Program för Sum-Sim 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 23
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
19:17 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Flickor |
Försök (10) |
Sponsor: CDON |
14 år och yngre: Caroline Bornius (1992) 1:05.59 2006 FM: Josefine Almvret 1:07.70 |
15 år: Sarah Sjöström (1993) 1:04.08 2008 FM: Miranda Arvidsson 1:05.42 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 1:03.38 2012 FM: Josefin Lewton 1:04.57 |
|
Heat 1 (10) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
400 |
3 |
Linnea Sehlin |
1999 |
AB8499 |
SOLLEFTEÅ |
|
25m |
1:09.29 |
222 |
4 |
Anna Miram |
1999 |
AG7299 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:07.50 |
1 |
5 |
Emma Dimitriou Sagré |
1999 |
AO4699 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:09.04 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
398 |
1 |
Louise Hjalmarsson |
1997 |
AV8697 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:06.93 |
492 |
2 |
Ida Borg |
1997 |
AB8897 |
SK TRITON |
|
25m |
1:06.39 |
112 |
3 |
Ida Eriksen |
1997 |
AD4497 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:06.22 |
466 |
4 |
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:13.52 |
720 |
5 |
Emma Persson |
1999 |
AM7299 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:13.78 |
44 |
6 |
Elin Svärd |
1998 |
AL9498 |
FALUN |
|
25m |
1:06.35 |
239 |
7 |
Jenny Thalin |
1997 |
BC8697 |
MKK |
|
25m |
1:06.60 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
161 |
1 |
Ida Rosenius |
2000 |
AI7400 |
KARLSHAMN |
|
50m |
1:13.39 |
4 |
2 |
Klara Tistrand |
2001 |
AD9801 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:13.26 |
537 |
3 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
AL7400 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:13.20 |
20 |
4 |
Alice Palmkvist |
2000 |
AE9200 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:13.02 |
641 |
5 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
AE2201 |
SS04 |
|
50m |
1:13.12 |
201 |
6 |
Sara Junevik |
2000 |
AL3400 |
LEKSAND |
|
50m |
1:13.23 |
556 |
7 |
Saga Sandström |
2000 |
AJ8200 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:13.31 |
333 |
8 |
Klara Eriksson |
2000 |
BE6200 |
NYKÖPING |
|
50m |
1:13.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
385 |
1 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
AP5400 |
SKURU IK |
|
50m |
1:12.93 |
163 |
2 |
Sofie Karlsson |
2000 |
AV8200 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:12.74 |
467 |
3 |
Clara Wadsten |
1999 |
AA1899 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:12.60 |
530 |
4 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
AG6800 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:12.58 |
426 |
5 |
Hanna Reithner |
2000 |
AJ7400 |
SKK |
|
50m |
1:12.59 |
431 |
6 |
Maja Bollbring |
1999 |
AC5899 |
SUNDSVALL |
|
50m |
1:12.70 |
555 |
7 |
Johannalouise Eriksson |
2000 |
AJ0400 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:12.80 |
446 |
8 |
Vilma Flodfält |
1999 |
AF9499 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:13.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
185 |
1 |
Elin Rundblad |
1999 |
AN3299 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:12.50 |
479 |
2 |
Cassandra Engback |
1999 |
AQ0499 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:12.42 |
79 |
3 |
Julia Stenhård |
2000 |
AN1200 |
HS |
|
50m |
1:12.37 |
80 |
4 |
Johanna Söderberg |
1999 |
AE6899 |
HS |
|
50m |
1:12.23 |
382 |
5 |
Signe Nordegren |
2000 |
AO6800 |
SKURU IK |
|
50m |
1:12.35 |
157 |
6 |
Ellen Lindeby |
1999 |
AB9699 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:12.42 |
515 |
7 |
Josefin Ossmyr |
1999 |
AS0299 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:12.44 |
97 |
8 |
Ida Liljeqvist |
1999 |
AR4499 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:12.56 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
353 |
1 |
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
S 71 |
|
50m |
1:12.11 |
433 |
2 |
Wilma Persson |
2001 |
AC0401 |
SUNDSVALL |
|
50m |
1:11.90 |
367 |
3 |
Hanna Gebart |
2000 |
AB4400 |
S 02 |
|
50m |
1:11.69 |
512 |
4 |
Alma Holmberg |
1999 |
AX4499 |
TUREBERG |
|
50m |
1:11.63 |
423 |
5 |
Ebba Martin |
2000 |
AH4200 |
SKK |
|
50m |
1:11.69 |
142 |
6 |
Elin Ristl |
1999 |
AD1499 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:11.83 |
647 |
7 |
Hilda Andersson |
1999 |
AM7699 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:11.98 |
65 |
8 |
Moa Holmkvist |
1999 |
AE5899 |
HS |
|
50m |
1:12.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
677 |
1 |
Emma Bergkvist |
2000 |
AA5600 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
1:11.11 |
277 |
2 |
Amanda Magnusson |
1999 |
AF9699 |
MASS |
|
50m |
1:10.50 |
642 |
3 |
Alexandra Gordon |
2000 |
AN2800 |
SS04 |
|
50m |
1:10.33 |
679 |
4 |
Lisa Eriksson |
1998 |
AN3898 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
1:10.28 |
404 |
5 |
Elin Grenholm |
1999 |
AR2899 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:10.32 |
411 |
6 |
Malin Wallén |
1997 |
AZ7897 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:10.40 |
577 |
7 |
Kajsa Sparrman |
1999 |
AH4299 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:10.59 |
462 |
8 |
Hilma Ramdén |
2000 |
AF4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:11.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
669 |
1 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:10.07 |
607 |
2 |
Victoria Åberg |
2001 |
AL7201 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:08.95 |
11 |
3 |
Emma Varga |
1997 |
AE1897 |
DANDERYD |
|
50m |
1:07.53 |
153 |
4 |
Miranda Arvidsson |
1998 |
AJ5298 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:05.42 |
188 |
5 |
Clara Vater |
1997 |
AH7497 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:06.53 |
234 |
6 |
Amanda Granborg |
1999 |
AE7699 |
MKK |
|
50m |
1:07.88 |
50 |
7 |
Alfhild Kristensson |
1999 |
AI6699 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:09.46 |
379 |
8 |
Alexandra Engsoo |
1998 |
AF3898 |
SKURU IK |
|
50m |
1:10.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
272 |
1 |
My Janzén |
1997 |
AF2497 |
MASS |
|
50m |
1:09.99 |
582 |
2 |
Agnes Wiiand |
1997 |
AM1497 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:08.51 |
240 |
3 |
Cassandra Tran |
1997 |
AN5697 |
MKK |
|
50m |
1:06.85 |
156 |
4 |
Josefin Lewton |
1997 |
BF0297 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:04.57 |
449 |
5 |
Dinah Jönsson |
1998 |
AN6498 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:06.51 |
108 |
6 |
Josefine Almvret |
1999 |
AA0699 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:07.70 |
303 |
7 |
Charlotte Myers |
1997 |
BQ2497 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:09.35 |
155 |
8 |
Isabella Hong |
1998 |
AK4698 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:10.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
43 |
1 |
Julia Nordlund |
1998 |
AL2498 |
FALUN |
|
50m |
1:09.78 |
485 |
2 |
Vilma Unnermark |
1997 |
AI9697 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:08.03 |
629 |
3 |
Hanna Rosvall |
2000 |
AM7200 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:06.80 |
383 |
4 |
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
AH9497 |
SKURU IK |
|
50m |
1:04.50 |
159 |
5 |
Linnea Wranå |
1998 |
AO1898 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:06.36 |
216 |
6 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
1:07.69 |
334 |
7 |
Miranda Orajärvi |
1998 |
AF7898 |
OSBY SS |
|
50m |
1:09.20 |
23 |
8 |
Tilda Öman |
2000 |
AI7200 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:10.13 |
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
19:17 |
|