Program for Øst Årgangsmesterskaber Gr. 2
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Fredag kl. 17.00
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
24 maj 2013 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
16:11 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 maj 2013 |
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer |
Finaler (15) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
315 |
2 |
Joost van der Sprong |
2000 |
0073AG |
KØGE |
|
25m |
5:44.10 |
157 |
3 |
Mads Møller Bjørnskov |
2001 |
0173AH |
LYNGBY |
|
25m |
5:38.81 |
24 |
4 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
25m |
5:39.38 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
220 |
2 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
5:36.95 |
175 |
3 |
Mads Bjørn Andersen |
2001 |
0143AL |
GENTOFTE |
|
25m |
5:24.71 |
116 |
4 |
Carl-Christian Tversted |
2000 |
0073ai |
SØLLERØD |
|
25m |
5:28.40 |
185 |
5 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
0115AG |
GENTOFTE |
|
25m |
5:38.50 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
9 |
1 |
Emil Compen |
2000 |
0037AC |
HASLEV |
|
25m |
5:23.26 |
245 |
2 |
Lucas Alexander Meng |
2000 |
0003AC |
KVIK |
|
25m |
5:20.04 |
165 |
3 |
Jeppe Mathiassen |
2000 |
0093AE |
LYNGBY |
|
25m |
5:17.72 |
27 |
4 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
TRITON B |
|
25m |
5:19.75 |
212 |
5 |
William Schwab |
2000 |
0049AE |
HELSINGØR |
|
25m |
5:21.96 |
277 |
6 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
0347AC |
VI39 |
|
25m |
5:24.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
166 |
1 |
Anders Blix Mogensen |
2000 |
0045AG |
LYNGBY |
|
25m |
5:15.19 |
114 |
2 |
Johan Vitus Tversted |
2000 |
0063AI |
SØLLERØD |
|
25m |
5:15.08 |
57 |
3 |
Frederik Presskorn |
2000 |
0061AB |
GLADSAXE |
|
25m |
5:13.79 |
2 |
4 |
Daniel C. Bjørrith |
1999 |
9945AI |
ROSKILDE |
|
25m |
5:14.40 |
111 |
5 |
Asger Kragh |
1999 |
9911AM |
SØLLERØD |
|
25m |
5:15.11 |
52 |
6 |
Lasse Maigaard |
2000 |
0023AB |
GLADSAXE |
|
25m |
5:16.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
307 |
1 |
Jacob Holm |
2000 |
0011AE |
KØGE |
|
25m |
5:12.71 |
141 |
2 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
0015AA |
BIRKERØD |
|
25m |
5:12.67 |
64 |
3 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
0101AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
5:12.18 |
89 |
4 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
0059AH |
HVIDOVRE |
|
25m |
5:12.58 |
34 |
5 |
Hans Mølbak Petersen |
2001 |
0137AG |
GREVE |
|
25m |
5:12.68 |
72 |
6 |
Mikkel T. Madsen |
2000 |
0095AG |
HØRSHOLM |
|
25m |
5:13.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
279 |
1 |
Anders Sørensen |
1999 |
9905AC |
VI39 |
|
25m |
5:11.78 |
241 |
2 |
Mike Johansen |
2001 |
0159AC |
KVIK |
|
25m |
5:09.80 |
242 |
3 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
25m |
5:08.84 |
247 |
4 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
25m |
5:09.49 |
305 |
5 |
Thor B. Hansen |
2000 |
0097AA |
KØGE |
|
25m |
5:10.42 |
201 |
6 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
25m |
5:11.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
50 |
1 |
William Lehn-Schiøler |
2000 |
0073AF |
GLADSAXE |
|
25m |
5:06.45 |
295 |
2 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
SLANGERUP |
|
25m |
5:05.46 |
151 |
3 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
25m |
5:04.56 |
107 |
4 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
25m |
5:05.10 |
289 |
5 |
Frederik Hatting Petersen |
2000 |
0071AC |
STT |
|
25m |
5:05.92 |
162 |
6 |
Simon Ajken Hansen |
1999 |
9905AK |
LYNGBY |
|
25m |
5:06.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
200 |
1 |
Mads Jensen |
2001 |
0105AF |
RINGSTED |
|
25m |
5:03.47 |
177 |
2 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
25m |
5:02.88 |
227 |
3 |
Mads Munk Sørensen |
1999 |
9973AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
5:02.15 |
152 |
4 |
Kristoffer Buus Langkilde |
1999 |
9923AI |
LYNGBY |
|
25m |
5:02.45 |
160 |
5 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
25m |
5:03.34 |
19 |
6 |
Johan Joensen |
2000 |
0005AB |
TRITON B |
|
25m |
5:03.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
256 |
1 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
KVIK |
|
25m |
5:00.59 |
254 |
2 |
Simon Krøyer Svendsen |
1999 |
9961AA |
KVIK |
|
25m |
4:59.02 |
229 |
3 |
Andreas Vestergaard |
1999 |
9997AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:57.58 |
171 |
4 |
Johan Feld Sørensen |
1999 |
9979AJ |
LYNGBY |
|
25m |
4:58.14 |
79 |
5 |
Mads Thorenfeldt Poulsen |
1999 |
9965AD |
ALLERØD |
|
25m |
4:59.65 |
199 |
6 |
Victor Grandjean |
2001 |
0107AF |
RINGSTED |
|
25m |
5:01.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
186 |
1 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
25m |
4:55.10 |
252 |
2 |
Lukas Storm |
1999 |
9977AA |
KVIK |
|
25m |
4:54.23 |
122 |
3 |
Matthias Spring Granhøj |
1999 |
9947AD |
HELSINGE |
|
25m |
4:51.19 |
291 |
4 |
Daniel Sørensen |
1999 |
9901AD |
STT |
|
25m |
4:53.59 |
276 |
5 |
Valdemar Mariegaard |
1999 |
9969AF |
VI39 |
|
25m |
4:54.69 |
228 |
6 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
9969AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:55.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
77 |
1 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
9937AD |
ALLERØD |
|
25m |
4:50.61 |
109 |
2 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
9939AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
4:47.16 |
43 |
3 |
Asbjørn Lau Everland |
1999 |
9983AD |
GLADSAXE |
|
25m |
4:44.97 |
226 |
4 |
Emil D. Nielsen |
1999 |
9911AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:46.72 |
285 |
5 |
Mathias Immerkjær |
1999 |
9961AF |
STT |
|
25m |
4:49.49 |
183 |
6 |
Jakob Sixten Soja |
1999 |
9943AA |
GENTOFTE |
|
25m |
4:51.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
35 |
1 |
Jacob Funch Jørgensen |
1999 |
9951AG |
TUNE |
|
25m |
4:42.97 |
96 |
2 |
Markus Bøjsen |
1999 |
9987AE |
HOLBÆK |
|
25m |
4:41.17 |
311 |
3 |
Mathias Nielsen |
1999 |
9905AH |
KØGE |
|
25m |
4:38.33 |
180 |
4 |
Frederik O. Møller |
1999 |
9935AC |
GENTOFTE |
|
25m |
4:40.45 |
196 |
5 |
Johan Wentorf |
1999 |
9939AH |
FR.SUND |
|
25m |
4:42.45 |
146 |
6 |
Christopher Kiss |
1999 |
9935AJ |
HERLEV |
|
25m |
4:44.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
149 |
1 |
Carl Fabiansen |
1999 |
9937AJ |
LYNGBY |
|
25m |
4:36.64 |
106 |
2 |
Christian Andersen |
1999 |
9913AH |
SØLLERØD |
|
25m |
4:33.99 |
240 |
3 |
Emil Hedegaard |
1999 |
9905AA |
KVIK |
|
25m |
4:32.26 |
267 |
4 |
Marius Møldrup |
1999 |
9977AI |
MK 31 |
|
25m |
4:32.65 |
189 |
5 |
Marius Rasmussen |
1999 |
9937AL |
SK-SYD |
|
25m |
4:35.85 |
244 |
6 |
Frederik Liljedahl |
1999 |
9941AF |
KVIK |
|
25m |
4:37.62 |
|
|
Heat 14 (15) (13 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
66 |
1 |
Jakob Kolberg |
2000 |
0057AH |
HØRSHOLM |
|
25m |
4:50.04 |
32 |
2 |
Mathias Yu Fagerberg |
2000 |
0069AI |
ISHØJ |
|
25m |
4:43.15 |
113 |
3 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
25m |
4:39.56 |
143 |
4 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
25m |
4:40.44 |
308 |
5 |
Benjamin Ørnebjerg Larsen |
2000 |
0087AC |
KØGE |
|
25m |
4:47.23 |
281 |
6 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
VI39 |
|
25m |
4:51.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
288 |
1 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
STT |
|
25m |
4:25.01 |
75 |
2 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
25m |
4:23.68 |
67 |
3 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
9903AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
4:18.80 |
193 |
4 |
Frederik Lundgaard |
1999 |
9965AE |
FR.SUND |
|
25m |
4:22.85 |
272 |
5 |
Johan Bragason |
1999 |
9959AB |
VI39 |
|
25m |
4:24.91 |
188 |
6 |
Jonas Gram-Lange |
1999 |
9971AD |
SK-SYD |
|
25m |
4:29.39 |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 |
Udskriftsdato |
24 maj 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:11 |
|