Program for Swedish Grand Prix 2
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Gren 20, 100m Breaststroke Men |
WR: Cameron van Der Burgh (1988) 58.46 2012-07-29 |
ER: Hugues Duboscq (1981) 58.64 2009-07-27 |
SR: Johannes Skagius (1995) 1:00.85 2013-04-21 |
EJM-kval: 1:03.97 / 1:04.82 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 129 | Persson Erik | 1994 | KUNGSBACKA | AB6794 | 50 m | 1:02.69 | |
2 | 266 | Fürst Andreas | 1990 | VÄSBY SS | AE1990 | 50 m | 1:03.01 | |
3 | 30 | Klingberg Emil | 1987 | KVIK | 8705AB | 50 m | 1:03.02 | |
4 | 334 | Provorkov Filipp | 1988 | ESTONIA | 50 m | 1:03.07 | ||
5 | 8 | Wihanto William | 1994 | RaisU | 94A747 | 50 m | 1:03.32 | |
6 | 175 | Tour Niklas | 1989 | SK NEPTUN | AQ3789 | 50 m | 1:03.32 | |
7 | 306 | Elofsson Andreas | 1995 | UDDEVALLA | AF3995 | 50 m | 1:04.08 | |
8 | 103 | Dobrescu Sebastian | 1994 | JÖNKÖPING | AC0794 | 50 m | 1:04.81 | |
9 | 31 | Hounsgaard Mikkel | 1993 | KVIK | 9323AG | 50 m | 1:04.97 | |
10 | 329 | Svensson Marcus | 1992 | SK TRITON | AJ3192 | 50 m | 1:05.05 | |
11 | 308 | Koch Gulliver | 1992 | UDDEVALLA | AC7592 | 50 m | 1:05.16 | |
12 | 274 | Palosaari Robert | 1992 | VÄSBY SS | AC1392 | 50 m | 1:05.46 | |
13 | 139 | Bjärudd Alfred | 1996 | SK LAXEN | AQ4596 | 50 m | 1:05.75 | |
14 | 142 | Nilsson Felix | 1990 | SK LAXEN | AM6590 | 50 m | 1:05.76 | |
15 | 115 | Thorvaldsson Kevin | 1995 | JÖNKÖPING | AA9595 | 50 m | 1:06.32 | |
16 | 244 | Andersson Christoffer | 1994 | TYRESÖ SS | AM3594 | 50 m | 1:06.73 | |
17 | 58 | Lehkmus John | 1991 | Bergen | 50 m | 1:07.21 | ||
18 | 309 | Koch Noa | 1996 | UDDEVALLA | AA0396 | 50 m | 1:07.30 | |
19 | 144 | Widerberg Teodor | 1998 | SK LAXEN | AG0398 | 50 m | 1:07.33 | |
20 | 13 | Brennhagen Håkon | 1993 | Lørenskog | 50 m | 1:07.42 | ||
21 | 315 | Dahlgren Johan | 1986 | POLISEN | AB4986 | 50 m | 1:07.50 | |
22 | 251 | Räisänen Daniel | 1999 | TÄBY SIM | AE0199 | 50 m | 1:07.60 | |
23 | 141 | Löfgren Joakim | 1992 | SK LAXEN | AK8592 | 50 m | 1:07.77 | |
24 | 26 | Hagby Andreas Manum | 1995 | Asker SK | 50 m | 1:08.01 | ||
25 | 252 | Strand Ludvig | 1994 | TÄBY SIM | AE5794 | 50 m | 1:08.16 | |
26 | 36 | Jørgensen Jacob | 1997 | KVIK | 9737AB | 50 m | 1:08.49 | |
27 | 82 | Lindblom Robert | 1995 | HARNÄS SKU | AP6395 | 50 m | 1:09.30 | |
28 | 27 | Løvø Marcus Heggtveit | 1996 | Asker SK | 50 m | 1:09.57 | ||
29 | 80 | Rogmark Martin | 1996 | SK HAJEN | AI0196 | 50 m | 1:09.62 | |
30 | 237 | Marijanovic Denis | 1996 | SÖDERTÖRN | AP3596 | 50 m | 1:10.42 | |
31 | 273 | Ozerov Alexander | 1996 | VÄSBY SS | AS0396 | 50 m | 1:10.65 | |
32 | 67 | Hammarlund Emil | 1995 | ELFSBORG | AT1195 | 50 m | 1:10.77 | |
33 | 330 | Wetterborg Rasmus | 1996 | SK TRITON | AC9396 | 50 m | 1:10.85 | |
34 | 11 | Pesso Mikko | 1997 | SGR | 97A975 | 50 m | 1:10.92 | |
35 | 183 | Ekstrand Julius | 1998 | POSEIDON | AJ9798 | 50 m | 1:10.99 | |
36 | 118 | Fröstberg Robin | 1996 | KALMAR SS | AA7196 | 50 m | 1:11.13 | |
37 | 154 | Persson Anton | 1994 | MKK | AM7394 | 50 m | 1:11.15 | |
38 | 250 | Kruthammar David | 1997 | TÄBY SIM | AN6197 | 50 m | 1:11.50 | |
39 | 219 | Andersson Jonas | 1996 | SK SYDSIM | AE2396 | 50 m | 1:11.54 | |
40 | 152 | Helman Jakob | 1996 | MKK | AU1396 | 50 m | 1:11.61 | |
41 | 215 | Sjöblom Ahlström Daniel | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR0798 | 50 m | 1:15.43 | |
42 | 210 | Henriksson Tobias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AN4796 | 50 m | 1:15.68 | |
43 | 23 | de Waal Berend | 1994 | Aalesund | 25 m | 1:03.60 | ||
44 | 259 | Anttila Nisse | 1987 | VARBERG | AJ4587 | 25 m | 1:07.59 | |
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 09 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 08:04 |