Startliste for Vest Langbane Mesterskaber
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 3, 50m Frisvømning Damer Junior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.61 2011-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 25.67 2012-07-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 283 | Levisen Julie | 1997 | AALBORG | 9766AV | 50 m | 26.01 | |
2 | 119 | Stapelfeld Cathrine | 1997 | DELTA | 9784AF | 50 m | 27.38 | |
3 | 247 | Bjørnbak Maria | 1997 | AALBORG | 9766AC | 50 m | 27.60 | |
4 | 68 | Moesgaard Lea | 1998 | HERNING | 9846AC | 50 m | 28.13 | |
5 | 129 | Larsen Freja Hamann | 1999 | KOLDING | 9914AC | 50 m | 28.13 | |
6 | 313 | Gohr Kathrine | 1997 | TRITON V | 9722AR | 50 m | 28.36 | |
7 | 146 | Broe Andrea | 1997 | OSLF | 9704AI | 50 m | 28.42 | |
8 | 182 | Mogensen Klaudia W. | 2000 | SILKEBORG | 0008AC | 50 m | 28.49 | |
9 | 16 | Oredsson Astrid Fly | 1998 | AGF | 9818AM | 50 m | 28.71 | |
10 | 113 | Nørgaard Emma | 1997 | HORSENS | 9794AF | 50 m | 28.82 | |
11 | 254 | Bærentsen Amalie | 2000 | AALBORG | 0078AE | 50 m | 29.10 | |
12 | 210 | Nielsen Lenette | 1997 | SMUT | 9726AE | 50 m | 29.22 | |
13 | 230 | Pedersen Anne-Mette | 1998 | THISTED | 9864AX | 50 m | 29.24 | |
14 | 19 | Jensen Laura Glerup | 1998 | DURUP | 50 m | 29.43 | ||
15 | 209 | Bjerregaard Line Niss | 1998 | SMUT | 9866AG | 50 m | 29.48 | |
16 | 161 | Sørensen Sofie Møller | 1998 | NEPTUN | 9882AL | 50 m | 29.50 | |
17 | 292 | Schøn Lisa | 1999 | AALBORG | 9956AR | 50 m | 29.58 | |
18 | 239 | Nehmdahl Lærke Harksen | 1999 | VIBORG | 9994AQ | 50 m | 29.82 | |
19 | 301 | Westergaard Laura K. | 1997 | AALBORG | 9716AM | 50 m | 29.82 | |
20 | 134 | Jensen Ida Yu Ling | 1998 | IHF | 9814AS | 50 m | 29.87 | |
21 | 298 | Thomsen Line | 2000 | AALBORG | 0022AP | 50 m | 29.90 | |
22 | 51 | Morsing Laura | 1999 | HSK | 9942AB | 50 m | 30.01 | |
23 | 333 | Madsen Stine | 1999 | RINGE | 9972AC | 50 m | 30.08 | |
24 | 61 | Kjøngerskov Trine | 2000 | HERNING | 0038AC | 50 m | 30.09 | |
25 | 314 | Halbirk Mikala Mai | 1998 | TRITON V | 9858AX | 50 m | 30.21 | |
26 | 331 | Hertzog Anna | 1999 | RINGE | 9966AJ | 50 m | 30.21 | |
27 | 132 | Svarer Caroline | 1997 | KOLDING | 9714AS | 50 m | 30.24 | |
28 | 308 | Stecher Sara | 1997 | RASK | 9772BA | 50 m | 30.25 | |
29 | 143 | Petersen Thea Lund | 1998 | NYBORG | 9874AZ | 50 m | 30.28 | |
30 | 240 | Prøhl Christie | 1998 | VIBORG | 9872AW | 50 m | 30.37 | |
31 | 327 | Ahrentsen Nicoline | 2000 | RINGE | 0016AA | 50 m | 30.41 | |
32 | 118 | Møller Una | 1998 | IHF | 9808AG | 50 m | 30.45 | |
33 | 139 | Jensen Therese Hovgaard | 2000 | NYBORG | 0058AL | 50 m | 30.47 | |
34 | 330 | Grønnegaard Helene | 1998 | RINGE | 9816AG | 50 m | 30.49 | |
35 | 31 | Lange Anna C. | 1998 | ESBJERG | 9814AU | 50 m | 30.53 | |
36 | 163 | Winther Celina G | 1999 | NEPTUN | 9938AU | 50 m | 30.59 | |
37 | 214 | Kellmann Pernille Luise | 1998 | SØNDERBORG | 9832AA | 50 m | 30.67 | |
38 | 171 | Bunten Sofie W. | 1999 | SILKEBORG | 9974AK | 50 m | 30.68 | |
39 | 191 | Hansen Katrine Lund | 1999 | SKOVBAKKEN | 9918AV | 50 m | 30.78 | |
40 | 295 | Strandqvist Camilla | 2000 | AALBORG | 0058AM | 50 m | 31.09 | |
41 | 324 | Bundgaard Josephine Frede | 1997 | LYSENG | 9776AW | 50 m | 31.78 | |
42 | 193 | Jensen Anna Brandenborg | 1999 | SKOVBAKKEN | 9924AU | 50 m | 33.07 | |
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:34 |