Program för Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
50m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
2 |
|
Magdalena Kuras |
1988 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
8 |
|
Anna Grahovac |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
38 |
|
Kristina Orban |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
73 |
|
Isabelle Sering |
2002 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
81 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
39 |
|
Julia Osterman |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
7 |
|
Davilda Lareva |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
23 |
|
Mollie Morfelt |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
19 |
|
Olivia Torres |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
16 |
|
Linnea Liljenfors |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
75 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
70 |
|
Lava Piuva |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
18 |
|
Ester Eilertsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
27 |
|
Lina Ostreus |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
10 |
|
Tove Lennartsson |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
29 |
|
Nicole Ahlbeck |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
37 |
|
Agnes Gustafson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
82 |
|
Jacquline Rengbrandt |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
79 |
|
Sanna Westerberg |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
56 |
|
Emily Li |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
20 |
|
Kristina Kulcsar |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
51 |
|
Emma Ingner |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
62 |
|
Malva Collvin |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
54 |
|
Charlotte Krüger |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
80 |
|
Freja Härstedt |
2007 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
52 |
|
Hanna Johansson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
43 |
|
Hilma Sörum |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
50 |
|
Ebba Holm |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
63 |
|
Vilma Gajmark |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
66 |
|
Maja Kruse |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
50m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
26 |
|
Elias Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
31 |
|
Anders Ludvigsson |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
71 |
|
Victor Lloyd |
1996 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
34 |
|
Hugo Lennartsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
12 |
|
Axel Andrén |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
48 |
|
Bill Beckman |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
9 |
|
Sten Ludvigsson |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
77 |
|
Ludvig Romare |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
13 |
|
Adam Ringdahl |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
28 |
|
Jonathan Fröjd |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
74 |
|
Max Ringström |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
33 |
|
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
35 |
|
Jakob Strömland |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
41 |
|
Svante Vilhelmsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
72 |
|
Jesper Hansson |
1998 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
60 |
|
Melvin Lentonsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
44 |
|
Berkay Isik |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
59 |
|
Axel Bech |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
40 |
|
Vincent Tran |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
68 |
|
Ivar Mengelbier |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
58 |
|
Ashkan Alyasvand |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
100m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
38 |
|
Kristina Orban |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
8 |
|
Anna Grahovac |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
59.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
15 |
|
Johanna Ingner |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
73 |
|
Isabelle Sering |
2002 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
39 |
|
Julia Osterman |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
81 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
18 |
|
Ester Eilertsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
42 |
|
Amanda Persson |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
70 |
|
Lava Piuva |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
75 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:05.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
27 |
|
Lina Ostreus |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:05.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
78 |
|
Tova Kjellberg |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
82 |
|
Jacquline Rengbrandt |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
37 |
|
Agnes Gustafson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
22 |
|
Anna Stenberg |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
56 |
|
Emily Li |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
29 |
|
Nicole Ahlbeck |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
36 |
|
Beatrice Ask |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
79 |
|
Sanna Westerberg |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
53 |
|
Nora Olsson |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
69 |
|
Sarah Fransson |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
51 |
|
Emma Ingner |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
43 |
|
Hilma Sörum |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
80 |
|
Freja Härstedt |
2007 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
52 |
|
Hanna Johansson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
66 |
|
Maja Kruse |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
63 |
|
Vilma Gajmark |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
50 |
|
Ebba Holm |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
83 |
|
Celie Rosén |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
100m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
26 |
|
Elias Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
51.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
5 |
|
Anton Andersson |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
54.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
34 |
|
Hugo Lennartsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
48 |
|
Bill Beckman |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
32 |
|
Seth Nillund |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
57.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
14 |
|
Karl Hydén Liljegren |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
57.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
77 |
|
Ludvig Romare |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
58.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
28 |
|
Jonathan Fröjd |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
33 |
|
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
76 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
74 |
|
Max Ringström |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
35 |
|
Jakob Strömland |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
60 |
|
Melvin Lentonsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
72 |
|
Jesper Hansson |
1998 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:04.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
47 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
40 |
|
Vincent Tran |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
44 |
|
Berkay Isik |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
59 |
|
Axel Bech |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
65 |
|
Stefan Ivan |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
67 |
|
Zack Östman |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:13.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
55 |
|
Jannes Krüger |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
200m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
38 |
|
Kristina Orban |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
39 |
|
Julia Osterman |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
15 |
|
Johanna Ingner |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
18 |
|
Ester Eilertsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
27 |
|
Lina Ostreus |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
36 |
|
Beatrice Ask |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
43 |
|
Hilma Sörum |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
80 |
|
Freja Härstedt |
2007 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
2:30.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
26 |
|
Elias Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
3 |
|
Marcus Kindberg |
1993 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:58.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
14 |
|
Karl Hydén Liljegren |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
32 |
|
Seth Nillund |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
34 |
|
Hugo Lennartsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
35 |
|
Jakob Strömland |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
28 |
|
Jonathan Fröjd |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
76 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
2:12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
74 |
|
Max Ringström |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
2:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
58 |
|
Ashkan Alyasvand |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:49.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
400m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
38 |
|
Kristina Orban |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
4:27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
39 |
|
Julia Osterman |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
4:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
36 |
|
Beatrice Ask |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
5:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
79 |
|
Sanna Westerberg |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
