2022-10-02   11:33:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för GP3 Jönköping

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Event 1, 100m Freestyle Men 
 
NR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 
SR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 
SJR: Oscar Ekstrm (1994) 50.35 2012-07-06 
EM: 49,83 YOG: 50,77 (1996-1999) EJM: 51,02 (1996) / 51,53 (1997) 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
111  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  50 m  50.57   
97  Ekstrm Oscar  1994  LASS  AA2994  50 m  50.75   
258  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  50 m  50.98   
110  Andrasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  51.31   
Prudnikov Viacheslav  1993  SKA    50 m  51.35   
69  Gustavsson Emil  1995  JNKPING  AD9995  50 m  51.51   
260  Jonsson Jesper  1993  UDDEVALLA  AS9393  50 m  51.68   
164  Nystrand Stefan  1981  SPRVGEN  AB1181  50 m  52.13   
112  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  50 m  52.25   
10  155  Mikaelsson Oskar  1995  SKELLEFTE  AA1195  50 m  52.30   
11  81  Eriksson Gustav  1994  KUNGSBACKA  AB9394  50 m  52.32   
12  66  Forndal Daniel  1997  JNKPING  AB5797  50 m  52.59   
13  264  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  50 m  52.87   
14  96  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  50 m  52.88   
15  43  Schn Enzo  1996  HS  AN1396  50 m  52.89   
16  125  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  52.89   
17  243  Dahlberg Martin  1992  VXJ SS  AS7192  50 m  53.13   
18  257  Arvidsson Anton  1994  UDDEVALLA  AF1594  50 m  53.32   
19  249  Kertes Daniel  1999  NGELHOLM  AD8399  50 m  53.43   
20  15  Skoglund Simon  1991  ESKILSTUNA  AH0191  50 m  53.51   
21  87  Persson Martin  1992  KUNGSBACKA  AC2792  50 m  53.51   
22  104  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  53.56   
23  53  Hansen Fredrik  1992  SS IDEN  AR0192  50 m  53.69   
24  29  Ghirmai Efrem  1996  HS  AC1396  50 m  53.74   
25  83  Hrndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  50 m  53.74   
26  180  Huth Joel  1996  SDERTRN  AK1596  50 m  53.75   
27  91  Pettersson Sebastian  1994  KUNGLV  AG0794  50 m  53.76   
28  140  Karlsson Adam  1994  SALTSJB  AC7594  50 m  53.76   
29  68  Grimberg Filip  1998  JNKPING  AL0198  50 m  53.78   
30  220  Frst Markus  1996  VSBY SS  AA2196  50 m  53.81   
31  Holten Ben Sigurd  1997  Aalesund    50 m  53.83   
32  45  Steen Fabian  1996  HS  AH9596  50 m  53.91   
33  228  Papantoniou Michail  1997  VSBY SS  AX7397  50 m  54.01   
34  47  Troell Max  1995  HS  AA4395  50 m  54.13   
35  50  Persson Mika  1998  HGANS SS  AM7798  50 m  54.16   
36  Bjrlykke Ole Martin  1996  Aalesund    50 m  54.22   
37  237  Dahlman Gustaf  1997  VSTERS  AJ1597  50 m  54.27   
38  118  Hkfelt Gustav  1994  SK NEPTUN  AS1594  50 m  54.28   
39  194  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  54.34   
40  Malm Markus  1997  ANDERSTORP  AE7397  50 m  54.43   
41  38  Olofsson Fredrik  1994  HS  AG2194  50 m  54.54   
42  99  Lindborg Kalle  1994  LASS  AX1994  50 m  54.84   
43  202  Hedman Filip  1998  TBY SIM  AO1598  50 m  55.14   
44  109  Nieminen Rasmus  1997  MOTALA SS  AC5597  50 m  55.23   
45  94  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  55.28   
46  22  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  50 m  55.47   
47  78  Hjalmarsson Andreas  1994  KARLSKRONA  AS7794  50 m  55.60   
48  197  Wangel Axel  1994  TUREBERG  AJ2994  50 m  55.66   
49  267  Christensen Cebastian  1998  TRELLEBORG  AE7798  50 m  55.69   
50  271  Bthe Axel  1997  SKURU IK  AQ6597  50 m  55.79   
51  154  Lindberg Benjamin  1995  SKELLEFTE  AJ6195  50 m  55.80   
52  184  Lind David  1994  SDERTRN  AK6994  50 m  55.99   
53  70  Johansson Victor  1998  JNKPING  AA7798  50 m  56.27   
54  149  Skld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  56.71   
55  206  Strand Ludvig  1994  TBY SIM  AE5794  50 m  56.75   
56  51  Schollin Eric  1997  HGANS SS  AF2597  50 m  57.01   
57  216  Persson Oskar  1995  WISBY SS  AL7595  50 m  57.04   
58  14  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  50 m  57.25   
59  275  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  57.32   
60  58  Fridsj Viktor  1998  JRFLLA S  AO4798  50 m  58.16   
61  148  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  50 m  58.33   
62  144  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  50 m  58.64   
63  252  Gradin Andr  1994  SA  AN1194  50 m  58.66   
64  159  Lvgren Albin  1999  SKVDE SS  AC0199  50 m  58.77   
65  130  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  50 m  59.16   
66  84  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  59.20   
67  247  Wiman Hugo  1997  VXJ SS  AP3797  50 m  59.23   
68  61  Swedenborg Gustav  1998  JRFLLA S  AD7598  50 m  59.83   
69  168  Lindholm Pontus  1994  STRNGNS  AQ7194  25 m  54.90   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
2_S
Event 2, 200m Freestyle Women 
 
NR: Sarah Sjstrm (1993) 1:55.23 2012-03-05 
SR: Sarah Sjstrm (1993) 1:55.23 2012-03-05 
SJR: Sarah Sjstrm (1993) 1:55.23 2012-03-05 
EM: 2:01,70 YOG: 2:02,87 (1996-1999) EJM: 2:04,32 (1998) / 2:07,25 (1999) 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
185  Sjstrm Sarah  1993  SDERTRN  BN4493  50 m  1:55.50   
162  Coleman Michelle  1993  SPRVGEN  AM2493  50 m  1:56.90   
245  Gummesson Amina  1993  VXJ SS  BG7893  50 m  2:03.71   
157  Bertrand Cline  1995  SKVDE SS  AB7295  50 m  2:04.28   
200  Ericsson Elsa  1995  TBY SIM  AI0895  50 m  2:04.79   
229  Salomonsson Nadja  1992  VSBY SS  AD2892  50 m  2:04.93   
131  Dollmayer Wanda  1996  SK RAN  AL6696  50 m  2:05.13   
230  Sjsten Emma  1996  VSBY SS  AG2496  50 m  2:05.47   
232  Wiiand Agnes  1997  VSBY SS  AM1497  50 m  2:05.47   
10  158  Hjalmarsson Louise  1997  SKVDE SS  AV8697  50 m  2:05.72   
11  57  Eriksen Josefin  1995  JRFLLA S  AS2495  50 m  2:06.06   
12  189  Fors Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  2:06.38   
13  192  Sthl Moa  1995  SK TRITON  AV4695  50 m  2:06.38   
14  143  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  2:07.86   
15  74  Pettersson Johanna  1996  JNKPING  AL2696  50 m  2:08.46   
16  107  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  2:08.47   
17  221  Halldn Louise  1998  VSBY SS  AW2498  50 m  2:08.62   
18  190  Olsson Linna  1994  SK TRITON  BX0494  50 m  2:08.72   
19  213  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  50 m  2:08.91   
20  56  Eriksen Ida  1997  JRFLLA S  AD4497  50 m  2:08.94   
21  124  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  2:09.02   
22  62  strm Karin  1996  JRFLLA S  AI8896  50 m  2:09.09   
23  167  Sundstedt Emma  1998  SPRVGEN  BE7498  50 m  2:09.17   
24  146  Hellstrm Ebba  1992  S 02  AK6692  50 m  2:10.08   
25  60  Rotstam Emma  1998  JRFLLA S  AF7498  50 m  2:10.12   
26  55  Baron Linda  1995  JRFLLA S  AB3495  50 m  2:10.14   
27  116  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  50 m  2:10.27   
28  183  Klasson Carin  1995  SDERTRN  BB4695  50 m  2:11.00   
29  152  Sjholm Erica  1997  SJBO SS  AJ0497  50 m  2:11.53   
30  33  Idoffsson Agnes  1994  HS  BK9694  50 m  2:11.67   
31  218  Trollstad Fanny  1997  VRNAMO SS  AH5497  50 m  2:11.73   
32  191  Rosenquist Ebba  1989  SK TRITON  AI6489  50 m  2:12.88   
33  256  Eriksson Lisa  1998  STRNGNS  AN3898  50 m  2:13.30   
34  18  Kristensson Alfhild  1999  GTEBORG  AI6699  50 m  2:13.44   
35  147  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  50 m  2:15.14   
36  145  Heina Christin  1996  S 02  BA0296  50 m  2:15.31   
37  44  Sjberg Sofie  1994  HS  BV0494  50 m  2:15.38   
38  217  hman Emma  1997  WISBY SS  AL8297  50 m  2:15.45   
39  20  Linn Sara  1997  GTEBORG  AT5297  50 m  2:15.90   
40  19  Kristensson Inez  1997  GTEBORG  AK1897  50 m  2:16.98   
41  207  Sundberg Alice  1999  TBY SIM  AS1299  50 m  2:17.20   
42  246  Johnsson Johanna  1997  VXJ SS  AA6297  50 m  2:17.74   
43  103  Granborg Amanda  1999  MKK  AE7699  50 m  2:18.38   
44  65  Eriksson Hanna  1999  JNKPING  AD2499  50 m  2:19.22   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
3_S
Event 3, 50m Breaststroke Men 
 
NR: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
SR: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
SJR: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
EM: 27,80 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
123  Tour Niklas  1989  SK NEPTUN  AQ3789  50 m  28.87   
219  Frst Andreas  1990  VSBY SS  AE1990  50 m  29.07   
261  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  50 m  29.12   
193  Svensson Marcus  1992  SK TRITON  AJ3192  50 m  29.14   
64  Dobrescu Sebastian  1994  JNKPING  AC0794  50 m  29.22   
259  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  50 m  29.30   
277  Johansson Erik  1994  NSSJ  AF0394  50 m  29.53   
77  Thorvaldsson Kevin  1995  JNKPING  AA9595  50 m  29.76   
227  Palosaari Robert  1992  VSBY SS  AC1392  50 m  30.05   
10  198  Andersson Christoffer  1994  TYRES SS  AM3594  50 m  30.21   
11  134  kesson Jesper  1988  SK RAN  AG8788  50 m  30.29   
12  34  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  30.38   
13  262  Koch Noa  1996  UDDEVALLA  AA0396  50 m  30.77   
14  205  Risnen Daniel  1999  TBY SIM  AE0199  50 m  30.97   
15  170  Dzihic Benjamin  1997  SUNDSVALL  AO0397  50 m  31.14   
16  Lidbacken Tobias  1991  ANDERSTORP  AT9991  50 m  31.44   
17  Hammarlund Emil  1995  ELFSBORG  AT1195  50 m  31.50   
18  106  Persson Anton  1994  MKK  AM7394  50 m  31.58   
19  136  Myhrberg Andreas  1993  S 71  AI6593  50 m  31.63   
20  42  Schippert Otto  1996  HS  AG7996  50 m  31.67   
21  87  Persson Martin  1992  KUNGSBACKA  AC2792  50 m  31.80   
22  226  Ozerov Alexander  1996  VSBY SS  AS0396  50 m  31.87   
23  168  Lindholm Pontus  1994  STRNGNS  AQ7194  50 m  31.90   
24  11  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  50 m  32.08   
25  204  Kruthammar David  1997  TBY SIM  AN6197  50 m  32.16   
26  195  Bolle Henrik  1996  TUREBERG  AO3196  50 m  32.27   
27  154  Lindberg Benjamin  1995  SKELLEFTE  AJ6195  50 m  32.56   
28  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  50 m  32.58   
29  169  Ny Hampus  1990  STRNGNS  AP1190  50 m  32.69   
30  26  Andersson Axel  1996  HS  AH7796  50 m  32.85   
31  25  Rogmark Martin  1996  SK HAJEN  AI0196  50 m  33.04   
32  214  Sundn Jakob  1995  VARBERG  AQ3195  50 m  35.78   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
4_S
Event 4, 100m Breaststroke Women 
 
