Rosdahl |
Simklubben Laxen |
2005 |
AM4105 |
25m |
1:37.52 |
|
|
|
|
|
14 |
396 |
|
Jens Magnusson |
Simklubben Triton |
2005 |
AJ2505 |
25m |
1:39.70 |
|
|
|
|
|
15 |
379 |
|
Hannes Palmgren |
Simklubben Sydsim |
2005 |
AE7105 |
25m |
1:40.27 |
|
|
|
|
|
16 |
324 |
|
Axel Krantz |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
25m |
1:43.42 |
|
|
|
2005 |
AO9505 |
|
|
|
|
17 |
176 |
|
Anton Ymén |
Simklubben Laxen |
2005 |
AM6105 |
25m |
1:50.52 |
|
|
|
|
|
18 |
317 |
|
Alex Jemeljanov |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
AR4305 |
25m |
1:52.35 |
|
|
|
|
|
19 |
513 |
|
August Juel Bragge |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
1:54.09 |
|
|
|
2005 |
0581AO |
|
|
|
|
20 |
672 |
|
Jonas Nørmark Larsen |
SVØM Korsør |
2005 |
0513AI |
25m |
1:56.67 |
|
|
|
|
|
21 |
551 |
|
Scott Foged |
Helsinge Svømmeklub |
2005 |
0575AI |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-17 08:49:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
100m Bröstsim Damer 15-99 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Hyrmaskiner |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
535 |
|
Josefine B. Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
1999 |
9928AB |
25m |
1:06.40 |
|
|
|
|
|
2 |
202 |
|
Hanna Bergman |
Simklubben Poseidon |
2001 |
AF9601 |
25m |
1:11.30 |
|
|
|
|
|
3 |
233 |
|
Sara Jendbro |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:11.96 |
|
|
|
2000 |
BA7800 |
|
|
|
|
4 |
201 |
|
Olivia Berglund |
Simklubben Poseidon |
1998 |
AR9898 |
25m |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
5 |
346 |
|
Olga Schubert |
Sjöbo Simsällskap |
2000 |
AK2800 |
25m |
1:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
352 |
|
Sofia Stålnacke |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AT7801 |
25m |
1:16.15 |
|
|
|
|
|
7 |
239 |
|
Mary Lagoguez |
Simklubben Poseidon |
2001 |
BD9801 |
25m |
1:16.21 |
|
|
|
|
|
8 |
387 |
|
Siri Bokander |
Simklubben Triton |
2003 |
BF8403 |
25m |
1:17.11 |
|
|
|
|
|
9 |
17 |
|
Thea Dahlqvist |
Simklubben Hajen |
2003 |
AR4603 |
25m |
1:17.26 |
|
|
|
|
|
10 |
88 |
|
Disa Gladher |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AA2202 |
25m |
1:17.92 |
|
|
|
|
|
11 |
302 |
|
Tova Nilsson |
S71 |
|
|
25m |
1:19.33 |
|
|
|
2002 |
AC0202 |
|
|
|
|
12 |
203 |
|
Boel Bergquist |
Simklubben Poseidon |
2003 |
BI2803 |
25m |
1:20.25 |
|
|
|
|
|
13 |
85 |
|
Tufva Alexandersson |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AV9202 |
25m |
1:25.59 |
|
|
|
|
|
14 |
367 |
|
Kinga Szczesniak |
SK Stimmet |
|
|
25m |
1:26.32 |
|
|
|
2001 |
AL5801 |
|
|
|
|
15 |
244 |
|
Alma Lindberg |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AQ4202 |
25m |
1:27.09 |
|
|
|
|
|
16 |
319 |
|
Emmy Johnsson |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AT6801 |
25m |
1:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
264 |
|
Ditte Oredsson |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AM9403 |
25m |
1:27.37 |
|
|
|
|
|
18 |
93 |
|
Tove Lindén |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AH8702 |
25m |
1:29.57 |
|
|
|
|
|
19 |
95 |
|
Aurora Nilsson |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AL9602 |
25m |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
20 |
681 |
|
Maja Marie Elmgreen |
Helsinge Svømmeklub |
2003 |
0376AE |
50m |
1:30.05 |
|
|
|
|
|
21 |
4 |
|
Alexandra Petersen |
Simsällskapet Delfin |
2003 |
AC1803 |
25m |
1:30.71 |
|
|
|
|
|
22 |
208 |
|
Emma Bontidean |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:31.79 |
|
|
|
2003 |
AW1803 |
|
|
|
|
23 |
679 |
|
Madeleine Thornsen |
SVØM Korsør |
2001 |
0108AQ |
25m |
1:34.56 |
|
|
|
|
|
24 |
433 |
|
Maja Feldhusen |
Falkenbergs Simklubb |
2003 |
AP0803 |
25m |
1:35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
345 |
|
Sabina Rosengren |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AV1803 |
25m |
1:35.68 |
|
|
|
|
|
26 |
432 |
|
Ebba Davidsson |
Falkenbergs Simklubb |
2003 |
AW1603 |
25m |
1:36.95 |
|
|
|
|
|
27 |
643 |
|
Rebecca Andersen |
Rønne Svømme Klub |
2003 |
0304AW |
25m |
1:38.66 |
|
|
|
|
|
28 |
189 |
|
Lina Nilsson |
Osby Simsällskap |
2002 |
AN5802 |
25m |
1:39.12 |
|
|
|
|
|
29 |
156 |
|
Cazzandra Lindblad |
Simklubben Laxen |
2003 |
AQ5803 |
25m |
1:39.30 |
|
|
|
|
|
30 |
355 |
|
Moa Fagerström |
SK Stimmet |
|
|
25m |
1:40.95 |
|
|
|
2003 |
AN4803 |
|
|
|
|
31 |
98 |
|
Astrid Nyblom |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AV6402 |
25m |
1:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
100m Bröstsim Herrar 15-99 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
206 |
|
Victor Bergstrand |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AI8100 |
25m |
1:06.72 |
|
|
|
|
|
2 |