5:32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
62 |
|
Malva Collvin |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
5:47.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
57 |
|
Alicia Ekelund |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
5:53.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
66 |
|
Maja Kruse |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
6:32.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
400m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
28 |
|
Jonathan Fröjd |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
4:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
32 |
|
Seth Nillund |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
4:41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
35 |
|
Jakob Strömland |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
4:52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
800m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
29 |
|
Nicole Ahlbeck |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
10:00.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
22 |
|
Anna Stenberg |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
10:11.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
79 |
|
Sanna Westerberg |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
10:42.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
80 |
|
Freja Härstedt |
2007 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
11:19.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
800m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
3 |
|
Marcus Kindberg |
1993 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
8:15.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
47 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
9:24.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
64 |
|
Filip Brodelius |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
10:33.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
67 |
|
Zack Östman |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
12:01.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
50m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
17 |
|
Johanna Andersson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
42 |
|
Amanda Persson |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
20 |
|
Kristina Kulcsar |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
37 |
|
Agnes Gustafson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
78 |
|
Tova Kjellberg |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
39.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
54 |
|
Charlotte Krüger |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
82 |
|
Jacquline Rengbrandt |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
83 |
|
Celie Rosén |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
62 |
|
Malva Collvin |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
50m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
12 |
|
Axel Andrén |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
25 |
|
Gustav Englund |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
6 |
|
Erik Nicklasson |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
4 |
|
Ludwig Wemlén |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
74 |
|
Max Ringström |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
41 |
|
Svante Vilhelmsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
21 |
|
Oskar Lövberg |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
11 |
|
Douglas Romare |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
77 |
|
Ludvig Romare |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
60 |
|
Melvin Lentonsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
36.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
55 |
|
Jannes Krüger |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
37.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
40 |
|
Vincent Tran |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
44 |
|
Berkay Isik |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
44.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
64 |
|
Filip Brodelius |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
44.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
100m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
17 |
|
Johanna Andersson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
30 |
|
Tea Winblad |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
37 |
|
Agnes Gustafson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
53 |
|
Nora Olsson |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
20 |
|
Kristina Kulcsar |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
78 |
|
Tova Kjellberg |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
82 |
|
Jacquline Rengbrandt |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
50 |
|
Ebba Holm |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
100m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
25 |
|
Gustav Englund |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
12 |
|
Axel Andrén |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
5 |
|
Anton Andersson |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
4 |
|
Ludwig Wemlén |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
48 |
|
Bill Beckman |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
74 |
|
Max Ringström |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
21 |
|
Oskar Lövberg |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
41 |
|
Svante Vilhelmsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
11 |
|
Douglas Romare |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
55 |
|
Jannes Krüger |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
40 |
|
Vincent Tran |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
65 |
|
Stefan Ivan |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
64 |
|
Filip Brodelius |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
200m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
37 |
|
Agnes Gustafson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:52.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
53 |
|
Nora Olsson |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
3:04.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
82 |
|
Jacquline Rengbrandt |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
3:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
200m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
25 |
|
Gustav Englund |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
12 |
|
Axel Andrén |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:37.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
24 |
|
Bo Beckman |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
21 |
|
Oskar Lövberg |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
74 |
|
Max Ringström |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
2:43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
76 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
3:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
47 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
3:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
50m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
2 |
|
Magdalena Kuras |
1988 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1 |
|
Lovisa Klarén |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
23 |
|
Mollie Morfelt |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
7 |
|
Davilda Lareva |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
73 |
|
Isabelle Sering |
2002 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
16 |
|
Linnea Liljenfors |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
75 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
42 |
|
Amanda Persson |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
8 |
|
Anna Grahovac |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
81 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
15 |
|
Johanna Ingner |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
10 |
|
Tove Lennartsson |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
57 |
|
Alicia Ekelund |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
45 |
|
Emma Mattson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
79 |
|
Sanna Westerberg |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
62 |
|
Malva Collvin |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
78 |
|
Tova Kjellberg |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
52 |
|
Hanna Johansson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
82 |
|
Jacquline Rengbrandt |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
66 |
|
Maja Kruse |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
43.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
54 |
|
Charlotte Krüger |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
70 |
|
Lava Piuva |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
45.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
50m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
71 |
|
Victor Lloyd |
1996 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
9 |
|
Sten Ludvigsson |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
32 |
|
Seth Nillund |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
76 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
4 |
|
Ludwig Wemlén |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
32.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
77 |
|
Ludvig Romare |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
24 |
|
Bo Beckman |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
13 |
|
Adam Ringdahl |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
72 |
|
Jesper Hansson |
1998 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
68 |
|
Ivar Mengelbier |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
55 |
|
Jannes Krüger |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
40 |
|
Vincent Tran |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
48.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
100m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
30 |
|
Tea Winblad |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
7 |
|
Davilda Lareva |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:07.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
73 |
|
Isabelle Sering |
2002 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
42 |
|
Amanda Persson |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
16 |
|
Linnea Liljenfors |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
81 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
75 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
57 |
|
Alicia Ekelund |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:14.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
45 |
|
Emma Mattson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
79 |
|
Sanna Westerberg |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
80 |
|
Freja Härstedt |
2007 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
52 |
|
Hanna Johansson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
82 |
|
Jacquline Rengbrandt |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
100m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
71 |
|
Victor Lloyd |
1996 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
9 |
|
Sten Ludvigsson |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
24 |
|
Bo Beckman |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:04.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
32 |
|
Seth Nillund |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:07.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
76 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:09.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
72 |
|
Jesper Hansson |
1998 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
58 |
|
Ashkan Alyasvand |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
49 |
|
Viktor Lövberg |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
200m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
30 |
|
Tea Winblad |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
57 |
|
Alicia Ekelund |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:46.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
43 |
|
Hilma Sörum |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
82 |
|
Jacquline Rengbrandt |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
2:58.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
200m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
71 |
|
Victor Lloyd |
1996 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
2:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
14 |
|
Karl Hydén Liljegren |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
32 |
|
Seth Nillund |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:38.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
50m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
2 |
|
Magdalena Kuras |
1988 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
73 |
|
Isabelle Sering |
2002 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1 |
|
Lovisa Klarén |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
81 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
16 |
|
Linnea Liljenfors |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
7 |
|
Davilda Lareva |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
75 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
17 |
|
Johanna Andersson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
8 |
|
Anna Grahovac |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
23 |
|
Mollie Morfelt |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
27 |
|
Lina Ostreus |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
36 |
|
Beatrice Ask |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
78 |
|
Tova Kjellberg |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
79 |
|
Sanna Westerberg |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
29 |
|
Nicole Ahlbeck |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
19 |
|
Olivia Torres |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
82 |
|
Jacquline Rengbrandt |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
18 |
|
Ester Eilertsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
70 |
|
Lava Piuva |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
22 |
|
Anna Stenberg |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
80 |
|
Freja Härstedt |
2007 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
46 |
|
Teodora Petric |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
69 |
|
Sarah Fransson |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
51 |
|
Emma Ingner |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
63 |
|
Vilma Gajmark |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
50m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
26 |
|
Elias Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
31 |
|
Anders Ludvigsson |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
6 |
|
Erik Nicklasson |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
71 |
|
Victor Lloyd |
1996 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
48 |
|
Bill Beckman |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
34 |
|
Hugo Lennartsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
5 |
|
Anton Andersson |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
4 |
|
Ludwig Wemlén |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
33 |
|
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
11 |
|
Douglas Romare |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
77 |
|
Ludvig Romare |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
74 |
|
Max Ringström |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
60 |
|
Melvin Lentonsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
72 |
|
Jesper Hansson |
1998 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
41 |
|
Svante Vilhelmsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
55 |
|
Jannes Krüger |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
76 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
59 |
|
Axel Bech |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
65 |
|
Stefan Ivan |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
68 |
|
Ivar Mengelbier |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
67 |
|
Zack Östman |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
40.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
49 |
|
Viktor Lövberg |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
58 |
|
Ashkan Alyasvand |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
100m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
73 |
|
Isabelle Sering |
2002 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:03.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
17 |
|
Johanna Andersson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
81 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
75 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
36 |
|
Beatrice Ask |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
29 |
|
Nicole Ahlbeck |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
46 |
|
Teodora Petric |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
79 |
|
Sanna Westerberg |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
80 |
|
Freja Härstedt |
2007 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
69 |
|
Sarah Fransson |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
100m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
6 |
|
Erik Nicklasson |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
71 |
|
Victor Lloyd |
1996 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
34 |
|
Hugo Lennartsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
13 |
|
Adam Ringdahl |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
11 |
|
Douglas Romare |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
33 |
|
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
74 |
|
Max Ringström |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
77 |
|
Ludvig Romare |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:06.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
47 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
59 |
|
Axel Bech |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:13.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
60 |
|
Melvin Lentonsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
200m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
17 |
|
Johanna Andersson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
46 |
|
Teodora Petric |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:57.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
80 |
|
Freja Härstedt |
2007 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
3:19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
200m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
3 |
|
Marcus Kindberg |
1993 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
11 |
|
Douglas Romare |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
14 |
|
Karl Hydén Liljegren |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
33 |
|
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
47 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
30 |
|
Tea Winblad |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
42 |
|
Amanda Persson |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:40.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
53 |
|
Nora Olsson |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:41.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
200m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
5 |
|
Anton Andersson |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
6 |
|
Erik Nicklasson |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
24 |
|
Bo Beckman |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
77 |
|
Ludvig Romare |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
2:27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
47 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
21 |
|
Oskar Lövberg |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
76 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
2:34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
55 |
|
Jannes Krüger |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:45.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
65 |
|
Stefan Ivan |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
3:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
49 |
|
Viktor Lövberg |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
3:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
400m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
30 |
|
Tea Winblad |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
5:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
400m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
47 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
5:31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-24 15:01:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|