2021-05-10   20:13:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Ullbergstrofén 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Försök fredag

Heatlista Gren 3
Heatlista 
 
  Tävling  Ullbergstrofén 2015    Utskriftsdatum  24 april 2015   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  12:04   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 april 2015         
 
 
 
Gren 3, 200m Frisim Damer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
               
               
               
59  Filippa Trollsfjord  2001  BE4601  ELFSBORG    25m  2:30.12 
117  Amanda Johansson  2000  AJ9400  GÖTEBORG    25m  2:29.23 
81  Andrea Berggren  2000  BC5800  GÖTEBORG    25m  2:29.48 
               
               
               
  10               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
94  Linnea Edgren  2002  AT7202  GÖTEBORG    25m  2:28.67 
263  Alexandra Schyum  2002  AN8202  KUNGSBACKA    25m  2:28.51 
576  Clara Momats  2000  AG9800  ÖSA    25m  2:28.03 
223  Sofia Bekken  2001  AE6601  KUNGSBACKA    25m  2:27.66 
537  Annie Lätt  2001  AO0601  TROLLHÄTTA    25m  2:26.10 
507  Sara Helgesson  2000  AX5400  SKÖVDE SS    25m  2:26.63 
510  Anna Lindberg  2001  AH4401  SKÖVDE SS    25m  2:27.92 
141  Oliwia Wierzbowska  2003  BD6803  GÖTEBORG    25m  2:28.04 
548  Elsa Sellmo  2000  AP1200  HVETLANDA    25m  2:28.56 
436  10  Tilda Ericsson  2002  AH0402  S 71    25m  2:28.95 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
521  Klara Stigsson  2001  AL0201  SK STIMMET    25m  2:25.22 
146  Michelle Nordenmark  2002  AN6602  GÖTEBORG    25m  2:24.99 
633  Louise Hallkvist  1999  AE0299  SK ALINGSÅ    25m  2:24.45 
541  Kajsa Svensson  2000  BD0600  TROLLHÄTTA    25m  2:23.30 
248  Michaela Johansson  2000  AJ8400  KUNGSBACKA    25m  2:22.36 
514  Tuva Rosebrink  2001  AJ7601  SKÖVDE SS    50m  2:22.87 
470  Isabella Brogren  1999  BB7499  S 02    25m  2:23.38 
513  Ida Lövgren  2001  AB2801  SKÖVDE SS    50m  2:24.74 
212  Solveig Ramallo  1993  BX2693  KARLSTAD    25m  2:25.17 
628  10  Annie Strömberg  2001  AL9401  UDDEVALLA    25m  2:25.57 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
484  Linnea Kaldrup  1996  AH9896  S 02    25m  2:22.33 
91  Olivia Dahlström  2001  AV5601  GÖTEBORG    25m  2:21.27 
578  Ida Nederman  2000  AU7400  ÖSA    25m  2:20.87 
394  Irma Klipic  1996  AO9696  NKK    25m  2:20.77 
259  Matilda Pettersson  1999  AK6699  KUNGSBACKA    25m  2:20.30 
579  Lina Nederman  2000  AP0600  ÖSA    25m  2:20.56 
619  Linnea Persson  2002  AL1802  UDDEVALLA    25m  2:20.78 
188  Elin Widén  1998  AI4498  HÖGANÄS SS    25m  2:20.98 
40  Linnéa Fahlberg  1998  AC5898  ELFSBORG    25m  2:22.06 
518  10  Liesel Williamsson  2000  AX6400  SKÖVDE SS    25m  2:22.33 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
601  Elin Gustafson  1999  AM5699  UDDEVALLA    25m  2:19.90 
239  Felicia Hallingborn-Ask  1999  BO8899  KUNGSBACKA    25m  2:19.50 
99  Daniella Fallenhag  2000  AR7800  GÖTEBORG    25m  2:18.83 
589  Fanny Aronsson  2000  BE5400  UDDEVALLA    25m  2:17.61 
27  Klara Tistrand  2001  AD9801  ALINGSÅS    25m  2:17.29 
251  Elin Kvarnemar  1995  BA3295  KUNGSBACKA    25m  2:17.56 
478  Hanna Gebart  2000  AB4400  S 02    25m  2:18.70 
119  Matilda Kewenter  1997  AK0897  GÖTEBORG    25m  2:18.96 
299  Moa Bergstedt  2000  AV1400  SK LAXEN    25m  2:19.55 
612  10  Thilda Larsson  1999  AA8299  UDDEVALLA    25m  2:20.14 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
415  Sara Thunholm  1999  AF4899  NKK    25m  2:16.48 
539  Olivia Rudqvist  2000  AA2600  TROLLHÄTTA    25m  2:16.11 
385  Anna Grundmark  1997  AL2697  NKK    25m  2:14.35 
610  Matilda Larsson  1998  AD1698  UDDEVALLA    25m  2:13.39 
368  Johanna Åberg  1997  AP3497  MASS    25m  2:13.32 
128  Pernilla Lindberg  1994  BA7694  GÖTEBORG    25m  2:13.35 
356  Amanda Magnusson  1999  AF9699  MASS    25m  2:14.12 
535  Elin Lokrantz  2000  AM2200  TROLLHÄTTA    25m  2:15.97 
511  Emma Lundgren  2000  AG7400  SKÖVDE SS    25m  2:16.28 
156  10  Andrea Reinhold  2001  AS3401  GÖTEBORG    25m  2:16.57 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
365  Ida Swegmark  2000  AZ6600  MASS    25m  2:12.76 
585  Felicia Andersson  1997  AA2297  UDDEVALLA    25m  2:12.52 
354  Elise Löfgren  1991  AF1691  MASS    25m  2:10.82 
21  Emma Dimitriou Sagré  1999  AO4699  ALINGSÅS    25m  2:10.32 
465  Julia Bellvik  1996  AH8296  S 02    25m  2:09.35 
367  Emma Westman  1993  AP7693  MASS    25m  2:09.50 
123  Inez Kristensson  1997  AK1897  GÖTEBORG    25m  2:10.74 
357  Tova Olsson  2001  AB8801  MASS    25m  2:11.81 
362  Marta Qvirist  1998  AD6498  MASS    25m  2:12.75 
353  10  Linnéa Lundborg  2000  AZ5600  MASS    25m  2:13.17 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
352  Alice Lindhé  1999  AF7699  MASS    25m  2:08.76 
435  Emilia Christiansen  1999  AL8499  S 71    25m  2:07.73 
481  Ebba Hellström  1992  AK6692  S 02    25m  2:06.74 
376  Rebecca Diaz-Nilsson  1996  AD8296  NKK    25m  2:03.83 
84  Linnéa Bielicz  1994  BJ3294  GÖTEBORG    25m  2:01.96 
508  Louise Hjalmarsson  1997  AV8697  SKÖVDE SS    25m  2:01.97 
474  Erica Dahlgren  1997  AE3497  S 02    25m  2:04.34 
122  Alfhild Kristensson  1999  AI6699  GÖTEBORG    25m  2:06.80 
506  Nikki Brockmar  1999  AR2299  SKÖVDE SS    25m  2:08.34 
363  10  Linn Rehnberg  1998  AG0298  MASS    25m  2:09.24 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  24 april 2015 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  12:04 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner