Program för DM/JDM 2014 - Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 3
|
Tävling |
DM/JDM 2014 |
|
Utskriftsdatum |
07 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:24 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 juni 2014 |
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Herrar |
Finaler (4) |
Distriktrekord Seniorer: Stefan Nystrand 21.45 2009-07-31 |
Distriktrekord Juniorer: Stefan Nystrand 23.15 1999-07-15 |
SR: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 |
SR Juniorer: Marcus Piehl (1985) 23.00 2004-04-04 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
246 |
2 |
Lucas Thomée |
1993 |
AE3193 |
SKK |
|
50m |
26.03 |
238 |
3 |
Ossian Lönn |
1996 |
AX2996 |
SKK |
|
50m |
25.96 |
305 |
4 |
Filip Hedman |
1998 |
AO1598 |
TÄBY SIM |
|
50m |
25.92 |
304 |
5 |
Shervin Ghahestani |
1997 |
AP5997 |
TÄBY SIM |
|
50m |
25.94 |
204 |
6 |
Anton Lüning |
1996 |
AO0996 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
26.01 |
177 |
7 |
Jesper Falk |
1994 |
AN3394 |
SKURU IK |
|
50m |
26.08 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
277 |
1 |
Marcus Stridfäldt |
1995 |
AY9195 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
25.74 |
234 |
2 |
Felix Gudehn |
1995 |
AR1195 |
SKK |
|
50m |
25.72 |
213 |
3 |
Gustav Thorstrand |
1994 |
AL2994 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
25.64 |
149 |
4 |
William Svalander |
1998 |
AQ6998 |
SK NEPTUN |
|
50m |
25.51 |
274 |
5 |
David Lind |
1994 |
AK6994 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
25.58 |
310 |
6 |
David Kruthammar |
1997 |
AN6197 |
TÄBY SIM |
|
50m |
25.66 |
145 |
7 |
Joel Salomonsson |
1993 |
AP1193 |
SK NEPTUN |
|
50m |
25.73 |
126 |
8 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
AG9599 |
SK NEPTUN |
|
50m |
25.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
165 |
1 |
Elias Altman |
1998 |
AH6998 |
SALTSJÖB |
|
50m |
25.23 |
129 |
2 |
Gustav Hökfelt |
1994 |
AS1594 |
SK NEPTUN |
|
50m |
25.19 |
283 |
3 |
Henrik Bolle |
1996 |
AO3196 |
TUREBERG |
|
50m |
25.11 |
341 |
4 |
Michail Papantoniou |
1997 |
AX7397 |
VÄSBY SS |
|
50m |
24.88 |
56 |
5 |
Anton Blomquist |
1995 |
AK1995 |
ÅKERSBERGA |
|
50m |
25.05 |
290 |
6 |
Kim Helander |
1992 |
AF2392 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
25.14 |
135 |
7 |
Antonio Lutula |
1993 |
BC8793 |
SK NEPTUN |
|
50m |
25.20 |
339 |
8 |
Alexander Ozerov |
1996 |
AS0396 |
VÄSBY SS |
|
50m |
25.33 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
287 |
1 |
Axel Wangel |
1994 |
AJ2994 |
TUREBERG |
|
50m |
24.77 |
268 |
2 |
Joel Huth |
1996 |
AK1596 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
24.57 |
136 |
3 |
Linus Magnusson |
1990 |
AB4790 |
SK NEPTUN |
|
50m |
23.91 |
148 |
4 |
Petter Stymne |
1983 |
AB6983 |
SK NEPTUN |
|
50m |
23.13 |
208 |
5 |
Stefan Nystrand |
1981 |
AB1181 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
23.16 |
73 |
6 |
Sebastian Karlsson |
1992 |
AF3192 |
POLISEN |
|
50m |
24.52 |
76 |
7 |
Joakim Q Hammarlind |
1993 |
AM7593 |
POLISEN |
|
50m |
24.63 |
294 |
8 |
Sebastian Pantzar |
1999 |
AL1999 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
24.85 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
07 juni 2014 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
08:24 |
|