NR: Rikke Mller-Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
SR: Jennie Johansson (1988) 1:06.68 2013-04-27 
SJR: Joline Hstman (1988) 1:07.79 2008-06-06 
EM: 1:09,71 YOG: 1:10,93 EJM: 1:11,67/1:13,87 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
119  Johansson Jennie  1988  SK NEPTUN  AV3688  50 m  1:06.68   
113  Hstman Joline  1988  MASS  AL2488  50 m  1:08.48   
31  Hansson Sophie  1998  HS  AM1298  50 m  1:09.93   
161  Billquist Jessica  1996  SPRVGEN  AV1496  50 m  1:10.01   
179  Eriksson Jessica  1993  SDERTRN  AT2293  50 m  1:10.68   
46  Tran Mari Louise  1997  HS  AL2897  50 m  1:11.07   
151  Mrtensson Elin  1993  SJBO SS  AT1893  50 m  1:11.16   
263  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  50 m  1:12.01   
188  Finnman Una  1991  SK TRITON  BL2891  50 m  1:12.12   
10  129  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  1:12.27   
11  89  Avenius Isabelle  1996  KUNGLV  AX3496  50 m  1:13.22   
12  120  Lindberg Linnea  1996  SK NEPTUN  AL7696  50 m  1:13.25   
13  272  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  50 m  1:13.32   
14  98  Ekstrm Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  1:13.50   
15  199  Norrman Vendela  1995  TYRES SS  AQ4495  50 m  1:13.64   
16  142  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  1:14.32   
17  41  Rosvall Lina  1997  HS  AC2897  50 m  1:14.60   
18  21  Reinhold Viktoria  1996  GTEBORG  AW9696  50 m  1:14.95   
19  116  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  50 m  1:15.15   
20  251  Fredriksson Isabelle  1999  SA  AG9699  50 m  1:15.17   
21  177  Ramdn Alida  1997  SDERTLJE  AP0297  50 m  1:15.44   
22  235  Berggren Lina  1998  VSTERS  AB7698  50 m  1:15.45   
23  16  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  1:15.55   
24  48  Juliusson Klara  1997  HGANS SS  AH3897  50 m  1:15.58   
25  166  Strmstedt Fanny  1996  SPRVGEN  AK4696  50 m  1:15.94   
26  32  Holm Johanna  1996  HS  AI7896  50 m  1:16.39   
27  174  Christensen Erica  1997  SDERTLJE  AO5897  50 m  1:16.74   
28  171  Sandgren Ulrica  1994  SUNDSVALL  AW2494  50 m  1:16.88   
29  203  Johansson Emelie  1996  TBY SIM  AN2496  50 m  1:17.59   
30  36  Mller Josefine  1996  HS  AN5296  50 m  1:18.42   
31  135  Jnsson Victoria  1999  S 71  AS7499  50 m  1:18.49   
32  254  Thurfjell Julia  1994  SS04  BG3894  50 m  1:18.49   
33  153  Holmgren Linda  1993  SKELLEFTE  AR3293  50 m  1:18.51   
34  52  Wittstrm Amanda  1997  HGANS SS  BO0497  50 m  1:18.55   
35  240  Persson Andra  1999  VSTERS  AB5899  50 m  1:18.76   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
5_S
Event 5, 400m Medley Men 
 
NR: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 1994-09-08 
SR: Simon Sjdin (1986) 4:20.96 2011-12-03 
SJR: Erik Persson (1994) 4:23.08 2014-04-10 
EM: 4:24,12 EJM: 4:29,09/4:33,29 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
122  Sjdin Simon  1986  SK NEPTUN  AG6786  50 m  4:21.74   
86  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  50 m  4:26.07   
239  Kanth Linus  1991  VSTERS  AP5991  50 m  4:28.67   
115  Lfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  4:34.95   
225  Norlander Carl  1997  VSBY SS  AH5397  50 m  4:41.51   
265  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  50 m  4:41.67   
79  Bjrck-Teuscher Anton  1993  KARLSTAD  AH7593  50 m  4:46.50   
270  Lulek William  1998  SKURU IK  AJ6998  50 m  4:46.78   
128  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  4:49.38   
10  241  Steiner Lukas  1998  VSTERS  AG8998  50 m  4:50.34   
11  165  Sjblom Ahlstrm Daniel  1998  SPRVGEN  AR0798  50 m  4:52.34   
12  175  Hansson Theodor  1994  SDERTLJE  AG8394  50 m  4:55.62   
13  268  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  50 m  4:59.10   
14  132  Kindberg Marcus  1993  SK RAN  AI6993  50 m  4:59.78   
15  249  Kertes Daniel  1999  NGELHOLM  AD8399  50 m  5:03.33   
16  Grnyi Karl Gustav  1999  DANDERYD  AG9599  50 m  5:03.34   
17  238  Hallberg David  1994  VSTERS  AE9194  50 m  5:13.46   
18  159  Lvgren Albin  1999  SKVDE SS  AC0199  50 m  5:24.92   
19  276  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  5:32.74   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
6_S
Event 6, 100m Butterfly Women 
 
NR: Sarah Sjstrm (1993) 56.06 2009-07-27 
SR: Sarah Sjstrm (1993) 56.06 2009-07-27 
SJR: Sarah Sjstrm (1993) 56.06 2009-07-27 
EM: 1:00,27 YOG: 1:01,11 EJM: 1:01,96/1:03,71 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
185  Sjstrm Sarah  1993  SDERTRN  BN4493  50 m  56.53   
224  Lindkvist Josefin  1993  VSBY SS  AK4493  50 m  1:00.42   
232  Wiiand Agnes  1997  VSBY SS  AM1497  50 m  1:01.04   
127  Podus Elin  1997  NKK  AE8297  50 m  1:02.67   
191  Rosenquist Ebba  1989  SK TRITON  AI6489  50 m  1:02.87   
253  Rohlin Johansson Vera  1995  SA  AQ2695  50 m  1:03.35   
107  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  1:03.62   
211  Wikstrm Ronja  1996  UME SS  BQ0696  50 m  1:04.56   
255  Eriksson Anna  1999  STRNGNS  AI0499  50 m  1:04.68   
10  208  Uusaro Alexandra  1995  TBY SIM  AN0295  50 m  1:05.07   
11  76  Thormalm Alma  1996  JNKPING  AA0296  50 m  1:05.15   
12  213  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  50 m  1:05.24   
13  250  Rosvall Hanna  2000  NGELHOLM  AM7200  50 m  1:05.25   
14  13  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  1:05.38   
15  55  Baron Linda  1995  JRFLLA S  AB3495  50 m  1:05.72   
16  95  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  1:05.72   
17  186  Unnermark Vilma  1997  SDERTRN  AI9697  50 m  1:05.86   
18  212  Grdesmed Mathilda  1994  VARBERG  AJ0294  50 m  1:05.96   
19  49  Liljeqvist Ida  1999  HGANS SS  AR4499  50 m  1:06.08   
20  37  Nilsson Emma  1995  HS  BA7895  50 m  1:06.38   
21  137  Sandberg Ellen  1999  S 71  AE9499  50 m  1:06.45   
22  59  Hanson Isabelle  1998  JRFLLA S  AB4298  50 m  1:06.60   
23  141  Andersson Johanna  1996  S 02  AW4496  50 m  1:06.73   
24  19  Kristensson Inez  1997  GTEBORG  AK1897  50 m  1:06.78   
25  187  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  1:06.80   
26  234  Berggren Elin  1996  VSTERS  AG5296  50 m  1:07.30   
27  67  Galic Maria  1995  JNKPING  AD9495  50 m  1:07.98   
28  62  strm Karin  1996  JRFLLA S  AI8896  50 m  1:08.57   
29  150  Andersson Augusta  1997  SJBO SS  AM9297  50 m  1:08.60   
30  89  Avenius Isabelle  1996  KUNGLV  AX3496  50 m  1:10.40   
31  242  Wiman Clara  1996  VSTERS  AE8896  25 m  1:09.24   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
7_S
Event 7, 100m Backstroke Men 
 
NR: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
SR: Simon Sjdin (1986) 55.10 2011-04-08 
SJR: Axel Pettersson (1995) 56.35 2013-07-14 
EM: 55,50 YOG: 56,46 EJM:57,21/58,05 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
258  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  50 m  55.62   
73  Pettersson Axel  1995  JNKPING  AE8995  50 m  56.35   
22  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  50 m  57.62   
100  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  50 m  57.86   
139  Bergman Fabian  1994  SALTSJB  AQ2194  50 m  57.93   
201  Ericsson Oskar  1997  TBY SIM  AF9397  50 m  58.64   
121  Nystrm Alexander  1990  SK NEPTUN  AG1590  50 m  59.04   
228  Papantoniou Michail  1997  VSBY SS  AX7397  50 m  59.33   
140  Karlsson Adam  1994  SALTSJB  AC7594  50 m  59.40   
10  118  Hkfelt Gustav  1994  SK NEPTUN  AS1594  50 m  59.95   
11  35  Mller Emil  1994  HS  AJ5994  50 m  1:01.74   
12  126  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  1:02.07   
13  194  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  1:02.16   
14  244  Davidsson Oskar  1993  VXJ SS  AD9993  50 m  1:02.25   
15  51  Schollin Eric  1997  HGANS SS  AF2597  50 m  1:02.30   
16  94  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  1:02.35   
17  176  Kesenci Alexander  1995  SDERTLJE  AK7195  50 m  1:02.40   
18  29  Ghirmai Efrem  1996  HS  AC1396  50 m  1:02.42   
19  138  Altman Elias  1998  SALTSJB  AH6998  50 m  1:02.83   
20  184  Lind David  1994  SDERTRN  AK6994  50 m  1:02.92   
21  163  Henriksson Tobias  1996  SPRVGEN  AN4796  50 m  1:03.05   
22  202  Hedman Filip  1998  TBY SIM  AO1598  50 m  1:03.17   
23  209  Willberg Carl-ke  1998  TBY SIM  AG1398  50 m  1:03.25   
24  273  Hellqvist Gustav  1995  MKK  AG3595  50 m  1:03.27   
25  93  Schn Svensson David  1993  LANDSKRONA  AD8993  50 m  1:03.28   
26  40  Roos Christoffer  1995  HS  AJ2995  50 m  1:03.33   
27  Grnyi Karl Gustav  1999  DANDERYD  AG9599  50 m  1:06.25   
28  109  Nieminen Rasmus  1997  MOTALA SS  AC5597  25 m  58.49   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
8_S
Event 8, 50m Backstroke Women 
 
NR: Mie stergaard Nielsen (1996) 27.96 2014-03-29 
SR: Michelle Coleman (1993) 28.74 2012-06-28 
SJR: Michelle Coleman (1993) 28.74 2012-06-28 
EM: 28,81 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
162  Coleman Michelle  1993  SPRVGEN  AM2493  50 m  28.81   
133  Svendsen Therese  1989  SK RAN  BM2689  50 m  29.89   
190  Olsson Linna  1994  SK TRITON  BX0494  50 m  30.14   
182  Klarn Lovisa  1992  SDERTRN  AK1692  50 m  30.17   
17  Bielicz Linna  1994  GTEBORG  BJ3294  50 m  30.36   
80  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  50 m  30.45   
172  Jnsson Dinah  1998  SK SYDSIM  AN6498  50 m  30.83   
222  Hedman Felicia  1995  VSBY SS  BR6895  50 m  30.87   
269  Pavlu Lewin Marlene  1997  SKURU IK  AH9497  50 m  30.94   
10  63  Carln Erika  1994  JNKPING  AM5294  50 m  31.20   
11  95  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  31.20   
12  160  Stenhammar Emelie  1993  SKVDE SS  BH4293  50 m  31.55   
13  101  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  50 m  31.64   
14  103  Granborg Amanda  1999  MKK  AE7699  50 m  31.69   
15  54  Mnsson Linna  1996  SS IDEN  AJ6296  50 m  31.81   
16  75  Stillman Ebba  1996  JNKPING  AH9496  50 m  32.90   
17  178  Sjblom Olivia  1997  SDERTLJE  AX0497  25 m  32.11   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
9_S
Event 9, 200m Butterfly Men 
 
NR: Simon Sjdin (1986) 1:57.01 2009-07-28 
SR: Simon Sjdin (1986) 1:57.01 2009-07-28 
SJR: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04 
EM: 2:00,72 YOG: 2:01,38 EJM: 2:02,80/2:06,91 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
122  Sjdin Simon  1986  SK NEPTUN  AG6786  50 m  1:58.67   
260  Jonsson Jesper  1993  UDDEVALLA  AS9393  50 m  2:04.52   
Malm Markus  1997  ANDERSTORP  AE7397  50 m  2:07.93   
108  Eriksson Gusten  1994  MOTALA SS  AD6594  50 m  2:08.36   
173  Llupa Cruiz  1997  SK SYDSIM  AG9397  50 m  2:09.41   
265  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  50 m  2:09.57   
220  Frst Markus  1996  VSBY SS  AA2196  50 m  2:10.89   
99  Lindborg Kalle  1994  LASS  AX1994  50 m  2:12.32   
71  Kerman Henry  1997  JNKPING  AI6597  50 m  2:12.54   
10  72  Larsson David  1996  JNKPING  AH7196  50 m  2:12.70   
11  58  Fridsj Viktor  1998  JRFLLA S  AO4798  50 m  2:13.15   
12  84  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  2:15.90   
13  156  Svedberg Filip  1997  SKELLEFTE  AJ0197  50 m  2:16.55   
14  27  Dolk Filip  1996  HS  AG5996  50 m  2:16.67   
15  92  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  2:16.82   
16  236  Bjrkholm Filip  1998  VSTERS  AP5798  50 m  2:17.10   
17  85  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  2:19.66   
18  90  Hildesson Johan  1992  KUNGLV  AK2592  50 m  2:20.05   
19  130  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  50 m  2:20.38   
20  268  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  50 m  2:26.30   
21  148  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  50 m  2:27.32   
22  159  Lvgren Albin  1999  SKVDE SS  AC0199  50 m  2:37.98   
23  14  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  25 m  2:13.09   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
10_S
Event 10, 200m Medley Women 
 
NR: Julia Hjort-Hansen (1985) 2:09.73 2009-07-28 
SR: Stina Gardell (1990) 2:12.29 2012-05-23 
SJR: Stina Gardell (1990) 2:13.52 2009-07-26 
EM: 2:17,32 YOG: 2:18,44 EJM: 2:20,16/2:22,86 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
30  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  2:16.21   
223  Hippi Jaqueline  1996  VSBY SS  AJ8496  50 m  2:18.02   
157  Bertrand Cline  1995  SKVDE SS  AB7295  50 m  2:19.24   
98  Ekstrm Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  2:21.62   
233  kerstrm Emelie  1995  VSBY SS  AM6295  50 m  2:24.49   
181  Jrlund Hanna  1991  SDERTRN  BL6891  50 m  2:24.52   
117  Ekman Christine  1994  SK NEPTUN  AE8294  50 m  2:24.87   
146  Hellstrm Ebba  1992  S 02  AK6692  50 m  2:26.34   
116  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  50 m  2:27.32   
10  59  Hanson Isabelle  1998  JRFLLA S  AB4298  50 m  2:27.34   
11  41  Rosvall Lina  1997  HS  AC2897  50 m  2:27.54   
12  24  Lundgren Elin  1995  SK HAJEN  BB1295  50 m  2:27.92   
13  215  Hkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  2:27.94   
14  203  Johansson Emelie  1996  TBY SIM  AN2496  50 m  2:28.97   
15  89  Avenius Isabelle  1996  KUNGLV  AX3496  50 m  2:29.07   
16  235  Berggren Lina  1998  VSTERS  AB7698  50 m  2:29.25   
17  20  Linn Sara  1997  GTEBORG  AT5297  50 m  2:30.90   
18  137  Sandberg Ellen  1999  S 71  AE9499  50 m  2:31.24   
19  36  Mller Josefine  1996  HS  AN5296  50 m  2:31.75   
20  Varga Emma  1997  DANDERYD  AE1897  50 m  2:31.83   
21  141  Andersson Johanna  1996  S 02  AW4496  50 m  2:31.98   
22  231  Sparrman Tove  1996  VSBY SS  AQ3296  50 m  2:33.69   
23  13  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  2:36.73   
24  240  Persson Andra  1999  VSTERS  AB5899  50 m  2:36.74   
25  177  Ramdn Alida  1997  SDERTLJE  AP0297  50 m  2:39.64   
26  52  Wittstrm Amanda  1997  HGANS SS  BO0497  50 m  2:43.41   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
11_S
Event 11, 400m Freestyle Men 
 
NR: Mads Glaesner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29 
SJR: Anders Holmertz (1968) 3:53.83 1986-08-21 
EM: 3:55,55 YOG: 3:55,56 EJM: 3:56,86/4:01,68 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
10  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  3:55.34   
Bjrlykke Ole Martin  1996  Aalesund    50 m  4:01.67   
114  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  4:05.42   
237  Dahlman Gustaf  1997  VSTERS  AJ1597  50 m  4:06.31   
70  Johansson Victor  1998  JNKPING  AA7798  50 m  4:07.28   
266  Wanna Simon  1996  UDDEVALLA  AD3996  50 m  4:08.36   
108  Eriksson Gusten  1994  MOTALA SS  AD6594  50 m  4:09.79   
39  Plato Simon  1993  HS  AO6993  50 m  4:10.54   
267  Christensen Cebastian  1998  TRELLEBORG  AE7798  50 m  4:11.53   
10  Holten Ben Sigurd  1997  Aalesund    50 m  4:12.67   
11  249  Kertes Daniel  1999  NGELHOLM  AD8399  50 m  4:13.72   
12  68  Grimberg Filip  1998  JNKPING  AL0198  50 m  4:13.92   
13  79  Bjrck-Teuscher Anton  1993  KARLSTAD  AH7593  50 m  4:14.77   
14  35  Mller Emil  1994  HS  AJ5994  50 m  4:15.35   
15  90  Hildesson Johan  1992  KUNGLV  AK2592  50 m  4:16.40   
16  175  Hansson Theodor  1994  SDERTLJE  AG8394  50 m  4:18.49   
17  241  Steiner Lukas  1998  VSTERS  AG8998  50 m  4:18.65   
18  28  Faberling Anton  1994  HS  AJ3794  50 m  4:19.15   
19  61  Swedenborg Gustav  1998  JRFLLA S  AD7598  50 m  4:20.85   
20  238  Hallberg David  1994  VSTERS  AE9194  50 m  4:21.75   
21  102  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  4:21.98   
22  38  Olofsson Fredrik  1994  HS  AG2194  50 m  4:22.53   
23  132  Kindberg Marcus  1993  SK RAN  AI6993  50 m  4:22.82   
24  149  Skld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  4:26.16   
25  23  Jnsson Johan  1995  SK HAJEN  AG1995  50 m  4:27.15   
26  271  Bthe Axel  1997  SKURU IK  AQ6597  50 m  4:27.19   
27  216  Persson Oskar  1995  WISBY SS  AL7595  50 m  4:27.38   
28  210  Wikstrm Isak  1999  UME SS  AJ3199  50 m  4:27.79   
29  247  Wiman Hugo  1997  VXJ SS  AP3797  50 m  4:28.08   
30  274  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  4:32.77   
31  201  Ericsson Oskar  1997  TBY SIM  AF9397  25 m  4:03.54   
32  168  Lindholm Pontus  1994  STRNGNS  AQ7194  25 m  4:22.83   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
12_S
Event 12, 50m Freestyle Women 
 
NR: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
SR: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
SJR: Sarah Sjstrm (1993) 24.63 2012-04-14 
EM:25,70 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
185  Sjstrm Sarah  1993  SDERTRN  BN4493  50 m  24.45   
224  Lindkvist Josefin  1993  VSBY SS  AK4493  50 m  25.83   
229  Salomonsson Nadja  1992  VSBY SS  AD2892  50 m  26.02   
162  Coleman Michelle  1993  SPRVGEN  AM2493  50 m  26.31   
131  Dollmayer Wanda  1996  SK RAN  AL6696  50 m  26.43   
63  Carln Erika  1994  JNKPING  AM5294  50 m  26.48   
82  Hansson Liz  1988  KUNGSBACKA  AJ1488  50 m  26.56   
76  Thormalm Alma  1996  JNKPING  AA0296  50 m  26.99   
80  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  50 m  27.17   
10  190  Olsson Linna  1994  SK TRITON  BX0494  50 m  27.18   
11  230  Sjsten Emma  1996  VSBY SS  AG2496  50 m  27.18   
12  272  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  50 m  27.20   
13  191  Rosenquist Ebba  1989  SK TRITON  AI6489  50 m  27.30   
14  256  Eriksson Lisa  1998  STRNGNS  AN3898  50 m  27.33   
15  44  Sjberg Sofie  1994  HS  BV0494  50 m  27.38   
16  179  Eriksson Jessica  1993  SDERTRN  AT2293  50 m  27.39   
17  222  Hedman Felicia  1995  VSBY SS  BR6895  50 m  27.45   
18  253  Rohlin Johansson Vera  1995  SA  AQ2695  50 m  27.46   
19  153  Holmgren Linda  1993  SKELLEFTE  AR3293  50 m  27.56   
20  17  Bielicz Linna  1994  GTEBORG  BJ3294  50 m  27.68   
21  218  Trollstad Fanny  1997  VRNAMO SS  AH5497  50 m  27.70   
22  49  Liljeqvist Ida  1999  HGANS SS  AR4499  50 m  27.78   
23  172  Jnsson Dinah  1998  SK SYDSIM  AN6498  50 m  27.83   
24  189  Fors Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  27.84   
25  145  Heina Christin  1996  S 02  BA0296  50 m  27.87   
26  213  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  50 m  27.88   
27  255  Eriksson Anna  1999  STRNGNS  AI0499  50 m  27.88   
28  211  Wikstrm Ronja  1996  UME SS  BQ0696  50 m  27.89   
29  178  Sjblom Olivia  1997  SDERTLJE  AX0497  50 m  27.98   
30  192  Sthl Moa  1995  SK TRITON  AV4695  50 m  28.05   
31  212  Grdesmed Mathilda  1994  VARBERG  AJ0294  50 m  28.09   
32  20  Linn Sara  1997  GTEBORG  AT5297  50 m  28.13   
33  158  Hjalmarsson Louise  1997  SKVDE SS  AV8697  50 m  28.16   
34  48  Juliusson Klara  1997  HGANS SS  AH3897  50 m  28.29   
35  21  Reinhold Viktoria  1996  GTEBORG  AW9696  50 m  28.33   
36  160  Stenhammar Emelie  1993  SKVDE SS  BH4293  50 m  28.59   
37  33  Idoffsson Agnes  1994  HS  BK9694  50 m  28.68   
38  182  Klarn Lovisa  1992  SDERTRN  AK1692  50 m  28.77   
39  234  Berggren Elin  1996  VSTERS  AG5296  50 m  29.05   
40  254  Thurfjell Julia  1994  SS04  BG3894  50 m  29.13   
41  174  Christensen Erica  1997  SDERTLJE  AO5897  50 m  29.17   
42  37  Nilsson Emma  1995  HS  BA7895  50 m  29.26   
43  188  Finnman Una  1991  SK TRITON  BL2891  25 m  25.93   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
13_S
Event 13, 200m Breaststroke Men 
 
NR: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 
SR: Martin Gustavsson (1980) 2:13.81 2004-05-12 
SJR: Erik Persson (1994) 2:14.52 2014-03-15 
EM: 2:13,50 YOG: 2:17,20 EJM: 2:18,40/2:20,32 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
86  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  50 m  2:14.52   
219  Frst Andreas  1990  VSBY SS  AE1990  50 m  2:18.94   
227  Palosaari Robert  1992  VSBY SS  AC1392  50 m  2:18.96   
259  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  50 m  2:19.80   
262  Koch Noa  1996  UDDEVALLA  AA0396  50 m  2:21.27   
64  Dobrescu Sebastian  1994  JNKPING  AC0794  50 m  2:22.80   
88  Peter Jeremy  1988  KUNGSBACKA  AQ5988  50 m  2:23.79   
205  Risnen Daniel  1999  TBY SIM  AE0199  50 m  2:24.25   
198  Andersson Christoffer  1994  TYRES SS  AM3594  50 m  2:25.04   
10  193  Svensson Marcus  1992  SK TRITON  AJ3192  50 m  2:25.47   
11  10  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  2:25.67   
12  77  Thorvaldsson Kevin  1995  JNKPING  AA9595  50 m  2:25.84   
13  34  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  2:25.90   
14  144  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  50 m  2:26.63   
15  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  50 m  2:29.17   
16  Hammarlund Emil  1995  ELFSBORG  AT1195  50 m  2:29.48   
17  42  Schippert Otto  1996  HS  AG7996  50 m  2:32.93   
18  11  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  50 m  2:34.25   
19  26  Andersson Axel  1996  HS  AH7796  50 m  2:34.70   
20  25  Rogmark Martin  1996  SK HAJEN  AI0196  50 m  2:40.28   
21  268  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  50 m  2:42.22   
22  204  Kruthammar David  1997  TBY SIM  AN6197  50 m  2:43.65   
23  85  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  2:28.51   
24  96  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  25 m  2:34.66   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
14_S
Event 14, 800m Freestyle Women 
 
NR: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 
SJR: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 
EM: 8:51,32 YOG: 8:50,65 EJM: 9:02,18/9:15,49 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
189  Fors Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  8:53.72   
143  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  8:56.04   
56  Eriksen Ida  1997  JRFLLA S  AD4497  50 m  8:59.11   
245  Gummesson Amina  1993  VXJ SS  BG7893  50 m  9:05.79   
124  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  9:13.05   
158  Hjalmarsson Louise  1997  SKVDE SS  AV8697  50 m  9:13.76   
152  Sjholm Erica  1997  SJBO SS  AJ0497  50 m  9:14.25   
221  Halldn Louise  1998  VSBY SS  AW2498  50 m  9:14.71   
242  Wiman Clara  1996  VSTERS  AE8896  50 m  9:18.21   
10  207  Sundberg Alice  1999  TBY SIM  AS1299  50 m  9:25.28   
11  65  Eriksson Hanna  1999  JNKPING  AD2499  50 m  9:26.38   
12  60  Rotstam Emma  1998  JRFLLA S  AF7498  50 m  9:26.49   
13  150  Andersson Augusta  1997  SJBO SS  AM9297  50 m  9:26.49   
14  18  Kristensson Alfhild  1999  GTEBORG  AI6699  50 m  9:27.03   
15  183  Klasson Carin  1995  SDERTRN  BB4695  50 m  9:32.56   
16  246  Johnsson Johanna  1997  VXJ SS  AA6297  50 m  9:34.13   
17  217  hman Emma  1997  WISBY SS  AL8297  50 m  9:42.46   
18  75  Stillman Ebba  1996  JNKPING  AH9496  50 m  9:46.65   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
14_S
Event 14, 800m Freestyle Women 
 
NR: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 
SJR: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 
EM: 8:51,32 YOG: 8:50,65 EJM: 9:02,18/9:15,49 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
189  Fors Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  8:53.72   
143  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  8:56.04   
56  Eriksen Ida  1997  JRFLLA S  AD4497  50 m  8:59.11   
245  Gummesson Amina  1993  VXJ SS  BG7893  50 m  9:05.79   
124  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  9:13.05   
158  Hjalmarsson Louise  1997  SKVDE SS  AV8697  50 m  9:13.76   
152  Sjholm Erica  1997  SJBO SS  AJ0497  50 m  9:14.25   
221  Halldn Louise  1998  VSBY SS  AW2498  50 m  9:14.71   
242  Wiman Clara  1996  VSTERS  AE8896  50 m  9:18.21   
10  207  Sundberg Alice  1999  TBY SIM  AS1299  50 m  9:25.28   
11  65  Eriksson Hanna  1999  JNKPING  AD2499  50 m  9:26.38   
12  60  Rotstam Emma  1998  JRFLLA S  AF7498  50 m  9:26.49   
13  150  Andersson Augusta  1997  SJBO SS  AM9297  50 m  9:26.49   
14  18  Kristensson Alfhild  1999  GTEBORG  AI6699  50 m  9:27.03   
15  183  Klasson Carin  1995  SDERTRN  BB4695  50 m  9:32.56   
16  246  Johnsson Johanna  1997  VXJ SS  AA6297  50 m  9:34.13   
17  217  hman Emma  1997  WISBY SS  AL8297  50 m  9:42.46   
18  75  Stillman Ebba  1996  JNKPING  AH9496  50 m  9:46.65   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
15_S
Event 15, 50m Butterfly Men 
 
NR: Jakob Andkjaer (1985) 22.93 2009-07-27 
SR: Lars Frlander (1974) 23.56 2008-07-18 
SJR: Henrik Lindau (1990) 24.35 2009-07-06 
EM: 23,65 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
Prudnikov Viacheslav  1993  SKA    50 m  24.03   
260  Jonsson Jesper  1993  UDDEVALLA  AS9393  50 m  24.78   
196  Borin Niklas  1989  TUREBERG  AD5189  50 m  25.19   
50  Persson Mika  1998  HGANS SS  AM7798  50 m  25.21   
111  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  50 m  25.43   
121  Nystrm Alexander  1990  SK NEPTUN  AG1590  50 m  25.46   
45  Steen Fabian  1996  HS  AH9596  50 m  25.49   
264  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  50 m  25.50   
257  Arvidsson Anton  1994  UDDEVALLA  AF1594  50 m  25.51   
10  97  Ekstrm Oscar  1994  LASS  AA2994  50 m  25.53   
11  100  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  50 m  25.77   
12  92  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  25.78   
13  87  Persson Martin  1992  KUNGSBACKA  AC2792  50 m  26.00   
14  Holten Ben Sigurd  1997  Aalesund    50 m  26.03   
15  156  Svedberg Filip  1997  SKELLEFTE  AJ0197  50 m  26.03   
16  197  Wangel Axel  1994  TUREBERG  AJ2994  50 m  26.21   
17  78  Hjalmarsson Andreas  1994  KARLSKRONA  AS7794  50 m  26.26   
18  112  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  50 m  26.29   
19  220  Frst Markus  1996  VSBY SS  AA2196  50 m  26.32   
20  125  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  26.34   
21  104  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  26.37   
22  169  Ny Hampus  1990  STRNGNS  AP1190  50 m  26.37   
23  81  Eriksson Gustav  1994  KUNGSBACKA  AB9394  50 m  26.42   
24  91  Pettersson Sebastian  1994  KUNGLV  AG0794  50 m  26.73   
25  252  Gradin Andr  1994  SA  AN1194  50 m  26.79   
26  14  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  50 m  26.83   
27  27  Dolk Filip  1996  HS  AG5996  50 m  26.88   
28  71  Kerman Henry  1997  JNKPING  AI6597  50 m  26.92   
29  243  Dahlberg Martin  1992  VXJ SS  AS7192  50 m  26.97   
30  226  Ozerov Alexander  1996  VSBY SS  AS0396  50 m  26.99   
31  83  Hrndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  50 m  27.03   
32  110  Andrasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  27.16   
33  136  Myhrberg Andreas  1993  S 71  AI6593  50 m  27.38   
34  173  Llupa Cruiz  1997  SK SYDSIM  AG9397  50 m  27.58   
35  84  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  27.62   
36  53  Hansen Fredrik  1992  SS IDEN  AR0192  50 m  27.63   
37  159  Lvgren Albin  1999  SKVDE SS  AC0199  50 m  27.65   
38  58  Fridsj Viktor  1998  JRFLLA S  AO4798  50 m  27.69   
39  93  Schn Svensson David  1993  LANDSKRONA  AD8993  50 m  28.15   
40  72  Larsson David  1996  JNKPING  AH7196  50 m  28.62   
41  210  Wikstrm Isak  1999  UME SS  AJ3199  50 m  28.79   
42  244  Davidsson Oskar  1993  VXJ SS  AD9993  50 m  28.79   
43  130  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  50 m  28.80   
44  275  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  29.67   
45  155  Mikaelsson Oskar  1995  SKELLEFTE  AA1195  25 m  26.43   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
16_S
Event 16, 200m Backstroke Women 
 
NR: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
SR: Michelle Coleman (1993) 2:10.98 2014-03-14 
SJR: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06 
EM: 2:15,33 YOG: 2:16,49 EJM: 2:18,04/2:21,43 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
133  Svendsen Therese  1989  SK RAN  BM2689  50 m  2:16.80   
57  Eriksen Josefin  1995  JRFLLA S  AS2495  50 m  2:19.82   
269  Pavlu Lewin Marlene  1997  SKURU IK  AH9497  50 m  2:19.91   
190  Olsson Linna  1994  SK TRITON  BX0494  50 m  2:22.23   
67  Galic Maria  1995  JNKPING  AD9495  50 m  2:22.29   
181  Jrlund Hanna  1991  SDERTRN  BL6891  50 m  2:23.40   
103  Granborg Amanda  1999  MKK  AE7699  50 m  2:24.50   
186  Unnermark Vilma  1997  SDERTRN  AI9697  50 m  2:24.54   
74  Pettersson Johanna  1996  JNKPING  AL2696  50 m  2:24.88   
10  117  Ekman Christine  1994  SK NEPTUN  AE8294  50 m  2:25.29   
11  215  Hkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  2:26.41   
12  95  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  2:26.45   
13  222  Hedman Felicia  1995  VSBY SS  BR6895  50 m  2:27.10   
14  20  Linn Sara  1997  GTEBORG  AT5297  50 m  2:29.23   
15  147  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  50 m  2:29.43   
16  256  Eriksson Lisa  1998  STRNGNS  AN3898  50 m  2:30.62   
17  250  Rosvall Hanna  2000  NGELHOLM  AM7200  50 m  2:31.10   
18  Varga Emma  1997  DANDERYD  AE1897  50 m  2:31.22   
19  33  Idoffsson Agnes  1994  HS  BK9694  50 m  2:31.22   
20  218  Trollstad Fanny  1997  VRNAMO SS  AH5497  50 m  2:35.14   
21  54  Mnsson Linna  1996  SS IDEN  AJ6296  50 m  2:36.68   
22  101  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  50 m  2:38.47   
23  59  Hanson Isabelle  1998  JRFLLA S  AB4298  50 m  2:41.05   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
17_S
Event 17, 100m Freestyle Women 
 
NR: Sarah Sjstrm (1993) 52.87 2013-08-01 
SR: Sarah Sjstrm (1993) 52.87 2013-08-01 
SJR: Sarah Sjstrm (1993) 52.87 2013-08-01 
EM: 55,75 YOG: 56,80 (1996-1999) EJM: 57,25 (1998) / 58,17 (1999) 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
185  Sjstrm Sarah  1993  SDERTRN  BN4493  50 m  52.87   
162  Coleman Michelle  1993  SPRVGEN  AM2493  50 m  53.91   
224  Lindkvist Josefin  1993  VSBY SS  AK4493  50 m  56.60   
229  Salomonsson Nadja  1992  VSBY SS  AD2892  50 m  57.19   
131  Dollmayer Wanda  1996  SK RAN  AL6696  50 m  57.55   
63  Carln Erika  1994  JNKPING  AM5294  50 m  57.88   
82  Hansson Liz  1988  KUNGSBACKA  AJ1488  50 m  58.09   
57  Eriksen Josefin  1995  JRFLLA S  AS2495  50 m  58.49   
17  Bielicz Linna  1994  GTEBORG  BJ3294  50 m  58.53   
10  189  Fors Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  58.54   
11  230  Sjsten Emma  1996  VSBY SS  AG2496  50 m  58.54   
12  177  Ramdn Alida  1997  SDERTLJE  AP0297  50 m  58.84   
13  232  Wiiand Agnes  1997  VSBY SS  AM1497  50 m  59.01   
14  67  Galic Maria  1995  JNKPING  AD9495  50 m  59.15   
15  200  Ericsson Elsa  1995  TBY SIM  AI0895  50 m  59.15   
16  158  Hjalmarsson Louise  1997  SKVDE SS  AV8697  50 m  59.26   
17  Varga Emma  1997  DANDERYD  AE1897  50 m  59.27   
18  191  Rosenquist Ebba  1989  SK TRITON  AI6489  50 m  59.30   
19  192  Sthl Moa  1995  SK TRITON  AV4695  50 m  59.34   
20  76  Thormalm Alma  1996  JNKPING  AA0296  50 m  59.37   
21  62  strm Karin  1996  JRFLLA S  AI8896  50 m  59.45   
22  44  Sjberg Sofie  1994  HS  BV0494  50 m  59.58   
23  253  Rohlin Johansson Vera  1995  SA  AQ2695  50 m  59.65   
24  167  Sundstedt Emma  1998  SPRVGEN  BE7498  50 m  59.82   
25  213  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  50 m  1:00.03   
26  221  Halldn Louise  1998  VSBY SS  AW2498  50 m  1:00.30   
27  153  Holmgren Linda  1993  SKELLEFTE  AR3293  50 m  1:00.35   
28  13  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  1:00.48   
29  56  Eriksen Ida  1997  JRFLLA S  AD4497  50 m  1:00.56   
30  182  Klarn Lovisa  1992  SDERTRN  AK1692  50 m  1:00.60   
31  256  Eriksson Lisa  1998  STRNGNS  AN3898  50 m  1:00.65   
32  49  Liljeqvist Ida  1999  HGANS SS  AR4499  50 m  1:00.68   
33  218  Trollstad Fanny  1997  VRNAMO SS  AH5497  50 m  1:00.82   
34  145  Heina Christin  1996  S 02  BA0296  50 m  1:00.84   
35  18  Kristensson Alfhild  1999  GTEBORG  AI6699  50 m  1:00.91   
36  211  Wikstrm Ronja  1996  UME SS  BQ0696  50 m  1:01.07   
37  231  Sparrman Tove  1996  VSBY SS  AQ3296  50 m  1:01.45   
38  255  Eriksson Anna  1999  STRNGNS  AI0499  50 m  1:01.51   
39  178  Sjblom Olivia  1997  SDERTLJE  AX0497  50 m  1:01.55   
40  89  Avenius Isabelle  1996  KUNGLV  AX3496  50 m  1:01.59   
41  60  Rotstam Emma  1998  JRFLLA S  AF7498  50 m  1:01.71   
42  20  Linn Sara  1997  GTEBORG  AT5297  50 m  1:01.75   
43  19  Kristensson Inez  1997  GTEBORG  AK1897  50 m  1:02.10   
44  190  Olsson Linna  1994  SK TRITON  BX0494  50 m  1:02.48   
45  33  Idoffsson Agnes  1994  HS  BK9694  50 m  1:02.49   
46  250  Rosvall Hanna  2000  NGELHOLM  AM7200  50 m  1:02.52   
47  160  Stenhammar Emelie  1993  SKVDE SS  BH4293  50 m  1:03.70   
48  217  hman Emma  1997  WISBY SS  AL8297  50 m  1:03.82   
49  37  Nilsson Emma  1995  HS  BA7895  50 m  1:03.95   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
18_S
Event 18, 200m Freestyle Men 
 
NR: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 
SR: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 
SJR: Christoffer Wikstm (1987) 1:50.12 2007-07-26 
EM: 1:49,70 YOG: 1:51,48 (1996-1999) EJM 1:52,04 (1996) / 1:53,12 (1997) 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
258  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  50 m  1:51.12   
10  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  1:51.70   
110  Andrasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  1:52.59   
260  Jonsson Jesper  1993  UDDEVALLA  AS9393  50 m  1:52.86   
111  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  50 m  1:52.89   
97  Ekstrm Oscar  1994  LASS  AA2994  50 m  1:53.64   
Holten Ben Sigurd  1997  Aalesund    50 m  1:53.86   
155  Mikaelsson Oskar  1995  SKELLEFTE  AA1195  50 m  1:54.37   
122  Sjdin Simon  1986  SK NEPTUN  AG6786  50 m  1:54.72   
10  Bjrlykke Ole Martin  1996  Aalesund    50 m  1:55.05   
11  112  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  50 m  1:55.05   
12  66  Forndal Daniel  1997  JNKPING  AB5797  50 m  1:55.22   
13  69  Gustavsson Emil  1995  JNKPING  AD9995  50 m  1:55.69   
14  237  Dahlman Gustaf  1997  VSTERS  AJ1597  50 m  1:55.91   
15  96  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  50 m  1:56.19   
16  220  Frst Markus  1996  VSBY SS  AA2196  50 m  1:56.59   
17  Malm Markus  1997  ANDERSTORP  AE7397  50 m  1:57.24   
18  68  Grimberg Filip  1998  JNKPING  AL0198  50 m  1:57.49   
19  115  Lfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  1:57.59   
20  267  Christensen Cebastian  1998  TRELLEBORG  AE7798  50 m  1:57.75   
21  43  Schn Enzo  1996  HS  AN1396  50 m  1:58.05   
22  114  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  1:58.06   
23  38  Olofsson Fredrik  1994  HS  AG2194  50 m  1:58.52   
24  201  Ericsson Oskar  1997  TBY SIM  AF9397  50 m  1:58.64   
25  109  Nieminen Rasmus  1997  MOTALA SS  AC5597  50 m  1:59.31   
26  249  Kertes Daniel  1999  NGELHOLM  AD8399  50 m  1:59.42   
27  39  Plato Simon  1993  HS  AO6993  50 m  1:59.64   
28  266  Wanna Simon  1996  UDDEVALLA  AD3996  50 m  1:59.81   
29  70  Johansson Victor  1998  JNKPING  AA7798  50 m  1:59.87   
30  47  Troell Max  1995  HS  AA4395  50 m  2:00.08   
31  180  Huth Joel  1996  SDERTRN  AK1596  50 m  2:00.34   
32  85  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  2:00.43   
33  35  Mller Emil  1994  HS  AJ5994  50 m  2:00.55   
34  108  Eriksson Gusten  1994  MOTALA SS  AD6594  50 m  2:00.60   
35  90  Hildesson Johan  1992  KUNGLV  AK2592  50 m  2:00.66   
36  28  Faberling Anton  1994  HS  AJ3794  50 m  2:01.05   
37  94  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  2:01.38   
38  79  Bjrck-Teuscher Anton  1993  KARLSTAD  AH7593  50 m  2:01.77   
39  173  Llupa Cruiz  1997  SK SYDSIM  AG9397  50 m  2:03.04   
40  149  Skld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  2:03.55   
41  102  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  2:04.79  RES 
42  23  Jnsson Johan  1995  SK HAJEN  AG1995  50 m  2:04.92  RES 
43  61  Swedenborg Gustav  1998  JRFLLA S  AD7598  50 m  2:05.05  RES 
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
19_S
Event 19, 50m Breaststroke Women 
 
NR: Jennie Johansson (1988) 30.23 2013-08-04 
SR: Jennie Johansson (1988) 30.55 2013-08-03 
SJR: Rebecca Ejdervik (1987) 31.54 2007-03-25 
EM: 31,51 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
119  Johansson Jennie  1988  SK NEPTUN  AV3688  50 m  30.23   
161  Billquist Jessica  1996  SPRVGEN  AV1496  50 m  31.78   
179  Eriksson Jessica  1993  SDERTRN  AT2293  50 m  32.25   
31  Hansson Sophie  1998  HS  AM1298  50 m  32.26   
263  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  50 m  32.65   
188  Finnman Una  1991  SK TRITON  BL2891  50 m  32.78   
46  Tran Mari Louise  1997  HS  AL2897  50 m  32.84   
89  Avenius Isabelle  1996  KUNGLV  AX3496  50 m  33.18   
129  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  33.18   
10  272  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  50 m  33.32   
11  120  Lindberg Linnea  1996  SK NEPTUN  AL7696  50 m  33.49   
12  98  Ekstrm Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  33.68   
13  142  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  33.74   
14  41  Rosvall Lina  1997  HS  AC2897  50 m  33.92   
15  174  Christensen Erica  1997  SDERTLJE  AO5897  50 m  33.96   
16  48  Juliusson Klara  1997  HGANS SS  AH3897  50 m  34.26   
17  76  Thormalm Alma  1996  JNKPING  AA0296  50 m  34.28   
18  199  Norrman Vendela  1995  TYRES SS  AQ4495  50 m  34.33   
19  21  Reinhold Viktoria  1996  GTEBORG  AW9696  50 m  34.44   
20  171  Sandgren Ulrica  1994  SUNDSVALL  AW2494  50 m  34.76   
21  16  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  35.05   
22  254  Thurfjell Julia  1994  SS04  BG3894  50 m  35.19   
23  166  Strmstedt Fanny  1996  SPRVGEN  AK4696  50 m  35.25   
24  135  Jnsson Victoria  1999  S 71  AS7499  50 m  35.27   
25  32  Holm Johanna  1996  HS  AI7896  50 m  35.28   
26  235  Berggren Lina  1998  VSTERS  AB7698  50 m  35.41   
27  251  Fredriksson Isabelle  1999  SA  AG9699  50 m  35.67   
28  52  Wittstrm Amanda  1997  HGANS SS  BO0497  50 m  35.93   
29  36  Mller Josefine  1996  HS  AN5296  50 m  36.06   
30  240  Persson Andra  1999  VSTERS  AB5899  50 m  36.14   
31  153  Holmgren Linda  1993  SKELLEFTE  AR3293  50 m  36.28   
32  187  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  36.33   
33  13  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  36.56   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
20_S
Event 20, 100m Breaststroke Men 
 
NR: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 2011-07-25 
SR: Johannes Skagius (1995) 1:00.85 2013-04-21 
SJR: Johannes Skagius (1995) 1:00.85 2013-04-21 
EM: 1:01,59 YOG: 1:03,35 EJM: 1.03,97/1:04,82 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
86  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  50 m  1:02.69   
219  Frst Andreas  1990  VSBY SS  AE1990  50 m  1:03.01   
123  Tour Niklas  1989  SK NEPTUN  AQ3789  50 m  1:03.32   
259  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  50 m  1:04.08   
64  Dobrescu Sebastian  1994  JNKPING  AC0794  50 m  1:04.71   
193  Svensson Marcus  1992  SK TRITON  AJ3192  50 m  1:04.81   
261  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  50 m  1:05.15   
227  Palosaari Robert  1992  VSBY SS  AC1392  50 m  1:05.46   
262  Koch Noa  1996  UDDEVALLA  AA0396  50 m  1:05.63   
10  277  Johansson Erik  1994  NSSJ  AF0394  50 m  1:05.96   
11  77  Thorvaldsson Kevin  1995  JNKPING  AA9595  50 m  1:06.21   
12  205  Risnen Daniel  1999  TBY SIM  AE0199  50 m  1:06.48   
13  198  Andersson Christoffer  1994  TYRES SS  AM3594  50 m  1:06.66   
14  34  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  1:06.79   
15  170  Dzihic Benjamin  1997  SUNDSVALL  AO0397  50 m  1:07.92   
16  42  Schippert Otto  1996  HS  AG7996  50 m  1:08.27   
17  Hammarlund Emil  1995  ELFSBORG  AT1195  50 m  1:08.54   
18  11  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  50 m  1:08.78   
19  194  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  1:09.21   
20  25  Rogmark Martin  1996  SK HAJEN  AI0196  50 m  1:09.62   
21  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  50 m  1:09.81   
22  26  Andersson Axel  1996  HS  AH7796  50 m  1:10.03   
23  106  Persson Anton  1994  MKK  AM7394  50 m  1:10.04   
24  Lidbacken Tobias  1991  ANDERSTORP  AT9991  50 m  1:10.12   
25  226  Ozerov Alexander  1996  VSBY SS  AS0396  50 m  1:10.26   
26  154  Lindberg Benjamin  1995  SKELLEFTE  AJ6195  50 m  1:10.52   
27  204  Kruthammar David  1997  TBY SIM  AN6197  50 m  1:11.27   
28  165  Sjblom Ahlstrm Daniel  1998  SPRVGEN  AR0798  50 m  1:12.68   
29  168  Lindholm Pontus  1994  STRNGNS  AQ7194  50 m  1:16.52   
30  195  Bolle Henrik  1996  TUREBERG  AO3196  50 m  1:16.75   
31  87  Persson Martin  1992  KUNGSBACKA  AC2792  25 m  1:07.57   
32  214  Sundn Jakob  1995  VARBERG  AQ3195  25 m  1:09.18   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
21_S
Event 21, 400m Medley Women 
 
NR: Julia Hjort-Hansen (1985) 4:38.20 2009-08-02 
SR: Stina Gardell (1990) 4:38.46 2012-05-21 
SJR: Stina Gardell (1989) 4:42.71 2009-08-02 
EM: 4:52,50 EJM: 5:00,38/5:03,55 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
157  Bertrand Cline  1995  SKVDE SS  AB7295  50 m  4:54.96   
223  Hippi Jaqueline  1996  VSBY SS  AJ8496  50 m  4:55.25   
152  Sjholm Erica  1997  SJBO SS  AJ0497  50 m  5:06.34   
181  Jrlund Hanna  1991  SDERTRN  BL6891  50 m  5:06.79   
233  kerstrm Emelie  1995  VSBY SS  AM6295  50 m  5:07.13   
59  Hanson Isabelle  1998  JRFLLA S  AB4298  50 m  5:09.38   
146  Hellstrm Ebba  1992  S 02  AK6692  50 m  5:11.94   
242  Wiman Clara  1996  VSTERS  AE8896  50 m  5:13.74   
203  Johansson Emelie  1996  TBY SIM  AN2496  50 m  5:18.77   
10  24  Lundgren Elin  1995  SK HAJEN  BB1295  50 m  5:19.64   
11  231  Sparrman Tove  1996  VSBY SS  AQ3296  50 m  5:20.04   
12  215  Hkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  5:20.86   
13  207  Sundberg Alice  1999  TBY SIM  AS1299  50 m  5:22.94   
14  117  Ekman Christine  1994  SK NEPTUN  AE8294  25 m  4:59.50   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
22_S
Event 22, 100m Butterfly Men 
 
NR: Lars Frlander (1974) 52.00 2000-09-22 
SR: Lars Frlander (1974) 52.00 2000-09-22 
SJR: Erik Andersson (1984) 54.51 2003-06-27 
EM: 53,23 YOG: 54,54 EJM: 54,84/55,72 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
Prudnikov Viacheslav  1993  SKA    50 m  52.56   
260  Jonsson Jesper  1993  UDDEVALLA  AS9393  50 m  54.57   
97  Ekstrm Oscar  1994  LASS  AA2994  50 m  54.78   
121  Nystrm Alexander  1990  SK NEPTUN  AG1590  50 m  55.22   
12  Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  50 m  56.22   
220  Frst Markus  1996  VSBY SS  AA2196  50 m  56.44   
92  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  56.92   
156  Svedberg Filip  1997  SKELLEFTE  AJ0197  50 m  57.01   
Malm Markus  1997  ANDERSTORP  AE7397  50 m  58.27   
10  50  Persson Mika  1998  HGANS SS  AM7798  50 m  58.44   
11  71  Kerman Henry  1997  JNKPING  AI6597  50 m  58.63   
12  99  Lindborg Kalle  1994  LASS  AX1994  50 m  58.63   
13  173  Llupa Cruiz  1997  SK SYDSIM  AG9397  50 m  58.74   
14  27  Dolk Filip  1996  HS  AG5996  50 m  58.78   
15  257  Arvidsson Anton  1994  UDDEVALLA  AF1594  50 m  59.31   
16  252  Gradin Andr  1994  SA  AN1194  50 m  59.33   
17  Holten Ben Sigurd  1997  Aalesund    50 m  59.53   
18  78  Hjalmarsson Andreas  1994  KARLSKRONA  AS7794  50 m  59.94   
19  84  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  1:00.27   
20  206  Strand Ludvig  1994  TBY SIM  AE5794  50 m  1:00.41   
21  58  Fridsj Viktor  1998  JRFLLA S  AO4798  50 m  1:00.93   
22  72  Larsson David  1996  JNKPING  AH7196  50 m  1:00.96   
23  38  Olofsson Fredrik  1994  HS  AG2194  50 m  1:01.17   
24  14  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  50 m  1:01.24   
25  130  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  50 m  1:02.14   
26  132  Kindberg Marcus  1993  SK RAN  AI6993  50 m  1:02.22   
27  159  Lvgren Albin  1999  SKVDE SS  AC0199  50 m  1:02.40   
28  276  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  1:03.22   
29  236  Bjrkholm Filip  1998  VSTERS  AP5798  50 m  1:04.23   
30  169  Ny Hampus  1990  STRNGNS  AP1190  50 m  1:04.77   
31  275  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  1:04.77   
32  108  Eriksson Gusten  1994  MOTALA SS  AD6594  25 m  59.65   
33  197  Wangel Axel  1994  TUREBERG  AJ2994  25 m  1:04.07   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
23_S
Event 23, 100m Backstroke Women 
 
NR: Mie stergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
SR: Michelle Coleman (1993) 1:00.58 2014-03-15 
SJR: Sarah Sjstrm (1993) 1:00.74 2009-08-01 
EM: 1:02,62 YOG: 1:03,91 EJM: 1:04,28/1:05,47 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
162  Coleman Michelle  1993  SPRVGEN  AM2493  50 m  1:01.33   
133  Svendsen Therese  1989  SK RAN  BM2689  50 m  1:02.42   
30  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  1:03.04   
269  Pavlu Lewin Marlene  1997  SKURU IK  AH9497  50 m  1:04.50   
190  Olsson Linna  1994  SK TRITON  BX0494  50 m  1:05.52   
63  Carln Erika  1994  JNKPING  AM5294  50 m  1:05.65   
57  Eriksen Josefin  1995  JRFLLA S  AS2495  50 m  1:05.75   
95  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  1:06.53   
222  Hedman Felicia  1995  VSBY SS  BR6895  50 m  1:06.76   
10  107  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  1:06.85   
11  67  Galic Maria  1995  JNKPING  AD9495  50 m  1:06.90   
12  17  Bielicz Linna  1994  GTEBORG  BJ3294  50 m  1:06.92   
13  172  Jnsson Dinah  1998  SK SYDSIM  AN6498  50 m  1:07.04   
14  74  Pettersson Johanna  1996  JNKPING  AL2696  50 m  1:07.50   
15  Varga Emma  1997  DANDERYD  AE1897  50 m  1:07.53   
16  160  Stenhammar Emelie  1993  SKVDE SS  BH4293  50 m  1:07.65   
17  215  Hkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  1:07.83   
18  103  Granborg Amanda  1999  MKK  AE7699  50 m  1:07.88   
19  54  Mnsson Linna  1996  SS IDEN  AJ6296  50 m  1:08.62   
20  75  Stillman Ebba  1996  JNKPING  AH9496  50 m  1:09.28   
21  147  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  50 m  1:10.02   
22  101  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  50 m  1:10.26   
23  256  Eriksson Lisa  1998  STRNGNS  AN3898  50 m  1:10.28   
24  41  Rosvall Lina  1997  HS  AC2897  50 m  1:10.54   
25  20  Linn Sara  1997  GTEBORG  AT5297  50 m  1:10.77   
26  146  Hellstrm Ebba  1992  S 02  AK6692  50 m  1:11.06   
27  178  Sjblom Olivia  1997  SDERTLJE  AX0497  50 m  1:13.87   
28  218  Trollstad Fanny  1997  VRNAMO SS  AH5497  50 m  1:14.37   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
24_S
Event 24, 50m Backstroke Men 
 
NR: Lavrans Solli (1992) 25.15 2013-08-03 
SR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16 
SJR: Petter Fredriksson (1997) 26.35 2014-03-30 
EM: 25,60 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
196  Borin Niklas  1989  TUREBERG  AD5189  50 m  26.15   
258  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  50 m  26.51   
73  Pettersson Axel  1995  JNKPING  AE8995  50 m  26.58   
100  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  50 m  26.86   
22  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  50 m  26.87   
228  Papantoniou Michail  1997  VSBY SS  AX7397  50 m  26.90   
139  Bergman Fabian  1994  SALTSJB  AQ2194  50 m  27.08   
50  Persson Mika  1998  HGANS SS  AM7798  50 m  28.05   
118  Hkfelt Gustav  1994  SK NEPTUN  AS1594  50 m  28.28   
10  202  Hedman Filip  1998  TBY SIM  AO1598  50 m  28.81   
11  126  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  28.86   
12  93  Schn Svensson David  1993  LANDSKRONA  AD8993  50 m  29.04   
13  51  Schollin Eric  1997  HGANS SS  AF2597  50 m  29.22   
14  209  Willberg Carl-ke  1998  TBY SIM  AG1398  50 m  29.32   
15  176  Kesenci Alexander  1995  SDERTLJE  AK7195  50 m  29.34   
16  136  Myhrberg Andreas  1993  S 71  AI6593  50 m  29.40   
17  94  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  29.65   
18  138  Altman Elias  1998  SALTSJB  AH6998  50 m  29.69   
19  40  Roos Christoffer  1995  HS  AJ2995  50 m  29.99   
20  163  Henriksson Tobias  1996  SPRVGEN  AN4796  50 m  30.11   
21  29  Ghirmai Efrem  1996  HS  AC1396  25 m  26.69   
22  109  Nieminen Rasmus  1997  MOTALA SS  AC5597  25 m  28.36   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
25_S
Event 25, 200m Butterfly Women 
 
NR: Micha stergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
SR: Martina Granstrm (1991) 2:07.83 2012-07-31 
SJR: Martina Granstrm (1991) 2:08.01 2011-07-27 
EM: 2:14,37 YOG: 2:14,06 EJM: 2:18,35/2:20,13 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
127  Podus Elin  1997  NKK  AE8297  50 m  2:16.29   
232  Wiiand Agnes  1997  VSBY SS  AM1497  50 m  2:16.88   
183  Klasson Carin  1995  SDERTRN  BB4695  50 m  2:21.43   
55  Baron Linda  1995  JRFLLA S  AB3495  50 m  2:22.55   
187  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  2:23.20   
59  Hanson Isabelle  1998  JRFLLA S  AB4298  50 m  2:23.95   
208  Uusaro Alexandra  1995  TBY SIM  AN0295  50 m  2:25.43   
19  Kristensson Inez  1997  GTEBORG  AK1897  50 m  2:26.16   
150  Andersson Augusta  1997  SJBO SS  AM9297  50 m  2:26.90   
10  234  Berggren Elin  1996  VSTERS  AG5296  50 m  2:27.21   
11  141  Andersson Johanna  1996  S 02  AW4496  50 m  2:28.89   
12  137  Sandberg Ellen  1999  S 71  AE9499  50 m  2:29.51   
13  250  Rosvall Hanna  2000  NGELHOLM  AM7200  50 m  2:30.31   
14  255  Eriksson Anna  1999  STRNGNS  AI0499  50 m  2:30.94   
15  213  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  50 m  2:31.33   
16  207  Sundberg Alice  1999  TBY SIM  AS1299  50 m  2:35.96   
17  191  Rosenquist Ebba  1989  SK TRITON  AI6489  25 m  2:19.82   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
26_S
Event 26, 200m Medley Men 
 
