Startliste for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 12
|
Stævne navn |
Vest Årgang Gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
08 december 2012 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
08:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 december 2012 |
|
|
|
|
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer |
Finaler (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
237 |
2 |
Oliver Pedersen |
1998 |
9851AR |
BOV |
|
25m |
1:26.20 |
74 |
3 |
Emil Poulsen |
1997 |
9729AP |
NORD |
|
25m |
1:22.09 |
180 |
4 |
Jakob Vingborg |
1998 |
9899AJ |
VIBORG |
|
25m |
1:23.38 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
239 |
1 |
Nicolai Grene |
1998 |
9885AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:20.76 |
103 |
2 |
Kartikey Nandgave |
1998 |
9869AM |
OSK |
|
25m |
1:20.15 |
151 |
3 |
Emil Hougesen |
1997 |
9795AI |
SMUT |
|
25m |
1:18.28 |
217 |
4 |
Toke Cramer |
1998 |
9875AI |
AGF |
|
25m |
1:18.50 |
73 |
5 |
Ludvig Lind |
1998 |
9801AC |
NORD |
|
25m |
1:20.74 |
116 |
6 |
Anders Laursen |
1998 |
9803AM |
SILKEBORG |
|
25m |
1:21.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
159 |
1 |
Emil Rimer |
1998 |
9879ao |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:17.14 |
175 |
2 |
Anders Husted |
1997 |
9727AQ |
VIBORG |
|
25m |
1:16.80 |
174 |
3 |
Emil Houlborg |
1998 |
9859AP |
VIBORG |
|
25m |
1:16.06 |
65 |
4 |
Mads D. Kristensen |
1998 |
9831AB |
LYSENG |
|
25m |
1:16.50 |
54 |
5 |
Alexander Ohrt |
1997 |
9735AF |
KOLDING |
|
25m |
1:16.83 |
47 |
6 |
Morten Frederiksen |
1998 |
9895AF |
HORSENS |
|
25m |
1:17.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Lauritz Bech |
1998 |
9839AD |
RINGE |
|
25m |
1:14.51 |
202 |
2 |
Sebastian Reese |
1998 |
9881AK |
AALBORG |
|
25m |
1:13.72 |
214 |
3 |
Tobias B. Bjerg |
1998 |
9807AC |
AGF |
|
25m |
1:10.11 |
96 |
4 |
Malthe Bøg |
1998 |
9815AC |
OSK |
|
25m |
1:13.51 |
240 |
5 |
Kristian Hermiz |
1998 |
9803AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:14.37 |
152 |
6 |
Daniel Haahr Pallesen |
1998 |
9845AN |
SMUT |
|
25m |
1:14.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
205 |
1 |
Jannik Skov |
1997 |
9705AJ |
AALBORG |
|
25m |
1:14.82 |
101 |
2 |
Magnus Høvsgaard |
1997 |
9783AF |
OSK |
|
25m |
1:13.40 |
56 |
3 |
Christian Gravgaard |
1997 |
9701AH |
KOLDING |
|
25m |
1:08.82 |
177 |
4 |
Martin S. Jespersen |
1997 |
9717AQ |
VIBORG |
|
25m |
1:11.67 |
225 |
5 |
Magnus Bladt Wichmann |
1997 |
9763AN |
AGF |
|
25m |
1:14.67 |
130 |
6 |
Marcus Brandborg |
1997 |
9713AL |
PINGVINEN |
|
25m |
1:14.86 |
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 |
Udskriftsdato |
08 december 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:54 |
|