572 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
Helsinge Svømmeklub |
2000 |
0095AI |
25m |
1:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
174 |
|
Gunnar Widerberg |
Simklubben Laxen |
2000 |
AG3700 |
25m |
1:07.47 |
|
|
|
|
|
4 |
269 |
|
Luke Postema |
Simklubben Poseidon |
1995 |
AS6195 |
25m |
1:07.61 |
|
|
|
|
|
5 |
478 |
|
Owais Hamid |
Hvidovre Svømme Klub |
2000 |
0077AP |
25m |
1:08.33 |
|
|
|
|
|
6 |
277 |
|
Alexander Waldo |
Simklubben Poseidon |
1998 |
AF7998 |
25m |
1:09.55 |
|
|
|
|
|
7 |
506 |
|
Mohammed Ghizzaui |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0371AG |
25m |
1:09.90 |
|
|
|
|
|
8 |
480 |
|
Mads Haugård Hansen |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
25m |
1:09.92 |
|
|
|
2000 |
0059AH |
|
|
|
|
9 |
247 |
|
Linus Ljunghusen |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AT6900 |
25m |
1:10.03 |
|
|
|
|
|
10 |
486 |
|
Oliver Jacobsen |
Hvidovre Svømme Klub |
1997 |
9781AQ |
25m |
1:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
642 |
|
Nikolaj Almeborg |
Rønne Svømme Klub |
2000 |
0097AN |
25m |
1:10.77 |
|
|
|
|
|
12 |
509 |
|
Mathias Hatting Petersen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2000 |
0091AC |
25m |
1:11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
508 |
|
Mads Ørsted Nielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
25m |
1:11.19 |
|
|
|
1999 |
9921AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
86 |
|
Axel Auer |
Karlskrona Simsällskap |
2003 |
AB8103 |
25m |
1:12.14 |
|
|
|
|
|
15 |
282 |
|
Gustav Östlund |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:13.02 |
|
|
|
2000 |
AH1100 |
|
|
|
|
16 |
241 |
|
Hugo Leandersson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AT9102 |
25m |
1:13.68 |
|
|
|
|
|
17 |
476 |
|
Oscar Cleemann |
Hvidovre Svømme Klub |
2003 |
0349AH |
25m |
1:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
243 |
|
Daniel Li |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AL8702 |
25m |
1:14.57 |
|
|
|
|
|
19 |
225 |
|
Joel Henriksson |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AL2503 |
25m |
1:14.59 |
|
|
|
|
|
20 |
575 |
|
Andreas Gram Peters |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0173AI |
25m |
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
275 |
|
Nils Tired |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AH2903 |
25m |
1:16.48 |
|
|
|
|
|
22 |
441 |
|
Carl Storberg |
Falkenbergs Simklubb |
2002 |
AK5502 |
25m |
1:16.66 |
|
|
|
|
|
23 |
549 |
|
Marcus Christiansen |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0145AT |
50m |
1:17.51 |
|
|
|
|
|
24 |
337 |
|
Hampus Olsson |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AH6303 |
25m |
1:18.36 |
|
|
|
|
|
25 |
500 |
|
Mathias Parkhøi |
Hvidovre Svømme Klub |
2003 |
0383AD |
25m |
1:18.77 |
|
|
|
|
|
26 |
196 |
|
Daniel Alim |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:18.98 |
|
|
|
2003 |
AM2903 |
|
|
|
|
27 |
519 |
|
Michael Elliks |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0207AP |
25m |
1:19.33 |
|
|
|
|
|
28 |
664 |
|
Gustav Hartig-Larsen |
SVØM Korsør |
2003 |
0379AN |
25m |
1:19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
676 |
|
Viktor Holst Rasmussen |
SVØM Korsør |
2003 |
0311AL |
25m |
1:20.16 |
|
|
|
|
|
30 |
96 |
|
Elias Nilsson |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AD9502 |
25m |
1:20.71 |
|
|
|
|
|
31 |
266 |
|
Emil Pettersson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AM6702 |
50m |
1:20.86 |
|
|
|
|
|
32 |
510 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2002 |
0205AF |
25m |
1:21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
153 |
|
Gustaf Jonsson |
Simklubben Laxen |
2003 |
AH3103 |
25m |
1:22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
21 |
|
Jacob Hansson |
Simklubben Hajen |
2002 |
AM8902 |
25m |
1:23.66 |
|
|
|
|
|
35 |
39 |
|
Joel Wall |
Simklubben Hajen |
2001 |
AH4501 |
25m |
1:25.10 |
|
|
|
|
|
36 |
128 |
|
Alfred Thunell |
Landskrona Simsällskap |
2002 |
AI9902 |
25m |
1:27.44 |
|
|
|
|
|
37 |
344 |
|
Alfred Rosberg |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AJ4103 |
25m |
1:27.76 |
|
|
|
|
|
38 |
160 |
|
Lucas Nilsson |
Simklubben Laxen |
2003 |
AM2703 |
25m |
1:28.01 |
|
|
|
|
|
39 |
399 |
|
Neo Palenmark |
Simklubben Triton |
|
|
25m |
1:28.48 |
|
|
|
2003 |
AQ6303 |
|
|
|
|
40 |
669 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
SVØM Korsør |
2002 |
0239AT |
25m |
1:33.56 |
|
|
|
|
|
41 |
368 |
|
Michal Szczesniak |
SK Stimmet |
2002 |
AD9902 |
50m |
1:39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
564 |
|
Thor Bols Jeppesen |
Helsinge Svømmeklub |
2002 |
0291AK |
25m |
1:50.68 |
|
|
|
|
|
43 |
578 |
|
Mads Steen Petersen |
Helsinge Svømmeklub |
1997 |
9765AJ |
25m |
2:12.08 |
|
|
|
|
|
44 |
696 |
|
Nicklas Andersen |
Helsinge Svømmeklub |
2001 |
0171AI |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
100m Fjärilsim Damer 14-14 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
463 |
|
Julia Olsson |
Kiviks Simklubb |
2004 |
AL0804 |
25m |
1:11.21 |
|
|
|
|
|
2 |
497 |
|
Anna Marie Nielsen |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0482AF |
25m |
1:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
531 |
|
Emilia C. R. Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0424AO |
50m |
1:14.95 |
|
|
|
|
|
4 |
400 |
|
Isabel Persson |
Simklubben Triton |
2004 |
AB3804 |
25m |
1:15.75 |
|
|
|
|
|
5 |
683 |
|
Emma Kjer Rasmussen |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0498AI |
50m |
1:16.82 |
|
|
|
|
|
6 |
597 |
|
Frederikke Elster |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0404AY |
50m |
1:17.82 |
|
|
|
|
|
7 |
110 |
|
Fanny Hess |
Landskrona Simsällskap |
2004 |
AD4404 |
25m |
1:18.16 |
|
|
|
|
|
8 |
152 |
|
Elsa Jonsson |
Simklubben Laxen |
|
|
25m |
1:18.26 |
|
|
|
2004 |
AN0404 |
|
|
|
|
9 |
436 |
|
Elsa Kanth |
Falkenbergs Simklubb |
2004 |
AN9204 |
25m |
1:21.47 |
|
|
|
|
|
10 |
175 |
|
Andrea Wollentz |
Simklubben Laxen |
2004 |
BC3404 |
25m |
1:22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
571 |
|
Amalie Lund |
Helsinge Svømmeklub |
2004 |
0438AX |
50m |
1:22.37 |
|
|
|
|
|
12 |
263 |
|
Olivia Olsson |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AL1804 |
25m |
1:22.83 |
|
|
|
|
|
13 |
89 |
|
Thea Greco |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AA4604 |
25m |
1:24.83 |
|
|
|
|
|
14 |
165 |
|
Nikita Reljanovic |
Simklubben Laxen |
2004 |
BD4404 |
50m |
1:26.54 |
|
|
|
|
|
15 |
665 |
|
Isabella Hejlesen |
SVØM Korsør |
2004 |
0428AW |
25m |
1:31.99 |
|
|
|
|
|
16 |
612 |
|
Marie Juul-Olsen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
25m |
1:32.28 |
|
|
|
2004 |
0426AW |
|
|
|
|
17 |
671 |
|
Laura Kroman |
SVØM Korsør |
2004 |
0444AW |
25m |
1:39.55 |
|
|
|
|
|
18 |
273 |
|
Emelie Stridh |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AW3404 |
25m |
1:42.63 |
|
|
|
|
|
19 |
358 |
|
Ebba Jakobsson |
SK Stimmet |
|
|
50m |
|
|
|
|
2004 |
BP2204 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
100m Fjärilsim Herrar 14-14 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
438 |
|
Alexander McAdam |
Falkenbergs Simklubb |
2004 |
AE7504 |
25m |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
2 |
253 |
|
Melvin Malm |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AE3704 |
25m |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
3 |
245 |
|
Jakob Lindskoug |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:09.32 |
|
|
|
2004 |
AN8704 |
|
|
|
|
4 |
133 |
|
August Anderud |
Simklubben Laxen |
2004 |
AC1904 |
50m |
1:09.61 |
|
|
|
|
|
5 |
104 |
|
Hannes Wrenne |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AC4304 |
25m |
1:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
465 |
|
Vincent Hua |
Ringsjö Simklubb |
2004 |
AS2704 |
25m |
1:12.17 |
|
|
|
|
|
7 |
139 |
|
Albin Ekstrand |
Simklubben Laxen |
2004 |
AG5104 |
50m |
1:12.74 |
|
|
|
|
|
8 |
657 |
|
William Studsgaard |
Rønne Svømme Klub |
2004 |
0433AK |
25m |
1:12.91 |
|
|
|
|
|
9 |
466 |
|
Anthon Huasson |
Ringsjö Simklubb |
2004 |
AO2304 |
25m |
1:13.81 |
|
|
|
|
|
10 |
84 |
|
Johan Abramsson |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AA3504 |
25m |
1:16.06 |
|
|
|
|
|
11 |
195 |
|
Elias af Trampe |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:16.80 |
|
|
|
2004 |
AN6704 |
|
|
|
|
12 |
138 |
|
Oscar Bjering |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN6504 |
25m |
1:21.31 |
|
|
|
|
|
13 |
663 |
|
Johannes Forsbæk |
SVØM Korsør |
2004 |
0483AP |
25m |
1:22.61 |
|
|
|
|
|
14 |
472 |
|
Bertram T. Aunsholm |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
50m |
1:26.33 |
|
|
|
2004 |
0499AJ |
|
|
|
|
15 |
161 |
|
Erik Olsson |
Simklubben Laxen |
2004 |
AI0504 |
25m |
1:27.68 |
|
|
|
|
|
16 |
555 |
|
Lukas Frederiksen |
Helsinge Svømmeklub |
2004 |
0473AL |
25m |
1:28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
675 |
|
Casper Pedersen |
SVØM Korsør |
2004 |
0467AP |
50m |
1:43.09 |
|
|
|
|
|
18 |
674 |
|
Noah Vester Nielsen |
SVØM Korsør |
2004 |
0439AL |
25m |
1:46.60 |
|
|
|
|
|
19 |
145 |
|
Erik Hakopian |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN2704 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
361 |
|
Sebastian Ljungdahl |
SK Stimmet |
2004 |
AT9704 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:19:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
100m Frisim Damer 12-12 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
232 |
|
Frida Jansson |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AE7206 |
25m |
1:02.96 |
|
|
|
|
|
2 |
234 |
|
Vanessa Johansson |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AA4606 |
25m |
1:03.58 |
|
|
|
|
|
3 |
97 |
|
Lovisa Nilsson |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
25m |
1:07.08 |
|
|
|
2006 |
AA0606 |
|
|
|
|
4 |
522 |
|
Sarah Højlund |
VAT Copenhagen-MK31 |
2006 |
0684AH |
25m |
1:09.19 |
|
|
|
|
|
5 |
120 |
|
My Pettersson |
Landskrona Simsällskap |
2006 |
AF2206 |
25m |
1:09.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
700 |
|
Alice Bitzén |
Simklubben Hajen |
2006 |
AE3606 |
50m |
1:09.93 |
EFT |
|
7 |
155 |
|
Olivia Laaksonen |
Simklubben Laxen |
2006 |
AO5606 |
50m |
1:10.11 |
|
|
|
|
|
8 |
390 |
|
Julia Erkselius |
Simklubben Triton |
2006 |
AK7806 |
25m |
1:10.11 |
|
|
|
|
|
9 |
45 |
|
Kerstin Cederlund |
Helsingborgs Simsällskap |
2006 |
AQ6806 |
25m |
1:10.27 |
|
|
|
|
|
10 |
157 |
|
Maja Ljungdahl |
Simklubben Laxen |
2006 |
AO9606 |
25m |
1:12.06 |
|
|
|
|
|
11 |
487 |
|
Maica Jensen |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
50m |
1:12.16 |
|
|
|
2006 |
0612AE |
|
|
|
|
12 |
147 |
|
Stina Holmqvist |
Simklubben Laxen |
2006 |
AO6606 |
25m |
1:12.17 |
|
|
|
|
|
13 |
163 |
|
Isa Persson |
Simklubben Laxen |
2006 |
AO4806 |
25m |
1:12.68 |
|
|
|
|
|
14 |
213 |
|
Linnea Costa Caesar |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
1:13.28 |
|
|
|
2006 |
AW7606 |
|
|
|
|
15 |
431 |
|
Elise Dahlberg |
Falkenbergs Simklubb |
2006 |
AY2806 |
25m |
1:13.87 |
|
|
|
|
|
16 |
65 |
|
Sally Persson |
Helsingborgs Simsällskap |
2006 |
AQ0806 |
25m |
1:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
514 |
|
Viola Brandt-Brofeldt |
VAT Copenhagen-MK31 |
2006 |
0664AN |
25m |
1:14.25 |
|
|
|
|
|
18 |
536 |
|
Johanna Rasmussen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2006 |
0632AG |
25m |
1:14.53 |
|
|
|
|
|
19 |
55 |
|
Emma Jönsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2006 |
AQ6406 |
25m |
1:14.72 |
|
|
|
|
|
20 |
546 |
|
Maja Zastrojevic |
VAT Copenhagen-MK31 |
2006 |
0646AE |
25m |
1:15.34 |
|
|
|
|
|
21 |
501 |
|
Rikke Parkhøi |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
0626AC |
50m |
1:15.70 |
|
|
|
|
|
22 |
125 |
|
Yasmine Strandh |
Landskrona Simsällskap |
|
|
25m |
1:15.92 |
|
|
|
2006 |
AB7406 |
|
|
|
|
23 |
48 |
|
Saga Holst |
Helsingborgs Simsällskap |
2006 |
BA6606 |
25m |
1:16.74 |
|
|
|
|
|
24 |
327 |
|
Lykke Lagerholm-Nord |
Sjöbo Simsällskap |
2006 |
AH6406 |
50m |
1:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
35 |
|
Anna Contis Pavel |
Simklubben Hajen |
2006 |
AJ2606 |
25m |
1:20.27 |
|
|
|
|
|
26 |
362 |
|
Clara Lövenkjaer |
SK Stimmet |
2006 |
AW6806 |
25m |
1:20.89 |
|
|
|
|
|
27 |
235 |
|
Mia Kajic |
Simklubben Poseidon |
2006 |
BJ2406 |
25m |
1:21.15 |
|
|
|
|
|
28 |
114 |
|
Linnea Mårtensson |
Landskrona Simsällskap |
2006 |
BC2206 |
25m |
1:22.20 |
|
|
|
|
|
29 |
677 |
|
Astamaja Rought |
SVØM Korsør |
2006 |
0682AJ |
50m |
1:22.33 |
EFT |
|
30 |
475 |
|
Olga Cermak |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
25m |
1:22.60 |
|
|
|
2006 |
0682AE |
|
|
|
|
31 |
462 |
|
Elina Olsson |
Kiviks Simklubb |
2006 |
AT7806 |
25m |
1:22.65 |
|
|
|
|
|
32 |
357 |
|
Wilda Hall |
SK Stimmet |
2006 |
BM7406 |
50m |
1:23.72 |
|
|
|
|
|
33 |
38 |
|
Saga Tretinjak |
Simklubben Hajen |
|
|
25m |
1:24.09 |
|
|
|
2006 |
AE9406 |
|
|
|
|
34 |
24 |
|
Klara Kylefors |
Simklubben Hajen |
2006 |
BC5606 |
25m |
1:24.67 |
|
|
|
|
|
35 |
119 |
|
Julia Palm |
Landskrona Simsällskap |
2006 |
BL1206 |
25m |
1:24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
426 |
|
Emma Hansson |
Föreningen Österlen Sim |
2006 |
AI7806 |
25m |
1:26.60 |
|
|
|
|
|
37 |
322 |
|
Linn Klinge |
Sjöbo Simsällskap |
2006 |
BF2606 |
25m |
1:26.76 |
|
|
|
|
|
38 |
601 |
|
Freya Fenger |
Lyngby Svømmeklub |
2006 |
0624AN |
50m |
1:28.16 |
EFT |
|
39 |
488 |
|
Katarina A. Jørgensen |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
0654AO |
50m |
1:29.03 |
|
|
|
|
|
40 |
143 |
|
Anna Hakobyan |
Simklubben Laxen |
2006 |
AP4606 |
25m |
1:30.75 |
|
|
|
|
|
41 |
666 |
|
Johanne Jensen-Mattebjerg |
SVØM Korsør |
|
|
25m |
1:31.46 |
|
|
|
2006 |
0638AP |
|
|
|
|
42 |
181 |
|
Kajsa Eskilsson |
Osby Simsällskap |
2006 |
BC4806 |
25m |
1:31.70 |
|
|
|
|
|
43 |
493 |
|
Sofie Lind |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
0668AG |
25m |
1:32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
137 |
|
Nicol Bertic |
Simklubben Laxen |
2006 |
BM4406 |
25m |
1:33.51 |
|
|
|
|
|
45 |
135 |
|
Saga Bengtsson |
Simklubben Laxen |
2006 |
BL2606 |
25m |
1:36.20 |
|
|
|
|
|
46 |
10 |
|
Nicole Lindman |
Eslövs Simsällskap |
2006 |
BK9206 |
25m |
1:39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
142 |
|
Gertrud Gustafsson |
Simklubben Laxen |
2006 |
BL6606 |
50m |
1:44.77 |
|
|
|
|
|
48 |
422 |
|
Sofia Sjögren |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2006 |
AY9406 |
25m |
1:47.21 |
|
|
|
|
|
49 |
405 |
|
Isabella Vestergaard |
Simklubben Triton |
2006 |
BP9806 |
25m |
1:55.81 |
|
|
|
|
|
50 |
274 |
|
Asena Taghizadeh Kenari |
Simklubben Poseidon |
2006 |
BO0406 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
316 |
|
Ängla Greij |
Sjöbo Simsällskap |
2006 |
BR3206 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:20:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
100m Frisim Herrar 12-12 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
172 |
|
Emil Wannem |
Simklubben Laxen |
2006 |
AG8906 |
25m |
1:05.77 |
|
|
|
|
|
2 |
604 |
|
Jakob Nikolai Haldan |
Lyngby Svømmeklub |
2006 |
0609AC |
25m |
1:07.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
661 |
|
Rasmus Bønsøe |
SVØM Korsør |
2006 |
0669AG |
25m |
1:08.43 |
|
|
|
|
|
4 |
532 |
|
Toke Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2006 |
0685AF |
50m |
1:09.07 |
|
|
|
|
|
5 |
149 |
|
Jonah Hullegård |
Simklubben Laxen |
2006 |
AN1306 |
25m |
1:09.25 |
|
|
|
|
|
6 |
359 |
|
Alexander Ljungdahl |
SK Stimmet |
2006 |
AI0306 |
25m |
1:09.47 |
|
|
|
|
|
7 |
567 |
|
Victor Møller Klitgaard |
Helsinge Svømmeklub |
2006 |
0691AE |
50m |
1:09.84 |
|
|
|
|
|
8 |
473 |
|
Viktor Bernstein |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
25m |
1:10.31 |
|
|
|
2006 |
|
|
|
|
|
|
9 |
49 |
|
Viggo Holst |
Helsingborgs Simsällskap |
2006 |
AI0106 |
25m |
1:10.75 |
|
|
|
|
|
10 |
252 |
|
Filip Lönnerfors |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AK4906 |
25m |
1:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
210 |
|
Axel Carlius |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AC4906 |
25m |
1:13.40 |
|
|
|
|
|
12 |
220 |
|
David Hagander |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AL7706 |
25m |
1:14.51 |
|
|
|
|
|
13 |
594 |
|
Mads Emil Christiansen |
Lyngby Svømmeklub |
2006 |
0611AH |
50m |
1:15.82 |
|
|
|
|
|
14 |
554 |
|
Lasse S. Frederiksen |
Helsinge Svømmeklub |
2006 |
0617AI |
50m |
1:15.94 |
|
|
|
|
|
15 |
164 |
|
Georgie Reljanovic |
Simklubben Laxen |
2006 |
AN6506 |
50m |
1:16.44 |
|
|
|
|
|
16 |
184 |
|
Vincent Johnson |
Osby Simsällskap |
|
|
25m |
1:16.72 |
|
|
|
2006 |
AD3506 |
|
|
|
|
17 |
569 |
|
Nicklas Kolt Købsted |
Helsinge Svømmeklub |
2006 |
0601AG |
50m |
1:17.23 |
|
|
|
|
|
18 |
460 |
|
Anton Nordström |
Kiviks Simklubb |
2006 |
AA8906 |
25m |
1:17.43 |
|
|
|
|
|
19 |
57 |
|
Melvin Losvall |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
25m |
1:17.45 |
|
|
|
2006 |
AM2906 |
|
|
|
|
20 |
397 |
|
Rasmus Mårtensson |
Simklubben Triton |
2006 |
AF1306 |
25m |
1:18.29 |
|
|
|
|
|
21 |
515 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2006 |
0631AH |
25m |
1:18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
484 |
|
Marco Gundel Harmens |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
0669AC |
50m |
1:18.93 |
|
|
|
|
|
23 |
224 |
|
Jacob Hansson |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AF3506 |
25m |
1:18.97 |
|
|
|
|
|
24 |
74 |
|
Elias Albrektsson |
Simsällskapet Iden |
2006 |
AF4706 |
25m |
1:19.97 |
|
|
|
|
|
25 |
186 |
|
Erik Moberg |
Osby Simsällskap |
2006 |
AD3106 |
25m |
1:20.17 |
|
|
|
|
|
26 |
481 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
0673AE |
50m |
1:22.64 |
|
|
|
|
|
27 |
498 |
|
Asbjørn Nybroe |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
50m |
1:23.43 |
|
|
|
2006 |
0683AC |
|
|
|
|
28 |
191 |
|
Oscar Nord |
Osby Simsällskap |
2006 |
AE5506 |
25m |
1:24.44 |
|
|
|
|
|
29 |
79 |
|
Theo Karlsson |
Simsällskapet Iden |
2006 |
AF3706 |
25m |
1:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
378 |
|
Jonathan Olofsson |
Simklubben Sydsim |
2006 |
AE5906 |
25m |
1:25.76 |
|
|
|
|
|
31 |
530 |
|
Sebastian Nymark-Jensen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2006 |
|
25m |
1:25.91 |
|
|
|
|
|
|
32 |
240 |
|
Pierrick Lagoguez |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AF6506 |
25m |
1:26.77 |
|
|
|
|
|
33 |
227 |
|
Marius Holmberg |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AJ5906 |
25m |
1:27.68 |
|
|
|
|
|
34 |
605 |
|
Marcus Hammergart |
Lyngby Svømmeklub |
2006 |
0649AG |
25m |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
35 |
606 |
|
Alexander Hartvigsen |
Lyngby Svømmeklub |
2006 |
0661AL |
25m |
1:28.65 |
|
|
|
|
|
36 |
437 |
|
Markus Kanth |
Falkenbergs Simklubb |
2006 |
AN3306 |
50m |
1:29.04 |
|
|
|
|
|
37 |
363 |
|
Samuel Nilsson |
SK Stimmet |
2006 |
AE3906 |
25m |
1:30.50 |
|
|
|
|
|
38 |
529 |
|
Kalle Hannibal Nielsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
1:38.54 |
|
|
|
2006 |
0665AF |
|
|
|
|
39 |
556 |
|
Tobias Frederiksen |
Helsinge Svømmeklub |
2006 |
0657AC |
50m |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-17 08:49:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
200m Ryggsim Damer 00-99 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
539 |
|
Lærke Rask Sander |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0212AL |
25m |
2:24.73 |
|
|
|
|
|
2 |
523 |
|
Sofie Bruun Høvring |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0408AB |
25m |
2:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
256 |
|
Elin Melin |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AB4800 |
25m |
2:30.11 |
|
|
|
|
|
4 |
410 |
|
Tyra Öhlin |
Simklubben Triton |
2004 |
AX5204 |
25m |
2:32.09 |
|
|
|
|
|
5 |
507 |
|
Caroline Veggerby |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0318AN |
25m |
2:33.62 |
|
|
|
|
|
6 |
236 |
|
Moa Karlsson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AC1202 |
25m |
2:33.63 |
|
|
|
|
|
7 |
387 |
|
Siri Bokander |
Simklubben Triton |
2003 |
BF8403 |
25m |
2:33.79 |
|
|
|
|
|
8 |
531 |
|
Emilia C. R. Olsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
2:34.48 |
|
|
|
2004 |
0424AO |
|
|
|
|
9 |
463 |
|
Julia Olsson |
Kiviks Simklubb |
2004 |
AL0804 |
25m |
2:35.40 |
|
|
|
|
|
10 |
264 |
|
Ditte Oredsson |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AM9403 |
25m |
2:36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
543 |
|
Liva Søby |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0402AD |
25m |
2:36.62 |
|
|
|
|
|
12 |
537 |
|
Isabella Rosenberg |
VAT Copenhagen-MK31 |
2003 |
0366AC |
25m |
2:36.71 |
|
|
|
|
|
13 |
491 |
|
Nanna Udby Laugesen |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0458AL |
25m |
2:36.84 |
|
|
|
|
|
14 |
349 |
|
Clara Steen |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BE3603 |
25m |
2:40.31 |
|
|
|
|
|
15 |
315 |
|
Emy Ek |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BK3403 |
25m |
2:42.39 |
|
|
|
|
|
16 |
194 |
|
Selma Seipp |
Osby Simsällskap |
|
|
25m |
2:43.47 |
|
|
|
2005 |
AC6605 |
|
|
|
|
17 |
646 |
|
Mille Bergmann |
Rønne Svømme Klub |
2004 |
0408AR |
25m |
2:43.52 |
|
|
|
|
|
18 |
260 |
|
Ida Nordberg |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AB4406 |
25m |
2:43.87 |
|
|
|
|
|
19 |
679 |
|
Madeleine Thornsen |
SVØM Korsør |
|
|
25m |
2:45.73 |
|
|
|
2001 |
0108AQ |
|
|
|
|
20 |
342 |
|
Tilde Persson |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
AC5403 |
25m |
2:45.92 |
|
|
|
|
|
21 |
222 |
|
Sofia Hake |
Simklubben Poseidon |
2003 |
BD4403 |
25m |
2:47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
524 |
|
Nora Kejser |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0476AO |
25m |
2:48.07 |
|
|
|
|
|
23 |
37 |
|
Isabell Tretinjak |
Simklubben Hajen |
2003 |
AH1203 |
25m |
2:48.33 |
|
|
|
|
|
24 |
390 |
|
Julia Erkselius |
Simklubben Triton |
2006 |
AK7806 |
25m |
2:49.70 |
|
|
|
|
|
25 |
125 |
|
Yasmine Strandh |
Landskrona Simsällskap |
2006 |
AB7406 |
25m |
2:51.43 |
|
|
|
|
|
26 |
183 |
|
Elina Holgersson |
Osby Simsällskap |
2005 |
AF6605 |
25m |
2:54.36 |
|
|
|
|
|
27 |
92 |
|
Siri Lindén |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
25m |
2:56.15 |
|
|
|
2005 |
AF2205 |
|
|
|
|
28 |
432 |
|
Ebba Davidsson |
Falkenbergs Simklubb |
2003 |
AW1603 |
25m |
2:57.32 |
|
|
|
|
|
29 |
522 |
|
Sarah Højlund |
VAT Copenhagen-MK31 |
2006 |
0684AH |
25m |
2:57.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
487 |
|
Maica Jensen |
Hvidovre Svømme Klub |
2006 |
0612AE |
50m |
2:58.71 |
|
|
|
|
|
31 |
433 |
|
Maja Feldhusen |
Falkenbergs Simklubb |
2003 |
AP0803 |
25m |
2:59.27 |
|
|
|
|
|
32 |
99 |
|
Myra Ramström-Andersson |
Karlskrona Simsällskap |
2005 |
AC3605 |
25m |
2:59.33 |
|
|
|
|
|
33 |
156 |
|
Cazzandra Lindblad |
Simklubben Laxen |
2003 |
AQ5803 |
25m |
2:59.95 |
|
|
|
|
|
34 |
327 |
|
Lykke Lagerholm-Nord |
Sjöbo Simsällskap |
2006 |
AH6406 |
25m |
3:00.92 |
|
|
|
|
|
35 |
665 |
|
Isabella Hejlesen |
SVØM Korsør |
2004 |
0428AW |
25m |
3:03.39 |
EFT |
|
36 |
367 |
|
Kinga Szczesniak |
SK Stimmet |
2001 |
AL5801 |
25m |
3:03.51 |
|
|
|
|
|
37 |
301 |
|
Freja Malmgren |
S71 |
2007 |
AA8207 |
25m |
3:04.14 |
|
|
|
|
|
38 |
198 |
|
Johanna Andersson Medhanie |
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
3:04.75 |
|
|
|
2005 |
AG0405 |
|
|
|
|
39 |
273 |
|
Emelie Stridh |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AW3404 |
25m |
3:06.32 |
|
|
|
|
|
40 |
440 |
|
Thea Qvarnström |
Falkenbergs Simklubb |
2005 |
AE1205 |
25m |
3:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
187 |
|
Jonna Möller |
Osby Simsällskap |
2005 |
AA1605 |
25m |
3:08.75 |
|
|
|
|
|
42 |
95 |
|
Aurora Nilsson |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AL9602 |
25m |
3:08.94 |
|
|
|
|
|
43 |
173 |
|
Tilda Westergren |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN4404 |
50m |
3:09.23 |
|
|
|
|
|
44 |
325 |
|
Emilia Kryger |
Sjöbo Simsällskap |
2004 |
BR6804 |
25m |
3:09.62 |
|
|
|
|
|
45 |
686 |
|
Izabelle Andersson |
Falkenbergs Simklubb |
2004 |
AM9204 |
25m |
3:10.03 |
EFT |
|
46 |
538 |
|
Kajsa Salomonsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
3:10.29 |
|
|
|
2005 |
0514AD |
|
|
|
|
47 |
59 |
|
Elin Nilsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2007 |
AG1607 |
25m |
3:12.11 |
|
|
|
|
|
48 |
305 |
|
Emmy Olofsson |
S71 |
2003 |
AY4403 |
25m |
3:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
147 |
|
Stina Holmqvist |
Simklubben Laxen |
2006 |
AO6606 |
25m |
3:15.15 |
|
|
|
|
|
50 |
533 |
|
Frederikke Dyrby Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2007 |
0788AO |
25m |
3:15.83 |
|
|
|
|
|
51 |
518 |
|
Filippa Eiler |
VAT Copenhagen-MK31 |
2005 |
0588AI |
25m |
3:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
244 |
|
Alma Lindberg |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AQ4202 |
25m |
3:20.20 |
|
|
|
|
|
53 |
340 |
|
Mimmi Palm |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
BA2805 |
25m |
3:22.77 |
|
|
|
|
|
54 |
542 |
|
Ella Emilia Soelberg |
VAT Copenhagen-MK31 |
2007 |
0708AF |
50m |
3:30.23 |
|
|
|
|
|
55 |
280 |
|
Ella Zetterström |
Simklubben Poseidon |
2005 |
BH2805 |
25m |
3:33.47 |
|
|
|
|
|
56 |
105 |
|
Bodil Zettervall |
Karlskrona Simsällskap |
2007 |
AB4607 |
50m |
3:38.36 |
|
|
|
|
|
57 |
546 |
|
Maja Zastrojevic |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
25m |
3:39.31 |
|
|
|
2006 |
0646AE |
|
|
|
|
58 |
545 |
|
Regitze Wojtaszewski |
VAT Copenhagen-MK31 |
2007 |
0734AN |
50m |
3:40.67 |
|
|
|
|
|
59 |
514 |
|
Viola Brandt-Brofeldt |
VAT Copenhagen-MK31 |
2006 |
0664AN |
25m |
3:42.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
499 |
|
Gry Emilie Kudsk Olsen |
Hvidovre Svømme Klub |
2005 |
0552AK |
25m |
3:52.63 |
|
|
|
|
|
61 |
520 |
|
Caroline Hansen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2007 |
0784AG |
25m |
3:54.85 |
|
|
|
|
|
62 |
544 |
|
Nadia Walløe |
VAT Copenhagen-MK31 |
2007 |
0702AD |
25m |
4:00.71 |
|
|
|
|
|
63 |
77 |
|
Amanda Blomkvist |
Simsällskapet Iden |
2007 |
AD0607 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
371 |
|
Clara Hilfing |
Simklubben Sydsim |
2005 |
AX7605 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
93 |
|
Tove Lindén |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
50m |
|
RES |
|
|
2002 |
AH8702 |
|
|
|
|
66 |
426 |
|
Emma Hansson |
Föreningen Österlen Sim |
2006 |
AI7806 |
50m |
|
RES |
|
|
|
|
67 |
370 |
|
Alice Öberg |
SK Stimmet |
2005 |
AV2805 |
50m |
|
RES |
|
|
|
|
68 |
322 |
|
Linn Klinge |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
50m |
|
RES |
|
|
2006 |
BF2606 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:20:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Orebadet |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
200m Ryggsim Herrar 00-99 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
14 |
|
Gabriel Agardh |
Simklubben Hajen |
2003 |
AG8103 |
25m |
2:17.27 |
|
|
|
|
|
2 |
341 |
|
Alfred Persson |
Sjöbo Simsällskap |
2000 |
AG4900 |
25m |
2:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
461 |
|
Oscar Nordström |
Kiviks Simklubb |
2003 |
AH4303 |
25m |
2:23.36 |
|
|
|
|
|
4 |
516 |
|
August Hertz Bugge |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0089AU |
25m |
2:24.81 |
|
|
|
|
|
5 |
266 |
|
Emil Pettersson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AM6702 |
50m |
2:25.50 |
|
|
|
|
|
6 |
508 |
|
Mads Ørsted Nielsen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1999 |
9921AF |
50m |
2:27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
261 |
|
Alexander Olsson |
Simklubben Poseidon |
1996 |
AK1796 |
25m |
2:28.91 |
|
|
|
|
|
8 |
511 |
|
Simon Bergendorff |
VAT Copenhagen-MK31 |
2002 |
0285AR |
25m |
2:30.72 |
|
|
|
|
|
9 |
438 |
|
Alexander McAdam |
Falkenbergs Simklubb |
2004 |
AE7504 |
25m |
2:32.01 |
|
|
|
|
|
10 |
196 |
|
Daniel Alim |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
2:33.95 |
|
|
|
2003 |
AM2903 |
|
|
|
|
11 |
502 |
|
Xander Pontoppidan |
Hvidovre Svømme Klub |
2003 |
0353AD |
25m |
2:36.32 |
|
|
|
|
|
12 |
218 |
|
Carl Elmer |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AK2103 |
25m |
2:37.65 |
|
|
|
|
|
13 |
231 |
|
Anton Jansson |
Simklubben Poseidon |
|
|
25m |
2:38.53 |
|
|
|
2002 |
AC4702 |
|
|
|
|
14 |
16 |
|
Måns Burmester-Lysell |
Simklubben Hajen |
2004 |
AE7704 |
25m |
2:39.21 |
|
|
|
|
|
15 |
139 |
|
Albin Ekstrand |
Simklubben Laxen |
2004 |
AG5104 |
25m |
2:40.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
111 |
|
Ludvig Hoff |
Landskrona Simsällskap |
2005 |
AB8705 |
25m |
2:41.32 |
|
|
|
|
|
17 |
251 |
|
Elias Löfström |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AI2504 |
25m |
2:41.79 |
|
|
|
|
|
18 |
91 |
|
Sebastian Karlsson |
Karlskrona Simsällskap |
1993 |
AW2993 |
25m |
2:41.94 |
|
|
|
|
|
19 |
595 |
|
Andreas Hammer Dohn |
Lyngby Svømmeklub |
2006 |
0659AC |
50m |
2:44.29 |
|
|
|
|
|
20 |
670 |
|
Tobias Rehder Knudsen |
SVØM Korsør |
2005 |
0549AB |
25m |
2:46.08 |
|
|
|
|
|
21 |
128 |
|
Alfred Thunell |
Landskrona Simsällskap |
|
|
25m |
2:47.03 |
|
|
|
2002 |
AI9902 |
|
|
|
|
22 |
209 |
|
Lucas Bontidean |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AC0305 |
50m |
2:49.00 |
|
|
|
|
|
23 |
133 |
|
August Anderud |
Simklubben Laxen |
2004 |
AC1904 |
25m |
2:50.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
49 |
|
Viggo Holst |
Helsingborgs Simsällskap |
2006 |
AI0106 |
25m |
2:50.89 |
|
|
|
|
|
25 |
160 |
|
Lucas Nilsson |
Simklubben Laxen |
2003 |
AM2703 |
25m |
2:52.29 |
|
|
|
|
|
26 |
486 |
|
Oliver Jacobsen |
Hvidovre Svømme Klub |
1997 |
9781AQ |
50m |
2:53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
540 |
|
Grigory Selivanov |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0499AO |
25m |
2:53.71 |
|
|
|
|
|
28 |
221 |
|
Pontus Hake |
Simklubben Poseidon |
2001 |
AS8501 |
25m |
2:54.14 |
|
|
|
|
|
29 |
359 |
|
Alexander Ljungdahl |
SK Stimmet |
2006 |
AI0306 |
25m |
2:55.90 |
|
|
|
|
|
30 |
205 |
|
Joel Bergstrand |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AR6303 |
25m |
2:57.25 |
|
|
|
|
|
31 |
158 |
|
Joel Meuller |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN1704 |
25m |
2:58.42 |
|
|
|
|
|
32 |
136 |
|
Petter Bergdahl |
Simklubben Laxen |
|
|
25m |
3:01.25 |
|
|
|
2005 |
AM3105 |
|
|
|
|
33 |
472 |
|
Bertram T. Aunsholm |
Hvidovre Svømme Klub |
2004 |
0499AJ |
25m |
3:01.39 |
|
|
|
|
|
34 |
399 |
|
Neo Palenmark |
Simklubben Triton |
2003 |
AQ6303 |
25m |
3:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
607 |
|
Mathias Hemmingsen |
Lyngby Svømmeklub |
2007 |
0731AG |
25m |
3:03.24 |
|
|
|
|
|
36 |
527 |
|
Alex Baes Maidens |
VAT Copenhagen-MK31 |
2004 |
0495AH |
50m |
3:04.81 |
|
|
|
|
|
37 |
215 |
|
Edvin Dahlén |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AQ9904 |
50m |
3:05.38 |
|
|
|
|
|
38 |
281 |
|
Olle Zetterström |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AW1103 |
25m |
3:07.57 |
|
|
|
|
|
39 |
663 |
|
Johannes Forsbæk |
SVØM Korsør |
2004 |
0483AP |
50m |
3:09.64 |
EFT |
|
40 |
164 |
|
Georgie Reljanovic |
Simklubben Laxen |
|
|
50m |
3:14.59 |
|
|
|
2006 |
AN6506 |
|
|
|
|
41 |
669 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
SVØM Korsør |
2002 |
0239AT |
25m |
3:15.00 |
EFT |
|
42 |
674 |
|
Noah Vester Nielsen |
SVØM Korsør |
2004 |
0439AL |
25m |
3:21.22 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
170 |
|
Axel Wahlbeck |
Simklubben Laxen |
2004 |
AH4504 |
50m |
3:31.58 |
|
|
|
|
|
44 |
361 |
|
Sebastian Ljungdahl |
SK Stimmet |
2004 |
AT9704 |
50m |
3:34.50 |
|
|
|
|
|
45 |
317 |
|
Alex Jemeljanov |
Sjöbo Simsällskap |
2005 |
AR4305 |
25m |
3:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
176 |
|
Anton Ymén |
Simklubben Laxen |
2005 |
AM6105 |
25m |
3:43.21 |
|
|
|
|
|
47 |
252 |
|
Filip Lönnerfors |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AK4906 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
199 |
|
Marcus Bengtsson |
Simklubben Poseidon |
2005 |
AK0505 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
227 |
|
Marius Holmberg |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AJ5906 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
210 |
|
Axel Carlius |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AC4906 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
496 |
|
Magnus Hartmann Mortensen |
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
50m |
|
|
|
|
2005 |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
57 |
|
Melvin Losvall |
Helsingborgs Simsällskap |
2006 |
AM2906 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
78 |
|
Ludwig Jongen |
Simsällskapet Iden |
2005 |
AU1905 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
220 |
|
David Hagander |
Simklubben Poseidon |
2006 |
AL7706 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
169 |
|
Tim Truedsson |
Simklubben Laxen |
2007 |
AM9707 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
148 |
|
Aaron Hullegård |
Simklubben Laxen |
2007 |
AF4507 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-14 20:20:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|