2021-05-10   20:33:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Ullbergstrofén 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Försök fredag

Heatlista Gren 4
Heatlista 
 
  Tävling  Ullbergstrofén 2015    Utskriftsdatum  24 april 2015   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  12:04   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 april 2015         
 
 
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar  Försök (14) 
Heat 1 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
               
57  Kevin Söderqvist  2004  AF9704  ELFSBORG    25m  1:19.97 
621  Elias Robertsson  2004  AE8904  UDDEVALLA    25m  1:16.91 
145  Marcus Nordberg  2002  AM4302  GÖTEBORG    25m  1:15.59 
139  Lorand Vari  2002  AK7502  GÖTEBORG    25m  1:14.33 
568  Gustaf Stokholm  2004  AD8504  ÄNGELHOLM    50m  1:15.17 
232  Richard Ekholm  2002  AV1702  KUNGSBACKA    25m  1:15.59 
131  Oskar Ljungqvist  2002  AQ5702  GÖTEBORG    25m  1:18.94 
257  William Olsson  2002  AT7502  KUNGSBACKA    25m  1:20.50 
  10               

 
Heat 2 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
499  Sebastian Johansson  2002  AF7102  SK 1970    25m  1:12.30 
605  Jakob Josephson  2002  AN8102  UDDEVALLA    25m  1:09.55 
197  Oscar Bergelin  2001  AC3901  KARLSKRONA    25m  1:08.66 
602  Oskar Gustafson  2002  AE1302  UDDEVALLA    25m  1:08.35 
237  Pontus Hake  2001  AS8501  KUNGSBACKA    25m  1:07.74 
492  Carl-Ruben Sjulander  2001  AK2701  S 02    25m  1:07.81 
475  Ivan Diep  2001  AN3901  S 02    25m  1:08.45 
Mathias Somogyi Hoseth  2003    Lørenskog    50m  1:09.00 
556  Oscar Grönborg  2002  AH8102  ÄNGELHOLM    25m  1:10.70 
195  10  Isak Axelsson  2002  AD6502  KARLSKRONA    25m  1:14.00 

 
Heat 3 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
56  Albin Svenneby  2001  AL4301  ELFSBORG    25m  1:07.45 
375  John Brolin  2002  AB6302  NKK    25m  1:07.21 
18  Elias Noah Tjøstheim Halvorsen  2002    Ski SK    25m  1:06.91 
228  Hampus Dahlgren  2001  AG7501  KUNGSBACKA    25m  1:06.39 
479  Karl Hallström  2000  AG9100  S 02    25m  1:05.99 
592  Markus Börjesson  2001  AE5101  UDDEVALLA    25m  1:06.34 
247  Isac Johansson  2002  AL7302  KUNGSBACKA    25m  1:06.90 
486  Gustav Karlsson  2000  AG0300  S 02    25m  1:07.05 
430  Filip Vukovic  2001  AN9901  OSKARSHAMN    25m  1:07.27 
566  10  Filip Nilsson  2001  AI8301  ÄNGELHOLM    25m  1:07.54 

 
Heat 4 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
574  Michal Laszewski  2002  AC4902  ÖSA    25m  1:05.71 
161  David Selin  2001  AK3701  GÖTEBORG    25m  1:05.27 
203  Sebastian Karlsson  1993  AW2993  KARLSKRONA    25m  1:04.72 
192  Oscar Hegmegi  2001  AB9301  JÖNKÖPING    25m  1:04.02 
456  Jesper Holmdahl  1999  AJ5599  S 77    25m  1:03.74 
282  Benjamin Gabrielsson  1999  AN1199  KUNGÄLV    25m  1:03.93 
196  Marcus Barkrot  2002  AD7502  KARLSKRONA    25m  1:04.64 
255  Kevin Norlin  2000  AV3700  KUNGSBACKA    25m  1:04.75 
168  Robin Vondrak  2001  AR1301  GÖTEBORG    25m  1:05.45 
421  10  Kevin Wåhlin  2000  AD8300  NKK    25m  1:05.90 

 
Heat 5 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
532  Hampus Johannesson  2000  AM6300  TROLLHÄTTA    25m  1:03.12 
253  Alexander Lemos Thaler  2000  AR5500  KUNGSBACKA    25m  1:02.94 
364  Viktor Sjöström  2001  AB2101  MASS    25m  1:02.48 
30  Jonathan Arvidsson  2000  AE1900  ELFSBORG    25m  1:01.92 
473  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  AP7198  S 02    25m  1:01.82 
198  Viktor Carlsson  2000  AB4300  KARLSKRONA    25m  1:01.86 
13  Jakob Ryli  1998    Ski SK    25m  1:02.11 
554  Max Ekelund  2001  AJ4101  ÄNGELHOLM    25m  1:02.60 
130  Oscar Linder  2000  AU8700  GÖTEBORG    25m  1:02.98 
233  10  Alexander Ekman  1999  AN5599  KUNGSBACKA    25m  1:03.31 

 
Heat 6 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
647  Jonathan Myrlander  2000  AA7300  NÄSSJÖ    25m  1:01.58 
262  Filip Schill-Örne  1998  AM1598  KUNGSBACKA    25m  1:01.15 
457  Linus Holmdahl  2001  AE4101  S 77    25m  1:01.13 
138  Gustav Vallin  2001  AV0501  GÖTEBORG    25m  1:01.10 
366  Sam Taheri  2000  AF5300  MASS    25m  1:00.94 
512  Albin Lövgren  1999  AC0199  SKÖVDE SS    25m  1:01.09 
599  Jonathan Fors  1998  AC9998  UDDEVALLA    25m  1:01.12 
528  Jesper Eriksson  1999  AO5799  TROLLHÄTTA    25m  1:01.15 
294  Robert Sjöberg  1998  AU8798  KUNGÄLV    25m  1:01.16 
126  10  Simon Kärrsjö  1998  AQ4398  GÖTEBORG    25m  1:01.61 

 
Heat 7 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
250  Max Karlsson  1999  AG2999  KUNGSBACKA    25m  1:00.64 
520  Robin Johansson  2000  AC7100  SK STIMMET    25m  1:00.50 
323  Gunnar Widerberg  2000  AG3700  SK LAXEN    25m  1:00.37 
625  Jesper Simonsson  2000  AN5900  UDDEVALLA    25m  59.93 
David Timmer Endal  2000    Ski SK    25m  59.82 
Dag Johan Fjelde  1999    Ski SK    25m  59.84 
295  Rickard Thillman  1997  AS3597  KUNGÄLV    25m  1:00.28 
312  Alexander Madarov  1999  AS9999  SK LAXEN    25m  1:00.40 
144  Gustav Nislander  2001  AQ0301  GÖTEBORG    25m  1:00.58 
162  10  Nils Selin  1997  AP1997  GÖTEBORG    25m  1:00.91 

 
Heat 8 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
88  Sherman Cheng  1999  AJ0399  GÖTEBORG    25m  59.65 
305  Julius Gustavsson  2002  AD0102  SK LAXEN    25m  59.42 
379  Axel Eriksson  1998  AM5598  NKK    25m  59.21 
297  Max Ackerman  1995  AN8195  SK LAXEN    25m  58.88 
336  Garri Svensson  2000  AL4300  LJUNGBY SS    25m  58.61 
260  Niklas Sandberg  1995  AQ1195  KUNGSBACKA    25m  58.63 
345  Joel Eliasson  1998  AN3198  MASS    25m  58.98 
298  Johannes Andersson  1999  AM6999  SK LAXEN    25m  59.38 
49  Anton Lornell  1998  AI3998  ELFSBORG    25m  59.49 
207  10  Alexander Ström  1998  AF7998  KARLSKRONA    25m  59.74 

 
Heat 9 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
154  Alex Phu  2000  AP6700  GÖTEBORG    25m  58.37 
369  Tobias Åberg  2000  AB2500  MASS    25m  58.24 
442  Joel Mörck  1999  AH4999  S 71    50m  57.98 
45  Viktor Johansson  1999  AI0599  ELFSBORG    25m  57.81 
37  Anes Cavka  1999  AG9799  ELFSBORG    25m  57.64 
265  Simon Sundfors  1996  AV4996  KUNGSBACKA    25m  57.69 
332  Oscar Al-Sudany  1997  AU3997  LJUNGBY SS    25m  57.90 
341  Pär Börjeson  1998  AC6798  MASS    25m  58.10 
560  Petter Hellzén  2000  AA6300  ÄNGELHOLM    25m  58.26 
377  10  Max Engström  2001  AC9301  NKK    25m  58.56 