NR: Simon Sjdin (1986) 1:58.02 2013-07-31 
SR: Simon Sjdin (1986) 1:58.02 2013-07-31 
SJR: Erik Persson (1994) 2:03.72 2013-07-11 
EM: 2:02,28 YOG: 2:04,21 EJM: 2:06,33/2:08,08 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
122  Sjdin Simon  1986  SK NEPTUN  AG6786  50 m  1:58.02   
86  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  50 m  2:03.72   
239  Kanth Linus  1991  VSTERS  AP5991  50 m  2:05.31   
Prudnikov Viacheslav  1993  SKA    50 m  2:06.70   
12  Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  50 m  2:08.42   
96  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  50 m  2:08.56   
115  Lfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  2:08.67   
125  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  2:09.28   
201  Ericsson Oskar  1997  TBY SIM  AF9397  50 m  2:09.68   
10  10  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  2:09.74   
11  88  Peter Jeremy  1988  KUNGSBACKA  AQ5988  50 m  2:11.03   
12  225  Norlander Carl  1997  VSBY SS  AH5397  50 m  2:12.08   
13  85  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  2:12.26   
14  194  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  2:13.00   
15  47  Troell Max  1995  HS  AA4395  50 m  2:13.32   
16  35  Mller Emil  1994  HS  AJ5994  50 m  2:13.50   
17  198  Andersson Christoffer  1994  TYRES SS  AM3594  50 m  2:13.75   
18  270  Lulek William  1998  SKURU IK  AJ6998  50 m  2:14.04   
19  265  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  50 m  2:14.55   
20  144  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  50 m  2:16.56   
21  165  Sjblom Ahlstrm Daniel  1998  SPRVGEN  AR0798  50 m  2:16.74   
22  249  Kertes Daniel  1999  NGELHOLM  AD8399  50 m  2:16.82   
23  71  Kerman Henry  1997  JNKPING  AI6597  50 m  2:17.50   
24  205  Risnen Daniel  1999  TBY SIM  AE0199  50 m  2:17.96   
25  72  Larsson David  1996  JNKPING  AH7196  50 m  2:18.37   
26  128  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  2:21.64   
27  204  Kruthammar David  1997  TBY SIM  AN6197  50 m  2:21.77   
28  276  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  2:22.57   
29  268  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  50 m  2:22.85   
30  275  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  2:24.02   
31  236  Bjrkholm Filip  1998  VSTERS  AP5798  50 m  2:24.23   
32  175  Hansson Theodor  1994  SDERTLJE  AG8394  25 m  2:14.35   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
27_S
Event 27, 400m Freestyle Women 
 
NR: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
SR: Sarah Sjstrm (1993) 4:06.04 2014-03-16 
SJR: Sarah Sjstrm (1993) 4:12.24 2013-03-10 
EM: 4:17,40 YOG: 4:19,69 EJM: 4:22,81/4:28,89 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
200  Ericsson Elsa  1995  TBY SIM  AI0895  50 m  4:22.62   
143  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  4:24.05   
189  Fors Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  4:25.10   
158  Hjalmarsson Louise  1997  SKVDE SS  AV8697  50 m  4:28.67   
221  Halldn Louise  1998  VSBY SS  AW2498  50 m  4:29.22   
56  Eriksen Ida  1997  JRFLLA S  AD4497  50 m  4:29.65   
57  Eriksen Josefin  1995  JRFLLA S  AS2495  50 m  4:31.69   
152  Sjholm Erica  1997  SJBO SS  AJ0497  50 m  4:32.36   
62  strm Karin  1996  JRFLLA S  AI8896  50 m  4:34.86   
10  60  Rotstam Emma  1998  JRFLLA S  AF7498  50 m  4:35.38   
11  117  Ekman Christine  1994  SK NEPTUN  AE8294  50 m  4:35.41   
12  124  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  4:35.48   
13  74  Pettersson Johanna  1996  JNKPING  AL2696  50 m  4:36.07   
14  167  Sundstedt Emma  1998  SPRVGEN  BE7498  50 m  4:37.07   
15  192  Sthl Moa  1995  SK TRITON  AV4695  50 m  4:37.53   
16  242  Wiman Clara  1996  VSTERS  AE8896  50 m  4:37.79   
17  18  Kristensson Alfhild  1999  GTEBORG  AI6699  50 m  4:37.88   
18  186  Unnermark Vilma  1997  SDERTRN  AI9697  50 m  4:42.63   
19  103  Granborg Amanda  1999  MKK  AE7699  50 m  4:42.72   
20  217  hman Emma  1997  WISBY SS  AL8297  50 m  4:46.32   
21  147  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  50 m  4:47.27   
22  256  Eriksson Lisa  1998  STRNGNS  AN3898  50 m  4:55.04   
23  24  Lundgren Elin  1995  SK HAJEN  BB1295  25 m  4:45.63   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
28_S
Event 28, 50m Freestyle Men 
 
NR: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 
SR: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 
SJR: Marcus Piehl (1985) 23.00 2004-04-04 
EM: 22,73 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
164  Nystrand Stefan  1981  SPRVGEN  AB1181  50 m  23.23   
111  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  50 m  23.24   
110  Andrasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  23.41   
97  Ekstrm Oscar  1994  LASS  AA2994  50 m  23.45   
Prudnikov Viacheslav  1993  SKA    50 m  23.67   
112  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  50 m  23.85   
45  Steen Fabian  1996  HS  AH9596  50 m  23.87   
81  Eriksson Gustav  1994  KUNGSBACKA  AB9394  50 m  23.98   
264  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  50 m  24.00   
10  15  Skoglund Simon  1991  ESKILSTUNA  AH0191  50 m  24.07   
11  258  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  50 m  24.15   
12  50  Persson Mika  1998  HGANS SS  AM7798  50 m  24.20   
13  91  Pettersson Sebastian  1994  KUNGLV  AG0794  50 m  24.20   
14  155  Mikaelsson Oskar  1995  SKELLEFTE  AA1195  50 m  24.28   
15  83  Hrndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  50 m  24.31   
16  87  Persson Martin  1992  KUNGSBACKA  AC2792  50 m  24.32   
17  140  Karlsson Adam  1994  SALTSJB  AC7594  50 m  24.33   
18  257  Arvidsson Anton  1994  UDDEVALLA  AF1594  50 m  24.35   
19  104  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  24.39   
20  134  kesson Jesper  1988  SK RAN  AG8788  50 m  24.47   
21  66  Forndal Daniel  1997  JNKPING  AB5797  50 m  24.51   
22  69  Gustavsson Emil  1995  JNKPING  AD9995  50 m  24.51   
23  196  Borin Niklas  1989  TUREBERG  AD5189  50 m  24.58   
24  277  Johansson Erik  1994  NSSJ  AF0394  50 m  24.58   
25  29  Ghirmai Efrem  1996  HS  AC1396  50 m  24.61   
26  43  Schn Enzo  1996  HS  AN1396  50 m  24.67   
27  136  Myhrberg Andreas  1993  S 71  AI6593  50 m  24.67   
28  197  Wangel Axel  1994  TUREBERG  AJ2994  50 m  24.77   
29  154  Lindberg Benjamin  1995  SKELLEFTE  AJ6195  50 m  24.81   
30  193  Svensson Marcus  1992  SK TRITON  AJ3192  50 m  24.84   
31  Holten Ben Sigurd  1997  Aalesund    50 m  24.95   
32  194  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  24.95   
33  180  Huth Joel  1996  SDERTRN  AK1596  50 m  24.97   
34  248  Blomquist Anton  1995  KERSBERGA  AK1995  50 m  25.05   
35  92  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  25.10   
36  38  Olofsson Fredrik  1994  HS  AG2194  50 m  25.17   
37  53  Hansen Fredrik  1992  SS IDEN  AR0192  50 m  25.22   
38  78  Hjalmarsson Andreas  1994  KARLSKRONA  AS7794  50 m  25.28   
39  226  Ozerov Alexander  1996  VSBY SS  AS0396  50 m  25.33   
40  169  Ny Hampus  1990  STRNGNS  AP1190  50 m  25.43   
41  195  Bolle Henrik  1996  TUREBERG  AO3196  50 m  25.45   
42  184  Lind David  1994  SDERTRN  AK6994  50 m  25.58   
43  14  Kotevski Alexander  1994  ESKILSTUNA  AI8994  50 m  25.63   
44  77  Thorvaldsson Kevin  1995  JNKPING  AA9595  50 m  25.72   
45  Malm Markus  1997  ANDERSTORP  AE7397  50 m  25.74   
46  168  Lindholm Pontus  1994  STRNGNS  AQ7194  50 m  25.80   
47  267  Christensen Cebastian  1998  TRELLEBORG  AE7798  50 m  25.80   
48  118  Hkfelt Gustav  1994  SK NEPTUN  AS1594  50 m  25.92   
49  252  Gradin Andr  1994  SA  AN1194  50 m  26.15   
50  214  Sundn Jakob  1995  VARBERG  AQ3195  50 m  26.17   
51  42  Schippert Otto  1996  HS  AG7996  50 m  26.41   
52  58  Fridsj Viktor  1998  JRFLLA S  AO4798  50 m  26.46   
53  206  Strand Ludvig  1994  TBY SIM  AE5794  50 m  26.50   
54  27  Dolk Filip  1996  HS  AG5996  50 m  26.83   
55  130  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  50 m  26.90   
56  94  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  26.99   
57  106  Persson Anton  1994  MKK  AM7394  50 m  27.33   
58  25  Rogmark Martin  1996  SK HAJEN  AI0196  50 m  27.57   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
29_S
Event 29, 200m Breaststroke Women 
 
NR: Rikke Mller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
SR: Joline Hstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 
SJR: Joline Hstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 
EM: 2:32,83 YOG: 2:33,46 EJM: 2:35,07/2:40,25 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
179  Eriksson Jessica  1993  SDERTRN  AT2293  50 m  2:32.00   
151  Mrtensson Elin  1993  SJBO SS  AT1893  50 m  2:32.27   
31  Hansson Sophie  1998  HS  AM1298  50 m  2:32.54   
119  Johansson Jennie  1988  SK NEPTUN  AV3688  50 m  2:33.21   
161  Billquist Jessica  1996  SPRVGEN  AV1496  50 m  2:33.64   
129  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  2:35.92   
199  Norrman Vendela  1995  TYRES SS  AQ4495  50 m  2:36.40   
203  Johansson Emelie  1996  TBY SIM  AN2496  50 m  2:37.73   
263  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  50 m  2:37.84   
10  46  Tran Mari Louise  1997  HS  AL2897  50 m  2:39.26   
11  98  Ekstrm Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  2:39.47   
12  16  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  2:40.85   
13  32  Holm Johanna  1996  HS  AI7896  50 m  2:40.85   
14  177  Ramdn Alida  1997  SDERTLJE  AP0297  50 m  2:41.23   
15  166  Strmstedt Fanny  1996  SPRVGEN  AK4696  50 m  2:41.55   
16  235  Berggren Lina  1998  VSTERS  AB7698  50 m  2:42.02   
17  272  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  50 m  2:44.88   
18  142  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  2:45.51   
19  52  Wittstrm Amanda  1997  HGANS SS  BO0497  50 m  2:48.70   
20  251  Fredriksson Isabelle  1999  SA  AG9699  50 m  2:48.86   
21  36  Mller Josefine  1996  HS  AN5296  50 m  2:49.66   
22  48  Juliusson Klara  1997  HGANS SS  AH3897  50 m  2:49.68   
23  240  Persson Andra  1999  VSTERS  AB5899  50 m  2:52.12   
24  187  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  2:54.69   
25  174  Christensen Erica  1997  SDERTLJE  AO5897  50 m  2:55.77   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
30_S
Event 30, 1500m Freestyle Men 
 
NR: Pal Joensen (1990) 14:46.33 2011-07-31 
SR: Stefan Persson (1967) 15:17.01 1987-08-23 
SJR: Anders Holmertz (1968) 15:29.09 1986-07-06 
EM: 15:32,81 EJM: 15:43,90/15:58,04 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
10  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  15:43.20   
Bjrlykke Ole Martin  1996  Aalesund    50 m  15:52.83   
114  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  15:57.94   
108  Eriksson Gusten  1994  MOTALA SS  AD6594  50 m  16:10.90   
266  Wanna Simon  1996  UDDEVALLA  AD3996  50 m  16:13.33   
79  Bjrck-Teuscher Anton  1993  KARLSTAD  AH7593  50 m  16:13.99   
70  Johansson Victor  1998  JNKPING  AA7798  50 m  16:14.97   
132  Kindberg Marcus  1993  SK RAN  AI6993  50 m  16:19.53   
39  Plato Simon  1993  HS  AO6993  50 m  16:25.76   
10  237  Dahlman Gustaf  1997  VSTERS  AJ1597  50 m  16:26.55   
11  241  Steiner Lukas  1998  VSTERS  AG8998  50 m  16:31.01   
12  175  Hansson Theodor  1994  SDERTLJE  AG8394  50 m  16:32.48   
13  28  Faberling Anton  1994  HS  AJ3794  50 m  16:36.67   
14  61  Swedenborg Gustav  1998  JRFLLA S  AD7598  50 m  16:41.30   
15  90  Hildesson Johan  1992  KUNGLV  AK2592  50 m  16:46.79   
16  68  Grimberg Filip  1998  JNKPING  AL0198  50 m  16:47.41   
17  265  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  50 m  16:48.21   
18  102  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  16:54.56   
19  238  Hallberg David  1994  VSTERS  AE9194  50 m  17:04.12   
20  148  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  50 m  17:04.85   
21  267  Christensen Cebastian  1998  TRELLEBORG  AE7798  50 m  17:08.44   
22  216  Persson Oskar  1995  WISBY SS  AL7595  50 m  17:08.48   
23  271  Bthe Axel  1997  SKURU IK  AQ6597  50 m  17:11.12   
24  23  Jnsson Johan  1995  SK HAJEN  AG1995  50 m  17:22.55   
25  149  Skld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  17:23.08   
26  274  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  17:30.96   
27  Grnyi Karl Gustav  1999  DANDERYD  AG9599  50 m  17:34.91   
28  159  Lvgren Albin  1999  SKVDE SS  AC0199  50 m  17:35.60   
29  210  Wikstrm Isak  1999  UME SS  AJ3199  50 m  17:41.17   
30  276  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  17:45.67   
31  275  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  18:16.82   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
30_S
Event 30, 1500m Freestyle Men 
 
NR: Pal Joensen (1990) 14:46.33 2011-07-31 
SR: Stefan Persson (1967) 15:17.01 1987-08-23 
SJR: Anders Holmertz (1968) 15:29.09 1986-07-06 
EM: 15:32,81 EJM: 15:43,90/15:58,04 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
10  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  15:43.20   
Bjrlykke Ole Martin  1996  Aalesund    50 m  15:52.83   
114  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  15:57.94   
108  Eriksson Gusten  1994  MOTALA SS  AD6594  50 m  16:10.90   
266  Wanna Simon  1996  UDDEVALLA  AD3996  50 m  16:13.33   
79  Bjrck-Teuscher Anton  1993  KARLSTAD  AH7593  50 m  16:13.99   
70  Johansson Victor  1998  JNKPING  AA7798  50 m  16:14.97   
132  Kindberg Marcus  1993  SK RAN  AI6993  50 m  16:19.53   
39  Plato Simon  1993  HS  AO6993  50 m  16:25.76   
10  237  Dahlman Gustaf  1997  VSTERS  AJ1597  50 m  16:26.55   
11  241  Steiner Lukas  1998  VSTERS  AG8998  50 m  16:31.01   
12  175  Hansson Theodor  1994  SDERTLJE  AG8394  50 m  16:32.48   
13  28  Faberling Anton  1994  HS  AJ3794  50 m  16:36.67   
14  61  Swedenborg Gustav  1998  JRFLLA S  AD7598  50 m  16:41.30   
15  90  Hildesson Johan  1992  KUNGLV  AK2592  50 m  16:46.79   
16  68  Grimberg Filip  1998  JNKPING  AL0198  50 m  16:47.41   
17  265  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  50 m  16:48.21   
18  102  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  16:54.56   
19  238  Hallberg David  1994  VSTERS  AE9194  50 m  17:04.12   
20  148  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  50 m  17:04.85   
21  267  Christensen Cebastian  1998  TRELLEBORG  AE7798  50 m  17:08.44   
22  216  Persson Oskar  1995  WISBY SS  AL7595  50 m  17:08.48   
23  271  Bthe Axel  1997  SKURU IK  AQ6597  50 m  17:11.12   
24  23  Jnsson Johan  1995  SK HAJEN  AG1995  50 m  17:22.55   
25  149  Skld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  17:23.08   
26  274  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  17:30.96   
27  Grnyi Karl Gustav  1999  DANDERYD  AG9599  50 m  17:34.91   
28  159  Lvgren Albin  1999  SKVDE SS  AC0199  50 m  17:35.60   
29  210  Wikstrm Isak  1999  UME SS  AJ3199  50 m  17:41.17   
30  276  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  17:45.67   
31  275  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  18:16.82   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
31_S
Event 31, 50m Butterfly Women 
 
NR: Therese Alshammar (1977) 25.07 2009-07-31 
SR: Therese Alshammar (1977) 25.07 2009-07-31 
SJR: Sarah Sjstrm (1993) 25.64 2012-05-22 
EM: 26,72 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
224  Lindkvist Josefin  1993  VSBY SS  AK4493  50 m  27.45   
232  Wiiand Agnes  1997  VSBY SS  AM1497  50 m  27.48   
157  Bertrand Cline  1995  SKVDE SS  AB7295  50 m  27.92   
253  Rohlin Johansson Vera  1995  SA  AQ2695  50 m  28.24   
272  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  50 m  28.25   
191  Rosenquist Ebba  1989  SK TRITON  AI6489  50 m  28.46   
13  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  28.52   
76  Thormalm Alma  1996  JNKPING  AA0296  50 m  28.55   
211  Wikstrm Ronja  1996  UME SS  BQ0696  50 m  28.63   
10  127  Podus Elin  1997  NKK  AE8297  50 m  28.72   
11  222  Hedman Felicia  1995  VSBY SS  BR6895  50 m  28.74   
12  95  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  28.75   
13  213  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  50 m  28.94   
14  212  Grdesmed Mathilda  1994  VARBERG  AJ0294  50 m  28.97   
15  107  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  29.11   
16  255  Eriksson Anna  1999  STRNGNS  AI0499  50 m  29.12   
17  182  Klarn Lovisa  1992  SDERTRN  AK1692  50 m  29.30   
18  186  Unnermark Vilma  1997  SDERTRN  AI9697  50 m  29.40   
19  41  Rosvall Lina  1997  HS  AC2897  50 m  29.41   
20  17  Bielicz Linna  1994  GTEBORG  BJ3294  50 m  29.46   
21  145  Heina Christin  1996  S 02  BA0296  50 m  29.57   
22  75  Stillman Ebba  1996  JNKPING  AH9496  50 m  29.77   
23  89  Avenius Isabelle  1996  KUNGLV  AX3496  50 m  29.98   
24  172  Jnsson Dinah  1998  SK SYDSIM  AN6498  50 m  30.19   
25  234  Berggren Elin  1996  VSTERS  AG5296  50 m  30.23   
26  160  Stenhammar Emelie  1993  SKVDE SS  BH4293  50 m  30.24   
27  60  Rotstam Emma  1998  JRFLLA S  AF7498  50 m  30.30   
28  37  Nilsson Emma  1995  HS  BA7895  50 m  30.43   
29  55  Baron Linda  1995  JRFLLA S  AB3495  50 m  30.46   
30  137  Sandberg Ellen  1999  S 71  AE9499  50 m  30.48   
31  19  Kristensson Inez  1997  GTEBORG  AK1897  50 m  30.70   
32  49  Liljeqvist Ida  1999  HGANS SS  AR4499  50 m  30.80   
33  44  Sjberg Sofie  1994  HS  BV0494  50 m  30.97   
34  141  Andersson Johanna  1996  S 02  AW4496  50 m  31.00   
35  21  Reinhold Viktoria  1996  GTEBORG  AW9696  50 m  31.06   
36  54  Mnsson Linna  1996  SS IDEN  AJ6296  50 m  31.43   
37  254  Thurfjell Julia  1994  SS04  BG3894  50 m  32.12   
38  150  Andersson Augusta  1997  SJBO SS  AM9297  50 m  32.58   
39  218  Trollstad Fanny  1997  VRNAMO SS  AH5497  50 m  32.94   
40  183  Klasson Carin  1995  SDERTRN  BB4695  25 m  29.96   
41  59  Hanson Isabelle  1998  JRFLLA S  AB4298  25 m  31.76   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 
32_S
Event 32, 200m Backstroke Men 
 
NR: rn Arnarson (1981) 1:58.37 2001-07-27 
SR: Mattias Carlsson (1990) 1:59.78 2014-04-10 
SJR: Mattias Carlsson (1990) 2:00.72 2010-08-13 
EM: 2:01,79 YOG: 2:02,36 EJM: 2:02,80/2:06,91 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
73  Pettersson Axel  1995  JNKPING  AE8995  50 m  2:01.46   
258  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  50 m  2:01.69   
22  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  50 m  2:04.49   
139  Bergman Fabian  1994  SALTSJB  AQ2194  50 m  2:06.27   
201  Ericsson Oskar  1997  TBY SIM  AF9397  50 m  2:07.20   
118  Hkfelt Gustav  1994  SK NEPTUN  AS1594  50 m  2:09.26   
100  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  50 m  2:11.01   
85  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  2:11.82   
126  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  2:12.50   
10  228  Papantoniou Michail  1997  VSBY SS  AX7397  50 m  2:14.60   
11  184  Lind David  1994  SDERTRN  AK6994  50 m  2:16.02   
12  163  Henriksson Tobias  1996  SPRVGEN  AN4796  50 m  2:16.37   
13  51  Schollin Eric  1997  HGANS SS  AF2597  50 m  2:17.29   
14  93  Schn Svensson David  1993  LANDSKRONA  AD8993  50 m  2:17.50   
15  40  Roos Christoffer  1995  HS  AJ2995  50 m  2:17.56   
16  138  Altman Elias  1998  SALTSJB  AH6998  50 m  2:17.60   
17  209  Willberg Carl-ke  1998  TBY SIM  AG1398  50 m  2:18.16   
18  176  Kesenci Alexander  1995  SDERTLJE  AK7195  50 m  2:18.25   
19  273  Hellqvist Gustav  1995  MKK  AG3595  50 m  2:18.53   
20  144  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  50 m  2:19.64   
21  109  Nieminen Rasmus  1997  MOTALA SS  AC5597  50 m  2:20.09   
22  94  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  2:22.20   
23  268  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  50 m  2:30.53   
24  202  Hedman Filip  1998  TBY SIM  AO1598  25 m  2:20.23   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  11 April 2014 
Licensed to: Svenska Simfrbundet  Print Time  14:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner