Program för Rosenlundsbadet Sprint /Handikapps SM
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 21
|
Tävling |
Rosenlundsbadet Sprint 2014 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
18:22 |
|
|
Arrangör |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 maj 2014 |
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer |
Finaler (6) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
126 |
3 |
Fanny Eriksson |
2002 |
AR9202 |
KARLSBORG |
|
50m |
|
129 |
4 |
Ellen Roslund |
2003 |
AT4403 |
KARLSBORG |
|
25m |
1:55.43 |
193 |
5 |
Ebba Gustafsson Wernersson |
1999 |
BF6899 |
ÖSA |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
201 |
1 |
Tyra König |
2002 |
AL2402 |
ÖSA |
|
25m |
1:47.26 |
43 |
2 |
Elin Andersson |
1999 |
AG1499 |
SK GÖTENE |
|
25m |
1:36.21 |
25 |
3 |
Janka Deák |
2000 |
BF7400 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:32.96 |
105 |
4 |
Emilia Prior |
2001 |
AA9801 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:31.04 |
197 |
5 |
Cornelia Johansson |
2003 |
AF1803 |
ÖSA |
|
25m |
1:31.80 |
125 |
6 |
Ebba Wilhelmsson |
2001 |
AJ8401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:34.95 |
187 |
7 |
Terese Engström |
1999 |
BF1899 |
ÖSA |
|
25m |
1:45.70 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
44 |
1 |
Julia Andersson Hult |
1998 |
BH4698 |
SK GÖTENE |
|
25m |
1:29.05 |
6 |
2 |
Jennifer Jingmark |
2003 |
AO0603 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:25.91 |
216 |
3 |
Sandra Rääf |
2000 |
AW8200 |
ÖSA |
|
25m |
1:25.26 |
128 |
4 |
Julia Rosebrink |
2000 |
AO1200 |
KARLSBORG |
|
25m |
1:24.75 |
91 |
5 |
Fanny Klasson |
2001 |
AJ4401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:24.95 |
195 |
6 |
Ellen Hallberg |
1998 |
AS0898 |
ÖSA |
|
25m |
1:25.43 |
132 |
7 |
Annie Johansson |
2002 |
AA2602 |
KARLSHAMN |
|
25m |
1:27.71 |
204 |
8 |
Elin Larsson |
1998 |
BD2898 |
ÖSA |
|
25m |
1:29.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
75 |
1 |
Emma Hansson |
1998 |
AP1498 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:21.66 |
210 |
2 |
Clara Momats |
2000 |
AG9800 |
ÖSA |
|
25m |
1:19.26 |
212 |
3 |
Ida Nederman |
2000 |
AU7400 |
ÖSA |
|
25m |
1:18.44 |
1 |
4 |
Stina Bengtsson |
1998 |
AS5498 |
ALVESTA SS |
|
25m |
1:14.62 |
257 |
5 |
Ronja Isaksson |
1997 |
AW8297 |
MOTALA SS |
|
50m |
1:16.00 |
52 |
6 |
Agnes Arberg |
2001 |
AF6201 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:18.85 |
76 |
7 |
Annie Hegmegi |
2003 |
AA1403 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:19.79 |
203 |
8 |
Miriam Langarap |
2002 |
AM3602 |
ÖSA |
|
25m |
1:22.36 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
213 |
1 |
Lina Nederman |
2000 |
AP0600 |
ÖSA |
|
25m |
1:14.18 |
3 |
2 |
Sandra Lange |
1999 |
AK0699 |
ALVESTA SS |
|
25m |
1:13.80 |
136 |
3 |
Linn Rosenius |
2002 |
AA4602 |
KARLSHAMN |
|
25m |
1:13.42 |
60 |
4 |
Erika Carlén |
1994 |
AM5294 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:11.86 |
241 |
5 |
Elin Ljunggren |
2000 |
AC5200 |
HVETLANDA |
|
50m |
1:12.39 |
154 |
6 |
Frida Berglund |
1999 |
AH3499 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:13.75 |
86 |
7 |
Wilma Johansson |
2001 |
AT7401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:14.15 |
47 |
8 |
Matilda Larm |
1999 |
AD5699 |
SK GÖTENE |
|
25m |
1:14.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
135 |
1 |
Ida Rosenius |
2000 |
AI7400 |
KARLSHAMN |
|
25m |
1:09.36 |
191 |
2 |
Linn Gustafsson |
1998 |
AI9898 |
ÖSA |
|
25m |
1:06.76 |
122 |
3 |
Alma Thormalm |
1996 |
AA0296 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:05.15 |
246 |
4 |
Klara Thormalm |
1998 |
AA4898 |
HVETLANDA |
|
50m |
1:03.89 |
70 |
5 |
Hanna Eriksson |
1999 |
AD2499 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:04.89 |
116 |
6 |
Ebba Stillman |
1996 |
AH9496 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:06.34 |
229 |
7 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
1:09.25 |
242 |
8 |
Annie Johansson |
1998 |
BL5698 |
HVETLANDA |
|
50m |
1:10.44 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2014 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
18:22 |
|