 
Heat 10 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
105  Eric Gustafsson  1997  AG5397  GÖTEBORG    25m  57.40 
597  Victor Engqvist  1997  AN1997  UDDEVALLA    25m  57.17 
472  Jesper Böhn  1998  AD5998  S 02    25m  57.02 
359  Sebastian Petersson  2000  AB1500  MASS    25m  56.94 
591  Daniel Börjesson  1999  AJ4599  UDDEVALLA    25m  56.62 
550  Anton Steindl  2000  AB2900  HVETLANDA    25m  56.92 
384  Alexander Granberg  1999  AO1399  NKK    25m  57.00 
280  Fredrik Emanuelsson  1999  AN3199  KUNGÄLV    25m  57.10 
245  Anton Johansson  1996  AJ5996  KUNGSBACKA    25m  57.34 
136  10  Måns Tangvald  1995  AN3595  GÖTEBORG    25m  57.50 

 
Heat 11 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
468  Anton Björck-Teuscher  1993  AH7593  S 02    50m  56.57 
28  David Wollersjö  2000  AD1900  ALINGSÅS    25m  56.47 
467  Philip Bergstedt  1998  AG9598  S 02    25m  56.36 
340  Oscar Brohammer  1998  AG9998  MASS    25m  56.27 
451  Marcus Alexandersson  1997  AL7597  S 77    25m  56.00 
540  Samuel Rudqvist  1999  AA7799  TROLLHÄTTA    25m  56.03 
311  Nikola Mackic  1999  AF6199  SK LAXEN    25m  56.32 
446  Alexander Trudov  1999  AT5399  S 71    25m  56.39 
202  Fredrik Hjalmarsson  1998  AE8798  KARLSKRONA    25m  56.53 
274  10  Oskar Örne  1999  AG6999  KUNGSBACKA    25m  56.59 

 
Heat 12 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
187  Eric Schollin  1997  AF2597  HÖGANÄS SS    25m  55.61 
306  Niclas Hvalgren  1995  AC9195  SK LAXEN    25m  54.52 
355  Patrik Löfgren  1996  AA4396  MASS    25m  53.35 
310  Joakim Löfgren  1992  AK8592  SK LAXEN    25m  52.56 
564  Daniel Kertes  1999  AD8399  ÄNGELHOLM    25m  50.71 
186  Mika Persson  1998  AM7798  HÖGANÄS SS    25m  51.33 
301  Mikael Blum  1995  AC0595  SK LAXEN    25m  52.86 
319  Robin Sandgren  1997  AW3997  SK LAXEN    25m  54.28 
570  Dennis Finnström  1995  AP9195  ÖSA    25m  55.09 
572  10  André Gradin  1994  AN1194  ÖSA    25m  55.89 

 
Heat 13 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
303  Dennis Dukic  2000  AC4500  SK LAXEN    25m  55.48 
343  Julian Cöster  1995  AM7395  MASS    25m  54.50 
249  Oskar Johansson  1993  AY7593  KUNGSBACKA    25m  53.22 
348  Filip Holmqvist  1994  AL8594  MASS    25m  52.18 
344  Isak Eliasson  1996  AJ5596  MASS    25m  48.95 
381  Marcus Forsgren  1996  AM4196  NKK    25m  51.26 
411  Hugo Rydberg  1998  AA8798  NKK    25m  52.81 
291  Mathias Petrusson  1993  BB4393  KUNGÄLV    25m  54.07 
351  Tor Leander  1999  AA5999  MASS    25m  54.95 
185  10  Victor Möller  1996  AN5196  HÖGANÄS SS    25m  55.78 

 
Heat 14 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Land  Bassäng  Tid 
 
409  Henrik Podéus  1995  AG2195  NKK    25m  55.10 
360  Aron Qvirist  1998  AB7198  MASS    25m  54.39 
428  Alexander Löfqvist  1999  AM5399  OSKARSHAMN    25m  53.17 
382  Alexander Frost  1997  AM5997  NKK    25m  52.11 
342  Christoffer Carlsen  1992  AM1192  MASS    25m  47.73 
358  Martin Persson  1992  AC2792  MASS    25m  51.17 
441  Andreas Myhrberg  1993  AI6593  S 71    25m  52.78 
339  Joachim Bratt  1995  AE6395  MASS    25m  53.75 
629  Kalle Svensson  1997  AB4797  UDDEVALLA    25m  54.93 
558  10  Oskar Hanstål  1999  AJ1599  ÄNGELHOLM    25m  55.75 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  24 april 2015 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  12:04 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner